Scheepsbouwer Louis Weterings stak duizenden uren in Bora-Bora Discussie over zoet of zout Zoommeer Nederzeeuws Wisselende resultaten en minder drukke braderie in stad Tholen it Uniek open 50 zeiljacht is de 'trots van Sint-Annaland' Wwin/tu/q Donderdag 4 september 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Zoek in de overvolle Sint-Annalandse jachthaven de hoogste mast en je hebt de Bora-Bora gevonden. Boven dien weet elke watersporter die je tegenkomt, je 'het bij zonderste schip in de haven' te wijzen. Na twee jaar bou wen kon het schip van Louis en Ina Weterings zaterdag te water gelaten en gedoopt worden. Met verve kweet de tachtigjarige moeder Weterings zich van die taak, gade geslagen door tientallen familieden en vrienden. Het echtpaar Weterings is vast van plan om als het schip he lemaal klaar is, opnieuw een wereldreis te gaan maken. Ploeteren 1 Rotterdam Maatregelen om de blauwalg te bestrijden In het Mauritshuis te Willemstad vindt vanavond (don derdag) een openbare discussie plaats rond het zoeken naar oplossingen voor de blauwalgenproblematiek in het Volkerak-Zoommeer. Het bestuurlijk overleg Krammer-Volkerak wil op die manier de mening pol sen van de bestuurlijke achterban over een aantal mo gelijkheden die door Rijkswaterstaat zijn voorgelegd. Cruciaal voor de landbouw is daarbij of het water in het gebied in de toekomst niet te zout wordt om ge wassen mee te beregenen. Hollands Diep Ondernemervereniging wil volgend jaar weer afsluiter op zaterdag De reacties van de deelnemers aan de braderie in Tholen waren wisselend. „Er zijn standhouders die prima ver kocht hebben, die een goede braderie hebben gehad. Maar voor anderen was het minder, hoewel dat volgens hen niet alleen in Tholen het geval is", zegt Leen Ti- chem van de ondernemersvereniging. Vrijdag was het niet bijzonder druk. Zaterdag kwam de braderie rustig op gang en 's middags waren de straten goed gevuld met publiek. Ogentest minder Regenbui Subsidie op maken windwijzer en hek Toen Ina en Louis Weterings-van Dienst drie jaar geleden terugkeer den van een reis die zeven jaar duurde en die hen tot in Polynesië bracht, verkochten ze hun schip de Pacific. Weterings had het zelf ge bouwd. Sinds hij op zijn zestiende een bootje verkoos boven een brom mer, beheersen vaartuigen zijn le ven. De Bora-Bora is het zevende schip dat hij voor zichzelf bouwde. „Ik ben geen man om stil te zitten, ik moet wat te doen hebben", zegt de uit Nieuw-Vossemeer afkomstige Weterings, die van huis uit timmer man is. In 1987 begon hij in Sint- Annaland een jachtwerf en verkocht die zes jaar later om met zijn vrouw Ina (uit Oud-Vossemeer) een we reldreis te gaan maken. Onderweg rijpten al de plannen voor de bouw van een nieuw schip. Overal keken ze en de lijn die het paar mooi vond, kon door maar twee of drie architecten in de wereld gerealiseerd worden. Ze kwamen uit bij Simones in Kaapstad (tegen woordig Simones-Voogt, met een kantoor in Enkhuizen) en zijn bij zonder tevreden over de samenwer king. Weterings wilde de modernste technieken toepassen die er zijn. Voor de scheepswand is epoxy (kunsthars) gebruikt in plaats van polyester, wat tot 55 graden is verhit voor een betere en snellere doorhar- /iing. „Het was nieuw voor me om daarmee te werken, op zich dus een uitdaging. Epoxy is veel sterker en taaier dan polyester." Hout zit er nauwelijks in (behalve ceder in de scheepswand) en zodoende zijn er ook geen spijkers geslagen. Voor het bevestigen van de staaldraden op het dek (in feite zijn het stangen en geen draden) zijn koolstof puttin gen gebruikt en de bakstagen zijn van een nieuw, licht materiaal (PBO) gemaakt. Binnen in het schip is voor het interieur 'schuim' ge bruikt dat is gehard. Het wordt ge schuurd, geplamuurd en gelakt. Ina heeft de kleuren al uitgezocht: ei geel, oranjerood, grijs en blauw. De Bora-Bora is vijftien meter lang (op de waterlijn 13,78 meter) en vijf meter breed. Door het gebruik van lichte materialen is het gewicht beperkt tot ongeveer acht ton en dat is de helft minder dan bij de Pacific (die net zo lang was, maar met 4,60 m iets smaller). De boeg komt veel minder schuin het water uit dan bij traditionele schepen het geval is. Benedendeks is het bijzonder ruim en licht. In het achterschip komen aan weerszijden eenpersoons bed den. „Als we 's nachts varen, staat er altijd iemand aan het roer. De an der slaapt dan op één van die bed den, om vlakbij te zijn als er iets mocht gebeuren", legt Ina uit. Op enkele punten is het ontwerp van Simones aangepast. Het verplaat sen van een binnenwand betekende dat ook de ballasttanks verplaatst moesten worden. En in de spiegel is een luik gemaakt waarachter de rubberboot wordt opgeborgen, zo dat die niet aan dek hoeft te liggen. Met een masthoogte van 25 meter Behalve champagne kwam er hij de doop van het nieuwe zeilschip ook volop regen aan te pas. i üi n H mm Ina en Louis Weterings in hun nieuwe zeiljacht. springt het schip in het oog. Het heeft een diepgang van 2,85 meter. Er ligt een 50 pk motor in, maar in feite is de Bora-Bora een zeilschip. Het heeft een grootzeil van 89 m2, genua van 90 m2. fokzeil van 60 m2 en een asymmetrische spinna ker van 198 m2. De afgelopen twee jaar stak Wete rings al zijn tijd in de bouw van het schip. Hij werkte er dag voor dag van zes uur 's morgens tot negen uur 's avonds aan. Eerst in een loods van Pijnen in Tholen, daarna bij Geuze transport in Sint-Anna- land. Zeilvriend Jan Aarden - die Louis Weterings als onderwijzer in de vierde klas had - had uitgere kend dat er tot nu toe ongeveer 9000 uren in zijn gestoken. Aarden sprak de genodigden zaterdagmid dag toe bij de doop. Hij zei dat de prestatie die Weterings levert iedere keer groter is. „Louis en Ina, samen hebben jullie alles over voor deze droom. Het was de afgelopen jaren ploeteren en hard werken, wel tach tig uren per week. En we weten al lemaal waarmee Louis het doet: zijn handen." Volgens Aarden over treft de Bora-Bora alle voorgaande schepen van Weterings en is het de trots van Sint-Annaland. De bou wer geeft zelf aan dat het voor ons land een uniek schip is, namelijk de eerste 'open 50' waarmee solo rond de wereld kan worden gevaren. Dat vijftig verwijst naar de lengte van vijftig voet. Met dit soort schepen worden jaarlijks wedstrijden ge houden. waarbij aan allerlei voor waarden moet worden voldaan. Die beperkingen ontbreken op Wete rings' schip. „Wij wilden een ge makkelijk en snel schip. En ook een schip waaraan zo weinig mogelijk onderhoud nodig is." Ina legt uit dat een zeereis voor 30% van de tijd uit zeilen bestaat, voor 30% uit het bekijken van de omgeving en ontmoeten van mensen en voor 30% uit onderhoudswerk. „Dat laatste willen we terugbrengen, overigens niet omdat we er een he kel aan hebben." De Bora-Bora is genoemd naar een eiland in de Grote Oceaan, ten noor den van Tahiti, in Frans Polynesië. Het echtpaar Weterings bezocht het op de vorige reis. Ina laat een lucht foto zien van het atol, die ze bij de doop cadeau kreeg. Louis: „We wil den een naam die iedereen verstaat, die iedereen uit kan spreken, die over de radio makkelijk te spellen is en die ook nog leuk klinkt." Net zo be wust is voor Rotterdam gekozen als plaats waar het schip geregistreerd staat. „Onderweg heb je met tal van buitenlanders te maken. Bij iedereen is Rotterdam bekend, wat voor Sint- Annaland niet opgaat. Maar ook die naam van de watersportvereniging hebben we op de spiegel staan." De Vossemeerder verwacht nog een jaar nodig te hebben om de Bora-Bo ra helemaal klaar te maken. Onder tussen kunnen hij en zijn vrouw het varen met dit nieuwe schip onder de knie krijgen. En dan ligt er vrijwel zeker een nieuwe wereldreis in het verschiet, want daarvoor is het schip immers gebouwd. Of dat praktisch dezelfde route zal zijn als de vorige keer? Weterings denkt van wel. „Je moet varen tussen de veertig graden noorder- en de veertig graden zui derbreedte, anders heb je hetzelfde weer als hier." Bij de doop van de Bora-Bora was het in ieder geval echt Hollands weer. Het regende ge staag, zodat de tientallen gasten zich onder paraplu's verscholen. „Zeven tien jaar geleden, bij de doop van de Pacific, was het net zulk weer", al dus Jan Aarden. In het clubhuis Buutengaets van de watersportver eniging werd met champagne een toost uitgebracht op een behouden vaart voor de Bora-Bora en haar be manning. Het creëren van een zoetwaterpias door de aanleg van de Philips- en de Oesterdam in 1987 is ecologisch gezien niet geworden wat men er van had gedacht. Al na een jaar dook de blauwalg (cyanobacterie) op, een wiertje dat het water ver troebelt en daardoor de planten groei belemmert, en bovendien bij het afsterven een giftige stof af scheidt. Dit geeft niet alleen stank overlast, maar mensen die in dit water zwemmen, lopen het risico op gezondheidsklachten. Afgelo pen jaar stierven duizenden vogels in het gebied en mede daardoor kwam een discussie op gang over mogelijke schadelijke gevolgen als akkerbouwgewassen - bedoeld voor de voedselpoductie - bere gend worden met water waarin de blauwalg voorkomt. De belangrijkste oorzaak van het probleem is de grote aanvoer van meststoffen vanuit de Brabantse ri vieren en het Hollands Diep in combinatie met de lange verblijf tijd van het water. Maatregelen die Rijkswaterstaat al sinds de jaren negentig neemt, hebben het pro bleem niet kunnen verminderen. Samen met het bestuurlijk overleg Krammer-Volkerak is daarom twee jaar geleden het project 'Verken ning oplossingsrichtingen Volke rak-Zoommeer' begonnen. Dat moet blijvende oplossingen ople veren voor het verbeteren van de waterkwaliteit, met als onderdeel de aanpak van de blauwalgen op de korte termijn. Er zijn drie kansrijke oplossingen naar voren gekomen voor een op de lange termijn gezond functione rend Volkerak-Zoommeer. Basis principes daarbij zijn het terugdrin gen van de aanvoer van voedingsstoffen (door zo weinig mogelijk ander water in te laten), het verkorten van de verblijfstijd van het water in het meer (door spoelen met rivierwater) en het in laten van zout water waardoor deze soort blauwalg verdwijnt. De eer ste optie is om in het Volkerak- Zoommeer continue water in te la ten uit het Hollands Diep en daarnaast zout water in te laten, waardoor een getij van één tot an derhalve meter ontstaat. Verder worden maatregelen getroffen waardoor een hoger peil in het meer geen wateroverlast geft in Brabant. Door de hoge kosten is deze oplossing alleen kansrijk als de Deltawateren in de toekomst een rol gaan spelen bij de doorvoer van (rivier)water. De tweede optie behelst een verbinding van het meer met de Oosterschelde, waar door zout water binnenkomt en een gedempt getij ontstaat. Vanuit het Hollands Diep wordt minimaal wa ter ingelaten. Ook deze oplossing is kostbaar en zou gecombineerd moeten worden met andere doelen om haalbaar te zijn. Beide opties sluiten aan bij de integrale visie Deltawateren die provinciale statep van Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Brabant hebben vastgesteld. De derde optie is doorspoelen met zoet water uit het Hollands Diep, en het water spuien op Ooster- en Westerschelde. De landbouw kan in dit scenario gebruik blijven ma ken van water uit het meer. Deze sector hecht hier sterk aan en wil alternatieven voor zoet water als deze optie niet wordt gekozen. Ze wordt in het rapport als minder kansrijk betiteld, omdat het regel matig voorkomt dat in het Hol lands Diep onvoldoende water voorhanden is om door te spoelen. Een doorspoelproef is door de mi nister geweigerd omdat nadelige effecten worden gevreesd voor de Westerschelde. Rijkswaterstaat trekt daaruit de conclusie dat voor het bestrijden van de blauwalg op de korte termijn zoet water geen optie is. Het advies is dan ook om voor de korte termijn alleen de 'zoute' maatregelen nader uit te werken. Na de openbare discussie volgt op 4 oktober de vaststelling van de nota door het bestuurlijk overleg. Spitsvondigheden betreffende taal in het algemeen, en de Zeeuwse taal in het bijzonder, is één van m'n grootste lief hebberijen. Voor wat betreft taal in het algemeen las ik ooit een fragment uit een conversatie tussen een Brit en zijn Franse maftresse. De dame sprak bij binnenkomst van haar minnaar met zwoele stem: „Je t' adore." Waarop de Engelse bullebak antwoordde: „Shut the door yourself." Reacties im lexers op-de rubriek zijn uztlkont bij de- djalectqroep- Tholen, tel. 0166-602226 Ook het Zeeuws leent zich er prima voor. Jaeren helaeje wier 'n vèr neefje, peuter nog, op 'n camping in Normandië deur 'n Frangaise anhesproke op z'n móóie blonde krullen. Het ven tje, in z'n omgeving louter Zeeuws en Nederlands ge wend, schrok van de vreemde tongval en beantwoordde de dame met een afwijzend nie praete. Korte tijd later schrok hij bij z'n opa in de tuin zodanig van een rochelende buurman achter de heg, dat hij naar bin nen vluchtte met opa, dae zit iets roars in d'n óf. Als jongetje van een jaar of ze ven verontschuldigde ik me ooit tegen een oudere Holland se meneer met de zin: 'Ik ben al buis'. Immers, in het Zeeuws zeg je ik bin abuus en 'a' is een Zeeuws woord voor 'al'. In m'n omgeving zijn er in de loop der jaren ook prachtige zin nen voorbijgekomen van Ver- zeeuwst Nederlands als 'We zijn met de luixe auto', 'Er zit een vlijg op de spijgel', 'schotel doek', 'Kijk, een vlijgtuig', 'Ik moet spuihen', 'schuimspoon' en 'U moet van einsteind recht door en dan teindenaan links af'. Ooit strandde bij m'n moe der een poging tot het uitleggen van een recept bij de zin 'Je moet er een timpertje in doen'. M'n vader heeft in het ziekenhuis ooit een verpleeg kundige met de mond vol tan den doen staan met een simpe le vraag: 'Zuster, lust je een appel, langt 'm mar'. In mijn werkomgeving is A.B.N. de voertaal. Toch merk je ra zendsnel of iemand van Zeeuw se komaf is. Laatst stond in een e-mail van een Thoolse collega aan een projectgroepje de zin 'Je hebben de tijd tot een don derdag'. Onvervalst Neder zeeuws, zelfs twee woorden in één zin, zoals die zelfde persoon tijdens een vergadering ook zei: 'het is darum wel veel werk', alsmede 'Laat 'n maar doen'. Een Groningse dame vond het ooit heel vreemd dat ik, onbe wust in het Nederzeeuws, zei: 'Dat is geen waar' ('Bas, het is: niet waar!'), hoewel ik haar even later kon terugpakken op het Nedergroningse 'Ik doe het niet weer'. Dialect is mooi in z'n onbewust heid. Als we vroeger in Bergen op Zoom moesten voetballen, was er bij de tegenstander altijd wel een wijsneus die zei 'Kunde gij gin Ollaans?'. Terwijl er in aanleg helemaal niet zulke gro te verschillen zitten tussen Zeeuws en West-Brabants. De Bergse zin: 'Daer loap imper- sant un paerd mee un lange staert onder de lantaern op Kie- kedepot. Ruuk mar', zou even goed door een Zeeuw uitge sproken kunnen zijn. Met name de 'ae' delen we. Een Bergse collega deed ooit een vergeefse poging om correct Nederlands te spreken door in de hectiek het Engelse software als 'soft- waar' uit te spreken. Overigens, ook veel omhooggevallen Zeeuwen struikelen in hun po ging om verwaand te doen vaak zodanig over verbasterin gen van Zeeuws, dat ze van de weeromstuit armoedig overko men. Zoals 'softwaar'de typi sche 'ae' weglaat, hoor je die mensen wel eens woorden ge bruiken als 'populaar' of 'spec- taculaar' of 'een kraamleren jas'. Alleen als de 'r' uit het woord verdwijnt, is West-Bra bant z'n 'ae' kwijt. De zin 'het paard staat' is voor Zeeuwen ut paerd staeten voor de Bergena- ren 'ut paerd staot'. In die con text kun je zeggen dat het Zeeuws taalkundig consequen ter is, maar daar zijn natuurlijk weer talloze uitzonderingen op. Waarom is 'Slager Slager' in het Zeeuws immers Slagter Sloager, terwijl het twee exact dezelfde woorden betreft? De voorbeelden zijn schier onuit puttelijk, maar één van de fraai ste wil ik toch nog noemen. Een jong familielid bij wie de rek uit de trui was verdwenen (m'n trui is liep), deed een Utrechts cam pingvriendinnetje ooit versteld staan met de zin: 'Mjin trui is helemaal lijp'. En jij ook, dacht het meisje waarschijnlijk. Bas Quist, Oud-Vossemeer. Na de slappe vrijdag trok zaterdag het bezoek weer aan op de braderie in Tholen. De laatste Thoolse braderie van dit seizoen wordt geplaagd door enigs zins wisselvallig weer. Vrijdagoch tend regent het regelmatig, maar als de jaarmarkt 's middags begint, is het droog. „In Tholen wel, maar over de brug bleef het regenen", aldus Ti- chem. Mogelijk houdt dat het Bra bantse publiek thuis, want het is dui delijk minder druk. En dat geldt ook voor de vrijdagavond. „Zo slap heb ik het op vrijdag in geen jaren mee gemaakt", zegt J. Bosters uit Oud- Vossemeer zaterdagmiddag. Hij staat met brandblussers op de Eendrachts- weg. „Verschillende standhouders rondom me twijfelden erover of ze vandaag wel moesten terugkomen. Maar ze zijn er." In de Dalemsestraat is W. Contant juist tevreden dat het niet overstelpend druk was. Hij ver koopt onder meer c.v.-ketels en elek trische huishoudelijke apparaten. „Daarover moet je op het gemak met mensen kunnen praten. Als de win kel helemaal vol staat, gaat dat niet." Zaterdagmorgen blijft de regen tot enkele kladden beperkt. „Het was al vroeg lekker druk", aldus Tichem. 's Middags is er flink wat volk op de been, maar toch niet de drommen die je andere jaren zag. Bij vishandel Bout aan de Eendrachtsweg genieten de mensen op het terras van een ac cordeonist die vrolijke deuntjes uit zijn instrument tovert. Even verderop bij Foto Tholen speelt een duo mo dernere wijsjes. Mensen blijven staan om te luisteren, bewegen mee op het ritme. In de Dalemsestraat nemen De Klienkers de muziek voor hun reke ning (ze varen ook nog een rondje mee met de Kameleon), op de Markt treden de Lamsöören en de Neutekra- ekers op en ook de bands Funrise en JIC. Het aanbod van de 140 standhouders verschilt niet veel van andere jaren. Eetwaren, snuisterijen en veel kle ding. In de Stoofstraat proberen en kele dames abonnees te werven voor het Nederlands Dagblad. Kinderen kunnen in de Molenvlietsestraat een ritje maken op een pony. Op de hoek van de Markt rookt Peter v.d. Sterren uit Poortvliet zijn paling in twee ovens. Even verderop staan de men sen soms wel een half uur in de rij voor de oliebollen van het Sint-Phi- lipslandse koor VZOS. „Het was voor ons weer een fantastische brade rie", laat secretaris Anja Neele we ten. Ze krijgen vrijdagmiddag een aggregaat van de organisatie, omdat de stroomaansluiting op de kiosk al door The Pub wordt gebruikt. Het café heeft geen grote tent meer op het plein neergezet, maar een serie party tenten met daaronder tafels en stoe len. De verkoper van softijs en milk shakes doet hier met het warme en zonnige weer goede zaken. Ook de poffertjes zijn in trek. Omroep Tholen zorgt niet alleen voor muziek, mensen kunnen er ook het 21-spel spelen. 'Het lokale geluid mag niet uit', staat op een spandoek te lezen. De medewerkers van de om roep zijn een handtekeningactie be gonnen, want 's morgens stond er in de krapt dat de gemeente de subsidie wil stopzetten omdat uit onderzoek blijkt dat maar heel weinig mensen naar Omroep Tholen luisteren. Het voortbestaan van de eerste lokale om roep in ons land met een zendmachti ging is daardoor in gevaar. Er tegen over staat de nieuwe caravan van 3VO. Mensen kunnen daar via een fotoquiz hun verkeerskennis testen. Er worden 122 formulieren ingevuld, waarvan er 38 foutloos zijn. Tamara van Dam uit Poortvliet wordt als winnaar van tien euro uitgeloot. Voor een ogentest melden zich veertig lief hebbers. „Dat worden er steeds min der", geeft Anton Gelok aan. Onder de middenstanders die een raadspel- letje in hun kraam hebben, is bakkerij Van Oost op de Botermarkt. Hier ligt een reuzenbrood, waarvan het ge wicht wordt gevraagd. R. Huisman raadt dat met 6720 gram precies en wint een taart. Lien Bijl zit er vijf gram boven, mevr. Sinke en L. Pol derman raden 15 gram teveel, maar ook dit drietal krijgt een prijs. Het mindere braderiebezoek wordt weer spiegeld door de deelname aan dit spelletje: 572 tegen 800 vorig jaar. Uit de hele regio komen mensen naar de braderie in Tholen. Ook oud-in woners zoeken het stadje deze dagen op. Zoals Janny en Koos Brussé-Ber- revoets, die in Haamstede wonen. Maar al twintig jaar komen ze het braderieweekeinde naar Tholen om er oude bekenden te ontmoeten. Ze lopen dit keer ook Koos' zus uit Ber gen op Zoom tegen het lijf. Rond vijf uur zaterdagmiddag valt er een behoorlijke regenbui. Het pu bliek verdwijnt, maar na half zeven komt het weer terug. Toch is het na achten niet zo druk als andere jaren. „Het weer was natuurlijk minder, het was geen zwoele zomeravond. Maar anders deden mensen nog gauw een rondje over de braderie om vervol gens naar het vuurwerk te gaan kij ken. Nu dat er niet was, scheelde dat", aldus Tichem. De kermis op de Contr' Escarpe heeft over belangstel ling niet te klagen. En als de braderie is afgelopen, staan er bij de cafés aan de Kaaij volop mensen buiten. Voor de organisatie is de braderie ge slaagd. „Maar voor volgend jaar zul len we zeker naar een afsluitende ac tiviteit zoeken om op de zaterdagavond meer mensen op de been te krijgen", zegt Leen Tichem. Op veel erven zijn nog kleine din gen terug te vinden die vertellen over vroegere gebruiken en tradi ties. Vaak vallen ze niet eens di rect op. Stichting landschapsbeheer Zee land (SLZ) en boerderijenstich ting Zeeland werken samen om het verdwijnen van deze kleine cultuurhistorische objecten tegen te gaan. Met een inschrijfformu lier kunnen belanghebbenden sub sidie aanvragen om de unieke ele menten op hun erf te herstellen. De voorwerpen dienen wel aan bepaalde voorwaarden voldoen. Zo moeten ze landschappelijke waarde hebben en op zichzelf staan. Ook dienen ze in de toe komst weer een functie te vervul len en wordt er van de eigenaren een bijdrage verwacht van vijftig procent van de kosten. In 2002 werden onder andere toegangs hekken, een windwijzer, dampalen en een varkenshokje onder handen genomen. VERVOLG VAN VOORPAGINA En dat betekent de komende tijd extra kosten, want de bodem moet worden vervangen en er is een la ger versleten. Via donaties en sponsoring hoopt Hoogedeure dat te kunnen bekostigen. Door de film neemt de belangstel ling voor de Kameleon toe. „In Terherne maken dagelijks 800 tot 1000 mensen een rondvaart met een replica van de Kameleon", weet Mare Loos. De pindakaas waarbij een cd-rom met een spel letje rond deze boot zit, vliegt de winkels uit. Boekhandel Dieleman uit Tholen benaderde de stichting voor materiaal in verband met een etalagewedstrijd van uitgeverij Kluitman. „Ze hebben de minia tuur gebruikt die Jolanda en ik bij ons trouwen hebben gekregen", vertelt Boudie. Aan de rondvaarten van zaterdag hield hij ook het verzoek van twee jongens over die een spreekbeurt over de Kameleon willen houden. „Daar gaan we natuurlijk iets mee doen." Advertentie l.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 5