Verslaafd aan de fuchsia Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 juli 2003J Inspraak Vijfhoek Rijverbod wegens alcohol Herbestrating Grindweg Kledinginzameling Expositie Kettelerij Nieuwe kantine Eegedima Auto schept brommer Beschonken automobilist in sloot Tegels en fiets gestolen Feest op Anthoniusschool Zelfverdediging Musical door leerlingen Schoolkamp naar Hoeven Schorrandverdediging Ballorige schoolreis Smash sluit seizoen af Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Statiegeld Woord en Daad Kampioenschap Kwiek 700 euro voor Adullam Niet enkel fietsen Ontheffing voor huis De Knorhaan heeft pauze Bestel-/Bedrijfsauto's Circus de Eevliet Afsluiting Excelsior Canadese en grauwe gans Vermalen oesterschelpen Intrede predikant i Geldzaken Zaadballen Albedacollege Diversen Tholen De planologische procedure voor het Vijfhoek-project begint na de zo mervakantie. In de eerste helft van september is een inspraakavond voorzien en volgend voorjaar kan de bouw van de ouderenwoningen met gezondheidscentrum en parkeerkel der beginnen. Wethouder mevrouw M.A.E. Velthuis heeft dat in de ge meenteraad gezegd naar aanleiding van vragen van de CU. De fractie wilde weten of het plan in een im passe verkeert, want bij betrokkenen leefde zelfs de gedachte dat het hele plan van de baan was. Velthuis legde uit dat er wegens het schuiven met architecten een vertraging is opge treden. Ook de plannen voor de ser viceflat van Ten Anker zijn ver traagd, hier speelt de grondverwer ving een rol. CU'er P. van Belzen vond dat de betrokkenen geïnfor meerd hadden moeten worden. Er was voor gekozen om dat niet te doen, maar de wethouder gaf toe dat dit niet de schoonheidsprijs verdient. „We hebben Castria Wonen op het hart gedrukt om iedereen zo goed mogelijk op de hoogte te houden." Een 31-jarige automobilist trok in de nacht van zaterdag op zondag met zijn rijgedrag de aandacht van de politie. Op de Molenvlietsestraat werd hij aangehouden, nadat de po litie had waargenomen hoe hij regel matig met zijn auto op de verkeerde weghelft reed. De man werd voor een ademanalyse meegenomen naar het bureau. De blaastest toonde aan dat hij twee keer de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en een rij verbod van vier uur opgelegd. De parallelweg langs de Grindweg zal na de bouwvakvakantie worden herbestraat. Ook het Bolwerk, Cromvliet, Abraham Crijnssenstraat en de Hoogaarsstraat zullen her- straat worden. En in de Jhr.van Vre- denburchlaan en de Jan van Blois- straat wordt het trottoir verbeterd. Bij de aanbesteding door de ge meente was aannemer Bolier uit Sint-Maartensdijk de laagste met 86.900 euro. Scherpenisse schreef in voor 94 mille, gebr. Van Vossen uit Sint-Annaland voor 95.900, De Rij ke uit Sint-Maartensdijk voor 98 mille, Van Haaften uit Stavenisse voor 98.375 euro, gebr. Moerland uit Sint-Annaland voor 105.600 en Goedegebuure uit Sint-Annaland voor 114.400 euro, exclusief btw. In het parochiecentrum naast de Rooms Katholieke kerk wordt (schone) kleding, linnengoed en schoenen ingezameld voor Letland. De spullen zijn voornamelijk be doeld voor een kindertehuis en een bejaardenhuis. U kunt uw spullen zaterdagmorgen 19 juli inleveren tussen half tien en half twaalf. De ingang van de parochie is aan de Paulinastraat. In de openbare bibliotheek 'De vier Heemskinderen' zijn in de maanden juli en augustus foto's te zien van di verse grote objecten die door beel dend kunstenaar Jan Kettelerij zijn gemaakt. Bij deze kunstwerken is hij vooral geïnspireerd door het land schap. De kenmerken die daarin op vallen zijn wind, ruimte en water. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bi bliotheek. Tennisvereniging Eegedima gaat op haar tennispark een nieuw clubge bouw wegzetten. Na de brand, die de kantine heeft verwoest, is er een commissie ingesteld voor de weder opbouw van het clubhuis. In een ex tra ledenvergadering worden dins dag de bouwplannen voor de leden toegelicht. In Nieuwerkerk vond donderdag avond omstreeks half negen een aanrijding plaats tussen een 42-jari- ge automobilist uit de gemeente Tholen en een 17-jarige plaatsge noot, die op een brommer reed. De bestuurder van de auto reed over de Oude Nieuwlandseweg en verleende op de kruising met de N59 geen voorrang aan de van rechts komende bromfietser. De bromfietser kwam bij de aanrijding ten val en liep hier bij enkele schaafwonden op. Oud-Vossemeer Een 48-jarige beschonken automo bilist belandde zaterdagavond rond kwart voor zeven bij een eenzijdig ongeval op de Duivekeetseweg met zijn voertuig in de sloot. Vlak voor de Boshoeveweg raakte hij bij een flauwe bocht de controle over zijn auto kwijt. Eerst raakte hij in de rechterbcrm, waarna hij krachtig probeerde te corrigeren. Door zijn reactie draaide de auto om zijn leng teas en belandde op zijn kop in de sloot. De brandweer moest de bestuurder uit zijn benarde positie bevrijden. Zonder verwondingen kwam hij uit de auto. De politie con troleerde de automobilist op het ge bruik van alcohol en constateerde dat hij 2,6 maal te veel had gedron ken. Er werd proces-verbaal opge maakt en het rijbewijs van de auto mobilist werd door de politie ingevorderd. Van het sportpark zijn zeventig grindtegels en een aantal pasblokjes gestolen, eigendom van de voetbal club. De tegels lagen er pas sinds vrijdag. Het sterke vermoeden be staat, dat de spullen zaterdag vroeg in de avond zijn weggenomen. Diezelfde nacht verdween uit een schuurtje bij een woning aan de Dokter Renesstraat een damesfiets. Ook is er ingebroken in een huis aan de Patrijzenweg, maar daarvan zijn geen bijzonderheden bekend. Op de Sint Anthoniusschool zijn voor het eerst alle verjaardagen van de leerkrachten gezamenlijk ge vierd. De school werd voor deze feestelijke dag omgebouwd tot een vlaamse kermis. Alle kinderen kon den deelnemen aan een spelletjescir cuit. De leerkrachten konden zelf van deze activiteiten genieten, want voor de organisatie en begeleiding van deze activiteiten was een beroep gedaan op ouders en de leerlingen van groep 8. Na het volbrengen van alle spelletjes kregen de leerlingen een appel, limonade en chips. Na mens alle kinderen reikte Ria Hom mel als voorzitter van de oudercom missie het cadeau voor de leerkrachten uit aan directeur Piet Soffers. De laminator, waarmee pa pieren geplastificeerd kunnen wor den, was voor de leerkrachten een heel praktisch cadeau. Aan het eind van de spelletjesmorgen werden de leerlingen getrakteerd op friet met een frikandel of kroket, 's Middags werd in iedere klas nog aandacht ge schonken aan de verjaardag van de juf of meester. Dit werd gedaan met dansjes, playback en andere uitvoe ringen door de kinderen. Tot slot werden alle leerlingen nog getrak teerd op een ijsje. De cursus zelfverdediging, die werd gegeven door judovereniging OVJV, is door 25 jongeren gevolgd. De deelnemers waren tussen negen en vijftien jaar, waarvan het merendeel meisjes. Tijdens de zestien lessen werden diverse zelfverdedigings technieken aangeleerd. Daarbij werd onder meer aandacht besteed aan de verdediging bij een tasjesroof en hoe je moet handelen als je wordt lastig gevallen. Diverse jongeren hebben na het volgen van deze lessen be langstelling voor een vervolgcursus. In het winterseizoen wil de vereni ging opnieuw een cursus voor zelf verdediging organiseren. De leerlingen van groep 7 en 8 van de Sint Anthoniusschool voeren vandaag (donderdag) om acht uur de jaarlijkse musical op. Na weken van oefenen is er eerst 's middags de ge nerale uitvoering. Naast de kinderen van school zijn voor deze uitvoering de leden van de Anbo en de Zonne bloem uitgenodigd, 's Avonds is er de officiële uitvoering voor de ou ders en andere belangstellenden. De musical gaat over het team van De Klap. Deze groep repareert van alles en maakt daarbij veelvuldig gebruik van kauwgom als reparatiemiddel. Alles gaat goed, totdat de kauwgom op is. Tijdens de musical kunnen de bezoekers zien hoe dit wordt opge lost. De groepen 7 en 8 van Die Heene- trechtschool zijn drie dagen op schoolkamp geweest in Hoeven. De deelnemers gingen met de fiets naar het vakantieverblijf de Koe kenshoeve. Halverwege werd er een tussenstop gemaakt in Kruis land. Na een tocht van 35 kilome ter arriveerden de scholieren bij het kamphuis en werden snel de spul len uitgepakt, 's Middags werd er slagbal gespeeld, waarna een be zoek werd gebracht aan het muse um van vliegveld Seppe. Ook zag men hier het stijgen en landen van verschillende vliegtuigjes, 's Avonds werden er spelletjes ge daan, zoals hockey, lakenhal en het bierviltjesspel. Vervolgens ging men met de fiets naar het bos waar levend stratego werd gespeeld. De volgende morgen werden de kinde ren om half acht gewekt. Deze dag bezocht men de basiliek in Ouden bosch, waar de leerlingen werden rondgeleid. Indruk maakte vooral het lopen in de hoge koepel van de basiliek, 's Middags ging men met de fiets naar Bosbad Hoeven, waar de kinderen zich vermaakten in het grote zwembad met meerdere glij banen, maar ook met het roeien, waterfietsen en het trampoline springen, 's Avonds was er een bar becue, waarbij ook alle leerkrach ten aanwezig waren. Tijdens de bonte avond werden toneelstukjes gedaan of playbackte men iets Met een disco en een kussenge vecht werd deze laatste avond af gesloten. Na een korte nachtrust werd 's morgens een bezoek ge bracht aan Hoeven, waarna de groep per fiets huiswaarts keerde na drie intensieve kampdagen. Sint-Annaland Voor het aanbrengen van een verde diging bij de schorren voor de Joan na Mariapolder willen gedeputeerde staten van Zeeland toestemming ge ven op grond van de Natuurbescher mingswet. Het karwei zal overigens pas in het derde kwartaal van 2004 worden uitgevoerd. Met behulp van stortsteen wordt over een afstand van 700 meter vanaf de haveningang tot de tweede grote geul de schor- rand versterkt. Jaarlijks kalft er een halve tot een hele meter schor af en Staatsbosbeheer, het Zeeuws Land schap en rijkswaterstaat willen de drie grote schorren in de Ooster- schelde graag behouden. Het gaat om een zeldzaam milieutype. Door de aanleg van de Oester- en de Phi- lipsdam is er 1082 van de 1725 ha schorren van de getij-invloed afge sneden. Als gevolg van erosie is vanaf 1982 circa 16 ha verdwenen. De afname bedraagt nu 4 ha per jaar en dit zal de eerstvolgende 5-10 jaar in een onverminderd tempo door gaan. Op de middellange termijn van 10-25 jaar zal de erosie onge veer 2 ha per jaar bedragen. De hui dige schoroppervlakte bedraagt 630 ha. Het water in de Oosterschelde is zo helder, dat er door de afname van zwevend slib ook geen schorvor ming verwacht wordt. De natuurlij ke processen worden sterk beïn vloed door de zandhonger en de zeespiegelrijzing. Daarom is eerder bij de Rumoirtschorren bij Anna Ja- cobapolder al zo'n verdediging ge maakt en na Sint-Annaland komt ook het schor bij Rilland nog aan de beurt. Er wordt een kunststoffilter aangebracht met daarop een laag breuksteen tegen het schorklif. Als aanvulling zal op het slik een wilde litorale mosselbank worden aange legd om verdere verlaging van het slik tegen te gaan. De stortsteen kan alleen bij eb worden aangebracht. Bij hoog water worden de schepen met materialen aangevoerd, waarna de steen wordt gestort. Het werk zal tussen de drie en zes weken in be slag nemen. Maandag 14 juli haalt de koninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. De kinderen van groep 1 en 2 van de School met de Bijbel zijn op school reis geweest naar de overdekte speeltuin Ballorig in Roosendaal. Om kwart voor negen konden de kinderen instappen in zo'n lange bus, dat die niet eens bij de school kon komen. De kinderen hebben heerlijk gespeeld. Ze konden klim men, glijden, springen, rijden en balgooien naar hartelust. De leiding had er 'geen kind' meer aan. De te rugtocht verliep vlot en om kwart over twaalf werden de kinderen weer door hun ouders bij de school opgehaald. Tafeltennisvereniging Smash '76 heeft het seizoen afgesloten met een Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Rosbief lapjes 500 gr. jNasi of bami 1 kg ♦Babi pangang 400 gr. 5,- 3,85 2,40 Magere stooflappen 1 kg 7,50 Magere speklappen 1 kg 3,50 Spekblokjes 200 gr. Slavinken 5 halen 0,60 4 BETALEN Schouderham 150 gram 1,- Palingworst 150 gram 1,- Mosterd rollade 100 gram 1,- Sellery 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. spelmiddag en een barbecue voor al le leden. Voor de jeugd was er zater dag een spelmiddag in de sportzaal van De Wellevaete. Dit keer kwam er voor de tafeltennissers geen batje en balletje aan te pas. De 32 deelne mers speelden onder leiding van Adrie Aarnoudse een korfbal- en voetbaltoernooi, 's Avonds was er voor de jeugd en de senioren een barbecue, waarbij er ook een dart- toernooi werd gehouden. Johan Gunter nam als beste darter een fles champagne mee naar huis. In de fi nale versloeg hij Ellen Hage. De ta feltennisvereniging organiseert dins dagavond nog een volleybaltoernooi in de sportzaal. Op dinsdag 26 au gustus vangt het nieuwe seizoen voor de tafeltennissers aan. Het streekcomité van de reformato rische hulporganisatie Woord en Daad heeft met de statiegeldactie een bedrag van 167,45 euro opge haald. De opbrengst wordt door de ontwikkelingssamenwerking ICCO verdubbeld en is bestemd voor de uitbreiding van vakschool Léo in Burkina Faso. Ivana den Hollander is clubkam pioen geworden van gymvereniging Kwiek. Zij behaalde met 48,2 pun ten de hoogste score en verdiende hiermee de beker. De leerlingen turnden op zes onderdelen en keer den allemaal huiswaarts met een di ploma. De gymvereniging start na de vakantie op 9 september weer met de trainingen. De rommelmarkt die zaterdag aan de Buurtweg werd gehouden heeft ruim 700 euro opgeleverd. De op brengst is ten bate van de gehandi captenorganisatie Adullam. Bij de fietsdriedaagse van stichting Actief Stavenisse worden iedere avond twee extra activiteiten aange boden. Maandag 14 tot en met woensdag 16 juli kunnen fietslief- hebbers naast de fietstocht ook ge nieten van een bezoek aan een melk veehouderij, een pelsdierfokkerij, een tuindersbedrijf, museum De Meestoof en aan multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis, waar een tentoonstelling is over de wederop bouw na de watersnoodramp. Voor kinderen is ook een en ander gere geld. Starten kan tussen zes en zeven uur 's avonds bij de haven. Per avond wordt ongeveer 15 kilometer gefietst. Vooraf aanmelden betekent korting, tel. 693074. Sint-Maartensdijk Het dagelijks bestuur van water schap Zeeuwse Eilanden heeft ont heffing van de Wegenverordening Zeeland verleend aan A.P.J. Geluk voor de aanbouw aan een woning aan de Lange Kruisweg. Geluk wil binnen 20 meter uit de as van de weg bouwen om zijn huis uit te brei den. Poortvliet Visvereniging De Knorhaan houdt het even voor gezien. Tijdens een rustpauze bereidt het bestuur zich voor op de jaarlijkse braderie. Vis- liefhebbers zijn op de braderie in de gelegenheid tegen een aantrekkelij ke korting lid te worden van De Knorhaan. De vereniging heeft het eerste gedeelte van het wedstrijdsei zoen afgesloten met een barbe cueavond. Twaalf september om half zeven start het tweede gedeelte van het visseizoen met een avond bootwedstrijd in de Bergsediepsluis. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Basisschool de Eevliet wordt woens dag voor de afsluiting van het school jaar omgetoverd tot een circus. Als het weer het toelaat zijn er tijdens de ze jaarlijkse Eevlietdag verschillende circusactiviteiten op het speelplein. Elke groep zal kunsten vertonen voor de andere groepen. Daarna worden allerlei spelletjes gedaan die verband houden met het circus, er zijn zelfs echte circusversnaperingen, zoals hotdogs en popcorn. In de bomvolle gymzaal van gym nastiekvereniging Excelsior is vrij dagavond een demonstratie gegeven. De demonstratie had als thema 'ge zellig een dagje uit', maar er werd ook hard getraind voor de Olympi sche Spelen. Er werden zelfs snoep- medailles uitgereikt. Zaterdag werden diplomawedstrij den gehouden voor assistentielei- ding. De cursus was op zaterdagen en heeft drie maanden geduurd. De 25 deelnemers zijn allen geslaagd. De laatste les voor de jonge leden was dinsdag. Na het oefenen op een country dans, konden de kinderen pannenkoeken eten en kregen ze een ijsje. De andere leden hebben het sei zoen al eerder afgesloten. Sint-Philipsland W.C. van Nieuwenhuijzen heeft bij de provincie een verzoek ingediend voor bestrijding van de Canadese en grauwe gans ter voorkoming van belangrijke schade aan graszaad en wintertarwe. Hiervoor blijkt de Faunabeheereenheid Zeeland al over een ontheffing te beschikken en gedeputeerde staten verwijzen Van Nieuwenhuijzen naar die in stantie om snel te kunnen optreden. De behandeling van zijn eigen ver zoek zal namelijk enige tijd in be slag nemen. Slaak b.v. uit Yerseke heeft bij de provincie een verzoek ingediend voor het opvissen en vermalen van oesterschelpen in het Slaak, ten noorden van Sint-Philipsland en ten zuiden van de Krammersluizen. Het vermalen van deze schelpen levert een substraat op voor jong oester- broed op mosselpercelen. De provin cie wil meer gegevens van Slaak b.v. om de aanvraag op grond van de Na tuurbeschermingswet te kunnen be oordelen. De onderbouwing ontbreekt. Zo zijn de gevolgen voor het maritiem mi lieu niet helder. Wordt er selectief op oesterschelpen gevist of gebeurt dit grofmazig, zodat er ook andere bo- demdieren worden vermalen. Ook de periode van het jaar waarin gevist wordt, is niet aangegeven. Ds. C. Kolkman uit Harderwijk doet zondagmiddag om drie uur intrede in de Gereformeerde Kerk van Anna Jacobapolder. Hij vervult de vacature die vorig jaar juli ontstond, toen ds. O.W.E. Boersma naar Zwitserland vertrok. Ds. Kolkman werkt in deel tijd en gaat pastorale bijstand verle nen. De pastorie in de Langeweg is daarmee ook weer bezet. Voorzitter A. Wisse van de kerkenraad spreekt over een 'unieke kans.' De kosten voor de kleine gemeente blijven be perkt aangezien ds. Kolkman alleen gratis woont voor het pastorale werk dat hij in deeltijd doet. J. Bruijnooge en C.J. de Korte (rechts) van de Zeeuwse Fuchsia Vereniging discussiëren over de hoeveelheid water die de planten dienen te krijgen. In Tholen en Scherpenisse is zaterdag een open fuchsia tuindag gehou den door de Zeeuwse Fuchsia Vereniging. Bezoekers konden genieten van een uitgebreide collectie fuchsia's die in verschillende tuinen in Tholen en Scherpenisse te bewonderen waren. C.J. de Korte stelde in Scherpenisse zijn tuin open voor bezoekers. Hij schat dat er bij hem on geveer honderd belangstellenden een kijkje hebben genomen. De Korte heeft naar eigen zeggen 'dik' 220 fuchsia's. „Mijn oudste fuchsia is de vier jaar oude Celia Smedley, een harde groeier en een rijke bloeier", vertelt hij trots. „Mevrouw Geluk in Tholen heeft er een van 14 of 15 jaar oud. Dan zijn het echt enorme planten. Die van mij staan nog niet allemaal in bloei, dat is zonde." De Korte, timmerman van beroep, heeft deze hobby al een jaar of 15. ,,'t Is begonnen met een paar. Eerst heb ik 17 jaar kanaries gehad, toen kwamen de fuchsia's erbij. Op een gegeven moment heb ik gekozen voor de fuchsia's. Als ik ruimte ge noeg had, dan zou ik van mijn hob by mijn beroep willen maken. Het is min of meer een verslaving." Voorzitter van de vereniging J. Bruijnooge vertelt dat de fuchsia's een vrij intensieve verzorging vra gen. „Iedereen heeft zijn eigen ma nier van kweken." De Korte: „Ze moeten elke dag water en je moet ze wekelijks bemesten. Ik gebruik op losbare kunstmest. Ook moeten ie- dere dag de dode bloemetjes eruit." In de winter gaan de planten naar binnen. „Dan hoeven ze maar spo radisch water, je moet ze nèt voch tig houden." De Korte is nu twee jaar lid van de fuchsiavereniging, welke 150 tot 160 leden telt. Hij vindt het een 'ge zellig clubje'. Bruijnooge vertelt dat de vereniging in 1984 is opgericht en niet verward moet worden met de fuchsiaclub. Na enige onenigheid over geldzaken zijn er 19 jaar gele den een aantal leden uit de club ge stapt en die hebben de vereniging opgericht. Volgens Bruijnooge gaan er van beide kanten stemmen op om weer samen te gaan, maar er is nog te veel oud zeer. De fuchsia's vormen voor De Korte een tijdrovende hobby. Hij is er ie dere dag een uur of twee mee bezig. „Minstens. Ik geef ze 200 tot 250 li ter water per dag. Ook knijp ik de zaadballen eraf. Anders gaat de energie naar het zaad en niet naar de plant." Volgens Bruijnooge zijn er tussen de twee-en drieduizend fuch siasoorten in Nederland. Hoeveel het er precies zijn, durft hij niet te zeggen. Dat maakte de bezoekers weinig uit. Die genoten op deze be wolkte, maar droge dag van de kleu rige planten. Predikbeurten Zondag 13 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 18.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. ds. Leydens, Burgh. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 19 u. ds. Van Vuuren, Klundert. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk (H.D.). 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Ytsma, Roosendaal. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van Beek. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18u. leesdienst. di 15/7 19.30 u. ds. Van der Heiden. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van der Veen, Zwijndrecht. 18 u. ds. Tekelenburg, Sprang. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Beider, Dordrecht. 14.30 u. ds. Joppe, Siransland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. dol7/7 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10. 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Hoogendijk, Krimpen a/d IJssel. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Schneider, De Lier. 15 u. ds. Kolkman (bevestiging/in trede). Aan het Albedacollege te Oude Ton- ge zijn de volgende leerlingen ge slaagd voor het diploma Sociaal pe dagogisch medewerker: Tholen: Crista Copier; Annemieke Melse. Oud-Vossemeer: Fleur van Hout. Poortvliet: Karolien Krijger. Voor de opleiding Secretaresse/Di rectiesecretaresse en Management assistent aan het Albedacollege te Oude Tonge zijn geslaagd: Jantine van der Velde uit Tholen en Marianne Kleppe uit Scherpenisse. Corina Oudesluijs uit Tholen is ge slaagd voor de driejarige opleiding Beweging en hulpverlening en Zwemonderwijzeres CIOS te Goes. Marieke van Vliet en Sylvia Wal- hout uit Sint-Annaland hebben hun diploma Activiteitenbegeleiding be haald aan het Hoornbeek College te Rotterdam. Jaap Dekker uit Sint-Annaland is geslaagd voor logistiek en techni sche vervoerskunde aan de Interna tionale Hogeschool Breda. Sandra Geilings uit Tholen studeer de af voor haar doctoraal examen Bedrijfscommunicatie met Spaans aan de Katholieke universiteit Nij megen. Piet van 't Hof uit Sint-Annaland is aan de christelijke hogeschool in Ede na een 4-jarige hbo-opleiding geslaagd voor het examen gods dienst pastoraal medewerker. Hij is al pastoraal medewerker van de Her vormde Gemeente Tholen en begint in september aan de 8-jarige deel tijdopleiding theologie aan de rijks universiteit in Utrecht. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek 't Fort Borgvliet, Antwerp sestraat 101-103, tel. 0164-259890. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van der Pas-Voskuilen, Ber gen op Zoom, tel0164-211148. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u.. tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 juli. donderdag 10 0.32 - 13.12 vrijdag 11 1.37-14.17 zaterdag 12 2.42- 15.17 zondag 13 3.42- 16.17 maandag 14 4.37 - 17.07 dinsdag 15 5.27- 17.52 woensdag 16 6.17 - 18.32 donderdag 17 6.57- 19.12 vrijdag 18 7.42- 19.52 zo 13/7 21.21 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 11 jul Zomeravondconcert Concor.- dia, Kaaij, 19.30 u. 12 jul Instrumentaal concert. Grote Kerk, 20 u. OUD-VOSSEMEER 12 jul Bridgedrive, Vossenkuil, 20 u. 14 jul Alg. ledenvergadering carna valsver. De Vlooientrappers, café Hof van Holland, 20 u. 19 jul Rommelmarkt N.H. kerk. SINT-ANNALAND t/m I nov Expositie Boeren op goe de gronden, De Meestoof. 19 jul Natte-laarzentocht, vertrek Sluispolderdijk, 13 u. STAVENISSE t/m 12 jul Kermis. 12 jul Braderie. 14 t/m 16 jul Fietsdriedaagse, start haven 18-19 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 30 sep Expositie wederopbouw na de Ramp, Scaldis Naturalis, 10- 16 u. BERGEN OPZOOM t/m 27 sept Gerrit Bosma groen- sculpturen, Markiezenhof, 11-17 u. t/m 1 okt Expositie Tien jaar De Uithof schilderijen, Markiezenhof, 11-17 u. t/m 1 dec Expositie Liga 1923 Ber gen op Zoom, 1953 Roosendaal, Markiezenhof, 11-17 u. 10, 17, 24 en 31 jul Muziek op 't Wilhelminaveld, 19.30-23 u. 11 t/m 13 jul Vestingstedendagen. 20 jul Concert Ricciotti Ensemble, binnenplaats Markiezenhof, 19.30 u. 24 t/m 26 jul Bourgondische Krab- benfoor. +fllm+++film+++film++-i-filni+ ROXY I: The Hulk - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.30 en 21.15 u., za 16 en 21.15 u., zo 18 en 20.30 u. De schippers van de Kameleon - za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16 u., wo 14 u. ROXY II: Bruce almighthy - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Knorretjes grote film - za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Bruce Almighty - do en di 21.15 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.15 u., ma 18.45 en 21.15 u., wo 18.45 en 21.15 u. De schippers van de Kameleon - do 18.30 u., vr 18.45 u, za en wo 14 u., zo 14 en 16.30 u. De Hulk - do 18.30 en 21.15 u„ vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo en wo 14, 18.45 en 21.15 u. ma 18.45 en 21.15 u., di 18.45 u. Sinbad: De held van de zeven zeeen - zo 16.15 u. Knorretjes grote film - za, zo en wo 14 u. Charlie's angels 2: full th rottle - do 18.30 u., vr 21.30 u., za t/m wo 18.45 u. 2 fast 2 furious - za 21.30 u., zo t/m wo 21.15 u. Verrassingsvoorpremière: do 20.30 u. The good girl - di 20.30 u. f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2