Zwemlocaties Provincie Zeeland Beleidskader Jeugdzorg 2003-2006 Colonne met gehandicapten In beroep (Officiële Mededelingen Milieutijdingen De Ramp van '53 in Zeeuws Museum In ruim 3 weken heeft gemeente Tholen architectenkeuze rond Vrijheidsfoto's De Rieburch Donderdag 10 juli 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 28/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl De jeugdzorg zit in een overgangsperiode van de Wet op de jeugdhulpverlening naar de Wet op de jeugdzorg. Door de invoering van de Wet op de jeugdzorg op 1 januari 2004 zal de structuur van de jeugdzorg in Zeeland ingrijpend worden gewijzigd. Diversen Ontheffingen Flora- en faunawet Milieu Ontwerp-vergunningen Waterschap Zeeuwse Eilanden uitbreiding gronddepot te Sint Maartensdijk Vertrouwd Abdij De provincie Zeeland heeft haar website uitgebreid met informatie over zwemlocaties in oppervlakte wateren. Nieuw is een digitale kaart met alle zwemplaatsen in oppervlaktewateren in Zeeland. Er kan worden ingezoomd op een zwemlocatie waar dan informatie wordt verstrekt over aanwezige voorzieningen zoals EHBO-post, reddingsbrigade, drijflijnen, toilet ten, afvalbakken, horeca, par keergelegenheid enz. Door middel van kleuren wordt aangegeven of de zwemwater kwaliteit voldoende is, of er een negatief zwemadvies is of een zwemverbod en wat de actuele zwemwatertemperatuur is. De kaart kan worden uitvergroot zodat de route naar de zwem locatie zichtbaar wordt. Metingen Op basis van wetgeving dient de provincie erop toe te zien dat op locaties waar door meer dan 50 mensen wordt gezwommen, de veiligheid en de hygiëne van het zwemwater in voldoende mate is gewaarborgd. Elk jaar van 1 mei tot en met 30 september meet de provincie Zeeland de kwaliteit van het zwemwater. Zij doet dat in samenwerking met Rijkswater staat directie Zeeland, Water schap Zeeuwse Eilanden en Waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Minimaal eens per twee weken wordt het water op 56 verschil lende locaties onderzocht. Over het algemeen voldoet de kwaliteit van het zwemwater aan de wette lijke normen Meldingen Klachten over gevaarlijke of on hygiënische zwemlocaties kunnen worden gemeld via het telefoon nummer 0118-631967 of per e-mail: zwemwater@zeeland.nl. Acute klachten over zwemwater kunnen buiten kantooruren wor den gemeld via de milieuklachten- telefoon: 0118412323. Informatie De informatie over zwemwater kwaliteit is te vinden via www.zee- land.nl/Over Zeeland/zwemwater kwaliteit. De informatie is ook in het Engels en het Frans beschikbaar. Op 15 juli 2003 houdt de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting tot het horen van belanghebben den in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: - om 13.30 uur wordt het be zwaarschrift van de de heer S. Smits te 's-Heerenhoek behan deld tegen een besluit van de provinciaal heffingsambtenaar van 26 maart 2003 inzake de leges ad €36,30 voor de ont heffing op grond van het Regle ment verkeersregels en -tekens 1990 voor zover het betreft het geplaatste bord G3 van bijlage I op de provinciale weg Kapelle- Nieuwdorp (N666). - om 14.00 uur wordt het be zwaarschrift van Stichting Het Klaverblad Zeeland te Goes behandeld tegen een besluit van GS van 29 april 2003 inzake ver meend tekort voor het project cliëntenbeleid jeugdzorg. - om 14.30 uur wordt het be zwaarschrift van Kerkvoogdij Hervormde Gemeente Zuidwest hoek te Sluis behandeld tegen een besluit van GS van 13 mei 2003 inzake de onderhoudssub- sidie 2002 voor de Nederlands Hervormde Kerk te Sluis. - om 15.00 uur wordt het bezwaarschrift van de Tennis vereniging De Stoof te Koude- kerke behandeld tegen een besluit van GS van 28 april 2003 inzake het subsidieverzoek voor een rolstoel-tennistoernooi. - om 15.30 uur worden de re acties van het college van Burge meester en wethouders van de gemeente Terneuzen te Ter- neuzen en Rijkswaterstaat, dienstkring Zeeuws Vlaanderen op het nazorgplan van SUBAT in verband met de bodemverontrei niging Veerstraat 49 te Zaam- slag, behandeld. Voor meer informatie over deze zaken kan tijdens kantooruren op werkdagen contact worden opge nomen met de secretaris van de adviescommissie bezwaarschrif ten, mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118-631377, b.g.g. 0118-631274. Nieuws Onderwerpen In het Beleidskader Jeugdzorg 2003-2006 wordt kort terugge blikt op punten als de decentrali satie van de jeugdhulpverlening en de regie in de jeugdzorg in Zeeland. In het beleidskader is ook ruimte gelaten voor persoon lijke verhalen; onder andere van een meisje dat in een behandelu- nit van het AZZ woont, een pleeg ouder die vertelt over de genoeg doening die het haar geeft als je vooruitgang ziet in de kinderen die je opvangt, een preventieme dewerker van een opvoedbureau en een centrumcoördinator van een Medisch Kleuter Dagverblijf. Net als internaten voor jeugdhulp verlening zijn pleegzorg en Medisch Kleuter Dagverblijven (MKD) ook voorzieningen voor jeugdhulpverlening die door de provincie worden bekostigd. Een groot hoofdstuk in het beleidskader is verder onder andere weggelegd voor de be leidsvoornemens, waarin thema's als zwerfjongeren en bestrijding huiselijk geweld worden aange kaart. Vorig jaar is in het Plan jeugd hulpverlening Zeeland 2002-2005 aangekondigd dat dit het laatste provinciale plan jeugdhulpverle ning zou zijn. De provincie ver wachtte toen, dat zij in 2003 een eerste' Beleidskader jeugdzorg Zeeland kon presenteren geba seerd op de in 2002 vastgestel de Wet op de jeugdzorg (WJZ). Helaas trok de toenmalige staats secretaris Vliegenthart aan de bel en liet de provincie schriftelijk weten dat de WJZ niet per 1 janu ari 2003 in werking kon worden gesteld, maar pas per 1 januari 2004. Het beleidskader Jeugdzorg 2003-2006 is daarom nogmaals een provinciaal Plan Jeugdhulp verlening. Nog gebaseerd op de Wet op de Jeugdhulpverlening. Het beleidskader houdt overigens wel zo veel mogelijk rekening met het ontwerp van de WJZ. Uitgangspunten Richtinggevend voor het jeugd- zorgbeleid is het bieden van hulp in een zo licht mogelijke vorm, in een zo vroeg mogelijk stadium en zo dicht mogelijk bij huis. Het hul paanbod moet er bovendien zo veel mogelijk op gericht zijn dat cliënten uiteindelijk zelf de proble men kunnen oplossen. De prioritei ten voor de komende jaren zijn onder andere gericht op de ver sterking van de positie van de cliënt en de versterking van de preventiefuncties van lokale hulp verlenende organisaties. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend voor het 1. doden, verwonden, vangen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van holenduif en daarbij gebruik te maken van het geweer aan Fauna- beheereenheid Zeeland. De ontheffing wordt verleend voor de periode van heden tot en met 31 december 2003. De ontheffing heeft betrekking op diverse gewassen, geteeld op de gronden gelegen binnen het werkgebied van de Fauna- beheereenheid Zeeland, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangegeven, gelegen in alle gemeentes in de provincie Zeeland. 2. doden, verwonden, vangen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van haas en daarbij gebruik te maken van het geweer aan Faunabeheer- eenheid Zeeland. De ontheffing wordt verleend voor de perio de van 1 januari 2004 tot en met 15 maart 2004 voor wat betreft fruitbomen en vanaf heden tot en met 15 oktober 2003 voor wat betreft volle- grondsgroenten. De ontheffing heeft betrekking op de gron den gelegen binnen het werk gebied van de Faunabeheer- eenheid Zeeland, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangegeven, gelegen in alle gemeentes in de provincie Zeeland. 3. opzettelijk verontrusten van waterhoen aan Faunabeheer- eenheid Zeeland. De ontheffing wordt verleend voor de perio de van 1 november 2003 tot en met 1 april 2004. De ont heffing heeft betrekking op granen en graszaad, geteeld op de gronden gelegen binnen het werkgebied van de Fauna- beheereenheid Zeeland, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangegeven, gelegen in alle gemeentes in de provincie Zeeland. Bezwaar De ontheffingen liggen van 11 juli 2003 tot en met 21 augustus 2003 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 21 augustus 2003 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 8109, 4330 EC Middel burg. éÊM Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren van het Waterschap Zeeuwse Eilanden voor het uitbreiden van het gronddepot te Sint Maartens dijk met een loods ten behoeve van haar beheerstaken op het gebied van waterkeringen, water beheer en wegen in het deelge bied Tholen en St. Philipsland. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer ge coördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 11 juli 2003 tot en met 7 augustus ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, in het gemeente huis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische af spraak (0166-668200 tst 13 en bij de receptie van het water schap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, op werk dagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak 0113- 241268) van 18-21 uur. Aanvragen Het Beleidskader Jeugdzorg kan worden aangevraagd bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. In het éénentachtigste nummer van Milieutijdingen, uitgave juni 2003 wordt aandacht besteed aan de professionalisering van de handhaving. Door de calamiteiten in Enschede, Volendam en zeer recent de gasex- plosie in Den Haag is de aandacht voor handhaving verscherpt. Begin 2002 is er op landelijk niveau een afspraak gemaakt over landelijke kwaliteitscriteria, die vanaf 1 januari 2005 gelden voor elke handhaven de instantie. Op dit moment zijn alle handhavende instanties in Zeeland (de Zeeuwse gemeenten, provincie Zeeland, Rijkswaterstaat, de water schappen, inspectie van VROM, de Algemene Inspectiedienst, politie en justitie) druk bezig met het maken van een verbeterplan. De provincie zal die plannen individueel, maar vooral ook met het oog voor samen hang bekijken. Waar kunnen handhavers gezamenlijk professioneler worden? De verbeterplannen moeten uiterlijk 31 juli bij de provincie in bezit zijn. Vliegen over de Delta Via de website van Delta InZicht kan er vanachter het bureau virtueel worden gevlogen over de Delta. Via knoppen is het mogelijk recht streeks naar gewenste locaties te vliegen. De Deltawateren worden allemaal apart genoemd, net als de Deltawerken. Surf naar www.delta- inzicht.nl, kies voor 'tour' en na het downloaden van een speciaal pro gramma kan de vlucht beginnen. Verder wordt aandacht besteed aan de zwemwaterkwaliteit (zie elders in deze Abdijnieuws), het succes van landinrichtingsproject Ponte, het Landelijk Afvalbeheersplan (LAP), koude- en warmteopslag in de bodem, regiovisie Schouwen-West en de oplossing voor wateroverlast op Tholen. Informatie Wie belangstelling heeft voor dit nummer en/of een abonnement wil op het blad, kan contact opnemen met het Informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 28 september 2003 is in het Zeeuws Museum aan het Abdijplein in Middelburg de tentoonstelling De Ramp van '53 te zien. Iedere woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur worden er twee films vertoond, te weten: De afsluiting van het Veerse Gat van Bert Haanstra en De geschiedenis van de Deltawerken van Gewest tot Gewest (NPS). Het Zeeuws Museum is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur en elke woensdag tot 21.00 uur. De entree bedraagt voor volwassenen 3,- voor scholieren en houders van een cjp-pas, NS-kaart of een Rabopas 1,50. Voor kinderen tot 12 jaar is de toegang gratis. Voor meer informatie en/of reserveringen kan contact worden opgenomen met het Zeeuws Museum, telefoon 0118-653000. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 8 au gustus 2003 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden, doch te worden gezonden aan Gedepu teerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 30 juli 2003 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont- werp-vergunning(en) (tel: 01180- 631958). Bij de gedachtenwisse- ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). VERVOLG VAN VOORPAGINA Om te komen tot de eindkandidaat telde de offerte voor 50% mee in de beoordeling en de presentatie eveneens voor 50%. Hierbij werd Sturm eerste en Rothuizen tweede. Dit bepaalde voor 90% de uiteinde lijke waardering. Voor de laatste 10% telde het praktijkvoorbeeld mee, dat de toptwee kon laten zien. Volgens de procedure werd name lijk met twee architecten met de hoogste score verder gegaan. Op 2 juli gingen de Thoolse selectie commissies naar het door Sturm ontworpen stadskantoor in Roosen daal en naar het CZ-hoofdkantoor in Goes, een ontwerp van Rothui zen. De laatste kwam als eerste naar voren, Sturm werd hierbij tweede, maar het gebouw telde slechts voor 10% mee in de eind- waardering, zodat het Brabantse architectenbureau de beste 'klasse mentsrijder' bleek en met ,de gele trui' naar huis ging. B. en w. kozen dinsdag voor Sturm en maandag avond willen ze van de raadscom missie algemeen bestuur weten, hoe die daar over denkt. Gezien de eerdere betrokkenheid van de frac tievoorzitters bij de selectie zal dit mogelijk niet meer dan een formele aangelegenheid zijn. Het college neemt dan dinsdag a.s. een formeel besluit, zodat er sinds 20 juni spra ke is van een zeer snelle besluit vorming. In ruim drie weken is de architectenkeuze rond. Uit de scorelijst en de keuze van b. en w. is duidelijk geworden, dat de twee regionale bureaus het hebben gewonnen van de beroemde en meer artistieke architecten uit de randstad. Geen eigenwijze, ver nieuwende mensen, maar architec ten die uitstekend passen bij het profiel van de gemeente Tholen. Er is gekozen voor vertrouwde, be kende namen in de regio. Sturm is veelvuldig met de gemeente in contact geweest bij de ontwikke ling van Stadszicht en maakte voor de woningstichting Castria een ont werp voor de nieuwe Vossenkuil. Rothuizen was kind aan huis bij de Basisschool De Rieburch is de enige school op Tholen die meegedaan heeft aan het project 'Vrijheid bete kent voor mij...' van de provincie Zeeland. Dit werd gehouden in het kader van de maand van de vrijheid. De 30 kinderen van groep acht zijn voor het project op pad geweest met fotocamera's. Ze hebben foto's ge maakt met als onderwerp vrijheid in de breedste zin van het woord. Juf Corrie Moeliker heeft het thema vooraf uitgebreid behandeld in de klas. „De kinderen waren ontzettend creatief, met het maken van een cre atieve foto is zelfs nog een toestelle tje in de sloot beland." De mooiste foto hebben de kinderen opgestuurd naar de provincie. Het is een foto van Ajla Resic, die midden in de polder een sprong maakt in de lucht. „De fo to is precies op het juiste moment ge knipt", vertelt Moeliker. Alle deelne mers krijgen van de provincie een mapje met de 25 beste foto's. In to taal hebben 874 leerlingen meege daan aan het project. Een aantal fo to's van de leerlingen van De Rieburch zijn te bewonderen op de website van de school: www.rie- burch.nl. Vanuit de Veerstraat in Oud-Vosse- meer vertrekt zaterdagmiddag om twee uur een colonne van trucks voor een rit over Tholen en Sint-Philips- lana met 31 gehandicapte kinderen en hun begeleiders. Het is een initiatief van Ellen de Rooij, die vrijwilligster is bij het dagactiviteitencentrum De Schutsc.,Zij kreeg van alle kanten volop medewerking, waardoor de middag eigenlijk vooraf al geslaagd is. Rond vijf uur zal de karavaan weer terug zijn in de Veerstraat, waar dan ook een kraampje staat met spullen die te koop zijn ten bate van De Schutse. De route is in grote lijnen als volgt (waarbij de organisatie hoopt dat ge parkeerde auto's nergens voor proble men zorgen): via de Kalisbuurt, Pa- trijzenweg en Molenweg binnendoor naar Tholen. Daar door de Mossel laan en Kon. Julianastraat over de Ten Ankerweg het stadje uit en over de Postweg naar Poortvliet. Daar komen de truckers binnen via het Zuidplant soen, rijden door Dee- en Noordstraat om langs de Stoofstraat de provincia le weg over te steken naar de Ko ningsweg. Scherpenisse wordt bin nengereden via de Scarpe Eelaan en over de Westkcrkseweg gaat het naar het industrieterrein van Sint-Maar tensdijk. Hier passeert de stoet de Sportlaan, Achter 't Bos, Bloemen- laan en Noordpoort om bij de het Schelde college de Provincialeweg op te rijden naar Stavenisse. Hier is het centrum wegens de braderie afgeslo ten en daarom wordt via de Poesdreef een weg gezocht naar de Buurtweg. Sint-Annaland wordt via de Molen dijk bereikt, eerst langs de haven en dan door de Voorstraat en over de Ring naar de Anna van Bourgondië- straat. Via de Langeweg het dorp uit, over de Oude Zeedijk richting Oud- Vossemeer. Maar bij 't Breeje de Hol- laerepolder in naar de Krabbenkreek- weg en Sint-Philipsland. Hier gaat men langs de molen, door de Voor straat en rond de Kerkring naar de Wilhelminastraat, via de Luysterlaan het dorp uit en terug over de parallel weg van de Krabbenkreekweg en over de Hiksedijk terug naar het ver trekpunt, waar iets te drinken klaar staat. Waterschap beboet. Justitie heeft waterschap Zeeuwse Eilanden een boete van 2500 euro opgelegd voor het op grote schaal (29,5 km) maaien van sloottaluds en een wegberm in het broedseizoen bij Rilland. De Flo ra- en Faunawet was overtreden. Deze huizen in de Thoolse wijk Stadszicht zijn ontworpen door architectenbureau Sturm uit Roosendaal. gemeente voor de ontwikkeling van de toekomstvisie Bestemming Tholen 2025. Dat bureau maakt ook het nieuwe waterschapskan toor in Middelburg en ontwierp het nieuwe zorgcentrum de Schutse in Sint-Annaland. Opmerkelijk is, dat Kraaijvanger, die bij de offerte derde werd en bij de presentatie eerste, lager uit de bus is gekomen dan Rothuizen die res-pectievelijk tweede en derde werd. Bij een eerste en een derde plaats in de verschillende etappes kom je in het eindklassement hoger uit dan iemand die tweede en derde werd. En volgens de waarderings procedure telden offerte en presen tatie ieder voor 50%. Desgevraagd wil de gemeente ech ter geen toelichting geven bij de puntenscore, noch duidelijkheid verschaffen over de kosten. In het voorstel aan de raadscommissie staat geen enkele prijs vermeld, zo dat onduidelijk is in hoeverre de offertes uiteenliepen. In de openba re vergadering van maandagavond half acht in het gemeentehuis heb ben de inwoners spreekrecht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 19