CDA en D66 tegen hoge leges burgers Promotie en bemiddeling moeten de veilingen een oppepper geven Commerciële dienstverlening en automatisering onder één dak PvdA wil algemeen inspreekrecht burger Stoomgemaal hamerstuk Gedeputeerde Poppelaars: organiseer een aardappeldag Discussie over dodenherdenking Tholen in bedrijf Laatste week voor veilingklok Kapvergunning wordt duurder PD webdesign biedt totaalpakket voor iedere organisatie 5 Het indienen van een verzoek bij de gemeente voor een vergoeding bij planschade gaat 1000 euro kosten. Een meerderheid van de gemeenteraad ging daar donderdag mee akkoord. CDA en D66 waren tegen. Donderdag 25 september 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Met een nieuw elan is er nog toekomst voor de veilingen in Sint-Annaland en Scherpenisse. Nu het aantal kopers almaar minder wordt, moet de handel actief bewerkt worden dat de beste aardappelen van Tholen komen. Ook richting de consumenten moeten promotionele ac ties worden opgezet, zoals dat bijvoorbeeld ook voor mosselen gebeurt. Naast de korte periode dat de veiling- klok de prijs bepaalt van de primeurs, moet bemiddeling een grotere rol gaan vervullen in de afzet. „Met meer aandacht voor de vervolgschakels, is er zeker toekomst voor de twee Thoolse veilingen", zei onderzoeker Jan Wijnen van de ZLTO bij de presentatie van zijn rapport over verbetering van de afzet van vroege tafelaardappe len. Mannenkookclub Financieringstekort Vaste toestel Niet achteroverleunen Goed moment Webdesign en applicaties Loslaten klok De PvdA wil dat burgers meer inspreekrecht krijgen in de raadscommissies. Burgers zouden ook hun zegje moeten kunnen doen over zaken die niet op de agenda staan. Dat is nu niet mogelijk. Namens de fractie diende M.A.J. van der Linde donderdag hierover in de raadsver gadering een initiatiefvoorstel in. Onderzoeker Jan Wijnen (links) overhandigt zijn rapport aan de veilingvoorzitters Jo Versluys en Gerard Brooymans. Naast de besturen van de veilingen Scherpenisse en Sint-Annaland wa ren daarvoor ook de sponsors van het project uitgenodigd. De provin cie Zeeland, die vertegenwoordigd werd door gedeputeerde mr. drs. A.J.G. Poppelaars, de gemeente Tholen met wethouder van econo mische zaken K.A. Heijboer en ambtenaar ir. H.M. Kievit, alsmede de Rabobank, waarvan voorzitter A.P.M.M. van Gurp en directeur C.H. Otto blijk gaven van hun be langstelling. Otto maakte ook deel uit van de begeleidingsgroep die het project op de voet volgde. Nu de aanbevelingen op tafel lig gen, zijn de leden weer aan zet. „Dit onderzoek was een bewustwor dingsproces", zei voorzitter G.H. Brooijmans van de veiling Sint-An naland. „De gesprekkenmet kopers en telers waren zeer tijdrovend. Het leverde wel een duidelijker beeld op over de aardappelafzet. Willen onze klanten nog kopen op Tholen, daar gaat het om. We kunnen vooruitkij ken, maar dat vergt wel aanpassin gen van de leden", aldus Brooij mans. Voorzitter J. Versluys van de veiling Scherpenisse stelde vast, dat Tholen nog steeds landelijke bekendheid geniet met vroege aardappelen. „En voor veel landbouwers hier vormen die vroege aardappelen de belang rijkste pijler van de bedrijfsvoering. Als we die positie kunnen verster ken, geeft dat perspectief. Daarom is het nu de hoogste tijd om stekken te steken. In oktober komen de be sturen met concrete voorstellen om de zaak voor het aardappelseizoen 2004 bij te stellen, zodat de Thoolse aardappelen op een goede wijze vermarkt kunnen worden. Dit rap port van Jan Wijnen verdient wel overwogen beslissingen van de le den", aldus Versluys. Hij benadrukte, dat de twee veiling- besturen de afgelopen jaren niet hebben zitten afwachten. „Eind ne gentigerjaren zijn de bakens al ver zet door naast de klok met contract teelt te beginnen. Dat liep hard, zo zelfs, dat de 200 ha gehaald werden. Deden we de klok daarmee niet ge weld aan? Onze zorgen werden op gelost toen de contractteelt terug liep. Vervolgens was het zoeken naar nieuwe kansen en daarin paste dit onderzoek naar toekomst voor de Thoolse veilingen. Voor agra risch Tholen moeten we onze twee veilingen namelijk behouden en verstevigen", zei Versluys. Het product is goed, zo was ook de ervaring van gedeputeerde Poppe- VERVOLG VAN VOORPAGIN Om de financiën op orde te houden, moet de gemeente volgend jaar 100.000 euro bezuinigen op perso neel (en in 2005 zelfs 200.000 euro). Verder wordt verwacht dat een cen trale inkoop een netto voordeel ople vert van 5%. Volgend jaar gaat dat om 420.000 euro. Van dat bedrag is 25 mille nu al gerealiseerd (uitvoe ring wet onroerende zaken), terwijl inmiddels ook een behoorlijk voor deel is behaald op het leerlingenver voer. Aan de reserves wordt 662.075 euro onttrokken. In de begroting is, net als voorgaande jaren, 110.000 eu ro opgenomen voor onvoorziene uit gaven. Er is rekening gehouden met een inflatie van 2,5%, zodat de subsi dies aan verenigingen en instellingen met dat percentage worden ver hoogd. De verslechterende economie heeft weliswaar een aantal wijzingen in de begroting tot gevolg, maar echt ingrijpend zijn ze niet en de financië le positie van Tholen komt niet in het geding. De gemeente beschikt over ruim 19,2 miljoen euro aan reserves. Ze heeft een lening uitstaan van zes miljoen in verband met de bouw van een nieuw gemeentehuis en wil vol gend jaar eenzelfde bedrag lenen. Mede daardoor loopt het financie ringstekort gedurende 2004 op van 2,8 naar 4,7 miljoen euro. VERVOLG VAN VOORPAGINA Die moeten het bij de minister aan hangig maken. Maar we gaan hier geen twee soorten burgers maken." Maar volgens Piet is het beter om het aantal uitzonderingen te beperken. Volgens De Boo van Uijen zijn de centralisten in Tilburg daar op ge traind. Hij wees erop dat wanneer er straks iemand 1-1-2 belt via zijn vaste toestel er in de alarmcentrale het adres en de woonplaats van de beller op het scherm verschijnt. „Dat wordt er beter op." Maar H. Geluk (SGP) uit Sint-Philipsland was er toch nog niet gerust op. „Hoe groot is de kans op vergissingen?" Volgens Nuis is die kans net zo groot als nu het geval is. Het melden vanuit het 0167-kengetal- gebied komt in Tilburg, maar die schakelt over naar Middelburg (net zoals dat tot nu toe bij de politie het geval was). De meldkamer in Middel burg stuurt de hulpdiensten aan, zo legde De Boo van Uijen nogmaals uit. Vrijdag en zaterdag werden de in woners via een folder geïnformeerd. laars. Als lid van een mannenkook club op Walcheren had hij onlangs de Thoolse landbouwer Ad Geluk te gast en die had aardappelen meege nomen. „Ze waren bijzonder lek ker", zei Poppelaars, die zijn toe spraak kort hield, want om zes uur zouden de piepers in Veere weer klaar staan. Hij wilde nog wel kwijt, dat het provinciaal bestuur meer wil doen aan de ketenontwikkeling. „Dat is speerpunt van ons econo misch beleid. Mijn conclusie is, dat de aardappelafzet beter gepromoot moet worden, net zoals dat bij mos selen en oesters gebeurt. Voor de oesters komt er binnenkort een oes terdag en zo zou er ook een Thoolse aardappeldag kunnen komen. Er zijn mensen beroemd geworden met aardappelen, denk maar aan schil der Vincent van Gogh. Onlangs wa ren er Amerikanen op bezoek in Noord-Beveland en daaruit kwam naar voren, dat je recepten bij de producten kunt leveren. Je kunt veel meer doen met aardappelen, maar promotie is een vak apart. Daarvoor heb je externe deskundigen nodig en we staan daarbij open voor een vervolgtraject'zei Poppelaars, die mede namens Heijboer sprak. „U kunt zeggen: goede wijn behoeft geen krans, maar je moet het afne mers vertellen hoe goed de Thoolse aardappelen zijn. Daarom zie ik de presentatie van het rapport naar ver betering van de afzet als een start punt voor de twee Thoolse veilin gen", aldus de gedeputeerde. Versluys zei blij te zijn met de sub sidietoezegging van zowel provin cie als gemeente voor promotie van de aardappelafzet. „De derde volgt vanzelf'zei de voorzitter richting de Rabobank. Gezien de prikkelen de opmerkingen van directeur Otto in de begeleidingsgroep had Ver sluys daar ook alle vertrouwen in. Zijn collega Brooijmans bedankte de drie subsidiegevers nog eens, want zonder dat de exploitatie van de twee veilingen in gevaar kwam, kon het onderzoek door een deskun dige van de ZLTO uitgevoerd wor den. Onderzoeker Jan Wijnen had het concept op 21 juli al met de leden van de twee veilingen in het Hol land Huis te Scherpenisse bespro ken. „Over de slotanalyse zijn diep gaande discussies gevoerd, want de veilingbesturen wilden dat het hun rapport werd en dat het stuk niet in de kast zou belanden." Wijnen sig naleerde de schaalvergroting bij de handel, wat zich o.a. uit in de fusie van Nedato met Meijer. Het aantal Soms vallen de stukjes van een legpuzzel precies in elkaar. In het geval van het Oud-Vossemeerse bedrijf PD webdesign was dat de ze zomer zeker het geval. Guido Neele uit Sint-Philipsland wilde zijn werkzaamheden in de auto matisering, die hij bij de Rijke Partners adviesgroep uitvoerde, graag wat meer toespitsen op commerciële dienstverlening en automatisering. Via een zakelijke relatie van zijn werkgever kwam de vraag of er op het gebied van het maken en onderhouden van websites en webapplicaties moge lijkheden waren bij het Vosse- meerse bedrijf. De bedrijfsvoer ders hadden wei oren naar zo'n uitbreiding van het dienstenpak ket en besloten werd de commer ciële activiteiten van Guido onder de naam PD webdesign onder te brengen in een aparte b.v. binnen de Rijke Partners adviesgroep. Guido Neele is erg blij dat zijn werk binnen PD webdesign nu nog meer aansluit bij zijn ambities en creatieve capaciteiten. „De af gelopen jaren heeft mijn werkter rein zich steeds meer verplaatst van administratieve taken naar het onderhouden van het automatise ringssysteem. Het computerwerk spreekt me enorm aan en ik werd meer en meer een probleemoplos ser en vraagbaak voor zowel col lega's als zakenrelaties die met softwareproblemen zaten. Toen bleek dat er mogelijkheden lagen om dit werk ook op commerciële basis aan te gaan bieden, heb ik in overleg met mijn werkgever be sloten om die diensten in een apart bedrijf onder te brengen. Deze op zet werkt naar twee kanten posi tief. Mijn baas kan me voor het onderhoud aan het interne en ex terne netwerk inschakelen en an derzijds heb ik nu alle vrijheid om zelf opdrachten uit het bedrijfsle ven binnen te halen", zo schetst afnemers wordt kleiner, maar die blijvers worden groter. Bij de telers is eenzelfde tendens merkbaar. Een aantal oudere, kleinere telers zullen stoppen, maar het totale areaal aard appelen loopt niet terug. De Thoolse veilingen zullen anders moeten gaan werken, want de tafelaardap pelen vormen een krimpmarkt. De consumptie neemt af en de overblij vende consumenten willen meer verpakte aardappelen. Alleen in de primeurperiode, begin juni, is er een goede markt voor Alvantho's. Een smaakvol en velvast product heeft volgens Wijnen de toekomst. De onderzoeker gaf drie aanbeve lingen met potentie aan de veiling- besturen mee. Ten eerste een actieve opstelling naar de markt. De veiling moet zorgen voor nieuwe impulsen en zelf kopers zoeken. Door actief te werven en in te spelen op behoef ten van (ook bestaande) klanten, kan meer omzet gehaald worden. „Passief achteroverleunen en af wachten wie er komen om de aan geboden aardappelen te kopen, is niet meer van deze tijd. Meer con currentie in de kopersbanken zorgt voor een betere marktwerking'zo blijkt uit de eerste aanbeveling. De tweede aanbeveling betrof pro motie van de nieuwe Nederlandse Neele de voordelen van deze be- drijfsopzet. De concurrentie op het gebied van webdesign is erg groot, zo weet Neele. „Er is bij PD webdesign dan ook bewust gekozen voor een veel bredere opzet. Naast het bouwen en onderhouden van professionele websites zijn wij ook in staat web applicaties te maken waarmee o.a. het beheren en opslaan van gege vens of het uitvoeren van bereke ningen vergemakkelijkt en ver sneld kan worden. Aan de hand van een specifieke vraag van een on dernemer maken wij een applicatie aardappel. In overleg met andere ketenpartijen als Nivaa, tussenhan del, ADN, AGF-detailhandel kan er bij de start van het veilingseizoen extra aandacht worden besteed aan de Nederlandse tafelaardappel rich ting de consument. Er worden steeds minder verse tafelaardappe len gegeten. Om een stijging te be reiken, is extra energie voor promo tie nodig. Goede voorbeelden zijn de collectieve, grootschalige pro motie voor haring en mosselen. De eerste veildag van het jaar zou een goed moment zijn om de nieuwe Thoolse aardappelen te promoten, stelde Wijnen. Zijn derde aanbeveling was, dat naast de dagelijkse verkoop voor de klok, bemiddeling een belangrijke rol dient te krijgen in de vermark- ting van de Thoolse tafelaardappe len. Bemiddeling kan met name voor de velvaste (doodgespoten) aardappelen opgepakt worden. De bemiddelaar maakt vooraf afspra ken met afnemers en en speelt die collectief door naar de individuele telers. Voor een betrouwbare prijs vorming blijft de klok vooralsnog onmisbaar. Het is dus belangrijk, dat het allerbeste product voor de klok komt voor een optimale prijs vorming en de andere partijen via een andere weg afgezet worden. De bemiddelaar moet de Europese markt zeer goed kennen (eventuele waarmee zo'n bedrijf snel en effi ciënt uit de voeten kan. Deze web applicaties kunnen erg kostenbe sparend werken voor een onderneming. Wij bieden onze in ternetklanten één jaar lang gratis onderhoud aan voor hun website. Periodieke actualisering en promo tie van een internetpagina is name lijk zeker zo belangrijk als het bou wen van een website. Voor zowel kleine als grote(re) bedrijven han teren we aantrekkelijke tarieven en je merkt dat onze persoonlijke aan pak de klanten aanspreekt. Je maakt tenslotte een commercieel uithangbord voor een bedrijf en dan is het belangrijk om goed op de hoogte te zijn van de bedrijfsfilo- weekprijzen kunnen worden geba seerd op vraag en aanbod, zodat een brede marktkennis noodzakelijk is.) De bemiddelaar dient het vertrou wen van de veilingleden te krijgen om zich een positieve te verwerven binnen de bestaande in- en verkoop organisaties. De juiste partijen aard appelen dienen naar de juiste afne mers te gaan. Mogelijk kan met het opzetten van een aardappelpool het ,ons'-gevoel bij de veilingleden ver sterkt worden. Voor een juiste afzet- structuur en afstemming tussen klok en bemiddeling lijkt het zeer ver standig oom een uitgebreid bedrijfs plan op te stellen, dat met alle be trokkenen wordt besproken. Wijnen had daarnaast nog zeven aanbevelingen met minder poten tie. Regulering van het aanbod bij voorbeeld, waarbij de individuele bedrijven minder vrijheid krijgen, maar voor de aardappelen wel een goede markt aanwezig is. Inventa risatie van de vraag, het opzetten van een eigen merk (streekpro duct), afspraken met supermarkt ketens, afstemming/samenwerking met importeurs of buitenlandse te lersgroeperingen in België en Duitsland, teeltbegeleiding door de teler te koppelen aan een vaste afnemer en tenslotte het loslaten softe en gewenste uitstraling." PD webdesign is bij de oprichting een samenwerkingsverband aange gaan met RITHOtekst uit Oud-Vos- semeer. „Het bedrijf van p.r. advi seur en tekstschrijver Rien Tho- lenaar en ons bedrijf vullen elkaar perfect aan. We kunnen werkelijk het volledige dienstenpakket op commercieel gebied aanbieden. Ik richt me vooral op het ontwerpen en bouwen van websites, webappli caties en het adviseren bij soft wareproblemen en Rien schrijft en redigeert alle (web)teksten en hij verzorgt desgewenst logo's, huis stijlen, kleurenfolders, brochures (digitale) nieuwsbrieven, enz. Je merkt aan onze klanten dat ze het van de veilingklok. In dat laatste geval moet er wel een ander ver koopinstrument komen voor reëele prijsvorming. Een bemiddelaar zou deze rol op zich kunnen ne men. Wijnen adviseerde verder meer werk te maken van de latere ras sen, zodat er naast de vroege tafel aardappelen over een langere pe riode een compleet kwaliteits- en rassenassortiment wordt geboden. Zowel voor afnemers als telers is dat belangrijk, concludeerde Jan Wijnen, die met een presentje en bloemen voor zijn pas bevallen vrouw werd bedankt voor zijn bij drage Hoogstwaarschijnlijk dinsdag 30 september draait de veilingklok in Sint-Annaland voor het laatst dit aardappelseizoen. De aanvoer neemt af, de nog vrij te verkopen piepers zijn een eind op, al zitten er voor de contractteelt nog diverse hectares in de grond. De prijzen blijven stabiel, maar de afzet gaat wat stroever. Dinsdag 23 september: Doré 25, Eigenheimer 22, Bildtstar 21, drie lingen 2-3, kriel 16, aanvoer 61 ton. fijn vinden om al deze zaken bij één vertrouwd bedrijf onder te brengen. Ondernemers hebben zelf doorgaans geen tijd om zich bezig te houden met reclame en uitstra ling. Voor hen is het een hele zorg minder als ze weten dat dat werk bij PD webdesign in goede handen is", zo weet Guido inmiddels uit ervaring. Alle informatie over PD webdesign is terug te vinden op www.pdwebdesign.nl. Het bedrijf aan de Kalisbuurt 1 in Oud-Vosse- meer is voor het maken van een te lefonische afspraak (tel 0166- 677353) dagelijks geopend van 8.30uur tot 17.00 uur. Met het invoeren van de leges wil het gemeentebestuur voorkomen dat er voor het minste of geringste schadeclaims in worden gediend. Dat kan voorkomen als iemand vindt dat zijn woongenot wordt ge schaad omdat er een nieuwbouw wijk achter zijn huis wordt gepland. De behandeling daarvan kost glo baal 2500 euro. Alleen CDA en D66 waren tegen. Zij vinden de kosten voor de burger te hoog. Volgens J.P. Bout (CDA) moeten er voor hen geen financiële barricades opgeworpen worden. Ze ker niet voor degenen die krap bij kas zitten. Ook J. van den Donker (D66) vond de leges te hoog. Hij wilde een verschil in hoogte voor bedrijven en burgers, maar vond daar geen enkele steun voor. PvdA-er M.A.H. den Haan zei het wel eens te zijn met de het voorstel om 1000 euro te rekenen voor de le ges. Hij wees er op dat de indiener De Thoolse PvdA vindt dat het colle ge geen briefje aan de kerkenraden hoeft te schrijven als de dodenherden king op zondag valt. Dat zei M.A.J. van der Linde (PvdA) donderdag avond in de gemeenteraad. Het is een nationale aangelegenheid waar de ge meente geen invloed op heeft, zo zei hij. En zo'n schrijven roept alleen maar discussies op. De dodenherdenking op 4 mei viel dit jaar op zondag. De Gereformeerde Gemeente Scherpenisse werd daarvan - net als de andere kerkenraden - door de gemeente van op de hoogte ge steld, maar schreef een brief terug. Daarin zegt de kerkenraad dat te be treuren. ,Zij sluit een grote minder heid van de bevolking van Tholen uit om aan die plechtigheid deel te kun nen nemem. In (bijna) alle plaatsen wordt op dat tijdstip een eredienst ge- Het tarief van een kapvergunning gaat omhoog. Kost een vergunning nu nog 6,60 euro, volgend jaar wordt dat 70,40 euro. De algemene plaatselijke verordening wordt er voor aangepast. Daarin wordt ook het kapverbod versoepeld. Voor co niferen en bomen in de tuin die niet dikker zijn dan 20 centimeter is geen kapvergunning meer nodig. Behalve de VVD gingen alle andere fracties in de gemeenteraad daar donderdagavond mee akkoord. Eer- Het inspreekrecht dat nu bestaat is volgens de PvdA te beperkt. Dat kan alleen over onderwerpen die op de agenda staan. Er zou een algemeen inspreekrecht moeten komen na de opening van de vergadering. De bur gers zouden dan op zijn hoogst der tig minuten de tijd krijgen om het woord te voeren. Vantevoren dienen ze wel bekend te maken bij de grif fier over welk onderwerp ze willen spreken en waarom. Het algemeen spreekrecht is be doeld om de aandacht van de com missieleden te vragen voor een on derwerp dat de inspreker belangrijk vindt. In oktober vorig jaar nam de raad al een motie aan voor het in voeren van een algemeen vragen- recht in de raad en de commissies. Maar dit voorstel voor burgerinitia- De gemeenteraad ging donderdag avond akkoord met het aanwijzen van het voormalige stoomgemaal aan de Schelphoekweg in Poortvliet als rijksmonument. Eigenaar Kees Slager was er voor naar het gemeen tehuis in Sint-Maartensdijk geko men maar het agendapunt was een hamerstuk. Slager had al eerder wil len beginnen met de restauratie maar moest wachten tot de raad zich over het verzoek had gebogen. Ook het voorstel om 950.000 euro beschikbaar te stellen voor de aan koop van percelen aan de Nijver- heidsweg/Sportlaan (de voormalige zulveruienfabriek) was een hamer stuk. Evenals het vaststellen van het geld terugkrijgt als hij zijn zaak wint. H. Geluk (SGP) was het met hem eens. Bovendien zal volgens hem niet iedereen nu - bij een drem pel van 1000 euro - zomaar een schadeclaim indienen. Hij wees er op dat er bureaus zijn die particulie ren juist oproepen om schadeclaims in te dienen onder de noemer 'no cure no pay', baat het niet dan schaadt het niet. En dat daarmee de kosten voor de gemeente extra stij gen. Bout vond dat het drempelbedrag omlaag moest. „Nu hebben we als gemeente iets wat we zelf kunnen bepalen en nu gebruiken we het niet." Hij stelde 110 euro voor als tarief. Dat bedrag komt overeen met het bedrag dat een burger als leges voor de rechtbank moet betalen. Maar Bout stond alleen. Ook het voorstel van de CU om het bedrag te verlagen naar 500 euro kreeg geen steun. houden.' De kerkenraad verzocht het college de dag te verschuiven, van zondag naar zaterdag. Raadslid en mede-briefschrijver (hij is ook ouder ling van de Ger. Gem.) M.J. Klippel (SGP) herhaalde de kritiek toen de brief op de lijst met ingekomen stuk ken stond. Hij vroeg om heroverwe ging- Van der Linde reageerde daarop en zei dat 75 procent van de Thoolse be volking achter de dodenherdenking op zondag staat. Burgemeester W. Nuis zei dat het gemeentebestuur al tijd een 'consistente lijn' heeft ge volgd, m.a.w. niet afweek van de na tionale dodenherdenking. „Dat de kerkenraad van de Gereformeerde Gemeente er zich niet in kan vinden, nemen we voor kennisgeving aan, evenals de opmerkingen van Van der Linde." der had de liberaal F.J Goossen al bezwaar gemaakt tegen de bepalin gen in de verordeningen. Hij wilde alleen regels vastleggen voor bo men die beeldbepalend zijn, maar kreeg daar uiteindelijk geen steun voor. De VVD bleef als enige tegen de aanpassing van de verordening. A.L.Piet (CU) was het ook eens met het voorstel van b. en w. maar maakte bezwaar tegen het extra ver hogen van het tarief. „Dit is het ver keerde signaal; ruim 70 euro of 150 gulden voor het kappen van een boom in de achtertuin is ontzettend veel. Maak er tien euro van." tief laat nog en tijdje op zich wach ten. De projectgroep burgerlijke vernieuwing heeft geadviseerd er pas in 2004 werk van te maken, zo licht de PvdA toe. Het invoeren van een algemeen vra- genrecht in de raadsvergaderingen vindt de fractie niet nodig, maar ze wil wel haast maken met het alge meen spreekrecht in de raadscom missies. Het invoeren kan bijdragen aan de verbetering van de verhouding tus sen de inwoners en het gemeentebe stuur als het om uitwisselen van in formatie gaat, aldus het voorstel. Burgemeester W. Nuis nam het voorstel in ontvangst en deelde mee dat het in het overleg tussen de voorzitters van de commissie zal worden besproken. een voorbereidingsbesluit voor het bouwen van een woning aan de Kerkstraat 29 in Stavenisse, en een vakantiewoning op het perceel Geertruidaweg in Scherpenisse. Een punt werd van de agenda afgevoerd. Het betrof het voorstel om vrijstel ling te verlenen voor de bouw van een garage aan de Tuinstraat, maar op verzoek van betrokkene is dat in getrokken. Verder werd het aangepaste ram penplan aangenomen, de wijziging in de begroting van het samenwer kingsverband welzijnszorg Ooster- schelderegio en werd de stedenband met het Poolse Ilawa met tien jaar verlengd. (Advertentie I.M.) Guido Neele biedt met het bedrijf PD webdesign volop creatieve mogelijkheden voor commerciële en functionele diensten voor bedrijven en instellingen. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 5