Slechts 20 vrijwilligers voor 100 vacatures bij verenigingen Unanieme steun verlengen stedenband Houseparty, d'r is niks nieuws onder de zonne Vier informatiepunten voor servicebureau op het eiland Inwoners van Tholen meer betrekken bij zusterstad Itawa Wwikvtuzq Digitale bij yerburghi Waterschap met fietsroutes Fusie thuiszorg zonder ontslagen vooruitgang 1ferburgh b.v. Donderdag 18 september 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Servicebureau Voor Elkaar heeft veel meer vacatures dan er vrijwilligers zijn. „We hebben meer dan honderd vaca tures bij verenigingen e.d. geregistreerd, maar daartegen over staan slechts twintig vrijwilligers", zegt Jacolien Deurloo. „In de zeven weken dat we nu bezig zijn, heb ben we vijf a zes vacatures vervuld, maar een voorzitter van een vereniging is natuurlijk een moeilijk te vervullen functie." Bereikbaarheid Infofunctie versterken Bij nooduitgang Kankerbestrijding Beatrixfonds Aanvoer is maar 52 ton meer Vriendschapsbanden ver breek je niet zomaar. Dat geluid klonk door in de commissie algemeen be stuur, die zich donderdag unaniem uitsprak voor ver lenging van de stedenband met het Poolse Itawa. In de toekomst zal er wel meer gestructureerd samenge werkt moeten worden. Ook moet de interesse bij de bevolking aangewak kerd worden. De commis sie had alle lof voor wat de stichting Tholen-Itawa in de afgelopen jaren tot stand bracht. Tweerichtingsverkeer Van de weke is 't hebeurd. 'k E d'r 'n pae weg- gehööid. 'k Bin bekant 38 jaer hetrouwd, dan kommen d'r sleetplekken. En van die stukjes die a je nie mêê schoon kriegt. En de Waerewet of de Smaekpliesie kom nie zo dikkels bie ons in de keuken, ma 'k vond zelf te hortig ööre, dus weg mit die diengers. Gekleurde bakjes Herantie nu 699,00 Jacolien Deurloo werkt samen met Riet Daverveldt en Judith Schrijver op servicebureau Voor Elkaar, dat administratief wordt ondersteund door Marleen Walpot. De vier zijn ambtenaar in dienst van de gemeen te Tholen, maar ze houden kantoor in het pand van woningstichting Castria aan de Haven 9 in Sint- Maartensdijk. Sinds maandag zijn er ook spreek uren in vier andere woonkernen en daar gaf wethouder mevr.drs. M.A.E. Velthuis donderdagmorgen in de bibliotheek van Tholen het of ficiële startsein voor. Samen met Jacolien Deurloo en Judith Schrij ver verwijderde ze een papieren drempel, waarmee symbolisch werd aangegeven dat iedere inwoner kan binnenlopen in de bibliotheken van Sint-Annaland (maandagmiddag), Sint-Philipsland en Tholen (allebei woensdagmiddag) en Sint-Maar tensdijk. In dat laatste dorp is er dus een dubbele mogelijkheid: een hele week in het kantoor aan de Haven 9 en daarnaast ook nog vrijdagmiddag van half drie tot half vijf in de bibli otheek, een paar honderd meter ver der aan de Markt. Jacolien Deurloo heeft al vragen uit Oud-Vossemeer gekregen waarom daar geen spreek uur wordt gehouden. „We hebben gezocht naar plekken waar veel na tuurlijke aanloop is en dat is de bi bliotheek. In Oud-Vossemeer is de bibliotheek maar beperkt open (dinsdagavond en van oktober tot april donderdagmiddag). We zorgen in de Vossenkuil wel voor folders, zoals we dat ook in de bibliobus doen die in Scherpenisse en Stave- nisse komt. Verder willen we bekij ken om bij de Anbo-bijeenkomst in Oud-Vossemeer een spreekuur te Van negen uur 's morgens tot vier uur 's middags is het ser vicebureau in Sint-Maartens dijk bereikbaar, zo luidde het persbericht, maar vrijdagmid dag om kwart over twee was er niemand meer bereikbaar en er kwam ook niemand meer, zo meldde de telefoniste van de gemeente. Maandagmorgen tien uur teruggebeld, maar op nieuw was Voor Elkaar niet bereikbaar. De medewerkers zaten allemaal in vergadering en zouden pas 's middags be reikbaar zijn. houden, maar niet zo frequent als in de andere plaatsen. Desnoods ko men we ook naar de mensen toe als men dat vraagt. Het is allemaal uit proberen, ook de spreekuren. Hier mee bewerkstelligen we wel laag drempeligheid van het service bureau", aldus Jacolien Deurloo. Wethouder Velthuis noemde het donderdagmorgen fijn, dat Voor El kaar in de bibliotheken terecht kan. En die vreugde was wederkerig, zo maakte directeur W. Otterman dui delijk. „We willen de informatie functie van de bibliotheken verster ken, want het aantal uitleningen daalt. Het aantal gebruikers blijft wel stabiel en de bibliotheek blijft nog de best bezochte culturele in stelling in de gemeente Tholen." Otterman meldde, dat het lezen wel behoorlijk wat concurrentie onder vindt. „Iedereen heeft het druk, druk, druk. En dan is er nog de tele visie en internet en als we dan nog tijd hebben, kan er gelezen worden. Gelukkig vindt driekwart van de Thoolse bevolking de bibliotheek een belangrijke instelling, waar o.a. de archieven van de grote kranten bereikbaar zijn. Door meer samen te werken met andere instellingen kunnen we onze informatiefunctie versterken. Het servicebureau sluit dus naadloos aan bij de bibliotheek en ik hoop, dat de Thoolse bevol king zijn weg hier weet te vinden", aldus de directeur. Riet Daverveldt bracht naar voren, dat er zowel voor de vrijwilligers als de verenigingen die vrijwilligers vragen, diverse obstakels zijn. De afstand is er daar één van en die wordt nu bekort met de komst van het servicebureau naar de klanten toe. Met de folders over ouderen, jonge ren, vrijwilligers en gehandicapten en de spreekuren in de bibliotheken is de drempel van Voor Elkaar vol gens wethouder Velthuis inderdaad weg. „Het servicebureau is hiermee dichterbij gekomen, al was het in Sint-Maartensdijk al per telefoon, fax, e-mail of een persoonlijk be zoek bereikbaar. Maar vanaf nu is het nog breder beschikbaar", zei de wethouder. „We hopen dat het aanslaat", zei Jacolien Deurloo, die als lid van de partij Algemeen Belang Tholen in de commissie welzijn en onderwijs bij de totstandkoming betrokken was en solliciteerde toen het servi- cebureau gestalte kreeg. Ze werd één van de drie medewerkers, naast de administratieve kracht. Er is dus sprake van een stevige start van de nieuwe instelling, die gedeeltelijk in de plaats komt van de stichting Wel zijn voor Ouderen, die het gemeen tebestuur aan de kant schoof. Mevr. M.K. van Gorsel-de Oude (VVD), mede-commissielid van mevr. Deurloo, vond de start van het ser vicebureau destijds veel te groots opgezet. Mede gezien de omvang rijke kosten, achtte ze een beschei den begin verstandiger. Eerst moest nog maar blijken of het aanslaat en zo ja, dan kon je altijd nog mensen aannemen. Naast de vier medewerkers krijgt het servicebureau er binnenkort nog een vijfde bij, speciaal voor het jon gerenwerk. Met vier extra informatiepunten probeert Voor Elkaar de vraag te sti muleren. Er wordt informatie ver strekt op vele terreinen binnen de welzijnssector, het worden sociale en culturele activiteiten opgezet of gecoördineerd en tenslotte worden er vrijwilligers ondersteund. Daar voor is de vacaturebank essentieel. (Aspirant-)vrijwilligers en organisa ties die met vrijwilligers werken, kunnen hier terecht met hun vragen. Instellingen die met ouderen wer ken, sportclubs, jongerenverenigin gen, thuiszorginstellingen en scho len. In de bibliotheek van Tholen zit het servicebureau achteraan in de hoek. In de bieb van Sint-Maar tensdijk zit Voor Elkaar bij de nooduitgang en volgens wethou der Velthuis moet de brandweer daar nog naar kijken, of zoiets wel kan. In Sint-Philipsland zit het servicebureau recht voor de deur, dus daar is het niet te missen. In Sint-Annaland is het ook laag drempelig, boven op het podium, lachtte de wethouder, maar Voor Elkaar is daar in elk geval goed zichtbaar. De spreekuren van het servicebu reau zijn: Sint-Annaland: maandag 14.30- 16.30 uur, Jacolien Deurloo Sint-Philipsland: woensdag 14.00- 15.00 uur, Riet Daverveldt Tholen: woensdag 15.30-17.00 uur, Riet Daverveldt Sint-Maartensdijk: vrijdag 14.30- 16.30 uur, Judith Schrijver. Jacolien Deurloo (links), Judith Schrijver middenen wethouder Velthuis maken aanstalten om de drempel te verwijderen. De laatste drie in een serie van tien fietsroutes van waterschap Zeeuwse Eilanden zijn verschenen. Daarbij is 'Rond de kop van Tholen', vanuit Sint-Maartensdijk langs de Pluim- pot via de polders naar de noord westkant van Tholen. De route is gemaakt door Els Frigge en George Koenders in het kader van een na- tuurgidsencursus. Er is ook een fietsroute voor Sint-Philipsland, alle routes zijn te koop bij de VVV en bij boekhandels. Bijzondere projecten, de cultuurhis torie en het erfgoed van het water schap spelen een grote rol in de rou tes. Belicht worden oude gebouwen die behouden moeten blijven, en historische objecten. Ook worden opvallende projecten beschreven, bijzondere waterverhalen over oude gemalen, dijktuinen, natuurvriende lijke oevers, aalgoten en dergelijke. Alle taken van het waterschap - wa terbeheer, waterkeringen en wegen - komen in de folders aan de orde. De collecte voor het Kon. Wilhel- minafonds heeft in Oud-Vosse meer - inclusief de polders rond het dorp - 1473,35 euro opge bracht. Dat is ruim 150 euro meer dan vorig jaar. In Sint-Annaland werd 2046,36 euro ingezameld en dat is een kleine honderd euro meer. En in Stavenisse bracht de collecte 1189 euro op. De collecte voor het Prinses Bea trixfonds heeft in Sint-Philipsland 625 euro opgebracht. In Tholen was de opbrengst 1699,54 euro (twaalf euro meer dan vorig jaar). Hier kregen Jorien Hage en Hilda Schot een zilveren lepeltje als dank voor tien jaar collecteren. De aanvoer van aardappelen op de veiling Sint-Annaland is gehalveerd ten opzichte van vorige week. Het seizoen loopt af, maar er zitten nog diverse hectares Bintjes in de grond. Met het aanhoudende fraaie nazo- merweer gaat het rooien zonder problemen. Dinsdag 16 september: Doré 23, Eigenheimer 20-27, Bintje 16, Bildtstar 25, bonken 15-22, drielin gen 3, kriel 12-20, aanvoer 52 ton. De stedenband is in 1994 voor tien jaar aangegaan en moet dus vol gend jaar vernieuwd worden. De Thoolse politiek is daar voorstan der van, bleek donderdag in de commissie. En ook de gemeente raad van Itawa denkt er zo over, zei burgemeester W. Nuis aan het ein de van de discussie naar aanleiding van een fax uit Polen die hem was aangereikt. Een week eerder sprak de commissie in een besloten bij eenkomst met het bestuur van de stichting over het evaluatierapport dat door de gemeente is opgesteld. Voorzitter mevrouw Boelhouwers en de bestuursleden Westerveld en Hendriks volgden de discussie donderdag vanaf de publieke tribu ne. Zij hoorden hoe PvdA'er M.A.H. den Haan kort maar krachtig zijn steun uitsprak voor een vervolg van de stedenband: „Er is veel nuttig werk verricht, zeker op het terrein van de gezondheidszorg. We moe ten in deze lijn doorgaan." Ook J.P. Bout (CDA) noemde de gezond heidszorg. De afgelopen jaren ging er medische apparatuur, bedden en een keuken naar Itawa, er werd een rolstoelproject opgezet en Poolse leerling-verpleegkundigen liepen stage in ziekenhuis Lievensberg. Bout vond dat de stichting de voor bije jaren volharding toonde bij het onderhouden van de stedenband. „Er valt nog voldoende aan te pak ken", toonde ook hij zich voorstan der van een vervolg. Datzelfde gold voor de VVD. F.J. Goossen toonde zich voorstander van uitwisselingen op het gebied van studenten, sport, cultuur, film en zakelijke contacten. „Onverkort doorgaan, het program ma zien we tegemoet", adviseerde hij. ABT wil de vriendschapsbanden evenmin verbreken. „Maar er moet projectmatig gewerkt gaan wor den", zei J.J.P.A. Boulogne. Zijn fractie wil ook de evaluatie van de Polen afwachten. „Verder willen we de samenwerking tussen de ge meenten geëvalueerd zien, en die tussen organisaties." P. van Belzen (CU) voorziet door de toetreding van Polen tot de Europese Unie een flinke wijziging in bestaande struc turen, wat zijn weerslag zal hebben op de stedenband. „Maar zolang er vraag is, ligt er een taak voor ons." Van Belzen sprak er zijn verwonde ring over uit, dat de voorbije jaren met weinig geld zoveel tot stand is gekomen in het kader van de ste denband. Die stedenband lag vooral op de schouders van de stichting Tholen-Itawa, concludeerde D66 bij monde van J. van den Donker. Hij zou graag zien dat in de nieuwe periode de gemeente wat meer het voortouw neemt. „Er zou wat meer tweerichtingsverkeer moeten zijn en we moeten de economische poot op gang zien te krijgen." Van den Donker sprak over gelijkwaardig heid in de vriendschap en brak een lans voor het wederzijds creëeren van stageplaatsen. SGP'er M.J. Klippel ging heel uit voerig in op de stedenband met Ita wa. De opmerking dat zijn fractie zich in het verleden terughoudend had opgesteld, viel bij Van Belzen verkeerd. „De praktijk is dat de SGP altijd heeft tegengestemd en dat is wat anders dan terughoudend zijn. Jarenlang zag u hier geen taak voor de gemeente. Nu denkt u daar anders over, maar u heeft meteen kritiek op bepaalde onderdelen." Klippel zei dat zijn fractie positief wil meedenken, zolang het gaat om het onderling uitwisselen van ken nis en ervaringen én het activiteiten betreft waar de SGP achter kan staan. Sport hoort daar in ieder ge val niet bij, zo werd duidelijk. „La ten we asjeblieft voorzichtig zijn met het naar Itawa toe promoten van de manier waarop wij hier de sport georganiseerd hebben. Wat we ze mee moeten geven is, dat ze ons voorbeeld niet moeten volgen. Want het kost de samenleving han denvol geld." Maar op het gebied van landbouw, waterbeheer, milieu en civiele techniek heeft Tholen de Poolse stad misschien wat te bie den. De wederzijdse wensen en mogelijkheden zouden geïnventari seerd moeten worden, vindt de SGP. De fractie is voorstander van een gestructureerdere aanpak in plaats van het 'hap-snap-werk' van de afgelopen jaren. Het begrip 'ge lijkwaardigheid' - genoemd in de doelstellingen van destijds - legde Klippel uit als naar elkaar toegroei en, elkaar respecteren naar elkaar willen luisteren en elkaar niets wil len opleggen. Of er onder de bevolking draagvlak voor de stedenband bestaat, trekt de SGP in twijfel. Daar moet aan ge werkt worden, evenals aan het ver groten van de kennis van eikaars cultuur. „Laten wij als raad daar eens wat tijd in investeren, om het vervolgens naar de bevolking toe uit te kunnen dragen." Klippel kon zich geen jaarlijkse evaluatie herin neren van de programma's van acti viteiten, maar hij vond dat wense lijk. „Heeft u er weieens naar gevraagd?" kaatste de burgemees ter de bal terug. Van Belzen hield Klippel voor dat er voor de ge meenteraad wel degelijk ieder jaar een verslag ter inzage heeft gele gen. Nuis was blij met alle lof voor de stichting, „maar het is de steden band van de gemeente en de inwo ners." Ten aanzien van het draag vlak en de betrokkenheid haalde hij aan dat niemand van de gemeente raad al eens in Itawa is geweest." De principe-uitspraak om de ste denband met tien jaar te verlengen ligt er nu (als de gemeenteraad van avond akkoord gaat - red.), over het budget daarvoor zal later gesproken worden. Itawa (spreek uit: lewava) is een stad in het noordoosten van Polen (Mazury), in het Itawsko-Ostródzkie Merenge bied. De plaats, die ongeveer 34.000 inwoners telt, heette vroeger Deutsch Eylau en viel toen onder Oost-Pruisen. In de Tweede Wereldoorlog is ze voor 75% verwoest door de Russen en daarna weer opge bouwd, waarbij Polen de plaats innamen van de oor spronkelijk Duitse bevolking. De stad is door haar ligging aan het Jeziorakmeer - met 27,4 km het langste meer van Polen - een centrum voor de zeilsport. Behalve met Tholen, onderhoudt Itawa een jumela- ge met Herborn in Duitsland en Klaipeda in Litouwen. party meehemaekt. En dat ebben die kinders van noe oak. Ze haen d'r oak êêlemae ophetutterd nae toe, want je mot 'r toch zeker net zo haef uutzien as je vriendinnen. Je 'n aer in de krullen, vee op smuk op je kaeken, lae ma komme. Ma kiek, ulder motten 'n êêle nacht staen en êêl ard tehen mekoare praete. Ons mochte lekker zitte, oefden elemael nie te praeten. D'n uuzen was êêlemae ontruumd, stoe len an de kant, 'n taefel vö duuzend gekleurde bakjes, van onderjurkeroze tot baby- blauw en van wit tot 'n kleure die at 'r tehenan zat. Praete dat dee de demonstra- trice. Ik m'n ei he suf zitte prakkezêêre of dae 'n Thools woord vö bestong. 't Was 'n biedante tante, herizzele- veerd, ze praeten de centen uut je portemonnee en je spinne vol mit allerande bak jes. 'n Dêêl wier hebruukt, ma de rest stong jaerenlang in de wegt. Reactief van, lexers op-de- rubriek zijn, u/eikom, bij de, jroep- Tholen,, 0166-602226 Ik zie jullie denken, waar heeft dat mens het over. Zou het de leeftijd zijn dat ze zulke vreemde dingen zegt? Ze is immers al bijna 38 jaar ge trouwd, dus niet zo jong meer... Pas op hoor! 'k Za 't 's vertelle. 't Hae over m'n Tupperwarebakjes. Inder- tied, toen a 'k de hrööte stap hieng waehe, most êêl je 'n uus'ouwen vö mekoare weze, je dee mit de kro mee. Noe is dat êêl anders hööre. 'k Weet wè, boven m'n verhaeltje sta- et: d'r is niks nieuws onder de zonne, ma dae kom 'k laeter wè op trug. Trouwe, dat was êêl wat an ders. Je wier bevobbeld an- heplakt. Iederéén kende joe en je fermielje niet te verhe ten. En dan kwaemen de nae- men van de trouwers op 'n pèpier in een kastje an 't stad'uus op t' angen. Noe mag dat nie mêê. De Wet op de Privacy noeme ze dat. Ma da's naevenant. Ik vind 't dis- criminere van de nieuwsgie rige ménsen: die kunne om- mers nèrrehes mêê over praete. Ma hoed, vroeher spaerde je je eihe wezenloos. Je hieng verlove, want dan kreeg je 'n berg kedootjes. Anddoeken, was'anden, slaejbakken, pe per- en zoutstellen, kommen en bakken, beschuuttrom- mels. En achterop kwam je tot d'ontdekking: 't kleur nes- somin bie mekoare! Ma kwa, je deed 't er mee. Nu wonen veel jongelui al ge ruime tijd samen (niet alle maal uiteraard, voordat ik ie mand van u tegen de borst stoot). Zij verzamelen al heel veel huishoudelijke attributen op rommelmarkten, of ge woon via smekende ogen bij ouders, grootouders of ande re goedwillende leden van de kennissenkring, bij elkaar. En dan op zeker moment komen ze met de vrolijke boodschap: M'n bin 't sêêns hööre, we gaan trouwen. Het enige wat dan nog op de verlanglijst staat, is een gloednieuwe dvd-speler (hun eerste is ver sleten), een nog snellere computer of een badkamer. Ma 't neem nie weg, ze bin net zo helukkig as ons toen. En ze kenne mekoare al 'n bit je beter, ze weten a lanka of 't akkerdêêrt. Ma wat a 'k noe bedoele mit d'r is niks nieuws onder de zonne. In mien tied a je as jong uusvrouwtje 'n house- Hoewel, de bakjes waren bij zonder goed bruikbaar als speelvormpjes in de speel tuin en aan het strand. Ik weet ook nog dat ik ooit een speelbal kocht. Die had een sympathieke kleur, en een zeer pedagogische waarde. Eerlijk waar, mijn kinderen za ten later voor geen gat ge vangen! Ma dae bin 'k indertied mee behonne. Noe raekten m'n bakjes oud en verslete. 'k Vroeg m'n eihe af of t'r nae al die jaeren nog herantie op is. Want da's waer, at 'r iets krom was of nie goed sloot, dan kreeg je 'n nieuwe. Zou- we ze bie de ménsen oak motte doen; 'n bitje krom, af en toe 'n bitje lekke, dan in- ruile vö 'n nieuwen. Dat is maar een grapje hoor, ik ben tevreden met wat ik thuis heb. En die heb ik niet via een houseparty, een loca tie waar veel jongelui elkaar leren kennen. Nee, gewoon via 'een rondje rond de blok', ook zo'n traditie van vroeger! Weten jullie trouwens wat de drie belangrijkste momenten zijn in een vrouwenleven? Haar eerste huwelijksnacht, haar eerste kind en haar eer ste Tupperware-party! Z' ebben d'r mien nóóit zo'n plezier mee hedaen, mit zo'n Tutterware-party. Ma 'k mot wè zehhe, 't dee toch 'n bitje zêêr toen a 'k van de weke die bakjes weggooiden 't Voelden net êênder of a 'k 'n stikje jeugd in de hrieze bak dee. O ja, mocht 'r noe iemand weze die at m'n uut wil nöö- dige vö 'n houseparty, hêên Tupperware asjeblieft, ma 'n aevedje hoeie meziek, perbêêrt 't ma! Jopie Meerman, Tholen. Oosterschelde Thuiszorg fuseert per l januari met Arcus Zorgcen tra op Schouwen-Duiveland. De naam van de nieuwe organisatie, die ongeveer 6500 cliënten gaat bedienen, zal later dit jaar bekend worden gemaakt. De bedoeling is dat onder de ruim 2200 perso neelsleden geen gedwongen ont slagen vallen. De raden van toe zicht van beide instellingen hebben de fusie inmiddels goed gekeurd, er wordt nog advies ge vraagd aan de ondernemings- en cliëntenraden en de bewoners commissie. Oosterschelde Thuiszorg levert al- phahulp, verzorging en verple ging, ouder- en kindzorg en diëte- tiek, en leent hulpmiddelen uit op Tholen en Sint-Philipsland, Schouwen-Duiveland en Noord en Zuid-Beveland. Arcus heeft op Schouwen drie verzorgingshuizen (263 plaatsen), een verpleeghuis (150 plaatsen) en een woonzorg complex voor ouderen. Ze levert daarnaast dagbehandeling en -ver- zorging, alsmede maaltijden voor 'tafeltje dekje'. Door de fusie vér- wacht men beter te kunnen inspe len op de wensen en behoeften van de cliënten, doordat men el kaar aanvult en dus een completer pakket aan zorg kan bieden. Ook speelt mee dat het steeds moeilij ker wordt om voldoende gekwali ficeerd personeel te vinden. De vernieuwingen in de zorg - waar bij veel meer zorg thuis wordt ver leend omdat het beleid is dat ou deren langer zelfstandig blijven wonen - denkt men door het sa mengaan beter aan te kunnen. De schaalvergroting leidt in de ogen van beide instellingen tot een ver sterking van de positie en er oi)t- staat een aantrekkelijker werkge ver. De nieuwe organisatie gaat wer ken met een begroting van onge veer 49 miljoen euro. Philips DVD recorder Prijs: 899,00 Bij aanschaf van deze dvd recorder krijgt u 5 dvdR+ schijfjes cadeau. Antwerpsestraat 12 -1-6 4611 AG Bergen op Zoopi Tel. 0164 23794 0 www.verburgh.nfi Advertentie I.M. Burgemeester Maskiewicz rechtsvan Itawa en zijn ambtenaar van Europese integratie Ptasznik bezochten eind januari samen met burge meester Nuis de ramptentoonstelling in De Stove in Stavenisse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 9