Stavenisse blijft van de Thoolse vierdeklassers het best presteren Noad '67 is tevreden met de puntendeling tegen Dinteloord Verdedigingen van WHS en Tholense Boys onder vuur Vosmeer bevestigt vorm met zege op Borgvliet Setallanders verliezen voor vierde keer op rij Eerste puntverlies dames Smerdiek Donderdag 9 oktober 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Rode kaart breekt Smerdiek op Gedesillusioneerd SPS Na de nederlaag bij koploper Luctor was het afwachten hoe Vosmeer tegen Nieuw-Borgvliet voor de dag zou ko men. De ploeg van Sjaak Istha bevestigde de goede vorm van de laatste weken en won met 3-2. De beslis sende treffer kwam in de laatste minuut van de blessure tijd vanaf de strafschopstip tot stand. Jean-Paul Rens, zelf oud-speler van de Bergenaren, voltrok het vonnis. Istha vond dat zijn ploeg met de overwinning teveel had gekregen. „De tegenstander had ook een punt verdiend." Dezelfde fouten bij Tholense Boys Noad 2 pakt draad op Voetbal programma Zaterdag 11 oktober uur Zaamslag-Noad (dGraaff) 15.00 Zwaluwe-WHS(dKok) 14.30 Thol.Boys-VVC(vProoyen) 15.00 Stavenisse-Brouwershaven 14.30 Chrislandia-Smerdiek(Schot) 14.30 SPS-Mevo(Bruijnooge) 14.30 Smerdiek da.-RKDEO 14.30 Veere-Thol.Boys da. 11.15 WHS 2-Pelikaan 2(Pietjouw) 14.30 Noad 2-Zwaluwe 2(Nuijtemans) 15.00 Krabbendijke 2-Smerdiek 2 14.30 Thol.Boys 2-Drechtstreek 3 12.30 Papendrecht 2-Noad 3(Cronie) 12.30 Duiveland 4-Thol.Boys 3 14.30 SPS 2-Bruse B.3 14.00 Waarde 1-Stavenisse 2 14.30 Halsteren 2-SPS 3 15.00 DVO 3-Smerdiek 3 15.00 WHS 3-Chrislandia 2 14.30 WC 3-Thol.Boys 4 12.30 Thol.Boys 5-ZPR 2 12.30 Smerdiek 4-WC 4 14.30 Bruse B.5-WHS 4 14.30 Vosmeer 4-Krabbendijke 4 14.30 Noad 4-Vrederust 4 13.15 Zondag 12 oktober uur Ouwerkerk-Vosmeer(vdSande) 14.30 Vosmeer 2-Steenbergen 4 12.00 Victoria 6-Vosmeer 3 9.45 Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-Dinteloord 0-0. Derde kl.: WHS-JPS 0-4, Baronie-Tho- lense Boys 5-4. Vierde kl.: Smerdiek-Klundert 1-5, Me- vo-Stavenisse 2-2, Halsteren-SPS 4-0. Vijfde kl Vosmeer-Nw.Borgvliet 3-2. Dames: Xerxes-Smerdiek l-l,Tholense Boys-SSC (beker) 1-6. Eerste kl. res.: Nw.Lekkerland 2-WHS 24-0. Tweede kl. res.: Kogelvangers 2-Noad 2 2-8. Derde kl. res.: DVO 2-Tholense Boys 2 1 -5, Smerdiek 2-Wieldrecht 3 0-2, Noad 3-Kogelvangers 3 1-1, Rillandia 3-SPS 2 2-5, Tholense Boys 3-Colijnsplaatse Boys 3 4-1. Vierde kl. res.: SPS 3-DVO 3 1-1, Al liance 2-WHS 3 6-1, Tholense Boys 4- Halsteren 2 1-2, Chrislandia 2-Tholense Boys 5 1-4. Vijfde kl. res.: WHS 4-Vrederust 3 1-3, Yerseke 6-Smerdiek 4 2-2, Kloetinge 6- Vosmeer 4 1-7, FSV 3-Noad 4 8-3. Zesde kl. res.: Vivoo 2-Vosmeer 2 afge last, Vosmeer 3-Steenbergen 5 6-0. Jeugd: Thol.Boys B-Vosmeer B 5-0, Thol.Boys Dl-Kloetinge 3-3, Val Aan- Thol.Boys D2 2-5, Thol.Boys E2-NVS 2-6, Thol.Boys meisjes-Alliance 5-1, Thol.Boys F1-Steenbergen 0-6, Steen- bergen-Thol.Boys F2 1-3, Thol.Boys F3-Smerdiek F2 0-9, NVS-Thol.Boys F4 7-0; Vosmeer C-Steenbergen 7-2, Vosmeer meisjes-WHS meisjes 1-5, Vosmeer E-Kruisland 9-1, Welberg-Vos meer F 1-2; Smerdiek C-Bergen 12-1, Smerdiek D-Moerstraten 2-9, Smerdiek E2-Noad E2 5-2, Bergen-Smerdiek F1 1-11, Smerdiek F3-Halsteren 4-5; WHS A-Spui 2-2, Halsteren-WHS C 1-6, WHS D2-Moc 3-4, WHS El-Thol.Boys El 8-0, Halsteren-WHS E2 2-0, WHS E3-Halsteren 7-2, WHS Fl-VVC 6-2, Lepelstr.Boys-WHS F2 3-0, Halsteren- WHS F3 2-1; Noad A-Aardenburg 3-1, Noad B-Zwaluwe 3-4, VVC-Noad C 3- 7, Noad D-WHS Dl 1-9, Noad El- Smerdiek El 7-2, Steenbergen-Noad F 3-4; Noordhoek-SPS B 4-1, SPS Cl- Halsteren 8-0, Lepelstr.Boys-SPS C2 4- 2, Steenbergen-SPS D 6-3, SPS E-Wel- berg 6-4, SPS F-Halsteren 0-3. Vierde klasse Bij Mevo werd met 2-2 gelijk gespeeld. De roodgelen zijn na vier com petitiewedstrijden nog altijd zonder nederlaag. Bij SPS en Smerdiek blijft het huilen met de pet op. Beide teams gingen zaterdag opnieuw zwaar onderuit. In Halsteren verloor SPS na een dubbelblanke rust stand alsnog met 4-0. Smerdiek kon het niet bolwerken tegen Klundert. Ook op Haestinge zat het venijn in de tweede helft. De met tien man spelende thuisclub moest toen een 1-0 voorsprong uit handen geven en verloor uiteindelijk met 1-5. drongen". Twintig minuten voor het einde was de 4-0 eindstand al bereikt. De niet fitte Martin Quist werd naar de kant gehaald voor Amo Anthonisse. Jo- han Scheermeijer ging in de spits spelen en kopte nog tegen de paal. Verder kwam een gedesillusioneerd SPS niet. Tegen Mevo hoopt Van Za- linge op de eerste zege voor zijn ploeg. „We hebben niet het gemak kelijkste programma achter de mg. De druk neemt natuurlijk met de wedstrijd toe. Als we zaterdag niet winnen, wordt het echt een moeilijk seizoen." Smerdiek wacht nog altijd op het eerste puntje. Ook thuis tegen Klun dert moest de ploeg van trainer Pim Potappel zijn meerdere erkennen. Het betekende de vijfde nederlaag van het seizoen. Alleen Brouwersha ven, SPS en Mevo zijn nog in zicht voor de hekkensluiter. Tot aan de thee speelde Smerdiek volgens Pim Potappel niet onverdienstelijk. „Na tuurlijk zijn de jongens niet meer blanco. Vier keer verliezen zit na tuurlijk in het hoofd. Je moet niet verwachten dat je dan meteen de sterren van de hemel speelt." De blauw-zwarten openden voortva rend. Niels Hage gaf na een verre in gooi van Stephan de Jong een eerste waarschuwingsschot af. Een zwak moment van Souliman el Bouzzaui in de 25e minuut bracht Smerdiek in een onvoordelige positie. El Bouzzaui trapte na en kreeg van scheidsrechter Elenbaas terecht de rode kaart. Potap pel had geen goed woord over voor de actie van zijn speler. „Het moet een kronkel in zijn hoofd geweest zijn. Na wat hoogstens een lichte overtreding was geeft hij zijn tegen stander ineens een zaaier. Daar staat maar één straf op. Het brak ons wel op. De balans in het elftal is toch al moeilijk te vinden. Teveel jongens op het middenveld voetballen te graag vooruit en vergeten hun taak in de mg. Zeker met tien man worden de mimten tussen de linies groter en is het op een gegeven moment niet meer te heiopen." Ondanks de numerieke minderheid nam Smerdiek na een halfuur de lei ding. Het was de als tweede spits ge starte Erik van Haaften die scoorde: 1-0. Richard Wielaard speelde dit maal aan de rechterkant van het mid denveld en centraal was een rol weg gelegd voor Daan de Viet, iemand die al enkele jaren tegen de hoofd macht aanzit en het van Potappel weer eens mocht proberen. In de eer ste minuten na mst kreeg Smerdiek twee tegenvallers te verwerken. In een oogwenk hadden de bezoekers de achterstand omgebogen in een 1-2 voorsprong. De voor Daan de Viet ingevallen Bart Stoutjesdijk miste daarna een ideale mogelijkheid op de gelijkmaker. Klundert kreeg steeds meer mimte en wist Alex Stoutjesdijk, vervanger voor de ge schorste Rick Zwagemaker, nog driemaal te passeren. Met de moeilij ke uitwedstrijd tegen Chrislandia voor de boeg wil Potappel nog altijd niet wanhopen. „Op de laatste trai ning voor Klundert waren er vieren twintig man aanwezig. De trainings opkomst is mijn enige ijkpunt. De sfeer in de groep is nog altijd goed." Zijn eigen positie staat evenmin ter discussie. „Ik heb de jongens voor de wedstrijd tegen WIK de vertrou wensvraag gesteld. Ik ben er tenslot te voor de jongens en de jongens niet voor mij. Als ik ze niet meer kan mo tiveren of als het plezier in de groep weg is, dan blijf ik thuis. Maar in dat gesprek heb ik geen wanklank over onze samenwerking gehoord." Stavenisse reisde naar Zierikzee zon der de zieke trainer Dick Soomers. Elftalleider Rinus van Oeveren nam de honneurs waar. Van Oeveren kon geen beroep doen op de geblesseerde Peter Eerland. De evenmin fitte Adri Smits, Peter de Rijke en Jeremy Gierman verschenen wel aan de af trap. Stavenisse opende ondanks de verzwakte pionnen sterk. Marco Klippel zag een vrije schop rakelings over de lat gaan en Kees van Putte, voor het eerst dit seizoen in de basis, liet een goede mogelijkheid aan zich voorbijgaan. In de 7e minuut nam de thuisclub bij een uitval onverwacht de leiding. Keeper Marco Dorst red de nog in eerste instantie maar moest zich in de herkansing gewonnen ge ven: 1-0. Na een halfuur werd Han de Rooij uitgespeeld en bracht Mevo op fraaie wijze de 2-0 op het bord. Nog voor de thee moest Leen Lems- on geblesseerd naar de kant en werd vervangen door Martin Potappel. Van Oeveren was niet tevreden over het vertoonde spel in de eerste helft. „Er werd niet goed gedekt en teveel duels werden verloren. In de rust heb ik gehamerd op maximale inzet en in de tweede helft ging het gelukkig veel beter." Een kopbal van Van Putte op de lat, vijf minuten na de hervatting, was het eerste teken dat Stavenisse zich niet gewonnen gaf. Een kwartier na mst kwam de aansluitingstreffer tot stand. Martin Potappel en Bram Smits zorg den voor de voorbereiding en Adri Smits scoorde: 2-1De faam van Ad ri Smits heeft zich snel verspreid in de vierde klasse. De topscorer werd door twee en soms drie man in de ga ten gehouden, waardoor met name Kees van Putte kon profiteren van de mimte. Het was ook Van Putte die in de 70e minuut met de linkervoet knap diagonaal inschoot: 2-2. Bram Smits werd nog vervangen door Erik de Rooij. Mede door de niet fitte spe lers moest Stavenisse op het laatst te rug. Even sloeg de schrik de Thoolse ploeg nog om het hart toen Marco Dorst en Martin Potappel op elkaar wachtten bij een voorzet. Gelukkig voor de bezoekers schoot Mevo voorlangs. Scheidsrechter Piet Lis- seveld uit Poortvliet floot in ieders ogen een uitstekende partij. Binnen enkele weken wordt in Stavenisse de rentree van Paul Oosdijk verwacht. Tot aan de mst speelde SPS met het even jonge maar meer getalenteerde Halsteren goed mee. Alleen door het ontbreken van een goede eindpass bleven kansen voor de bezoekers uit. Toch bracht Matthijs Hage zijn ploeg bijna op voorsprong. De lat stond op dat moment een treffer van SPS in de weg. Juist voor de pauze leek Halste ren de leiding te nemen. Eerst vloog de bal via paal en lat temg het veld in en vervolgens ging een in paniek ge raakte Dennis Boer in de fout, waar door de bal op de stip kwam. Niels Lisseveld stopte de zwak ingescho ten penalty. Na mst leek het een heel andere wedstrijd. Ineens was het en kel Halsteren wat de klok sloeg. Een in eerste instantie afgeslagen vrije schop werd uit de tweede lijn alsnog tot een treffer gepromoveerd: 1-0. Nauwelijks was SPS van de schrik hekomen of het stond 2-0. Een ver- dedigingsfout in het centmm lag aan die tweede Halsterse goal ten grond slag. Het was meteen de genadeslag voor de onervaren ploeg van Gerard van Zalinge. „Niets lukte meer. Ook het voetbal verdween uit de ploeg en we werden steeds verder terugge- Noad-speler Maurice de Goede probeert drie Dinteloorders te slim af te zijn, rechtsachter kijkt Corné de Frel toe. val. Het duurde echter tot een kwar tier voor het einde voordat Borg vliet langszij kwam. Niels Haver- mans maakte het offensief niet meer mee. Voor hem kwam na mst Mark Timmermans in de ploeg. Tien mi nuten voor het einde zette Istha zijn joker in. De snelle Hans Vaders ju nior ging rechts voorin spelen als vervanger voor Rini Plompen. Het was uitgerekend Vaders die in de laatste minuut zijn directe tegen stander de hielen liet zien en Jasper de Regt aanspeelde. De Regt kapte een mannetje uit en werd vervol gens neergelegd. Jean-Paul Rens hield zijn zenuwen in bedwang en bezorgde Vosmeer de tweede op eenvolgende thuiszege. Istha was er blij mee. „We mochten zeker niet verliezen. Voor je het weet sta je dan weer in de zone waar je liever niet wilt zijn. Komende zondag moeten we naar Ouwerkerk. Een ploeg die we niet mogen onder schatten, ook al staan ze onderaan. Pakken we daar de punten, dan zit ten we lekker in het zadel." Vosmeer organiseert dit seizoen doordeweeks een nederlaagtoer- nooi. De eerste wedstrijd, tegen ZPR, werd met 1-7 verloren. Ko mende dinsdag om half acht is NVS de tegenstanders. Ook Xerxes bracht geen goed voet bal. De Thoolse voorhoede speelde matig en het middenveld draaide evenmin. In het doel was Conny Gulden prima in vorm: zij voor kwam dat Xerxes uit een strafschop langszij kwam. Het spelbeeld was na de rust niet anders. Smerdiek werkte hard, maar kon niet in vorm komen. De spitsen van Xerxes liepen de verdediging er regelmatig uit, maar Tamara van Boven haalde veel ballen weg. Tóch kwam de gelijkmaker er toen de rechterspits wegdraaide en raak knalde. De thuisclub was nog enke le keren te snel voor de Thoolse de fensie, maar stuitte dan op Conny Gulden. De ingevallen 14-jarige Donna Koetsier speelde sterk in de verdediging. Een manco bij Smer diek was, dat de speelsters teveel re ageerden op de scheidsrechter die in hun ogen te vaak in het voordeel van Xerxes floot. In de eerste helft ging de strijd vrij wel gelijk op. Na een half uur leken zich donkere wolken boven de thuisclub samen te pakken. De uit lopende John Aarnoudse torpedeer de een doorgebroken speler van Borgvliet en iedereen verwachtte een rode kaart. Zelfs reserve-goalie Michel Nelen ging zich al warmlo pen. Tot ieders verrassing volstond de scheidsrechter met geel en bleef het numerieke aantal in evenwicht. Nog voor de pauze sloeg Vosmeer tweemaal toe. Eerst was het Arjen Verkamman die een voorzet van Danny Istha achter de Bergse doel man werkte: 1-0. Vervolgens werd een afstandsschot van Ed Mastber- gen van richting veranderd, waar door de keeper kansloos was: 2-0. Het was de thuisclub niet gegund om met die vertrouwen gevende tussenstand de kleedkamer op te zoeken. Een onoplettendheid van rechtermiddenvelder Niels Haver- mans werd nog voor de thee afge straft: 2-1. Zoals verwacht gingen de bezoekers in het tweede deel volop in de aan- Tegen Xerxes/DZB moest Smerdiek dames de eerste punten van het sei zoen prijsgeven: 1-1. De Thoolsen begonnen slecht, met veel balverlies en totaal geen organisatie. Na tien minuten kwam men goed weg toen een schot van de thuisclub op de paal belandde. De 14-jarige Angeli- que Hage was de beste speelster bij de blauw-zwarten: ze beslechtte veel duels in haar voordeel. Na een kwartier kon Tina Dujakovic door gaan, maar ze schoot naast. En een inzet van Ramona van Tiggele, uit een pass van Lenny Stoutjesdijk, viel op de lat. De openingstreffer kwam even later van Anne Hage, die werd aangespeeld door Tamara van Boven. Vanaf het moment van de voorsprong was het spel van Smerdiek niet meer om aan te zien. Na een ontluisterende 0-4 nederlaag tegen JPS is WHS in de derde klasse A op de laatste plaats terecht gekomen. De groenwitte verdedi ging heeft in vijf competitiewedstrijden al negentien treffers moeten in casseren, een moyenne van bijna vier gemiddeld.Voor Tholense Boys lijkt er dit seizoen evenmin een hoofdrol weggelegd. De ploeg van Ro meo van Aerde verloor in Breda in een bizar duel van Baronie met 5-4. Routinier Danny Schrijvers was een plaag voor de Tholenaren. Hij scoorde viermaal. Olympia, Baronie en WC lijken in deze klasse de dienst uit te gaan maken. Derde klasse WHS-trainer-Johan Sulkers spaarde zijn elftal na het vernietigende verlies tegen het Tilburgse JPS niet. „We ge ven de doelpunten te gemakkelijk weg. Verdedigers die voortdurend op één lijn staan en geen rugdekking ge ven. We zullen iets anders moeten gaan verzinnen. Ingrijpen valt niet mee want je wilt de jongens vertrou wen geven en we zitten ook niet dik in onze spelers. Toch moet er wat ge beuren. Zo kan het niet langer. We moeten achterin de zaak dichtspijke ren en een paar wedstrijden de nul houden. Pas dan komt het vertrouwen weer temg in het elftal." Toch was zaterdag op de Waaje de eerste kans voor de thuisclub. Het was Vincent de Jonge die alleen voor de keeper kwam maar niet wist te sco ren. Sulkers was begonnen met Mat thijs Bruijnzeel als tweede spits naast Patrick Ketting. Omdat de buitenste middenvelders Jack Rijnberg en Den nis Oostdijk weinig dreiging in hun spel legden werd de achterlijn nooit bereikt en kregen de aanvallers geen bespeelbare ballen. In de goal had Amé van Vossen de voorkeur gekre gen boven de met een achillespees blessure worstelende Peter Scherpe- nisse. Sulkers voerde de afgelopen week een verhelderend gesprek met zijn drie keepers (ook Anton Elenbaas hoort bij de selectie). In de 10e mi nuut namen de bezoekers de leiding. Drie verdedigers van WHS keken ter hoogte van de middenlijn naar elkaar en een Tilburgse spits kon vrij op Van Vossen afgaan. Tergend langzaam rol de de bal over de doellijn: 0-1. Hal verwege de eerste helft werd de score verdubbeld. Leo Vroegop, net als de andere vleugelverdediger Ivan Hage niet goed op dreef, verloor een kopdu el en weer verscheen een Brabantse aanvaller vrij voor Van Vossen: 0-2. Op slag van mst werd het op de rand van buitenspel zelfs 0-3 en was de partij beslist. In het tweede deel kwam Pieter Lind- hout in de ploeg voor Jack Rijnberg en ging WHS met drie spitsen spelen. Ook Hans Leune maakte na een lange blessure zijn opwachting. Voor hem moest Dennis Oostdijk het veld mi men. Het offensief leverde wel kan sen op maar geen doelpunten. Michel Mosselman bood Ketting en Bruijn zeel goede mogelijkheden maar het vizier bij de groenwitte voorwaartsen stond niet op scherp. Bij hoekschop pen en vrije trappen kon ook het hoofd van de jubilerende Leon de Witte, vaak het breekijzer bij moeilij ke situaties, niet bereikt worden. Zwak uitverdedigen van Ivan Hage leverde de 0-4 op. Komende zaterdag speelt WHS uit bij het sterke Zwalu- we. Sulkers klampte zich vast aan de statistiek. „Het is een ploeg die WHS ligt. De laatste jaren hebben we niet van hen verloren, noch uit, noch thuis. Daar moeten we dan maar moed uit putten." Ten opzichte van de partij tegen Zwa- luwe had Romeo van Aerde twee nieuwe gezichten in zijn team. Rick van de Velde keerde temg in de basis ten koste van Carlo Heijboer. Ronnie de Graafif mocht ditmaal starten in plaats van Jeroen Nieuwkoop. Johan Schot en Bas Wezenaar hadden vol gens verwachting stuivertje gewis seld. Laatste man Wezenaar ging me teen in de fout, maar gelukkig werd zijn onderschepte bal niet in een treffer omgezet. In de 10e minuut was het wel raak. De Thoolse verdediging gaf aan de rechterkant te veel mimte weg en op nauwelijks een meter van het doel kon Schrijvers zijn eerste doelpunt binnen koppen. Even later was het weer prijs. Na een steekpass kwam een Bredase speler vrij voor Erik van Heusen: 2-0. Een vrije trap van Johan Schot zette de bezoekers in de 18e minuut weer op het paard. Met een fraaie kml verdween de bal over de muur in de verre hoek: 2-1. Op aangeven van Johan Schot kopte Francel Kousemaker in deze open wedstrijd niet veel later de 2-2 op het bord. Nog voor het halfuur stond het 3-3. Eerst was het Kousemaker die zijn ploeg aan de leiding bracht, daar na was het weer de beurt aan Schrij vers. In de mst ging Romeo van Aer de flink tekeer. Met name het laconieke verdedigen werd door hem aan de orde gesteld. „Vier keer scoren tegen een titelkandidaat moet genoeg zijn voor de overwinning. Maar dan mag je er nooit vijf weggeven. Ruim een jaar ben ik bezig om jongens uit te leggen hoe je het gemakkelijkst kunt verdedigen. Toch zie ik ze nog altijd dezelfde fouten maken. De man is belangrijk en niet de bal, hou ik ze al tijden voor. En dan zie je ze toch weer naar de bal kijken en sprint er een aanvaller uit hun mg weg. Mis schien is het tijd om te gaan verande ren en heb ik bepaalde jongens te lang de hand boven het hoofd gehouden." Veel uithalen deed de donderspeech niet. In de 57e minuut mocht Schrij vers de 4-3 inkoppen. Van Aerde be sloot daarop tot een dubbele wissel. Carlo Heijboer en Jeroen Nieuwkoop kwamen in het veld voor Rick van de Velde en Jeroen Nieuwkoop. Meteen stond Nieuwkoop aan de basis van de gelijkmaker. De bal werd veroverd en Johan Schot stond precies op de goe de plaats: 4-4. Een kwartier voor het einde mocht Baronie andermaal vrijuit combineren en tekende Schrij vers voor het vijfde Bredase doelpunt van de middag. Nog was het vuur werk niet voorbij. Johan Schot schoot na een hoekschop op de paal. Met Vincent van Westen als invaller voor Niels Hopmans hoopte Van Aerde op nog meer aanvallende impulsen. Het gelijkspel kwam echter niet meer op het bord. Komende zaterdag wacht de aloude rivaal WC uit Halsteren. Na twee fikse nederlagen op rij - tegen The Gunners werd het 6-1 en tegen Zwerver 1-7 - smaakte Noad 2 weer eens zelf het zoet van de overwinning. Het rolde de reserves van Kogelvan gers op met 2-8. Toch begon het team uit Willemstad scherp, maar de Sint- Philipslanders waren nóg iets scher per. Na vijf minuten belandde een vrije trap van Dennis Kot bij Jaap van Oudenaarde, die met de punt van zijn schoen 0-1 scoorde. De thuisclub kwam snel weer langszij en toen gin gen bij Noad de kopjes even omlaag. Maar dat veranderde nadat Kees-Jan Verstrate uit een één-twee met Dennis Kot zijn team opnieuw op voorsprong bracht. Op rechts moest het uit de jeugd overgekomen duo Ivo Hage en Jasper van Dijke de gevaarlijkste spe lers van Kogelvangers in bedwang zien te houden. Dat lukte en Van Dijke kwam zelfs twee keer tot scoren - met links - nadat hij alleen voor de keeper verscheen (1-4). De Brabanders, die tot de rust geen aanval konden opzet ten, probeerde na de hervatting aan te zetten. Maar de Noad-defensie gaf geen krimp. Na een kwartier besliste Dennis Kot de wedstrijd definitief, door een straf schop te benutten voor het neerhalen van Kees-Jan Verstrate. Dezelfde spe ler scoorde 1-6 uit een vrije trap op 20 meter van het doel na een overtreding op zijn broer Patrick. Inmiddels waren ike Verwijs en Ronald v.d. Ree in het veld gekomen voor Sietse Geluk en Erwin Kot. Van de Ree scoorde in de slotfase drie keer binnen tien minuten, waarvan één treffer werd afgekeurd. Vlak voor tijd schoot Ike Verwijs, al leen voor de keeper, tegen de paal. Aan de andere kant profiteerde Kogel vangers van een fout van Wilko van Herk en bepaalde daarmee de uitslag op 2-8. Trefzeker Topscorer Jacco Vaders (Vosmeer) 7 Vincent de Jonge (WHS) 6 0 Patrick Ketting (WHS) Adrie Smits (Stavenisse) 5 Slechts vier van de zeven Thoolse standaardteams kwamen afgelopen weekeinde tot scoren. De topdrie uit het klassement hield het kruit droog en zodoende kon Adrie Smits zich daarbij voegen met zijn vijfde seizoentreffer. Francel Kousemaker en Johan Schot van Tholense Boys vonden ieder twee keer het net. Kees van Putte (Stavenisse), Erik van Haaf ten (Smerdiek), Ed Mastbergen en Jean-Paul Rens (beide Vosmeer) maakten hun eerste competitie- doelpunt. Geen doelpunten, wel veel spanning en strijd. Dat was zaterdag de uit komst van het duel tussen Noad '67 en Dinteloord. De puntendeling deed recht aan de krachtsverhoudingen. De bezoekers domineerden lange tijd na een gelijk opgaande openingsfase. In de laatste twintig minuten trok een aandringend Noad de zege bijna alsnog naar zich toe. Noad-aanvoer- der Arjan Moerland sprak na afloop van een vreemde partij. „Het ging lang heel erg moeizaam en ineens kantelde de wedstrijd. Op het laatst had ik het gevoel dat er voor ons nog meer in had gezeten." Tweede klasse Van meet af aan was het duel tussen de beide hekkensluiters in de twee de klasse ongemeen boeiend en open. Arjan Moerland opende met een gevaarlijke boogbal en de eer ste echte kans was voor de door Je roen Reijngoudt weggestuurde Corné de Frel. Aan de overzijde liet ook Dinteloord zich niet onbetuigd. Keeper Kees Lozekoot moest vol aan de bak bij een kopbal uit een hoekschop en werd nog een keer gered door de bovenkant van de lat bij een inzet uit de tweede lijn. Gaandeweg de eerste helft verloor Noad de greep op het middenveld. De thuisclub moest zich steeds ver der terugtrekken om schade te voorkomen. In de achterste punt van de middenlinie konden de stof zuigers Bram Filius en Maurice de Goede het niet meer bolwerken en de Noad-defensie kraakte. Johan Reijngoudt werd het bos ingestuurd door zijn directe tegenstander maar bij de eerste paal redde Lozekoot attent. Toch was ook Lozekoot machteloos bij een prachtige volley van de schaduwspits van Dintel oord. De onderkant van de lat hield Noad op de been. Op tactisch ge bied viel er voor de toeschouwers van alles te beleven. De twee diep ste spitsen van de bezoekers wissel den voortdurend van positie, waar door de Fluplandse mandekkers de handen vol hadden. Net als bij Ko gelvangers had Van Poortvliet weer gekozen voor een blok met zes de fensieve krachten. „Het was een tactisch schaakspelletje, ook al om dat beide ploegen in geen geval mochten verliezen." Aansturen op een remise was er za terdag aan de Zijpestraat echter niet bij. Ook na de hervatting bleef Din teloord aanvankelijk de betere ploeg. Lozekoot hield de nul op het bord toen een aanvaller na een steekpass oog-in-oog met hem ver scheen. Ook kreeg de uitblinkende keeper nog juist een handje tegen een schot van de Brabantse scha duwspits. Na een kwartier ebde het offensief van Dinteloord plots weg. Het was met name Iwan Geense die het voortouw nam met enkele snel le uitbraken over de rechterkant. Na een goede actie van de oprukkende Cenny van Splunter probeerde De Frel het met een fraai hakje. Mar- tijn Reijngoudt kwam in de ploeg voor de onzichtbare Danny Steijn en kreeg meteen twee aardige mo gelijkheden om de score te openen. Noad rook winstkansen en mocht zich terecht beklagen over de assis tent-scheidsrechter die enkele ma len de buitenspelregel verkeerd in terpreteerde. Een fel schot van Bram Filius werd gesmoord in een vol zestienmetergebied en een in paniek geraakte Brabantse verdedi ger kopte bijna in eigen doel bij een scherpe voorzet. Een gevaarlijke aanval van Noad werd nog onder broken door een handsbal die niet door de overigens sterk fluitende scheidsrechter Filius werd gecon stateerd. Arjan Moerland claimde een strafschop toen hij neer ging in de beruchte zone. „Een zuivere strafschop. De hakken werden on der mijn lijf weggehaald." Bij een uitval moest Lozekoot nog eenmaal al zijn talenten aanspreken toen Dinteloord vanaf de linkerkant pe netreerde. De laatste mogelijkheid was voor Martijn Reijngoudt die uit een vrije trap rakelings naast kopte. Arjan Moerland zag in de 0-0 voor al een winstpunt. „Omdat we het lange tijd moeilijk hadden en toch de nul hebben vastgehouden. De vorm in de ploeg is de laatste twee wedstrijden stijgende. Na de eerste drie potjes zag ik de bui al hangen en leek het een moeilijk seizoen te worden. Nu begin ik er weer ver trouwen in te krijgen. Dit resultaat biedt perspectief." Van Poortvliet stipte in zijn nabespreking nog de arbitrale dwalingen aan. „Die niet geconstateerde handbal ontneemt ons wel een open kans en allicht was het een strafschop in die situ atie met Arjan. Het zijn kleine din gen maar ze kunnen in zo'n partij als deze wel beslissend zijn." Met bloemen en een attentie huldigde WHS-voorzitter Sander Westdorp aanvoerder Leon de Witte voor zijn 352ste wedstrijd in het eerste elftal. „Dit is een fantastisch knappe prestatie en met jouw inzet en mentaliteit ben je een voorbeeld voor de jeugd. Wie haalt je in?", vroeg de WHS-voorzitter zich af. Bij het spandoek zijn twee kinderen, schoonzuster, vader en bestuurslid André van Ast.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 17