Plat dak woningen is niet bespreekbaar Naast windmolen nu ook een windwokkel Dijkwoningen onder de loep bij welstand Eerste bewoners vinden hun plaats in Welhoek Vossemeer 'Het botst wel eens, maar meestal is het wel waar wat ze zeggen' Nu nog rommelig, maar het wordt een mooie woonomgeving WONEN IN DE GEMEENTE THOLEN Donderdag 9 oktober 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Stoof straat Tholen beschermd gebied Verbouwen in een beschermd stadsgezicht als dat van Tholen is soms een kwestie van geduld. Van opnieuw te keningen maken en van opnieuw rekenen. Met welk budget kun je wat doen? En wanneer wordt het goedge keurd door 'welstand.' Dat ondervindt het echtpaar Vijf huize in de Stoofstraat in Tholen. Het plan om achter de twee woningen een bestaande uitbouw te verhogen en van een plat dak te voorzien, vond donderdag geen gena de in de welstandscommissie. Radicaal Welstand buigt zich over aanvraag De welstandscommissie van de gemeente Tholen boog zich donderdag over de aanvraag van een windwokkel bij een vakantiewoning op het recreatieterrein de Pluim- pot in Scherpenisse. Een windwokkel? De gedelegeerde architect G.J. Bleeker keek er van op. Aan de Leguitsedijk en de Javadijk Een bouwwerk moet aan redelijke eisen van welstand voldoen. Daar is vaak discussie over. Wat is immers re delijk? Donderdag gaf architect Bleeker daar een voor beeld van toen hij als gedelegeerde van de welstands commissie een verzoek beoordeelde voor de nieuwbouw van een dijkhuis aan de Leguitsedijk 27 in Oud-Vosse- meer en de verbouw van een woning langs de Javadijk in Sint-Annaland. Basiscursus natuur en milieu Veel bewoners van elders Functioneel en mooi Zelfwerkzaamheid geeft voldoening Bouwkundig tekenaar H. van der Graaf uit Stavenisse over welstand 'Unieke kans met een groot knelpunt' Unieke kans Bouwkundig tekenaar Hubert van der Graaf uit Stavenis se komt regelmatig bij de welstandscommissie om aan vragen van opdrachtgevers toe te lichten. Hij heeft geen klagen over de commissie. „Over het algemeen is het wel waar wat ze zeggen," zegt hij over de architecten die moeten bekijken of de bouw voldoet aan redelijk eisen van welstand. Ontzien Linden Voorstraat Het gaat om twee panden waarvan een als winkel in gebruik is geweest. Vijfhuize wil de bestaande uitbouw aan de achterzijde verhogen om zo doende boven meer ruimte te schep pen. Architect J.W. Bleeker van de welstandscommissie zegt dat de commissie daar moeite mee heeft omdat het een plat dak heeft. „We noemen dit een doos. Probeer wat met kappen te doen," zegt hij tegen de tekenaar ing. W. Geijtenbeek uit Tilburg en diens opdrachtgever Vijf huize die uitgenodigd zijn om hun ideeën toe te komen lichten. Het plan is al besproken in het voor overleg met de welstandsambtenaar. En Bleeker heeft al de mening van zijn college E. Abeln gepeild die zich als architect buigt over de mo numenten. De Stoofstraat ligt in een beschermd stads- en dorpsgezicht. En daar liggen de eisen nu eenmaal hoger, zo is de boodschap van de commissie. Vijfhuize is teleurgesteld in de reac tie van de commissie. „Wij willen er iets moois van maken, maar als u over twee daken praat, dan wordt het te duur. Daar is ons budget te be perkt voor. Is een plat dak helemaal niet bespreekbaar?" Bleeker is duidelijk. „Nee, dat is on aanvaardbaar, maar we willen wel meehelpen om een oplossing te zoe ken. Het is een heel leuk straatje. In dit geval is de achterkant niet totaal onbelangrijk." Volgens Vijfhuize gaat het er alleen maar op vooruit. En zijn er aan de achterzijde wel meer aanbouwsels met platte daken. „Dat zou kunnen," zegt Bleeker, „misschien hebben we toen wel zit ten slapen maar we zijn ingehuurd om de kwaliteit te bewaken." Geij tenbeek wijst erop dat het platte dak aan de achterzijde van de straatkant niet te zien is, maar de architect vindt dat argument niet steekhou dend. Vijfhuize stelt voor om het met een 'mooie steen en een siergoot' op te lossen, maar Bleeker handhaaft zijn kritiek. Hij stelt voor om achter ook een tweedeling te maken, zoals aan de voorzijde nu ook het geval is tus sen de winkel en het woonhuis. Met twee kappen dus en zelfs in verschil lende hoogtes. Zijn handen jeuken om een ontwerp te maken. Maar Vijfhuize is bang voor de kos ten. „Uw oplossing is radicaal. Ik heb maar een bepaald budget. We hebben ons best gedaan om het fi nancieel rond te breien." Al pratende zien Bleeker en wel standsambtenaar M. Jongelenen ook een andere mogelijkheid door de uit bouw niet over de hele breedte te maken, maar achter een van de twee huisjes. Daarvoor zou de maximale bebouwing in het bestemmingsplan benut kunnen worden. Bleeker: „Zet er een heel huisje achter met een maximale maat. Concentreer je op het slechtste deel, dan haal je de meeste winst. En maak de ruimtes wat kleiner want die zijn nu in de plattegrond erg ruim." De volgende aanvraag is een hamer stuk. Met een dakje op een berging achter een huis in de Venkelstraat 13 gaat Bleeker meteen akkoord. Een windwokkel blijkt een windtur bine op een paal in de vorm van een wokkei. Een zoutje met een ge draaide vorm dat bij verjaardagen nog wel eens in een bakje op tafel wordt gezet. De bijgevoegde toe lichting van de aanvrager Van Rij- ckevorsel uit Breda sprak overigens van een windwockel, een 'stille ver- tikale windturbine.' En die kan energie leveren voor de verwarming en electriciteit voor de woning op het recreatieterrein. De paal met de wokkei kan los van het huis worden gezet of op het dak worden geplaatst. Het leek eenvou dig, maar Bleeker leerde ook dat het apparaat het meeste rendement op levert als het ding op een paal staat met een hoogte van vier meter. Het draaiende deel zelf is ook nog eens een meter in doorsnee. Het bleek bij de gemeente het eerste verzoek. Ook voor de welstandscommissie was de windwokkel nieuw. „Inte ressant, maar daar moeten we eens over nadenken," zei de architect. Het verzoek wordt nu eerst in de 'grote welstandscommissie' beke ken waarin zes architecten zitting hebben. Deze commissie vergader de het derde kwartaal in het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk. Het laatste kwartaal heeft deze com missie zitting in Middelharnis. Van Rijckevorsel diende bij de ge meente ook een verzoek in om een nieuwe woning te bouwen op het recreatieterrein. Dat verzoek werd onlangs door de raad goedgekeurd. In feite gaat het om het vervangen van de eerste houten zomerwoning die in 1969 op het terrein is ge bouwd. Een foto van het bestaande huisje met de aanbouwsels lag op tafel naast de tekening van de nieuw bouw. „Grappig hè, het oude huisje is in de dijk geduwd. Het is nu wat rommelig met al die aanbouw." De tekening van de nieuwbouw kon Bleeker wel bekoren. De welstands commissie kijkt onder meer naar de hoofvorm. Die wordt in dit geval helemaal nieuw. „Die is heel rustig. Daar is niks mis mee." Maar toch. In de schets is ook een raampartij opgenomen dat in het oog springt. „Dit is een beetje mo dern.' Hij twijfelt. En kijkt verder naar het voorgestelde materiaal: baksteen waalformaat, dakpannen Holland rood. En besluit dat de mo derne raampartij 'geen drama' is. „Dit voldoet aan redelijke eisen van welstand. Een zes is een zes. We kunnen wel proberen er een zeven van te maken, maar redelijk is vol doende." Bleeker zet zijn paraaf er onder. Anders ligt dat bij de aanvraag van de bewoonster aan de Javadijk 55 in Sint-Annaland. Hier betreft het een huis onder aan de dijk waar de eige naar een nieuwe maar blinde muur wil aanbrengen. Dus zonder ramen. Bleeker schrikt van het voorstel. En wijst erop dat het huis ernaast ook ramen heeft. „Dit voldoet nou niet aan redelijke eisen van welstand," zegt hij. Welstandsambtenaar J. Fa se licht toe dat hij een brief heeft ontvangen over de aanvraag. „De bewoonster zegt dat ze niks aan ra men heeft omdat ze dan toch maar tegen de dijk aankijkt." Bleeker is het er niet mee eens. Hij kijkt niet alleen naar het huis zelf, maar ook hoe het van de openbare weg te zien is. De omgeving wordt in de beoordeling betrokken. „Maar ik ben als gedelegeerde niet be voegd een negatief advies te geven. Dit gaat naar de grote commissie." De natuurvereniging Tholen ver zorgt vanaf half november de basis cursus natuur en milieu op Tholen en Sint-Philipsland. In tien bijeen komsten worden de deelnemers in geleid in natuur en milieu op en rond de beide voormalige eilanden. Er zijn vijf lesavonden en vijf ex cursies. Daarin komt het ontstaan van de eilanden aan bod, maar ook de huidige ontwikkelingen passeren de revue. Er wordt aandacht besteed aan flora en fauna, slikken en schor ren, vogels en de invloed van de mens op het landschap. Voor meer info: 0167-503118 of 604149. Deze week worden de eerste geschakelde woningen in het nieuwbouw- plan Welhoek in Oud-Vossemeer opgeleverd. Van de veertien vrijstaan de huizen, die eveneens deel uitmaken van de eerste fase van het nieuw bouwproject, zijn er inmiddels al zeven bewoond. Er komt de komende weken steeds meer leven in de brouwerij en hoewel het door alle bouw activiteiten nu nog vrij rommelig is in hun nieuwe woonomgeving, zijn de eerste indrukken van de bewoners positief. Het is voor mensen die voor het eerst een bezoekje brengen aan de nieuwe wijk in Oud-Vossemeer vast een vreemd gezicht. De thans gere aliseerde woningen staan namelijk in twee aparte groepen verdeeld met daar tussenin een groot terrein waar op pas in de komende jaren huizen zullen worden gebouwd. De eerste bouwfase omvatte veertien vrij staande en twintig geschakelde wo ningen. Vier huizen uit de vrije sec tor liggen aan de Pompoenwei, tegenover een waterpartij onderaan de Hiksedijk en de overige vrijstaan de huizen liggen aan de Van Zeyl- straat, helemaal aan de andere kant van de 5 hectare grote nieuwbouw wijk. Tussen de stapels bouwmate rialen, opslagcontainers en bouwke ten ontstaan steeds meer opgeruimde percelen. Waar maan denlang bouwlampen, steigers en hekken de bouwplaatsen markeer den, wordt hier en daar zelfs al aan sierbestrating en de inrichting van de tuin gewerkt. De eerste bewoners van Welhoek, Marco Berkey en Re- nate Blaas zijn op 14 juni in hun nieuwe huis aan de Van Zeylstraat komen wonen. Ze zijn het na een paar maanden al helemaal gewend op hun nieuwe stek. Het jonge stel is wel blij dat er nu steeds meer buurt genoten bij komen. „Vooral tijdens de zomervakantie was het hier erg stil", aldus Renate. Tegenover Marco en Renate komen mensen uit ondermeer Spijkenisse, Rotterdam, Middelharnis, Ouddorp en Dirksland wonen. Marco weet wel waarom zijn toekomstige over buren juist voor een woning in Oud- Vossemeer hebben gekozen. „Wij vinden het hier best prijzig, maar voor die mensen is wonen hier juist nog heel betaalbaar. Alle woningen uit de eerste bouwfase zijn verkocht en ik heb begrepen dat er al weer een wachtlijst is voor de huizen die hier in de komende jaren gebouwd gaan worden. Het is wel frappant dat er maar enkele mensen uit Oud- Vossemeer in de geschakelde wo ningen komen wonen terwijl er van de veertien vrijstaande huizen straks maar één door iemand van buiten ons dorp wordt bewoond." Ook de buren van Marco en Renate zitten al op hun plaats en ondanks dat er ook op deze adressen zowel binnen als buiten nog volop werk te verzetten is geeft het dat stukje straat nu al een redelijk opgeruimde aanblik. De meeste voordeuren zijn nu nog slechts bereikbaar via een provi sorisch aangelegd pad van pallets en steigerplanken maar in diverse wo ningen is de afwerking volgens de kersverse bewoners nu toch echt in de eindfase aanbeland. Jos Vaders is nog niet helemaal aan de kant in zijn eigen nieuwe huis aan de van Zeylstraat maar die werk zaamheden moeten nog maar even wachten. Jos is een paar huizen ver derop, in het nieuwe huis van zijn jongere broer Ron, aan het werk. „Mijn broer moet 31 oktober uit zijn huis aan de Botlandstraat zijn en we hebben hier nog volop werk om al les op tijd gereed te hebben." De ge broeders Vaders komen uit een bouwvakkers-familie en ook het huis waarin Ron Vaders nu sinds 1997 woont, is bijna helemaal zelf door de broers gebouwd. „Deze bouw is heel vlot verlopen", volgens Ron. „Als je ziet dat we aan mijn vorige huis een jaar lang bezig wa ren en dat we nu in negen maanden tijd zowel het huis van Jos als dat van mij bijna gereed hebben, dan mag je niet mopperen." Minie en Toon Lindhout zitten vanaf half september in hun nieuwe huis. Beide vijftigers zijn blij dat ze de stap om op latere leeftijd nog een vrijstaand huis te bouwen, hebben genomen. Minie: „We hebben 32 jaar lang in een rijtjeshuis in de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vos semeer gewoond. We woonden daar altijd prima naar ons zin, maar nu we hier de kans kregen om een comfor tabele vrijstaande woning te bouwen, hebben we die gegrepen. Bij de inde ling en inrichting van dit huis hebben we bewust al een beetje naar de toe komst gekeken. Als je wat ouder wordt is het toch wel handig dat je een slaapkamer en badkamer bene den hebt. Het is natuurlijk wel leuk als je een mooie woning hebt, maar het is zeker zo belangrijk om bij de bouw al te letten op functionele as pecten en toegankelijkheid van de verschillende ruimtes in huis. We hebben boven een computerkamer voor Toon en een logeerkamer voor onze twee kleinkinderen. Vanuit on ze woonkamer kunnen we de hele van Zeylstraat door kijken. Ik hoop wel dat ze snel beginnen met het op knappen van de straat en het aanleg gen van de openbare verlichting. Nu het najaar wordt, is het hier erg mod derig en overal ligt nog materiaal, dat is best gevaarlijk als je in het pikkedonker naar je huis moet." Een glazenwasser is bezig om de ra men van de geschakelde woningen een goede poetsbeurt te geven. „Als de nieuwe bewoners zich deze week melden moet het er toch netjes uit zien", zegt de rondbuikige ramen- lapper terwijl hij de stickers van de nieuwe beglazing peutert. Als je je eigen huis bouwt, scheelt dat volgens de zelfbouwers in Oud- Vossemeer aanzienlijk in je porte monnee. „De verdrievoudiging van de grondprijs - in 1996 betaalde men in de aangrenzende nieuwbouw in Oud-Vossemeer nog 165 gulden per vierkante meter bouwgrond en nu moet 450 gulden worden neerge teld - en de sterke prijsstijgingen voor bouwmaterialen, bouwvergun ningen en leges werken het stukje zelfwerkzaamheid natuurlijk ook wel in de hand. Arbeidsuren van vaklui moeten ook duur betaald worden en bovendien geeft het je veel voldoening als je ziet wat je zelf gepresteerd hebt", vertelt Jac queline Hol. „Het is allemaal veel duurder geworden de laatste jaren maar we hebben er zeker geen spijt van dat we nu onze plannen hebben doorgezet." Jacqueline heeft tijdens de bouw van het nieuwe huis aan de Pompoenwei samen met haar man Niek en dochtertje Charlie een tijdje bij familie ingewoond. „We wonen hier pas sinds vorige week, het is. nog wel een zooitje, maar het is al lekker dat we nu weer met ons ge zinnetje bij elkaar zitten met on zo eigen spulletjes." Even verderop in de doodlopende straat werkt Leo Havermans op het dak van zijn mo derne en ruim opgezette woning. „Er gaan veel uurtjes in de bouw van een nieuw huis zitten, maar als je ziet wat voor schitterend weer we al vanaf dit vootjaar gehad hebben, dan mag je niet mopperen. Ons huis is voor de winter dicht en we kunnen de komende maanden met de afwer king aan de binnenkant verder", al dus de Vossemeerse bouwvakker. Dat er in die afwerking ook nog erg veel tijd gaat zitten, daarover weten zijn nieuwe buren Nadia Aarnoudse en Vladimir Kraljevic mee te praten. Ook zij wonen nog maar enkele da gen in hun nieuwe stulpje aan de waterkant, en het is voor hen qua voorzieningen nog even behelpen. „We moesten voor 1 oktober uit ons huis zijn en we hadden natuurlijk tij delijk een huisje kunnen huren, maar we zijn jong, en hebben nog geen kinderen, dus met een beetje improviseren is het hier best uit te houden. De radiatoren ontbreken nog en ook aan de douche en toilet wordt nog hard gewerkt. Omdat we niet kunnen stoken, blijft de beton nen vloer nog vochtig en daardoor kunnen we voorlopig het laminaat nog niet leggen. We hebben boven dien alleen nog maar een waterkraan in de meterkast, de stroomvoorzie ning is nog niet in alle vertrekken aanwezig en ik kan nog niet koken op het gasfornuis. Mijn moeder maakt nu zolang ovenmaaltijden die ik gemakkelijk kan opwarmen in de magnetron. Het is net of we aan het kamperen zijn, maar we hebben vrienden uit Servië over die ons hel pen bij de afwerking van ons huis; En samen is het best gezellig hier", aldus Nadia Aarnoudse. Hubert van der Graaf geeft een toelichting bij een van zijn tekeningen in de welstandscommissie aan architect J.W. Bleeker en ambtenaar M. Jongenelen. VERVOLG VAN VOORPAGINA Een andere optie is om nieuwbouw uit te stellen en alleen technisch onderhoud te plegen. De kosten blijven dan beperkt tot 26.000 euro per jaar. Maar doordat het gebouw niet aan de milieu-eisen voldoet, zijn er tevens beperkingen aan het gebruik. Bovendien verwacht het gemeentebestuur dat de samenwer king met Castria Wonen in dit ge val door de woningcorporatie ver broken zal worden. Die wil namelijk verder met de bouw van woningen voor ouderen. Het later aanbouwen van een dorpshuis - met integreren van een aantal func ties om zo tot een woonzorgcen trum te komen - is volgens b. en w. onmogelijk. Uitstel van de bouw van een nieuw dorpshuis betekent ook dat Castria geen ruimte be schikbaar heeft om een medisch centrum (voor huisarts, fysiothera peuten en tandarts) en kinderop vang (die zit nu in een woning in de Burg. Versluijsstraat en heeft een forse wachtlijst) te bouwen. Deze optie biedt evenmin een op lossing voor jeugdhonk, kinderop vang en de berg- en kleedruimte, terwijl het uitvoeren van twee af zonderlijke bouwprojecten ook nog eens duurder uitpakt. Op het plan drie ton beknibbelen - het maximum bepalen op anderhalf miljoen euro - is volgens b. en w. evenmin een optie. Dan zou 400 tot 600 vierkante meter minder vloer oppervlak gerealiseerd moeten worden. Die besparing kan alleen gevonden worden in de grote zaal, de foyer of de vergaderruimten. De oppervlakte van de grote zaal is 250 vierkante meter, dus krimpen met 400 tot 600 vierkante meter zou betekenen dat geen compleet dorpshuis is te bouwen. Hoewel de financiering volgens b. en w. een 'groot knelpunt' blijft, vindt het college het een 'unieke kans' dat in Oud-Vossemeer het eerste dorpshuis nieuwe stijl ge bouwd kan worden. Daarom stelt het de gemeenteraad voor om voor volledige nieuwbouw te kiezen. De opbrengst van de verkoop van het voormalige gemeentehuis willen b. en w. eveneens gebruiken om het plan te realiseren. Bij de commissie gaat heel wat over tafel. Tekeningen voor nieu we landbouwschuren, dakkapel len, serres, bijkeukens, schuttin gen. Een bouwkundig tekenaar als Van der Graaf, zit tussen twee vuren. Aan de ene kant staat de opdracht gever die vaak zo functioneel mo gelijk wil bouwen tegen zo min mogelijk kosten. Aan de andere kant de gemeente die moet bekij ken of het past binnen het bestem mingsplan en de welstandscom missie die de aanvragen beoor deelt. En opmerkingen kan maken waardoor Van der Graaf weer te rugmoet naar zijn opdrachtgever. „Voor de opdrachtgever is het budget het belangrijkste. Hoe het er uit komt te zien, is v^tn minder belang." Maar over het algemeen worden de bouwwerken of de aan passingen nadat ze door de wel standscommissie zijn bekeken, er niet slechter van, zegt hij. De 25-jarige Van der Graaf die nu zo'n anderhalfjaar als zelfstandig ondernemer actief is, heeft wel eens meegemaakt dat een aan vraag vijf keer in de commissie is geweest. Maar dat is een uitzonde ring. Donderdag besprak de commissie een plan voor de aanbouw van een extra slaapkamer aan de Oude- landsedijk 16 in Tholen waarvoor Van der Graaf de tekening had ge maakt. Probleem daarbij was dat het in het oude bestemmingsplan buiten gebied Tholen mogelijk was aan de wegkant van het huis te bou wen, maar dat in het nieuwe (ont werp) bestemmingsplan er een af stand van twintig meter uit de as van de weg in acht moet worden genomen. Hier is het bestem mingsplan dus een obstakel. Het zet het plan helemaal op zijn kop, zegt Van der Graaf. „Nu stelt de commissie voor om het maar aan de andere kant van het huis te bouwen. Dat ligt bouwkundig ge zien weer veel lastiger." Van der Graaf moet nu met die boodschap naar zijn opdrachtge ver. Het probleem zit hem duide lijk in het bestemmingsplan. Ar chitect ir. J.W. Bleeker bekijkt de foto's van de locatie. En wijst er op dat er op het erf bomen staan die niet op de tekening zijn terug te vinden. „Die moeten er wel op, hoor. Die staan er in werkelijkheid ook. Het is een hele mooie plek, vind je niet?." Zonder tekening kan er niks, zegt Van der Graaf. „Je hebt een ver gunning nodig om te bouwen. Daar is een tekening nu eenmaal voor yereist. Mensen zouden wel zonder willen, maar dan kom je nergens." In die zin is het werk van tekenaar wel eens ondankbaar, zegt Van der Graaf. Voor veel mensen is een tekening alleen no dig om er een vergunning mee te krijgen, zegt hij. „Ze klagen meestal ook dat het te duur is en zien liever een metselaar bezig. Dan zien ze ineens resultaat. Tot dat het een keer misgaat omdat er geen tekening is gemaakt." Voor de bouw van een garage aan de Stoofdijk in Stavenisse had hij ook een tekening gemaakt. Blee ker zag er meer een klein huisje in en stelde voor het bouwwerk lan ger te maken. Maar ook de kap te draaien. „Tja," zegt de tekenaar na afloop, „we hadden het juist zo gedaan om de buren te ontzien." Een groter project behelst het uit breiden van een schuur met 240 m2 bij de boerderij uit 1901 aan de Stoofstraat 5 in Poortvliet. Met zwarte planken die gepotdekseld worden zoals bij oude boeren schuren gebruikelijk is. De archi tect vraagt aandacht voor de kleur van de deuren in de schuur. En adviseert deze ook zwart te ma ken. „Dat is beter voor de rust. Maar je kan er natuurlijk wel een randje omheen doen om ze te kun nen vinden. Van der Graaf houdt van een di recte benadering. Niet zozeer van een verhandeling over stijlen of het bezigen van termen uit de ar chitectuur die hem vreemd zijn. Gewoon zeggen hoe het is en wat het moet worden, is zijn devies. „Voor veel mensen op Tholen zal het niets uitmaken in welke stijl hun huis gebouwd is. In de com missie probeer ik begrip op te brengen voor de klant en bij de klant voor de visie van de wel standscommissie. Het wil wel eens botsen. Maar over het alge meen is het wel waar wat ze zeg gen." En ook de tekenaar pikt een graantje mee van het advies: „Met twee paar ogen zie je toch meer." VERVOLG VAN VOORPAGINA Op dezelfde vrijdag wordt in het trottoir bij de woning Voorstraat 3 een steentje geplaatst dat herin nert aan een bijzondere gift. Me vrouw E. Voorberg-van Noort vermaakte de voormalige ge meente Sint-Philipsland 30.000 gulden, waarvan in 1994 lindebo men zijn geplaatst in de Voor straat. De schenkster herinnerde zich dat beeld van de straat van bezoeken aan haar oma. Burgemeester Ver- bree kondigde destijds al een her inneringsteken aan, maar negen jaar later was het er nog altijd niet van gekomen. „Ik heb er na de herindeling diverse keren bij de gemeente op aangedrongen", zegt Jan Kempeneers, die blij is dat het nu eindelijk gerealiseerd wordt. Advertentie I.M. ■n—z. '■aéaSr Marco Berkey en Renate Blaas wonen al sinds half juni in de Oud-Vossemeerse nieuwbouwwijk Welhoek en ze zijn blij dat er nu steeds meer huizen in de buurt bewoond gaan worden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 7