Boer als beheerder landschap onder druk Mix Ruucstoppelen kampioen T.O.V. I wint wisselbeker Titel Ruucstoppelen 35+ Nae de verkaevelienge Uit de staten van Zeeland Gedeputeerde tegen doorspoelen Zoommeer Wantij wijdt nummer aan Tholen Jonge tennissers sluiten speelseizoen zonnig af Strategische grondaankoop Sint-Annaland Dertig miljoen voor aanpassing spuitvrije zones Orgelconcert Martin Mans met Knevel Donderdag 17 juli 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Zout Zoommeer Blauwalg An 't begin van 't jaer dochte m'n uutgebreid trug an de wae- tersnööd van driejen- vuuftig. Dat riep bie vee ménsen die de ramp meegemaekt ebbe, al lerlei herinneriengen op. Vee droevige, mar ok gedachten an de redders in de nood, dik- kels mit gevaer vö d'r eige leven. An de die ken wier nae 'n poosje mit alle macht gewérkt om de stroamgaeten te dichten. Ik kon nog gin zakken vol mit grond naer boven d'n diek draege, ma vee zakken eb ik bevobbeld an de Nol bie Setalland open houwe vor de ouwere diekwèrkers. Die kwae- me soms uut oalle oe- ken in gaeten van ons land. An ulp adde m'n toen gin gebrek mêêr in de rampgebieden. Bie Marie in Maurice De eerste ploeg van tennisvereniging Oud-Vossemeer (T.O.V.) heeft dit jaar voor de vierde achtereenvolgende keer de wisselbeker van de Thoolse woensdagmiddag competitie binnengehaald. Op het nippertje, want Eege- dima I uit Tholen zat de Vossemeerders op de hielen. Op een zonnige afsluitende woensdagmiddag met spelletjes voor de kinderen en een terrasje voor de ouders werd het seizoen in Oud-Vossemeer afgesloten en kregen de win naars hun trofee. Waterschap betaalt niet meer voor waterberging Minder problemen met kadavers Elfde prijs H. van Dijke Windmolens horen bij het landschap van deze tijd, net als de molens van vroeger. Dat zegt het Thoolse SGP-raadslid Peter Hoek in Wantij. Dit door de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) uitgegeven blad wijdt een compleet nummer aan Tholen en Sint-Philipsland. Het landschap, de blauwalg in het Volkerak-Zoommeer, de inlaat van zoet water voor de landbouw, de betekenis van christelijke politiek voor natuur en milieu, de zondagsrust, bilogisch dynamisch boeren, akkerranden en de Pluim- pot zijn onderwerpen die aan bod komen. In het interview met Hoek en zijn CU-collega Arie Piet komt naar vo ren dat beiden de ontwikkelingen in de landbouw met smart aanzien. 'De boer was de landschapsbeheerder bij uitstek. Maar nu zitten de boeren ge vangen in een tredmolen van schaal vergroting en wereldwijde concur rentie. Het landschap lijdt daaronder, ook hier op Tholen', zegt Piet, die in Afrika zag hoe door het dumpen van voedseloverschotten uit de Europese Unie de plaatselijke agrarische eco nomie kapot werd gemaakt. Het be grip 'rentmeesterschap' in de christe lijke politiek komt overeen met het begrip 'duurzaamheid' in de milieu beweging, concluderen de gespreks partners. Zowel CU als SGP zijn voorstander van meer biologische landbouw op Tholen: van 5% nu naar 15% of meer binnen vijf tot tien jaar. Het geld daarvoor moet van de lande lijke politiek komen, want gemeen ten hebben op die ontwikkeling maar weinig invloed. Hoek vindt dat er op dit moment voor boeren financieel te weinig tegenover staat als ze milieu vriendelijk willen werken. Zoet water vinden beide heren een zaak van het waterschap. Het aanleggen van zoet waterbekkens op het land lijkt Piet wel wat en Hoek denkt dat zijn ach terban er - als het economisch voor deel oplevert - ook wel voor is. Over biologisch dynamisch boeren gaat een artikel met de Wilhelminahoeve in Anna Jacobapolder. SGP en CU zijn voorstander van windmolens op vier plekken op Tho len, terwijl de natuurvereniging en de ZMF ze in één groot park willen, bij voorkeur ten zuidoosten van Tholen langs het Schelde-Rijnkanaal. Piet verwijt overigens zowel de Zeeuwse als de Thoolse politiek een zwalkend beleid. 'Het besluitvormingsproces op Tholen was bedenkelijk. Eerst hield men de mensen aan het lijntje, toen liet men particulieren zelf inves teren in onderzoek en werden er toe zeggingen gedaan die niet meer te ruggedraaid konden worden'. Uit breiding van het toerisme op Tholen wijzen beide politici af. Enerzijds hechten ze aan de zondagsrust, maar een belangrijker motief noemen ze dat het nationaal park Oosterschelde, dat Tholen omringt, geen massatoe risme verdraagt. Zijn SGP en CU eensgezind over woningbouw - al leen nog voor natuurlijke aanwas - over bedrijventerreinen verschillen ze van mening. Piet wil die jaarlijks met niet meer dan gemiddeld een hectare laten uitbreiden, maar Hoek voelt daar niet voor. Hij is liever kri tisch bij de keuze van bedrijven die grond kunnen kopen: schoon en ar beidsintensief. Vier Thoolse ZMF-le- den laten zich in een artikel uit over de zondagsrust. De teneur is dat je van de rust op Tholen kunt genieten, dat je als inwoners elkaar respecteert én rekening houdt met de ander. Vanzelfsprekend komt de natuurver eniging Tholen in het blad aan bod. Voorzitter Rob van der Laan en be stuurslid Gerard Westerweel stippen met Matjo van Liere van de planolo giewerkgroep (en bestuurslid ZMF) vijf kwesties aan. Nieuwbouw van agrarische bedrijven die niet past in het landschap. Herstel van bloemdij- ken. De toekomst van het Ramme- gors (zoet of zout). Windmolens. La- waaitoerisme op de Speelmansplaten (nationaal park). Ook aan de aanpak van de blauwal- genproblematiek is een artikel ge wijd. Daarin wordt geconcludeerd dat een zoet Volkerak-Zoommeer vooralsnog weinig perspectief biedt, zodat terugbrengen van het zoute ge tij bij veel instanties in beeld komt. De landbouwsector heeft daar zijn bedenkingen tegen. Maar daar zoet water voor inlaten, is een verkeerd plan. Dat is de kop boven een ander artikel in Wantij, waarin de ZMF be toogt dat een fundamenteel andere manier van omgaan met water nodig is. Intensievere teelten, waar berege nen voor nodig is, belasten het milieu meer. De proef op Tholen zou in strijd zijn met het provinciale beleid zoals dat staat in Waterbeheer 21e eeuw. Zoet water zou vanuit het Hol- landsch Diep met een pijpleiding aangevoerd kunnen worden, aldus de ZMF. De milieuorganisatie denkt dat ontkoppeling van economische groei en milieubelasting mogelijkheden biedt. Intensieve teelten zouden ge concentreerd moeten worden, waarna de vrijkomende gronden gebruikt kunnen worden voor extensieve land bouw en de opslag van zoet water. Duurzaamheid en modern waterbe heer is wat de ZMF wil. Aandacht is er in het blad verder voor de ecologische reinigingsmiddelen van het in Sint-Maartensdijk begon nen bedrijf Eco-Point, de bloemrijke akkerranden van Sanelt versus de wilde anjers op de Annavosdijk en Kettingdijk, een excursie door de Pluimpot en natuurbescherm- ster/oud-wielrenster Tineke Fopma. De voorjaarsnota was tijdens de jongste vergadering het belangrijkste stuk op de agenda van de staten van Zee land. Want dan geven de diverse partijen in de staten aan hoe ze vinden dat het geld op de begroting van de pro vincie verdeeld zou moeten worden. Het college van gedeputeerde staten had al drie speerpunten aangeven: werkgelegenheid en mobiliteit; zorg en sociaal be leid en het belang van de ruim telijke kwaliteit. En net als het rijk en de gemeenten moet ook de provincie bezuinigen, omdat ze veel minder geld voor be paalde doelen krijgt van het rijk. Bijvoorbeeld minder geld voor het aanleggen wegen. Maar de VVD gaf duidelijk aan dat de bedrijventerreinen goed bereikbaar moeten blijven, want voor de WD is werkgele genheid heel belangrijk. 'Werk is de beste vorm van sociale ze kerheid'. Via twee moties vroe gen de liberalen bij het opstel len van de begroting 2004 te zorgen voor voldoende geld voor de wegen. En ook om een onderzoek naar de vraag- en aanbodverhoudingen op de Zeeuwse arbeidsmarkt in te stellen. Bezuinigen op verkeers veilige verbeteringen viel bij veel fracties verkeerd. Recreatie en toerisme is één van de sectoren in Zeeland waar nog steeds banen bijko men. Veel partijen vragen dan ook, samen met D66, genoeg aandacht en geld voor deze sec tor. Via een motie van het CDA werd ook het geld dat nog niet besteed was in de vorige perio de, voor de recreatie apart ge zet. Wel eerst goede plannen en dan pas geld. Is de politiek al wat dichter bij de inwoners van Zeeland geko men? De PvdA vraagt een com municatieplan aan het college om dit te versnellen. De SGP ziet teveel verkiezings beloften niet terug in het beleid dat nu in de provincie Zeeland gevoerd wordt.Taken die het rijk overdraagt aan de provincie, vaak met minder geld, daar hoort de provincie niet zomaar geld aan toe te voegen. WD en SGP willen dat niet, de PvdA wil die financiële gaten wel vullen. Voor de CU is het nog een vraag. De blauwalgenproblematiek in Mevr. H.A. Polderman-Mar tin (VVD) uit Tholen. het Volkerak/Zoommeer stond ook bij bijna elke fractie als een met spoed op te lossen pro bleem op papier, en wel bij meerdere agendapunten. Door spoelen (CDA) of zout toelaten? Gedeputeerde Kramer wijst doorspoelen met zoet Schelde- water af en ziet dan ook de zou te variant steeds dichterbij ko men. Maar dan moet eerst de problematiek met het benodig de zoete landbouwwater gere geld zijn. De meeste moties werden door het college 'overgenomen' en zullen dus bij het opstellen van de begroting een rol gaan mee spelen. Een motie van het CDA om, via de vertegenwoordigers bij Del ta, het stroomtarief van Delta te beïnvloeden, werd door de meerderheid van de staten aan genomen. VVD en SGP waren tegen, want het bedrijf Delta be paalt dat zelf. De CU had nog een motie om delen van Zeeland donker te houden en vroeg een 'verlich- tingsbeleid'. Zij vindt dat ver lichting onze natuur verandert. Ook deze motie werd aangeno men, maar met tegenstemmen van de Partij voor Zeeland, de LPF en de VVD, die aangaf dat er dan weer meer regeltjes ko men. De gedeputeerden hebben goed geluisterd de hele lange dag en zullen mede aan de hand van de voorgestelde on derwerpen de begroting voor 2004 gaan opstellen. r-N Reacties vott, lezers op-de rubriek zijn, welkom, bij de, •roep- Tkoletv, tel. 0166-602226 Niet zo lang nadat alle zeega ten gedicht waren, kwam het besluit tot herverkaveling Tho len tot stand. Dat bracht veel werkgelegenheid met zich mee. Veel mensen die voor dien meestal in de landbouw werkten, ontwikkelden zich tot vakkundige grondwerkers. Soms heel zwaar werk, zoals het met de hand draineren van landerijen. Met lange drai- neerspaden in een paar steken tot een meter diep drainsleu- ven graven, was zwaar (vak)werk. Er waren ook leuke re en lichtere werkjes, zoals het ritsen van de insteek van wegen of waterlopen. Jonge gasten, zoas m'n broer in ik, konden vaek terecht as meethulp, ok wé baekloaper genoemd. Spelenderwies lêêr- de m'n mi bevobbeld 'n wae- terpasinstrument om te gaen. Bochten uutzette mit de grae- denboog, oeken van 90 grae- den mit 'n oekspiegel, de land meters vonden 't mêêstal prima as m'n lêêrzaem waere. Zo wier 'k op 'n gegeve mo ment angenome as leerlieng- opnemer bie de Heidemij. Mit plezier kiek ik nog nae de wegen in de slööten die 'k uut- gezet ebbe, of d'r bie gollepe. Of nae grööte blokken land, zoas achter Blijendael bie Setalland, waer oalle drainage via 'n ingewikkeld stelsel van oafd- in zuugdrains uuteinde- lik in de sloot terecht komt. Zo bin m'n gedachten op m'n fietstochtjes deur 't eiland dik- kels in de jaeren vuuftig. Maar ook aan die herverkave ling kwam natuurlijk een ein de. De werkzaamheden veran derden meer en meer in het samenstellen van regiekaarten van wegen en watergangen. De meeste drainage werd ook ingemeten en op revisiekaar- ten ingetekend. Zo konden ze later teruggevonden worden als er problemen met de drains waren. Toen ook dat op een eind raakte en ik landme ter wou blijven, werd ik uitge zonden naar diverse streken in het land. Het land van Maas en Waal doorkruiste ik in op dracht van het waterschap naar alle windstreken. Ik ben er bijna net zo bekend als op ons eigen eilandje. De mööie tied daer wier ge volgd deur werkzaemeden in Zuud-Beveland in laer vö gemêêntes in Zêêuws-Vlaen- dere. Begonne in 't óósten trokke m'n laeter naer 't wes ten van d'n overkant. Ad ik in Wychen, Kruunienge in Koe wacht meraekelse kostuuzen, d'n besten most nog komme. In Biervliet wier 'k gastvrie ontvange deur Marie in Mauri ce. Schatten van ménsen, d'r êênige dochter was de deure uut in ik kreeg d'r vroegere kaemer. D'r was ma êêne maar an: nae drie weken most ik vertrekke. D'r kwaeme naeme- luk ieder jaer Duitse vekansie- gasten in die adde vroeger dan ik kwam d'r logies be steld. 't Klikten buutengeweun mit de oudjes, Marie 'n echte Biervlietse in Maurice afkom stig uut de grènsstreek in 'n echten Belg. Marie kookten kosteluk in Maurice klapten prachtig Vlaems. De weken verstreken heel ple zierig. Mijn meethulp was een fijne kerel. Hij kende als ge meentewerkman natuurlijk ie der hoekje en gaatje en had een bijzonder oog voor de na tuur, waar hij boeiend over kon vertellen, 's Avonds voet balde ik mee in de zomer avondcompetitie in de ploeg van de gemeente Biervliet. Zo leerde ik snel allerlei mensen kennen. Op mijn brommertje trokken we er dagelijks op uit om de wegen in kaart te bren gen voor de wegenlegger. Na de derde week vroeg ik vrij dagsavonds of ik nog terug mocht komen. Dat mocht. „Waar moet ik dan slapen?" vroeg ik toch wat ongerust. „Da ziede gij moandag wel", was het antwoord van Mauri ce. Hij was altijd thuis en was gepensioneerd grondwerker. As 'k d'n andere maendag trugkomme, staet 't bed van m'n pleegouwers in d'r schuurtje. „Cees, gij bluuft op oew koamer!" M'n ebbe die lieve ménsen nog dikkels op gezocht. Ulder ongekende gastvrie'eid za 'k werèntug m'n êêle leven nóóit mêêr ver- gete. Cees de Leeuw, Oud-Vosse- meer. Vorig jaar degradeerde het uit de hoofdklasse. Maar nu is het eerste mix-team van De Ruuc stoppelen uit Sint-Philipsland ongeslagen kampioen gewor den. ,,We waren veel te sterk voor deze klasse", vertelt Corinne Reijngoudt. De Ruuc stoppelen was namelijk niet in de eerste, maar in de nog lagere tweede klasse geplaatst door de tennis bond. Op twee na alle wedstrijden zijn door de Sint-Philipslanders met de maximale 6-0 score gewonnen. In de poule waren zeven teams ingedeeld en de laatste wedstrijd was tegen Biervliet. Ook toen werd het 6-0. Op de foto de kampioenen, v.l.n.r. Leni Verwijs, Mirjam Verwijs, Corrine Reijngoudt, Koen van Dijke en Reinie Reijngoudt. Verder speelden in dit team ook nog Michiel v.d. Est, Alexander Wischlinski en Marloes Reijngoudt mee. In poule A was Eegedima I de beste met 8 punten. De gelukkige win naars Marc Pekelsma, Ramon Kooij, Adriaan Noteboom, Juriaan Bout en reservespeler Hans Wester weel konden de beker geen van al len in ontvangst nemen, omdat een deel van hen moest oefenen voor de schoolmusical en een deel op kamp was. Gelukkig werd de trofee door een moeder meegenomen. De win naars van poule B stonden wel te popelen om hun beker in ontvangst te nemen. Jacoba van Beieren II uit Sint-Maartensdijk had met 7 punten de winst in de wacht gesleept en Kevin Verwijmeren, Kevin Vösten- bos, Milo Oppelaar, Mark van Gor- sel en Roy Guequièrre tilden hun beker hoog in de lucht. T.O.V. I werd in de A-poule twee de, maar voor de einduitslag werd nog één ronde gespeeld, waarin Ee gedima I en T.O.V. I tegenover el kaar stonden. T.O.V. I won en het trotse team, bestaande uit Stan Ab ma, Alex Havermans, Renske van den Berg, Carlijn Geluk, Priscilla Hommel en Wisse Abma, nam de wisselbeker van de CVB-bank in ontvangst. De woensdagmiddagcompetitie is de onderlinge wedstrijd van de jon gere leden van de verschillende Thoolse tennisverenigingen. De spelers zijn tussen de 6 en L2 jaar en de teams worden min of meer inge deeld op leeftijd. Om tourbeurt or ganiseren de verenigingen de afslui tende middag. Dit keer nam T.O.V. die voor zijn rekening en op en om het tennisveld van de club werden verschillende spelletjes gespeeld, waarin veelal een tennisbal voor kwam. De kinderen kregen allemaal een sleutelhanger met een tennisbal eraan en een ijsje voor de terugweg. De uitslagen op een rijtje: Poule A: l. Eegedima I (8 p); 2. T.O.V. I (6 p); 3. Jacoba van Bei eren I (4 p); 4. Ruucstoppelen I (l p); 5. Sint-Annaland (l p). Poule B: l. Jacoba van Beieren II (7 p); 2. T.O.V. II (6 p); 3. Ruuc stoppelen II (4p); 4. Eegedima II (3 p); 5. Eegedima III (0 p). Einduitslag: l. T.O.V. I; 2. Eegedi ma I; 3. Jacoba van Beieren I; 4. Ruucstoppelen I; 5. Jacoba van Bei eren II. Vorig jaar werden ze tweede, maar deze competitie sloten ze als kampioen af. In de laatste wedstrijd - tegen Goblin uit 's- Gravenpolder - viel de beslis sing voor het 35-plus team van Eegedima. „We stonden gelijk met 27 punten", vertelt Kees Filius. Hij verloor samen met Joes Huijsmans de herendubbel, De gemeente heeft 11.713 m2 land bouwgrond op de hoek Lange- weg/Veilingweg in Sint-Annaland gekocht van N.G. Goedegebuure. De bedoeling is om op het kruispunt bij de pas aangelegde rotonde bij de veiling een nieuwe brandweerka zerne te bouwen, maar daarvoor is de ruim I ha te royaal. „Het is een strategische aankoop", zegt wet houder K.A. Heijboer. „Grondvoor- raad is altijd gemakkelijk. Met de rest van het perceel doen we mis schien twintig jaar niks. De agrari sche bestemming blijft dan ook. Misschien zou er iets specifieks kunnen komen, maar de brandweer kazerne vraagt prioriteit. En daar voor komt er een artikel 19 proce dure." De nu aangekochte land bouwgrond ligt in het glastuin bouwgebied. Er staan kassen naast van Iz. Goedegebuure en verder op van de fa. Vroegop. Daartussen in staat nog een woning met loods van J. v.d. Klooster. Die had ook een warenhuis, maar dat is inmiddels af gebroken. De gemeente verkocht elders op het eiland ook weer diverse percelen grond, zodat de balans toch in posi tieve zin doorslaat. De reservepot is door de verschillende transacties met 146.000 euro gespekt. waarna Betsy Huijsmans en Maddy Huijsmans in een driesetter de stand gelijktrok ken. Door drie mixen op rij te winnen, liep de Ruucstoppelen uit naar 4-1 en daarmee was de titel veiliggesteld. De laatste mixpartij verloren de Sint- Philipslanders nog (4-2). Het kampioenschap werd onge- De teelt- en spuitvrije zones langs waterlopen worden niet aangepast. Hoofdingeland D. Vos vroeg ernaar in de commissie waterbeheer van waterschap Zeeuwse Eilanden, maar volgens afdelingshoofd beheer en onderhoud J. Schipper is er 30 mil joen euro gemoeid met de aankoop van stroken grond en verflauwing van het talud. Vos had een oplossing bepleit waarbij zowel naar het be lang van de boer als dat van het wa terschap gekeken wordt. Het dage lijks bestuur van het waterschap heeft besloten, dat vanaf een hori zontale afstand van 3,15 meter van af de waterlijn landbouwgewas mag worden aangebracht. Voor de stabi liteit van de oever is het verflauwen van het talud aan de landzijde gun- Waterschap Zeeuwse Eilanden stopt met het betalen van een bijdrage voor het verwezenlijken van vol doende waterberging in nieuwe woonwijken. De Unie van water schappen en de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten hebben een slagen bereikt, Ruucstoppelen won vier keer met 5-1 en een keer met 6-0. Na drie seizoenen in de tweede klasse mag het team het volgend jaar een trapje hoger gaan proberen. De kampioenen (v.l.n.r.): Joes Huijsmans, Giel v.d. Est, Kees Filius, Betsy Huijsmans en Maddy Filius. stig, maar dat verandert niets aan de maat van 3,15 m. De winst voor de aanliggende eigenaren is, dat men minder onrendabele grond heeft bij verflauwing van het talud en ver koop van een gedeelte van het per ceel. Volgens Schipper zou aankoop van een strook grond langs alle wa tervoerende waterlopen geen vrij blijvend karakter kunnen hebben, anders is handhaving niet te realise ren. De commissie vond de sugges tie van Vos niet wenselijk gezien de enorme kosten, maar de hoofdinge land hoopte toch dat er een moge lijkheid tot aanpassing van de teelt- vrije zones komt. M.C. Remijnse wist, dat er in Zuid- Holland met speciale apparatuur wel gespoten mag worden. Volgens Schipper dient er voor bijzondere toepassingen toestemming gevraagd te worden. Voorzitter L.J. Klompe stelde vast, dat er nog steeds open einden zijn aan de Algemene Maat regel van Bestuur. gezamenlijk standpunt bepaald. Dat houdt in, dat de extra aan te leggen berging in nieuwe woon- en werk gebieden niet meer door het water schap gefinancierd behoort te wor den. Zeeuwse Eilanden trok onlangs nog 136.000 euro uit voor lopende afspraken. Volgens hoofd waterbe heer J. Dees zal er volgend jaar waarschijnlijk nog één keer een kre dietaanvraag ingediend worden en dan zijn alle verplichtingen van het waterschap afgehandeld. Winnaars Stan Abma, Alex Havermans, Renske van den Berg (staand), Carlijn Geluk, Wisse Abma en Priscilla Hommel (zittend v.l.n.r.) poseren met de wisselbeker op het tennisveld. Het aantal overtredingen met be trekking tot het dumpen van kada vers lag vorig jaar aanzienlijk la ger dan in 2001: 14 in plaats van 23. Dat blijkt uit het jaarverslag ei gen handhavingsactiviteiten van waterschap Zeeuwse Eilanden. Ten aanzien van het verschil tus sen de planning en gerealiseerde controlebezoeken bleek, dat met name inrichtingen die te maken hebben met de wet verontreiniging oppervlaktewateren, extra contro les vergden ten aanzien van over- storten. Ten aanzien van voorwaarschu wingen volstaat het waterschap uit praktische en kostentechnische overwegingen met een algemene publicatie in plaats van schriftelij ke aanmaningen. Het waterschap weet niet, wie zich dient te mel den; formeel gezien is er een mel dingsplicht en een algemene op roep volstaat dan. In de Grote Kerk te Tholen geven donderdag 24 juli de bekende or ganisten Martin Mans en André Knevel een concert. Het Van Dam-orgel wordt bespeeld in combinatie met een drie-klaviers elektronisch orgel dat beneden in de kerk staat. Tijdens het concert worden wer ken voor twee orgels gespeeld, zo als: Psalm 146 in een bewerking van Jan Zwart, vier delen uit de Cathedral Suite van Gordon Yoüng en het Koekoek en Nachte gaalconcert van Handel. Tevens Het maatschappelijk werk begint op 25 september met een groep rouw verwerking. In totaal zijn tien bij eenkomsten gepland op donderdag middag in Zierikzee. Informatie bij Marijke van Lierop, 0113-272150. spelen zij twee doorlopende im provisaties die eindigen in vier handig orgelspel. Na de pauze zijn de organisten ook afzonderlijk te beluisteren. Het Van Dam-orgel te Tholen is onlangs uitgebreid met een extra tremulant die op het gehele werk te horen is. André Knevel is gebo ren in Bussum en emigreerde in 1975 naar Canada. Ieder jaar komt hij over naar Europa voor een tournee. Marin Mans is geboren in Melissant en bespeelde in zijn jeugd het kerkorgel van Dirks- land. Hij is reeds 25 jaar organist en nam onlangs in de Hervormde kerk te Tholen een cd op en bege leidde enkele weken geleden het Urker Mannenensemble bij hun concert. Het orgelconcert begint om acht uur. Bij een wielerwedstrijd te Rijen over 60 kilometer behaalde H. van Dijke uit Tholen een elfde prijs. Deze wedstrijd voor liefhebbers werd gewonnen door Matti de Baat uit Nieuw-Vossemeer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15