Nood sociale zaken bij gemeente is hoog Fietsers buigen af bij Lange weg Bentheim en Sint-Philipsland verbonden Gemeente en bieb weer rond tafel over kosten Meestoof trekt meer groepen Pesten school is minder erg Mandolines bij het mannenkoor Koersballen UITNODIGING Haestinge gelijk tegen Hot Pink Ander licht op kwestie Bogert De hulp Radiopiraat uit de lucht C1000 Tholen wikt en weegt Vrijwilligers in zonnetje gezet Donderdag 23 oktober 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Volgend jaar een nieuwe medewerker Knelpunten Zangavond Woord en Daad Geen vergoeding Verkoping vrouwenvereniging Container voor jeugd bij haven Gaarne nodigen wij u uit voor onze 'OPEN HUISSHOW' op one adres Canadaweg 6 op donderdag 23 oktober en vrijdag 24 oktober van 12.00 - 20.00 uur. in onze showroom zijn diverse kunststof producten op gesteld en vindt u voorbeelden van dakkapellen, serres, schuifpuien etc. Tevens is het mogelijk onze productie-afdeling te bezichtigen. ACTIE van modellen van Hörmann garagedeuren Nieuwbouw Renovatie Kampioenschappen De Zwaluw WHS en Smerdiek zijn in evenwicht Oase WD schrikt van peuterspeelzalen Voorbehoud Rehoboth zingt bij zesde lustrum voor hulp Di-Tho Gebiedscommissie van het waterschap De gemeente krijgt van het rijk meer vrijheid om het beleid te bepalen voor mensen die zonder werk zitten en van een uitkering moeten leven. Daar zal elk jaar 200 uur aan moeten worden besteed. Dat zei sectordi recteur algemeen bestuur en welzijn P.C.M. van de Kieboom op vragen uit de commissie welzijn en onderwijs. Burgemeester en wethouders vroe gen 53.000 euro om vanaf januari een beleidsmedewerker aan te kun nen stellen. Door de economische re cessie is er meer werk voor de afde ling sociale zaken, die ook te maken krijgt met de nieuwe wet werk en bijstand (w.w.b.). De nood is er hoog, zei wethouder M.A.E. Vel thuis. De fracties konden zich wel vinden in de uitbreiding van het personeel, maar SGP wilde er de begroting nog niet voor wijzigen omdat deze nog niet is vastgesteld. Dat gebeurt op 30 oktober. De SGP wilde nog geen uit spraak doen over 2005. Dat was voor hen een bmg te ver. M.A.H. den Haan (PvdA) was het eens met het voorstel. Hij noemde de w.w.b. de wet water en brood, en zei dat zijn fractie niet wilde bezuinigen op de afdeling sociale zaken. Ook de VVD steunde het college. M.K. van Gorsel-de Oude hoopte dat daardoor de mensen ook sneller geholpen kun nen worden. J. van den Donker (D66) was het ook eens, maar kon zich ook verplaatsen in het standpunt van de SGP. P. van Belzen (CU) riep het college op 'el ders in het gemeentelijk apparaat op personeel te besparen.' Volgens M. Ligtendag-Quist (CDA) waren de knelpunten onvoldoende onderbouwd. Ook zij wilde niet te ver vooruitlopen op de zaak en al leen met uitbreiding voor volgend jaar instemmen. Wethouder M.A.E. Velthuis was blij met de steun voor de extra medewer ker. „We hebben al tekort aan perso neel. De wet werk en bijstand komt er bij. Het gaat niet alleen over vol gend jaar, het blijft komen. De nood is zo hoog dat we er nu al een oplos sing voor moeten hebben." Zeker nu de nieuwe wet er aan zit te komen, verwacht de wethouder nog meer werk voor de afdeling. Over de inhoud is echter nog niet zoveel be kend. Daarover wordt de commissie op 11 november bijgepraat. Het Nederlands Mandoline Kamer orkest werkt mee aan het jaarcon cert van het Smalstads Mannenkoor dat op 31 oktober en 1 november in de Vossenkuil te Oud-Vossemeer wordt uitgevoerd. De presentatie van koren omvat méér dan zingen alleen, naast klassiek repertoire is er ruimte voor lichte muziek en amu sement, vindt het koor uit Sint- Maartensdijk. Het zorgt de laatste jaren dan ook voor verrassende gas ten om afwisseling te brengen op het jaarconcert. Het mandolineor kest wordt gevormd door professio nele musici, muziekstudenten en topamateurs. De bezetting bestaat naast mandolines uit mandola's, gi taren en een contrabas. Naast origi nele composities voor mandolineor kest zal het ensemble bewerkingen en hedendaagse muziek ten gehore brengen. Dirigent Benny Ludemann is tevens hoofdvakdocent mando line aan conservatoria in Amster dam en Tilburg. Het Smalstads Mannenkoor zelf schotelt de toe hoorders een toernee voor door mu- sicalland. Vanwege de grote belangstelling kiest het koor, net als vorig jaar, voor twee uitvoeringen. De Vossen kuil heeft namelijk de voorkeur bo ven een grotere zaal, vanwege het directe contact tussen koor en pu bliek wat voor een intieme sfeer zorgt. Beide concerten beginnen om acht uur en zijn voor donateurs gra tis toegankelijk. In de toegangsprijs is een kopje koffie begrepen. VERVOLG VAN PAGINA 2 Het comité van de reformatorische hulpstichting Woord en Daad orga niseert zaterdag om half acht in de hervormde kerk een zangavond. Medewerking wordt verleend door het christelijk St.-Annalands man nenkoor D.E.V., onder leiding van dirigent Rinus van Gorsel, zang vereniging Met hart en stem uit Sint-Maartensdijk onder leiding van I. Riedijk en de christelijk ge mengde zangvereniging Crescendo uit Tholen onder leiding van P. He- ijboer. De opening en de meditatie worden verzorgd door ds. PC. Hoek uit Sint-Annaland, terwijl voorzitter P. den Ouden van het co mité de avond zal sluiten. De col lecte die tijdens de zangavond zal worden gehouden, is bestemd voor de uitbreiding van vakschool Léo in Burkina Faso in Afrika. De op brengst van deze avond zal door de organisatie voor ontwikkelingssa menwerking (ICCO) worden ver dubbeld. Sint-Phllipsland De raadsfracties in de adviescom missie gemeentelijke ontwikkeling steunden unaniem het voorstel van b. en w. om W. Suijkerbuijk aan de Esdoornhof geen planschadever goeding toe te kennen. Suijker buijk vond dat hij als gevolg van het nieuwe bestemmingsplan Gra- efnisse planschade zou lijden door onder meer stank en geluidshinder. In dorpshuis De Wimpel houdt vrouwenvereniging Rondom het Woord op zaterdag 8 november haar jaarlijkse verkoping. Ook dit jaar zijn er weer slaatjes, gebreide sokken en kaarten te koop. De jeugd kan zich vermaken met sjoe len en deelnemen aan het envelop pen trekken. De gemeente organiseert op dins dag 4 november om half acht een informatiebijeenkomst in dorps huis De Wimpel over het plaatsen van een container voor jongeren op het havenplateau. Op een bijeen komst die in maart van dit jaar werd gehouden, verzochten de jon geren om deze container te plaat sen op het trapveld aan de Deen- sestraat. Na het indienen van bezwaren door de bewoners van de Deensestraat heeft het gemeentebe stuur de mogelijkheden onderzocht om de container op het havenpla teau plaatsen. De uitkomsten van dit onderzoek worden tijdens deze bijeenkomst gepresenteerd. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. mevr. N. Nagtegaal en mevr. R. Burrows 37 p; 2. L. Soomers en J. Geuze 35 p; 3. mevr. Y. Verkamman en N. Moerkerken 25 p; 4. mevr. R. van Driel en D. Schellinger 24 p; 5. mevr. F. Schellinger en R. v.d. Houten 19 p. Meulvliet: 1. L. van Bale en G. Mel- ching 38 p; 2. W. Bijl en T. Goode 36 p; 3. B. Schot en J. Vroegop 31 p; 4. B. Melching en R. Vroegop 28 p; 5. D. Lin- denberg en J. Bos 26 p. Sint-Maartensdijk: 1. W. Lutt 43 p; 2. T. Goode 30 p; 3. C. van Gorsel 29 p; 4. M. Dane 25 p; 5. C. van Mierlo en A. Poot 24 p; 7. L. Wielaard 15 p; 8. G. Verwijs 12 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. L. van Poort vliet 35 p; 2. mevr. C. van Mierlo 33 p; 3. mevr. C. Lindhout 32 p; 4. W. Lind- hout 20 p; 5. mevr. D. van Dijke 16 p; 6. mevr. T. Ravensteijn 13 p; 7. mevr. A. Bosters 11 p. Kijk op www.mr-groep.nl voor de modellen De specialist van Zuid-West Nederland Canadaweg 6 4661 PZ Halsteren Tel. 0164 - 66 34 25 Fax 0164 - 66 57 56 Veilingweg 11 4697 R6 St. Annaland Tel. 0166 - 65 29 04 Fax 0166 - 65 34 53 E-mail: mrkunststoffen@freeler.nl info@mr-groep.nl Internet www.mr-groep.nl Showroom geopend van maandag t/m vrijdag 06.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur Op alle producten keurmerkgarantie Om het fietspad langs de provinciale weg bij Scherpenisse af te laten buigen, is grond aangebracht tegen het talud van de dijk. Vanavond of morgen kunnen fiet sers en brommers weer gebruik ma ken van het fietspad bij de gevaarlij ke kruising van de Langeweg en de Poortvlietsedijk bij Scherpenisse. Het fietspad dat evenwijdig aan de rijbaan lag, is nu bij de Langeweg afgebogen. Daardoor ontstaat er meer ruimte tussen de rijbaan en het fietspad. Dat was in de oude situatie ruim twee meter, nu acht tot negen meter. Daarmee wordt volgens de provin cie de overzichtelijkheid verbeterd. Fietsers en brommers worden ver der over de parallelweg geleid (de Langeweg) die voor een deel nu ook al als fietspad wordt gebruikt. Ook de voorrangssituatie wordt ge wijzigd. Fietser en brommers had den tot nu toe voorrang op het af slaand verkeer van de provinciale weg en het verkeer komend uit Scherpenisse. In de nieuwe situatie moeten ze dit verkeer voorrang ver lenen. De maatregelen zijn tijdelijk. Het afgebogen stukje fietspad wordt dan ook met tegels verhard en niet met asfalt. De provincie werkt aan een plan om de hele verkeerssituatie (af slag naar Scherpenisse en de Enge- laarsdijk) te vérbeteren. Vooral bij het afslaan naar de Engelaarsdijk vinden regelmatig kop-staartbotsin- gen plaats. Er wordt bekeken of op stelstroken voor afslaand verkeer (zoals bij de Broekseweg/Krabben- kreekweg in Oud-Vossemeer) soe laas kunnen bieden. VERVOLG VAN VOORPAGINA Door de bijstellingen zullen de te korten in 2005 en 2006 nog respec tievelijk 27.000 en 59.000 euro be dragen, maar in 2007 zal Tholen uit de rode cijfers zijn met een over schot van 32.000 euro. Overigens zal over het al dan niet toepassen van de maatregelen gediscussieerd worden bij de behandeling van de kadernota 2005, volgend voorjaar. Eerder dit jaar bleek al dat Tholen de broekriem aan zal moeten halen om alle wensen te kunnen betalen. Op personeelskosten moet volgend jaar een ton en het jaar daarna twee ton bezuinigd worden, maar dat mag van de gemeenteraad niet ge paard gaan met gedwongen ontsla gen. Momenteel wordt bekeken hoe dat gerealiseerd kan worden en daarom is nog niet bekend om hoe veel banen het gaat, zei de burge meester op een vraag van A.L. Piet (CU). In de competitie van de Roosen- daalse Dartsfederatie moesten de Thoolse teams in divisie 2A het hoofd buigen voor de tegenstander, maar in 2B pakten de Tholenaren wél de winst. In de derde divisie klopte koploper Sol (3A) uit Sint- Philipsland de tegenstander met liefst 9-1. In 3B won Sol 2 eveneens en datzelfde gold voor koploper Oliphant 2 in divisie 3C. Hier bleef Haestinge tegen het lager geklas seerde Hot Pink op 5-5 steken. De duels van de streekteams in 3D wer den uitgesteld. De uitslagen zijn als volgt: Divisie 2A: Dartcentrum A-Treffers 4-6, D'n Overkant 2-De Promilekes 4-6. Divisie 2B: Dartcentrum B-Bonte Os 5 6-4, D'n Overkant 3-Groene Paard B 7-3. Divisie 3A: Sol 1-Oude Danserije 9-1. Divisie 3B: Sol 2-Treffers 2 6-4. Divisie 3C: Oliphant 2-Fendertse Hoeve 2 8-2, Hot Pink-Haestinge 5- 5. Over de omstreden bouw van een bedrijfswoning aan de Schelde Rijn- weg in Tholen is volgens de CU- fractie nieuwe informatie gekomen van de provincie. Aannemer A. Bo gert heeft de raadsfracties daarover ingelicht en de CU vindt de gege vens dusdanig hout snijden, dat er schriftelijke vragen over gesteld zijn. „Is het door de gemeente gehanteer de criterium ten aanzien van de ge luidsnorm rechtsgeldig indien het pand binnen de bebouwde kom ligt, wat door dhr. Bogert en de provincie wordt ontkend", aldus de CU-fractie in schriftelijke vragen aan b. en w. De uitslag voor het kampioenschap van De Zwaluw te Sint-Maartensdijk, met 26 leden, ziet er als volgt uit. Vitesse hok. 1. I. Quist (tevens duif kampioen), 2. H.T. van Hemert, 3. C. Potappel. Midfond hok: 1. H.T. van Hemert (te vens duifkampioen), 2. C. Potappel, 3. J. Benningshof. Dagfond hok: l.C. Potappel (tevens duif kampioen), 2. H.T. van Hemert, 3.1. Quist. Overnachtfond hok: 1. comb. v.d. Zanden, 2. A. Bijl, 3. J. de Rijke. Duif kampioen is L.A. v.d. Berge. Jong hok: 1. H.T. van Hemert (tevens duifkampioen), 2. I. Quist, 3. D. de Wilde jr. Natoer hok: 1D. de Wilde jr. (tevens duifkampioen), 2. H.T. van Hemert, 3. I. Quist. Generaal hok: 1. H.T. van Hemert (te vens duifkampioen), 2. C. Potappel, 3. I. Quist. Oefenvoetbal De teams die onderaan staan in hun competitie, hielden elkaar zaterdag in een oefenpartij in evenwicht: het treffen tussen WHS en Smerdiek eindigde in 1- 1In de eerste helft waren er kansen aan weerszijden. Eén daarvan werd benut. Met een diagonaal schot opende Ri chard Wielaard de score voor Smerdiek. Erik van Haaften maakte er bijna 0-2 van, maar zijn lob ging naast. Na de rust was WHS de betere ploeg, maar pas een kwartier voor tijd kwamen de Sint-An- nalanders op gelijke hoogte. In de slot fase had Van Haaften zijn team de winst kunnen bezorgen. Hij ging alleen op het WHS-doel af, maar benutte die kans niet. In het oefenduel tussen Tholense Boys en Kogelvangers stond Marius Bal na acht maanden afwezigheid (na een scheenbeenbreuk in het duel tegen No- ad) weer onder de lat. De Tholenaren traden met nogal wat invallers aan, maar waren duidelijk de betere ploeg en wonnen met 2-1. Francel Kousemaker en Ronnie de Graaf kregen in de eerste helft verschillende scoringskansen. En na een half uur werd een inzet van Si mon Jansen ternauwernood van de doel lijn gehaald. Pas in de 70e minuut was het raak. Bas Wezenaar gaf de bal voor en Vincent van Westen (ingevallen voor Jaben Kortland) kopte bij de tweede paal in. Met nog acht minuten op de klok kwam Kogelvangers terug via een strafschop. Even later schoot Michael de Jong een vrije trap in de bovenhoek: 2-1. Noad oefende tegen tweedeklasser De Zwerver en verloor met 4-0. Smerdiek 2 klopte de tweede keus van Mevo met 4-2. Tóch kwamen de blauw zwarten, die veel de lange bal hanteer den en daardoor vaak balverlies leden, op achterstand. Maar vlak voor de rust bracht Richard de Jong zijn team langs zij. Dezelfde speler bracht Smerdiek snel na de hervatting op voorsprong. Nourdin Achabar breidde die stand naar 3-1 uit, maar door zwak verdedigen bij Smerdiek kwam Mevo terug. Na een vlotte aanval was het opnieuw De Jong die halverwege de tweede helft scoorde: 4-2. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Gedenken was een opdracht die we in Tholen goed hebben verstaan. Ik ben dankbaar dat wij op deze wijze als inwoners van de gemeente Tho len gezamenlijk zijn opgetrokken en daarmee aan elkaar hebben getoond wat 'eenheid in verscheidenheid' daadwerkelijk inhoudt.Ik ben allen die daaraan een bijdrage hebben ge leverd, zeer erkentelijk." Nuis zegt enorm onder de indruk te zijn ge raakt van wat de Ramp heeft veroor zaakt. „We werden geconfronteerd met vele emoties, die vaak gepaard gingen met tranen. Ik meen dat we er goed aan hebben gedaan om tijd en ruimte te creëren om met elkaar stil te staan bij die afschuwelijke ramp. Dat er ook mensen zijn die liever niet meer aan die tijd worden herinnerd, verdient overigens res pect. Mijn vrouw en ik bewaren in ieder geval heel goede en warme herinneringen aan alle momenten waarop wij ons samen met vele in woners aan elkaar hebben mogen warmen." Nuis noemt de bijeenkomst in Sint- Philipsland enerzijds een afsluiting van het herdenkingsjaar en ander zijds het geven van een monument aan het dorp als een blijvende herin nering aan de hulpverlening. De steen hoort in Sint-Philipsland en dat doet recht aan de gevers van toen, aldus de burgemeester. Uit de landkreis Grafschaft Bentheim is een brief aan het gemeentebestuur geschreven. Daarin staat, zegt Nuis, dat de schenking van destijds be doeld was om de verbondenheid met ons land te benadrukken. Die band bestond al langer, maar was door de Tweede Wereldoorlog wreed ver stoord. De bevolking wilde het con tact met haar naaste buren echter herstellen. Vandaar de financiële on dersteuning als blijk van medeleven en verbondenheid. „Men is ver heugd dat de wederzijdse betrekkin gen zich positief hebben ontwik keld. Vandaar dat men ook blij is, dat de gedenksteen van de voormali- Bij de steen van de Prinses Marijkeschool staan rechts oud-bestuurslid mevr. Rijstenbil met haar dochter mevr. Nortier die bij de ojficiële opening van de school de sleutel aanbood. Aan de linkerkant staan de oud-kleuterleidsters mevr. Stoutjesdijk (uiterst links) en mevr. Hordijk, met tussen hen in oud bestuurslid mevr. Zwagemaker. ge kleuterschool Prinses Marijke wederom een waardige plaats heeft mogen krijgen en dat daarmee de verbondenheid tussen mensen in Bentheim en Sint-Philipsland van blijvende betekenis is", zei Nuis, die zich daar namens het gemeente bestuur graag bij aansloot. „Hulpverlening staat voor 'de ander helpen, een hand toesteken, een troostende arm om iemand slaan'. En dat in een wereld waarin de 'hete hoofden en koude harten' de over hand hebben. Hulpverlening als een oase voor de mensheid. Dat moeten wij in herinnering houden", besluit de burgemeester die de initiatiefne mers bedankt namens het gemeente bestuur. Dan trekken Ellie Mol en Anja Neele het laken van de gedenk steen. En eindelijk mogen de kleuters dan hun bijdrage leveren. Ze hebben immers niet voor niets een feestlied ingestudeerd. 'Heel lang gelee, toen was het heel hoog water. Heel onze school die verdween toen in de zee. Uit Duitsland kregen we een nieuwe, en zing daarom dit danklied met ons mee.''klinkt het. De kinderen zorgen zelf voor muziek met bellen, trian gels, een trom en bekkens. Het ap plaus van de omstanders is hun belo ning en tevens het einde van de bijeenkomst. De genodigden wacht in De Wimpel nog een lunch. Een overzicht van de hulp die Sint-Philipsland na de Ramp ontving, werd door Jan Kempeneers gegeven. De gemeenten Hengelo en Stad en Ambt Delden adopteerden het getroffen dorp. Ze boden materiële, technische en maatschappelijke hulp. Dan was er de gift uit Bentheim en van Radda Barnen uit Zweden voor de kleuterschool. Houten woningen kwamen uit Oostenrijk (zes plus de burgemeesterswoning) en Denemarken (vijf). Een lading textiel en 170.000 Franse francs kwamen van de gemeente Vousiers, tuin- en landbouwgereedschap uit Canada. Het Zwitserse Rode Kruis leverde een grote bijdrage aan het wijkgebouw met verpleegsters woning van het Groene Kruis en een badhuis. Met geld uit het Rampen fonds kwamen het verenigingsgebouw van de hervormde gemeente en de brandweerkazerne tot stand, alsmede in Anna Jacobapolder het dorps huis en de Gereformeerde kerk. Ondanks de warme zomer heeft het streekmuseum De Meestoof méér bezoekers getrokken dan vorig jaar. „We denken op 3600 tot 3700 uit te komen. Vorig jaar waren het er ongeveer 3200", vertelt Frank Kousemaker van het museum. De uitbreiding met een koffiekamer heeft De Meestoof geen windei eren gelegd. Het aantal groepen dat het museum in Sint-Annaland aan doet, is daardoor drastisch geste gen. Nog één week kan het publiek de exposities komen bekijken, want na zaterdag 1 november is het sei zoen voorbij. Dat stond in het te ken van het jaar van de boerderij, met tentoonstellingen over Thoolse boerderijen, bedrijfskaartenboekjes en de meekrap. Maar ook de wa tersnood van 1953 kreeg aandacht via de uit Stavenisse overgebrachte Noorse woning, die is ingericht in jaren-50-stijl. De Meestoof is van dinsdag tot en met zaterdag geo pend tussen twee en vijf uur. Mishandeling. Een 12-jarige jongen uit Tholen is dinsdag middag tussen 12.15 en 12.45 uur door een onbekende man mishandeld.. Hij werd tijdens het spelen door een volwassene vastgepakt en op de grond geduwd, waardoor hij lichte verwondingen aan zijn arm en been opliep. Omdat de kosten van de Thoolse openbare bibliotheken elk jaar maar stijgen, moet de gemeente snel rond de tafel gaan met het bestuur om af spraken te maken over de verdere bekostiging. Dat is afgesproken in de commissie welzijn en onderwijs. Die boog zich over het subsidieverzoek voor volgend jaar van 606.402 euro. Het college wil niet verder gaan dan 591.134 euro. De commissie was het daar mee eens. Er zijn meer subsidieaanvragen die b. en w. niet willen honoreren. Van de stichting peuterspeelzalen Tholen bijvoorbeeld die voor volgend jaar 17,5 procent meer vraagt, het bureau slachtofferhulp (9,1 het Rio (5,1 het Zeeuws biologisch muse um dat 94,5 procent verhoging wil en de werkgroep gehandicaptenbeleid Tholen die een extra subsidie vraagt die 32,1 procent hoger uitvalt. VVD-raadslid M.K. van Gorsel-de Oude was geschrokken van de begro ting van de peuterspeelzalen. Zij noemde de verhouding tussen de sala riskosten en de overheadkosten scheef. Ze vreesde dat het op den duur onbetaalbaar wordt. P. van Bel zen (CU) vond dat het rijk op dit ge bied te veel op het bordje van de ge meenten schuift. Wethouder M.A.E. Velthuis was het daar mee eens. Wat de peuterspeelzalen betreft was de verhoging vooral veroorzaakt door de nieuwe CAO en het optrekken van de salarissen van de leidster naar een m.b.o.-niveau. De overheadkosten zijn toe te schrijven aan het inschake len van een coördinator en een admi nistratieve medewerker, zo zei ze. J. van den Donker (D66) had kritiek op de wijze waarop het college de subsidieverzoeken had beoordeeld. „Ik had liever een inhoudelijke onder bouwing gehad. Nu is het gewoon een rekensommetje. Jammer dat het elk jaar zo koud en kil bekeken wordt." Aan de stijging van de kosten van de bieb zit volgens Van Belzen geen eind. Hij en mevrouw Van Gorsel vroegen wanneer de budgetfinancie ring wordt ingevoerd. Volgens de wethouder is het bibliotheekplan in uitvoering. Er zijn uitleenposten ge sloten. In plaats daarvan rijden er bi bliobussen. Velthuis lichtte toe dat ook het bestuur van de bibliotheek rond de tafel wil met de bestuurders. „De nood is in 2004 wel te lenigen, maar in 2005 lopen we er keihard te genaan," aldus de wethouder. Het college kreeg steun voor het voorstel. SGP maakte een voorbe houd bij het niet verlenen van subsi-- die aan het Zeeuws biologisch muse um. weten of het college bekend is met deze cijfers. Of ze een en ander ook onder de aandacht van de scholen wil brengen en of b. en w. bereid zijn ex tra geld uit te trekken om via school begeleidingsdiensten hier wat aan te doen. „Het blijkt dat juist in onze ge meente kinderen er behoorlijk veel last van hebben." Volgens de wethouder is het minder ernstig dan de uitslag van het onder zoek doet vermoeden. Waarom er hier minder kinderen hebben meegedaan, was haar niet bekend. Via het jeugdbeleid worden weer- baarheidstesten gedaan (Marietje Kesselsproject). Maar veel meer kon ze er nog niet over vertellen omdat de gegevens van de jeugdmonitor Zee land (een samenweringsverband tus sen de provincie, de dertien gemeen ten en een aantal jeugdinstellingen) nog niet binnen waren. Thoolse leerlingen uit groep zes wor den wel gepest, maar minder erg dan uit het onderzoek van jeugdmonitor Zeeland naar voren komt. Wethouder M.A.E. Velthuis nuanceerde in de commissie welzijn en onderwijs de uitkomst van het onderzoek. Daaruit zou blijken dat Thoolse kin deren van alle onderzochte Zeeuwse basisscholen het meest worden ge pest, namelijk 45 procent. Volgens haar was de bijdrage aan het onder zoek van de Thoolse leerlingen lager dan op andere scholen. Geen 50 pro cent, maar 42. En dat vertekent vol gens haar het beeld. De jeugdmonitor Zeeland hield via internet een enquête naar pestgedrag op school en daaruit zou blijken dat 45 procent van de kinderen op Tholen daar last van heeft, zo meldde de PZC. H.W. van Eenennaam (SGP) wilde Radiozender Smerdiek voor Ne derlandse muziek die op 20 sep tember de ether in ging, is door de politie uit de lucht gehaald. Smer diek zond elke zaterdagmiddag uit op 105.2 FM. De politie deed za terdag 11 oktober een inval bij de etherpiraat in de Bloemenlaan. De eigenaar kreeg een boete van 1100 euro. Voor een herhaling werd hem een dwangsom van 2250 euro in het vooruitzicht gesteld. De politie deed met twee agenten een inval. De apparatuur is in beslag genomen. De zender was in België gekeurd en afgeregeld voor de omgeving hier. Hij had een bereik van vijf tot zes kilometer in de omtrek. Het zonder vergunning uitzenden van radioprogramma's wordt als een economisch delict beschouwd. Luisteraars konden via een mobiel nummer Nederlandstalige muziek aanvragen. Het laatste nummer bij Smerdiek was van André Hazes. Het chr. Thools mannenkoor Reho both viert het zesde lustrum zaterdag met een zang- en orgelavond in de Grote Kerk in Tholen. Onder leiding van dirigent Kees v.d. Steenhoven en organist Bram Bout wordt een geva rieerd programma geboden. Als gast koor treedt het gemengd koor 'Met hart en stem' uit Terneuzen op, waar mee Rehoboth al vaker samenwerkte voor zangavonden en opnamen. De collecte die tijdens de avond - die om half acht begint - wordt gehouden, komt volledig ten goede aan de hulp die het comité Di-Tho (Dinteloord- Tholen) biedt aan het dorp Lopadea Noua in Roemenië. Rehoboth is 22 september 1973 op gericht en telt inmiddels ruim 90 mannen uit alle plaatsen in Tholen en van daarbuiten. Enkele leden zijn al 30 jaar lid en het aantal zilveren jubi larissen groeit. Gerepeteerd wordt er altijd op zaterdagavond en het reper toire bestaat uit psalmen, gezangen en vaderlandse liederen. Voor diri gent en organist - respectievelijk ruim 5 en 15 jaar aan het koor ver bonden - heeft de manier waarop het koor op muzikale wijze de Evange lieboodschap overbrengt, grote waar de. De mooie melodie van het gezang voert voor hen daarom niet de boven toon. In de afgelopen jaren heeft Re hoboth verschillende elpee's, me's en cd's uitgegeven. De jongste cd met weinig opgenomen passie- en paas- muziek. De uitvoeringen waaraan men meewerkt, hebben veelal tot doel om indirect de naaste in deze wereld te helpen én het Evangelie te verkondigen. Een jaarlijks terugke rend hoogtepunt is de gehandicapten- zangmiddag in de eigen Rehoboth- kerk. De band met het grote aantal donateurs onderhoudt Rehoboth on der meer via het blad Koomieuws, dat vier keer per jaar verschijnt. Maandagavond om half acht verga dert de gebiedscommissie Tholen van waterschap Zeeuwse Eilanden in de Wellevaete te Sint-Annaland. Medewerkers van de afdelingen we gen, waterbeheer en waterkeringen zullen een toelichting geven bij de uitgevoerde werkzaamheden en de plannen voor de toekomst. De Thoolse hoofdingelanden en ge- biedsgezworene J.L.C. Mol zullen aanwezig zijn om eventuele vragen van inwoners te beantwoorden. Al lerlei waterschapszaken kunnen aan de orde komen. De bezoekers heb ben spreekrecht. Het wachten is dit keer niet op de ge meente, maar op de Cl000 voor het doorgaan van de tijdelijke super markt in de hallen van transportbe drijf Schot aan de Postweg in Tholen. „Wij willen in principe voor 5 jaar een ontheffing geven op grond van artikel 17 van de wet op de ruimtelij ke ordening", zegt wethouder K.A. Heijboer. „Voor we echter verder kunnen, wachten we op de beslissing van de Cl000. Als aan alle wensen ten aanzien van geluidsnormen, ver- keersaanpassingen, veilige oversteek e.d. voldaan wordt, kan de procedure vervolgd worden." Dhr. Van den Hoven van Cl 000- grossier Schuitema laat weten nog niets te kunnen melden. „We zijn nog in gesprek met betrokken partijen." Volgens de gemeente wil de Cl000 zo weinig mogelijk risico lopen en zekerheid hebben dat over vijf jaar een definitieve supermarkt in Tholen klaar is. Het gemeentebestuur wil echter geen voorrang geven aan de Cl000. „Wij maken geen onder scheid tussen de twee gegadigden voor het Slachtveld in plan Noord, want Albert Heijn wil daar ook een nieuwe supermarkt bouwen. Cl000 moet nu eerst ja zeggen tegen het plan aan de Postweg, maar dat is tij delijk, voor 5 jaar", aldus een ge meentewoordvoerder. Voor de derde keer worden vrijwilli gers uit de gemeente Tholen in het zonnetje gezet. Op vrijdag 21 no vember organiseren het lokaal comité vrijwilligers en het servicebureau Voor Elkaar daartoe een avond, dit keer in dorpshuis De Wimpel te Sint- Philipsland. Vrijwilligers krijgen een blijk van waardering voor hun inzet voor de samenleving en daarom is jong en oud welkom, al dan niet aan gesloten bij een vrijwilligersorgani satie. Het programma vermeldt een muzikaal optreden en optreden van een theatergroep. Ook wordt de vrij williger van het jaar bekend gemaakt (daartoe konden tot maandag kandi daten aangemeld worden). Wie de vrijwilligersavond wil bijwonen, kan zich tot 1 november aanmelden bij Voor Elkaar: tel. 0166-668070 of e- mail servicebureau@tholen.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 9