Voetje voor voetje kraampjes kijken op drukbezocht braderie Vossemeer Heel veel foto's op expositie over wederopbouw na watersnood ABT houdt pleidooi voor meer geld in de smalstad Nieuwe uitbater wil 1' Esperance als een trefpunt voor de jeugd Aardappelen veel goedkoper Voorstellingen Magie Circus Donderdag 10 juli 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Het personeelsfeest en de BTW De standhouders en verenigingen die zaterdag deelna men aan de braderie in Oud-Vossemeer waren na afloop zeer tevreden. Door de jaarmarkt te koppelen aan groot schalige evenementen als de Zevendorpentocht en het open Zeeuws kampioenschap voor dweilorkesten zijn de middenstanders en verenigingsmensen op voorhand ver zekerd van een grote publieke belangstelling. Door de enorme drukte van wandelaars, muzikanten en braderie bezoekers was het bij tijd en wijle dringen geblazen in de nauwe straten van het oude dorpshart. Multicultureel plein Monumentale gebouwen Scherpenisse en Sint-Maartensdijk niet in verkoop Wantrouwen Monumenten ABT worstelt met gemeentehuis De genodigden voor de tentoonstelling bekijken de materialen met belangstelling. Foto's van door het water verwoeste huizen. Van oogstwerkzaamheden op het land. Grafieken over de waterstanden en de windkracht. Ze zijn te zien in het multifunctioneel centrum Scaldis Naturalis aan de Kaste- lijnsweg in Sint-Maartensdijk. „Na de Ramp is er een heleboel gebeurd en dat wilden wij belichten", zegt voorzitter George de Leeuw van plat form leefbaar platteland Tholen over de expositie. Vrijdag opende bur gemeester Nuis die officieel. Hij noemde de tentoonstelling zeer de moeite waard en sprak zijn waardering uit voor de organisatie ervan. De wederopbouw kwam al ter spra ke bij de voorbereiding van de rampherdenking eerder dit jaar. Het werd het thema van de expositie in Stavenisse en nu heeft ook het plat form dit opgepakt. De Leeuw zei dat twee zaken van betekenis zijn geweest: de ruilverkaveling en het afsluiten van de Pluimpot. „De ver kaveling, die min of meer gedwon gen werd doorgevoerd, heeft tot op de dag van vandaag zijn sporen na gelaten in het landschap. En de sluiting van de Pluimpot was het begin van de Deltawerken. De ha vens van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse verdwenen als gevolg ervan." De Leeuw vertelde dat aan vankelijk een nieuwe haven was gepland aan de Oosterschelde (van wege de kosten kwam het er nooit van) en dat daarom daar nu de Ha venweg loopt. Hij filosofeerde wat over het terugbrengen van de haven in het dorp, maar de burgemeester zag dat zomaar niet gebeuren en sprak van een stukje nostalgie. De Leeuw zei dat er voor de expo sitie een fijne samenwerking was tussen verschillende instanties en personen. Hij bedankte iedereen daarvoor. Verder noemde hij de sponsorbijdragen die de afgelopen tijd zijn ontvangen. Het platform wil de vier hoogste groepen van al le Thoolse basisscholen uitnodigen om de tentoonstelling te komen be kijken. Daarbij wil men iemand in huren om er uitleg over te geven. „En daarvoor zijn nog altijd spon sors welkom. En we willen hier ook een bus neerzetten voor giften", al dus De Leeuw. De burgemeester vond de periode voor de expositie goed gekozen, precies met de zo mervakantie. Ze brengt, zei hij, goed in beeld hoe dingen verander den. Met name in de landbouw, die altijd een belangrijke sector is ge weest op Tholen en Sint-Philips- land. „Ik heb heel veel bewonde ring voor wat de mensen toen hebben opgebouwd. De veerkracht die ze toonden", aldus Nuis die zei onder de indruk te zijn geraakt van wat er na de Ramp tot stand is ge komen. „Het bewijst dat mensen heel veel kunnen. Met elkaar kun nen samenwerken ook." Door het wegtrekken van een laken maakte hij de expositieruimte zicht baar. Daarin hangen vooral heel veel foto's. De ZLTO benut drie pa nelen om de ontwikkeling in de landbouw in beeld te brengen. Fo to's van oogsten met de hand en van de opkomende mechanisatie. Bram Stoutjesdijk en Wim van Put te maakten de selectie en richtten de borden in. Over de waterstaat kundige en landschappelijke inrich ting van het gebied verzorgde Ma rien Giljam een presentatie. Het oud-hoofd technische dienst van het waterschap stelde ook een be schrijving op van zes pagina's. Kleurige grafieken en tabellen in formeren over het getij en het weer, bijvoorbeeld over de waterhoogten waarbij de stormvloedkering in de Oosterschelde de afgelopen jaren is gesloten. Ko van Oeveren is voor dit onderdeel gevraagd. Hij heeft veel op internet gevonden, maar had ook al dingen verzameld voor zijn eigen website over de Ramp. „Die heeft inmiddels 25.000 bezoe kers gehad", vertelt de Stavenisse- naar. Beelden van de wederopbouw in Stavenisse in 1953 komen van Flip de Rijke en Ouke Hoedemaker van Actief Stavenisse. Het tweetal dacht mee over de inrichting van de tentoonstelling, waar ook oude kranten liggen en boeken over de Ramp. Foto's van de natuur op Tholen zijn van de wildbeheereen heid afkomstig. In de centrale ruim te van het gebouw staan panelen van de dienst landelijk gebied (DLG) en Staatsbosbeheer, waarop de wederopbouw op Tholen en Schouwen-Duiveland in beeld wordt gebracht. Al met al is een informatieve expo sitie tot stand gebracht. Deze is gra tis te bezoeken. Het publiek kan er terecht tot 30 september, dagelijks (uitgezonderd zondag) tussen tien en vier uur. Enkele jaren geleden leek de Vosse- meerse braderie nog op dood spoor te zitten, maar sinds dweilorkest de Lamsöören vorig jaar de schouders onder de organisatie heeft gezet, gaat het weer crescendo. Margreet Haver- mans onderhoudt namens het dweil orkest de contacten met de standhou ders en zij verdeelt de kraampjes onder alle gegadigden. „Vorig jaar hadden we een kleine vijftig deelne mers en de meesten van hen gaven toen al direct aan dat ze dit jaar graag terug wilden komen. Dat zegt genoeg over de gezellige sfeer op ons dnip en de goede omzet die ze hebLen ge draaid", aldus Margreet. Zij heeft de ze keer 75 kraampjes beschikbaar en die zijn allemaal gereserveerd. „Doordat er zoveel animo onder de standhouders is, hebben we voor het eerst sinds jaren weer een braderie in de vorm van een acht. Dit houdt in dat er nu ook kraampjes in de F.D. Rooseveltstraat en Zilverstraat staan opgesteld." Oud-Vossemeers' Mu ziekvereniging verzorgt om elf uur de opening van de braderie met een kof fieconcert en om half twee geven le den van Spido een gymdemonstratie in de grote tent. Naast de vele plaat selijke verenigingen en standhouders van elders is het opvallend dat ook enkele nieuwe ondernemers uit het dorp zich met hun werk presenteren. Zo is Aijan Hommel present met een opstelling van kunststof kozijnen, rolluiken en afbouwcomponenten en zijn dorpsgenoot Fredy Besters toont haar kunsten als nagelstyliste. Jonge meisjes en trendy dames verdringen zich bij haar stalletje om het assorti ment kunstnagels en decoratieve na gelversieringen te bekijken. Er staat een groepje giechelende grietjes voor de stand van Fredy te wachten totdat ze aan de beurt zijn om hun nageltjes mooi te laten lakken. Voor de rest is het ook in Oud-Vosse meer tevergeefs zoeken naar iets to taal nieuws. Het gros van de handel bestaat uit regulier materiaal zoals te- lefoonfrontjes, kleding, sieraden, speelgoed en curiosa. Voor de jeugd staat er een carrousel en in de straat naast het dorpshuis kan een ponyritje gemaakt worden. De braderiebezoe kers en wandelaars hoeven zich in ie der geval niet druk te maken over een hongerig gevoel. Om de vijftig meter staat wel een eettentje en het dorp dat al zolang verstoken is van een goede eetgelegenheid moet welhaast water tanden bij het ruiken van al die ver schillende lekkernijen. Het plein voor het dorpshuis heeft wel iets weg van een multiculturele ontmoetingsplaats. Begeleid door Amerikaanse country- muziek geven de dames (met cow boyhoeden) van linedance-club de Foxpit dancers een demonstratie, even verderop zit een Aziatische han delaar het haar van een jong meisje met kleurige kraaltjes in te vlechten en zijn negroïde buurman heeft een tentje waarin allerlei exotische sie raden uitgestald liggen. Panfluiten, houtsnijwerk en kralenkettingen uit tropische gebieden, het is vandaag al lemaal te koop in Oud-Vossemeer. Het is dat de talrijke carnavaleske muziekgroepjes met hun kakofonie aan geluiden je tijdig uit de droom helpen, anders zou je helemaal op gaan in de diverse culturen die op de braderie vertegenwoordigd zijn. Tussen de beroepshandelaren bieden ook enkele dorpskinderen hun twee dehands speelgoed te koop aan. Een stripboek voor 25 eurocent en een ge- zelschapspel voor slechts één euro, bijna alle gebruikte spulletjes worden aan de man gebracht. En dan is er na tuurlijk het grote aanbod aan spelle tjes om de verenigingskassen te spek ken. Sjoelen bij de Anbo, schieten bij bouwclub Gróót Pesöót, het 21-spel bij peuterspeelzaal de Pluus, grabbe len en enveloppen trekken bij toneel vereniging Rederijkerskamer Een dracht en ga zo maar door. Bij 3VO wagen honderd mensen zich aan de verkeerstest en uit de vele goede in zendingen wordt Hennie Deurloo als winnaar getrokken. Aan de ogentest van de verkeersorganisatie doen der tig mensen mee. Als de braderie 's avonds om zeven uur is afgelopen, breken de deelne mers veelal goedgemutst hun kraam pje af. De meesten zijn zeer tevreden over de behaalde omzet en ze zijn lo vend over de gezellige en gemoede lijke sfeer tijdens de evenementen dag. „Je maakt het tegenwoordig niet vaak meer mee dat het er een hele dag zo vrolijk aan toe gaat. Op bijna ieder hoekje van de straat vind je hier wel een gezellig terrasje en je kunt gewoon aan de mensen zien dat ze genieten van al die toeloop in hun dorp", zo weet een kledinghandelaar in sappig Rotterdams te melden ter wijl hij zijn koopwaar in een bestel bus laadt. Op de vraag of hij goed verkocht heeft vandaag geeft hij lie ver geen antwoord. „Volgend jaar ko men we in ieder geval graag terug naar Oud-Vossemeer." Via een diplo matieke omweg is het antwoord dus ja. Margreet Havermans is aan het eind van de dag vermoeid maar zeer tevreden. Ze is door alle discussies met de standhouders haar stem kwijt geraakt. Het enthousiasme onder de grote groep mensen die ook na de sluiting van de braderie nog in de ge zellige feesttent op het dorpsplein blijft hangen, vertelt echter wat Mar greet even niet onder woorden kan brengen. Volgend jaar gaan de vrij willigers van de Lamsóóren zeker op deze voet verder, want het succes van zo'n vlekkeloos verlopen en drukbe zocht evenement smaakt naar meer, zo is de mening van de leden van het dweilorkest. De bouw van een nieuw gemeentehuis in Tholen wordt doorgezet De ge meenteraad besloot dat donderdag unaniem. Ook ABT, dat in de commis sie nog een voorbehoud maakte, zag nieuwbouw als de enige oplossing. Maar JJ.P.A. Boulogne wil wel zo snel mogelijk praten over compenseren de maatregelen voor Sint-Maartensdijk, benadrukte hij. Een voorstel van de SGP om de monumentale gemeentehuizen in de smalstad en in Scherpe nisse te verkopen, kreeg alleen de steun van ABT. Aan nieuwbouw valt niet te ontko men, was de teneur in de raadsverga dering. Uitbreiding van het gebouw in Sint-Maartensdijk is geen oplos sing. „Je zadelt de gemeenschap dan op met een gebouw dat nu niet, dan niet en nooit zal voldoen", ver woordde J.P. Bout (CDA) de menin gen. Ook werd erop gewezen dat nieuwbouw goedkoper is dan uit breiding. Zo'n 300.000 euro per jaar, had de SGP becijferd. VVD, ABT, CDA en SGP benadrukten nog eens dat het budget van 13,8 miljoen euro niet overschreden mag worden. „We weten met zijn allen dat dit bedrag exclusief investeringen voor het CWI en het oud-archief is", zei M.J. Klippel. De discussie werd gevoerd naar aan leiding van de door ongeveer 4000 inwoners ondertekende petitie - een initiatief van C. Rijnberg en mevr. L. van Gorsel - tégen nieuwbouw en verplaatsing van het gemeentehuis. Bestuur en burgers staan lijnrecht te genover elkaar, stelde Boulogne vast met het oog op de actie. Hij kwam met het idee om burgers zitting te la ten nemen in de stuurgroep voor nieuwbouw, zodat ze kunnen meebe slissen over hoe het gebouw eruit ziet. „Ik heb er geen probleem mee, maar wie moeten we dat aandoen?" reageerde M.A.J. van der Linde (PvdA). Klippel leek het zinniger om burgers in de projectgroep te hebben. En P. van Belzen (CU) zei er niet te gen te zijn dat belangstellende bur gers meedenken. Boulogne stelde vast dat er in de ka dernota geen geld is gereserveerd voor een economische impuls voor Sint-Maartensdijk, dat gecompen seerd moet worden voor het verlies van het gemeentehuis. Hij wil daar over in de eerstvolgende raadsverga dering praten, zei hij. De leefbaar heid van de smalstad - en de rentabiliteit van de middenstand - is volgens ABT in het geding, want ook het Schelde college en het CWI vertrekken er. „En daar blijft het niet bij. Er zal werkelijk iets moeten ge beuren om de neergang een halt toe te roepen." De VVD noemde de in spanningsverplichting eveneens en wees concreet op het bouwen van meer huizen in de smalstad. De PvdA vond dat Sint-Maartensdijk ze ker voldoende mogelijkheden heeft. „We moeten ervoor waken om het al te defaitistisch te zien. Het is alle maal niet zo verschrikkelijk", zei Van der Linde. Hij was ervoor om de discussie hierover te starten. Maar dan wel goed voorbereid en niet ge forceerd. „ABT speelt een spelletje en dat vind ik misbruik maken van mensen", aldus Van der Linde. „We zijn hier al sinds 2001 mee bezig", reageerde Boulogne. Klippel zei dat er voor Sint-Maartensdijk een visie is ontwikkeld en dat er een plan ligt. Zowel hij als PvdA en CDA vonden dat de inwoners van de smalstad bij deze discussie betrokken moeten worden. En wel als eersten, in plaats van in de gemeenteraad te beginnen. Bout zei ook nog dat de middenstand en de campinghouders in zijn ogen capabel genoeg zijn om nieuwe din gen te ontwikkelen. „Een bedrijf dat een klant verliest moet immers altijd op zoek naar nieuwe." Burgemeester Nuis zei dat wanneer ABT geld voor een impuls voor Sint-Maartensdijk in de begroting wil opnemen, ze daarvoor dekking zal moeten zien te vinden. Zorg was er bij meerdere fracties over het wantrouwen dat spreekt uit de reacties van inwoners. In de steunfractie van ABT was zelfs be sproken of er niet een onafhankelijke bemiddelaar zou moeten komen. Na de laatste commissievergadering schreven ook Rijnberg en Van Gor sel de gemeenteraad weer een brief. „Ondanks dat we hen hebben overla den met informatie, komen ze daarin met tal van foute beweringen", zei Van der Linde. En Klippel vond de brief geen nieuw licht op de zaak werpen. Iedereen was het erover eens dat het gemeentebestuur duide lijk moet zijn in de berichtgeving richting de bevolking. De herbestemming van gebouwen kwam ook aan de orde. Genoemde alternatieven als een hotel of een de pendance van een landelijk museum ziet ABT niet zitten. „U pakt erg ne gatief uit. Ik mis positief denken en uitdragen", reageerde Bout. „Mis schien sta ik wel met twee beentjes op de grond", zei Boulogne op zijn beurt. Maar ook Van den Donker vond dat je tevoren niets moet uit sluiten. Klippel meende medestanders te hebben voor het idee van de SGP om het monumentale deel van het ge meentehuis in de smalstad alsmede het oude gemeentehuis van Scherpe nisse te verkopen (het stadhuis en de Gasthuiskapel in Tholen wil de frac tie behouden voor representatieve bijeenkomsten en het sluiten van hu welijken). Volgens Van Belzen voel de hij dit verkeerd aan en dat bleek ook toen Klippel met een amende ment kwam. Want alleen ABT steun de de SGP. De VVD en D66 vonden het niet juist om er een paar gebou wen uit te lichten. En de andere frac ties vonden het niet nodig om nu dat besluit te nemen. Het verschafte in ieder geval burge meester en wethouders duidelijk heid. Verschillende partijen willen op korte termijn een notitie over de herbestemming van het gemeente huis in de smalstad. Maar Nuis wees hen erop dat er een grote mate van onzekerheid bestaat met betrekking tot het gebouw (onder meer in ver band met het oud-archief). En in on derhandelingen met eventuele ge gadigden is het essentieel om te weten of het monumentale deel van het pand al dan niet meeverkocht moet worden. De elfkoppige steunfractie van ABT heeft geworsteld met de nieuwbouw van het gemeentehuis. Zestig procent van de groep was voor, de rest tegen. In de gemeenteraad gingen de twee raadsleden akkoord met nieuwbouw in Tholen. De conclusie van de steun fractie was dat de werksituatie in het huidige gebouw onacceptabel is en dat verbouwing financieel geen ver betering is voor de inwoners. Nieuw bouw mag beslist niet meer kosten dan 13,8 miljoen euro. Kritisch wa ren de ABT-leden over de procedure van besluitvorming. Ze vinden dat te weinig met de bevolking is gecom municeerd en dat onjuist is omge gaan met de petitie vanuit de inwo ners. Voor een economische impuls voor Sint-Maartensdijk moet geld op tafel komen en er moeten bindende afspraken gemaakt worden, vindt Al gemeen Belang Tholen. De leden vinden dat het nieuwe gemeentehuis boven alles een aangename plaats moet worden voor de inwoners zelf. Dit jaar bestaat ons bedrijf 25 jaar en ik wil aan mijn personeel een (gezamenlijk en lang) weekend op Texel aanbieden. Uiter aard zijn alle kosten voor mijn rekening. Ik heb echter vernomen dat mogelijk de BTW voor mij niet aftrekbaar is. Is dat juist? Dat is inderdaad - en voor u misschien "helaas" - juist. Kenmer kend voor het Nederlandse btw-systeem is dat u als onderne mer, de door u verschuldigde BTW mag verminderen met de aan u in rekening gebrachte BTW. Aftrek van BTW is alleen dan uitge sloten, als dit uitdrukkelijk in de Wet op de omzetbelasting 1968 is bepaald. De aftrek van voorbelasting is uitgesloten voor zover goederen en diensten worden gebruikt voor: - vrijgestelde prestaties (bijvoorbeeld verhuur van panden, sluiten van verzekeringen); - horecabestedingen; - de situaties zoals deze beschreven zijn in het Besluit uitsluiting aftrek omzetbelasting 1968 (hierna: BUA). BUA In het BUA wordt de aftrek van voorbelasting (BTW) uitgesloten voor uitgaven/kosten welke een consumptief karakter dragen. Eén van de in het BUA uitgesloten prestaties is het verstrekken van spijzen en dranken aan het personeel, maar ook de perso- neelsfeestjes of de door u geplande korte personeelsvakantie val len hieronder. Als het personeel in de bedrijfskantine of ter gelegenheid van het personeelsfeest aan u een kleine vergoeding betaalt, mag u de voorbelasting op inkopen, kantine-inventaris, et cetera in aftrek brengen. Over de door het personeel betaalde vergoeding moet u dan wel btw afdragen. Indien uw personeel geen vergoeding betaalt en u brengt wel alle voorbelasting in aftrek, dan verkrijgt het personeel de spijzen en dranken of het personeelsfeest dus zonder dat daar btw op rust en da's nu net niet de bedoeling van de wet. Om nu te bepalen of de aftrek geheel of gedeeltelijk is uitgeslo ten, is er met betrekking tot dit punt een bijzondere en ingewik kelde regeling getroffen. In de loop van het jaar mag u alle voor belasting in aftrek brengen. Aan het einde van het jaar moet dan worden bezien of u wellicht een gedeelte moet terugbetalen. Het is belangrijk om bij die berekening in de gaten te houden dat er per werknemer een bevoordeling per jaar mag plaatsvinden van 227,-- (excl. BTW!). Blijkt na het uitvoeren van de berekening dat u per werknemer onder dit bedrag blijft, dan hoeft er geen correctie plaats te vinden met betrekking tot de al in aftrek ge brachte voorbelasting. Gaat u over dit bedrag heen, dan hoeft er meestal maar een kleine correctie plaats te vinden. Conclusie Ondanks dat op het eerste gezicht lijkt alsof u de BTW voor o.a. de personeelsvakantie en/of de aan het personeel verstrekte spij zen en dranken geheel niet in aftrek kunt brengen, is het toch raadzaam om de hierover betaalde BTW eerst als voorbelasting in aftrek te brengen. Aan het eind van het jaar kunt u dan precies (laten) berekenen hoe groot de bevoordeling per werknemer is geweest. Alleen bij een bevoordeling van meer dan 227,-- zult u dan een gedeelte van de als voorbelasting in aftrek gebrachte omzetbelasting moeten terugbetalen. E.T.M. (Gidy) Jansen, Federatie-belastingadviseur De Rijke Partners Adviesgroep, Oud-Vossemeer (0166) 678250 - v- Advertentie I.M. i, Bij grote aanvoeren tot boven de 400 ton zijn de aardappelprijzen ten opzichte van vorige week aanzien lijk gedaald. Voor een kilo Doré's werd gisteren maar 17 eurocent meer betaald tegenover vorige week woensdag nog een kwartje. Alleen de Eigenheimer bleef stabiel met 32 cent. De Frieslanders en de Bildt- stars duikelden echter weer. Het was tijdens de braderie dringen geblazen in de nauwe straatjes van Oud-Vossemeer. Mede door de Zevendorpentocht en het dweilbandfestival was het de hele dag erg druk in het dorp. Woensdag 9 juli: Doré 14-17, Glo ria 12, Frieslander 11-13, Nicola 12-14, Eigenheimer 30-32, Bildtstar 17-19, bonken 18-26, drielingen 5- 6, kriel 12-28, aanvoer 384 ton. Dinsdag 8 juli: Doré 14-18, Pre mière 10-14, Gloria 11-15, Frieslan der 10-14, Nicola 15, Eigenheimer 32, Bildtstar 17-18, bonken 18-21, drielingen 5, kriel 12-35, aanvoer 425 ton. Magie Circus komt volgende week drie voorstellingen geven. Op maan dag 14 juli wordt op het trapveld aan de Patrijzenweg te Oud-Vossemeer het circus opgebouwd. Dinsdag is de Deestraat in Poortvliet de locatie voor de voorstelling en op woensdag is het circus er in Sint-Maartensdijk, naast Maartenshof. De voorstellin gen beginnen om vier uur. Bij het circus behoren meerdere acrobaten, die met fietsen en jongleren de be zoekers zullen vermaken met diverse stunts. Ook is er een spectaculair nummer met vuur. Een uur voor aan vang van de voorstellingen zijn de kaarten verkrijgbaar aan de kassa. Voor Adwin de Mooij is het een nieuwe start. Hij heeft bar-dancing 1' Esperance in Sint-Annaland over genomen. De Halsternaar wil er graag een plek van maken waar de jeugd uit het dorp zijn vertier kan vinden. „Ik heb jaren in Halsteren in een jongerencentrum gewerkt", legt De Mooij uit. „Nu zocht ik iets van mezelf. Ik ben ook in Sint- Maartensdijk bezig geweest, maar het is 1' Esperance geworden." Het is zijn bedoeling om tafelvoetbal, een dartbord en een spelcomputer in de zaak te plaatsen. „De jeugd is welkom om daar gebruik van te maken. Ik vind het ook belangrijker dat er een leuke sfeer ontstaat, dat er gezelligheid is, dan dat iedereen een drankje neemt." De bar gaat al 's middags open om een ontmoe tingsplek voor de jeugd te kunnen zijn. De nieuwe eigenaar is blij met de steun die zijn voorganger Trix Laanen hem biedt. Zij baatte de bar ruim elf jaar uit, maar gaat zich nu toeleggen op de schilderkunst. Ad- win de Mooij zegt dat met name de muziek die gedraaid wordt, veran dert. „Dat wordt dance, trance, hardstyle en hardcore. Écht voor de jongeren." Op de vrijdagavond gaat de nieuwe eigenaar party's houden. Op het programma staan bijvoor beeld een hardstyle- en een roek- avond, skihutfeest en verkleedpar- ty. Hij vindt het belangrijk om als horeca-ondernemer de overlast voor de omgeving te beperken. „De laatste tijd gaat het wat dat betreft redelijk goed." De Mooij wil graag maatschappelijk bezig zijn, probe ren de jeugd de goede kant op te sturen, legt hij uit. Adwin de Mooij heeft 1' Esperance overgenomen van Trix Laanen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13