Recordopbrengst Woord en Daad Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS Bintje 15 cent op de allerlaatste aardappelveiling Sing-in voorjeugd 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 oktober 2003J Intrede predikant Computers 2 scholen Geld voor hospice Bolwerk afgesloten Sportdag met Cios- studenten Afsluiting fietspad Inleiding over theologe Sölle Verbouw woning/winkel Kerkenpad Auto's negeren rijrichting Hoogste serie Hommel Geslaagd Open ochtend de Ark Agent bij kleuters 26 muzikanten spelen 24 uur Geen tips aanranding Opening kerkelijk winterwerk Grote nederlagen voor biljarters 69 procent rijdt te hard Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Bedreiging met riek 't Krieltje Drogisterij Smerdiek Piepende rem Herdenkingsdienst Ongunstige wind voor vissers Verkoop oliebollen Ruim 8 kilo vis Rijden zonder helm Geep van 41 centimeter Bestel-/Bedrijfsauto's Optreden zanger Van de Velde Koekverkoop voor adoptie Nierstichting Brandwonden Tholen De Hervormde Gemeente Immanuël krijgt zondag een nieuwe predikant als opvolger van ds. Balk: mevr. M. van der Poll uit Domburg wordt zondag middag om half drie bevestigd door consulent ds. J. de Goei uit Sint-Maar tensdijk en vervolgens houdt de nieu we predikant haar intredepreek. De Cantorij o.l.v. Kees van Dis verleent medewerking aan deze dienst. Ook is er een kindernevendienst. De bijzon dere dienst is in verband met de be perkte ruimte in de Gasthuiskapel (volgens de voorschriften van de brandweer mogen daar maximaal 115 mensen in) in de Ichthuskerk van de Gereformeerde Kerk aan de Doelweg. De Eben Haëzerschool en de Regen boog zijn ieder vijf computers rijker geworden. Jan-Kees Hage, hoofd i.c.t. van Budelpack uit Poortvliet, droeg de apparatuur mede namens leasemaat schappij Econoctom uit Houten over aan de scholen. Het verpakkingsbe drijf heeft eerder al diverse andere ba sisscholen op het eiland verblijd met computers die bij Budelpack overbo dig waren geworden, maar op school nog prima bruikbaar bleken te zijn. De verkoping van tweedehands win- terkleding voor kinderen en volwasse nen, alsmede verkoop van speelgoed in een pand aan de Energieweg op be drijventerrein Welgelegen heeft 1150 euro opgebracht. De opbrengst gaat naar het hospice in de Schutse te Sint- Annaland, waar het geld wordt be steed voor de aankoop van apparatuur. Het Bolwerk is wegens riool- en be stratingswerkzaamheden tot vrijdag 10 oktober voor het doorgaande ver keer afgesloten. Aannemersbedrijf Bolier zorgt bij de werkzaamheden er wel voor dat de woningen in het afgesloten gedeelte bereikbaar blij- In sporthal Meulvliet wordt vrijdag van 9.15 tot 14.30 uur een sportdag gehouden voor de kinderen-Van de Montessorischool en hun ouders. De sportdag is het startsein voor het the ma 'gezond gedrag' en wordt geor ganiseerd in samenwerking met stu denten van het Cios te Goes. Zes weken lang wordt er op de Montes sorischool aandacht geschonken aan het thema 'gezond gedrag'. Het fietspad tussen de Schelderijn- weg en de Eendrachtsweg is vanaf maandag tot en met vrijdag 24 okto ber afgesloten wegens werkzaamhe den ten behoeve van de infrastructuur voor het nieuwbouwproject Water front. De vrijzinnige Nederlandse Protes tanten Bond organiseert donderdag 9 oktober een bijeenkomst over het leven en het werk van Dorothee Sölle. Deze bekende Duitse theolo ge, vredesactiviste en schrijfster werd in 1929 in Keulen geboren en overleed op 27 april van dit jaar. Sölle heeft met haar boeken veel in vloed gehad op de relatie tussen kerk en samenleving. De lezing zal worden gehouden door ds. D.C. Pe ters. De ochtend begint om tien uur in het kerkgebouw aan de Oude- landsestraat. Th. P. Kanters wil het woon- en win kelpand aan de Eendrachtsweg 9 gaan verbouwen. De provincie Zeeland heeft geen bezwaren tegen zijn inge diende bouwplan. Het "bestuur van de oud-katholieke statie Zeeland organiseert zaterdag een excursie langs diverse monumen tale gebouwen in en rondom Tholen. Vanaf twaalf uur kunnen belangstel lenden zich verzamelen bij paviljoen De Speelmansplaten. Om één uur wordt een bezoek gebracht aan boer derij 't Huis Vermuyden aan de Ket- tingdijk. De deelnemers krijgen een rondleiding over het erf van deze hof stede uit de zestiende eeuw. Vervol gens wordt er onder begeleiding van stadsgids H. Elenbaas een bezoek ge bracht aan de Gasthuiskapel en de Grote of Onze-Lieve-Vrouwekerk. De excursie wordt 's middags om 16.30 uur afgesloten met een oecu menische vesperviering volgens de oud-katholieke traditie in de Rooms Katholieke kerk. De politie heeft naar aanleiding van diverse klachten van bewoners don derdag tussen 12.45 en 13.45 uur ge controleerd of weggebruikers zich houden aan het eenrichtingsverkeer in de Molenstraat. Zes automobilisten kregen een bekeuring. In de Marinus Lindhoutstraat kreeg een bromfietster een bekeuring, omdat ze geen brom fietscertificaat had en ze ook zonder helm reed. Ook werd tussen 13.10 en 13.20 uur toezicht gehouden bij de scholen in de Burgemeester Versluijs- straat, maar hier werden geen bijzon derheden waargenomen. In de clubcompetitie van biljartvereni ging De Treffers maakte Karei Hom mel een serie van 18 caramboles. Ook speelde hij met 25 beurten de kortste partij en behaalde hij met 2,68 het hoogste gemiddelde. De uitslagen zijn: P. de Leeuw-A. Deurloo 10-9,83; J. van Daalen-J. Hommel 10-10; H. Hommel-K. Hommel 8,4-10; L. van Wezel-Sj. Etiënne 8,33-10; N. Rooij- akkers-C. Burgers 10-6,92. Gert Roggeveen kreeg onlangs op de Groene school te Sommelsdijk zijn MBO-diploma uitgereikt voor de op leiding Zelfstandig beoefenaar klein groen BBL. Hendrik van Gorsel is aan de medi sche faculteit van de universiteit van Maastricht afgestudeerd als basisarts. Hij kreeg zijn vooropleiding aan 't Rijks in Bergen op Zoom. School met de Bijbel de Ark houdt dinsdag 14 oktober van half negen tot half elf open ochtend. Iedereen mag dan in de groepen 1 tot en met 6 kijken en elke belangstellende krijgt koffie. Sint-Annaland In groep 1 van de School met de Bij bel was er woensdag een echte poli tieman: de opa van één van de kleu ters vertelde over zijn werk. De kinderen waren onder de indruk van zijn mooie uniform, maar de pet deed het helemaal. De agent vertelde niet alleen boeven te vangen, maar ook bekeuringen te geven, het ver keer te regelen, te helpen bij onge lukken, enz. De leerlingen stelden vragen en vertelden ook wat hun va ders wel eens verkeerd doen in het verkeer. De kleuters vonden het ge weldig en kregen nog een boekje met leuke werkbladen, een button, pen en een ballon mee naar huis. In groep 8 komt ongeveer één keer per maand agent G. van 't Slot over het politiewerk vertellen. Doel daarvan is om de kinderen op een positieve wijze in aanraking te brengen met de politie. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. 26 leden van Accelerando blijven echt de volle 24 uur actief tijdens de mara thon, die vrijdagavond om zeven uur met een rondrit door het dorp begint en zaterdagavond om zeven uur in de Wellevaete eindigt. Dan moet er via sponsoring minimaal 6000 euro bin nen zijn voor de inrichting van het nieuwe repetitielokaal. Na de rondrit vrijdagavond musiceert de koninklijke fanfare verder in het dorpshuis o.l.v. dirigent Gert van der Weide. Ook de slagwerkgroep o.l.v. Thieu Rievers en de samenspeelgroep o.l.v. Meike War- moeskerken en alle overige leerlingen treden dan op. Vanaf elf uur tot zater dagmorgen acht uur blijven de muzi kanten wakker met repetities, beweeg- oefeningen, eten en drinken. Zaterdag werken er diverse andere verenigin gen aan de muziekmarathon mee. Om tien uur de peuters van Olleke Bolle- ke, om twee uur tafeltennisvereniging Smash en jeugdkoor The Young Voi ces, om drie uur gymnastiekvereni ging WIK, om vier uur volksdansver eniging Dodi Dodi en het Casem- brootkoor. Burgemeester Nuis speelt dan op de piano. Om vijf uur komen de drie gezusters uit het Setallands spektakel op het podium, evenals de Citroentjes. Intussen zijn er steeds mu zikanten of tamboers actief, anders stopt de sponsoring. Daarvoor houden juryleden 24 uur de vinger aan de pols. Sommige muzikanten krijgen per uur het sponsorgeld betaald. Van zes tot zeven komen alle leden en leer lingen voor de finale op het podium. Naast de muziek en optredens van an dere verenigingen kan men zaterdag in de Wellevaete nog een oude dorps film bekijken, enveloppen trekken, het totaalgewicht van Accelerando raden, in de grabbelton het geluk beproeven, alsmede bloemen en planten kopen. Op die manier hoopt Accelerando nog extra mensen te trekken naar de mu ziekmarathon. De politie heeft geen enkele tip bin nengekregen na de aanranding van een tienjarig meisje op maandagmor gen 15 september. De leerling van De Casembrootschool werd aan de Anne- was van haar fiets geduwd en de bos jes ingetrokken. Het meisje kon zich van haar belager losmaken en wegfiet sen. Ze heeft alleen een paar handen gezien en kon dus geen signalement geven van haar belager. In de hervormde gemeente werd zondagavond tijdens de kerkdienst aandacht geschonken aan de start van het kerkelijk winterwerk. Na de dienst kwamen de jongeren samen voor een preekbespreking. Als geza menlijke startactiviteit gaan de le den van de jeugdclubs vrijdagavond varen. Vanaf de haven vertrekt men per boot richting Bruinisse, waar een vossenjacht wordt gehouden. Deelnemers dienen om 17.45 uur aanwezig te zijn op het havenpla teau. Rond half elf 's avonds arri veert de boot weer terug in de ha ven. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Hoop waren de verschil len vrijdagavond groot. Alleen de partij tussen Kees van Gorsel en Marco Elenbaas kende een span nend verloop. Met 9,5-10 ging de zege naar Elenbaas, maar Kees van Gorsel noteerde wel met 2,62 het beste gemiddelde. Lies Menheere won met 10-6,32 zijn partij tegen Michael Bazen en scoorde met 13 caramboles de hoogste serie. In de kortste partij van de avond verloor Jaco Bolier kansloos tegen een sterk spelende Wilco Elenbaas. Na 19 beurten was de eindstand 5,81-10. Dick van Wijk won met 7,16-10 van Witte van Oudenaarde. De laatste partij op deze avond was tevens de langste. In een wedstrijd met 22 poedels en 37 beurten verloor Els van Poortvliet met 6,75-10 van Hu- bert Bruijnzeel. Op de Stoofdijk wordt door het me rendeel van de weggebruikers te hard gereden. In de eerste twee we ken van september werd het gedrag van de automobilisten vastgelegd door het Snelheid Informatie Dis play (SID). Wanneer chauffeurs de limiet van 30 kilometer per uur overschreden, kreeg men een boos gezicht te zien op het display en ie mand die zich hield aan de snelheid werd met een lachend gezicht be groet. Tussen 's morgens zeven uur en 's avonds acht uur passeerden ge middeld 400 voertuigen het meet punt. In totaal werd van 6910 voer tuigen de snelheid gemeten. Slechts 31 procent hield zich aan de limiet van 30 kilometer per uur. Bij 37% van de weggebruikers lag de snel heid tussen de 30 en 40 kilometer per uur en bij 23 procent tussen de 40 en 50 kilometer. Negen procent reed zelfs harder dan 50 kilometer, waaronder 128 automobilisten die harder reden dan 60 kilometer per uur. Dinsdag 7 oktober wordt er voor de zending en Adullam oud pa pier opgehaald. Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag UMaandagdinsdag en woensdag ^Hamlappen kg ^Varkensschnitzels 500 gr. ♦Nasivlees 500 gr. 5,- Rundvlees met randje 1 kg 6,- 3,80 Magere speklappen 1 kg 3,50 2,25 Spekblokjes 200 gr. 0,60 Hamburgers 5 halen Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Mosterdrollade 100 gram 0,95 Olé of boerensnijworst 100 gram 1,- Frikadellen 10 stuks Beckers €2,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk Een 32-jarige man werd vrijdag middag rond half zes door een 27- jarige man uit Sprundel bedreigd met een viertandige riek. De oor zaak van het incident was een ar beidsconflict tussen beide personen. Door tussenkomst van twee perso nen werd de ruzie gesust. De man uit Sprundel werd vervolgens door de politie aangehouden wegens be dreiging. Johny Pais uit Tholen heeft 't Kriel tje aan de Markt overgenomen van het echtpaar Van Hooijdonk. Sinds gisteren is hij het nieuwe gezicht in de winkel voor tabakswaren, stof fen, fournituren en wenskaarten, 't Krieltje dient tevens als verkoop punt van kranten. Het echtpaar Van Hooijdonk was om gezondheidsre denen genoodzaakt te stoppen. De 33-jarige Pais was toe aan een nieuwe uitdaging, zo vertelt hij. Hij was zo'n dertien jaar actief in de vis serij en werkte op de TH 20 van kokkelvisser J. Moerland uit Stave- nisse. Hij huurt het pand van de fa milie Poot en kocht de inboedel van de vorige uitbaters. „Ik handhaaf het assortiment in de huidige vorm, al leen doe ik zelf geen reparaties aan naaimachines," zegt Pais. Sint-Maartensdijk krijgt een nieuwe drogisterij. Die komt in het pand van Huishoudshop Potter aan de Markt waar deze week uitverkoop van de bestaande maar ook van de nieuwe collectie wordt gehouden vanwege een 'reorganisatie'. De 28-jarige apothekersassistente Erica Koopman uit Tholen wil in dit pand deze maand nog de deuren openen van drogisterij Smerdiek. Daarvoor heeft ze ongeveer 125 vierkante meter vloeroppervlakte nodig. Ook voor de rest van het win kelpand zijn plannen, maar de initia tiefnemers Pipping-Vermaas uit Sint-Maartensdijk willen daar nu nog geen mededelingen over doen. Een 16-jarige bromfietser kreeg woensdagavond omstreeks acht uur door een bewoner aan de Provincia- leweg een schoen naar zijn hoofd gegooid. De bromfietser moest voor de rotonde remmen en daarbij piep ten zijn remmen, waardoor de bewo ner kwaad werd. De schoen miste doel, maar de bromfietser keerde wel terug om de man te spreken. De man kwam met een kist op hem af gelopen, waarna de twee met elkaar in gevecht raakten. Met zijn helm kon de bromfietser de slagen afwe ren. De bromfietser deed bij de poli tie aangifte van mishandeling en het beschadigen van zijn helm. In de hervormde Maartenskerk wordt zaterdagavond om zeven uur in een herdenkingsdienst aandacht geschonken aan het 40-jarig bestaan van zondagsschool De Zaaier. Na af loop van de dienst is er voor de oud leidinggevenden en genodigden nog gelegenheid tot het drinken van een kopje koffie in gebouw Calvijn. Een oostenwind zorgde bij de achtste clubwedstrijd van hengel sportvereniging De Oosterschelde- vissers voor een beperkte vangst. Van de 42 deelnemers wisten slechts tien hengelaars iets te van gen. De uitslag is: 1. J. v.d. Rhee 588 p; 2. J. Lindhout 578 p; 3. B. Boogaard 394 p; 4. J. van Hemert 344 p; 5. H. Hartog 288 p; 6. Gert- Jan Koopman 206 p; 7. R. Neele 176 p; 8. A. Aarden 138 p; 9. G. v.d. Rhee 100 p en 10. P. Opree 50 punten. De volgende wedstrijd is op 11 oktober van 15.30 tot 18.30 uur aan de Noord. Scherpenisse De vrouwenvereniging Waakt en Bidt organiseert dinsdag een olie bollenactie. Vanaf 's morgens half elf komen de verkopers met de lekkernijen langs de deur. De olie bollen kunnen ook vanaf 's mor gens half tien afgehaald worden aan de achterkant van de kerk in de Noordstraat. De hengelaars van de Zeebaars wierpen zaterdag de lijnen uit aan de Moggershilpolder tussen Sint- Annaland en Stavenisse. De 39 deelnemers haalden ruim 8 kilo vis boven water. Winnaar van deze viswedstrijd werd M. Westdorp met 1070 punten. De uitslag is: 1. M. Westdorp 1070 p; 2. J. den En gelsman 995 p; 3. L. Bijl 940 p; 4. Johan Bijl 895 p; 5. R. van Tiggele 785 p; 6. J. Bijl 745 p; 7. L. Poot 675 p; 8. H. Hoebeke 465 p; 9. Je roen den Engelsman (jeugd) 450 p; 10. W. van As 425 p; 11. W. van Popering 420 p; 12. Mevr. E. van As-De Graaf 295 punten. In de Beatrixlaan kreeg woensdag middag een 18-jarige jongen een boete van 40 euro wegens het rij den op een bromfiets zonder helm. 's Avonds werd dezelfde overtre ding geconstateerd bij een 16-jari- ge jongen die met zijn brommer op de Poortvlietsedijk reed. Poortvliet Wim Quist won met een geep van 41 centimeter de vijfde klasse mentswedstrijd van hengelsport vereniging De Knorhaan. Met een bot van 36,9 centimeter werd Ro- win Konings de winnaar bij de jeugd. De uitslag is: 1. Wim Quist; 2. Rowin Konings; 3. Jurian Hage; 4. Rien Konings en 5. Hans de Bruin. De volgende wedstrijd wordt zaterdag 25 oktober gehou den bij de zeedijk te Stavenisse. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Phiiipsiand Zanger Jan van de Velde treedt met zijn groep zaterdag 18 oktober op bij een Zeeuwse avond die in Brouwershaven wordt gehouden. Jan van de Velde werd in 1954 in Anna Jacobapolder geboren en in veel van zijn liedjes is de invloed van zijn geboortestreek terug te vinden. Sinds drie jaar verzorgt hij muzikale optredens met de Jan van de Velde groep. Zijn zang wordt begeleid op dwarsfluit, gitaar, cel lo, klarinet en viool. Tijdens de Zeeuwse avond is er ook een op treden van zangeres Anja Kop- mels. De aVond begint om acht uur en wordt gehouden in Het Tonnen- magazijn. Scholieren van de Christelijke scholengemeenschap Prins Maurits te Middelharnis komen donderdag 9 oktober langs de deur met koe ken. Met deze jaarlijkse actie hoopt de school voldoende geld te verza melen voor de financiële adoptie van 28 kinderen in diverse ontwik kelingslanden. In totaal is hiervoor een bedrag van 7000 euro nodig. Op het Prins Maurits college zitten diverse scholieren uit het dorp. De nieuwe attractie, de kinderrommelmarkt, sloeg prima aan in de Schoolstraat te Scherpenisse. De verkoopdag van Woord en Daad in Scherpenisse heeft zater dag bruto 2800 euro opgeleverd. „Dat is het hoogste dat we ooit hebben gehad, zodat we heel te vreden zijn", zegt secretaris Jaap Westdorp. Twee jaar geleden was de opbrengst nog geen 1900 euro, zodat er nu anderhalf keer zoveel binnenkwam. „Zaterdagmorgen is het ook gigantisch druk ge weest. Dorpsomroeper Gatze de Moed uit Stavenisse heeft van ne gen tot tien uur in Scherpenisse in historische kledij de verkoop dag nog aanbevolen en dat werd ook gewaardeerd." Volgens Westdorp heeft een aan tal nieuwe attracties ook bijge dragen aan de hoge opbrengst. Zo was er buiten in de School straat voor het verenigingsge bouw van de Gereformeerde Ge meente een kinderrommelmarkt en dat bleek een trekpleister. Ook de demonstraties van de glasgra veerder - die op verzoek een naam of afbeelding aanbracht - trokken de aandacht. De flessen wijn waren op en ook de vullin gen voor printers werden als nieuw onderdeel gepresenteerd. „Die cartridges verkopen we ook in onze W&D-winkel aan het Bos 13 in Stavenisse", zegt Westdorp. Tüinbeeldjes waren ook nieuw op de verkoopdag, naast bekende artikelen als wenskaarten, fruit, snoep, eieren, pleisters, planten, decoratieve spullen, enz. Koffie met een bolus was verkrijgbaar, waarna men kon gaan sjoelen, enveloppen trekken, bussen gooi en, kegelen of worst hakken. Er stond buiten ook een kar met schepijs. Corry-Anne Everse en Adriënne Boekhout luisterden de verkoping muzikaal op met viool en dwarsfluit. Tien comitéleden en tien helpers werkten aan de tweejaarlijkse verkoopdag mee. „En we hebben er ook nog nieu we vrijwilligers aan overgehou den en dat betekent ook een rug gesteun", zegt Westdorp enthou siast. Hij kijkt terug op een bui tengewoon geslaagde verkoop dag, waarvan de opbrengst be stemd was voor de vakschool Leo in Burkina Faso en vakschool Gambella City in Ethiopië, twee onderwijsprojecten van de stich ting reformatorische hulpactie Woord en Daad. De netto opbrengst wordt door het Icco (organisatie voor ont wikkelingssamenwerking) ver dubbeld. De boodschappenmand werd gewonnen door Daaf Ou- desluijs uit Sint-Maartensdijk. Die zat met 15 euro het dichtst bij de werkelijke waarde van 14,96 euro. Een andere bezoeker had 14,92 geraden, maar bij de loting was Oudesluijs de gelukki ge- Zondag 5 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 18.30 u. ds. Kot. Borssele. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk, Tholen. 14.30 u. mevr. da. v.d. Poll, intrede- dienst Ger. kerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Baas, Ooltgensplaat. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Vlietstra, Zeist. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. mevr. Roggeband. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Catsburg, Kloetinge. 18.30 u. ds. ds. Van Beek, Putters- hoek. GEREF KERK 10 u. dhr. Glas, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 ds. Bos. 14.30 u. ds. Uitslag. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. gezinsviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. stud. Terlouw. 14.30 u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Harten, Ridderkerk. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Reinders, Maar tensdijk. 4/10 19 u. herdenkingsdienst 40 jaar Zondagsschool. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei. 19 u. ds. Mast, Vlaardingen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE do 2/10 19.30 u. ds. Lohuis. 9.30 en 14.30 u. ds. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 9/10 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Van Rootselaar, Rhoon. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Terlouw, Barendrecht. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Klein. GEREF GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Hauw, Maasland. De klok in de Sint-Annalandse vei ling draaide dinsdagmorgen voor het laatst dit seizoen. Er waren slechts 33 ton aardappelen meer na dat de donderdag daarvoor nog 56 ton was aangevoerd. Het Bintje, het late aardappelras bij uitstek, leverde bij de finale 15 eurocent op. Dinsdag 30 september: Bintje 15, Bildtstar 17-22, drielingen 3-6, kriel 20, aanvoer 33 ton. Donderdag 25 september: Fries- lander 17, Nicola 16, Eigenheimer 15-23, Bintje 15, Bildtstar 17-22, aanvoer 56 ton. De collecte voor de Nierstichting heeft in Sint-Philipsland 621,03 eu ro opgebracht en in Anna Jacoba polder 201 euro. In de week van 5 t/m 11 oktober wordt er gecollecteerd voor de Nederlandse Brandwondenstich ting. De stichting doet al meer dan dertig jaar onderzoek om de be handeling van brandwonden te verbeteren, zet preventiecampag nes op en houdt een huidbank in stand en doet aan nazorg voor slachtoffers. Telefonische hulpdienst. De stich ting centrum voor telefonische hulpverlening Zeeland te Middel burg krijgt van de provincie 12.000 euro subsidie in het over 2002 en 2003 geraamde tekort van 19.700 euro. 1 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Coronae, Lievevrouwe straat 3, tel. 0164-233464. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Willigenburg, Halste ren, tel. 0164-683576. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 okt. donderdag 2 8.37-20.57 vrijdag 3 9.32-22.02 zaterdag 4 10.37-23.27 zondag 5 12.12 maandag 6 1.02-13.42 dinsdag 7 2.22-14.47 woensdag 8 3.22-15.37 donderdag 9 4.02-16.17 vrijdag 10 4.42-16.52 do 2/10 21.09 u. EK vr 10/10 9.27 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 2 okt. Lezing Ned. brandwonden stichting, Chr. ouderenver., De Win gerd, 14.30 u. 8 okt. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 9 okt. Informatieavond borstvoe ding, Stoofstraat 8, 20 u. 10 okt. Zangavond Ger. Gem., Reho- bothkerk, 19.30u. 11 okt. Soirée musicale 'De levenssei zoenen', stadhuishal, 20.15 u. SINT-ANNALAND t/m 1 nov. Expositie Boeren op goe de grond, De Meestoof, di t/m za. BERGEN OPZOOM t/m 1 dec. Expositie Liga 1923 Ber gen op Zoom, 1953 Roosendaal, Markiezenhof, 11-17 u. 2 okt. 'Jaloezie' gebracht door Vlaams Fruit, De Maagd 20.15 u. 3 okt. Montezuma's Revenge, De Maagd 20.15 u. 3 okt. Toonkunstkoor brengt Carmina Burana, de Stoelemat 20.15 u. 5 okt. t/m 4 jan., Expositie Anton van Duinkerken, Markiezenhof 11-17 u. 7 okt. De Klucht van De Molenaar, De Maagd, 20.15 u. 9 en 10 okt. Hans Liberg, De Maagd, 20.15 u. 11 okt. Pluk van de Petteflet, De Maagd, 14 en 16u. 11 okt. Veiling schilderstukken, Mar kiezenhof. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: American pie: the wedding - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. De schippers van de Kameleon - za, zo en wo 14 u. ROXY II: The Lizze McGuire mo vie - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16 en 20 u., wo 14 u. Bad Boys II - wo 20 u. CINEM'ACTUEEL: Sinbad: De held van de zeven zeeën - za en wo 14 u., zo 16.15 u. Ameri can Pie: the wedding - do en ma t/m wo 20 u., vren za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15 en 21.30 u. Freaky Friday - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Bad boys II - wo 20 u. De schippers van de Kameleon - za, zo en wo 14 u. The league of extraordi nary gentlemen - vr en za 21.30 u., zo 14 en 21.30 u. Pirates of the Ca ribbean - The curse of the black pearl - vr en za 18.45 u., zo 16 en 18.45 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Magdalene sisters - zo 19 u., di 20.30 u. Marion Bridge - ma 20.30 u. In de hervormde gemeente Rehoboth te Sint-Maartensdijk wordt zaterdag avond een sing-in georganiseerd voor jongeren. Het inititatief voor deze bijeenkomst komt van enkele leden van de jeugdvereniging Ichthus van de hervormde gemeente te Sint-An naland. „Naar ons idee worden er veel te weinig van dit soort bijeen komsten gehouden", aldus Jantien Vroegop. In juni werd er als proef al een sing-in gehouden in verenigings gebouw Het Trefpunt te Sint-Anna land. „De reacties waren zeer positief en daarom willen we een poging wa gen om het nu groter aan te pakken. Wij willen over kerkmuren heenkij ken en proberen te zien op de Enige stichter van de kerk, Jezus Christus. Als het goed is, ligt hier van links tot rechts de bron en oorsprong van het geloof. Wij streven naar een even wicht, op basis van de bijbel. Met de ze muziek willen wij God eren", al dus de initiatiefnemers van deze sing-in op de website www.sing- in.tk. Op deze bijeenkomst zal HGJB-medewerker Gert-Jan Glis- meijer als gastspreker aanwezig zijn. De sing-in begint om acht uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2