Prinses Margriet in Tholen 7 W i Donderdag 25 september 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Prinses Margriet zwaait naar de leerlingen op het sportveld in Tholen. Links de saluerende helikopterpiloot en rechtsachter haar een lid van de veiligheidsdienst. Ceremoniemeester mevr. Santbergen(links) sprak met de hulpverleners mevr. F.C. Griffioen-van Zoest en oud-militair en onderwijzer J.A.Th. Veldkamp over hun belevenissen in februari 1953. Tweede van rechts ambassadeur Serge April van Canada, één van de landen die hulp boden aan Nederland na de watersnood. De bloemversiering op het podium in Meulvliet was vervaardigd door M. Ligtendag uit Sint- Annaland. Na de bijeenkomst werden de bloemen naar de verschillende verzorgingstehuizen en woonzorgcentra gebracht. fi, Mr- *5 Afgeschermd door twee veiligheidsmensen applaudiseerden een aantal Tholenaren onder wie de hervormde predikant ds. Vernooij voor prinses Margriet, burgemeester Nuis en commissaris Van Gelder. Achter de prinses mevr. M.P. van Karnebeek-van Lede met hoed), hofdame van de koningin en luitenant-kolonel der genie B.W. Valk, adjudant van de koningin. De politie probeert de oprukkende scholieren van het Calvijncollege in toom te houden wanneer de helikopter is geland. W M mjjfa Prinses Margriet reikte de eerste herinneringsspelden uit aan v.l.n.r. dhr. C.C. Soethout, dhr. P. van der Have, mevr. J. Ebbenhorst-van den Doel en oud-helikopterpiloot R.J. Idzerda. Onder het oog van o.a. Eendrachtbode-fotograaf Arie de Viet nemen burgemeester Nuis en commissaris Van Gelder afscheid van prinses Margriet. Prinses Margriet genoot in Tholen, zo vertelde burgemeester Nuis donderdagavond in de gemeenteraad, na de plechtigheid die morgen met de hulpverleners na de watersnoodramp in 1953. Burgemeester Nuis en commissaris Van Gelder zwaaien prinses Margriet uit in de opstijgende helikopter.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13