Een tunnel en een fiets/voetveer Provincie Zeeland Aanvraag kunst- en cultuursubsidies 2004 rv Kraanwagen vervoert bruidspaar gOfficiele Mededelingen Zestig mille voor overstap hulpdiensten Donderdag 17 juli 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 29/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl De provincie Zeeland wil meer inwoners van Zeeland in aanraking brengen met cultuur. Dat wil ze onder andere doen door te stimuleren dat inwoners, zowel jong als oud, zelf met culturele plannen komen waarvoor subsidie kan worden aangevraagd. Fotowedstrijd Beeldkwaliteit succesvol Cultuurhistorische reeks Delta inZicht van Mozaïek naar Aquarel Diversen Bekendmaking GS-besluit inzake mandaat Ontheffing Flora- en faunawet Saneringsplan voor malig gasfabrieks terrein aan de Kaaij te Tholen Extra ruimte voor landschapscamping Zoomvlietcollege Hogeschool Vlissingen 17 Abdij 16 maart 2003... Vanaf die datum was het niet meer moge lijk om met de auto via de veer- verbindingen Kruiningen-Perk- polder en Vlissingen-Breskens te reizen. Inmiddels is bekend dat mensen met een auto de tunnel goed weten te vinden en er ook ruimschoots gebruik van maken. Voor wie geen auto heeft, maar toch snel naar één van beide overkanten wil reizen, heeft toch een vervoersmiddel tot zijn of haar beschikking. De snelste weg over het water gaat namelijk schuil onder de naam BBA Fast Ferries Zeeland: een fiets/voet- veerverbinding tussen Vlissingen en Breskens. Speciaal voor voet gangers, (brom)fietsers en overi ge gebruikers, zoals bijvoorbeeld rolstoelers. Toltunnel De Westerscheldetunnel is een toltunnel. Bij de tolpoorten wor den automatisch de lengte en hoogte van het voertuig geme ten. Dat bepaalt het tarief. Met een abonnement wordt 25% min der betaald voor een rit door de tunnel. Een zogenaamd t-tag abonnement. In de brochure 'Ik tunnel naar de overkant' staat hierover alles vermeld inclusief een bestelformulier. Ook als je geen auto hebt, kun je met het openbaar vervoer door de tunnel. De bussen van Con- nexxion verzorgen het vervoer met twee rechtstreekse lijnen: Goes-Terneuzen-Sas van Gent en Terneuzen-Middelburg. Er is plaats voor drie fietsen. Vervoer van brommers, brommo- bielen en groepen van meer dan drie fietsers, moet tijdig worden aangemeld bij Connexxion. Aan de hand van het passagiers aanbod wordt de dienstregeling door de tunnel met een spits- en een dalurenregeling gereden. Informatie over de omzetting van maand- en jaarabonnementen en de tarieven voor fiets, brommer en brommobiel kan worden ver kregen via de website van Connexxion. Fast Ferry De veerdienst Vlissingen- Breskens voor voetgangers en Nieuws fietsers is de enige lijn die is overgebleven na het afscheid van de PSD. Overigens blijft tot medio 2004 nog veel bij het oude, omdat nog gebruik wordt gemaakt van de vertrouwde schepen. In de zomer en tijdens de spits in de winter wordt een halfuurdienst gevaren, in de dal uren 's winters gaan de schepen om het uur. De fast ferry sluit aan op de trein in Vlissingen en de busverbindingen in Vlissingen en Breskens. Medio 2004 worden de schepen vervangen en komen er twee SWATH-schepen die de lijn gaan onderhouden. De Small Water- plane Area Twinhulls (SWATHs) worden op de werf van de Ko ninklijke Schelde Groep in Vlis singen gebouwd. De schepen worden eigendom van de provin cie. Over de aanschaf van maand- en jaarkaaren en 5-retourkaarten wordt informatie verschaft via de website van BBA Fast ferries. Informatie Het afvaartschema, de kaartsoor- ten en tarieven voor de fast ferry zijn in een handig klein formaat weergegeven. De brochure 'Ik tunnel naar de overkant' en de folder 'Oversteek Westerschelde' bevat eveneens handige informa tie. Het is op te vragen bij het informatiecentrum van de provin cie Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie kan ook de website van BBA Connex, de Westerscheldetunnel en Con nexxion worden geraadpleegd: www.bba.nl, www.westerschelde- tunnel.nl en www.connexxion.nl. Jaarlijks kan subsidie worden aangevraagd bij de provincie voor eenmalige activiteiten op de gebieden: podiumkunsten en fes tivals; beeldende kunst en vorm geving; cultuureducatie; amateur kunst; orkest-begeleiding en lees bevordering. Verkorting Gedeputeerde Staten (GS) stellen zich ten doel de afhandeling van subsidieverzoeken te vereenvou digen. Eén van de redenen is de termijn verkorten, waarbinnen indieners van subsidieverzoeken bericht krijgen over hun aanvra gen, te verkorten. In tegenstelling tot voorgaande jaren wil de pro vincie, indien het aanvraagformu lier vóór 1 oktober volledig inge vuld en ondertekend wordt toege zonden, de aanvragers nog vóór 1 januari 2004 informeren. Met een aanvraagformulier, dat uiterlijk op 1 oktober 2003 vóór 12.00 uur in het bezit moet zijn van de provincie, wordt aan de slag gegaan door De Raad voor de Cultuur Zeeland. Aanvraagformulieren die na 1 ok tober binnenkomen, kunnen dit jaar niet meer in behandeling worden genomen. Er wordt gead viseerd om het aanvraagformulier volledig ingevuld en voorzien van alle relevante informatie tijdig in te dienen. Advisering De Raad voor de Cultuur Zeeland brengt uiterlijk vóór 1 december 2003 een advies uit over de inhoudelijke kwaliteit van het inge diende subsidieverzoek. De raad baseert dit advies op de Alge mene en specifieke uitgangspun ten, voorwaarden en richtlijnen die in de toelichting bij het aan vraagformulier staan vermeld. GS nemen, mede op basis van het raadsadvies, uiterlijk 9 de cember 2003 een besluit over de subsidieaanvragen. Het Aanvraagformulier incidentele kunst- en cultuursubsidies 2004 en de bijbehorende toelichting kunt u opvragen via cultuurno- ta@zeeland.nl of via mevrouw P.D. Dieleman, telefoon 0118- 631418. Hoe moet Zeeland er in de toekomst uitzien? En hoe niet? Anderhalve maand geleden werd de Zeeuwse inwoner gevraagd een mooie en lelijke foto te maken in zijn of haar regio. De inzendtermijn is inmiddels verlopen en het resultaat van de fotowed strijd is goed. Vooral inwoners op Walcheren hebben gereageerd. De ingestuurde foto's zijn met enthousiasme gemotiveerd, een voorwaar de die de provincie stelde aan de inwoners die mee wilden doen. Beleidsnota De fotowedstrijd levert de provincie veel informatie op en dat was de bedoeling. Zij wil namelijk beleid maken voor beeldkwaliteit, maar dat willen de leden van provinciale Staten en het college van Gedeputeerde Staten niet alleen doen. Het gaat immers om de dagelijkse leef omgeving. De foto's en de motivaties vormen een belangrijke bron voor het opstellen van een beleidsnota waarin beeldkwaliteit wordt vastgelegd. Tentoonstellingen In september 2003 worden de ingestuurde foto's in zes regio's van Zeeland tentoongesteld: Schouwen-Duiveland, Tholen, Walcheren, De Bevelanden, West-Zeeuwsch-Vlaanderen en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. In oktober 2003 wordt bekend gemaakt, wie één van de 12 rondvluch ten boven Zeeland heeft gewonnen. In 1993 werd begonnen met de cultuurhistorische reeks van de provin cie Zeeland. Een reeks met uitgaven die bij elkaar een overzicht vor men van (een deel van) de geschiedenis van Zeeland. Door middel van deze reeks probeert de provincie zowel de bewoner als de bezoeker van Zeeland op een aangename wijze in contact te brengen met de Zeeuwse historie. Inmiddels beslaat de reeks elf titels, zoals Zeeland in de prehistorie, de Romeinen in Zeeland, Zeeuwen te water en Ver- sterckt Zeeland. De delen kosten tussen de €3,30 en €6,80. In 2000 is gestart met de natuurhistorische reeks. Inmiddels zijn hierin vijf titels uitgebracht. Een volledig overzicht van de titels in beide reeksen en de boeken zelf kunnen worden aangevraagd bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De boeken zijn ook verkrijgbaar bij de boekhan del. Over de toekomst van de Deltawateren gaat het in de folder die de projectorganisatie Delta inZicht heeft uitgebracht. In deze folder wordt de toekomst beschreven van de deltawateren in 2033. De voordelen en voorwaarden worden beschreven van de deltawateren die meer een overgangsgebied tussen de rivieren en zee moeten worden. Delta inZicht zelf en de omgeving van Delta in Zicht worden voorgesteld aan de lezer. De folder is op te vragen bij het informatiecentrum van de provincie. Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend dat zij in hun vergadering van 1 juli 2003 heb ben vastgesteld het besluit tijde lijk mandaat gedurende de vakantieperiode van GS voor het jaar 2003. Dit besluit treedt in werking op 28 juli 2003 en ver valt op 18 augustus 2003. Het besluit ligt van 17 juli t/m ter 15 augustus 2003 inzage bij: - het informatiecentrum van de Zo 'n reusachtig vervoer middel als waarmee Jordy Weggemans (27) en Jacque line Jansens (26) naar het gemeentehuis reden, zullen nog weinig bruidsparen hebben gebruikt. Jordy haal de zijn bruid namelijk bij haar ouders in Scherpenisse op met een 60-tons kraan wagen. De truck, die was versierd met twee bloem stukken, was net een week oud. Het paar blijft in Sint- Annaland wonen, waar het bedrijf van de bruidegom - Kraanbedrijf Tholen - is gevestigd. De bruid werkt bij bouwmarkt Multimate. Colle ga's lieten ballonnen op toen het paar uit het gemeentehuis kwam en strooiden confetti. Van het gemeentehuis reed de kraanwagen, gevolgd door alle bruiloftsgasten, naar het feestadres. provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg. Tel. 0118-631400, geopend op werkdagen van 9.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.00 uur; de Stafafdeling Kabinet Juri dische zaken en Bestuursonder- steuning van de provincie Zeeland, Abdij 6, Middelburg. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend voor het doden, verwonden, van gen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van wilde eend en daarbij gebruik te maken van het geweer tot een uur na zons ondergang aan W.A. Gakeer te Oud-Vossemeer. De ontheffing wordt verleend voor de periode van heden tot en met 31 augus tus 2003. De ontheffing heeft betrekking op percelen graan en graszaad, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangege ven, gelegen in de gemeente Tholen. Bezwaar De ontheffing ligt van 18 juli 2003 tot en met 28 augustus 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 28 augustus 2003 bezwaar tegen de ontheffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voor ziening te vragen bij de presi dent van de rechtbank te Middelburg, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoek uitge voerd naar de bodemverontreini ging op het voormalig gasfabriek sterrein aan de Kaaij te Tholen en een saneringsplan opgesteld voor de verontreiniging op deze locatie. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ernstig te beschouwen en tevens het saneringsplan vast te stellen. De ontwerp-beschikking ligt van 17 juli tot en met 14 augustus 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Tho len, Markt 1-5 te Sint Maartens dijk, op werkdagen 's morgens van 9-12 uur, 's middags of 's avonds na telefonische af spraak (0166-668200 tst 13). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de ontwerp-beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631778. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw M. Hordijk (tel. 0118-631778). Er is op Tholen ruimte voor een tweede landschapscamping. Dat heeft de provincie uitgesproken. De gemeènte heeft tot eind dit jaar de tijd om een gegadigde te vin den. Voorwaarde is dat de cam ping komt in het gebied tussen Tholen en Gorishoek, ten zuiden van de provinciale weg. Dit gebied is in het streekplan Zeeland als zodanig aangewezen. Op dit moment is camping Kruij- tenburg bij Poortvliet de enige landschapscamping in de gemeen te. Ook in de gemeenten Schou wen-Duiveland en Sluis wil de provincie het aantal uitbreiden. Het principe bij landschapscam pings is dat landbouwgrond wordt omgezet in natuur en een kam peerterrein. Leiden kinderkoor. Leerkrachten en anderen die zich willen scholen in het leiden van een kinderkoor, kunnen terecht bij de Zeeuwse mu ziekschool. Er is een basiscursus kinderkoordirectie ontwikkeld, die vanaf oktober op twaalf woensdag middagen wordt gegeven in Mid delburg. Behandeld worden stern- vorming, basis dirigeertechniek, kennis van repertoire e.d. Belang stellenden kunnen zich tot 1 sep tember aanmelden. Aan het Zoomvlietcollege in Ber gen op Zoom en Roosendaal heb ben de volgende menseh hun diplo ma behaald: ADMINISTRATIE Tholen: Miranda Contant. Oud-Vossemeer: Jeanette van Wees. Sint-Annaland: Arjenne Pleune. Poortvliet: Tom ten Cate. Sint-Philipsland: Rudi van de Plaat. ASSISTENT GEZONDHEIDS ZORG Poortvliet: Nasrien Atrushi. Sint-Philipsland: Esther Feleüs. HANDEL Tholen: Jantien van Gorsel. Oud-Vossemeer: Anique Geuze. Sint-Maartensdijk: Nadia Achah- bar. HORECA Tholen: Marijn Contant. UITERLIJKE VERZORGING Tholen: Marjolein van 't Hof, Nad- ja Zakriti. De overstap van de Thoolse brand weer en ambulance naar de hulpverle ningsregio Zeeland kost geld. Deze zogenaamde frictiekosten worden ge deeld door gemeente, provincie en rijk. Tholen treedt uit de gemeen schappelijke regeling met westelijk Noord-Brabant en sluit zich aan bij de Zeeuwse regeling voor de regionale brandweer en de centrale post ambu lancevervoer. Die verandering heeft ermee te maken, dat het rijk de hulp verleningsregio's wil laten samenval len met de politieregio's. In verband met de afstanden in het Zeeuwse zal Tholen voor bepaalde aspecten nog wel overeenkomsten afsluiten in West-Brabant. De provincie heeft in middels besloten, maximaal 60.000 Eten uit zee. Bij Waterland Neel- tje Jans wordt tot 27 augustus elke dinsdagmiddag (van 12 tot 3 uur) een demonstratie gegeven over oesters en mosselen. Dat gebeurt in de buitenexpositie Eten uit zee, Oud-Vossemeer: Jessica Pland- soen, Inge Mantel. Sint-Annaland: Marion Poot. Stavenisse: Angela van Vossen. Poortvliet: Marian Bezemer. VERZORGING EN VERPLE GING Tholen: Trudie Gaakeer, Ria Pou- lus, Sylvia van Driel, Carlijne de Frel. Oud-Vossemeer: Els Bolier, Karen van de Meer. Sint-Annaland: Leontien van Keu len, Anna-Marie van de Repe. Stavenisse: Leona Elenbaas, A- driënne Walhout, Jacolien Beeke. Sint-Maartensdijk: Liesbeth Dam, Yvonne Buchly, Janny van de Ree, Lianne Vroegop, Mirjan Kurvink. Scherpenisse: Bianca van Hulst. Sint-Philipsland: Eliza Tak. WELZIJN Tholen: Paul Mutsers, Carla van de Vlies. Oud-Vossemeer: Kim van Dijk, Marsha van den Berge, Anne Luys- terburg. Sint-Maartensdijk: Ilona Bos, Fa- rida Allali, Sabrina van de Hoeven. Scherpenisse: Lotte Moerland, Jo- landa van Vossen, Daisy Pieters. Aan de hogeschool Vlissingen zijn geslaagd voor de pabo: Tholen: Saskia v.d. Sande. Sint-Annaland: Wietse Boulogne. Sint-Maartensdijk: Chantal den Engelsman. euro bij te dragen in de eenmalige frictiekosten. Naar de hoogte van de kosten, en naar andere knelpunten, is eerder een on derzoek uitgevoerd. Met inbegrip van een plan van aanpak vergde dit onder zoek 34.563 euro (de helft van wat te voren was gedacht). De provincie heeft dit betaald, maar ze heeft 17.281 euro volgens afspraak in rekening ge bracht bij het ministerie van binnen landse zaken. In de begroting meldt de gemeente dat het handhaven van het bestaande kwaliteitsniveau een malig 352.250 euro vergt en daar naast jaarlijks 73.700 euro (bedragen exclusief btw en prijspeil 2001 Normaal in Goes. In de Zeelandhal len te Goes is op 20 september een optreden gepland van de Achterhoek- se rockband Normaal. In het voorpro gramma staat de Zeeuwse groep Sur render. Het concert begint om kwart over acht en kaarten zijn vanaf half juli in de voorverkoop verkrijgbaar. die vooral het onderwaterleven in de Oosterschelde toont. Aquaria met vissen, anemonen en andere levensvormen, alsmede bakken met oesters en mosselen zijn er te zien.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 17