Subsidieregeling bodemsanering bedrijfsterreinen Provincie Zeeland Open Monumentendag 2003 Commissie vergadering Onderzoek Restitutie waarde- kaarten PSD Nieuwsbrief Milieutijdingen Informatieblad Grondwater ■EkC Mededelingen van het waterschap Donderdag 4 september 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 36/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Cl De provincie Zeeland heeft veel monumenten en interessante plekjes, waar de geschiedenis vanaf te lezen en te zien is. In alle Zeeuwse gemeenten worden op 13 en 14 september kastelen, boerderijen, erven, molens, kerken en musea gratis opengesteld en vinden er vele activiteiten plaats voor het publiek. (Officiële Mededelingen Milieu Saneringsplan "achter Suzannaweg 30" te Sint Annaland Nieuwbouw Renovatie Abdij Op 7 februari 2003 hebben Ge deputeerden Staten (GS) de sub sidieverordening bodemsanering bedrijfsterreinen Zeeland vastge steld. De subsidieverordening is op 1 mei 2003 in werking getre den. Zij willen hiermee ernstige bodemverontreiniging op in ge bruik zijnde en blijvende bedrijfs terreinen aanpakken. De subsidieregeling geldt voor alle eigenaren en erfpachters van bedrijfsterreinen, uitgezonderd voor bedrijven waar andere subsi dieregelingen van kracht zijn (bij voorbeeld de landbouwsector). Om in aanmerking te komen voor subsidie moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Zo moet het gaan om ernstige bodemverontreiniging, waarvan de sanering urgent is. Ernst en urgentie moeten door GS zijn vastgesteld. Verder moet het bedrijfsterrein vóór 1 januari 1995 in eigendom of erfpacht zijn van de huidige eigenaar of erfpachter, de veront reiniging moet minimaal voor 80% zijn ontstaan vóór 1 januari 1975, de sanering is nog niet begonnen op het moment van de subsidieaanvraag en er is geen andere overheidsbijdrage voor de bodemsaneringskosten van toe passing. Na goedkeuring van het sane ringsplan door GS moet binnen twaalf maanden worden begon nen met de uitvoering van de sanering. De subsidie, variërend tussen 20 en 70 procent van de netto sane- ringskosten, wordt uitbetaald na afloop van de sanering. Dit betekent dat er geen voor schot wordt verstrekt. Wanneer Gedeputeerde Staten hebben ingestemd met een sane ringplan, dan moet voor 7 febru ari 2004 daadwerkelijk worden begonnen met de uitvoering van de sanering. Omdat de proceduretijd 13 weken in beslag neemt, moeten de subsidieaanvragen (voor die gevallen waar al een sanerings plan is goedgekeurd) eind sep tember/begin oktober 2003 worden ingediend. Mensen die in aanmerking den ken te komen voor de subsidie, kunnen contact opnemen met mevrouw R.M. de Later, telefoon 0118-631915 of mevrouw S.M. van Baal, telefoon 0118-631722. Hier kan ook een folder en/of aanvraagformulieren worden aan gevraagd. Maandag 8 september vergadert de commissie van Onderzoek. De bijeenkomst begint om 18.00 uur en wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middel burg. Aan het begin van de ver gadering is er spreekrecht voor het publiek. De Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland (SCEZ) staat op de agenda. In de verga derstukken zit een brief van Gedeputeerde Staten van 24 juni 2003 over het collegestandpunt en de aanbevelingen van de Commissie van Onderzoek op de financiële problematiek van SCEZ. Andere onderwerpen op de agenda zijn onder andere de handreiking besluitvorming over de provinciale rekenkamer en suggesties voor te onderzoeken onderwerpen. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Restitutie van de bootkaarten van de Provinciale Stoomboot diensten is nog steeds moge lijk. Wie nog in het bezit is van één of meerdere waardekaar- ten kan restitutie aanvragen. Er moet rekening worden ge houden met inhouding van vijf euro administratiekosten. De verwerkingstijd is enkele weken. Per waardekaart moet een speciaal formulier worden in gevuld. Dit kan worden opgevraagd bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: info- centrum@zeeland.nl. Het infor matiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Nieuws De Stichting Open Monumenten dag organiseert ieder jaar in sep tember de Open Monumenten dagen. Dit jaar vinden deze plaats op 13 en 14 september. Alweer voor de zeventiende keer. Het centrale thema is 'Boeren- bouw'. In heel Nederland is spe ciale aandacht voor het landelijk gebied en de agrarische bouw kunst in het bijzonder. De Open Monumentendag sluit met het thema nauw aan bij het Jaar van de Boerderij, waar Abdijnieuws eerder al aandacht aan heeft besteed. Dit jaar gaat een recordaantal van ruim vier duizend monumenten in Neder land gratis open voor het publiek, waarvan in totaal 800 boerde rijen. Zeeuwse opening De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) geeft in het kader van het Stimuleringsprogramma Cultuurparticipatie van de provin cie Zeeland uitvoering aan de coördinatie van de Open Monu mentendag in Zeeland. Dit alle maal in samenwerking met de landelijke stichting Open Monu mentendag en de plaatselijke Zeeuwse comités. Met als resul taat een gevarieerd programma. De Zeeuwse opening van de Open Monumentendag vindt plaats op woensdag 10 septem ber in Dreischor. Tijdens deze middag ontvangt gedeputeerde voor cultuur, de heer H. van Waveren, het eerste exemplaar 'Monumenten in Zeeland' van de directeur van de Rijksdienst van de Monumentenzorg prof. drs. A. van Asselbergs. De opening is alleen voor genodigden toegan kelijk. Aanbod Een kleine greep uit een aanbod van ruim 300 monumenten die te bezichtigen zijn in de Zeeuwse gemeenten: in Goes het Karel-V huis en de stoomtrein Goes- Borsele, in Hulst de basiliek H. Willibrordus en het Refugium Van Baudeloo, dat vroeger een kloos ter was. In Kapelle staat de on langs gerestaureerde NH kerk centraal. In Rilland zijn de Witte Molen en de boerenschuur aan de Hoofdweg 6 te bezichtigen, in Sluis is een monumententocht met een aantal dichters die geïn teresseerden meevoeren langs de markten van Aardenburg, Sluis, Sint Anna ter Muiden, Re- tranchement, Groede en IJzen- dijke. Tholen prijst onder meer de scheepswerf Duivendijk en de Gasthuiskapel. In Vlissingen en Middelburg rijdt een oldtimerbus rond. Informatie Voor uitgebreidere informatie en een overzicht van alle activiteiten in de Zeeuwse gemeenten tijdens het weekend van 13 en 14 sep tember, kan een special worden opgevraagd bij het informatiecen trum van de provincie of bij SCEZ, Groenmarkt 13, telefoon 0118-670870, e-mail: info@scez.nl. Voor een actueel overzicht van de opengestelde monumenten en activiteiten kan ook de website www.scez.nl vanaf 9 september worden ge raadpleegd. Landelijke informatie wordt verstrekt op www.open- monumentendag.nl. In augustus is nummer 82 van de nieuwsbrief Milieutijdingen verschenen. In dit nummer onder andere aandacht voor de start van de duurzame ener giescans voor de gemeenten. Provinciale Staten (PS) hebben begin dit jaar aangegeven dat in het provinciaal klimaatbeleid extra aandacht wordt besteed aan de realisatie van duurzame energie: energie uit biomassa, zon en warmte-koude opslag. Om meer duurzame energie uit deze bronnen te realiseren, is samenwerking tussen de pro vincie en gemeenten van groot belang. Om een impuls te geven aan een versterking van duurzaam energiebeleid in Zeeland, heeft de provincie aan alle Zeeuwse gemeenten de mogelijkheid ge boden een Duurzame Energie scan (DE-scan) uit te laten voe ren. Binnenkort wordt binnen elke regio gestart met een bij eenkomst, waarin nadere infor matie wordt vertrekt over de precieze uitvoering van de DE- scans en welke bijdrage wordt verwacht van de gemeenten. Verder wordt in Milieutijdingen 82 gesproken over de onhaal baarheid van een recreatietrans ferium op Walcheren. Studie naar de haalbaarheid wijst uit dat de kosten voor dergelijke trans feria (te) hoog zijn en het ver wachte gebruik slechts gering is. Andere onderwerpen die aan bod komen: de start van het maken van een elektronisch milieujaarverslag (e-MJV), het project 'De boom geveld?!' en de voortgang van het project 'Stimulering vuilwatertanks'. Milieutijdingen is (gratis) verkrijg baar bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Hier is ook een gratis abonnement op Milieutijdingen aan te vragen. Zeeland is zuinig op zijn grondwa ter. In beginsel is onttrekking van het grondwater aan de bodem dan ook verboden. Wie het toch wil gebruiken, is gebonden aan regels uit het Grondwater beheersplan 2002-2007 en aan de Verordening waterhuishouding Zeeland 2002. Op deze manier beschermt de provincie de voorraad zoet grondwater en zoekt zij mogelijk heden die te vergroten. Hierdoor wordt verzilting tegengegaan. De directie Ruimte, Milieu en Water (RMW) van de provincie heeft een informatieblad geschreven, waar in de regels bij grondwateront trekking worden toegelicht. Hierin wordt onderscheid gemaakt in vergunningen, algemene regels en registratieplicht. De term 'kwetsbaar gebied' is nieuw in de regelgeving voor grondwateronttrekkingen. Natuur gebieden en gebieden met de functie landbouw/natuur en een bufferzone om deze gebieden worden als kwetsbaar gebied aangeduid, maar ook de grond waterbeschermingsgebieden inclusief de waterwingebieden. De informatie staat beschreven in het informatieblad Grondwater en is te bestellen bij het informatie centrum van de provincie. Wie méér achtergrondinformatie wil hebben, kan contact opnemen met de provinciale directie RMW, Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg, tele foon 0118-631700. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een saneringsplan ontvangen van Grotenhuis Ont wikkelingsmaatschappij B.V. te Raamsdonksveer met betrekking tot de bodemverontreiniging op de locatie "achter Suzannaweg 30" te Sint Annaland. Gedeputeerde Staten zijn van plan met het saneringsplan in te stemmen (artikel 39 Wet bodem bescherming). De ontwerp-beschikking ligt van 4 september tot en met 2 okto ber 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische af spraak (0166-668200 tst 13). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Postadres Postbus 29 4697 ZG Sint- Annaland y* E-mail mrkunstoffen@freeler.nl mr.rljnberg@inter.nLnet www.mr-groep.nl Showroom Halsteren Canadaweg6 4661 PZ Halsteren Tel. 0164 68 34 25 Fax 0164 68 57 56 Showroom Sint-Annaland Veilingweg 11 4697 RB St. Annaland Tel. 0166 65 29 04 Fax 0166 65 34 53 heroal Kunststof ramen Kunststof deuren y Kunststof serre Gevelbekleding Kunststof plafonds Kunststof goten Dakkapellen Rolluiken Roldeuren Secttonaldeuren Kantèldeuren Schuifdeuren Zonneschermen Markiezen Sereens Kunststof luiken Binnenzonwerlng Kunststof recycling P cknicksets Banken Paler-/Planken J An' oarkeerpalen Eigen fabricage Eigen montage Eigen servicedienst Leasing mogelijk Financiering mogelijk Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt het volgende bekend: Ontwerp-Aanvraagverordening Wvo en ontwerp-besluit tot wijziging van de Verordening aansluit- en lozings vergunningen Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden heeft op 2 juli 2003 de Aanvraagverordening Wvo in ontwerp vastgesteld. Deze verordening bepaalt welke gegevens moeten worden verstrekt bij een aanvraag tot verlening of wijziging van een ver gunning op grond van de Wet verontreiniging opper vlaktewateren. In verband met de vaststelling van deze verordening wordt ook de Verordening aansluit en lozingsvergunningen gewijzigd. Het ontwerp-besluit tot vaststelling van de Aanvraag verordening Wvo en wijziging van de Verordening aansluit- en lozingsvergunningen ligt van 8 september 2003 tot en met 6 oktober 2003 tijdens de gebruike lijke openingstijden ter inzage: in het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes; op de secretarieën van de binnen het beheersgebied van het waterschap gelegen gemeenten. Tot en met 6 oktober 2003 bestaat de mogelijkheid om zienswijzen in te brengen. Deze zienswijzen die nen gericht te worden aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 114, 4460 AC Goes. Voor eventuele nadere informatie kunt u con tact opnemen met de heer S. Holvast (0113-241268). Ontwerp lozingsvergunning Timesavers International b.v. te Goes Van Timesavers International b.v. te Goes ontvingen wij op 22 juli 2003 een aanvraag voor een vergunning. De aanvraag is ingediend op grond van de Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) ten behoeve van het lozen van afvalwater op gemeentelijke riole ring. Het afvalwater is afkomstig van Timesavers International b.v. aan de Fruitlaan 20-30 te Goes. Wij zijn van plan de gevraagde vergunning te verle nen onder het stellen van voorschriften. Ter inzage De aanvraag, het ontwerpbesluit en andere bijbe horende stukken liggen vanaf 8 september tot en met 3 oktober 2003 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur en na afspraak (0113-241411), buiten de werkuren van 18.00 tot 21.00 uur; bij de afdeling Communicatie van de gemeente Goes, Oostsingel 2 te Goes, maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur. Op verzoek worden de stukken ook op donderdag van 17.00 tot 20.00 uur ter inza ge gelegd. Na de genoemde periode van vier weken blijven de stukken ter inzage liggen bij de afdeling Vergun ningen Wvo van het waterschap (elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) tot de termijn is verstreken waar binnen tegen het besluit beroep kan worden inge steld. Bedenkingen Vanaf 8 september tot en met 3 oktober 2003 kan iedereen schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het ontwerpbesluit. Deze bedenkingen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 114, 4460 AC Goes. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens deze periode is het ook mogelijk met ons van gedachten te wisselen over het ontwerpbesluit en om mondeling bedenkingen in te brengen. Hiervoor kan telefonisch een afspraak worden gemaakt (0113- 241411). Ontwerp lozingsvergunning Auto- en autoschadebedrijf Adrie van Burgh te Tholen Van Auto- en autoschadebedrijf Adrie van Burgh te Tholen ontvingen wij op 7 juli 2003 een aanvraag voor een vergunning. De aanvraag is ingediend op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) ten behoeve van het lozen van afvalwater op gemeentelijke riolering. Het afvalwater is afkomstig van Auto- en autoschadebedrijf Adrie van Burgh aan de Ampèrestraat 1 te Tholen. Wij zijn van plan de gevraagde vergunning te verlenen onder het stellen van voorschriften. Ter inzage De aanvraag, het ontwerpbesluit en andere bijbeho rende stukken liggen vanaf 8 september tot en met 3 oktober 2003 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur en na afspraak (0113-241411), buiten de werkuren van 18.00 tot 21.00 uur; bij het bureau Voorlichting van de gemeente Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, elke werkdag van 9.00 tot 15.00 uur en op donderdag van 18.00 tot 19.00 uur. Na de genoemde periode van vier weken blijven de stukken ter inzage liggen bij de afdeling Vergunningen Wvo van het waterschap (elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur) tot de termijn is verstreken waarbinnen tegen het besluit beroep kan worden ingesteld. Bedenkingen Vanaf 8 september tot en met 3 oktober 2003 kan iedereen schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het ontwerpbesluit. Deze bedenkingen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 114, 4460 AC Goes. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tijdens deze periode is het ook mogelijk met ons van gedachten te wisselen over het ontwerpbesluit en om mondeling bedenkingen in te brengen. Hiervoor kan telefonisch een afspraak worden gemaakt (0113- 241411). Piet Heinstraat 77 Postbus 114,4460 AC Goes Telefoon 0113-241000 Fax 0113-227528 info@wze.nl www.wze.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 17