TAPIJTEN 50% 'Het is geen gemakkelijk paard, maar hij doet heel goed zijn best' WHS - Baronie MAAT Bezoek zaterdag om 14.30 uur de competitiewedstrijd W®ss®jm Wo®olTc Alle Thoolse clubs uitgebekerd mn %'L <Je JltJ'Jm Reserves Noad bedwingen WHS (C1000/ GUNTER ST. ANNALAND Frisia rondvaarten Bouwbedrijf Jan van Dijke LEEN RIJSTENBIL Donderdag 4 september 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 KORTING TOT Op zoek Joey Moerland derde met Tim op concours Eendrachtruiters in Tholen Joey Moerland eindigde onlangs als derde in klasse B bij het springen op het concours hippique van de Eendracht ruiters in Tholen. De 26-jarige ruiter werd eerder in deze klasse Zeeuws kampioen en is sinds kort lid van de Thoolse rij vereniging. Hij heeft de motorcross nog niet afgezworen, maar zit wel dagelijks op zijn paard Tim waarmee hij hoog wil gaan springen. Valpartijen Noppen Dames Smerdiek zijn trefzeker HOOFDSPONSOR WHS 1 Spastraat 3 4697 RZ St.-Annaland mob. 06-53524842 Tel. 0166-652048 "Havenzicht" Assurantiekantoor Van Dijke Verzekeringen Hypotheken Financiële diensten Pensioenen Start competitie Het 1e start zaterdag thuis te gen Baronie voor de 1e com petitiewedstrijd. Opmerkelijk is het dat de scheidsrechter bij deze wed strijd Patrick Fase is uit Oud Vossemeer. Hij is de zoon van de clubfotograaf Wim. Hij is gepromoveerd en mag meteen WHS fluiten. Wij wensen hem veel succes toe. Natuurlijk hopen wij dat het 1e, na een zeer slechte voor bereiding, ook succes zal hebben en misschien wel start met 3 punten. Trainer Sulkers is optimis tisch en gezien het spelers materiaal moet het kunnen. Ook de andere seniorenelf tallen gaan weer beginnen. Voor het 2e is er meteen een moeilijke uitwedstrijd naar Oranje Wit, het 3e gaat naar Halsteren en het 4e speelt thuis tegen Kloetinge. Wedstrijdbal De wedstrijdbal voor de eer ste thuiswedstrijd is ge schonken door Café Restau rant Havenzicht van Bas de Man. Het is geen toeval dat hij de eerste bal van het seizoen schenkt. Al jaren draagt Bas WHS een warm hart toe en sponsort hij de club op vele manieren, ledereen weet dat het bij Bas goed vertoeven is na een spannende partij voetbal. Kortom bezoek eens Café Restaurant Havenzicht Weddenschap A.s. zaterdag zal na de wed strijd van het 1e om 18.00 uur Leo Vroegop in zijn on derbroek door de kantine lo pen. Hij moet nl. naar de weeg schaal toe om zich te laten wegen. Leo heeft een wed denschap afgesloten dat hij in de zomerstop onder het gewicht van 82 kg. zou ko men, mede om dan harder te kunnen lopen in het 1e. Dus dames niet te vroeg naar huis en de heren kun nen nog wat leren van het doorzettingsvermogen van Leo. Oproep WHS heeft ook een dames elftal en is nog op zoek naar enkele meisjes in de leeftijd van 10 - 15 jaar. Kom gerust eens kijken op de training (op dinsdag- en donderdagavond) of doe een keer mee onder leiding van ervaren trainers. De nu spelende meisjes zullen jul lie van harte verwelkomen. Pupil van de week De pupil van deze week is Colin van Vossen. Hobby's: voetbal, tafeltennis en zwemmen. Favoriete clubs: Ajax en WHS Favoriete speler Ajax: Rafaël v.d. Vaart Favoriete speler WHS: Michel Mosselman Wat eet je graag: friet Wat eet je niet graag: spruit jes Iets anders leuks om te we ten: Colin vindt het heel leuk om pupil van de week te zijn, maar ook een beetje spannend. Caroline VMM DE WEEK "Het Veerhuis" RENAULT AUTOBEDRIJF Sponsor WHS 2 HAN VAN VOSSEN TYRECENTER NIET ALLEEN BETER IN BANDEN www.opeldeionqe.nl Stoofstraat 52, tel. (0166) 612435 Poortvliet '7Jtatt6ij4Ae*t ^JoveeevietenA Van Beek Constructie B.V. hairstyling shop Bekervoetbal Het bekeravontuur blijft voor alle Thoolse clubs beperkt tot één ron de. Smerdiek won dinsdag nog wel het prestigeduel bij Vosmeer met afgetekende cijfers: 1-5. Ook NO- AD'67 pakte zaterdag de winst bij derdeklasser BSC. Het werd in Roosendaal 1-4 voor het team van Peter van Poortvliet. Tholense Boys incasseerde zijn derde bekerneder laag bij Dauwendaele (3-2). WHS verloor eveneens voor de derde maal op rij. In Bruinisse werd het 4-1 voor de thuisclub. SPS en Sta- venisse pakten evenmin punten. Smerdiek speelde eergisteren een tempo te hoog voor Vosmeer. Het was Erik van Haaften die zijn ploeg hal verwege de eerste helft na een goede pass van Soulyman el Bouzzaoui op voorsprong bracht. Nog voor de thee verdubbelde de op de rand van bui tenspel vertrokken William de Bie de marge: 0-2. Ook na de pauze bleef Smerdiek de betere ploeg. Na een uur spelen was het wederom Erik van Haaften die het net vond. Kort daarop was Niels Hage succesvol: 0-4. Met een mooie actie was het Aijan Ver kammen die voor Vosmeer iets terug kon doen (1-4), waarop Niels Hage het laatste woord had: 1-5. Beide trai ners beschouwden het streekduel als een nuttige oefenwedstrijd. Bij Smer diek kwamen na rust Richard Wiel aard en Daan de Viet binnen de lijnen voor respectievelijk William de Bie en Stefan de Jong. Bij Vosmeer on derscheidde de uit de jeugd overgeko men Niels Havermans zich voor rust met solide spel als linksachter. In het tweede deel had ook de jonge Mare Mosch aan de rechterkant van de de fensie een goede invalbeurt. Ook de vanwege werkzaamheden later gear riveerde Jacco Vaders en Jasper de Regt kwamen nog binnen de lijnen. NOAD speelde in Roosendaal zeker voor rust een goede partij. Het was Corné de Frel die de eerste twee Flup- landse treffers voor zijn rekening nam. Na ruim een halfuur toonde De Frel zich attent bij een terugspeelbal, om enkele minuten later een aanval over diverse schijven af te ronden. Nog voor de pauze besliste Atjan Moerland namens een vlot combine rend NOAD de partij: 0-3. Uit een strafschop maakte De Frel er 0-4 van. Pas in de slotfase konden de Braban- MODERNE EN PERZISCHE Bosstraat 24 Bergen op Zoom tel.: 0164 - 242216 reparatie inruil reiniging anti-slip ontwerp Advertentie I.M. ders de eer redden. Enige tegenvaller voor NOAD was het geblesseerd uit vallen van Iwan Geense. Achteraf ge zien heeft de nederlaag in de eerste bekerwedstrijd bij Sprundel de Thoolse tweedeklasser de das omge daan. Tholense Boys is duidelijk nog niet klaar voor de competitie. Bij Dau wendaele werd met 3-2 verloren. De braderie en de afwezigheid van di verse spelers (Johan Schot, Wim Schot, Arie Draaijer en Jeroen Nieuwkoop) braken de Tholenaren in de provinciehoofdstad op. Na een halfuur nam de thuisclub de leiding. Doelman Erik van Heusen moest zich bij een kans voor de Middelbur gers in tweede instantie gewonnen geven: 1-0. Nog voor de rust maakte de weer in de basis teruggekeerde Carlo Heijboer gelijk: 1-1. In het tweede deel hadden de bezoekers langere tijd het beste van het spel. Het was Ronnie de Graaff die in de 70e minuut verdiend voor de 1-2 zorgde. In de slotfase trok Dauwen daele de partij tegen een volop wisse lend Tholense Boys alsnog naar zich toe: 3-2. Ook WHS is nog op zoek naar het goede ritme. Bij Bruse Boys werd kansloos met 4-1 verloren. Pieter Lindhout bracht de bezoekers op voorsprong, maar nog voor de thee keek WHS tegen een 2-1 achter stand aan. Paal en lat stonden bo vendien enkele treffers van de veel gevaarlijkere Schouwse ploeg in de weg. In de tweede helft scoorde Bru nog tweemaal: 4-1. Stavenisse kwam er niet aan te pas in en tegen Philippine. In het mosseldorp werd het 5-0 voor de thuisclub. Bij de rust zaten de Zeeuws-Vlamingen al op rozen: 3-0 Het overwicht van de zondagvijfdeklasser werd na de pau ze in nog twee doelpunten uitge drukt. SPS moest het zaterdag opne men tegen het door Ard Beurkens getrainde Krabbendijke. Wiljan Lis- seveld opende uit een voorzet van Johan Scheermeijer de score: 0-1. Uit een vrije trap kwam de thuisclub nog voor de pauze langszij (1-1), een treffer waar een misverstand tussen Arno Anthonisse en keeper Niels Lisseveld aan vooraf ging. In de tweede helft bracht trainer Gerard van Zalinge de nodige wijzigingen aan in zijn team. Routinier Jaco Jan sen kwam in de ploeg voor Peter van der Male. Martin Quist en Leo Vroegop waren de plaatsvervangers voor respectievelijk Hilbert van Ak keren en Arno Anthonisse. De juist van vakantie teruggekeerde Martin Quist miste een opgelegde kans op de 1-2. Slecht ingrijpen in de SPS- verdediging bracht Krabbendijke in de slotfase op voorsprong. Een ei gen doelpunt van Corné Rottier le verde de 3-1 eindstand op. SPS en SDO'63 uit Lamswaarde zien hoogstwaarschijnlijk af van het eer der afgelast bekerduel. Ook het doorgaan van Stavenisse tegen Apollo is hoogst twijfelachtig en heeft geen enkel belang meer voor de bekercompetitie. Alleen in Vos meer kon deze week worden gevoet bald. De overige velden waren nog gesloten vanwege de droogte. Bekervoetbal Joey Moerland drong door tot de barrage bij de springruiters en kreeg 43 punten voor stijl. Bij de poulewedstrijden van het be kertoernooi speelde Noad 2 met 2-2 gelijk tegen het reserveteam van WHS. Eerder wonnen de Sint-Phi- lipslanders met 3-1 van FSV 2. Het team van Noad 2 heeft voor het nieu we voetbalseizoen veel wijzigingen ondergaan. Vijf A-junioren traden toe tot het reserveteam en ook kwamen er vijf spelers van het derde over. Voor de leiders Edwin Hage en Rien Filius is het een uitdaging om van deze spe lersgroep een hecht team te maken. Voor het optreden in het bekertoer nooi had Noad 2 nog maar één oefen duel gespeeld, die met 4-2 van SNS werd verloren. Ondanks de vele mu taties en de beperkte voorbereiding presteerde het team van Noad goed in het bekertoernooi. Wanneer vanavond (donderdag) gewonnen wordt van Rillandia kan men zelfs de volgende bekerronde bereiken. In het eerste be kerduel tegen FSV was de start van de Sint-Philipslanders moeizaam. De te genstander uit Fijnaart domineerde de eerste helft en kwam op een terechte 1-0 voorsprong. In de tweede helft wist Noad met enkele tactische om zettingen de partij alsnog naar zich toe te trekken. Uit een pass van Reini Reijngoudt scoorde Kevin Overbeeke de gelijkmaker. Vervolgens bracht Dennis Kot op aangeven van Roland v.d. Velde Noad aan de leiding. Ook de derde treffer kwam op naam van Dennis Kot, die een steekpass van Reini Reijngoudt doeltreffend afrond de. Met' deze overwinning op zak moest Noad 2 het zaterdag opnemen tegen WHS. De ploeg uit Sint-Anna- land, die in de eerste klasse gaat spe len, kon het niveauverschil in het veld niet tot uitdrukking brengen. Na een mooie combinatie met Anthonie Ver wijs bracht Roland v.d. Velde de Sint- Philipslanders op voorsprong. Door te profiteren van een fout in de defensie van Noad kwam WHS net voor rust op gelijke hoogte. In de tweede helft forceerde Noad weer diverse sco ringskansen maar Dennis Kot, Mi- chiel van de Est en Ron v.d. Ree lie ten de mogelijkheden onbenut. Ook was er bij de Sint-Philipslanders on vrede toen scheidsrechter Schipper uit Poortvliet wegens buitenspel een aan val van Noad stil legde. Vijf minuten voor tijd werd Anthonie Verwijs neer gehaald bij de hoekvlag. Met een snel genomen vrije trap bereikte hij ver volgens Dennis Kot die met een kop bal Noad op een 2-1 voorsprong bracht. Het in de tweede klas uitko mende Noad leek voor een verrassing te gaan zorgen, maar vlak voor tijd scoorde WHS nog de gelijkmaker. Joey staat voor de wedstrijd ont- meter. Het gaat er volgens Joey spannen koffie te drinken in de gro te tent op het concoursterrein. In zijn hand geen leidsel van zijn paard, maar het riempje van zijn hondje Jans. Moerland, gekleed in witte bloes en witte rijbroek, is er klaar voor. Samen met zijn moeder en grootmoeder kijkt hij uit op de ring met hindernissen waar hij zijn paard overheen moet zien te loods en. Tim zit nog op school, legt Moer land uit. „Het is nog een jong dier, bijna vijf jaar oud. We zijn begon nen met hem mak te maken toen hij 3,5 jaar was. Het is geen makkelijk paard. Hij heeft een moeilijk karak ter. Het is een beetje een boef. Als je hem wilt wassen, probeert hij je altijd te bijten. Maar hij doet goed zijn best." Omdat het paard zich niet zomaar gewonnen geeft, heeft Moerland wat langer gewacht om in klasse B, de laagste categorie bij het sprin gen, uit te komen. „Hij heeft ge woon langer scholing nodig." In deze klasse liggen de balken op een vooral om, het paard te laten wen nen aan de hele entourage van zo'n concours met veel paarden en be zoekers, trailers die af en aan rij den, wapperende vlaggen en een microfoonstem. „Het gaat nog niet zozeer om het springen." De ruiters krijgen dan ook punten voor stijl. De snelheid in deze klas se is minder van belang. Het gaat er om het paard in toom te houden. De Stavenissenaar behaalde begin au gustus in 's-Heer Abtskerke de Zeeuwse titel in klasse B. Er waren toen 26 combinaties. In de barrage bleef hij van de acht ruiters als eni ge foutloos, vertelt hij. „Ik was achtste, ging als laatste de ring in en kreeg 43 punten voor stijl." Als na het ponyspringen in Tholen de balken op de juiste hoogte in de lepels zijn gelegd, mogen de ruiters het parcours op het graszaadveld van J. van de Wel verkennen. Joey klimt over de dranghekken en loopt rustig, met de handen in de zakken, van de ene hindernis naar de ande re. Geconcentreerd. Onverstoor baar. Samen met alle andere zestien deelnemers. Moerland heeft ervaring als spring ruiter. Hij kwam al uit in klasse M met de merrie Jealousy, voordat hij Tim op een springconcours bracht. Tim heeft een eigenaardige voorge schiedenis. Hij is het product van Jumbo-Jet en Blue Valley. Moeder Blue Valley was ook geen makke lijk dier, zo vertelt Joey's vader Jaap Moerland. Het paard zou ei genlijk naar de slacht gaan toen Moerland er zijn kennersoog op had laten vallen. „Er kon eigenlijk niks mee, maar samen met Rinus van Schilt uit Sint-Annaland heb ik er een week aan gespendeerd." Blue Valley kreeg nog een kans: het paard werd de gang naar het abot- toir bespaard. „Het is een crack ge worden. Paarden met een moeilijk karakter komen het verst. Ik heb er nog twee jaar lang de meestal fout loze parcoursen mee gereden, in de ZZ-klasse, de zwaarste categorie. Nationaal maar ook internatio naal." De combinatie deed onder meer mee aan de military in Breda en in Hoge Mierde waar ook de Britse prinses Anne als amazone deel uit maakte van het wedstrijdveld. „Blue Valley heeft karakter, Tim heeft dat ook. En een moeder is nu eenmaal belangrijker dan een va der." Joey rijdt ondertussen de eigen kweek Tim in, naast de ring. Nu heeft hij zijn jas en rijlaarzen aan, en zijn cap op. Alle ruiters zien er nu hetzelfde uit. „Ik zal hem toch maar eens even laten springen, an ders gaat het niet goed," zegt Joey en vraagt zijn vader de balken van een oefenhindernis op de juiste hoogte te leggen. Moerland moet als twaalfde de ring in. Er zijn in to taal tien hindernissen en elf spron gen die in een tijd van 76 seconden moeten worden genomen. Aan wedstrijden en snelheid is hij gewend. Jarenlang zocht hij in de motorcross naar uitdagingen. Als junior zat hij vrij hoog in de 125 cc- klasse. Maar de sport eiste ook zijn tol. Enkele valpartijen van vrienden en van hemzelf deden hem beslui ten niet verder te gaan. Joey brak een botje in zijn hand. hij besloot om de bakens te verzetten, ging paardrijden en leerde voor hoef smid. „Ik heb nog steeds een motor, hoor. Af en toe rijd ik nog weieens in Rilland. Dat zit er nu eenmaal in. Dat gaat er nooit meer uit." De eerste ruiter wordt binnengela ten. Rien Stoutjesdijk haalt het touw weg, de ring is open voor de eerste combinatie. Die sluit de beurt af met 16 strafpunten. Moer land rijdt rustig en beheerst van de ene naar de andere hindernis. Bin nen de tijd, zonder strafpunten en met 39 punten voor stijl. Goed voor de barrage, waar tien combinaties in doordringen. Ook in deze span nende ronde blijven de balken op de leggers, al raakt Tim één van de hindernissen licht. Moerland rijdt nog rustiger dan in de eerste ronde. Dat komt hem op een strafpunt te staan wegens tijdoverschrijding. „Je nam wat grotere wendingen dan in de eerste ronde," zegt zijn moe der die ook heeft gezien dat er tus sen twee hindernissen geen rechte lijn, maar een gebroken lijn gelo pen moet worden. „Dat maakt het parcours een stuk moeilijker." Voor stijl krijgt Joey nu 42 punten en hij wordt derde in de eindklas sering achter Donny Morel van de Zwinruiters (0 strafpunten en 43 voor stijl) en de nummer 1 Martine Stouten uit Serooskerke (0 straf punten en 49,5 punten voor stijl). Moerland is tevreden. „Het ging beter dan in de eerste ronde. Dat liep niet zo lekker. Niet vloeiend genoeg." Of hij dit resultaat had verwacht? „Je weet het nooit. De ene week win je, de andere week breek je bijna je nek." Trainen is het devies. Moerland, die in Ber gen op Zoom woont, rijdt er dage lijks voor naar Hoogerheide waar hij onder de hoede is van Tanja Kommers-van Malsen. Een half uur, maar soms ook drie uur. De ruiter gooit zijn knellende cap af en brengt het paard naar de wa gen, waar hij de noppen uit de hoefijzers schroeft die Tim meer grip op het droge veld moesten ge ven. Net als bij voetbalschoenen. Joey ligt op koers. Volgend jaar wil hij in klasse L uitkomen. Het hond je wil ook mee. Jans staat al op de laadklep. Door een 4-0 overwinning op Meeuwen hebben de dames van Smerdiek zich op een overtuigen de manier geplaatst voor de vol gende bekerronde. Eerder behaal de het damesteam een 9-0 overwinning op Wemeldinge. Het bekerduel tegen Meeuwen was voor Smerdiek een goede testcase, want deze tegenstander treft men ook in de competitie. Smerdiek had het in de openingsfase nog lastig, maar na een kwartier spelen viel de openingstreffer, waarna men het vervolg van de wedstrijd domineerde. Uit een corner van Lenny Stoutjesdijk bracht Ramona van Tiggele met een kopbal Smer diek aan de leiding. Vervolgens waren er goede kansen voor de zussen Irma en Anne Hage, maar pas na een half uur spelen scoorde Ramona van Tiggele 2-0. In de tweede helft kwam de Meeuwen er niet meer aan te pas. Tamara van Boven leidde de verdediging van Smerdiek en zor gde ervoor dat de Meeuwen ongevaarlijk bleef. Na een knappe solo bracht Lenny Stoutjesdijk Smerdiek op een 3-0 voorsprong. Josca Jansen, Anne Hage en Ramona van Tiggele ver zuimden om de score nog verder op te voeren. Uit een voorzet van Anne Hage was het uiteindelijk Il se Polderman die de eindstand be paalde op 4-0. Bij de wedstrijd te gen Wemeldinge werden de Smerdiekse treffers gemaakt door: Ilse Polderman (3x), Tina Dujako- vic (2x), Esra Biger en Ramona van Tiggele. (0166) 65 24 34 of (slagerij) 65 37 41 Bronsgeestweg 16 4697 RT St.-Annaland Tel. 0166-653186 b.g.g. 06-53470330 www.frisiarondvaarten.nl KEIHARD DE GOEDKOOPSTE Ceciliaweg 10, Sint-Annaland, telefoon: 0166 - 653637 nu ook op internet www.multimate.nl Café-Biljart, Resto, Partycentrum Voorstraat 54-56, Sint-Annaland Tel. 0166-652410 Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet, tel.: 0166-612509 wh Levering en montage van kunststof kozijnen Bierensstraat 5, St.-Annaland, tel./fax 0166-653257 Drive-in show Wouter van der Plicht Rieni Moerland Coentjeswcg53,4698CL Ouö-Vosscmcer tel.06Si714660 0166673133 e-mali; info@carotlrmlrivelmhow.nl internet: www.ajtrrilnedrivelmhow.nl De pupil van deze week is Colin van Vossen, speler van E2. Restaurant Rijksweg 5 Anna Jacobapolder tel. 0167-576046 De ideale locatie voor al uw feesten en partijen voor een aantrekkelijke prijs. U kunt bij ons terecht voor vlees- en visgerechten en barbecue (binnen) v.a. 15 t/m 50 personen /T\ Veilingweg 15,4697 RB Sint-Annaland Tel. 0166 - 65 36 25, fax 0166 - 65 36 14 Autobedrijf Van Vossen v.o.f. voor vertrouwd en prijsbewust autorijden Spuistraat 1 4697 BB St.-Annaland Tel. 0166-657100 Het adres voor: Buli's Eye honden- en kattenvoer, Park potgrond, Div. nestkastjes en voederhuisjes, Inktcartrigdes voor alle merken printers Tevens het adres voor al uw eenvoudig kopieerwerk. Dit alles tegen de laagste prijzen FM Boogaardweg 19, tel. 06-53898798, St. Annaland Profile Tyrecenter Rinus Roon Nijverheidsweg 19, 4695 RC St.-Maartensdijk Tel. 0166-664198 ■0- Auto- en taxibedrijf DE JONGE Markt 10A-11, Poortvliet, tel. 0166-617040 Havenweg 5 4697 RL Sint Annaland T (0166) 65 24 68 F (0166) 65 32 11 I www.vanbeekconstructie.nl DAMES- EN HERENSAL0N5 Molenstraat 31 4698 BA Oud-Vossemeer Telefoon 0166-672563

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 11