Personeel wacht bruidspaar op Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 september 2003J Drie koren zingen Nieuwe voorzitter de Passage Bedreiging met steekwapen Auto schept fietser Inioopdag Puk en Muk Hakenkruis op nieuwe kerk Auto in water Inbraak bij bedrijf De Kraal op piratenkamp Bromfietser niet nuchter Bibliotheek VERF NODIG? Jos Hommei de hoogste Auto botst op trekker Bolier klopt Van Gorsel 700 pannenkoeken verorberd Bliksem ingeslagen Beroepen Statenjacht in nood Bestrating niet klaar Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Juf in eend op kar Brandschade clublokaal Speculaas maand eerder Jubileum zondagsschool Scheldecollege naar Speelmansplaten Dansgroep bij Plattelandsvrouwen Herbestrating Bouwensestraat Verkoping vrouwenvereniging Lampionoptocht Rommelmarkt voor kerk Tholen Jeugdkoor Sjaloom o.l.v. Willy Eg- gebeen en het gemengd koor Cres cendo o.l.v. Paul Heijboer zingen za terdag 11 oktober om half acht in de nieuwe Rehobothkerk aan de Ds. G.H. Kerstenstraat. De twee plaatse lijke koren hebben het gemengd koor Ethan uit Borssele o.l.v. Tonny Nijsse die avond uitgenodigd voor een gastoptreden. Betsy Quist is de nieuwe voorzitter van de christelijke vrouwenvereni ging de Passage. Zij opende woens dag de eerste avond van het nieuwe seizoen. Na samenzang van Psalm 43:3, 4 en 5 en gebed met voorbede voor de zieken, volgden de schriftle zing en de meditatie. Na samenzang van Gezang 314:1 en 4 volgden de notulen en koffie met een traktatie van Nel Bijl in verband met haar zil veren jubileum bij Ten Anker. Na de pauze vertelde Helmi Hage over Finland, waar zij een half jaar heeft gewoond en gewerkt. Zij illustreerde dat met een videofilm. Finland, 35 keer zo groot als Nederland, is met 5 miljoen inwoners dun bevolkt. De sauna - daarvan zijn er 1,5 miljoen - is heel belangrijk voor de inwoners. Finnen zijn echte natuurliefhebbers, trots op hun land en heel schoon en milieuvriendelijk. Ieder dorp heeft zijn eigen gezondheidscentrum en vanaf 7 jaar krijgen de kinderen goed onderwijs. Voor iedere boom die gekapt wordt, plant men er 2 te rug. Rendieren zijn belangrijk voor de Finnen wegens het vervoer, het vlees, de pels en het leer. Ongeveer 90% van de Finse bevolking is lid van de Lutherse kerk. De winterse beelden waren schitterend: heel weids en stil, alles onder een dik pak sneeuw. Er waren ook nog foto's en boekjes te zien. Voor de interessante uiteenzetting kreeg mevr. Hage ap plaus, dankwoorden en een attentie. Een 19-jarige jongen is maandag middag omstreeks kwart voor vijf door de politie aangehouden wegens het bedreigen van een 53-jarige in woner met een steekwapen. De aan leiding voor het conflict lag in de re lationele sfeer. Een 15-jarige inwoonster is donder dag op de Erasmuslaan te Bergen op Zoom met haar fiets geschept door een auto. Een 45-jarige automobilist uit Bergen op Zoom reed het meisje samen met een 15-jarige vriendin uit Huijbergen aan. De meisjes kwamen ten val en moesten per ambulance vervoerd worden naar het zieken huis. Het meisje uit Tholen bleek een bekkenfractuur te hebben, ter wijl de Huijbergse een zware her senschudding opliep. Het kinderdagverblijf Puk en Muk houdt vrijdag open huis. Ouder(s), familieleden en andere belangstel lenden kunnen deze dag een bezoek brengen aan het kinderdagverblijf en een indruk krijgen hoe de kinderen hier worden opgevangen. De peuters zullen laten zien hoe ze de afgelopen weken gewerkt hebben rondom het thema 'vakantie'. De inlooptijden zijn van half tien tot elf uur en 's middags van half drie tot vier uur. Het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente aan de ds. G.H. Kerstenstraat is tussen vrijdagmor gen kwart voor twaalf en zaterdag morgen tien uur door onbekenden beklad. Op de kerkdeur werden een hakenkruis en diverse andere tekens geschreven. Van de bekladding is aangifte gedaan bij de politie. Een 29-jarige vrouw is zaterdag nacht om kwart voor twee met haar auto in het water gereden langs de Oesterdam. De vrouw was achter het stuur in slaap gesukkeld, waardoor ze in de rechterberm geraakte en wakker schoot. De vrouw stuurde vervolgens naar links,- schoot de Oesterdam over en kwam onder aan de dam op de basaltblokken in het water tot stilstand. Ze kon op eigen kracht haar auto verlaten, die kort daarna vlam vatte en geheel uit brandde. Voor onderzoek werd de vrouw nog overgebracht naar zie kenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Bij een bedrijf aan de Edisonweg werd tussen vrijdagavond half negen en zaterdagmorgen zeven uur inge broken. Er werd een geldbedrag van enkele tientallen euro's buitgemaakt. De kinderen van groep zes tot en met acht van Montessorischool De Kraal zijn van woensdag tot en met vrijdag op piratenkamp geweest in Wouw. Onderweg naar het kampver blijf werden allerlei opdrachten uit gevoerd. Nadat de deelnemers van het kamp ingewijd waren als piraten werden er buiten diverse activiteiten georganiseerd. Op donderdag werd er een bonte avond gehouden, waar bij de kinderen allerlei leuke stukjes opvoerden. Ook de leerkrachten hadden iets ingestudeerd. De vol gende morgen moesten de kinderen weer hun spulletjes inpakken. Ter wijl de kinderen een partijtje gingen slagballen werd het kamphuis weer schoon gemaakt, 's Middags om drie uur arriveerden de kinderen weer op school. Oud-Vossemeer Een 19-jarige inwoonster is donder- nacht op de Halsterseweg aangehou den. Haar rijgedrag op een bromfiets trok de aandacht van de politie. Zij bleek onder invloed te zijn van alco hol. Uit het onderzoek op het bureau bleek de jonge vrouw 580 ug/1 in haar bloed te hebben. De vrouw bleek verder nog in het bezit te zijn van een busje pepperspray. Dit werd als verboden wapen door de politie in beslag genomen. In het verslag van de opening van het servicebureau Voor Elkaar is vo rige week vermeld, dat de biblio theek op donderdagmiddag alleen geopend is in de wintermaanden. Deze informatie was gebaseerd op het jaarverslag van de bibliotheek, maar dit blijkt niet te kloppen. Al drie jaar is de bibliotheek het gehele jaar door op donderdagmiddag geo pend, dus niet alleen in de winter maanden. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In de competitie van biljartvereni ging de Treffers speelde Henk Hom mel met 27 beurten de korste partij. Jos Hommel maakte met 17 caram boles de hoogste serie en had met 2,75 het beste gemiddelde. De uit slagen: A. Deurloo-J. Hommel 7,66- 10; Arjan Hommel-K. Hommel 10- 8.01; L. van Wezel-J. van Daalen 9.16-10; P. de Leeuw-N. Rooijak- kers 8,25-10; H. Hommel-C. Bur gers 10-4,76; A. van Daalen-J. Etienne 9,38-10. Op de kruising Krabbenkreekweg/ Zeedijk vond donderdagavond om streeks zeven uur een aanrijding plaats tussen een auto en een trekker. De 29-jarige automobilist reed op de Zeedijk en verzuimde voorrang te verlenen aan een van rechts komen de trekker. Bij de aanrijding raakte de personenauto beschadigd, terwijl de trekker alleen een lekke band op liep. Sint-Annaland In de biljartcompetitie van café De Hoop behaalde Jaco Bolier in een spannende partij een nipte overwin ning op de sterk spelende Cees van Gorsel. In de kortste partij van de avond won Bolier in zestien beurten met 10-9,13. Van Gorsel maakte in deze wedstrijd met 13 caramboles de hoogste serie en haalde met 4,56 het beste gemiddelde. Michael Ba zen verloor in 41 beurten met 10- 9,85 zijn partij van Dick van Wijk. Lies Menheere won met 10-8 van Marco Elenbaas. Elenbaas kwam er lange tijd niet aan te pas, maar wist met zestien caramboles in de laatste vijf beurten de schade nog enigszins beperkt te houden. Broer Wilco Elenbaas deed het beter in zijn partij tegen Hubert Bruijnzeel. Hij won met 10-7,58. In de laatste partij leek Gerard Rijnberg een overwinning te gaan halen op Kees Smits, maar Rijnberg miste zijn laatste wed strijdcarambole, waardoor Smits zelf de partij met negen caramboles uitmaakte en de wedstrijd won met 10-9,77. D.V. maandag 29 september wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Speeltuinvereniging Vrij en Blij had woensdagmiddag veel eer van de extra attractie die het bestuur had georganiseerd voor de kinderen. Voor 15 eurocent kon men een pan nenkoek kopen, frisdrank, snoep of koffie. Naast de kinderen waren er evenzovele (groot)ouders aanwezig en die hadden ook wel trek in een lekkernij. Dankzij verschillende sponsors kon de prijs zo laag wor den gehouden. Bovendien was er nog een springkussen en ballenbak, naast de vele mogelijkheden die de speeltuin biedt. Tussen half twee en half zes was het een enorme drukte. Bestuursleden van Vrij en Blij en andere helpers verwerkten 70 pak ken bakmeel tot 700 pannenkoeken. Maandagavond rond half negen is de bliksem ingeslagen in een drietal bejaardenwoningen aan de Tienho ven. Met één enorme bliksemflits en een daarop snel volgende zware donderslag kwam er een einde aan het lange, zeer fraaie nazomerweer. In de huizen van Dick Goedege- buure en Jeanet v.d. Repe viel de elektriciteit uit en op de woning van mevr. M. van Iwaarden-Mol werd de schoorsteen getroffen. De brand weer, die net met een oefening bezig was, kwam voor de veiligheid nog langs om te kijken of er geen instor tingsgevaar bestond. De volgende morgen herstelde bouwbedrijf Krij ger uit Poortvliet in opdracht van de woningstichting de schoorsteen. KJ Stavenisse De Oud Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. T. Klok uit Urk. Bergingsbedrijf Van den Berge moest vrijdagavond uitrukken om hulp te bieden aan het Statenjacht Utrecht. Het dure VOC-schip was ter hoogte van Bruinisse in proble men gekomen. De nieuwe replica van 25 meter moest naar Vlissingen ter gelegenheid van het eenjarig be staan van het MuZeeum. Door een kapotte hoofdmotor ontstonden er problemen. Toen men het anker wil de uitwerpen, kwam het Statenjacht in de kop klem te zitten, zodat het schip tegén de glooiing dreef. De Typhoon van bergingsbedrijf Van den Berge was snel ter plaatse. Het schip werd naar het diepe gesleept, waar hij door een door Van den Ber ge ingehuurde mosselkotter langszij werd getrokken. In Bruinisse werd het Statenjacht gerepareerd, waarna de reis richting Vlissingen kon wor den vervolgd. Sint-Maartensdijk Raadslid C. van der Horst (ABT) diende voor de raadversgadering van donderdag schriftelijke vragen in over de bestrating langs de acht nieuwe huurwoningen van Castria Wonen aan de Stem- en Meerkoet laan. Volgens haar was er weinig overleg geweest tussen de gemeente en de aannemer waardoor de bestrating bij de oplevering op 1 september nog niet gereed was. Voor een bewoner in een rolstoel of scootmobiel was het volgens haar niet mogelijk om in de woning te komen. Ook andere bewoners hadden moeite om in de huizen te komen, zo zei ze. Volgens wethouder K.A. Heijboer wordt met de herbestrating gewacht tot de huizen klaar zijn. Eerder her- bestraten wordt niet gedaan omdat er dan nog schade door zwaar vrachtverkeer kan optreden. „Er is wel degelijk tussen de gemeente en de aannemer gecommuniceerd. Het Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Magere runderlappen 1 kg 7,90 JSoeppakket 3,10 ♦Shoarma 500 gr. met ♦broodjes en saus 4,- Varkenshielen 1 kg Dikke vleesribben 1 kg Varkenspoten 1 kg Zuurkool uit 't vat 500 gr. Gegrilde roomham 100 gram 1,40 Rundermelange 100 gram 0,75 Gekookte worst 200 gram 1,20 Jonge kaas 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. 3,- 4,- 1,- 0,50 werk is geheel volgens de regels uit gevoerd die afgesproken zijn om dubbel werk te voorkomen." Volgens Van der Horst vond de aan besteding in juni plaats en had het karwei voor de bouwvakvakantie klaar moeten zijn. Maar Heijboer zei dat hij anders was geïnformeerd en hij wilde niet verder op de kwestie ingaan. Bij Castria Wonen waren hier geen klachten over gekomen. Om de nieuwe bewoners tegemoet te ko men, wordt bij nieuwbouwprojecten de eerste maand geen vier weken maar drie weken huur in rekening gebracht. Het zilveren jubileum van juffrouw W. Koopman-Paans van de Juliana van Stolbergschool is vrijdag niet onopgemerkt voorbij gegaan. De juf en haar gezin kregen 's morgens een ontbijt bezorgd en daarna werd ze thuis opgehaald. Ze mocht samen met haar echtgenoot en twee kinde ren plaatsnemen in haar auto, een 2CV die op een door twee paarden getrokken boerenkar was gehesen. De twee deuren van de auto waren er vakkundig en buiten haar weten uitgehaald. Met alle kinderen van de school in optocht erachter werd een rondrit door het dorp gemaakt. Op school kreeg ze een verslag van haar loop baan in een beeldverhaal op een scherm geprojecteerd (powerpoint presentatie). Daarna moest ze zich zelf in een eendenkostuum hijsen om bij alle groepen langs te gaan. In de klassen werden de rollen om gedraaid en kreeg de juf de opdrach ten van de kinderen. Alle groepen hadden een cadeautje voor haar in petto. De kinderen van haar eigen groep 1-4, hadden mutsjes op ver sierd met een eendje en een 'lelijk eendje'. Tijdens de middagpauze kreeg het gezin Koopman op school een maal tijd aangeboden, samen met het per soneel. 's Middags was er een vos senjacht voor alle kinderen met zes vossen, met onder meer een postbo de, een schilder en een visser. Tijdens het officiële gedeelte 's avonds werd de juffrouw toegespro ken door de voorzitter van het be stuur A. Knuist, door directeur J. de Korte, L. de Vos van de oudercom missie en door haar eigen dochter Berdien. Ook de collega's brachten een eerbetoon aan de jubilaris. Ze kreeg een leeslamp en een tuintafel. Op de receptie kwamen ruim 200 bezoekers. „Het liep uit. Het was overweldigend. Ik weet me geen raad met alle bloemen, planten en cadeautjes. Het leek wel op een 25- jarige bruiloft." Hengelsportvereniging de Ooster- scheldevissers is gedupeerd door een brand in café Smerdiek, dat als clublokaal fungeerde. De in de keu ken ontstane brand kon de eigenaar grotendeels zelf blussen, waarna de brandweer het karwei afmaakte. De Oosterscheldevissers wijken nood gedwongen uit naar café Cosy Cor ner op de Markt. Zaterdagmiddag a.s. is er namelijk een viswedstrijd aan de Noord tussen half vier en half zeven en dan is er voor- en achteraf een clubruimte nodig. Muziekvereniging Euterpe heeft zich een maand vergist in de specu laasactie. Die is niet van 24 tot 29 december, maar natuurlijk al voor sinterklaas van 24 tot 29 november. Zondagsschool De Zaaier viert za terdagmiddag haar 40-jarig bestaan. Op het schoolplein van de Juliana van Stolbergschool wordt er vanaf half twee een leuke activiteit geor ganiseerd. Een week later wordt er in een herdenkingsdienst stil gestaan bij het achtste lustrum van de zon dagsschool. De dienst wordt zater dagavond 4 oktober om zeven uur gehouden in de Maartenskerk. De 220 leerlingen van het Schelde college brachten ter gelegenheid van de fusie met het Markiezaatcollege een bezoek aan De Speelmanspla ten. Op het recreatieterrein bij de Oesterdam is vrijdag een spelcircuit afgewerkt, waarbij vlotten moesten worden gebouwd en kratten worden gestapeld. Veel vermaak leverden de hindernisbanen op en het gevecht met luchtkussens. Populair was ook de tuberide, een band die met hoge snelheid door een speedboot werd voortgetrokken over het water. Ook surfbiken en quadrijden waren at tracties waar de leerlingen hun hand niet voor omdraaiden. Scherpenisse De kostuum- en dansgroep Scham- peljoen uit Dordrecht amuseerden de Plattelandsvrouwen met hun show. De doelstellling van deze dansgroep is het instandhouden van de klederdrachten. Een groep van 22 enthousiaste mannen en vrou wen showde klederdrachten uit Zuid-Beveland, Vlaardingen, Sche- veningen, Spakenburg, Volendam, Terschelling, Groningen, Raalte, Urk en Venray. Er werd aandacht besteed aan bijzondere details, zo als de Vlaardingse muts die de vorm heeft van een eendekontje en de beugeltas in de vorm van een vis. Ook werd verteld hoe Spaken burg een grote kraplap heeft die ge steven wordt met rijstewater en werd er aandacht gevraagd voor het Pak even uw zakboekje THOLEN 2 okt. Lezing Ned. brandwonden stichting, Chr. ouderen ver., De Wingerd, 14.30 u. 8 okt. Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 9 okt. Informatieavond borstvoe ding, Stoofstraat 8, 20 u. 11 okt. Theaterconcert Tijdelijk tekort aan Chronisch Geluk, Meulvliet, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 30 sep. Koersballen Anbo, Vossen- kuil, 14 u. 30 sep. Alg. ledenvergadering 't Scharretje, Hof van Holland, 20 u. SINT-ANNALAND t/m 1 nov. Expositie Boeren op goe de grond, De Meestoof, di t/m za. 27 sep. Natte-laarzentocht, Sluispol derweg, 11 u. SINT-MAARTENSDUK t/m 30 sep. Expositie wederopbouw na de Ramp, Scaldis Naturalis, ma t/m za 10-16 u. 27 sep. Clubwedstrijd Oosterschel devissers, de Noord, 15.30-18.30 u. 29 sep. Vergadering commissie ge meentelijke ontwikkeling, gemeen tehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 27 sep. Verkoping en rommelmarkt N.H. vrouwenver., De Hoeksteen, 10-15 u. 27 sep. Verkoopdag Woord en Daad, verenigingsgebouw Ger. Gem., 10- 16 u. 27 sep. Start Aplha jeugdsoos, zol der oud gemeentehuis, 20 u. BERGEN OPZOOM t/m 27 sep. Gerrit Bosma groen- sculpturen, Markiezenhof, 11-17 u. t/m 1 okt. Expositie Tien jaar De Uithof schilderijen, Markiezenhof, 11-17 u. t/m 1 dec. Expositie Liga 1923 Ber gen op Zoom, 1953 Roosendaal, Markiezenhof, 11-17 u. 26 sep. Concert The Gents of St. John's College Choir Cambridge, Markiezenhof, 20 u. 27 sep. Bierfestival, De Stoelemat, 14 u. 28 sep. Jeugdtheater De Chinese Nachtegaal, De Maagd, 20.15 u. 28 sep. Benefietconcert Kapel Huize St. Catharina, St.-Catharinaplein, 14 u. 30 sep. Variétéshow Ashton Brothers, De Maagd, 20.15 u. 2 okt. 'Jaloezie' gebracht door Vlaams Fruit, De Maagd 20.15 u. 1 okt. Informatiebijeenkomst whip lash, Lievensberg, 10-12 u. 3 okt. Montezuma's Revenge, De Maagd 20.15 u. 3 okt. Toonkunstkoor brengt Carmina Burana, Stoelemat 20.15 u. 5 okt. t/m 4 jan. 2004, Expositie An ton van Duinkerken, Markiezenhof 11-17 u. +film+++film+++film+++filin+ ROXY I: American pie: the wed ding - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16 en 20 u. De schippers van de Kameleon - za en wo 14 u. ROXY II: The Lizze McGuire mo vie - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16 en 20 u„ wo 14 en 20 u. CINEM'ACTUEEL: Sinbad: De held van de zeven zeeën - za en wo 14 u„ zo 16.15 u. The italian job - vr en za 18.45 u„ zo 14 en 21.30 u. The league of extraordinary gentlemen - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 21.30 u„ zo 16.15 en 21.30 u. Ame rican Pie: The wedding - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. De schippers van de Kamele on - za, zo en wo 14 u. Pirates of the Caribbean - The curse of the black pearl - vr en za 18.45 en 21 u„ zo 16 en 18.45 u., wo 20 u. Verrassings- voorpremière: do 20 u. Rabbit proof fence - zo 19 u„ ma 20.30 u. Dans, Grozny dans - di 20.30 u. Harm-Jan van Dijke en Agnes Pipping worden opgewacht door collega-personeelsleden voor het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. Nichtje Marieke Bolier en neefje Werner van de Velde zijn de bruidskinderen. Ga alvast maar zweten, natte voe ten, zeker weten. Met die crypti sche tekst op een spandoek op een vrachtwagen verraste vrijdag middag het personeel van het con structie- en machinebouwbedrijf Van Dijke Zeeland uit Sint-Pilips- land Harm-Jan van Dijke en Ag nes Pipping. Ze waren net in de echt verbonden in het gemeente huis in Sint-Maartensdijk en trof fen de vrachtwagen en het overige personeel buiten aan. De 23-jarige Van Dijke is de zoon van directeur D. van Dijke en hij is sinds een half jaar werkzaam in het bedrijf na zijn studie aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Zijn 23-jarige bruid werkt bij ac countantskantoor Visser en Visser in Oude Tonge. Het stel wil in de wijk Graefnisse gaan wonen. Tij delijk wonen ze in een stacaravan en die was na de kerkelijke beves tiging van het huwelijk in de Ne derlandse Hervormde kerk in Oude Tonge en het feestje 's avonds moeilijk bereikbaar. Van Dijkes collega's hadden enige hin dernissen opgeworpen, onder meer met een bak water. Vandaar de aangekondigde natte voeten. Predikbeurten Zondag 28 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Hoek, Sint-Annaland. 18.30 u. ds. Vemooij (opening win terwerk). HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Westerink, Utrecht. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van Holten. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Oberink, Bruinisse. 18.30 u. ds. Schinkelshoek, Colijns- plaat. GEREF. KERK 10 u. ds. De Ruiter, Genderen (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Westerink. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 1/10 19.30 u. ds. Mallan (H.D.). R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vernooij, Tholen. 18 u. ds. Hoek (opening winterwerk), do 2/10 19 u. ds. Brugge, Scherpenis se (kerkdienst School met de Bijbel). GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Karens. do 2/10 19 u. ds. Brugge (kerkdienst School met de Bijbel, in N.H. kerk). GEREF. GEM. IN NED. do 25/9 19.30 u. ds. Treur, Chilli- wack (Canada). 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers (H.D.). 18 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJs- sel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 1/10 19.30 u. ds. Molendijk. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten, Montfoort. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. wo 1/10 19.30 u. ds. Reinders, Maartensdijk. VRIJE HERVORMDE GEM. do 25/9 19.30 u. ds. Van der Sleen. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. De Groot, Numans- dorp. GEREF. KERK 10 u. ds. Van den Beukei, Kapelle. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Karens, Werken dam. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein (opening winter werk). 17 u. kand. Van Kralingen, Ridder kerk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman (H.A.). met stipwerk versierde jackje en muts uit Staphorst. Ook de werk- dracht uit Raalte, de bruidsdracht uit Groningen en de stadse dracht uit Venray werd aan de vrouwen getoond. De leden stelden veel vra gen en af en toe werd er gevoeld aan de stoffen. Met dansshows werd de voorstelling van de kleder drachten afgewisseld. De leden en gasten genoten van deze boeiende en kleurrijke avond. Gebr. Oomen uit Rucphen gaat de herbestrating uitvoeren in de Wil- helminastraat, Dorpsweg, Zuid straat, Burg. Bouwensestraat, Scar- pe Eelaan en de Scaldisstraat. Het aannemingsbedrijf was met 59.800 euro, exclusief btw, de laagste in schrijver bij de aanbesteding door de gemeente. Het verschil met de tweede, gebr. Van Vossen uit Sint- Annaland, was groot: 76.950 euro. C.W. van Haaften uit Stavenisse schreef in voor 77.400 euro, gebr. Moerland uit Sint-Annaland voor 82.000 euro en A. Goedegebuure uit Sint-Annaland voor 87.900 eu- Poortvtiet Vrouwenvereniging Tryfosa organi seert donderdag 2 oktober haar jaar lijkse verkoping in de zaal achter de kerk aan de Zuidstraat. De verkoop tijden zijn 's middags van drie tot Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.a, tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Centrum Apotheek van Kalmthout, Grote Markt 12, tel. 0164-234371. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Abdullah, Pegasuslaan 20, Bergen op Zoom, tel. 0164-237302. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 29/9, gemeentehuis 9-12 u. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 25 sept. t/m vrijdag 3 okt. donderdag 25 3.47-16.10 vrijdag 26 4.32-16.47 zaterdag 27 5.12-17.27 zondag 28 5.47-18.02 maandag 29 6.27-18.42 dinsdag 30 7.12-19.27 woensdag 1 7.57-20.07 donderdag 2 8.37-20.57 vrijdag 3 9.32-22.02 vr 26/9 5.09 u. NM do 2/10 21.09 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. vijf uur en 's avonds van zeven uur tot half negen. Sint-Philipsland Muziekvereniging Concordia orga niseert vrijdagavond 3 oktober een rondgang met lampionnen door het dorp. Deelnemers kunnen bij dorps huis De Wimpel vanaf zeven uur een lampion kopen. Om 19.30 ver trekt het muziekkorps vanaf deze plaats voor een rondgang. D.V. vrijdag 26 september van 10.00 tot 17.00 uur VERKOPING STUURMAN in het verenigings gebouw, Voorstraat 36. Advertentie I.M. De hervormde gemeente organiseert op zaterdag 4 oktober in dorpshuis De Wimpel een rommelmarkt voor de kerk. Vanaf tien uur 's morgens tot drie uur 's middags worden de spulletjes te koop aangeboden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2