Zevenklapper van Vosmeer bij Dreischor Rentree van Adrie Smits stimuleert Stavenisse met gelijkspel bij Klundert Visser Jordy van de Zande brengt het er goed vanaf Emergo deelt de punten Menheere en Hoek vooraan in slotvlucht School-woonverkeer rustiger in Vossemeer Leon v.d. Ouden wil basisplaats gezien goals Smerdiek dames doen mee in top Koersballen 70 ambtenaren gaan op de fiets Donderdag 18 september 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vosmeer heeft zich goed hersteld van het onverdiende verlies op de eerste competitiedag tegen WWV. In en te gen Drieschor werd een klinkende 1-7 overwinning be haald. Enige smet op de wedstrijd was een veldverwijde- ring na twee gele kaarten voor Jasper de Regt. Interim-trainer Sjaak Istha was uitermate blij met de ze venklapper. „Zo'n zege heeft Vosmeer in lange tijd niet meegemaakt. Dit is geweldig goed voor de moraal." Nipt verlies Noad 2 Thol.Boys 4 klopt WHS 3 Knappe zege Noad 4 Vliegende start Smash jongens Nieuwe machtsverhou dingen bij SPS Geen diepgang bij Smerdiek Orleans Saran Hensies Te voet of per fiets naar school der Rini Plompen. In het tweede deel raakte de door Jean Paul Rens en Ed Mastbergen voorbeeldig ge leide defensie van Vosmeer niet meer in de problemen. Arjen Ver kamman zorgde al snel voor de 1-4. De voor John Vroegop in de ploeg gekomen Hans Vaders junior maak te er kort daarna 1-5 van. Ook na het voortijdig vertrek van De Regt stoomde Vosmeer door. Zowel Jac- co als Hans Vaders scoorden ieder nog eenmaal. Een kwartier voor het einde kwam de jonge Mark Mosch in de ploeg voor rechtsachter Mi chel van Leeuwen. Istha maakte zich na afloop nog het meest druk om de rode kaart. „Achteraf gezien had ik Jasper er eerder uit moeten halen. Wie voortaan een gele kaart krijgt vanwege mekkeren op de lei ding kan onmiddellijk naar de kant. Dat soort zaken wil ik er absoluut niet meer bij hebben." Zondag speelt Vosmeer tegen het nog puntloze Kwadendamme. Vol gens Istha wordt dat een cruciaal duel. „Bij winst nemen we ruim af stand van de onderste plaatsen en kunnen we zien wat deze zege op Dreischor werkelijk waard is ge weest. De tegenstand was vandaag wel erg matig." Het was Jacco Vaders die zondag met een rake kopbal voor een vroe ge voorsprong zorgde. Die meeval ler leverde vooral nonchalance op in de rangen van de bezoekers. Dreischor profiteerde meteen van de verslappende aandacht. Een middenvelder mocht ongehinderd vanaf de eigen helft oprukken en vrij op doelman Michel Nelen af gaan: 1-1. Nelen en diens concur rent John Aarnoudse keepen bij toerbeurt elk twee wedstrijden ach ter elkaar, een afspraak waarin bei den zich kunnen vinden. Het door Istha gehanteerde roulatiesysteem past bij het streven van de interim trainer om van Vosmeer een hechte groep te maken. Bij rust leidde Vos meer met 1-3 dankzij een fraaie vrije trap van Arjen Verkamman en een mooie boogbal van opnieuw Jacco Vaders. Meest opvallende speler was echter Dennis Vroegop die met zijn snelheid aan de zijkant regelmatig voor gevaar zorgde. In de pauze kwam Mark Timmermans in de ploeg voor rechtermiddenvel- Reserve tweede klasse Noad 2 verloor zaterdag van de reserves van Wieldrecht, kandidaat voor de titel, met 4-3. Toch begonnen de Sint-Philips- landers niet scherp aan het duel en na vijf minuten keken ze tegen een achter stand aan. Grensrechter Adrie Fonteijne vlagde bij die treffer voor buitenspel, maar de arbiter ging daar niet op in, evenmin als op de uitleg. De technisch vaardige thuisclub was net iets beter dan de bezoekers. Na een kwartier spelen werd het 2-0 en opnieuw voelde Noad zich benadeeld. Een dieptepass werd buitenspel gegeven, Michiel v.d. Est kopte de bal terug naar voren en vervol gens schoot een Wieldrecht-speler in. Aanvoerder Ligtendag vroeg de scheids rechter om uitleg, maar de man was niet voor rede vatbaar, aldus de Noad-zegs- man. Ondanks de tegenslagen probeerde Noad in het spel te komen. Voorstopper Erwin Kot schoof door naar het midden veld, waardoor de thuisclub lange ballen moest gaan geven. Dat leverde de Sint- Philipslanders verschillende kansen op. Net voor de rust viel Eric Fonteijne uit met een polsblessure en werd vervangen door Reini Reijngoudt, terwijl na de pauze Michel v.d. Reest in het veld kwam voor Robin Kot. Noad bleef het zelfde spel spelen en uit een voorzet van Reini Reijngoudt kopte Dennis Kot in (2-1). Meteen daarna schoot Roland v.d. Velde, diep gestuurd door Anthonie Ver wijs, tegen de paal. Noad bleef drukken en Reini Reijngoudt scoorde de gelijk maker uit een vrije trap van Sietse Ge luk. De Sint-Philipslanders merkten dat er meer te halen viel, maar vooralsnog faalde Michiel v.d. Est alleen voor de keeper. Laatste man Jaap van Oudenaar de kreeg halverwege de tweede helft een tik tegen zijn enkel, maar hij moest ver der spelen doordat er geen wisselspelers meer waren. Noad bleef de druk opvoe ren, maar de treffer viel aan de andere kant. Doelman Ligtendag verwerkte een verre ingooi niet goed en via zijn li chaam scoorde Wieldrecht (3-2). Uit een combinatie werd het zelfs 4-2, maar in de slotfase wist Dennis Kot het verschil te verkleinen uit een pass van Reini Reijngoudt. Ondanks het verlies compli menteerden de leiders hun team met de getoonde inzet. Reserve vierde klasse Tholense Boys 4 keek in de wedstrijd te gen WHS 3 al na tien minuten tegen een achterstand aan, maar won uiteindelijk met 2-4. Binnen een kwartier trok Pascal van Oorschot met een schuiver de zaak recht. Even later bracht Erik Nieuwkoop zijn team zelfs aan de leiding uit een voorzet van Van Oorschot. Stefan Zoete- weij zorgde voor 1-3, maar nog voor de rust kwam WHS terug: 2-3. De Sint-An- nalanders gingen na de hervatting op zoek naar de gelijkmaker en invaller doelman Erik Hoogendijk moest aan Thoolse kant dan ook de nodige reddin gen verrichten. De geel-zwarten coun terden en dat kwam halverwege de twee de helft goed uit. WHS-doelman Kees Goedegebuure liet de bal los en Maarten Bakx was er als de kippen bij om de vierde Thoolse treffer op het scorebord te zetten. De Sint-Annalanders kregen nog een strafschop nadat Sander van Zetten Nico Hage liet struikelen, maar de Thoolse doelman dook het leer uit de hoek. Aan de andere kant schoot Gonnie van As de bal in de handen van de keep er. Reserve vijfde klasse De vierde keus van Noad heeft ZPR 4 geklopt met 4-3. De Sint-Philipslanders begonnen met verzorgd en snel spel, maar de afwerking liet - mede door goed verdedigen van de bezoekers - te wensen over. Na een half uur spelen liet Kees Vroegop de Bergse doelman kansloos met een strak schot. ZPR zette meer druk en uit een vrije trap kon de gelijk maker ingeschoten worden nadat de bal terugsprong van de borst van doelman Van Herk. Noad bleef kansen houden en kort voor de rust lobde Rien Steijn op aangeven van Vroegop de bal over de doelman (2-1). Wissels aan Noad-kant maakten dat het na de hervatting aan vankelijk wat onrustig was op het mid denveld. ZPR kon het spel maken. Na een scrimmage legde Kees Verstrate de laatste man van de Bergenaren neer en de toegekende strafschop werd onberis pelijk ingeschoten (2-2). Noad liet het er niet bij zitten en kwam met vlagen sterk counterend voor het doel. Dat leverde een vrije trap op net buiten het zestien metergebied en met een hard schot bracht Vroegop zijn team weer aan de leiding. Vijf minuten later kwam ZPR opnieuw langszij en een gelijkspel leek het hoogst haalbare te worden. Totdat vijf minuten voor het einde Ramon Ver wijs op rechts goed doorkwam en voor zette. Via de lat viel de bal voor de voe ten van Steijn en die joeg ze hoog in de touwen, waarmee de winst een feit was. Leon v.d. Ouden was zaterdag de matchwinnaar' bij Hoek tegen ASWH. De uit Sint-Annaland af komstige spits nam met kopballen twee treffers voor zijn rekening en eiste daarmee de zege op. „Dit is ge woon fantastisch, buitengewoon, het kan niet beter", aldus een blije Den Ouden, die vorig seizoen als superih- valler bij de Zeeuws-Vlaamse ploeg fungeerde. Hij is teleurgesteld, dat hij nog steeds niet de eerste keus is van de trainer. „Ik kan dat alleen maar rechtzetten met prestaties", realiseert Leon v.d. Ouden zich. „Met deze twee doelpunten klop ik nadrukkelijk aan de deur. Het waren ook twee ge weldige voorzetten en als spits ben je ervoor om dat af te maken." De tot de Zeeuwse top doorgedrongen Sint- Annalander doet alles wat hij kan om tot de basis door te dringen. „Ik heb loopvermogen en de doelpunten gaan er gelukkig ook nog in. Alleen tech nisch kan het nog beter." Leon v.d. Ouden wil de?e competitie met Hoek in de top drie eindigen. „Als we kam pioen kunnen worden, doen we dat natuurlijk ook. Er kan best wat moois uitkomen." Tafeltennis Het jongensteam van Smash '76 dat uitkomt in de landelijke C-klasse ken de een formidabele competitiestart. Dordrecht 2 werd met 10-0 geklopt en dat geeft meteen aan welk doel Ar no Bruijnzeel, Harm Westdorp en Remco Vroegop voor ogen hebben: kampioen worden! De wedstrijd be gon overigens een uur later doordat de Dordtenaren Sint-Annaland niet direct konden vinden. Vroegop, een week eerder nog winnaar op het invi- tatietoernooi van Smash, won zijn partijen simpel. Westdorp en Bruijn zeel hadden af en toe wat moeite, maar bleven toch ongeslagen. Het tweede jeugdteam van de Sint- Annalandse tafeltennisclub ging thuis met 10-0 onderuit tegen Scal- dina uit Zierikzee. Ook Smash 3 leed een grote nederlaag, in Breda werd het 9-1 voor Belcrum. Alieke Vroegop redde de eer voor de Tho- lenaren. Jeugd 4 verloor in Steen bergen met 8-2 van TCS. Maurits Keur won twee keer en daar bleef het bij. Het vijfde jeugdteam won, gelukkig voor Smash, wél. Het ver sloeg Tanaka uit Etten-Leur met 6- 4. Eric Bruijnzeel werd matchwin naar, hij bleef ongeslagen. Jan-Willem van Vossen en Huib v.d. Klooster debuteerden met één over winning in competitieverband. De senioren kwamen afgelopen week einde nog niet in actie. Programma: Back Hands 2-Smash 1 (vr.), Smash 2-Hotak 4, Smash 3-Kerk- werve 2, TCS 5-Smash 4, Tanaka 13- Smash 5; Kwiek-Smash jongens, Effect- Smash 2, Smash 3-Witac, Smash 4-Back Hands, Vice Versa-Smash 5. Zowel SPS als Stavenisse verrasten in de vierde klasse B met gelijke spelen tegen hoog ingeschaalde tegenstanders. Met name de 3-3 van Stavenisse bij ex-derdeklasser Klundert trok de aandacht. SPS hield Chrislandia op 2-2. Smerdiek stelde wederom teleur. Bij Halsteren werd de tweede nederlaag van het seizoen geleden: 2-0. Smerdiek heeft tot dusver ook nog niet het net kunnen vinden. wijze waar de flink afgevallen Ni co Nooy als slot op de deur bij Sta venisse wel raad mee wist. In de 70e minuut leek de sensatie com pleet. De Brabantse keeper grab belde en Jeremy Gierman profi teerde: 2-3. De thuisclub beschikte over een betere conditie en draaide Stavenisse de duimschroeven aan. Een flinke hoeveelheid vrije schoppen rond het zestienmeterge bied zorgde voor veel dreiging. Verder dan de 3-3 kwam Klundert echter niet. Scheidsrechter Brou wer trok nog een handvol extra mi nuten speeltijd bij, waarin de be zoekers enkele malen goed weg kwamen. Gescoord werd er niet meer. Dick Soomers bracht in het laatste halfuur Niels Veltman, Pe ter Eerland en Wim Klippel als verse krachten binnen de lijnen voor respectievelijk Leen Lemson, Bram Smits en Han de Rooij. Titelfavoriet Klundert bleek tech nisch sterker dan Stavenisse, dwong ook meer kansen af, maar moest tot driemaal toe terug ko men van een achterstand om nog een punt over te houden aan het duel. Het meest opvallende gezicht in de voor de Thoolse ploeg eerste competitiewedstrijd was dat van routinier Adrie Smits. Achter de aanvallers Jeremy Gierman en Bram Smits bleek de ervaren spe ler het ideale aanspeelpunt. Smits kan nog altijd een balletje vasthou den en laat ook de jongeren in het team van trainer Dick Soomers be-, ter voetballen. Met name achter neefje Bram Smits lijkt profijt te trekken van zijn rentree. Na een kwartier nam Stavenisse de lei ding. Het was uitgerekend Adrie Smits die breed legde op Bram Smits: 0-1. De gelijkmaker in de 25e minuut werd door de bezoe kers aangevochten. Zowel Leen Lemson als Han de Rooij stonden aan de grond genageld, vanwege een vermeende ingooi. Het. vlag- signaal van de Klundertse assis tent-scheidsrechter kwam er echter niet, het spel ging door en de 1-1 lag in het net. Het pleitte voor de inzet van Stavenisse dat deze te genslag moeiteloos overwonnen werd. Ook zonder de geblesseerde steunpilaren Martin Neele en Paul Oosdijk bleek de ploeg bij uitval len aartsgevaarlijk. In de 35e mi nuut bewees Adrie Smits dat hij ook nog altijd een neusje voor de goal heeft. Op aangeven Bram Smits liet hij de Klundertse verde diging zijn hielen zien om vervol gens ook de keeper te omspelen: 1- 2. Soomers waarschuwde zijn manschappen in de rust om in het tweede deel bij de les te blijven. Dat advies bleek aan dovemans oren gericht. Bij de eerste de beste aanval lieten de bezoekers zich verrassen door een snelle ingooi en stond het 2-2. Wie dacht dat de thuisclub vervolgens orde op za ken zou stellen kwam bedrogen uit. Het fysiek sterke Klundert zocht het vooral in lange ballen op de lange mensen voorin, een speel- Ondanks een slechte wedstrijd keek SPS na afloop tevreden terug op het duel tegen Chrislandia. De Brabantse ploeg, vorig seizoen via de nacompetitie nog bijna gepro moveerd naar de derde klasse, werd op 2-2 gehouden. SPS-trainer Gerard van Zalinge was niet onder de indruk van de tegenstander. „Als dit in deze klasse een top- ploeg is, wil ik de rest ook wel zien."Van Zalinge was evenmin bekoord door het spel van zijn ei gen team. Het jonge SPS oogde zenuwachtig en leek onder de in druk van de reputatie van de be zoekers. Daardoor viel er bij de eerste thuiswedstrijd van het sei zoen voor de toeschouwers weinig te genieten. In de openingsfase werd geklungel in de roodwitte de fensie afgestraft: 0-1. SPS ging niet bij de pakken neerzitten en zocht het doel van de tegenstander. Van Zalinge: „We hebben dan wel geen moment goed gevoetbald, de arbeid en inzet maakten veel goed. Conditioneel zit het bij ons dit sei zoen ook goed in elkaar en de groep is naar elkaar toegegroeid. Het plezier straalt er af." Na het terugtreden van routinier A.P. van der Belt zijn er bij SPS nieuwe machtsverhoudingen aan het ontstaan. Met name aanvoerder Martin Quist en de gretige Dennis Boer moeten de kar nu trekken. Beiden deden dat naar behoren, al vergat vooral Boer nog wel eens om zelf vanuit zijn taak te voetbal len. Ook de voormalige tweede elftal speler Matthijs Hage deed het aan de linkerkant van het mid denveld een uur lang behoorlijk. Wiljan Lisseveld schakelde zich voorin regelmatig goed in aan de zijkant, waardoor de thuisclub het nodige gevaar wist te stichten. Na een halfuur werd het verdiend ge lijk. Lisseveld ging goed door over de vleugel en bereikte bij de twee de paal Jaco Jansen: 1-1. Chrislan dia was in Poortvliet wel de betere ploeg, maar bij de schaarse kansen trad doelman Niels Lisseveld goed op. In de 55e minuut namen de be zoekers opnieuw de leiding. De door scheidsrechter Fase toege kende penalty werd door SPS be streden. De Brabantse aanvaller liet zich in hun ogen gemakkelijk vallen, nadat hij bij het passeren van de laat uitgekomen Lisseveld de bal te ver voor zich had uitge speeld. Na het luwen van de pro testen werd de penalty onberispe lijk ingeschoten: 1-2. De licht geblesseerde Peter van der Male kwam in de ploeg voor de moege streden Matthijs Hage, in een po ging om het spel op de wagen te krijgen. Het duurde tot tien minu ten voor het einde, voordat de ge lijkmaker op het bord kwam. Boer veroverde de bal en via de spitsen Wiljan Lisseveld en Johan Uijl kwam het leer voor de voeten van Jansen die ditmaal laag inschoot: 2-2. De voor Corné Rottier inge vallen jeugdspeler Robbert Sloot- en kreeg onmiddellijk na zijn en tree nog een kans op de winnende treffer, maar drukte te bescheiden af. Drie punten zou volgens Van Zalinge ook teveel van het goede zijn geweest. Komende zaterdag moet SPS aantreden tegen Duive- land dat zijn beide partijen tot dus ver wist te winnen. „We hebben daar niets te verliezen. We zijn be zig om iets weg te zetten waar we nog jaren mee verder kunnen." Tegen de betere ploegen in de vierde klasse komt Smerdiek op dit moment kwaliteit tekort. Na Duiveland bleek ook Halsteren voor de ploeg van Pim Potappel een niet te overwinnen obstakel. Het werd op De Beek 2-0 voor de thuisclub. Daardoor is Smerdiek na twee speeldagen, behalve zon der punten, ook nog zonder goals. Potappel probeerde het na afloop van de positieve kant te zien. „Het is duidelijk dat Smerdiek nu even geen ploeg heeft die voor de bo venste twee plaatsen mee kan doen. Wel is er voldoende inzet en beleving. Wat we missen is diep gang richting het doel van de te genstander." Met het opstellen van Erik van Haaften als tweede spits naast Niels Hage hoopte Potappel zater dag dat zijn ploeg wel voor die dreiging kon zorgen. Doordat de centrale middenvelder Wiliam de Bie met name voor rust vooral op zoek was naar de juiste positie, kwam er van die gedachtegang weinig terecht. Smerdiek dwong vrijwel geen kansen af. De thuis club, die wel beschikte over drie snelle en doelgerichte aanvallers, was gevaarlijker. Na een halfuur werd het verdiend 1-0 voor de Brabanders. Smerdiek zoekt na het vertrek van Serdar Uygun (Krabbendijke) en het afhaken van Elmar van der Griek en Moham med Allali nog duidelijk naar de juiste balans in het elftal. In de tweede helft volgde wel een licht herstel. Er was meer balbezit en ook werden er soms goede combi naties op de mat gelegd. Een kop bal van Niels Hage in het zijnet bleef echter lang het belangrijkste wapenfeit. Tekenend voor de aan vallende onmacht bij Smerdiek was dat het meeste gevaar moest komen uit vrije trappen. In de slot fase schoof centrumverdediger Jordy Hage door naar de voorste linie. Ook die tactische zet leverde geen resultaat op. Wel sloeg de thuisclub bij een uitval in de 85e minuut nog een keer toe. Potappel nam die tweede treffer gelaten op. „Op een gegeven moment moet je wat doen en risico's nemen." Za terdag speelt Smerdiek tegen ZPR dat tot dusver tweemaal de volle buit binnenhaalde. Potappel heeft desondanks vertrouwen in een goede afloop. „Het zal duidelijk zijn dat we tegen ZPR geen ca deautjes zullen krijgen. Ondanks de slechte start zijn we niet in pa niek. Als we zo hard blijven wer ken als we nu doen, moeten de re sultaten een keer komen." Door de 3-0 overwinning tegen Kloetinge doet debutant Smerdiek mee in de top van de tweede klasse. De tegenstander - ooit een roem ruchte club in het Zeeuwse dames voetbal - kon door blessures ternau wernood een elftal op de been brengen. Ze werd door Smerdiek meteen vastgezet op de eigen helft, maar tegen een overmacht aan ver dedigers is het moeilijk scoren. Smerdiek speelde veel over rechts en hoewel er kansen kwamen, stond het vizier niet scherp. Niettemin opende de thuisclub de score. Ra- mona van Tiggele kopte de bal in het net uit een vrije trap van Lenny Stoutjesdijk. Even later schoot Tina Dujakovic uit de tweede lijn hard op de paal. Kloetinge probeerde met lange ballen gevaar te stichten, maar Smerdiek sloot het goed af. Het werd 2-0 door een schot met links van Lenny Stoutjesdijk, die door Ramona van Tiggele vrij was gezet voor het doel. In het vervolg gingen harde schoten van Stoutjesdijk, Du jakovic, Van Tiggele en Anne Hage over en naast. Maar vlak voor tijd schoot Petra Klippel uit een hoek schop de bal draaiend over de keep er in het doel en dat betekende 3-0. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. C. van Gorsel 38 p; 2. T. Goode 37,5 p; 3. L. Wielaard 27 p; 4. W. Bijl 22 p; 5. A. Wielaard 18 p; 6. J. Nijstad 12 p; 7. G. Verwijs 9 p. Tholen: 1. mevr. R. Nagtegaal en mevr. R. van Driel 33 p; 2. L. Soomers en R. v.d. Houten 24 p; 3. mevr. Y. Verkamman en mevr. A. Scherpenisse 17 p; 4. mevr. R. Burrows en mevr. C. Wilsing 15 p; 5. W. Scherpenisse en N. Moerkerken 14 p. Meulvliet: I. G. Melching en T. Goode 48 p; 2. R. Vroegop en L. van Bale 36 p; 3. R. Bolier en L. Verschoor 28 p; 4. D. Lindenberg en J. Vroegop 27 p; 5. G. Bo lier en B. Melching 26 p. Jordy van der Zande - hij wordt vandaag zes - uit Oud-Vossemeer heeft zaterdag het kampioenschap gewonnen van de sportvisfederatie Zuid- West Nederland. Hij sloeg op het Walcherse strand vier vissen aan de haak. Deze wedstrijd is voor het eerst georganiseerd en er kon jeugd aan meedoen in drie leeftijdscategorieën. Vier federaties, waaronder de Del tafederatie uit onze regio, zijn on langs samengegaan. Er zijn diver se commissies gevormd. Zo is er Met een clownsneus op neemt jeugdvisser Jordy van der Zande zijn prijzen in ontvangst. een wedstrijdcommissie, waarvan penningmeester Truus Rijnberg van 't Scharretje in Oud-Vosse meer deel uitmaakt. Deze heeft be sloten tot een aantal wedstrijden - in zowel zout als zoet water - voor jeugd en senioren als federatie kampioenschap. Daaraan zijn de Cliniclowns als goed doel verbon den. „De federatie heeft besloten het inleggeld van de deelnemers te verdubbelen voor de Clini clowns", aldus mevr. Rijnberg. Zaterdag stond bij de Strandweg te Vlissingen de wedstrijd voor de jeugd op het programma. Er waren twintig deelnemers, die een niveau lager werden ingedeeld dan de lan delijke bond NWS gewoon is. Jordy v.d. Zande was in de C- groep (5 t/m 8 jaar) de enige vis ser. Hoewel hij nog jong is, doet hij bij het vissen alles al zelf, ver telt mevr. Rijnberg. „Het aas aan de haken, het ingooien en het uit draaien. De meeste kinderen van die leeftijd worden daarbij gehol pen, maar Jordy is al verder." De jeugdige Vossemeerder trok veel bekijks, want hij is kleiner dan de hengel die hij gebruikt. Tot een half uur voor het einde stond Jordy zelfs in de B-groep (9 t/m 12 jaar) nog bovenaan. Met de vier vissen die hij ving, zou hij uiteindelijk in zowel de B- als de A-groep (13 t/m 16 jaar) derde zijn geweest. De' enige andere Thoolse deelnemer, Kevin Koop uit Oud-Vossemeer, eindigde in de A-groep op de vijf de plaats. Alle deelnemers kregen een rode clownsneus en een medaille, de winnaars bovendien een koperen clowntje en een beker. Op 16 no vember staat de wedstrijd voor de volwassenen op het programma. Dan wordt aan een ambassadeur van de Cliniclowns de cheque aan geboden met het door de federatie bijeengebrachte bedrag. Emergo is voor het eerst inge deeld in een poule met uitslui tend standaardteams. Tegen Triade had het problemen met het fysieke spel. Uiteindelijk deelden beide teams de punten: 8-8. Emergo 2 moest met 3-7 de meerdere erkennen in Vios. Het vlaggenschip wist Triade goed bij te houden en had bij de rust zelfs een 4-3 voorsprong. Na de hervatting kwamen de bezoekers terug en liepen uit naar 5-6. Het bleef spannend, want de ploegen deden niet voor elkaar onder. Uit eindelijk werd het 8-8, waarbij aan Thoolse kant Jaco van Heemskerk (3x), Kristian van Heemskerk (2x), Marco v.d. Hoek (2x) en Justine Weijenberg scoorden. Tegen Vios, dat heel anders was sa- mengesteld dan vorig seizoen, nam Emergo 2 al snel een 2-0 voorsprong. De bezoekers uit Numansdorp namen het initiatief echter over en ze kwamen langszij. Na de rust scoorden de rood zwarten weer als eerste, maar Vios kwam goed terug en nam een beslis sende 3-7 voorsprong. Nog één keer vond Emergo de korf, zodat de eerste nederlaag een feit was. Ad Farla, Jaco Rip en Marianne Rombouts namen de doelpunten voor hun rekening. Tegen Juliana nam de B-jeugd voor de rust een 3-0 voorsprong. Daarna wist de ploeg uit Oud-Gastel beter bij te blijven, maar de Thoolse zege kwam geen moment in gevaar. Het werd 5-2 dankzij treffers van Charlotte Weijen berg (2x), Rick Bazen, invalster Chan- tal Bentvelsen en Jan Lupker. Emergo C verloor met 0-4 van Ventura Sport. De tegenstander uit Strijen kreeg iets meer kansen en was erg tref zeker, zodat het de Tholenaren de eer ste punten ontfutselde. Emergo E en Deetos stonden bij de rust nog op 0-0. Daarna opende Joyce Hoek de score, maar de tegenstander uit Dor drecht kwam langszij en wist uiteinde lijk met 1-2 te winnen. Tegen Vios wist Emergo F de kansen niet te benutten. De bezoekers scoor den één keer en wonnen daarmee de partij, terwijl de strafworpen in 8-8 eindigden. Programma: Argento-Emergo 16 u„ Good Luck 3-Emergo 2 14 u.; DSO- Emergo B 9.30 u„ Voltreffers-Emergo C 10 u., Emergo E-Scheldevogels 9.30 u„ Juliana-Emergo F 10 u. Helpende Handen. De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van Hel pende Handen houdt vrijdagavond 26 september om half acht de jaar vergadering in het gebouw van de Ger. Gem. in Dirksland. Na het huishoudelijke gedeelte vertelt zus ter C. van Rossum over de gehandi captenzorg Elim in Nigeria. Dansatelier. Morgen, vrijdag 19 september, is er tussen 17.35 en 18.35 uur een dansatelier voor jongeren in het Centrum voor de Kunsten aan de Burg. Stulemeijer- laan te Bergen op Zoom. Het gaat niet alleen om de danspassen, maar om het totaalbeeld van een optreden. Inlichtingen tel. 0164- 277670. Duivensport Het duivenseizoen zit erop, zater dag waren de laatste vluchten. Uit Hensies had D.J. Menheere van de Reisduif de snelste Thoolse vlieger met bijna 1276 meter per minuut, terwijl vanuit Orleans Saran de combinatie Hoek van de Vredesduif de snelste notering had met bijna 1023 m/min. Er werden respectievelijk 498 en 380 duiven gelost van de vijf Thoolse verenigingen. In Orleans Saran gingen de vogels om 10.20 uur de lucht in voor een vlucht van 431 tot 441 kilometer. De wind was noordoost. Na Sint- Philipslander Hoek gooiden in het rayon ook de jeugdleden Kees de Graaf van de Reisduif en Kevin v.d. Berge van de Trouwe Duif hoge ogen. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, in concours 29 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 17.53.20 u. is 952,52 m/min, laatste duif 19.12.36 u. is 827,475 m/min. H.T. van Hemert I, 4; I. Quist 2, 5, 6, 8; D. de Wilde jr. 3,7. De Reisduif Scherpenisse, in concours 56 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 17.25 u. is 1018,589 m/min, laat ste duif 18.02.17 u. is 936,439 m/min. C. de Graaf 1, 3, 8, 11, 13, 14, 15; J.J. Bolier 2, 4, 7, 10, 12, 17, 18, 19; J. Moerland 5, 9; P. Potappel 6; J.W. He- ijboer 16. De Vredesduif Sint-Philipsland, in concours 183 duiven van 11 deelne mers. Eerste duif 17.31.04 u. is 1022,802 m/min, laatste duif 19.25.27 u. is 808,193 m/min. Comb. Hoek 1, 5, 7, 8,9, 10, 13, 15, 19, 23, 24, 27, 45; L. Reijngoudt 2, 18; comb. Reijngoudt 3, 6, 17, 35, 43; R. Reijngoudt 4, 11, 39; J. van Dommelen 12, 22, 25, 26, 29, 30, 31, 34,42; comb. Reijngoudt en Zn. 14, 28, 41, 44; M. Meijer 16, 38, 46; P. Wagemaker 20, 33; J.D. Quist 21, 37, 40; J.C. Verwijs 32, 36. De Trouwe Duif Tholen, in concours 41 duiven van 4 deelnemers. Eerste duif 17.30.05 u. is 1009,657 m/min, laatste duif 18.36.45 u. is 873,628 m/min. K. v.d. Berge 1, 5, 7, 8; C. Laban 2, 9, 11; C. Moeliker 3,4,6, 10. De Zwaluw Oud-Vossemeer, in con cours 71 duiven van 9 deelnemers. Eerste duif 17.35.01 u. is 1004,575 m/min, laatste duif 18.19.49 u. is 911,393 m/min. P. de Wilde 1A. Havermans 2; A. Ca- pelle 3, 17, 18; M. v.d. Mark 4, 5; D. Va ders 6, 13; P. Hommel 7; J. Capelle 8, 9; F. Bal 10, 11,12, 14, 15, 16. Met een noordoostenwind vlogen om half twaalf 498 Thoolse duiven op huis aan, een tocht van 126 tot 132 kilometer. Menheere had de snelste, vóór R. Reijngoudt uit Sint- Annaland. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, in concours 50 duiven van 5 deelnemers. Eerste duif 13.10.14 u. is 1260,889 m/min, laatste duif 13.34.22 u. is 1020,443 m/min. D. de Wilde jr. 1, 2, 3, 5, 9, 11, 12; R. v.d. Laan 4, 7, 8, 10, 13; A. Bijl 6. De Reisduif Scherpenisse, in concours 132 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 13.09.35 u. is 1275,972 m/min, laatste duif 13.20.56 u. is 1146,961 m/min. DJ. Menheere 1, 9, 10, 16, 19, 24, 36, 39, 44; J.J. Bolier 2, 3, 5, 6, 8, 14, 17, 23, 25, 26, 40, 41, 43; C. de Graaf 4, 11, 13, 20, 21, 22, 31, 35; J.W. Heijboer 7, 27, 32, 34; P. Potappel 12; A. Hage 15, 28; L. Hage 18, 30; M.Y. Ponse 29; A. Moerland 33; J. Moerland 37, 38,42. De Vredesduif Sint-Philipsland, in concours 129 duiven van 10 deelne mers. Eerste duif 13.14.08 u. is 1270,493 m/min, laatste duif 13.30.39 u. is 1123,911 m/min. R. Reijngoudt 1, 2, 4,'5, 6, 8, 9, 10, 11, 13, 19, 26; comb. Hoek 3, 7, 14, 15, 16, 17, 22, 24; J. Reijngoudt 12, 18, 23, 27, 30, 33; comb. Reijngoudt 20, 21, 29, 32; comb. Reijngoudt en Zn. 25, 28, 31. De Trouwe Duif Tholen, in concours 49 duiven van 6 deelnemers. Eerste duif 13.16.27 u. is 1200,757 m/min, laatste duif 13.23.02 u. is llo4,714 m/min. C. Moeliker l; K. v.d. Berge 2, 4, 8, 9, 10, ll, 13; C. Laban 3, 12; P. Laban 5, 6, 7. De Zwaluw Oud-Vossemeer, in con cours 138 duiven van 17 deelnemers. Eerste duif 13.16.11 u. is 1238,166 m/min, laatste duif 13.26.59 u. is 1124,468 m/min. J. Capelle 1, 3, 8,9, 18, 22, 28, 31; P de Wilde 2; A. Capelle 4, 23, 35; A. Haver mans 5, 7, 12, 27; M. de Graaff 6, 29; J. Buitenhuis 10, 11, 13; P. Hommel 14; C. Hommel 15, 25, 34; D. Vaders 16, 19, 20, 21, 24, 26, 32, 33; F. Bal 17; I. Ber- key 30. Vrijwilligers van 3VO controleerden bij de ingang van de Oud- Vossemeerse basisscholen of iedereen zich wel aan de gemaakte afspraken voor woon/schoolverkeer hield. Door zoveel mogelijk te voet of met de fiets naar school te komen wordt de verkeershinder bij de scholen tot een minimum beperkt. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Op dit gebied kunnen we bij de veiligheid van dergelijke wegge bruikers nog veel winst boeken. Wij zouden bijvoorbeeld graag zien dat alle nieuwe tractoren en zelfrijdende landbouwmachines vanaf de fabriek al met een dodehoekspiegel worden voorzien", aldus de landelijke coör dinator van 3Vo. Tijdens de landelijke actiedag voor verkeersveiligheid werd in Oud- Vossemeer ook stil gestaan bij de verkeersmaatregelen die onlangs zijn genomen om de situatie in de Burgemeester Versluijsstraat veili ger te maken. In mei werden tijdens een speciale ouderavond afspraken gemaakt over het verkeersgedrag rond de scholen. „Laat kinderen die vlakbij wonen, te voet of met de fiets naar school komen en als dat gezien de reisafstand echt niet mo gelijk is, breng ze dan met de auto niet meer helemaal tot voor de deur van de school maar tot het parkeer terrein bij het sportpark. Zo voor kom je gevaarlijke verkeerssituaties bij school", luidde het advies van de gemeente, de politie en 3Vo. Naast deze adviezen aan de 'kinderen en hun ouders werden er de afgelopen maanden ook enkele maatregelen genomen die het verkeer bij de ba sisscholen overzichtelijker en veili ger moeten maken. De Burgemees ter Versluijsstraat is door een aanbevolen rijrichting voor de schoolroute min of meer (maar niet formeel-juridisch) eenrichtingsver keer geworden, er is een wegver smalling en oversteekplaats bij de protestants-christelijke basisschool de Ark aangelegd, parkeren is slechts toegestaan in de parkeervak ken en het parkeerterrein voor de rooms-katholieke en openbare basis school is groter en veiliger gemaakt. Bij aankomst op school werden de kinderen en hun ouders gisteren op gewacht door vrijwilligers die infor meerden naar de afstand van huis tot school. Via verschillende gekleurde kaartjes worden de kinderen en de gene die ze brengen beloond of aan gesproken op hun handelswijze. Verkeersambtenaar Leny Jansen kijkt namens de gemeente goedkeu rend toe hoe de gesprekken aan de schoolpoort verlopen. „Vrijwel ie dereen houdt zich netjes aan de ge maakte afspraken. Je ziet dat het er hier op straat nu ook een stuk rusti ger aan toegaat dan enkele maanden geleden. Wellicht dat er op een re genachtige dag of tijdens de koude wintermaanden meer kinderen met de auto naar school worden ge bracht, m&ar als iedereen zich ge woon aan de afspraken houdt, moet het voor zowel de bewoners als de schoolkinderen in de Burgemeester Versluijsstraat een stuk veiliger zijn. De kinderen beleefden in ieder geval een leuke en leerzame ochtend en we hopen dat dit project er toe bij draagt dat de jonge weggebruikers zich voortaan nog beter bewust zijn van de gevaren in het dagelijks ver keer", aldus Leny Jansen. Ruim 70 ambfenaren (35%) doen morgen mee aan de landelijke actie dag 'fiets naar je werk' en sparen daarmee het milieu. Ze hebben ook geen afspraken gemaakt,met mensen die per auto naar het gemeentehuis zouden komen.Vijftien ambtenaren vertrekken (na een ontbijt met een hartversterkend middel) om kwart voor acht aan de Postweg, waar bur gemeester W. Nuis woont. Medewer kers die in West-Brabant wonen, par keren daar hun auto en gaan ook per fiets naar Sint-Maartensdijk. In Poort vliet en Scherpenisse sluiten nog an dere ambtenaren aan. De gemeente heeft ruim 150 Thoolse bedrijven uit genodigd om dat voorbeeld te volgen, maar slechts 7 doen er daadwerkelijk mee met 52 werknemers.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15