Veel ballonnen opgelaten voor War Child Strandje bij de Lagune Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS Bloemetje voor 25.000e zwemmer in De Spetter Dikke ton uit Brussel voor watergang Gloria 15 cent 500 ballonnen zorgen voor hulp aan kinderen in Sierra Leone 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 augustus 2003J Vracht stro vat vlam Berging mag Frontale aanrijding Tas weg aan Havenweg Uitbaggeren vest Kraaien Gaslek bij fruitteler Te hard: boos gezicht Kortsluiting in auto Slok op Bermbrandje Philipsdam l^^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Pannen Vanaf de dijk bij recreatieterrein de Pluimpot zijn 500 oranje ballonnen de lucht ingelaten voor War Child. Een groot aantal campinggasten en omwonenden was afge komen op de actie van Footzy, een website waar 1700 recreatiebedrijven zich presenteren. Met twee vrouwelij ke entertainers en een paar accordeonspelende camping- gasten, was het een gezellige boel. De ballonnen werden voorafgaand aan het evenement verkocht op de Pluimpot voor één euro per stuk. Met hulp van sponsors gaat er ook per verkochte ballon één euro naar War Child. De opbrengst is voor een project in Sierra Leone. Het idee achter de actie was dat niet alleen kinderen in Nederland plezier hebben, maar dat ook het leven van kinderen die het minder goed hebben aangenamer wordt gemaakt. Bomen Maatschappelijk bewust Sierra Leone De brandweer is dinsdagavond vier uren bezig geweest met het blussen van een trailer met stro aan Ceres- weg in Tholen. Een loonbedrijf was bezig stro van het land te rijden. Dat gebeurde met een shovel met twee wagens erachter. Door nog onbeken de oorzaak vloog het stro op de eer ste trailer in brand. Om zeven uur werd de brandweer gealarmeerd. Die rukte uit naar de Veerweg. De trailers stonden aan het eind van de weg in de bocht, rich ting Ceresweg. De tweede trailer met pakken stro was door de eige naar losgekoppeld en kon worden gered. Het vuur sloeg door de droogte snel om zich heen. Toen de brandweer arriveerde, stond het stro al in lich terlaaie. De brandweer heeft de vracht met het brandende stro uit elkaar getrok ken en 'gecontroleerd' laten uitbran den. Daar kwam veel rook bij vrij. Om te blussen was er in de buurt voldoende water aanwezig. Dat kon worden betrokken uit de nabijgele gen watergang. De oorzaak van de brand is niet bekend. Het bouwen van een berging bij een woning in de Oudelandsestraat stuit bij de provincie niet op planologi sche bezwaren. Het door M.A.M. Veraart ingediende plan is voorge legd aan monumentenzorg - omdat er gebouwd wordt in een beschermd stadsgezicht - en ook die adviseert positief. Op Welgelegen hebben twee eilan ders een frontale botsing gehad. Een 20-jarige Tholenaar reed maandag rond zes uur 's avonds over Welgele gen richting Oud-Vossemeer. Hij sloeg rechtsaf bij boerderij Welgele gen en daar kwam net een 63-jarige eilander vandaan in een bestelauto. Door de begroeiing zagen de man nen elkaar te laat en botsten ze. De schade was beperkt. Sint-Annatand Aan de Havenweg in Sint-Annaland is een tas gestolen uit een fietsmand. De eigenaresse had haar fiets neer gezet bij de watersportvereniging en was vergeten haar tas mee te nemen. Toen ze een half uur later terug kwam, was de tas verdwenen. Deze werd later teruggevonden met een lege portemonnee, waar eerder nog een tiental euro's in had gezeten. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Stavenisse Het is nog niet bekend of de ge meente subsidie krijgt voor het uit baggeren van de gracht van het voormalige slot van Stavenisse aan het Bos. Het ministerie van verkeer en waterstaat stelt 85 miljoen euro beschikbaar voor het opknappen van watergangen in stedelijk gebied. Voor de rijksregeling is veel belang stelling en het is maar de vraag of de slotgracht hier voor in aanmerking komt, zo laat een woordvoerder van de gemeente weten. De gracht is door een opzichter van de gemeente bekeken en op de lijst ingevuld. Bij de beoordeling door het rijk speelt de bereikbaarheid een rol. Ook wordt gekeken naar het feit of de waterloop gemeentelijk of par ticulier bezit is. Bestel-/Bedrijfsauto's Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Maartensdijk In plaats van nadere gegevens te verstrekken aan de provincie, heeft de gemeente het verzoek om kraaien te mogen verjagen uit de toren van de Maartenskerk ingetrokken. Eer der vroeg ze dat, omdat de zwarte vogels vernielingen aanrichtten in tuinen van particulieren en jonge eendjes aanvielen. Maar dat is vol gens de provincie geen reden om ontheffing te verlenen. Ze had van de gemeente een nadere uitleg wil len hebben over het belang van het verjagen van de vogels, die be schermd zijn op grond van de flora- en faunawet. Maar de gemeente trekt het verzoek nu dus in. De brandweer is dinsdagochtend tegen half tien uitgerukt na een melding van een gaslek bij een fruitteler aan de Veerhoekseweg. Die was met een grondboor bezig een gat te maken om een bord te plaatsen 'fruitplukkers gevraagd'. Daarbij boorde hij in de huisaan sluiting van de gasleiding waar door gas ontsnapte. De onderne mer alarmeerde daarop meteen 1-1-2. De brandweer verrichtte metingen om te bepalen of er explosiegevaar was. Dat viel mee. Wel sloot de brandweer de Veerhoekseweg voor het verkeer uit beide richtingen af. Dat duurde tot elf uur. De brandweer moest wachten op de monteur van Delta nutsbedijven die uit Zierikzee moest komen om het euvel te verhelpen. De eige naar is geadviseerd een vaste paal neer te zetten waardoor het boren niet meer elk jaar nodig is. De gemeente heeft aan de Hogeweg de snelheid gemeten van passerende auto's. Van 7 tot 21 juli hing er een zogenaamde snelheidsinforma tie display, die bij de juiste snelheid een blij gezichtje toont aan de be stuurder. Rijdt deze echter te hard, dan verschijnt een boos gezichtje. In totaal zijn 6.477 automobilisten voorbij de monitor gereden. Veertig procent hiervan hield zich aan de toegestane snelheid van dertig kilo meter per uur. De snelheidsmeting werd gehouden in het kader van het landelijke programma 'Duurzaam Veilig' dat het gedrag van automobi listen positief probeert te beïnvloe den. De gegevens uit de meting zul len onder andere worden gebruikt bij het ontwerpen van eventuele her inrichtingen. Scherpenisse Kortsluiting was dinsdagavond de oorzaak van een autobrandje aan de Maluslaan. De auto die in een van de parkeervakken stond, raakte bij het starten in brand. De vlam kwam vanonder de motorkap bij de voorruit omhoog ter hoogte van de accu. Via het dashboard kwam er rook in de auto. De eigenaar alarmeerde meteen de brandweer en rende om een brand blusser op de zolder van zijn gara ge. Zijn overbuurman spoot de blusser leeg en knipte ook de lei dingen van de accu door. Toen de brandweer van Sint-Maar tensdijk arriveerde, was het brand je al bedwongen. Met een hoge drukspuit werd nog nageblust. De personenauto uit 1995 vertoonde volgens de eigenaar nooit eerder vreemde kuren. De auto was die dag twee keer gebruikt voor korte ritjes. De schade bleef beperkt maar in het kunststoffen deel tus sen de ruit en het deksel zit een gat. Ook was een klein deel van de accu door de hitte aangetast. Poortvliet Op de Bram Groeneweg is een 23- jarige automobilist uit Halsteren aangehouden voor het rijden onder invloed. De man had anderhalf maal de toe gestane hoeveelheid gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van drie uur. Sint-Philipsland De brandweer rukte dinsdagavond om tien uur uit na een melding van een dijkbrand aan de Philipsdam. Het ging om de begroeiing van de dijk, vlakbij de overgang naar het natuurgebied van de Slikken van de Heen. De oorzaak is niet bekend. Het zwembad in Tholen mocht afge lopen week de 25.000e bezoeker van dit seizoen verwelkomen. Frank Wiens uit Poortvliet kwam dinsdag om twee uur naar het zwembad, waar zijn gezin op hem wachtte. Hij werd verrast met een bloemetje en een gratis abonnement voor het vol gende seizoen. De teller in het zwembad staat nu op ruim 28.000 bezoekers. In Haestinge in Sint- Maartensdijk zijn inmiddels ruim 19.000 badgasten verkoeling komen zoeken. Beide baden zijn nog geo pend tot zaterdag 13 september. Het waterschap krijgt 123.727 euro subsidie uit Brussel voor het realise ren van milieuvriendelijke oevers langs de watergang ten zuidwesten van Tholen die loopt van gemaal De Eendracht naar de Reimerswaalse- weg. Na de bouwvakvakantie begint aannemer De Feiter uit Biervliet met het karwei. Totaal zes kilometer oe ver wordt onder handen genomen. Die wordt vlakker gemaakt, waar door extra doorstroming en een gro tere waterbergingscapaciteit ontstaat. Bijkomend voordeel is, dat watervo gels en kleine waterdieren zich ge makkelijker kunnen verplaatsen. Bij de waterloop worden twee visstei- gers aangelegd. De totale kosten van het project zijn 328.000 euro. Bijna de helft daarvan wordt bijgedragen via de Europese kaderverordening plattelandsontwikkeling. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag Rundvlees met randje 1 kg 6,- Magere speklappen 1 kg 3,50 0,60 4 BETALEN ♦Magere runderlappen 1 kg 7,90 £Sucadelappen 1 kg 7,90 ♦Soeppakket 3,10 Spekblokjes 200 gr. Slavinken 5 halen Achterham 100 gram €1,25 Varkensrollade 100 gram 1,- Eigen leverworst 200 gram 0,80 Rauwkostsalade 150 gram 1 ,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. De aanvoer van aardappelen kelder de gisteren op de veiling in Sint-An naland ruim onder de honderd ton en daarmee ligt ze op slechts een derde van de hoeveelheden van een week eerder. Het komt de prijzen ten goede, want die stegen voor de meeste rassen een cent of drie. Woensdag 6 augustus: Gloria 15, Frieslander 16-17, Nicola 15, Eigen heimer 18-20, Bildtstar 20, bonken 40-41, drielingen 3-4, kriel 32-36. Aanvoer 58 ton. Dinsdag 5 augustus: Doré 13-15, Première 11, Nicola 15, Eigenhei mer 15-18, Bildtstar 16-19, bonken 35-40, kriel 22-36. Aanvoer 103 ton. Bij de gemeente zijn vorig jaar 354 bouwvergunningen aangevraagd en 29 sloopvergunningen. Ambtenaren spoorden veertig clandestiene bouw sels op. Er werden 200 bouwcontro- les uitgevoerd. Vakantie vieren in het buiten land wordt nog leuker als je een paar woordjes kent van de taal die ze daar spreken. En te genwoordig is het helemaal geen probleem wanneer je geen scholing hebt gehad in die richting. Want via taalcur sussen, schriftelijk of zelfs via internet, is dat een makkie ge worden. Maar wat te denken van onze eigen Nederlandse taal. Die is helemaal niet zo gemakkelijk, al hebben we daar al ons hele leven mee te maken. Want stel je voor. Het volgende is echt gebeurd. Christelijk-historisch, zeggen we dan in ons familietaaltje. Terwijl je heerlijk op de bank zit, even rust na een drukke schooldag, wordt er aange beld. Ma roept vanuit de keu en: „Doe jij even open." Er staat een steviggebouwd manspersoon voor de deur. „Ik stoan mee panne." U leest dat deze meneer uit Brabant komt. Wat dom kijk ik hem aan en z^g dan: „Dat is vervelend voor u." Niet begrijpend waar om die man bij mij voor de deur staat en niet bij een gara ge of desnoods bij een We genwachtstation. Ma roept vanuit de keuken: „Wie is daar?" „Een meneer met pan nen." „Ik heb geen pannen be steld." Ik hoor haar denken: zulke dingen koop je immers via een gerenommeerde win kel en niet zomaar aan de deur. De man, gewoon een Neder lander zonder enige vorm van talenkennis, kijkt me nog eens goed aan en zegt dan: „Ik stoan ier mee panne, voor op 't dak." Op dat moment gaat er een lampje branden. We zijn inderdaad aan het verbouwen en daarbij zijn nieuwe dakpan nen hard nodig. Gelukkig maar dat er bedrijven zijn die deze zaken verkopen. En nog gelukkiger dat er chauffeurs zijn die ze thuisbrengen. Voor deze man is het te hopen dat hij niet dikwijls met panne komt te staan. Of nog erger, aan de deur bij iemand die moeite heeft met de rijke Ne derlandse taal. Arme bezoekers van buiten de grenzen die ons taaltje mach tig willen worden! Jopie Meerman, Tholen. Stemmen van lezers Na veel gepraat en getelefoneer is het eindelijk gelukt om een bord tegen loslopende honden bij het strandje aan de dijk bij de Lagune in Sint-An naland te krijgen. Alleen wat voor een bord? Voor vele hondenbezitters is dit bord onbekend. Doe niet zo honds, niet op het strand. Er staat een hond op die zit te poepen. Een ver bodsbord voor honden is echter een vierkant bord met een rode rand plus een hond in het midden met daarover een dwars lopende streep. Dat is voor iedereen bekend. Maar nee, heeft ie mand bij de gemeente gezegd: ik heb een eigen idee. Wij doen het zo. Op vele stranden staat het bord dat ik hiervoor beschreven heb. Nu vragen vele mensen aan mij, wat het door de gemeente geplaatste bord betekent. Het zegt hen niks. Het bord staat ook niet goed, want het had vooraan moeten staan. De gemeente Tholen moet het strand en de w.c. schoonhouden. Als dit werk uitbesteed wordt, dan moeten ze wel controle uitoefenen. Ik zie dat de heren het wel geloven, want als 68-jarige heb ik twee keer het strand je opgeruimd: dozen, flessen, plastic, hondenpoep, noem het maar op. De gemeente is toch verantwoordelijk voor het welzijn van de bevolking van Tholen. Mij is verteld, dat er een potje met geld is voor de recreatie, dus besteed dat dan ook. Van andere mensen hoor ik, dat andere strandjes in de gemeente netter zijn dan in Sint-Annaland. De eigenaar van het aangrenzende terrein heeft een hek geplaatst, zodat er vlakbij het strand je geen parkeerplaats meer is. Een massa (brom)fietsen liggen naast of op het toegangspad, zodat er geen enkele hulpdienst als ambulance, brandweer of politie meer door kan. Maak voor de fietsen een plek om ze fatsoenlijk neer te zetten. Ook de jeugd van Sint-Annaland maakt er een grote bende van, zo heb ik zelf kunnen constateren. Zij lopen wel te mopperen wat een rotzooi het is, maar ze doen er zelf aan mee, ter wijl het toch een kleine moeite is om het strand een beetje schoon te hou den. Wil men het strandje fijn hou den, dan vraag ik aan de ouders of zij hun kinderen erop willen wijzen, dat er geen afval weggegooid wordt. Het is immers in het belang van iedereen en zeker ook van de inwoners van Sint-Annaland om bij mooi weer lek ker op het strand en de dijk daarom heen te kunnen vertoeven. W.A. Overbeeke, Sint-Annaland. Gevonden goederen. Op Tholen zijn in de periode van 25 t/m 31 juli de volgende goederen gevonden: een fototas; een tuinbeeld; een da mesfiets; een kinderfiets. Voor meer informatie kunt u terecht op het po litiebureau. Er kwamen veel mensen af op de nationale ballonnendag. Op recreatieterrein de Pluimpot gingen de ballonnen als warme broodjes over de toonbank. „Hoe dan ook gaat er vijfhonderd euro naar War child, ongeacht wat er verkocht wordt", vertelt Ineke Meeuwsen van de Pluimpot. Het be drijf heeft de vijfhonderd ballonnen van tevoren ingeslagen. „Je moest je inschrijven voor een bepaald aantal, het ging in partijen van 250 stuks. Aangezien wij op de camping 450 standplaatsen hebben, was een partij van 250 ballonnen reëler geweest, maar uiteindelijk hebben de mensen 297 ballonnen gekocht. De overige 203 euro is voor rekening van de Pluimpot. We wisten van tevoren dat we waarschijnlijk niet alle ballonnen zouden verkopen, maar we wilden als bedrijf ook een gebaar maken, toch even ergens voor staan." Ze blaast samen met de entertainploeg van de camping, twee studentes ver kleed als typetjes Loes Appelmoes en Roos Rose, de ballonnen op en verkoopt ze aan gasten en andere geïnteresseerden. „Ik zit op de Pabo en kan met dit werk extra studiepun ten verdienen", vertelt 'Roos Rose' Anouk Baljet. Dat is bij 'Loes Ap pelmoes' Carolien Brinksma niet het geval met haar studie rechten, maar ook zij heeft veel lol in deze creatie ve bijbaan. Op de dijk staat een hele horde men sen, van jong tot oud, en allemaal houden ze een of meer ballonnen vast. Drie campinggasten lopen door de menigte heen met accordeons, waarmee ze een gezellig deuntje produceren. Het is bijna zeven uur. Ineke Meeuwsen sommeert door een megafoon iedereen een stukje op te schuiven, er staan wat bomen in de weg. Hier en daar verlaat een enkele ballon al zijn eigenaar en verkent het luchtruim. Een paar ballonnen blij ven inderdaad in de bomen steken. De menigte schuift een stukje op en iets na zevenen worden alle ballon nen losgelaten. Ze worden gegrepen door de wind en verdwijnen in oos telijke richting. „Ik heb die van mij een heel eind gevolgd, mama, hij is echt heel ver!" roept Rik Kwaak (9) uit Sint- Maartensdijk enthousiast. Zijn moe der en tante hebben samen vijf bal lonnen gekocht. „We hebben het vanmorgen in de Eendrachtbode ge lezen", vertelt tante Ineke Lindhout. „En het is voor een goed doel", voegt Carola Kwaak daaraan toe. Riks zusje Kayleigh (7) weet wel waarvoor: „Voor de arme kinderen in oorlogslanden!" roept ze, trots op haar pas verworven kennis. Riks ballon is inmiddels zo ver wegge waaid dat hij uit het oog verdwenen is. De ballonnen die nog wel zicht baar zijn, zijn niet meer dan stipjes aan de hemel. Op 150 recreatieterreinen in heel Nederland werden ballonnen opge laten voor War Child. In totaal 57.000 ballonnen gingen de lucht in. Kopers van een ballon maakten ook nog eens kans op een leuke prijs. Aan de ballonnen waren kaart jes bevestigd met de gegevens van de eigenaar van de ballon. Van alle kaartjes die teruggestuurd worden, wordt de hemelsbreed afgelegde af stand berekend. Op 15 september 2003 zal de einduitslag gepubli ceerd worden op de website van Footzy. „We zijn nog niet zo lang aangesloten bij deze organisatie", vertelt Ineke Meeuwsen. „Vorig jaar hebben we daarom niet meegedaan aan de actie. Wel hebben we met Pinksteren ballonnen opgelaten met de gasten, het waren toen tussen de 100 en 125 stuks. Maar dat was ge woon voor ons eigen bedrijf. Nu met deze actie voor War Child laat je als bedrijf wel zien dat je maat schappelijk bewust bent." Positieve berichten van collegabedrijven haalden Meeuwsen over om dit jaar ook mee te doen aan de nationale ballonnendag voor War Child. Meeuwsen hoopt zich hiermee ook te onderscheiden van de andere campings op het eiland. „Zo van: Kijk, dat doet de Pluimpot wel". De opbrengst van de Nationale bal lonnendag komt geheel ten goede aan War Child. Het geld is bestemd voor een project in Sierra Leone, waar kinderen door een burgeroor log getraumatiseerd zijn. In 1991 brak in Sierra Leone een burgeroor log uit, die heeft geresulteerd in tienduizenden doden en naar schat ting twee miljoen vluchtelingen. Veel jongens zijn gekidnapt en ge dwongen om mee te vechten. Deze kinderen zijn getraumatiseerd en gestigmatiseerd. Ze zijn zowel slachtoffers als daders. Op 7 juli 1999 hebben de strijdende partijen een vredesverdrag getekend, al is het conflict sindsdien nog een aantal keren opgelaaid. De economie en infrastructuur liepen grote schade op. Nog steeds leeft meer dan de helft van de bevolking beneden de armoedegrens. Sinds de vrede is ge sloten zijn veel hulporganisaties ac tief in Sierra Leone. War Child is daar één van en leidt lokale hulpver leners op om kinderen in Sierra Le one te helpen met het verwerken van hun ervaringen en hen te leren weer te functioneren in een normale maatschappij. Predikbeurten Zondag 10 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Vernooij. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Roggeband, Tholen. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud Gastel. 17 u. geen dienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Roos, Damwoude. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Snepvangers. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. de Kwaadsteniet, Rotter dam. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. dienst verzorgd door de ker kenraad. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Roos. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Groenendijk, Bruchem. 18 u. ds. Kooien, IJsselstein. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 14/7 19.30 u. ds. Sonnevelt. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Schuurman, Ridderkerk. 18 u. ds. Van Duijvenboden, Den Bommel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Beider, Dordrecht. 14.30 u. ds. Blom, Poortvliet. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. mevr. De Jong, Rotter dam. 19 u. ds. Steegman, Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. di 12/8 19.30 u. ds. Molendijk,Oos- terland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 14/8 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. dhr. Coppoolse, leesdienst. 14.30 u. geen dienst. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. Verwey, Yerseke. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Molenaar, Papendrecht. 17 u. kand. Hoogendoorn, Stolwijk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kolkman. Pak even uw zakboekje THOLEN 16 aug Zomerconcert in stadhuishal, 14.30 u. 25 t/m 28 aug Thoolse fietsvierdaagse. 29 en 30 aug Braderie. SINT-ANNALAND t/m 1 nov Expositie Boeren op goe de gronden, De Meestoof. 9 aug Braderie, 10-20 u. 12 aug Natte-laarzentocht, Sluispol- derdijk, 9.30 u. 16 aug Natte-laarzentocht, Sluispol- derdijk, 12.30 u. 26 aug Start tafeltennisseizoen Smash '76, Wellevaete 19 u. SINT-MA ARTENSDU K t/m 30 sep Expositie wederopbouw na de Ramp, Scaldis Naturalis, ma t/m za 10-16 u. 11 aug Excursie door natuurgebied de Pluumpot, Scaldis Naturalis, 19.30 u. POORTVLIET 16 aug Rommelmarkt Geref. Kerk. 16 aug Zomermarkt. BERGEN OPZOOM t/m 27 sept Gerrit Bosma groen- sculpturen, Markiezenhof, 11-17 u. t/m 1 okt Expositie Tien jaar De Uit hof schilderijen, Markiezenhof, 11- 17 u. t/m 1 dec Expositie Liga 1923 Ber gen op Zoom, 1953 Roosendaal, Markiezenhof, 11-17 u. 7, 14 en 21 aug Muziek op 't Wilhel- minaveld, 19.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Lara Croft: Tomb raider the cradle of life - do en di 14 en 20 u, vr 14, 18.45 en 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 en 20 u„ ma en wo 20 u. De schippers van de Kame leon - za t/m ma en wo 14 u. ROXY II: Terminator 3: Rise of the machines - do, zo, di en wo 20 u., vr en za 21.30 u., ma 14 en 20 u. Agent Cody Banks - do en di 14 u., zo 16 u. Knorretjes grote film - vr t/m zo en wo 14 u. Bruce Almighty - vr en za 18.45 u. CINEM'ACTUEEL: Daddy day care - do t/m di 14 en 18.45 u„ wo 18.45 u. Bruce Almigh ty - do en di 18.45 u„ vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 21.15 u., ma en wo Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Teixeira, Hoogerheide, tel. 0164-614034. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595 Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. II, Tho len', elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 7 t/m vrijdag 15 aug. donderdag 7 11.32- vrijdag 8 23.57-12.47 zaterdag 9 1.17-14.02 zondag 10 2.37-15.12 maandag 11 3.37-16.07 dinsdag 12 4.32-16.57 woensdag 13 5.22-17.37 donderdag 14 5.57-18.17 vrijdag 15 6.42-18.47 di 12/8 6.48 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). 21.15 u. Lara Croft - Tomb raider 2: the cradle of life - do en ma t/m wo 14, 18.45 en 21.15 u„ vr en za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15, 18.45 en 21.15 u. Knorretjes grote film -zó 14 u. De schippers van de Kameleon - do t/m wo 14 u. Terminator 3 Rise of te machines - do en di 21.15 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo, ma en wo 18.45 en 21.15 u. Sinbad: De held van de zeven zeeen - zo 16.15 u„ wo 14 u. Verrassingsvoorpremière: do 20.30 u. Samsara - di 20.30 u. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2