4 ^r/^n Thools paar verrast door varkenskoppen in voortuin L Plaatselijk nieuws A 69,95 VERF NODIG? Laban Beleggers op stap EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 9 oktober 2003J Botsing op brug Sportdag Montessorischool Lustrum voor vakantiebijbelclub Poëtisch concert stadshuis Van Vredenburchlaan afgesloten Optreden Urker mannenkoor Start klaverjascompetitie Geslaagd Reclame moet weg Inloopochtenden school Eerste bekerronde De Treffers Rommelmarkt Johnny en Bonny AVB naar wijnmakerij Man mishandeld Diverse modellen DAM.E5JA55EN Bezoek aan boerderij Van Poortvliet scoort goed Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Geslaagd Kerkdienst voor school m Geslaagd Bodemonderzoek Rijden onder invloed Plattelandsvrouwen in wagenschuur Auto in sloot Verkoping vrouwenvereniging Rommelmarkt Dorcas Onderzoek bodem Auto botst op verkeersborden Claim afgewezen Sierstichting Gehandicapt kind Tholen Op de brag deed zich dinsdagmid dag rond kwart voor vijf een aanrij ding voor. Een 21-jarige inwoner die uit de richting Halsteren kwam, moest remmen door het weggedrag van het overige verkeer en een re genbui met windstoten. Een 21-jari ge plaatsgenoot die achter hem reed, kon niet tijdig stoppen. Een aanrij ding was het gevolg en daarbij lie pen beide auto's schade op. De kinderen van Montessorischool De Kraal hebben samen met hun ou ders actief deelgenomen aan de sportdag, die gehouden werd als startsein voor het thema 'gezond ge drag'. In Meulvliet werd de sportie ve en gezellige dag begonnen met een warming-up. Na flink dansen en springen op de muziek werd er mee gedaan aan de spelletjes die bedacht waren door studenten van het Cios te Goes. Het circuit bestond uit 18 spelletjes en werd in groepjes afge werkt. De kinderen moesten onder meer een frisbee in een korf werpen, kegelen en een parcours afwerken met een hockeystick. Na acht minu ten werd er steeds van spel gewis seld. Door al deze activiteiten smaakten de broodjes met knak worst en het drinken bij de lunch goed. Het middagprogramma stond in het teken van een estafette. Er wa ren diverse vormen van estafette be dacht, zoals het vervoeren van een kind per brancard, een hindernis- baan en als paard en wagen een cir cuit afleggen. Aan het einde van de vermoeiende sportdag werden de prijzen uitgereikt. De pechprijs werd uitgereikt in de vorm van een bos ui en, om letterlijk uit te huilen. Voor de sportiefste ploeg was er een pak ket met groente en fruit. Terug op school kregen alle kinderen een zak je met fruit en een tubetje tandpasta mee, en een diploma als herinnering aan deze sportdag. Voor de kinderen van de basisscho len wordt in de herfstvakantie voor de vijfde keer een vakantiebijbel club georganiseerd. Van maandag 20 oktober tot en met woensdag 22 ok tober zijn er vele activiteiten in het gebouw De Oesterschelp van de Christengemeente. Vanaf 9.45 uur 's morgens kunnen kinderen zich laten inschrijven. Er wordt iedere morgen een bijbelverhaal verteld, gezongen en geknutseld en ook zijn er enkele verrassingen. Om twaalf uur wordt de morgen afgesloten. Op de afslui tende woensdag is er een speciaal programma. De kinderen van de ba sisschool hebben al een kleurplaat ontvangen. In de winkel van Hage Textiel liggen nog extra exemplaren. Tijdens de vakantiebijbelclub wor den de mooiste kleurplaten beloond met een prijs. De stichting Anthonie Keldermans concerten organiseert zaterdag avond een poëtisch concert in het stadshuis. Onder het thema 'De Le vensseizoenen' zullen poëzie en muziek een vruchtbare relatie aan gaan. Elk jaargetijde, verbonden met een periode van de levensloop, wordt muzikaal uitgebeeld en wordt voorafgegaan door een toepasselijk gedicht. Medewerking aan dit con cert geven de blokfluitiste Anne- miek Vogels, de organist-clavecinist Jan de Viet en emeritus-predikant drs. C. Balk. Voor het thema herfst kozen zij voor de variatiereeksen 'Mein junges Leben hat ein end' van Sweelinck voor orgelsolo en Pavaen Lachrymae van Jacob van Eyck voor blokfluitsolo en voor het gedicht 'Herbst' van Rilke. Verder passeren op deze avond onder ande re Chinese versregels uit de achtste eeuw, een gedicht van de Middel eeuwse Anna Rijns en een gedicht van Bertus Aafjes de revue, afge wisseld door sonates. Het concert begint om kwart over acht. De Jonkheer van Vredenburchlaan is vanaf de Kuipersdreef tot het Groot Verréhof wegens riool- en bestra tingswerkzaamheden tot en met vrij dag 17 oktober gedeeltelijk afgeslo ten. In de hervormde kerk treedt zater dag 8 november het jong christelijk Urker mannenkoor 'Soli Deo Glo ria' op onder leiding van J. Kramer. Het bekende kpor verleent mede werking aan een concert dat georga niseerd wordt door de stichting We reld Wijde Zending. Aan de koor- en samenzangavond wordt ook me dewerking verleend door het jonge renkoor Con Amore uit Dirksland en Klaas Jan Mulder zal een solo geven op orgel en piano. De op brengst van deze zangavond is be stemd voor het zendingswerk in de Oekraïne. Toegangskaarten zijn vanaf dinsdag verkrijgbaar bij boek handel Oostdijk. Klaverjasclub 'Stad Tholen' begint vanavond (donderdag) om acht uur met de nieuwe clubcompetitie. Nieuwe leden kunnen zich dan nog 'aten inschrijven. Vorig seizoen werd Carlo Hage met 4814 punten de clubkampioen. Herman Olden burg eindigde met 4640 punten op de tweede plaats. Beste dame was Anita Aarnoudse, die zich met 4625 punten als derde klasseerde. De Jan Jansen bokaal werd met 4776 pun ten gewonnen door Julian Poot. Bij dit toernooi eindigde Peter Luten met 4698 punten als tweede, ge volgd door Leen Hage met 4674 punten. Aan het ROC-Zeeland is Sharief Daoud geslaagd voor de opleiding assistent constractiewerker/lasser. Oud- Vossemeer De provincie houdt voet bij stuk wat betreft het verwijderen van de recla meplaten die A.L. Aarnoudse langs de Mareweg heeft geplaatst voor zijn boerderijwinkel. Aarnoudse had de rechtbank om schorsing van dat besluit gevraagd, maar hij is door de rechtbank in het ongelijk gesteld. Daarom ziet de provincie geen reden om af te wijken van de landschaps verordening. Ze verwachtte dat de reclame op 1 oktober verdwenen zou zijn. Dat staat in een brief aan de ZLTO, die Aarnoudse adviseert. Op de Sint-Anthoniusschool worden van maandag 13 oktober tot en met woensdag 15 oktober inloopochten den gehouden. Tussen 8.45 en 11 uur kunnen belangstellenden een kijkje komen nemen op deze school. Ouders van kinderen die nog vier jaar moeten worden kunnen de sfeer proeven in groep 1/2. Ze zien dan ook met welke materialen de kinde ren werken en kunnen informatie in winnen en vragen stellen. Na afloop van de inloopochtend krijgen de ou ders de schoolgids en de informatie- kalender mee naar huis. Door de leden van biljartvereniging De Treffers zijn de eerste wedstrij den gespeeld voor het bekertoer nooi. C. Burgers won eenvoudig van A. van Daalen en maakte in zijn par tij een serie van 13 caramboles en noteerde met 2.71 tevens het hoog ste gemiddelde. In 23 beurten speel de Karei Hommel de kortste partij. De uitslagen zijn: H. van Daalen-C. Burgers 5,3-10; J. van Daalen-P. de Leeuw 10-6.,5; Sj. Etiënne-A. Hom mel 9,09-10; A. Deurloo-L. van We zel 9,66-10; J. Hommel-N. Rooijak- kers 6,1-10; H. Hommel-K. Hom mel 5,4-10. De rommelmarkt zaterdag van de stichting paarden wel zijn na gedane ar beid in manege Vosmaer heeft zo'n 400 bezoekers getrokken. Ongeveer 30 vrijwilligers zijn twee dagen in de weer geweest om de rommelmarkt voor te bereiden en te bemannen. Voorzitter Marga Balemans uit Steen bergen is tevreden met het verloop van de dag. „Het is ongeveer hetzelfde als vorig jaar. Er waren ongeveer 200 be talende volwassenen. Met kinderen er bij komen we wel aan 400 bezoekers." De opbrengst wordt pas eind deze week bekend. De stand van de stich ting die nu twee manegepaarden een goed verzorgde oude dag biedt, werd druk bezocht. Er waren onder meer bekers, T-shirts en pennen te koop. De stichting overweegt leerlingen van de scholen voor voortgezet onderwijs op Tholen te vragen om pennen te ver kopen. „Zo'n pennenactie hebben we in Steenbergen ook gehouden en dat is een enorm succes geworden." De scholier die de meeste pennen ver koopt, krijgt een cd-bon. Kinderen konden in de manege een ritje op één van de pony's maken. „Vorig jaar deden we dat buiten, maar hier trekt het meer belangstellenden." Vrijwilligers zorgden niet alleen voor tweedehands spulletjes, maar ook voor versnaperingen als cake, hartige taarten en tomatensoep. De stichting is sinds 2001 actief en begon met de ver zorging van het manegepaard Johnny (30 jaar). Nu is Bonny (bijna 28 jaar) erbij gekomen. „Heel veel kinderen hebben er les op gekregen. Als we dit niet doen, zouden ze verkocht worden voor de slacht. En dat wil de stichting niet." Op de jaarvergadering van de Alge mene Vrouwen Bond (AVB) is door de leden het programma voor het nieuwe winterseizoen vastgesteld. Op 21 oktober gaan de dames een bezoek brengen aan de wijnmakerij Bovee. Een maand later gaat men bloemschikken, waarna in december het kerstdiner wordt gehouden. De eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar is een bingo of spelletjesavond, waarna er in februari een Brabantse koffietafel is en er aandacht zal zijn voor het carnaval. Verder staat op het programma: voorjaarsschikking, een sieradenparly en een roos van lood maken. Het seizoen wordt afge sloten met bowling en een barbecue. Sint-Annaland Op het parkeerterrein bij het Haven plein is zondagnacht tussen twee uur en half drie een 27-jarige man door enkele personen in elkaar geslagen. De man liep onder meer een afgebro ken tand en een gebroken neus op en heeft bij de politie aangifte gedaan van de mishandeling .Aanleiding voor het incident was een handge meen dat begin dit jaar plaatsvond in één van de horecagelegenheden in het dorp. vV, «***- t/m maat 46 Voorstraat 30 St.-Annaland Tel. 0166-652115 Advertentie I.M. Vier oktober viel dit jaar op zaterdag, maar voor de leerlingen van de School met de Bijbel ging de jaarlijk se werelddierendag niet ongemerkt voorbij. Op vrijdag werd door de kin deren van groep 4 de dag alvast ge vierd. 's Morgens namen de leerlin gen hun huisdier of knuffel mee naar school en 's middags werd er een be zoek gebracht aan de boerderij van familie Den Engelsman, waar hon den, koeien, kippen, konijnen en gan zen werden bewonderd, maar ook werden opgejaagd door de enthou siaste kinderen. Veel pret hadden de leerlingen ook in de hooiberg en in de boomgaard. Er werden appels en ei eren geraapt en ook kreeg men van mevr. Den Engelsman een blad met vragen over de dieren rond de boer derij. Als traktatie kregen de kinderen cake, snoep en limonade. Mede dankzij het zonnige weer werd het een geslaagde dag. Maandag 13 oktober haalt de koninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. In de biljartcompetitië van café De Hoop speelde Theo van Poortvliet vrijdagavond een sterke partij tegen Gerard Rijnberg. Hij maakte een se rie van 15 caramboles en behaalde met 2,88 het hoogste gemiddelde. In 26 beurten besliste hij de wedstrijd met 10-8,37 in zijn voordeel. Hubert Bruijnzeel behaalde met 10-6,5 een ruime zege op Kees van Gorsel. Lies Menheere verloop zijn eerste partij in de pas begonnen competitie. In de langste partij van de avond versloeg Jaco Bolier hem na 32 beurten met 10-9,79. Michael Bazen won met 10-8,29 van Kees Smits. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Malse biefstuk 250 gr. 3,25 Malse riblappen 1 kg 6,80 jMalse bieflappen 500 gr. 5,20 Magere vleeskluiven 1 kg 3,80 ♦Kippenbouten met gratis Slavinken 5 halen 4 BETALEN ♦kruiden 1 kg 2,50 Beenham 100 gram 1,35 Kipfilet 100 gram 1,25 Salami 100 gram 1,- Ei-bieslooksalade 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Johan Vroegop is bij het ROC-Zee- land geslaagd voor de opleiding schip per/machinist klein werkgebied. In de hervormde kerk hield de School met de Bijbel donderdag de jaarlijkse kerkdienst, waarin ds. Brugge van de Gereformeerde Gemeente te Scherpe- nisse voorging. In de preek stond hij stil bij Exodus 12, waar geschreven wordt over de tiende plaag in Egypte en de instelling van het Pascha. Bij de instelling van het Pascha stelden de Joodse kinderen aan hun vaders de vraag: „Wat hebt gij voor een dienst?". De predikant riep de ouders op om de ze vraag niet te ontwijken, maar om als antwoord de dienst van de Heere aan te prijzen. Ook trok hij vanuit het paaslam dat geslacht werd de lijnen door naar Christus, die aan het kruis stierf om door Zijn bloed vergeving te schenken van zonden. Tijdens deze dienst werd er een collecte gehouden voor de School met de Bijbel. Stavenisse Rien Hage is op de afdeling Zeevaart van het ROC-Zeeland geslaagd voor de opleiding stuurman/werktuigkundi ge kleine schepen. Garagehouder T.J. Struijk wordt door de provincie verplicht een vooronder zoek en een verkennend bodemonder zoek te laten uitvoeren bij zijn bedrijf aan de Kerkstraat. Dat moet gebeuren in het kader van een operatie die wordt uitgevoerd door de stichting Bodem sanering in gebruik zijnde bedrijfster reinen. In 1992 en 1996 zijn welis waar onderzoeken gedaan (verken nend bodemonderzoek, saneringsplan en saneringsonderzoek), maar die zijn volgens Middelburg ontoereikend om dat ze betrekking hebben op maar een deel van het terrein. Sint-Maartensdijk Een 37-jarige inwoner werd vrijdag avond omstreeks acht uur bij een ver keerscontrole in Steenbergen betrapt voor het rijden onder invloed van al cohol. De man verklaarde tegenover de politie zes flesjes bier te hebben ge dronken. De blaastest gaf 1,3 promille alcohol aan, wat hem een rijverbod opleverde van zes uren. De Plattelandsvrouwen hadden voor hun laatstgehouden bijeenkomst een bijzondere plek. In de wagenschuur van boerderij Kroon Warde van Rie Geluk kwamen de vrouwen bij elkaar. Een toepasselijke ruimte, want als gastspreker kwam Gerard Smallegan- ge, naar aanleiding van het thema 'het jaar van de boerderij', een lezing hou den. Smallegange, die bekend is van documentaires bij Omroep Zeeland, vertelde in een sfeervolle wagen schuur van alles over diverse histori sche boerderijen en ondersteunde zijn verhaal met verschillende dia's. Ook gaf hij meerdere leuke wetenswaar digheden door en wees hij de dames erop dat vroeger het aantal deuren be palend was voor de status van een boer. Smallegange toonde diverse spe cifieke Zeeuwse interieuren en exteri- euren. Een omaatje in Zeeuwse kle derdracht bedankte in plat Zeeuws dhr. Smallegange voor zijn boeiende verhaal en de vele aanwezigen voor hun komst. Een 23-jarige automobilist belandde zaterdagmorgen om kwart over zeven op de Notendaalseweg met zijn auto in de sloot. Door de modder op het wegdek raakte de auto in de slip, waardoor de chauffeur de controle over zijn voertuig verloor. De auto liep door het eenzijdig ongeval schade op, maar de bestuurder kwam met de schrik vrij. Scherpenisse De vrouwenvereniging 'Waakt en Bidt' houdt woensdag haar jaarlijkse verkoping in het verenigingsgebouw aan de Schoolstraat. Handwerken, babbelaars, planten, advocaat, boeken, speelgoed en vele andere artikelen worden te koop aangeboden. De ver kooptijden zijn 's middags van drie tot vijf uur en 's avonds van zeven tot half negen. De stichting Dorcas organiseert op za terdag 29 november van 9.30 tot 12 uur weer een rommelmarkt bij het de pot in de Platteweg. Iedere laatste za terdag van de maand is het depot 's morgens geopend voor het inleveren van hulpgoederen. Samen met de drie andere depots heeft de werkgroep Dorcas Tholen dit jaar al ruim 650 zakken hulpgoederen verzonden. Poortvliet Dick Klok mechanisatie heeft de stichting Bodemsanering in gebruik zijnde bedrijfsterreinen laten weten, geen bodemonderzoek te willen laten uitvoeren. De provincie wijst het be drijf er nu op, dat dit wettelijk ver plicht is. Een vooronderzoek en een verkennend bodemonderzoek op het terrein aan de Paasdijkweg dienen volgens vastgestelde normen uitge voerd te worden. De resultaten zullen door de provincie worden beoordeeld. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Sch ilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Op de Philipsdam botste zondag nacht om twee uur een 39-jarige au tomobilist uit Sommelsdijk met zijn auto tegen enkele verkeersborden. Door de regen verloor hij de contro le over zijn voertuig. De man raakte niet gewond, maar door het eenzij dig ongeval was zijn auto wel geheel vernield. Taxatie- en adviesbureau Geschie- re-Josiasse adviseert het gemeente bestuur om geen schadevergoeding te betalen aan W. Suijkerbuijk in de Esdoornhof. Deze had een claim ingediend omdat hij nadelen ver wacht van de ontwikkeling van de nieuwe woonwijk Graefnisse. Hij vreest stank- en geluidshinder, ver mindering van privacy en vergro ting van de kans op criminaliteit. Verder zou een bepaald perceel niet meer als tuin gebruikt kunnen wor den. Hoewel er sprake is van een geringe planologische verslechte ring, leidt die volgens het advies bureau niet tot een waardevermin dering van de eigendommen van de heer Suijkerbuijk. De gemeente raad wordt voorgesteld om de claim af te wijzen! VVV-kantoor. De openingstijden van de VVV in Sint-Maartensdijk zijn gedurende het winterseizoen aangepast. Tot 1 april kan men op werkdagen tussen 9 en 1 uur terecht in het kantoor aan de Haven. Gerard en Mary van der Kruk bij de poppen in de voortuin aan de Zoutziedersdreef. Poppen in de tuin die Abraham of Sara voorstellen wanneer de be woner of bewoonster vijtig jaar is geworden, zijn bekend. Maar ech te varkenskoppen in een tuin voor een koperen bruidspaar is nieuw. Een grapje van vrienden van Ge rard en Mary van der Kruk uit Tholen die 12,5 jaar getrouwd zijn. Zaterdagochtend waren ze op verjaarsvisite. Toen ze terugkwa men bij hun hoekwoning aan de Zoutziedersdreef troffen ze in de voortuin de poppen met varkens koppen aan boven een foto van hun huwelijk met de tekst: Zoek het verschil. De beer (mannetjesvarken) had een hengel in zijn hand waarmee een tuinkikker was gevangen en verwees naar de hobby van de bruidegom. De zeug (het moeder varken) hield een bordje vast met 'garagebox te koop.' Aan een touw dat door de voortuin was ge spannen, hingen varkenspoten lichtjes in de wind te wiegen. En naast het stel stond een teil met aardappelen ('vaerekespetoaten') die Mary herkende uit de schuur. „We hebben wel een vermoeden wie dat gedaan hebben," zegt de 36-jarige Van der Kruk lachend. „We hebben bij mijn vrienden ook posters opgehangen toen die 12,5 jaar getrouwd waren. Nu zijn wij aan de beurt. Wie kaatst, moet de bal verwachten. Eén van hen zit in de vleessector." Een beetje luguber zijn de enigs zins bebloede koppen waar de vliegen op afkomen wel, maar het echtpaar ziet er de humor van in. Mary: „Erg origineel. We waren er wel bang voor, maar hadden niet gedacht dat ze het zo specta culair zouden maken. Ook op de borden bij de rotondes is onze fo to geplakt." Buren en voorbijgangers hielden in toen ze langskwamen. „Er is nog nooit zo rustig door de bocht gereden als vandaag. Het is echt een blikvanger," zegt de 34-jarige Mary. Predikbeurten Zondag 12 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) en 18.30 u. ds. Ver- nooij. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. Van Popering, Aalsmeer. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere, m.m.v. Cantorij. 17 u. mevr. drs. Van der Zwaag, Nu- mansdorp. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van Vuuren, Klundert. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse (H.D.). R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) ds. De Graaf, Waalwijk. 18.30 u. ds. Bevelander, Alblasser- dam. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Vuuren. 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Joppe, Sirjansland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 15/10 19.30 u. ds. Melis. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Catsburg, Goes. OUD GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. en 14.30 u. ds. Vlietstra, Katwijk aan Zee. vr 17/10 13.30 u. ds. Lohuis, huw. bev. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Boer, Gouda. 19 u. ds. De Graaf, Waarde. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 15/10 19.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. en 14.30 u. ds. Volk. do 16/10 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. en 18 u. ds. Blom. GEREF KERK 10 u. ds. Van der Zanden, Middel burg. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Van Duijvenboden. Den Bommel. vr 17/10 14.45 u. ds. Klein, huw.bev. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. Brugge, Scherpenisse. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF KERK 10 u. ds. Kolkman. De collecte voor de Nierstichting heeft in Oud-Vossemeer 932,58 op gebracht. Een recordbedrag dat door 17 collectanten zowel in het dorp als in de omliggende polders is ingezameld. Anneke Troost collec teerde voor de tiende keer en kreeg als blijk van waardering een verzil verd hangertje met een 'niertje', het logo van de Nierstichting. De Nederlandse stichting voor het gehandicapte kind (NSGK) zet zich in voor kinderen met een handicap. Jaarlijks wordt er gecollecteerd om projecten te kunnen realiseren voor jongeren tot 27 jaar. Ze zijn onder meer gericht op vrije tijd en vakan tie, ict-projecten, zelfstandig wonen en begeleiding naar passend werk. De stichting zoekt mensen die in hun omgeving willen collecteren voor dit doel, in de week van 10 t/m 15 november. Belangstellenden kunnen uiterlijk 18 oktober contact opnemen met mevrouw B. Goor- den, tel. 0166-603678. De jaarlijkse najaarsexcursie van de Verenigde Thoolse Beleggingsclubs bracht de leden onlangs naar Lim burg. In Arcen bezocht het gezelschap de historische bierbrouwerij van Her tog Jan en de graanbranderij De Ijs vogel. Na de koffietafel stonden de kasteeltuinen op het programma in hetzelfde plaatsje. De gezellige dag werd afgesloten met een warm buffet. De Thoolse beleggingsclubs zijn woensdag 15 oktober uitgenodigd voor een regionale beleggings avond in hotel De Brabantse Wal te Hoogerheide, die van 19.30 tot 22.00 uur zal duren. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Extra apotheek van Lunen, Past. Ju- tenlaan 2a, tel. 0164-254980. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bakker, Pegasuslaan 20, Bergen op Zoom, tel. 0164-237302. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 1815-18.45 u Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooraren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 9 t/m vrijdag 17 okt. donderdag 9 4.02-16.17 vrijdag 10 4.42-16.52 zaterdag 11 5.12-17.22 zondag 12 5.42-17.52 maandag 13 6.17-18.22 dinsdag 14 6.42-18.47 woensdag 15 7.07-19.17 donderdag 16 7.32-19.52 vrijdag 17 8.02-20.27 vr 10/10 9.27 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 9 okt. Informatieavond borstvoe ding, Stoofstraat 8, 20 u. 10 okt. Zangavond Ger. Gem., Reho- bothkerk, 19.30 u. 11 okt. Soirée musicale De levenssei zoenen, stadhuishal, 20.15 u. 14 okt. Opgravingen in en om Tholen door dhr. Van Oost, Oudelandsestraat 1120 u. 14 okt. Bijeenkomst Plattelandsvrou wen, Patronaatsgebouw R.K. Kerk, 20 u. SINT-ANNALAND t/m 1 nov. Expositie Boeren op goe de, De Meestoof, di t/m za. SCHERPENISSE 18 okt. Alpha jeugdsoos, zolder ou de gemeentehuis, 20 u. POORTVLIET 25 okt. Zangavond t.b.v. Woord en Daad, Ned. Herv. kerk, 19.30 u. BERGEN OPZOOM t/m 1 dec. Expositie Liga 1923 Ber gen op Zoom, 1953 Roosendaal, Markiezenhof, 11-17 u. 9 en 10 okt. Hans Liberg, De Maagd, 20.15 u. 11 okt. Pluk van de Petteflet, De Maagd, 14 en 16u. 11 okt. Veiling schilderstukken, Mar kiezenhof. 14 okt. Tropicana De Cuba, De Maagd, 20.15 u. 17 okt. Irish Night, De Maagd, 20.15 u. 17 okt. Bipf, De Stoelemat, 20 u. 18 okt. Der Stein Der Weisen, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Phileine zegt sorry - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15 en 20 u. Ameri can pie: the wedding - za en wo 14 u. ROXY H: Bad Boys II - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.30 en 21.30 u„ zo 16.15 en 20 u. Drakenhcuvel - za, zoen wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Polleke - za en wo 14 u„ zo 14 en 16.15 u. Legally blond 2 - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 18.45 en 21.30 u. Bad boys II - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16, 18.45 en 21.30 u. De schippers van de Kameleon - zo en wo 14 u. Freaky Friday - vr 18.45 u„ za 14 en 18.45 u„ zo 16.15 u„ wo 14 u. Ameri can Pie: The wedding - vr en zo 21.30 u„ za 14 en 21.30 u„ wo 20 u. Verras singsvoorpremière: do 20 u. Lilya 4- ever - zo 19 u, ma 20.30 u. l'Homme du train - di 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2