Plannen woonzorgcomplex/dorpshuis in Oud-Vossemeer gepresenteerd Step blijft, maar ze blaast evenementen af -v JHF t - Zand en grond voor pompstation aan de Spuidam in Scherpenisse Leges maar deel van kosten procedure voor planschade 't Lamsoortje dreigt met opzeggen ondererfpacht GGN Nieuwe bedrijven Buys Partners d66 staat alleen met idee voor verschil in tarieven Donderdag 18 september 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Positie kinderboerderij onderbelicht Het bestuur van kinderboerderij en heemtuin 't Lams oortje overweegt de ondererfpacht van de stichting plat form leefbaar platteland Tholen op te zeggen als er niet snel een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van het multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis in Sint- Maartensdijk. Dat zei voorzitter Ina van der Zwan-Sla- ger maandagavond in de commissie gemeentelijke ont wikkeling. Ze uitte ook kritiek op het rapport van Areaconsult. Niets nieuws Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse De zakenbank van Tholen Vaste gebruikers en verenigingen zetten hier en daar nog kanttekeningen Eerst onderzoek naar draagvlak voor activiteiten Peuters op het dak Iedere meter benut Woonzorgcomplex :4M lr£v>- Onlangs is met de aanvoer van grond begonnen voor het benzinestation aan de Spuidamstraat in Scherpenisse. Voor het nieuwe pompstation van de firma Duine moet de dam worden verbreed. Eerst werd daarvoor al 1240 kubieke meter zand gestort. Kinderen speelden er naar hartelust. Dat is nu voorbij met de aanvoer van nog eens 4000 kuub grond. Ijsbaan Dat Tholenaren die planschade bij de gemeente claimen, voor hun verzoek 1000 euro leges moeten gaan betalen, heeft niet de steun van CDA en D66. Zij vinden het be drag veel te hoog, met name voor minder draagkrachti- gen. De CU is het daarmee eens, maar stemde in de com missie middelen met het bedrag in toen bleek dat er voor een verlaging geen meerderheid was. De uitleg die wet houder K.A. Heijboer gaf over de mogelijke kosten, overtuigde de PvdA. Daarmee is er een ruime meerder heid, vanavond in de gemeenteraad. Verschillende tarieven Volgens het bestuur was de 'enige reden om destijds over te gaan tot de erfpachtconstructie het uitzicht op een hoofdgebouw,' waarin 't Lamsoortje ook activiteiten kon ontplooien. Dat is nu niet het geval, zo bleek uit de woorden van de voorzitter. Het gebouw is nu inge richt als tentoonstellingsruimte op het terrein, eigendom van camping de Muie die het aan 't Lamsoortje in erfpacht heeft gegeven. Het bestuur is niet van plan om te blijven accep teren dat er geen 'enkele meerwaar de voor de kinderboerderij en heem- tuin uit voortvloeit.' Het adviesbureau Areaconsult heeft in opdracht van het gemeentebe stuur een rapport opgesteld over het slepende conflict tussen het plat form en 't Lamsoortje. Maandag zou een collegevoorstel over de toe komst van Scaldis Naturalis worden gepresenteerd, maar dat laat nog óp zich wachten. Er zijn nog geen kno pen doorgehakt. Het was dus geen agendapunt. Het rapport Scaldis Naturalis stond alleen op de lijst van 'openstaande acties'. De commissie maakte voor me vrouw Van der Zwan een uitzonde ring om in te spreken zoals de com missie dat ook had gedaan voor de voorzitter en haar opponent G. de Leeuw van het platform enkele maanden geleden. Van der Zwan zei dat de positie van de kinderboerderij/heemtuin binnen de hele problematiek zwaar onder belicht is. „In het rapport staat de levensvatbaarheid van het multi functioneel centrum centraal. Maar dat ons bestuur, dat in het volste vertrouwen een stuk grond ter be schikking had gesteld teneinde hier door mede een behuizing voor de kinderboerderij/heemtuin te realise ren, volledig in de kou is komen te staan, wordt in het rapport op geen enkele wijze zelfs maar aangeroerd. De functie van het gebouw ten be hoeve van 't Lamsoortje komt een voudig niet aan de orde." Volgens de voorzitter werkt 't Lam soortje nog steeds vanuit de nood- gebouwtjes die buiten het terrein staan, 'als overbrugging naar de nieuwe situatie.' „Die nieuwe situ atie kennen we inmiddels. Er is geen hoofdgebouw voor de kinder boerderij, maar een multifunctio neel centrum. Volledig als tentoon stellingsruimte ingericht en waar, als het niet anders kan, het platform desnoods een hek omheen zou wil len laten plaatsen zoals we kunnen lezen in de gespreksbij lagen van het rapport. Dat we dit alles tot nog toe getolereerd hebben, komt omdat we steeds de hoop en het vertrouwen hadden dat de gemeente uiteindelijk haar verantwoordelijkheid zou ne men en een oplossing zou bewerk stelligen. Voralsnog is dit ijdele hoop." Volgens de voorzitter wordt in het ontwerp-rapport de erfpachtcon structie als boosdoener aangewe zen. Ze noemde dat een absurde op vatting en lichtte toe dat het bestuur in een 'nota van bezwaar' op het rapport een en ander heeft onder bouwd. „Maar Areaconsult meent het verder niet te moeten noemen." Het rapport bevatte volgens haar niets nieuws. „Het is een opsom ming van wat er allemaal fout ge gaan is, maar dat wisten we al." Ze noemde het ook een suggestief rap port. Het bestuur schreef een reactie maar vond daar bijna niets van te rug in het ontwerp-rapport. Ze ver weet de gemeente dat zij niet haar nek heeft uitgestoken om de partijen bij elkaar te krijgen maar er een bu reau voor inschakelde. Een mening die ze overigens deelt met De Leeuw. De reactie van Van der Zwan werd vanaf de publieke tribune gevolgd door drie bestuursleden van 't Lam soortje, twee vertegenwoordigers van het platform en twee leden van de natuurvereniging, waaronder voorzitter Rob van der Laan. Die schreef in het laatste verenigings blad (deze week bij de leden be zorgd) dat er nog weinig nieuws viel te melden over de voortgang van Scaldis Naturalis. De natuur vereniging wil nog steeds een ge deelte van het gebouw voor de ver eniging gebruiken. ,Er dient dan wel sprake te zijn van een stabiele situatie en de zekerheid dat het voor een langere periode is.' De vereniging wil op het gebied van natuur en milieu-educatie haar steentje bijdragen. Van der Laan be nadrukt echter dat zijn club een on afhankelijke organisatie is 'die haar maatschappelijke verantwoordelijk heid niet uit de weg gaat.' „We zijn echter niet bereid hiervoor onze au tonomie te verkwanselen." Inschrijvingen in het Handelsregis ter van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand augustus 2003. Timmerbedrijf van Vossen, Grindweg 24, timmer- en onderhoudswerk zaamheden, eenmanszaak van R.M.L. van Vossen. S. Kwist lijmwerken, Oranjerie 7, het verlijmen van handblokken, een manszaak van S. Kwist. Riplo gewasverzorging, Damasstraat 3, agrarisch loonbedrijf, eenmanszaak van M.H. Plompen. Transportbedrijf Riemersma, Leguit- sedijk 21, vennootschap onder firma van J.J. Riemersma en mevr. J.M. Riemersma. A. Kole tevens handelend onder de naam Heta, Haven 1, groothandel in reinigigingssystemen, -middelen en - materialen, eenmanszaak van Kole. Helping Hand, Hoenderweg 66, tim merwerken dakbedekking en onder houd aan huizen (alle activiteiten van niet-bouwkundige aard), eenmans zaak van D. Blauth. Baarsverpakkingen, Kleine Dijk 1, visverpakkingsbedrijf, groot- en kleinhandel in verpakte vis en schelp dieren, alsmede im- en export hier van, eenmanszaak van A.H. Bevelan der, 2 personeelsleden. Stichting Woord en Daad, Bos 13, handel in diverse goederen, neven vestiging van hoofdvestiging in Go- rinchem. Klussenbedrijf Jacey, Hammerskjold- straat 7, vennootschap onder firma van J.M.T. Jacobs en J.J.E.H. de Kok. Sama water products, Anjerstraat 22, fabricage van en handel in chemicaliën ten behoeve van (afvalwaterbehande ling en doseerapparatuur, dieptereini ging embranen, levering en adviezen, eenmanszaak van R. van der Graaf. Wovantho, Gorishoeksedijk 23, de verwerking en vermarkting van, als mede groothandel in wortels/peen en overige wasbare agrarische produc ten, vennootschap onder firma van G.A. Boudeling uit Anna Jacobapol- der, D.S. Goense uit Tholen, C.W. Groenewege uit Sint-Maartensdijk en P.P.C. Versluijs uit Scherpenisse. p ABN AMRO Debank Kaaij 2, Tholen Telefoon: 0166-601122 Advertentie I.M. Gerechtsdeurwaarders E-mailinfo buyspartners.ggn.nl www.buyspartners.ggn.nl •JKWaWWVX' VAttM M.I** LiSIt GGN heeft vestigingen in heel Nederland. Voor een snelle en effectieve behandeling van al uw •incasso's huurzaken (woon- en bedrijfsruimte) leasezaken •pachtzaken arbeidszaken Tevens deskundige dienstverlening op het gebied van •juridische zaken •taxaties veilingen Tholen Postbus 88,4690 AB Ondememersweg5,4691 SL Tel. 0166-601020 Fax 0166-601030 Zierikzee Postbus 44,4300 AA Nieuwe Haven 147,4301 DL Tel. 0111-420488 Fax 0111-420213 Schoondyke Postbus 2,4325 ZG Dorpsplein 29,4507 BH Tel. 0117-401820 Fax 0117-402307 Advertentie I.M. De huizen aan de Raadhuisstraat zijn al gesloopt, en ook die aan de Schoolstraat moeten wijken voor een nieuw woonzorgcentrum en dorpshuis. De stichting Thoolse evenementen en promotie (Step) wordt voorlopig niet opgeheven. Dat is donderdagavond tijdens een speciale vergadering door de bestuursleden besloten. Nadat ze de ergste frustraties en emoties over de financiële strop, die het optreden van Jamai en Marieke heeft op geleverd, van zich hadden afgeschud, bleek het viertal eensgezind in de opvatting dat dit niet het einde van de stichting mag betekenen. Step-secretaris Charles Wolvekamp: „Het tekort van 5000 euro gaan we uit eigen zak aanvullen. We gaan ons de komende maanden bezinnen over hoe, en óf we verder moeten gaan. Als uit overleg met het Thool se bedrijfsleven en de gemeente blijkt dat er geen draagvlak is voor onze activiteiten, dan bestaat de kans dat we ons werk alsnog beëin digen." Het optreden dat tv-presentator Jo- chem van Gelder op 16 oktober in Meulvliet zou verzorgen is door Step afgezegd en ook andere activi teiten zoals de kerstmarkt zijn voor lopig van de baan. „We willen eerst rustig de zaakjes op orde brengen en pas als blijkt dat er in Tholen be hoefte is aan bepaalde evenementen, gaan we daarmee aan de slag." Step is overigens nog in gesprek met het management van Jamai over de hoogte van het bedrag dat voor de jonge artiest in rekening is gebracht. Vlak voor het optreden in Meulvliet werd het prijskaartje dat aan een op treden van de zanger hangt namelijk flink aangepast. Het tarief voor Ja mai ging van 9000 euro naar 5975 euro. „Dat is een verlaging met maar liefst 30%. Kennelijk is zijn populariteit flink gedaald", denkt penningmeester Rien Gunst. VERVOLG VAN VOORPAGINA Begin jaren negentig verhuisde de sociale werkplaats van de Wattstraat naar nieuwbouw in de Slabbecoorn- polder. Daar werden fourniteren en zonnebanken gemaakt, terwijl ook Blagden uit Halsteren en Magnum en Amorim uit Tholen de laatste jaren tot de opdrachtgevers behoorden. Zes jaar geleden is de houtafdeling al ge sloten en naar Goes overgebracht. Het gebouw in Tholen staat nu te koop. Wat van de Betho nog in Tholen over blijft, is het hoveniersbedrijf dat van uit Goes wordt aangestuurd. In Tho len gaat het om 24 mensen. De loods vanwaaruit zij opereren, moet aange past worden omdat ze door de sluiting van het industrieel bedrijf niet langer terecht kunnen in de kantine. Donderdag werden de vaste (en toekomstige) gebruikers van het nieuw te bouwen dorpshuis en woonzorgcomplex in Oud-Vossemeer als eerste bijgepraat over de stand van zaken rondom het grootschalige project. Een projectgroep, die zich namens de gemeente bezighoudt met de nieuwbouwplannen en afgevaardigden van Castria wonen en Sturm ar chitecten uit Roosendaal, lieten aan de hand van een (voorlopig) ont werpplan zien hoe de indeling en opzet van het nieuwe dorpshuis en het woonzorgcomplex eruit zou komen te zien. De algemene indruk onder de betrokkenen was overwegend positief, maar hier en daar waren toch ook wat kritische geluiden te horen. Bijvoorbeeld de speelplaats voor peuters op het dak, boven de huisartsenpraktijk. Dinsdag 23 september is er een inloopavond voor de Vossemeerse bevolking. Zij krijgen dan tekst en uitleg over het prestigieuze plan in het dorpscentrum. Het nieuwe dorpshuis wordt 'losge- hakt' van het voormalige, karakteris tieke gemeentehuis en de nieuwe hoofdingang van het multifunctionele gebouw komt aan de Bou Kooijman- straat te liggen. Het gebouw, dat nu dienst doet als entree voor de Vossen- kuil, gaat -als de nieuwbouw eenmaal een feit is - in de verkoop. Het is de bedoeling dat het pand dan een woon bestemming krijgt. Het nieuwe woon zorgcomplex aan de Schoolstraat wordt via een vaste entree gekoppeld aan de gemeenschappelijke ruimte van het dorpshuis. Hierdoor moet de deelname van de senioren aan het so ciaal/cultureel leven in het dorp gesti muleerd worden en bovendien kun nen de bewoners gemakkelijk gebruik maken van de dorpshuisfaciliteiten voor ontmoeting en ontspanning. Aan de kant van de Bonenblokstraat komt een medisch centrum waarin de huis arts, apotheek, fysiotherapie, consul tatiebureau, prikdienst en (waar schijnlijk) de tandarts zich zullen ves tigen. Huisarts G. van de Weijer was echter zeer ontstemd toen hij van wet houder Velthuis te horen kreeg, dat hij op zijn vroegst in 2006 zijn intrek zou kunnen nemen in zijn nieuwe prak tijkruimte. In de linkerhelft van het gebouw is eveneens een grote ruimte gereser veerd voor een kinderdagverblijf. Volgens wethouder Velthuis is er erg veel behoefte (ca. 25 kinderen) aan dag- en buitenschoolse opvang in Oud-Vossemeer. Bijzonder is verder dat de kinderen van het kinderdagver blijf een speelterrein krijgen in de tuin van het ambachtsherenhuis. Met de ambachtsheerlijkheid (eigenaar van het monumentale pand) is de gemeen te een grondruil overeengekomen waardoor het bouwplan in de huidige opzet kan worden gerealiseerd. Bo ven het medisch centrum is peuter speelzaal de Pluus gesitueerd en ook hier is voor het speelplein een niet zo voor de hand liggende oplossing ge kozen. De Vossemeerse peuters zullen namelijk op het dak van de medische vleugel een speelplein krijgen. De leidsters van de Pluus gaven al direct aan, niet erg te spreken te zijn over deze in hun ogen zeer onhandige en onveilige plaats. Moeders die nu vaak met een ander kleintje in een kinder wagen of buggy hun kind komen brengen of halen, moeten straks met de trap omhoog en er is geen rekening gehouden met een fatsoenlijke vlucht weg, zo was de strekking van de kri tiek. Ook de oudere dorpsjeugd krijgt een eigen honk in het omvangrijke ge bouw. Zij komen net als de Pluus op de eerste verdieping aan de linker kant. Volgens architect Vtc Wendel van architectenbureau Sturm is er veel aandacht aan de geluidsisolatie van het nieuwe jeugdhonk besteed. „Het wordt een soort geluidsdichte doos," aldus Wendel. Om het bouwplan financieel haalbaar te maken, zijn er zoveel mogelijk openbare voorzieningen en sociaal/ culturele faciliteiten in één gebouw bijeengebracht. Volgens de planont wikkelaars was het echt passen en meten geblazen om al die functies in het dorpshuis nieuwe stijl een plaatsje te geven. Er komt bijvoorbeeld naast het kantoortje voor de beheerders van het dorpshuis en het woonzorgcen trum een ruimte voor een pinauto maat en een automaat om de chipknip op te waarderen. De garderobe, toilet ten, keuken, bar, foyer, grote zaal, berging en recreatiehoek liggen aan de rechterkant van de hoofdingang. De tribunes in de grote zaal gaan plaats bieden aan 250 bezoekers en dat is vergeleken met de huidige ca paciteit van 160 zitplaatsen een forse uitbreiding. Naast de foyer, waarin de bewoners van het woonzorgcomplex via een binnendeur direct toegang hebben, is er nog een kleinere ont moetingsruimte waar de oudjes kun nen biljarten en er wordt in die soos- ruimte ook een computer geïnstalleerd. Deze recreatieruimte wordt van de grote zaal gescheiden door een fors bemeten berging waarin de verenigingen, die gebruik maken van het dorpshuis, hun attributen kun nen opslaan. Op de bovenverdieping bevinden zich een vide, waardoor er vrij zicht is op wat er in de grote zaal gebeurt, vergaderzalen en een kleed kamer. Artiesten zullen zich dus voor taan op de bovenverdieping moeten verkleden en schminken. Zij dienen zich via een trap en door de foyer naar het toneel te begeven. Veel verenigin gen gaven tijdens de informatieavond al gelijk aan dat dit geen ideale oplos sing is. „Een musicus, artiest of to neelspeler moet gewoon ongezien (en snel) vanachter de coulissen op het podium kunnen komen. Als een enter tainer in vol ornaat en met eventuele attributen door de foyer moet lopen, is de verrassing van zijn/haar optreden weg en ook praktisch gezien is de grote afstand tussen kleedruimte en de zaal niet handig", zo benadrukte Erik van Hees, secretaris van toneel vereniging Sint-Joseph. Van Hees kreeg bijval van ondermeer de mu ziekvereniging, toneelvereniging de Rederijkers en carnavalsvereniging de Vlooientrappers. De architect be loofde dat hij nog eens goed naar een betere oplossing voor de kleedruimte zou kijken. Naast kritische kanttekeningen was er ook veel waardering voor de opzet van het omvangrijke bouwwerk. De algemene opinie was, dat er met de komst van zowel het woonzorgcom plex als het nieuwe dorpshuis in ieder geval erg veel belangrijke voorzie ningen voor de Oud-Vossemeerse be volking voor de toekomst worden veiliggesteld. „We moeten allemaal een beetje water bij de wijn doen, an ders krijg je zoiets nooit voor el kaar", zo benadrukte ANBO-voor- zitter Tonie Verhees. De preses toonde zich verheugd over het feit dat er nu eindelijk een duidelijk plan voor ouderenhuisvesting gereed is. Verdeeld over twee etages komen er 21 senioren woningen. Het complex bestaat verder uit een recreatieruimte en er is aan de achterzijde een bin nentuin voorzien met tal van sociale en culturele mogelijkheden voor de bewoners en hun familie. Zowel het woonzorgcomplex als het dorpshuis wordt voorzien van een lift zodat de toegankelijkheid voor ouderen en ge handicapten is gewaarborgd. Er komt een optimale geluidsisolatie en ook aan de klimaatbeheersing zal veel aandacht worden besteed. Wanneer er precies begonnen kan worden met de metamorfose van het dorpshart van Oud-Vossemeer is nog niet duidelijk. Dat hangt volgens de pro jectgroep van diverse factoren af. „Volgende week is er nog een inloop avond voor de Vossemeerse bevol king en aan de hand van de opmerkin gen die we in deze overlegrondes hebben gekregen, gaan we de plannen verder concretiseren. Dan kunnen we ook de gemeenteraad vragen om de financiële middelen beschikbaar te stellen. We gaan er nu van uit dat het gebouw er in 2006 zou moeten staan", aldus wethouder Velthuis. Op dit moment zijn er nog enkele wonin gen aan de Schoolstraat, die voor de nieuwbouw moeten wijken, be woond. Voor die bewoners zal eerst vervangende woonruimte moeten worden gevonden en ook voor alle activiteiten die nu doorgaans in het dorpshuis en het kruisgebouw worden gehouden, dient een tijdelijk onderko men te worden gezocht. De realisatie van het bouwplan kan dus nog best de nodige vertraging oplopen. De raadscommissie welzijn en onder wijs is vorige week over de nieuwe plannen in Oud-Vossemeer ingelicht, evenals in een aparte bijeenkomst huisarts Van de Weijer en Kinderop vang Tholen. S' SKStt» "V' V v./"-' - M.. - Michael PoldermanMark Elenbaas en Mark van de Velde (v.l.n.r.) spelen naar hartelust op de zandhoop langs het Pluimpotterein. Vrachtwagens rijden de aarde van het gronddepot aan de Krabben- kreekweg (bij de Broeksedijk) naar Scherpenisse. Duine had al een op tie op de grond, maar wachtte op de vergunning van de gemeente. Die is nu enkele weken binnen en daarom konden de voorbereidingen worden gestart. In totaal wordt het nieuwe terrein ongeveer 1680 vier kante meter groot. De grond blijft een half jaar onaangeroerd om zich te zetten, zijn vaste vorm te krij- gen. Het is de bedoeling dat in maart of april met de bouw van het pomp station met winkeltje, ongeveer schuin tegenover het Chinese res taurant, wordt begonnen. Er komen twee tanks in de grond, één van 45.000 liter en een van 40.000 liter. Ze bestaan uit verschillende com partimenten. Het nieuwe station krijgt twee 'pompeilanden'. Eén wordt voorzien van acht slangen, de ander van zes, zodat er veertien slangen beschikbaar zijn voor on geloden benzine 95, super ongelo de, witte en rode diesel. Dat laatste, bestemd voor landbouwmachines, is nieuw. Duine heeft nu drie pompen (waar van een dubbele) voor de gevel van zijn winkel en woonhuis. „Het is wel eens moeilijk omdat er maar twee opstelplaatsen voor de auto's zijn. Nu is er een betaalautomaat, straks worden het er vier. En het station is dan 24 uur open." De erfpacht voor het bestaande pompstation loopt in 2009 af. „In 1994 was het nog voor 15 jaar uit gegeven. Bij het kernbezoek in 2001 van burgemeester en wethou ders aan het dorp, heb ik gevraagd of ik de grond langs de Spuidam kon kopen. Dat was mogelijk, maar later bleek dat toch niet te kunnen en is het erfpacht geworden voor 30 jaar". De berm naast de rijweg moet wor den uitgegraven. Daar komt ook zand in om later de vloeistofdichte bestrating op te kunnen aanbren gen. Behalve een pompstation komt er ook een winkeltje (tank shop) voor de verkoop van olie, koelvloeistof en andere benodigd heden. „En voor de passant zullen we frisdrank aanbieden." Aan de achterzijde wordt beplan ting aangebracht. Bomen en strui ken worden iets hoger in het talud geplaatst zodat ze niet te lijden hebben van het water dat in de win ter op het Pluimpotterein wordt ge laten voor de ijsbaan. Met de leges wil het gemeentebe stuur een drempel opwerpen tegen een vloed van aanvragen voor planschadevergoeding. Want dat zou leiden tot veel procedures, wat tijd en geld kost. Per verzoek schatten burgemeester en wethou ders de kosten op 2500 tot 3000 euro. Dan zijn de kosten van het ambtelijk apparaat nog niet mee gerekend, zei wethouder Heijboer in de commissie. Wanneer mocht blijken dat het betalen van een schadeloosstelling terecht is, krijgt de aanvrager de betaalde leges te rug. Inwoners zullen dus niet zo maar een claim moeten indienen, maar eerst terdege moeten onder zoeken of die kans van slagen heeft. „Dat is heel goed", aldus SGP'er H. Geluk. Zijn fractie vindt het prima dat een drempel wordt opgeworpen en wil geen verlaging van het bedrag. Ook VVD en ABT steunden het voor stel onverkort. PvdA'er M.A.H. den Haan deed hetzelfde nadat de wethouder had toegelicht dat de kosten van een procedure in feite hoger zijn dan de genoemde 3000 Ook de CU steunde het idee van een drempel, maar A.L. Piet vond dat het legesbedrag geen belemme ring mag zijn voor minder draag- krachtigen om een procedure te be ginnen. Daarom stelde hij een halvering voor tot 500 euro. Het CDA ging zelfs nog verder. „Ga op het niveau zitten van het griffie recht van de rechtbank," ik meen dat dat 110 euro is", aldus J.P. Bout. Hij zei dat 'de gewone man' de kans moet hebben om een dergelij ke procedure te beginnen. D66 stelde zelfs voor om verschillende tarieven te hanteren voor particu lieren en bedrijven, en noemde voor eerstgenoemden eveneens een bedrag van 500 euro. D.P. Suijker- buijk lichtte toe dat bedrijven met claims van tonnen of miljoenen zouden kunnen komen en dan is 1000 euro een magere 'borgsom'. De wethouder wees erop dat ook particulieren hoge claims zouden kunnen hebben. Bovendien wist hij niet of het hanteren van verschil lende tarieven toegestaan is. Suij- kerbuijk opperde ook nog de mo gelijkheid om de hoogte van de leges te koppelen aan het inkomen. „Het gaat om een stukje solidari teit. Dat je niet het recht van de sterkste krijgt." Het leek hoofd fi nanciën J.M. Duine niet juist dat de gemeente inkomenspolitiek be drijft. Bovendien raadde hij diffe rentiatie af. Het wordt er alleen maar ingewikkelder door en geeft de gemeente meer werk, brachten ook SGP, CDA en CU tegen het D66-idee in. En VVD'er F.J. Goos- sen meende dat iemand die voor zijn recht opkomt waar het zijn ei gendom betreft, zijn best zal doen om hier of daar geld vandaan te ha len om een procedure te betalen. Toen er voor differentiatie geen en kele steun bleek, koos Suijkerbuijk de kant van CDA en CU en vroeg een verlaging van het voorgestelde tarief. CU'er Piet daarentegen be sloot alsnog het voorstel van b. en w. te steunen omdat er voor een verlaging geen meerderheid is te vinden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 7