SGP peilt mening ondernemers Tholen Snelle auto Sander en Samantha Plaatselijk nieuws Laban Opsteker voor Sint-Maartensdijk Deurloo viert 101e verjaardag Servicebureau krijgt infopunt in bibliotheken Bildtstar 26 cent 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 september 2003J Uitbreiding drukkerij VERF NODIG? Auto in brand Klap in gezicht Diefstal wiel Rijverbod van 7 uur Statiegeld voor vakschool Pak 's uit! Countrydans in Meulvliet Statiegeld voor Woord en Daad Overlast scholen Aanrijding met brommer Film over vogels Motorrijder schept fietser Garage in tuin Rondgang Accelerando Beroepen Bouw woning Rijden onder invloed Bestrating Muijepolder Nieuwe voorgevel Uandgoederen Klaverjasclub start Zestien palingen Vakantiewoning Plattelandsvrouwen gaan koken Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Kankerbestrijding Tholen Bij de provincie bestaan geen plano logische bezwaren tegen de uitbrei ding van drukkerij Dieleman Limovi aan de Oudelandsestraat. Middelburg steunt ook de argumenten waarmee de gemeente de tegen de verbouwing ingediende bezwaren weerlegt. Mo numentenzorg - betrokken omdat ge bouwd wordt in een beschermd stads gezicht - heeft positief geadviseerd. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak m Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Op de Oude Molenbaan in Halsteren is zaterdagnacht een auto van een 23- jarige inwoonster van Tholen in brand gestoken. Een 33-jarige man uit Hal steren is door de politie aangehouden op verdenking van opzettelijke brand stichting. Naast de auto van de Thool- se had hij ook twee andere auto's in brand gestoken en een houten fiets- stalling met twintig fietsen. De brand weer rukte uit en bluste het vuur. De auto's brandden grotendeels of geheel uit. De totale schadepost bedraagt ve le tienduizenden euro's. De brand stichter werd dinsdag voorgeleid bij de rechter-commissaris te Breda. Op de Nieuwe Postweg kreeg zater dagmiddag omstreeks drie uur een 21-jarige automobilist van een onbe kend gebleven persoon een klap in zijn gezicht. Voorafgaande aan het in cident had de man een andere auto mobilist op zijn rijgedrag gewezen. Een inzittende van deze automobilist stapte hierop uit en sloeg de man op zijn gezicht, waarna zij verder reden. In de nacht van donderdag op vrijdag is een wiel weggenomen van een auto die geparkeerd stond aan de Abraham Crijnssenstraat. Tevens werden twee wieldoppen weggenomen, maar deze werden teruggevonden onder een an dere geparkeerde auto. Het schadebe drag van de diefstal is niet bekend. Op de Ten Ankerweg is zaterdag avond om kwart voor elf een 50-ja- rige automobilist bekeurd wegens het rijden onder invloed van alco hol. Na het afnemen van de blaas- test bleek hij drie keer de toegestane limiet te hebben overschreden. Hij kreeg van de politie een rijverbod van zeven uur opgelegd en een dag- vaardiging. Bij Cl000 is voor een bedrag van 266,85 euro statiegeldflessen ingele verd, waarbij de klanten het geld schonken aan de stichting Woord en Daad. Aangezien het opgehaalde be drag door de ICCO wordt verdub beld is er totaal 533,70 euro binnen gekomen voor de reformatorische hulpstichting. Het comité bestemt de opbrengst van de actie voor de uit breiding van vakschool Léo in Bur kina Faso. De hervormde gemeente Immanuël en de gereformeerde Ichthuskerk hou den zondagmorgen om tien uur in de Gereformeerde kerk aan de Doelweg een jeugddienst. Het thema is: Pak 's uit! In deze dienst zal op een verras sende manier een vakantietas worden uitgepakt. De stichting Chamook organiseert za terdag 20 september voor de derde keer een countrydansavond in Meul vliet. De muziek op deze avond wordt verzorgd door Countrydance Drive- inn M&M uit Lepelstraat. Op de dansavond wordt ook een loterij geor ganiseerd. Oud- Vossemeer De door het comité van Woord en Daad gehouden statiegeldbonnen-ac tie heeft 90,40 euro opgebracht. De opbrengst wordt door het ICCO ver dubbeld. Het geld is bestemd voor de uitbreiding van vakschool Léo in Bur kina Faso. De verkeersmaatregelen voor het pro ject Molenstraat en omgeving zijn voor een groot deel uitgevoerd, maar juist toen de scholen begonnen werd er nog volop gewerkt. Raadslid J. Ou- desluijs (PvdA) betreurde dat, maan dagavond in de commissie gemeente lijke ontwikkeling. „Vanaf 1 september zouden alle maat regelen gereed zijn. Het was niet klaar toen de scholen begonnen. Een ver keerde planning. Jammer." Maar volgens wethouder K.A. Heij- boer heeft de gemeente er alles aan gedaan om op tijd klaar te zijn met het werk. Omstandigheden gooiden roet in het eten. „Het kan niet door het slechte weer komen," zei Oudesluijs. „Nee," zei de wethouder, „misschien wel door het warme weer." Op de Oud-Vossemeersedijk vond maandagmiddag omstreeks kwart voor vier een aanrijding plaats tussen een bromfietseren een fietser. Een 17- jarige bromfietser kwam uit de rich ting van de Gankelweg en zag een 58- jarige tegemoetkomende fietser over het hoofd. Beide voertuigen liepen door de aanrijding lichte schade op. Sint-Annaland De vogelvereniging Vogelvreugd or ganiseert vrijdagavond om acht uur een filmavond in de Wellevaete. De toegang voor deze avond is vrij voor alle leden en geïnteresseerden. De film duurt twee uur en toont alles over de vogelwereld. Na afloop kunnen vragen gesteld worden over de film. Vogelvereniging Vogelvreugd organi seert op 28 en 29 november in Meul vliet te Tholen haar tentoonstelling. Een 19-jarige inwoner schepte woensdagmiddag op zijn motor een 64-jarige vrouw met haar fiets in Steenbergen. De vrouw kwam ten val en liep enkele schaafwonden op. De motorrijder sloeg met zijn motor en kele keren over de kop en moest met de ambulance overgebracht worden naar het ziekenhuis. J. Quist mag van de gemeente een ga rage bouwen aan de Tuinstraat. Het bouwplan is in strijd met het bestem mingsplan kom omdat in de tuin wordt gebouwd, maar de commissie gemeentelijke ontwikkeling ging maandagavond akkoord met het ver zoek om er vrijstelling voor te verle nen. In aanloop naar de muziekmarathon organiseert Accelerando zaterdag een rondgang door het dorp. Om zeven uur vertrekt het muziekkorps vanaf het havenplateau. Bij slecht weer gaat de rondgang niet door. Stavenisse De Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland heeft een beroep uitge bracht op ds. T. Klok uit Urk. W. Nieuwenhuize mag aan de Kerk- weg een woning bouwen. Het is wel in strijd met het bestemmingsplan kom omdat de grond een tuin-bestem- ming heeft. De commissie gemeente lijke ontwikkeling ging maandag avond akkoord met het verlenen van een vrijstelling. Sint-Maartensdijk Op de Parallelweg is zaterdagavond om half negen een 34-jarige automo bilist bekeurd wegens het rijden onder invloed van alcohol. Hij had bijna driemaal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Zijn rijbewijs werd wegens deze overtreding voor zeven uur ingenomen en hij 'ontving een dagvaarding. Op de Nijverheidsweg werd dezelfde avond om kwart voor elf een 35-jari- ge inwoner uit Bergen op Zoom even eens betrapt op het rijden onder in vloed van alcohol. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur en een proces verbaal. In woonwijk Muijepolder is een be gin gemaakt met de aanleg van de de finitieve bestrating. De Meerkoetlaan, Sternlaan en Reigerlaan worden be straat en er worden trottoirs aange legd. De werkzaamheden zullen du ren tot 26 september. Dhr. Oudesluijs heeft van de Provin cie toestemming gekregen om de voorgevel van zijn woning aan de Keethil te vernieuwen. Over een maand is de weg vrij om landgoederen aan te leggen in de Muyepolder. Dan is de zaak planolo gisch zo geregeld dat het mogelijk is om de landgoederen te realiseren. Dat zei wethouder K.A. Heijboer maan dagavond in de commissie gemeente lijke ontwikkeling op een schriftelijke vraag van F.J. Goossen (VVD). Die wilde weten hoever het stond met de landgoederen. De wethouder legde uit dat er in het voooijaar een ont- werp-overeenkomst is gemaakt met projectontwikkelaar Bakker. Maar dat er daarna nog een aantal zaken gere geld moest worden zoals de kwaliteit van het aan te leggen bos, de water partijen en de wandelpaden. „We had den gedacht het rond 1 september rond te hebben, maar dat wordt een maand later. Dan kan het ook opgeno men worden in het bestemmingsplan buitengebied." Scherpenisse Klaveijasclub De Roemers start dins dag met de nieuwe competitie. Er wordt gespeeld volgens het Rotter dams systeem. De avond begint om acht uur en duurt tot ongeveer tien uur en wordt gehouden in café Zeelands Welvaren. Voor meer info of aanmel ding kunt u contact opnemen met W. van Haaften, tel. 662261Voorafgaan de aan de start van de competitie wordt om half acht 's avonds de jaar vergadering gehouden. Op de Gorishoeksedijk wierpen 29 hengelaars vrijdagavond hun lijnen uit voor een palingwedstrijd. In to taal werden er zestien palingen ge vangen met een gezamenlijke lengte van 703 centimeter. J. Bijl werd winnaar met een vangst van 135 centimeter. De uitslag is: 1. J. Bijl 135 cm; 2. D. Bijl 113 cm; 3. W. van As 76 cm; 4. C. de Graaf 70 cm; 5. H. Dijke 61 cm; 6. mevr. A. Bijl- Jansens 48 cm; 7. H. Fase 46 cm; 8. Nico Rijstenbil 43 cm; 9. K.J. de Graaf 42 cm; 10. W. de Graaf 35 cm; 11Jeroen den Engelsman 34 centi meter. C. van Rijckevorsel uit Breda mag een vakantiewoning bouwen op het perceel Geertruidaweg op het kam peerterrein De Pluimpot. De com missie gemeentelijke ontwikkeling ging maandagavond akkoord met het plan om vrijstelling te verlenen. Het was namelijk in strijd met het bestemmingsplan Gorishoek waar in de grond de bestemming tuin heeft. Poortvliet Maandag 15 september haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Op de afdelingsavond van de Platte landsvrouwen komt woensdag het bureau groepsvoorlichting een kook- programma geven met als titel 'Ko ken voor moeder en dochter'. Op de ze avond zullen ze laten zien en proeven hoe de kook- en eetgewoon ten zijn veranderd in de laatste vijftig jaar. Bij het begin van het nieuwe seizoen hoopt de Plattelandsvrouwen op nieuwe leden. Bij de eerste bij eenkomst krijgen nieuwe leden een gratis tas met artikelen die te maken hebben met koken. De bijeenkomst begint om acht uur in De Wimpel. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Malse biefstuk 250 gr. jMalse bieflappen 500 gr. ♦Drumsticks naturel of ♦gemarineerd 1 kg 3,25 5,20 Malse riblappen 1 kg Dunne lende 500 gr. Slavinken 5 halen 3,50 Runderrollade 100 gram 1,25 Fricandeau 100 gram 1,25 Gebraden gehakt 150 gram 1,- Kip-kerriesalade 100 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN X Advertentie I.M. De aankoop door de gemeente van de voormalige zilveruienfa- briek aan de Sportlaan/Nijver- heidsweg is een opsteker voor het dorp. Dat zei J. Oudesluijs (PvdA) maandagavond in de commissie gemeentelijke ont wikkeling die gevraagd werd 950.000 euro beschikbaar te stellen voor de transactie. De fracties hadden er geen moeite mee en complimenteerden het col lege. A.L. Piet (CU) noemde de grondprijs acceptabel. „Het was een lang gekoesterde wens om de rotte plek aan te pakken." Ook het CDA steunde b. en w. „Zo vlug mogelijk aanpakken," zei J. Bijl. P.W.J. Hoek (SGP) stak een lofzang af: „Dit is een voor beeld van hoe een actief grondbe leid gestalte krijgt." Oudesluijs vroeg zich wel af wat de kosten van de bodemsanering zullen zijn. Als die boven de 100.000 euro komen dan zal de oude eigenaar daarvoor op moeten draaien, zo heeft de gemeente be paald. Wethouder K.A. Heijboer zei con tent te zijn met het slagen van de onderhandelingen. „Met veel in spanning is het gelukt. Wat de kosten van de bodemsanering zijn, weten we nog niet. We hebben wel een schonegrondverklaring ge vraagd bij de transactie. Het on derzoek moeten we eerst maar af wachten." J.J. van 't Hof (ABT) herinnerde de commissieleden eraan dat het zijn fractie was geweest die bekend had gemaakt dat het terrein te koop stond: „Ik ben blij dat jullie ermee akkoord gaan," zei hij lachend. Volgens Heijboer komt er nu een bord te staan dat het terrein is ver kocht. In zorgcentrum Ten Anker in Tholen vierde J.L. Deurloo dins dag zijn 101e verjaardag. Hij ge noot temidden van zijn beide dochters, kleinkinderen, familie leden en bekenden die hem kwa men feliciteren in zaal de Tjalk. Ook burgemeester en mevrouw Nuis kwamen op verjaardagsvi site. De hoogbejaarde Tholenaar woont in het zorgcentrum sinds hij afgelo pen winter een lelijke val maakte. Met zijn rollator loopt hij elke morgen - al dan niet samen met de fysiotherapeut - een rondje door het gebouw, om fit te blijven. Hij is ook nog overal in geïnteresseerd en weet nog heel veel van vroeger te vertellen. Op zijn verjaardag kreeg een opgewekte Wannes Deurloo zijn lievelingskostje te eten: stok- Deurloo werd geboren op het Ou deland en woonde daar tot enkele jaren na het overlijden van zijn vrouw. Ze hadden een huisje op d'n Driehoek, de kruising van de Ceresweg en de Boomdijk. Enkele weken geleden is Wannes daar met zijn zuster Pie (de enigen nog uit het gezin van twaalf kinderen) nog wezen kijken. De hoogbejaarde Tholenaar werkte zijn hele leven bij de boer en was ook een periode bestuurslid van het ziekenfonds MZB. Tot vorig jaar woonde hij nog zelf standig; aanvankelijk in een be jaardenwoning aan de Machteld van Gelrestraat en naderhand in een van de aanleunwoningen die ter vervanging daarvan zijn ge bouwd. De gemeenteraadsfractie van de SGP en studievereniging Calvijn zoe ken samenwerking. De studievereniging verzorgt sinds kort een nieuwsbrief voor de SGP-leden en gaat daarnaast een enquête uitvoe ren onder ondernemers en agrariërs op Tholen en Sint-Philipsland. De SGP-fractie wil beter op de hoogte zijn van wat er leeft bij on dernemend Tholen. Via een enquête gaat ze dat onderzoeken, waarbij de uitvoering in handen is gegeven van de studievereniging. Deze SGP-jon- gerenvereniging zal het vragenfor mulier niet uitsluitend bij onderne mers en agrariërs van SGP-huize bezorgen, maar gemengd over heel ondernemend Tholen en Sint-Phi lipsland. Volstrekt anoniem kan deze groep op die manier zijn mening ge ven over het ondernemersklimaat in Tholen. Studievereniging Calvijn maakt op verzoek van de raadsfractie ook een nieuwsbrief. Binnen de SGP-fractie leefde al langer de wens om de ach terban op de hoogte te houden van het werk. Met het uitgeven van de nieuwsbrief wordt daar aanvulling aan gegeven. De leden van de Thoolse kiesverenigingen worden op die manier geïnformeerd over ac tuele en toekomstige politieke ver wikkelingen en standpunten van de fractie. Het bestuur van deze SGP- jongerenvereniging geeft op eigen wijze invulling aan de nieuwsbrief. Naast fractienieuws wordt ook ruim te geboden aan de studievereniging, gemeentelijke en plaatselijke SGP- kiesverenigingen. Het eerste exem plaar van de nieuwsbrief is onlangs door Calvijn-voorzitter J. Verloop aangeboden aan fractievoorzitter M.J. Klippel. Pak even uw zakboekje THOLEN 11 sep. Informatiebijeenkomst over borstvoeding, Stoofstraat 8, 20 u. 12 sep. Avondbootwedstrijd De Knor haan, v.a. Bergsediepsluis. 15 sep. Bijeenkomst plattelandsvrou wen over nagelverzorging, gebouw NPB, 20 u. OUD-VOSSEMEER 16, 23 en 30 sep. Koersballen Anbo, Vossenkuil, 14 u. 17 sep. Fietstocht Anbo, vertrek Vos senkuil, 13.30u. 30 sep. Alg. ledenvergadering 't Scharretje, Hof van Holland, 20 u. SINT-ANNALAND t/m 1 nov. Expositie Boeren op goede grond, De Meestoof, di t/m za. 12 sep. Film 'Variëteiten in de vogel wereld' bij Vogelvreugd, Wellevaete, 20 u. 13 sep. Puzzel-oriëntatierit MAC, in schrijving De Lagune v.a. 19 u. 13 sep. Re-Activate, feest met laser show door J&E's Partytime, Haven zicht, 21 u. 13 en 27 sep. Natte-laarzentocht, Sluispol derweg, 11 u. 16 sep. Excursie plattelandsvrouwen naar kaasboerderij, vertrek 13.15 u. Ring. SINT-MAARTENSDIJK t/m 30 sep. Expositie wederopbouw na de Ramp, Scaldis Naturalis, ma t/m za 10-16 u. 19 sep. Mosselavond Oosterschelde vissers, café Smerdiek, 20 u. 27 sep. Clubwedstrijd Oosterschel-de- vissers, de Noord, 15.30-18.30 u. SCHERPENISSE 13 sep. Rommelmarkt en verkoping VBOK, Schoolstraat 2, 10 u. 16 sep. Jaarvergadering en aansluitend begin competitie klaveijasclub De Roemers, café Zeelands Welvaren, 19.30 u. 20 sep. Jongerenavond met ds. Lohuis over Geloof en gevoel. De Hoeksteen, 19.45 u. 27 sep. Verkoping en rommelmarkt N.H. vrouwenver., De Hoeksteen, 10- 15 u. 27 sep. Verkoopdag Woord en Daad, verenigingsgebouw Ger. Gem„ Schoolstraat, van 10-16 u. SINT-PHILIPSLAND 17 sep. Koken voor moeder en doch ter bij Plattelandsvrouwen, De Wim pel, 20 u. BERGEN OPZOOM t/m 27 sep. Gerrit Bosma groensculp- turen. Markiezenhof, 11-17 u. t/m 1 okt. Expositie 10 jaar De Uithof schilderijen, Markiezenhof, 11-17 u. t/m 1 dec. Expositie Liga 1923 Ber gen op Zoom, 1953 Roosendaal, Mar kiezenhof, 11-17 u. 13 sep. Stoffenmarkt, Grote Markt/ Bosstraat. 20 en 21 sep. Big Foot Show, Haven- dijk, za 20 u en zo 14 u. 26 sep. Magic Unlimited Hans Ka zan, De Maagd, 19 u. 26 sep. Concert The Gents of St. John's College Choir Cambridge, Markiezenhof 20 u. +film+++film+++film-H-+film+ ROXY I: The italian job - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15 en 20 u. De schippers van de Kameleon - za, zo en wo 14 u. ROXYII: The Lizze McGuire movie - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 u„ za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14 en 16 u„ wo 14 u. Lara Croft: Tombraider the crad le of life - vr 21.30 u„ zo en wo 20 u. CINEM'ACTUEEL: De schippers van de Kameleon - za, zo en wo 14 u. Pirates of the Caribbean - The curse of the black pearl - do, di en wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21 u„ zo 16, 18.45 en 21 u. The league of extraordinary gentlemen - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 18.45 en 21.30 u. Sinbad: De held van de ze ven zeeën - za en wo 14 u. zo 16.15 u. Daddy day care - za, zo en wo 14 u. The italian job - vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15 en 21.30 u., ma en wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Punch-drunk-love - zo 19 u„ di 20.30 u. 25th hour - ma 20.30 u. Sander Voshol rijdt zijn bruid Samantah Bos zeifin een open wagen naar het gemeentehuis. Als Sander Voshol (26) het plein voor het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk komt opgereden, drukt hij zijn voet nog even op het gaspedaal. Bijna gieren de banden. De chauffeur houdt zich in, maar laat op het plaveisel wel een be scheiden spoor van rubber ach ter van de snelle auto waarin hij zijn bruid Samantha Bos (22) naar de smalstad brengt. Sander houdt van sportieve wagens en rijdt daarom zelf. Niet zomaar een autootje, maar in een open Mercedes. Dat kan nog, want de zon schijnt en de temperatuur is aangenaam. De bruid moet bij het uitstappen worden geholpen vanwege de lange sleep aan haar trouwjurk. Sanders zusje Jamieliegh, en Giovannni van Dalen zijn de bruidskinderen. Zij mogen de sleep vasthouden. Het gaat nu stapje voor stapje richting bur gerzaal waar het paar in de echt wordt verbonden. Sander werkt bij Aviolanda in Woensdrecht en Samantha bij Kruidvat in Ber gen Op Zoom. Ze gaan in Sint- Annaland wonen. Predikbeurten Zondag 14 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Vernooij. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van de Heuvel, Oud-Beijer- land. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere (jeugddienst). 17 u. ds. Van Egmond, Hasselt. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Ek, Zaamslag. 18.30 u. ds. Van der Zwan, Slie- drecht. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel (vriendendienst in de Stoelemat, Bergen op Zoom). R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Voortman, 's-Hertogen- bosch. 18.30 u. ds. Oberink, Bruinisse. GEREF. KERK 10 u. da. Kolkman, Bergschenhoek. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Benthem. 18.30 u. ds. VanEk. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Brug ge- 14.30 u. leesdienst. do 18/9 19.30 u. ds. Schot, Nun- speet. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Teeuw, Ridderkerk. 14.30 u. ds. Hoek, Sint-Annaland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. 14.30 u. opening zondagsschool. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Griend, Krabbendij- ke. 14.30 u. ds. Van Egmond, Hasselt. GEREF. GEM. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. wo 10/9 19.30 u. ds. De Wit, Nieuw- Beijerland. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman. Het eerste van vier infopunten van het servicebureau Voor Elkaar wordt van morgen officieel geopend in de bibli otheek in Tholen. Vanaf maandag zijn dergelijke servicepunten ook inge richt in de bibliotheken in Sint-Anna land, Sint-Philipsland en Sint-Maar tensdijk. Inwoners kunnen er uitgebreide informatie vinden voor ouderen, jongeren, (aspirant-)vrijwil- ligers en gehandicapten. Eens per week houdt een welzijnsconsulent spreekuur in het infopunt. Dat is in Tholen en Sint-Philipsland op woens dagmiddag, respectievelijk van 15.30 tot 17 uur en van 14 tot 15 uur. In Sint-Annaland op maandag van 14.30 tot 16.30 uur en in Sint-Maartensdijk op vrijdag van 14.30 tot 16.30 uur. Kerntaken van het servicebureau zijn de informatieverstrekking op allerlei terreinen binnen de welzijnssector, het opzetten en/of coördineren van sociale en culturele activiteiten en de ondersteuning van vrijwilligers. Voor dat laatste beschikt men over een vrij- willigersvacaturebank en fungeert men als steunpunt. Bij het servicebu reau werken drie welzijnswerkers en een administratieve kracht. De aardappelprijzen op de veiling Sint-Annaland zijn dinsdag geste gen ten opzichte van vorige week. Voor Doré werd 25 in plaats van 20 eurocent per kilo betaald en de Bildstar bleek 26 in plaats van 25 cent waard. En dat met een hoger aanbod dan een week geleden, toen het bij 84 ton bleef tegenover 115 ton dinsdag. Dinsdag 9 september: Doré 22-25, Frieslander 18, Nicola 17-18, Ei genheimer 26-28, Bildtstar 22-26, drielingen 3, kriel 12-18, aanvoer 115 ton. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Wevers, Huybergen, tel. 0164-642888. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 sept. donderdag 11 5.02-17.17 vrijdag 12 5.37-17.47 zaterdag 13 6.12-18.22 zondag 14 6.47-18.52 maandag 15 7.12- 19.18 dinsdag 16 7.42-19.52 woensdag 17 8.07-20.22 donderdag 18 8.42-21.03 vrijdag 19 9.22-21.47 do 18/9 21.03 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). De collecte voor de kankerbestrij ding heeft in Sint-Philipsland en An na Jacobapolder 1424,14 euro opge bracht, dat is 80 euro meer dan vorig jaar. In Tholen was de opbrengst 3624,64 euro en 124,84 gulden aan 'oud' geld en vreemde valuta. Hier waren onder de collectanten drie ju bilarissen: mevr. M.J. de Wilde-Bijl collecteerde 25 jaar, de dames D. v.d. Hoven en K. Havermans-Priem 13 jaar. In Oud-Vossemeer bracht de collecte 1473,35 euro op en in Scherpenisse 1275,34 euro.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2