5 Zware nederlagen voor SPS en Smerdiek 'Kom op dames, maak het ze moeilijk, Nicole ga helpen' Thol. Boys laat kansen liggen in Eindhoven Stavenisse blijft verrassen na winst tegen Chrislandia Fluplanders hekkensluiter na verlies tegen Nieuwdorp Donderdag 25 september 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Herstel Thol. Boys 4 Hoge cijfers bij SPS Wondertje bij Stavenisse Noad voor derde maal met lege handen Rieburch bij jongens, Ter Tolne bij meisjes kampioen schoolvoetbal Aanvallend FSV bluft WHS af met verlies Gemengde gevoelens bij Tholense Boys Oosterschelde MARICLEAN B.V. Voetbal programma Zaterdag 27 september uur Kogelvangers-Noad(Versnel) 14.30 Gunners-WHS(dGraaff) 15.00 Thol.Boys-Zwaluwe(Toorenaar) 15.00 WIK-Smerdiek(Bruijnes) 14.30 SPS-Stavenisse(vSchilt) 14.30 Smerdiek da.-Zwart Wit 14.30 Gastel-Thol.Boys da. 12.30 WHS 2-ASWH 3(vProoyen) 14.30 Gunners 2-Noad 2(Eversdijk) 12.15 Krabbendijke 2-Noad 3(dVrieze) 14.30 Thol.Boys 2-Smerdiek 2 12.30 SPS 2-Thol.Boys 3 14.00 Stavenisse 2-Bruse B.3 14.30 DVO 3-Thol.Boys 4 12.30 Vrederust 2-SPS 3 14.30 WHS 3-Smerdiek 3 14.30 Thol.Boys 5-Alliance 2 12.30 Wolfaartsdijk 4-WHS 4 14.30 Vosmeer 4-Rillandia 4 14.30 WC 5-Smerdiek 4 12.30 Noad 4-Dinteloord 3 13.15 Zondag 28 september uur Luctor-Vosmeer(dBok) 14.30 Vosmeer 2-Alliance 5 12.00 Internos 11 -Vosmeer 3 9.45 Ir Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-Nieuwdorp 1-3. Derde kl.: WHS-FSV 1-3, Rust Roest- Thol.Boys 2-2. Vierde kl.: Smerdiek-ZPR 0-4, Stave- nisse-Chrislandia 2-2, Duiveland-SPS 6- 1. Vijfde kl Vosmeer-Kwadendamme 2-1. Dames: Spijkenisse-Smerdiek 3-4. Eerste kl. res.: Yerseke 2-WHS 2 1-5. Tweede kl. res.: Noad 2-Zwerver 3 1-7. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Rood Wit 7 5-0, FSV 2-Thol.Boys 2 1-7, Wieldrecht 3-Noad 3 9-0. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Waarde 1 2-0, Rillandia 3-Stavenisse 2 7-2, WIK 2-SPS 2 1-7, SPS 3-WHS 3 3-3, Thol.Boys 4-Vrederust 2 2-2, Smerdiek 3-Thol.Boys 5 3-4. Vijfde kl. res.: WHS 4-Vosmeer 4 afge last, ZPR 3-Noad 4 0-2. Zesde kl. res.: Vosmeer 3-Schutters 4 3- 3. Jeugd: Smerdiek C-Divo 8-1, Kruis- land-Smerdiek El 2-9, Smerdiek E2- Thol.Boys E2 14-0, Smerdiek Fl-Le- pelstr. Boys 10-0, Lepelstr. Boys-Smerdiek F2 3-1, Walcheren- Smerdiek meisjes 0-2; VVC-Vosmeer B 3-0, Vosmeer C-Halsteren 2-3, Vosmeer meisjes-Noordhoek 5-1, Vosmeer E-Le- pelstr. Boys 5-6, Moerstraten-Vosmeer F 0-13; Thol.Boys B-SPS B 5-4, Meto- Thol.Boys C 8-1, Thol.Boys Dl-Zierik- zee 3-1, NVS-Thol.Boys D2 2-5, Thol.Boys El-Moe 1-4, NVS- Thol.Boys meisjes 1-13, Thol.Boys F2- Moc 9-0, Steenbergen-Thol.Boys F3 1- 3, Thol.Boys F4-Steenbergen 0-9; WHS A-Yerseke 4-0, Kloetinge-WHS C 0-12, WHS meisjes-SVC 3-6, Welberg-WHS Dl 4-2, WHS D2-Dosko 6-2, WHS El- Btrgen 1-5, WHS E3-NVS 1-9, Steen- bergen-WHSFl 1-0, WHS F2-NVS 0-7, NVS-WHS F3 17-1; Kapelle-Noad A 3- 5, Noad B-Odio 2-3, Noad C-Bergen 1- 0, Noad D-Smerdiek D 1-3, Noad El- NVS 8-1, Halsteren-Noad E2 1-6, Halsteren-Noad F 4-1; SPS Cl-Bergen 14-1, SPS C2-Vivoo 1-3, Val Aan-SPS D 3-4, SPS E-WHS E2 1-6, SPS F-WC 2-0; Stavenisse F-Halsteren 16-0. Het vierde team van Tholense Boys speelde met 2-2 gelijk tegen het reserve team van Vrederust. De wedstrijd begon slecht voor de Tholenaren, want Vrede rust nam al binnen vijf minuten de lei ding. In de beginfase van de tweede helft kwam Vrederust zelfs op een 0-2 voorsprong te staan. Tholense Boys vocht zich echter terug in de wedstrijd. Door doelpunten van Aad Gunter en Hans de Korte ontsnapten de Tholenaren aan een nederlaag. Smerdiek is bezig met een drama tische start van het seizoen. Op ei gen terrein ging de ploeg van Pim Potappel smadelijk onderuit te gen ZPR: 0-4. Het betekende voor de blauw-zwarten de derde ne derlaag op rij. Bovendien heeft Smerdiek na 270 minuten voetbal het net nog niet weten te vinden. ZPR is nu koploper, samen met Duiveland dat van SPS weinig te genstand ondervond: 6-1. Stave nisse mag zich aan de vooravond van de derby bij SPS de hoogst genoteerde Thoolse ploeg in de vierde klasse B noemen. Na Klun- dert werd ook het sterke Chris- landia op een gelijkspel gehou den: 2-2. Smerdiek keek tegen het dit seizoen sterk gestarte ZPR al na een kwar tier tegen een 0-2 achterstand aan. Beide treffers hadden niet hoeven te vallen. Bij de 0-1 in de 7e minuut tastte doelman Rik Zwagemaker, gehinderd door Carlo Opree, mis bij een hoekschop en viel de bal prompt voor de voet van een Bergse speler. Dom balverlies op het mid denveld bood ZPR niet veel later vrije doorgang richting Zwagema ker: 0-2. Potappel zag naar eigen zeggen de bui toen al hangen. „Het zou anders zijn geweest als we de eerste twee wedstrijden hadden ge wonnen. Dan geloof je er eerder in dat je een achterstand goed kunt maken. Nu weet je dat het moeilijk wordt." Tot aan de rust deed Smerdiek ove rigens nog wel moeizame pogingen om het tij te keren. Een schot van Erik van Haaften werd gepareerd door de keeper. Stephan de Jong kopte over en Jacky op den Brouw was in de 37e minuut het dichtst bij de aansluitingstreffer. Zijn inzet ging rakelings naast de verkeerde kant van de paal. Met Soulyman el Bouzzaoui als secondant voor Niels Hage voorin wist Smerdiek verder weinig kansen af te dwingen. De thuisclub ging steeds onrustiger voetballen en vergat ook alle tacti sche opdrachten. Met name laatste verdediger Jordy Hage werd in de opbouw te vaak overgeslagen. Pot appel: „Teveel jongens gaan onno dig lopen met de bal. Zo moet voet bal niet gespeeld worden. Het is juist de bedoeling om snel de vrije man te zoeken en dat gebeurde on voldoende." Zes minuten na de hervatting maak ten de Bergenaren er met een kop bal 0-3 van en was de wedstrijd ge speeld. De niet fitte Bart Stout jesdijk kwam nog in het veld voor William de Bie en Alfred van Vos sen verving Jacky op den Brouw. Ook doelman Zwagemaker moest vervroegd naar de kant. In de 67e minuut hield hij een doorgebroken speler vast, wat hem terecht een ro de kaart opleverde. Tweede keeper Alex Stoutjesdijk nam zijn plek tus sen de palen in. Koud in het veld moest ook Stoutjesdijk de gang naar het net maken: 0-4. De tweede helft was volgens Potappel niet meer om aan te zien. „Het leken de algemene beschouwingen in de Tweede Ka mer wel." De onmacht bij Smerdiek zette zich ook om in onderlinge irri taties. Dat stoorde Potappel nog het meest. „Je moet met elkaar kunnen winnen en verliezen. Juist als het te- S.V. Smerdiek heeft in Mariclean b.v. een nieuwe hoofdsponsor gevonden. Eigenaar Ruud Cogels - zelf als voetballer en jeugdleider actief bij de club - voorzag het eerste elftal van een compleet wedstrijdtenue. Namens het bestuur bedankte Tonnie v.d. Hoek de heer Cogels met een boeket voor zijn steun. (Advertentie I.M.). gen zit moet je wat extra's voor el kaar over hebben en dat hadden we vandaag niet. Smerdiek moet zich realiseren dat het even geen topper is in de vierde klasse. Met Duive land en ZPR hebben we waarschijn lijk de twee sterkste tegenstanders gehad." Zaterdag wacht de uitwed strijd bij WIK, een ploeg die haar twee tot dusver gespeelde wedstrij den in winst omzette. Desondanks kijkt Potappel niet op tegen de ploeg uit Kerkwerve. „Het niveau van WIK moeten wij ook kunnen halen. Maar dan zullen de mouwtjes wel omhoog moeten." Het uit de derde klasse gedegradeer de Duiveland wordt dit jaar alge meen het hoogst aangeslagen. Ook SPS moest er in Oosterland aan ge loven, hoewel de ploeg van Gerard van Zalinge zich tot tien minuten na rust goed verzette. Op dat moment werd keeper Niels Lisseveld verrast door een schot van afstand dat uit een wirwar van spelers vertrok en stond het 3-1. Het verweer van de Thoolse club brak en Duiveland voerde de score eenvoudig op tot 6- 1Van Zalinge probeerde na afloop de hoge cijfers te relativeren. „Na tuurlijk is dit een uitslag die pijn doet. We hebben geknokt voor wat we waard waren, maar dat was niet genoeg. Duiveland is te groot voor de vierde klasse. Ze hebben tenmin ste net zoveel individuele kwaliteit als ZPR en zijn daarbij ook een hecht collectief. Als team zijn ze completer. Duiveland is een ploeg die dit jaar weinig punten gaat ver liezen." SPS moest zich in Oosterland voor al beperken tot verdedigen. De door Erwin Feijtel goed geleide defensie kon het nog een tijd droog houden, hoewel de thuisclub een reeks hoek schoppen afdwong. Peter van der Male onderscheidde zich in de man dekking door zijn gevaarlijke direc te tegenstander goed uit de wed strijd te houden. Toch hing de openingstreffer al vroeg in de lucht. SPS kwam in aanvallende zin niet verder dan wat speldenprikjes, ook al omdat Wiljan Lisseveld voorin een zwakke dag had. Samen met Jo- han Uijl stond Lisseveld op een ei land, waardoor de druk als maar toenam. Toch kwamen de eerste twee doelpunten van Duiveland min of meer uit de lucht vallen. In beide gevallen ging er onnodig balverlies en een gebrekkige omschakeling in de middenlinie aan vooraf. Juist voor de thee gloorde er weer wat hoop bij de Thoolse ploeg. Martin Quist nam een in eerste instantie af geslagen vrije schop op de pantoffel en het stond 2-1 In de kleedkamer besloot Van Zalin ge tot wat omzettingen. Johan Scheermijer ging in de spits spelen en Wiljan Lisseveld mocht het pro beren als linkermiddenvelder. Arno Antonisse nam de rechterkant van de middelste linie voor zijn reke ning. SPS kwam na de thee goed uit de startblokken en de snelheid van Scheermeijer zorgde voor wat meer dreiging in de voorste lijn. Na de 3- 1 knakte het bij SPS. De falende- Lisseveld werd naar de kant ge haald, voor hem kwam Leo Vroeg- op binnen de lijnen. In betrekkelijk korte tijd voerde de thuisclub de score op naar 6-1Gelukkig voor de ploeg van Van Zalinge nam Duive land daarna wat gas terug, zodat nog beschamender cijfers van het bord bleven. Ondanks het tot dusver behaalde ene puntje kijkt Van Zalin ge met vertrouwen uit naar het streekduel tegen Stavenisse. „Ik re ken erop dat we onze eerste over winning halen. We moeten gewoon ons eigen spelletje spelen en ons niet laten verleiden om mee te gaan in de manier van voetballen van Stavenisse. Dan moet het goed ko men." Stavenisse is dit seizoen niet het la chertje van de vierde klasse. Tegen Chrislandia, vorig seizoen nog actief in de nacompetitie, werd zelfs een 0- 2 achterstand gelijk getrokken. Adrie Smits zorgde voor de aanslui tingstreffer. Kort daarop moest Jere my Gierman met een tweede gele kaart naar de kant maar ondanks die numerieke minderheid kwam Stave nisse dankzij Peter de Rijke langszij: 2-2. Na rust maakte ook Kees van Putte zijn rentree, zodat ook de basis bij de ploeg van Dick Soomers weer wat breder is geworden. In de opwarming incasseerde Stave nisse de eerste tegenvaller van de middag. Sander Smits moest nood gedwongen met een knieblessure af haken, waardoor rechterspits Bram Smits een linie terugzakte.Voorin kreeg Peter Eerland nu zijn kans. Chrislandia legde aan de Pilootweg uiteraard het betere voetbal op de mat. De ploeg uit Heijningen be schikt over enkele geroutineerde krachten die een tijdlang bij Dintel- oord in de eerste klasse hebben ge speeld. Het spel van de bezoekers oogde verzorgder, zonder dat het overigens veel kansen opleverde. Bij de spaarzame uitvallen liet ook Stavenisse zich niet onbetuigd. Adrie Smits schoot een keer goed in, maar de inzet werd gestopt door de Brabantse keeper. In de 35e minuut namen de bezoekers de leiding. Bij een ingooi greep Stavenisse slecht in, waardoor een aanvaller vogelvrij voor keeper Marco Dorst verscheen: 0-1. Tot aan de rust was de thuisclub de kluts kwijt. De door Nico Nooij tot dan prima geleide verdediging raakte het spoor bijster en Stavenis se ontsnapte enkele malen aan een grotere achterstand. Na de rust moest Nooij vanwege andere afspra ken het veld ruimen en ging Marco Klippel laatste man spelen. Kees van Putte, terug na een stage van een halfjaar in de Verenigde Staten, maakte voorin zijn opwachting. Op het middenveld probeerde Martin Potappel het spel in goede banen te leiden als vervanger voor de niet ge heel fitte Eerland. Na geklungel in de verdediging werd het in de 65e minuut toch 0-2 en leek de koers ge lopen. Niets was minder waar. Nog in dezelfde minuut werd Adrie Smits goed aangespeeld en schoot de oude vos beheerst de 1-2 binnen. De emo ties liepen op, met name bij Jeremy Gierman en zijn directe tegenstan der. Na een eerste opstootje volstond scheidsrechter Schot uit Poortvliet nog met gele kaarten. Even later vlogen beide spelers elkaar weer in de haren en kon Gierman vertrek ken. Chrislandia werd sterker, ook al omdat het conditioneel meer in huis had dan Stavenisse. Tien minuten voor het einde gebeurde het wonder tje. Uit een hoekschop van Martin Potappel zorgde Peter de Rijke bij de tweede paal met een schitterende kopbal voor de 2-2. Chrislandia wil de de volle winst en de veste van keeper Dorst werd zwaar belegerd. Verder dan een reeks hoekschoppen kwamen de bezoekers echter niet. Nog eenmaal hield Stavenisse de adem in toen Dorst een bal moest loslaten, maar ook die fase werd zonder kleerscheuren overleefd. ZPR '84 3 9 17-2 Duiveland 3 9 16-2 WIK 2 6 6-1 Halsteren 3 6 4-2 Vrederust 3 6 5-7 Klundert 3 5 10-6 Chrislandia 3 3 6-6 Stavenisse 2 2 5-5 SPS 3 1 3-10 Brouwershaven 3 0 1-10 Smerdiek 3 0 0-9 Mevo 3 0 3-16 De partij tegen het in de tweede klasse debuterende Nieuwdorp was door Noad-trainer Peter van Poortvliet op voorhand tot een cruciaal duel gebombardeerd. Na afloop was de teleurstelling dan ook groot in het Fluplandse kamp. De bezoekers wonnen met 1-3 en wederom bleek Noad niet in staat om zelf het spel te kunnen maken. Ook in verdedi gend opzicht liet de equipe van Van Poortvliet de nodige steken vallen. Fikse nederlagen voor de reserves en het derde elftal gooiden nog meer zout in de wonden. „Het zijn even wat minder leuke tijden in Sint Phi- lipsland", aldus Van Poortvliet. Tweede klasse In de eerste helft speelde Noad vooral tegen zichzelf. Iwan Geense en Bram Filius ontbraken nog altijd wegens blessures. Corné de Frel werd, net als vorige week tegen Ka- pelle, vanwege disciplinaire rede nen aan de kant gehouden. Halver wege het eerste deel diende de volgende mutatie zich aan. De niet fit aan de wedstrijd begonnen verde diger Jeroen Reijngoudt moest wor den vervangen door Jasper van Dij- ke, waardoor de balans in het team nog meer verstoord raakte. Aange wezen steunpilaren als Arjan Moer land, Cenny van Splunter en Menno Fonteijne bleken niet in staat om de kar uit het moeras te trekken. Van Poortvliet legde in zijn nabespre king de vinger op de zere plek. „Te veel belangrijke spelers zijn niet in vorm en de A-junioren hebben nog tijd nodig om zich te ontwikkelen. De verdediging was vandaag het kwetsbare punt. De organisatie en discipline achterin ontbraken. Ook opbouwend waren we niet sterk. De spitsen kregen te weinig bruikbare ballen." Halverwege het eerste deel mocht Nieuwdorp ongehinderd door het centrum oprukken, waarbij de Flup landse verdedigers in hun rug ook de andere spits van de bezoekers lieten ontsnappen. Met een schuiver nam de Zuid-Bevelandse ploeg de leiding: 0-1Daarvoor had het jonge spitsenduo van Noad (Danny Steijn en Martijn Reijngoudt) twee moge lijkheden ongebruikt gelaten. Nieuwdorp combineerde beter en speelde met beduidend meer zelf vertrouwen dan de thuisclub. Het was aan keeper Kees Lozekoot te danken dat de score voor de thee niet hoger opliep. Na de pauze leg de Noad beduidend meer inzet aan de dag en creëerden de Fluplanders een veldoverwicht. Corné de Frel maakte alsnog zijn opwachting in plaats van Kees Jan Verstrate. Een kwartier voor het einde wierp het offensief eindelijk vruchten af. Nieuwdorp maakte hands in het ei gen strafschopgebied en de bal ging op de stip. Corné de Frel benutte de penalty vlekkeloos: 1-1. Sven Buijs kwam meteen in de ploeg voor Martijn Reijngoudt, in een poging om voorin iets te forceren. Alle plannen vielen in duigen toen Nieuwdorp bij de volgende aanval een afvallende bal, via de onderkant van de lat, snoeihard binnen schoot: 1 -2. De brandstof bij Noad was na deze nieuwe tegenvaller op. Na een onoplettendheid achterin sloegen de bezoekers in de laatste minuten nog een keer toe: 1-3. Van Poortvliet beet na afloop manmoedig door de zure appel heen. „Het is nu vooral een kwestie van rustig blijven. Al leen met keihard werken kunnen we hier uitkomen. Ik hou vertrouwen in de groep. We zijn samen een be paalde weg ingeslagen met te kie zen voor het inpassen van A-junio ren. Op die weg gaan we gewoon door. De komende wedstrijden te gen Kogelvangers en Dinteloord worden nu uiterst belangrijk. Met twee overwinningen staan we weer in de middenmoot." Grt. Lindt 3 9 10-1 Kapelle 3 6 14-3 Seolto 3 6 8-6 Nieuwdorp 3 6 5-5 Arnemuiden 2 4 4-1 Hr. Arendskerke 3 4 6-2 Temeuz. Boys 3 4 5-3 Kogelvangers 3 4 4-11 Zaamslag 2 3 2-3 AZVV 3 3 3-6 Noad '67 3 0 2-9 Dinteloord 3 0 2-15 Het jongenselftal van de Rieburch uit Sint-Maartensdijk en het meisjes zevental van Ter Tolne uit Tholen zijn woensdag kampioen geworden van het schoolvoetbaltoernooi op de velden van s.v. Smerdiek. Deze twee ploegen mogen naar de regionale kampioenschappen die in West- Brabant zullen plaatsvinden. Tholen en Sint-Philipsland zijn bij het district Roosendaal ingedeeld. Bij de jongens zeventallen werd de Oos- terscheldeschool uit Scherpenisse eerste. Aan het jaarlijkse toernooi deden elf basisscholen mee. De School met de Bijbel uit Poortvliet moest dit jaar verstek laten gaan. In to taal waren er 28 teams die vanaf twaalf uur in verschillende poules hun partijtje speelden. Daarvan waren er 23 met zeven spelers en vijf heuse elftallen. Met reserve spelers waren er bijna 300 kinde ren die in de stralende zon het veld opgingen. Aangemoedigd door leerkrachten en ouders. „Goed gedaan Naomi," klinkt het over het veld als de meisjes van Die Heenetrecht uit Oud-Vosse- meer een aanval van Ter Tolne af slaan. „Nicole helpen," En „Kom op dames, maak ze het moeilijk." Er lopen kinderen met spandoe ken, en met mascottes. Net echt. Er is vreugde en verdriet, maar het plezier heeft toch voor de meesten de overhand. De elftallen speelden 2 keer 12,5 minuten, de overige allemaal 1 keer tien minuten. Dit jaar kostte het enige moeite om voldoende scheidsrechters te vinden. Bij de zeventallen werd dat opgelost door de leiders van de teams te la ten fluiten. De Rieburch prolongeerde de titel. De school behoort al enkele jaren bij de top. In 2000 werd deze school ook al eerste. Net als vorig jaar bracht de Reiburch de meeste teams op de been, vijf zeventallen bij de jongens, twee bij de meisjes. Het elftal won drie van de vier wedstrijden: van Ter Tolne met 3-1, van de Schalm uit Stavenisse met 1 -0 en van de Regen boog uit Tholen met 7-2. De hoogste score van het hele toernooi. De Rie burch moest echter met 2-3 buigen voor de Casembroot uit Sint-Anna- land. De Rieburch behaalde 6 punten, I Het tot zaterdag nog puntloze FSV verraste op sportpark De Waaje met aanvallend spel. De fysiek sterke ploeg uit Fijnaart legde ook be duidend meer agressie aan de dag in de duels dan WHS en won ver diend met 1-3. Tholense Boys hield aan de verre reis naar Rust Roest een gelijkspel over: 2-2. Bij de geelzwarten vochten na afloop teleurstel ling en opluchting om voorrang. De ploeg van Romeo van Aerde liet ve le kansen ongebruikt en mocht achteraf de handen dichtknijpen dat het nog wist terug te komen van een 2-0 achterstand. ste aanval achter doelman Erik van Heusen. Een aanvaller van de thuis club ontsnapte aan de aandacht en schoot vanaf de zijkant binnen: 1-0. Van Aerde had het hoofdschuddend aangezien. „Juist tegen een mindere tegenstander moet je goed beginnen. Als je zelf het eerst scoort, loop je op het gemak uit naar zeven of acht nul. Nu speelden we precies in de kaart van Rust Roest en moet je blij zijn dat je uiteindelijk nog een punt pakt. We hebben het zelf laten liggen. Ik heb meer dan tien open kansen ge teld. Logisch dat je dan gemengde gevoelens overhoudt aan zo'n wed strijd." Tholense Boys, gestart zonder de ge blesseerde Wim Schot en Gerbrandt Kousemaker, domineerde de hele partij en reeg de kansen aaneen. De niet fitte Jaben Kortland stuitte op de doelman na een pass van Johan Schot. Michael de Jong Kwam in riante positie maar raakte het leer op het beslissende moment verkeerd. Arie Draaijer, een verdienstelijke vervanger voor Wim Schot als rech termiddenvelder, moest bij de vol gende mogelijkheid ook zijn meerde re erkennen in de Eindhovense doelman. Op aangeven van Jeroen Nieuwkoop verscheen ook Francel Kousemaker oog-in-oog met de keeper. Zijn lob ging rakelings over de lat. Het bleef eenrichtingsverkeer en de paal stond in de 40e minuut een treffer van Kousemaker in de weg. Even later sloeg de thuisclub bij een uitval voor de tweede maal toe: 2-0. In de rust werd Kortland op eigen verzoek vervangen door Jan Groene- wegen. Een opmerkelijke rentree daar Groenewegen medisch is afge keurd voor de voetbalsport vanwege een versleten enkel. Na enkele weken zonder al teveel pijn, kroop het bloed bij de geroutineerde aanvaller echter weer waar het niet gaan kon. Het was Groenewegen aan te zien dat hij zo wat een jaar niet heeft gespeeld, maar met zijn drang naar de goal bleek hij toch het wapen dat Tholense Boys bij de 2-0 achterstand nodig had. In het eerste kwartier na rust misten De Jong en Kousemaker andermaal op gelegde kansen. Rust Roest loerde op de counter en bleek dat spelletje uit stekend te beheersen. Vrij voor Van Heusen werd in de 53e minuut over geschoten, zodat de bezoekers in de race bleven. Na ruim een uur kon de doorbrekende Groenewegen enkel gestuit worden met een overtreding in het zestienmetergebied. Het slacht offer voltrok vanaf de stip zelf het vonnis: 2-1. Enkele minuten later konden de Tholenaren opnieuw jui chen. Het was de voor Jeroen Nieuw koop in de ploeg gekomen Ronnie de Graaft die als eindstation fungeerde van een aanval die door Groenewe gen en Carlo Heijboer was ingeleid: 2-2. De kansen bleven komen, maar niemand had het vizier op scherp staan. Tien minuten voor het einde bleken ook de voetbalgoden Tholen niet gunstig gezind toen Michael de Jong uit de draai op de paal schoot. Olympia'60 3 9 13-6 Zwaluwe 3 7 7-4 WC '68 3 6 9-6 Baronie 3 6 9-10 Tholense Boys 2 4 4-3 Rust Roest 3 4 3-3 WHS 3 3 11-11 FSV 3 3 4-5 JPS 3 3 4-6 Dongen 3 3 5-8 The Gunners 3 1 4-8 Kruiningen 2 0 1-4 WHS liet zich met name in de ope ningsfase tegen FSV de kaas van het brood eten. Het eerste kwartier was geheel in het voordeel van de bezoe kers. WHS leek te slaapwandelen in de lome hitte op De Waaje en schrok pas wakker toen de Brabanders met 0-1 de leiding hadden genomen. Net als in de vorige partij bij Olympia mocht de tegenstander combineren in het Setallandse zestienmetergebied, waarop invaller-doelman Anton Elen- baas met een stiftbal werd gepas seerd. Na de openingstreffer herpakte WHS zich wel enigszins, zonder dat het overigens tot grootse daden kwam. Leon de Witte was met een kopbal dicht bij de gelijkmaker, maar stuitte op de uitblinkende Fijnaartse keeper. Het breekpunt in de wedstrijd kwam kort voor de pauze. Dennis Oosdijk rukte het strafschopgebied van FSV binnen en legde af op Vin cent de Jonge die van een drietal me ters had moeten scoren. Opnieuw bleek de Brabantse doelman te be schikken over een katachtige reactie. Uit de tegenaanval dwongen de be zoekers een hoekschop af, die tot overmaat van ramp bij de eerste paal werd ingetikt. Derhalve moest WHS niet met 1-1 maar met een 0-2 ach terstand de catacomben opzoeken. WHS-trainer Johan Sulkers was onte vreden over de eerste helft. „We wer den gewoon afgebluft door de fysieke kracht van FSV en vergaten zelf te voetballen. Bij balbezit raakten we de bal weer veel te snel kwijt. Het ging allemaal veel te gehaast. We creëer den zelf te weinig kansen en gaven twee doelpunten weg. Bij de 0-1 bo den we teveel ruimte, gewoon omdat we te slap waren in de duels. En zeker die tweede goal had niet mogen val len. Een hoekschop is een standaard situatie." Na de rust mocht Pieter Lindhoud het voorin aan de linkerkant proberen en bleef Jack Rijnberg in de kleedkamer achter. Matthijs Bruijnzee! zag een schot van de lijn worden gehaald en ook Dennis Oosdijk was dicht bij de aansluitingstreffer. Het duurde tot een kwartier voor het einde, alvorens de 1-2 op het bord kwam. Het was Pa trick Ketting die na een vrije trap zijn ploeg dichterbij bracht. Leon de Witte ging nog meer voorin spelen, in een desperate poging om een punt over te houden aan het duel. Met het hoofd zorgde de WHS-aanvoerder ook voor het nodige gevaar, maar de treffer viel bij een uitval aan de overkant. Ivan Hage leverde de bal in en FSV profi teerde: 1-3. Sulkers hoopt op een spoedige rentree van geblesseerden als Hans Leune, Corné van Tilbeurgh en Harm Moerland. Keeper Peter Scherpenisse speelde alweer bij de re serves. „Het is zaak dat we in de breedte sterker worden. Veel moge lijkheden hebben we momenteel niet." Her en der rondvragen in het netwerk had Romeo van Aerde geleerd dat te genstander Rust Roest weinig voor stelde. Juist daarom had hij zijn elftal op het hart gedrukt om geconcen treerd aan het karwei in Eindhoven te beginnen. Ondanks alle gemaakte af spraken lag de bal echter al na de eer- meer dan de Casembroot en Ter Tol ne. Beide ploegen eindigden met het zelfde doelsaldo, maar de Casem broot was productiever, en werd zodoende in deze spannende poule tweede. Voor de meisjes waren twee poules. Ter Tolne speelde zich naar de finale door onder meer met 4-0 van de Rie burch I en met 3-0 van de Eevliet uit Poortvliet te winnen. Alleen tegen Die Heenetrecht moesten de punten worden gedeeld. Met 7 punten werd het team eerste in de poule. In de fi nale wachtte Sint Anthonius uit Oud- Vossemeer als tegenstander. Dit ze vental overtuigde in haar poule met drie overwinningen, op de Ooster- schelde, de Schalm en de Luyster uit Sint-Philipsland. Tegen de Regen boog bleef het 0-0. Met 9 punten won de Sint Anthonius de poule maar was in de finale tegen Ter Tolne kansloos: 0-4. Ter Tolne onttroonde daarmee de meisjes van Die Heenetrecht die twee jaar achtereen kampioen wer den. Voor de derde en vierde plaats streden Die Heenetrecht en de Re genboog II: 1-2. De jongens zeventallen kenden twee poules, een voor de 'kleinere scho len' en een voor de 'grotere scholen' die er een tweede, derde, vierde en zelfs een vijfde team in onder kon den brengen. Bij de kleine scholen werd de Oosterschelde winnaar. De jongens behaalden het maximum aantal punten van 8 door alle potjes te winnen. Ze maakten tien doelpun ten, en hielden hun eigen doel schoon. Een groot verschil met de Sint Anthonius die tien doelpunten tegen kreeg en er zelf geen een maakte. Die Heenetrecht werd twee de, de Luyster derde. Voor deze ploe gen is er geen vervolg omdat er geen regionale kampioenschappen wor den gehouden. In de andere poule evenaarde de Re genboog II de Oosterscheldeschool door ook tien doelpunten te maken zonder tegentreffers te incasseren. Het zevental won vier van de zes wedstrijden en speelde twee keer ge lijk. De tien punten waren voldoende voor de eerste plaats. De Regenboog III was hier het productiefst met 22 doelpunten voor en 6 tegen. Dat sal do werd geëvenaard door de Veste met 18 voor en 2 tegen. De Veste werd tweede met 9 punten. EHBO-er J. Uijtdewilligen had nog al wat spelers met zere enkels en pijn in de liesstreek. „Vooral bij de meis jes waren er blessures. Die hebben in de regel minder getraind. Ze speel den ook op het trainingsveld en dat is minder vlak dan het hoofdveld." De leerkracht van de Rieburch behan delde de blessuren met koelelemen ten omwikkeld met een mitella. „Vooral op het eind van de dag wordt het drukker. Dan worden ze moe." Een meisje van de Rieburch kon niet meer verder spelen omdat ze teveel last had van haar enkel. Leerkracht H. van de Griend van de Regenboog bedankte na afloop ie dereen voor de medewerking: s.v. Smerdiek, de scheidsrechters, leiders en andere vrijwilligers, de EHBO en de sponsor. „Het was een prachtige dag en een mooi toernooi." Voorzit ter J. van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie reikte de prijzen uit. Jongens elftallen: 1 Rieburch 6 p, 2 Casembroot 5 p, 3 Ter Tolne 5p, 4 Schalm 4p, 5 Regenboog 0 p. Meisjes zeventallen: 1 Ter Tolne, 2 Sint Anthonius, 3 Regenboog II, 4 Die Heenetrecht. Jongens zeventallen (poule 2): 1 Oosterschelde 8 p, 2 Die Heenetrecht 6 p, 3 de Luyster 4 p, 4 Eevliet 2 p, 5 Sint Anthonius 0 p. Poule 3: 1 Regenboog 10 p, 2 de Veste 9 p, 3 Regenboog III 8 p, 4 Rieburch IV 7 p, 5 Rieburch V 6 p, 6 Rieburch II 3 p, 7 Rieburch III 0 p. -E6N ECHTE POMP NGÓKj BEL RL O10.4J508.V? fax OfO-2329500 filljn maricieaa.ftjJ.nl C. van de Velde Metselwerken Schildersbedrijf Pipping v.o.f. Het meisjeszevental van Ter Tolne, hier in actie tegen Die Heenetrechtschool uit Oud-Vossemeer, werd eerste.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15