Zorg wordt ook in tijdelijke Schutse vanuit hart gegeven Busman geeft Sint-Annaland impuls met Plaza Mariteam Begin van Graefnisse Twee loodsen voor watersport aan Koelhuisweg Opbrengst 2700 euro Donderdag 10 juli 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 De 84-jarige mevrouw L.J. Giljam-van Strien geniet van het zicht dat ze vanuit haar kamer in de tijdelijke Schutse heeft. „Je ziet de hazen in de polder lopen. En ik kijk zo op het dorp, met de molen en de masten van de schepen in de jachthaven." Mevrouw Giljam woonde 7,5 jaar in het zorgcentrum dat afgebroken gaat worden, maar ze is het na enkele weken in de noodvoorziening al gewend. „We hebben hier weliswaar een tijdelijk onderkomen neergezet, maar het is een volwaardig zorgcentrum", zegt directeur P.W. Kok. Met een officiële opening werd vrijdagmiddag stilgestaan bij deze mijlpaal in de ge schiedenis van het Sint-Annalandse zorgcentrum. Bewoners zorgcentrum Sint-Annaland zien hazen en fazanten in de polder lopen Identiteit Wachtlijstproblematiek Niet klaar gemeente Tholen Extra vergadering raadscommissie Algemeen Bestuur Landbouwschuur Grotere jachten Eigen kade Passanten In de zomer van 2005 moet op de plaats van het 35 jaar oude, versleten gebouw aan de F.M. Boogaardweg een nieuw zorgcentrum staan. De bouwvergunning is nog niet aange vraagd, kreeg burgemeester W. Nuis van één van zijn ambtenaren te ho ren. Bestuursvoorzitter W.A. Blaas bevestigde dat vrijdag. „Regels en voorschriften worden aangepast en vervolgens moeten de bouwplannen weer doorgelicht worden. Dat is de reden dat de aanvraag er nog niet ligt, maar we hopen ze in de eerste week van september bij de gemeente te hebben." Blaas meldde dat eind dit jaar de sloop en bouw aanbesteed zullen worden (architectenbureau Rothuizen Van Doom 't Hooft en bouwstichting Habion zijn er druk mee bezig), waarna er begin volgend jaar begonnen kan worden. Het nieu we gebouw krijgt 58 verzorgings huis- en 20 verpleeghuisplaatsen, een eigen keuken, dagopvang en ook wordt het hospice erin onderge bracht. Dat de voorbereiding van dit bouwproject zoveel tijd vergde door al het noodzakelijke overleg en de procedures, deed de voorzitter ver-r zuchten dat het maatschappelijk ge zien enorm veel geld kost, en dat het de zorgverlening aan ouderen en het wegwerken van de wachtlijsten niet ten goede komt. Mevrouw Giljam, die lid is van de cliëntenraad, liet met een druk op de knop op een scherm een afbeelding verschijnen van de oude Schutse. Daarvan werd op deze manier sym bolisch afscheid genomen. De burge meester op zijn beurt zorgde voor een gezicht op de tijdelijke huisves ting, die daarmee officieel was geo pend. „Een ingrijpende operatie is achter de mg en dankzij de inspan ning van velen is, naar ik heb begre pen, alles goed gegaan." Eén ding is volgens de burgemeester niet veran derd: „De zorg was en is er nog steeds vanuit het hart. Personeel en vrijwilligers leveren die vanuit een protestants-christelijke levensover tuiging, wat de identiteit van de Schutse aangeeft. U maakt naar mijn gevoel de uitdrukking waar dat het goed is als mensen wéten dat je christen bent, maar dat het nog beter is als ze dat ook kunnen zien." Nuis complimenteerde directeur Kok en hoofd zorg W.M. van Ommen-de Wit, die er met het personeel en de vrijwilligers in slagen om in het zorgcentrum een uitstekend klimaat te scheppen voor de bewoners. Mede door de groei van het aantal ouderen is de druk op de zorg toege nomen, constateerde de burgemees ter. Hij zei dat we ervoor moeten wa ken dat zorg en welzijn op peil blijven. „Kwetsbare groepen of indi viduen mogen niet tussen de wal en het schip vallen. Leefbaarheid dient er als een bijna primaire levensbe hoefte te zijn voor iedereen." Zorg en verzorging dienen wat Nuis be treft niet naast de samenleving te staan, maar er een onderdeel van te zijn. Kijkend naar het gemeentelijk beleid, stelde hij dat er alles aan ge daan wordt om aanvragen voor de bouw van ouderenhuisvesting zo snel mogelijk te behandelen. Hij zeg de dat ook maar vast toe voor de bouwvergunning van het nieuwe zorgcentrum. Het hospice noemde Nuis een uitstekend initiatief. „Het zal zeker beantwoorden aan een in onze samenleving aanwezige be hoefte bij stervensbegeleiding. Bo vendien is ook hier weer een groot aantal vrijwilligers bereid gevonden om zich in te zetten." Uit zijn eerde re bezoekjes aan de Schutse trok de burgemeester de conclusie dat de be woners erg tevreden zijn. „U krijgt een prachtige, zij het tijdelijke, huis vesting. U straalt uit: niet wat hij of zij heeft, maar wat hij of zij is maakt een mens rijk. Dat geldt voor ieder een hier, ervaar ik." Nuis wees er nog maar eens op dat in Sint-Anna land een zorgcentrum wordt ge bouwd dat wil werken vanuit zijn ei gen identiteit. „Die ontleent het aan hetgeen de Bijbel zegt over onder andere een dienstbare samenleving. Deze identiteit - waarvan het bestuur in zijn jaarverslag zegt dat dit geen statisch geheel mag zijn, maar een inspiratiebron en leidraad bij beleid en vertaling van beleid in handelen - zit verankerd in uw kijk op de sa menleving en vooral in uw kijk op zorg en wonen in de praktijk. Om zien naar de toekomst, zo zou ik de weg die u thans gaat, willen typeren. Ik wens u op die weg de zegen van God toe!" Voorzitter Blaas herinnerde eraan hoe de oude Schutse 35 jaar lang als bejaardenhuis in gebruik is geweest. „Veel bewoners hebben er langere of kortere tijd hun laatste levensja ren in gewoond. Er is dagelijks zorg verleend, grofweg komt dit over de ze periode neer op een miljoen ver- zorgingsdagen voor gemiddeld 78 bewoners. Maar nu voldoet het ge bouw niet meer aan de eisen die in deze tijd aan een zorgcentrum ge steld worden. Blaas gaf aan dat het bouwproces al loopt vanaf 1993. „Het gaat van renovatie naar gefa seerde nieuwbouw en uiteindelijk naar een totale sloop en nieuwbouw in één fase." Al die jaren was er geen geld voor tijdelijke huisves ting, zodat de provincie stelde dat er een opnamestop moest komen en een aftouwen van het aantal bewo ners. Maar de wachtlijstproblema tiek bracht uitkomst, evenals het ge geven dat het onverantwoord was om voor een lange tijd zorgverle ning aan de regio te onttrekken. Om die reden gaf het college voor zie kenhuisvoorzieningen uiteindelijk tóch een vergunning af voor tijdelij ke huisvesting. Ook zo'n tijdelijk onderkomen moet aan alle normen voldoen. De kamers zijn dan ook groter dan in de oude Schutse (26 in plaats van 19 vierkante meter), de dagopvang is groter, de gangen zijn ruimer en de keuken voldoet aan alle eisen. Bovendien is een zorgtelefoon geïnstalleerd: alle bewoners be schikken over een mobiel alarm en elk personeelslid heeft een mobiele telefoon. Het project hospicezorg is, aldus Blaas, een niet onbelangrijke uit breiding van de zorgverlening. Ze kwam tot stand in samenwerking met de Ned. patiëntenvereniging en de vrijwillige thuiszorg, met de da mes J. Heijboer en J. Fransen als coördinatrices en 25 opgeleide vrij willigers.Voor de inrichting van het hospice gaven kerken, stichtingen, bedrijven en particulieren bijdragen. Blaas noemde de hervormde ge meente Sint-Annaland en de Wezen Armen van Sint-Annaland apart om dat zij zo'n forse bijdrage gaven. Hij bedankte iedereen die aan de bouw van het tijdelijke zorgcentrum zijn steentje bijdroeg. Het is gerealiseerd van units die eerder in Rotterdam zijn gebruikt, die zijn aangepast en verbouwd, waarna firma Wagen- bouw het neerzette op een stuk grond van de familie Van Vossen. In zijn dankwoord betrok Blaas de di recteur, maar ook de vrijwilligers die zich bij de verhuisoperatie - die prima is verlopen - hebben ingezet, alsmede de Vrienden van de Schutse die een steunfonds voor het hospice organiseerde en een kippenverblijf voor het binnenterrein schonk. „In Gods Woord lezen we 'zo de Heere het huis niet bouwt, tevergeefs ar beiden de bouwlieden daaraan'. Zo ervaren wij Gods hand en leiding ook in dit bouwproces van de Schut se. Hem komt alle dank en eer toe. Met Hem mogen we ook bouwen aan de toekomst." Richting de bewoners sprak de voor zitter zijn waardering uit dat ze tij dens de verhuisdagen geen wanklank lieten horen. Natuurlijk was het span nend en waren er vragen. „Ik heb zelf enkele dagen de verhuizing meege maakt en ik heb me verwonderd over de manier waarop u alles hebt ver werkt. We hopen dat u hier in dit ge bouw een goede tijd zult mogen heb ben." Naast de nieuwbouw hoopt de Schutse, samen met Castria Wonen, op termijn nieuwe en aangepaste wo ningen voor ouderen te bouwen in de Van den Bosstraat en omgeving. „Zo hebben we onze wensen en verlan gens voor de toekomst. We zijn nog lang niet klaar. De Schutse wil zich vanuit haar protestants-christelijke signatuur ook voor de toekomst in blijven zetten voor een goede oude renhuisvesting, verzorging en verple ging voor alle inwoners in de regio. Deze tijdelijk huisvesting is het be wijs dat we doorgaan en meegaan in het vernieuwingsproces in de zorg verlening en dat we dit ook in de toe komst zullen blijven doen." Directeur Kok bood de dames Gil jam en Nuis tot besluit een bloemetje aan, terwijl hij voor de heer Koppe- nol uit de Vroonhof - die de bouw op foto vastlegde en er op de website verslag van doet - een flesje had. In drie groepen bekeken de genodigden (gemeentebestuur, vertegenwoordi gers van NPV, Rio, VTZ, aannemer en dergelijke) de tijdelijke Schutse en het hospice. Nu alles gelijkvloers is, is dat een hele oppervlakte en daarom beschikken de nachtzusters over een fiets om zich binnen te ver plaatsen. De beide afdelingen heb ben de namen 't Oudeland en 't Nieuwlandje gekregen. Maandag 14 juli a.s. Op maandag 14 juli a.s. om 19.30 uur is er een extra vergadering van de raadscommissie Algemeen Bestuur in de raadzaal van het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk. De commissievergadering wordt voorgezeten door de heer M.A.H. den Haan. Tijdens deze vergadering wordt het door burgemeester en wet houders te nemen besluit besproken met betrekking tot de archi tectkeuze voor de nieuwbouw van het gemeentehuis. Standpunt gemeenteraad over nieuwbouw gemeentehuis Op vrijdag 23 mei jl. heeft burgemeester Nuis een petitie (ver zoekschrift) in ontvangst genomen die aan de gemeenteraad en aan de commissie Algemeen Bestuur gericht was. In de petitie wordt aan de gemeenteraad gevraagd het besluit om een nieuw gemeentehuis te bouwen, opnieuw in overweging te nemen. Naar aanleiding van deze petitie hebben burgemeester en wet houders een notitie gemaakt met als doel de gemeenteraadsle den alle relevante informatie te geven op grond waarvan zij tot een weloverwogen beslissing kunnen komen. Deze notitie is be sproken in de commissie Algemeen Bestuur van donderdag 26 ju ni jl. Donderdag 3 juli jl. heeft de gemeenteraad in zijn vergadering zijn standpunt bepaald ten aanzien van het bouwen van een nieuw gemeentehuis. De uitslag van deze raadsvergadering was dat al le partijen die in de raad vertegenwoordigd zijn, bij het besluit blij ven een nieuw gemeentehuis te bouwen. In deze Eendrachtbode vindt u een paginagrote advertentie van de gemeenteraad waarin deze beslissing toegelicht wordt. Architectkeuze De procedure om te komen tot een nieuw gemeentehuis, wordt nu voortgezet. Een van de procedureonderdelen is de selectie van de architect: wie mag straks het ontwerp maken voor het nieuwe gemeentehuis. Op 20 juni jl. hebben 5 architecten op uitnodiging van de gemeente, een presentatie gegeven van hun visie en schetsontwerp voor het nieuwe gemeentehuis voor de stuurgroep en de projectgroep Nieuwbouw Gemeentehuis. Uit deze vijf architectenbureaus zijn twee architectenbureaus ge kozen van wie een referentieproject bezocht is. De keuze van de ze twee bureaus is gemaakt op basis van hun offerte en hun pre sentatie van 20 juni jl. Dit waren Sturm Architecten uit Roosendaal en Rothuizen Van Doorn 't Hooft uit Goes. Op basis van een van tevoren vastgestelde procedure met vaste selectiecriteria is nu een eindwaardering gemaakt. Sturm Archi tecten scoorde daarin het hoogste. Burgemeester en wethouders willen dit bureau de opdracht gunnen het nieuwe gemeentehuis te ontwerpen. De beslissing van de architectkeuze wordt genomen tijden de collegevergadering op dinsdag 15 juli a.s. Voorafgaand aan deze beslissing zal in verband met de hoorplicht op basis van artikel 169 van de Gemeentewet op 14 juli 2003 de raad in de gelegenheid gesteld worden om zijn mening hierover bekend te maken. In overleg met de fractievoorzitters is gekozen deze mogelijkheid te bieden in een vergadering van de commissie Algemeen Bestuur. Deze vergadering zal plaatsvinden op 14 juli 2003 om 19.30 uur. Openbaar Deze commissievergadering is openbaar en als inwoner kunt u gebruik maken van het interactieve spreekrecht: er is over het agendapunt discussie mogelijk met de commissieleden. Als u ge bruik zou willen maken van dit spreekrecht, wordt het op prijs ge steld als u dit van tevoren doorgeeft aan het griffiesecretariaat (tel. 0166-668350). Het voorstel en de toelichting liggen vanaf 8 juli jl. voor iedereen van maandag tot en met vrijdag tijdens de openingsuren van het gemeentehuis ter inzage in de publieke leesruimte en in de open bare bibliotheken van Tholen, Sint-Annaland en Sint-Maartens dijk. Advertentie I.M. Nelie Arenoe links) sloeg de eerste paal voor het watersportbedrijf van Bert Busman aan de Koelhuisweg in Sint-Annaland. Onder heipaal lagen twee munten van 50 eurocent, symbool voor geluk, zoals er onder de mast van een nieuw schip ook altijd een muntje wordt gelegd. Aannemer Ad de Korte en waterbouwkundige M.J. Giljam rechts) voeren het project uit. „Dit is een prachtige plek, uniek in Zeeland", zegt Bert Busman, wan neer hij boven op de dijk van de Joanna Mariapolder in Sint-Annaland de zeiljachten ziet uitvaren. Even daarvoor heeft zijn vrouw Nelie Are noe aan de binnenkant van de dijk de eerste paal geslagen voor twee loodsen van 3750 m2, waarin een botenstalling met werkplaats en kan toor komt. De eerste aanzet voor het ambitieuze havenplan, waarmee de gemeente de watersport een extra impuls wil geven. „Het aardige voor Sint-Annaland is, jachthaven naar de winterberging. dat het dorp met de uitvoering van de ze plannen veel leuker wordt omdat de verbinding van het dorp met het water wordt hersteld", zegt Busman. „Ook voor mensen die niet varen, is het aantrekkelijker om mooie gebou wen te zien met een gezellige omge ving." Vier jaar geleden kocht Busman de boomgaard van 2,6 ha en het aardap pelkoelhuis aan de Koelhuisweg. Twee jaar geleden begon M.J. Giljam uit Scherpenisse met de bouwtechni sche voorbereiding van de plannen en dinsdagmorgen was hij er getuige van hoe heibedrijf G. Verspui de eerste van de 81 betonnen palen van 12 me ter de grond in sloeg. „Het is een gi gantisch object en de door de ge meenteraad aangenomen havenvisie is positief voor deze ontwikkelin gen", aldus Giljam, die ook een ont werp heeft gemaakt voor de ka demuur van 250 meter die voor Busman zal worden aangelegd. Daar voor moeten echter nog allerlei subsi dies uit Europese, provinciale en ge meentelijke fondsen worden los gepeuterd. Op de lange baan zal het niet worden geschoven, want voor 2006 moeten die zogenaamde Maya subsidies besteed zijn, weet Busman. De nieuwbouw voor Busman bestaat uit twee loodsen van 75 x 25 meter. Aannemer Ad de Korte uit Tholen voert het karwei uit, waarbij de boten stalling voorrang krijgt, want in okto ber gaan de eerste schepen uit de Daarna komt de afbouw van de werk plaats en het kantoor aan de orde. Rond de kerst moet alles klaar zijn. „Het wordt een mooi gebouw, want ik realiseer me ook dat dit het eerste bouwwerk is dat mensen zien wan neer ze Sint-Annaland binnenrijden", vertelt Busman. Zowel de voor- als de achtergevel worden gemetseld, want het complex moet er als een land- bouwschuur uit komen te zien in de Joanna Mariapolder. Met een fraaie kap, gepotdekselde panelen en een royale groenstrook krijgt de nieuw bouw de landelijke uitstraling die de provincie en de gemeente eisten. Busman geeft de naam Plaza Mari team aan de nieuwbouw. Behalve zijn eigen bedrijven BusmariTeam én Alumarine Holland komen Van der Velde jachtschilders uit Goes en En joy Sailing in het pand. Busman heeft nu een werkplaats met kantoor en winkel naast het CZAV- gebouw. Het pand is zijn eigendom, maar de grond is van de gemeente. De activiteiten daar worden overgehe veld naar de nieuwbouw, behalve de winkel, die te zijner tijd in de water sportboulevard wordt opgenomen. Het huidige gebouw van Busman zal met het CZAV-pand deel gaan uitma ken van het toekomstige appartemen tengebouw havenfront Sint-Anna land. Het grootste deel van de nieuwbouw (3000 m2) is bestemd voor de (win terstalling van 60 tot 70 jachten. Grote deuren van 8 meter hoog ma ken het mogelijk de meeste typen schepen een plaats te geven. „Wij kiezen voor de grotere schepen en bestrijken daarom ook de hele Del ta", zegt Busman. Met de deurope ningen en de hoogte van de twee loodsen is daarop ingespeeld. Met een optimale isolatie en vorslvrije ruimte wordt aan de hoogste norm van brandveiligheid voldaan. Met een moderne meldinstallatie en een deugdelijk protocol wordt de brand en inbraakveiligheid optimaal ge waarborgd. Een toegangscontrole maakt het mogelijk dat boteneigena- ren met een pasje het pand in kun nen. Zomers wordt een deel van de ruimte beschikbaar gesteld voor het veilig parkeren van auto's. Voor de klanten is er een aparte toilet- en kantineruimte ingericht. In aparte ruimten heeft Busman mogelijkhe den voor de reparatie en restauratie van zeil- en motorjachten. Voor zijn dochteronderneming Alu marine Holland komt er een nieuwe hal. Naast de bouw van de Concord jachten vindt hier de nieuwbouw en reparatie van aluminium schepen tot een lengte van 24 meter plaats. Van der Velde betrekt in de nieuw bouw een uitstekend geoutilleerde verf- en spuitcabine waar alle lak- werkzaamheden, zowel binnen als buiten, kunnen worden gedaan voor schepen tot 24 meter. De geheel omheinde buitenstallins krijgt een oppervlakte van 6000 nr en biedt voldoende ruimte voor de opslag van schepen. Met videocame ra's wordt het terrein permanent be waakt. Busman is nog in gesprek met een zeilmaker en in de boom gaard zijn er nog uitbreidingsmoge lijkheden voor jachtbetimmenng, een jachtmakelaar, de verkoop/im port van schepen en toebehoren, enz. Busman krijgt aan de overkant van de dijk in de haven een aparte kade van 240 meter. De bestaande kade wordt vanaf de Frisia-kade doorge trokken langs de Joanna Mariadijk in de richting van de havenopening. Daar kunnen 40 tot 45 schepen lig gen, waarvan het grootste deel (30) van Enjoy Sailing komt, het verhuur bedrijf dat met 9 zeilschepen van de merken Bavaria en Elan (29 tot 46 voet) al met charteractiviteiten bij Busman begonnen is. „Dat loopt goed omdat je vanuit de Sint-Anna- landse jachthaven zo de Oosterschel- de op kunt, zonder belemmeringen van sluizen", aldus Busman. De an dere ligplaatsen bij zijn kade, die overigens door de gemeente wordt aangelegd maar aan het watersport bedrijf wordt verpacht, zijn bestemd voor schepen die bij Busman her steld worden. Ter hoogte van de Frisia-steiger komt een centraal kantoortje voor de verhuur en service met een toilet voorziening. „Met deze eerste paal zijn we weer een stukje verder", stelt Busman tevreden vast. Hij heeft acht vaste medewerkers in dienst. „De watersport ontwikkelt zich gunstig. Vakantiegangers gaan nu minder naar het buitenland en blijven meer in eigen land. Daar profiteert ook de watersport van." Naast de plannen van Busman is de gemeente met de watersportvereni ging nog bezig met de uitbreiding van de jachthaven met 55 ligplaatsen en de aanleg van een winkelsteiger ter hoogte van het CZAV-gebouw om passanten mogelijkheden te bie den dichter bij het dorp inkopen te doen. Met 2700 euro lag de opbrengst van de fancyfair van de personeels vereniging van de Schutse 400 euro hoger dan vorig jaar. De combinatie met de open dag ter gelegenheid van de opening van de tijdelijke huisvesting van het zorgcentrum in Sint-Annaland wierp duidelijk z'n vruchten af. Voor de ingang bakten Wim Beeke en Noud Hoogendoorn de oliebol len bruin en de bezoekers stonden er voor in de rij. Binnen was er ook vanalles te koop, zoals bloemen en aardappelen. Naast de vele artike len waren er ook nog attracties waarmee prijzen te winnen waren. En in de recreatiezaal kon men kof fie met cake krijgen. De belangstellenden konden ook van de gelegenheid gebruik maken om het nieuwe zorgcentrum te be kijken. A.J. Soeters had zijn deur opengezet. Hij kijkt op een land- bouwperceel met bloemen uit, dat zaterdagmorgen nog is gesproeid. Soeters heeft ook veel meer ruimte gekregen. „Met mijn rolstoel kan ik veel gemakkelijker mijn kamer in en uit dan in de oude Schutse. Al leen de vloerbedekking op de gan gen is weer lastiger voor de rol stoel." Mevr. Giljam zit eerste rang vlakbij de ingang. „Je ziet hier alle mensen komen en gaan. En op het land aan de overkant van de weg zie je de hazen springen. Het is hier prach tig." Een nieuwe voorziening in het zorgcentrum is het hospice, waar heel zieke mensen opgenomen wor den om de laatste tijd van hun leven te kunnen doorbrengen. Afgevaar digden van de Chr. Geref. Kerk uit Tholen boden zaterdag drie bijbels aan (een kleuter-, kinder- en staten bijbel) en vrouwenvereniging Wees een Zegen uit Scherpenisse over handigde een bijbels dagboek. De eerste paal voor de woonwijk Graefnisse in Sint-Philipsland is maandagmiddag de grond inge gaan. Floor en José Feleiis bou wen aan de westkant van het dorp een woning met garage die het adres Esdoornhof 25 krijgt. Hun elfjarige dochter Denise mocht in de heimachine plaatsnemen om de paal de laatste tikken te geven. In totaal 27 palen van 10,5 meter lang worden er geslagen voordat de bouw begint. De familie Feleiis kocht één van de vier huizen die worden gebouwd door aanne mingsbedrijf Fraanje (Feleüs legt zelf de fundering en vloer). Ten oosten ervan realiseert project ontwikkelaar Stienstra een rij wo ningen, waarschijnlijk kan daar mee na de bouwvakvakantie worden begonnen. Voor de fami lie Feleiis is het allemaal vlot gelo pen, hoewel ze er toch al 3,5 jaar mee bezig zijn, vertelt Floor Feleiis. „Ons huis aan de Oostdijk was heel snel verkocht. Bij de lo ting voor de 15 vrije kavels kwa men we als tweede uit de bus zo dat we de kans hadden om het kavel te kiezen dat we graag wil den. En ook de vergunning is vlot gegaan." Als alles volgens plan verloopt, wordt het huis in de tweede helft van februari opgele verd. Met de drie andere woningen hoopt Fraanje na de bouwvakva- kantie te kunnen beginnen. Deze huizen zijn voor Peter Kosten, Fien Kosten, en Dennis de Joode en Mariëlle Kreeft. De volgende heironde is in de tweede week van september gepland, zegt Sjaak Goud van het bouwbedrijf. Voor twee van de drie huizen is de bouwvergunning aangevraagd, aan de derde wordt gewerkt. Denise Feleüs slaat de eerste heipaal de grond in voor de wijk Graefnisse in Sint-Philipsland. Op de drukbezochte open dag en fancyfair vonden de oliebollen van Wim Beeke (rechts) en Noud Hoogendoorn gretig aftrek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 9