Goedhart breidt expeditie en magazij n uit aan de Geul weg Nieuw motorschip van 3972 ton gedoopt Onderneming maakt cirkel rond voor Thoolse broers De Korte Jonge lassers bij Goedhart Lindebomen aan de Kastelijnsweg Aardappelen veel goedkoper COLLECTEN Motorracer moet 350 euro betalen Concert Urker ensemble in Thoolse kerk nu 4499.- Donderdag 26 juni 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Goedhart Cooling Equipment gaat in Sint-Maartensdijk uitbreiden met een hal van 1000 vierkante meter. Een deel is bestemd als magazijn, een ander deel als expedi tieruimte. De verkopen in Oost-Europa stijgen dankzij de vestiging in het Tsjechische Nimburk. En een order van een Spaans slachthuis zorgt voor een hoge omzet in het eerste kwartaal. Verkoop Oost-Europa stijgt, Spaans slachthuis zorgt voor hoge omzet Twee vliegen Promotie Zelfstandig Immanël krijgt vrouw als dominee Maag Lever Darm De Thoolse vloot van bin nenvaartschepen is verrijkt met een moderne Onder neming. Het nieuwe mo torschip van de Thoolse gebroeders De Korte is za terdag in de Buiten Kalk- haven van Dordrecht ge doopt. Piet de Korte zal met zijn vrouw Tonny, zoon Michel en matroos Wolter van de Klippe op de Onderneming gaan va ren. Schitterend Alleen het beste Saamhorigheid De grootste Plasma afdeling van West-Brabant JÊk Philips 82 cm pixel plus plasmascherm Iferburgh b.v. Dat bleek vrijdag op de feestelijke bijeenkomst in de Gouden Leeuw in Scherpenisse waar zes jubilaris sen in het zonnetje werden gezet. De uitbreiding aan de Geulweg, op het zuidoostelijk deel van het ter rein, is echter 500 vierkante meter minder dan aanvankelijk de bedoe ling was. Door het aanleggen van de kleinere voorraden en een ver beterde planning is er minder ruim te nodig, zo lichtte directeur H. Ze venhuizen toe. De bouwver gunning en de milieuvergunning van de gemeente zijn volgens de directie binnen. In het Tsjechische Nimburk is de uitbreiding groter. Daar is een fa briekshal van 2000 vierkante meter verrezen met kantoor, tekenkamer en verkoopafdeling. Er werken nu ruim 80 personeelsleden. Dankzij de vestiging in Tsjechië zijn de ver kopen in Oost-Europa toegenomen. In Nederland, België en Duitsland gaat het door de economische neer gang slecht, maar tijdens de eerste vier maanden van dit jaar haalde Goedhart de hoogste kwartaalom zet ooit door een order van 1,6 mil joen euro voor de levering van koe lers aan een groot slachthuis in Spanje. Het Zuid-Europese land is een groeimarkt. Dat is volgens de di rectie mede te danken aan de inzet van lokale verkopers. Behalve in Spanje zijn er ook verkoopkanto ren in Groot-Britannië en Duits land. In andere Europese landen worden ook verkoopkantoren op gericht zodat 'we een belangrijke plaats in de Europese markt vero veren.' Rien Klippel (43) uit Stavenisse en Henk van den Boom (47) uit Moer straten zijn een kwart eeuw in dienst bij Goedhart. Zevenhuizen blikte terug op de achterliggende 25 jaar van het bedrijf aan de Nij- verheidsweg waar het tweetal hun steentje aan bijdroegen. In 1977 waren er 80 man in dienst. Voorzover er computers waren, waren dat er twee, een boekhoud machine en eentje voor de voorcal culatie. „Als je nu door de kanto ren loopt, is dit bijna niet voor te stellen." De zeventiger jaren ken merkten zich volgens Zevenhuizen door hoge inflatie en een hoge, maar fluctuerende rente die sterke schommelingen veroorzaakten in de afname van de producten. „Werktijdverkorting kwam regel matig voor, winsten en verliezen wisselden elkaar af." Het was in die periode een kwestie van overle ven. Dat betekende volgens de di recteur dat het bedrijf 'te zuinig was, te voorzichtig en nauwelijks vooruit durfde te denken en te in vesteren.' De ommekeer kwam echter in de jaren tachtig. Onder andere door een betere voor- en nacalculatie waardoor de prijzen, maar ook de winst werden verbeterd. „Vooral de verkopen breidden zich geogra fisch sterk uit en verdrievoudigden in bijna tien jaar tijd. Winstgevend heid werd een redelijk zekere fac tor." De negentiger jaren bracht vernieu wingen, voornamelijk op het ge bied van producten en productie. Goedharts hoofdbestanddeel waren industriële producten (van verzinkt staal). In 1992 begon de ontwikke ling van aluminium koelers, later ook roestvrij staal/aluminium. En net als nu was er volgens Zeven huizen in de jaren 1993/1994 spra ke van een recessie. „We begonnen te beseffen dat we wel een grote geografische afzet hadden, maar te weinig echte thuismarkten. Met de oprichting van onze Tsjechische fa briek in 1995 sloegen we twee vlie gen in één klap: verbreding van on ze Europese markt naar het oosten en een goedkope productieplaats voor de benodigde kleinere kope ren en aluminium koelers." Zevenhuizen bedankte de jubilaris sen: „We respecteren u voor het meewerken aan datgene wat we nu zijn. Een sterk bedrijf met een uit stekend toekomstperspectief waar een ieder die dat wil, aan zelfont plooiing kan toekomen." Rien Klippel was 18 toen hij bij Goedhart begon. Hij had mavo ge daan en hoorde via zijn zus die er al werkte, dat er een kantoorfunctie vrij kwam. Hij begon in september 1977 op de crediteurenadministra tie, maar werd al snel bij de nacal culatie betrokken (het per order be rekenen van de winst, verschil tus sen kostprijs en verkoopprijs). „Dat was toen heel veel schrijf werk. Op van dat brede accoun tantspapier. Je moest het allemaal zelf uitrekenen. Nu doet de compu ter dat. Zonder computer zou het niet meer gaan want het is veel meer werk geworden door de groei van het bedrijf." Nacalculatie vormt volgens Zeven huizen een belangrijke controle van de voorcalculatie. „Jouw nauwgezette manier van werken en je kwart eeuw ervaring, hebben er mede voor gezorgd dat wij ons prijspeil hebben kunnen verbete ren." Sfnds 1 juni is er weer een nieuw computersysteem in gebruik genomen waarvan de verwachtin gen hoog zijn. Klippel: „Het is sneller en uitgebreider, het kan veel meer verschillende producten ver werken. Heel wat anders dan toen ik begon. Toen was er een apart hok voor de boekhoudmachine, een open gat in de wand van het kan toor. Het ding maakte veel leven. Je moest er kaarten induwen waar je eerst gegevens op had ingetikt. Maar toen wist je niet beter." Klippel is buiten Goedhart trainer bij sv Smerdiek en bleef zelf als voetballer actief bij zijn club Sta venisse tot hij 41 jaar was. „Ik wil de stoppen op mijn veertigste bij het tweede elftal, maar dat jaar werden we net kampioen en ben ik nog een jaartje aangebleven." De 47-jarige Henk van den Boom uit Moerstraten kwam in oktober 1977 in dienst bij Goedhart, met een diploma van de middelbare technische school op zak. Hij door liep verschillende afdelingen, van productie via tekenkamer tot assis tent op de verkoopafdeling. „Jij deed het zoals het eigenlijk hoort," zei Zevenhuizen over Van den Booms loopbaan binnen het be drijf. Op de verkoopafdeling vorm de hij met zijn collega Van Beek- velt een koppel dat 'Duitsland en Frankrijk deed'. Na tien jaar was er een vacature voor de functie van chef bedrijfsbureau. Een promotie voor Van den Boom en een goede zet voor het bedrijf, zei Zevenhui zen, 'wegens het spanningsveld dat er altijd een beetje is tussen ver koop en productie.' De jubilaris is nu ongeveer 14 jaar hoofd van het productiebureau dat vier afdelin gen telt: inkoop, planning/logis tiek, magazijn en expeditie met twaalf personeelsleden. In die pe riode deed Van den Boom een avondstudie voor middelmanage ment en logistiek. „Het is een voordeel dat ik veel verschillende functies heb gehad. Ik werk veel samen met het hoofd van de pro ductie Bram van der Zande en heb ook administratieve ondersteu ning." Voor Zevenhuizen is Van den Booms promotie indertijd ge slaagd: „In een ordergebonden pro ductie als de onze moet je een erva ren all-rounder zijn om op alle afwijkingen te kunnen inspelen." Een computerprogramma voor de materiaal- en productieplanning is daarbij een goed hulpmiddel, zei de directeur: „Ik hoop dat je hier door minder branden hoeft te blus sen en meer preventief kan gaan werken. Maar de mens blijft nood zakelijk om met bijzondere situ aties om te gaan ondanks het meest geavanceerde computersysteem." Buiten het bedrijf is Van den Boom samen met zijn vrouw een fervent tuinliefhebber. Op 1200 vierkante meter grond achter hun woning hebben ze een siertuin, maar ook dieren, zoals honden, katten, een paard en vogels. Marien van Bloppoel uit Sint- Maartensdijk is 12,5 jaar in dienst, maar was afwezig. Hij werkte al eerder bij Goedhart van 1965 tot 1969. Sinds februari 1990 is hij weer werkzaam op de plaatwerke rij en de afbouw. Vanwege zijn vakmanschap gaat hij vaak op kar wei met Jan de Bruine uit Bergen op Zoom. Die kwam als onder houdsmonteur (service-engineer) in 1990 in dienst om bij de klanten problemen op de lossen. „Toen was dat leuker dan nu. Je werd minder vaak om flauwe klachten opgeroe pen als nu. De maatschappij, en ze ker de Duitse, is verhard waardoor je steeds meer problemen onder tijdsdruk moet oplossen." Merien de Bruijn uit Sint-Maartens dijk kwam in juni 1990 in dienst toen het bedrijf haar producten en de productiemachines vernieuwde. „De belangrijkste machines staan in de voorbereiding. Dat zijn ook de deli caatste." Maar De Bruijn weet er wel raad mee want hij heeft zich volgens de directeur opgewerkt tot de specialist van de afdeling. En heeft ook in Tsjechië zijn sporen al verdiend. Jurgen Pot uit Oud-Vossemeer kwam in mei 1990 als autogeen las ser bij Goedhart. Toen er eind 1992 begonnen werd met de aluminium koelers, stond hij volgens de direc teur vooraan om het nieuwe product aan te pakken. Pot ontwikkelde zich tot een zelfstandig werkend vakman op het gebied van verzinkt staal, alu minium en roestvrijstaal (plus de combinaties daarvan). „Gezien het belang van de producten die je be heerst, lever je een bijdrage tot ons succes." Martin de Ruiter uit Stavenisse kwam op 17 december 1990 als cor- veeër bij het bedrijf. De directeur kon zich die datum precies herinne ren 'gezien de stijging van reparatie kosten aan deuren, muren en wan den,' zo schertste hij. „Als ik met klanten of adviseurs door de fabriek loop, vraag ik altijd naar hun indruk. Het eerste wat ze heel vaak zeggen is: het is hier schoon, je kan wel zien dat jullie kwaliteitsproducten ma ken." Zevenhuizen overhandigde aan alle jubilarissen een envelop met inhoud. Namens de personeelsvereniging bedankte personeelschef M. Smits de jubilarissen. Ook van hem ont vingen ze een envelop met inhoud. In de kantine van het bedrijf werd de viering voortgezet. Voor het eerst werd een tombola gehouden, een lo terijspel met gebruiksvoorwerpen als prijs, waaronder een fiets, dvd- speler en een lasapparaat. Ondanks de malaise in de economie is er nog volop werk bij Goedhart Cooling Equipment in Sint-Maar tensdijk. Na een open avond in april kon het bedrijf twaalf jonge school verlaters direct in dienst nemen als leerling-lasser. Volgens personeelschef M. Smits komen er 11 van het Calvijn college in Tholen en een van het Schelde college in Sint-Maartensdijk. Er waren vacatures omdat er een aantal mensen afvloeiden bij het bedrijf en omdat er nog steeds groei zit in de afzet van de koelers die bij Goed hart worden gemaakt. De meeste nieuwe medewerkers volgen nog een vervolgopleiding, waarbij ze vier dagen werken en een dag naar school gaan. Ook nu is er nog plaats voor drie productie medewerkers. Het waterschap plant komend najaar 13 lindebomen aan de Kastelijnsweg en vijf wilgebomen aan het Stenepad bij Sint-Maartensdijk. Verder worden aan de Kastelijnsweg en de Bleek- veldweg 28 bomen gerooid. Ook plant het waterschap bijna 1600 struiken aan - negen verschillende soorten - aan de Kastelijnsweg en bij Scherpenisse aan de Randweg. Elders in de provincie doet Zeeuwse Eilan den een proef met de steel-iep, een boom die waarschijnlijk resistent is tegen de iepziekte. De afgelopen weken voerde het wa terschap groot onderhoud uit aan een aantal polderwegen. Op Tholen wa ren dat de Krengeweg bij Scherpenis se, alsmede de Peukseweg, Nieuw- landseweg en Roolandsedijk tussen Tholen en Oud-Vossemeer. Ds. M. van der Poll uit Domburg heeft het beroep van de Hervormde Gemeente Immanuël uit Tholen aan genomen. De vermoedelijke intrede is op zondag 5 oktober. Ouderling kerkvoogd J. Versluys uit Scherpe nisse, die het beroepingswerk coör dineerde, is blij met de invulling van de vacature, die ontstond na de pen sionering van ds. Balk. Voor Tholen wordt 5 oktober een historische dag omdat ds. Van der Poll (42) de eerste vrouwelijke predikant met een eigen gemeente op het eiland wordt. Ove rigens deden of doen de echtgenotes van de predikanten Vogel, Rikin en De Goeiij van de Hervormde Ge meente Rehoboth in Sint-Maartens dijk ook pastoraal werk, maar dan meer als aanvulling op het werk van hun man. Na de vervulling van de vacature bij Immanuël heeft van de hervormden alleen de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk nog geen predi kant. Daar mag de kerkenraad echter nog steeds geen beroep uitbrengen omdat de aanpassing van de kerk voogdij aan de nieuwe regels nog niet is verwezenlijkt. De aardappelprijzen op de veiling Sint-Annaland zijn Hink gedaald, ter wijl de aanvoer gelijk is gebleven. Voor een kilo Doré's werd gisteren maximaal 18 cent per kilo betaald te genover vorige week nog 26. Ook de andere rassen werden goedkoper. Woensdag 25 juni: Doré 16-18, Pre mière 13-14, Gloria 15-16, Frieslan- der 13-16, Eigenheimer 32-33, Bildt- star 30-35, bonken 40-49, drielingen 7-13, kriel 28-30, aanvoer 320 ton. Dinsdag 24 juni: Doré 14-19, Pre mière 17, Gloria 15, Frieslander 13- 16, Eigenheimer 31-33, Bildtstar 25- 33, bonken 42-47, drielingen 7-13, kriel 17-36, aarnoer 337 ton. De collecte voor de Maag Lever Darmstichting heeft in Poortvliet 313,96 euro opgebracht. Nadat Jolanda de Korte (de doch ter van Piet) de fles champagne met een welgemikte gooi tegen de boeg van het schip kapot had laten knallen, kwamen er de nodige emoties los bij Rinus, Simon en Piet de Korte. Hun vader was in de jaren dertig met een ongemoto riseerd schip dat ook de naam On derneming droeg, begonnen en met het moderne binnenvaartschip dat nu in gebruik is genomen, zal Piet (50) - de jongste zoon in het bedrijf - waarschijnlijk tot aan zijn pensionering blijven varen. De cirkel binnen het familiebedrijf is rond en dat maakte toch wel wat los bij de broers. De scheepvaart zit de gebroeders De Korte in het bloed en vanuit een modern kan toor aan de Westkeetshaven in Zwijndrecht drijven de firmanten Rinus, Simon en Piet de Korte sa men met compagnon Maarten van Pelt een succesvol scheepvaartbe drijf. „Maarten heeft zeven jaar geleden het aandelenpakket van onze oudste broer Johan overge nomen. Johan geniet in Tholen van zijn pensioen en binnenkort gaan Simon en ik ook weer in Tholen (Waterfront) wonen," al dus Rinus de Korte. „Ik ben de zestig gepasseerd en ik ga het zachtjesaan wat rustiger aan doen. Simon zit sinds anderhalf jaar ook aan de wal en de nieuwe Onderne ming is het laatst overgebleven ei gen binnenvaartschip. Ons bedrijf heeft afspraken met ongeveer vijf entwintig ondernemers in de bin nenvaart en wij regelen vanuit ons kantoor het transport van staal, kolen, erts, containers, zand en grind van en naar onze klanten. We vinden het fantastisch dat onze Piet nu de beschikking krijgt over zo'n modern nieuw motorschip." De boot is 135 meter lang, 11.45 meter breed en 3.67 diep. Het laadvermogen is 3972 ton. Het schip is voorzien van de modern ste navigatie- en communicatie apparatuur en de twee motoren van ieder 1520 pk zorgen voor de nodige power. De motoren zijn af gesteld op 1360 pk zodat ze nooit maximaal belast worden. Het schip maakt bovendien, mede door de perfecte afwerking, heel weinig lawaai zo is tijdens metin gen gebleken. Het nieuwe schip vervangt de veertien jaar oude On derneming 2 die is verkocht. De thuishaven van de Onderne ming is Tholen maar Piet de Korte De bemanning van motorschip Onderneming is klaar voor de eerste afvaart. Vlnr. Tonny, Michel en Piet de Korte met naast hun matroos Wolter van de Klippe. Tweede van links staat dochter Jolanda. Zij nam zaterdag de doop van het nieuwe schip van scheepvaartbedrijf De Korte voor haar rekening maar ze maakt geen deel uit van de vaste bemanning. zal daar in de praktijk slechts zel den afmeren. „We zijn het hele jaar door onderweg. Het Rijn stroomgebied met zijn zijrivieren is ons werkterrein. Ik woon met mijn vrouw Tonny en zoon Michel aan boord en samen met matroos Wolter van de Klippe varen we dag en nacht met onze vracht van haven naar haven. Ik kan me na ruim dertig jaar scheepvaart ei genlijk geen ander leven meer voorstellen en ook Tonny is al meer dan vijfentwintig jaar aan het wonen en werken op een schip gewend. Het is natuurlijk schitte rend dat ik nu samen met mijn zoon Michel op zo'n modern mo torschip mag varen." De ogen van de ervaren schipper glinsteren van trots als hij samen met zijn broers en compagnon Maarten van Pelt op het achter schip poseert voor de fotograaf. Als de vele genodigden, familie, vrienden en relaties uit de scheep vaart zich hebben verzameld op een luxueus passagiersschip in de haven van Dordrecht, neemt Jo landa, de 20-jarige dochter van Piet en Tonny, de officiële doop voor haar rekening. Ze geeft in een kort woord blijk van de grote betrokkenheid van heel de familie bij het scheepvaartbedrijf. „We hebben allemaal een handje gehol pen bij de afwerking van het schip en ik denk dat we dan ook met z'n allen oprecht trots mogen zijn op het uiteindelijke resultaat. Onder neming, ik wens jou en je beman ning een behouden vaart." De heer G.Rensen van het gelijk namige scheepvaartbedrijf uit Zwijndrecht is verantwoordelijk geweest voor het hele bouwpro ject waaraan driekwart jaar is ge werkt. Hij benadrukt, voorafgaand aan de overdracht van het schip, de hoge eisen die de door de wol geverfde scheepvaartfamilie aan de bouw van de Onderneming stelde. „Alleen het beste is goed genoeg voor de De Kortes. De lat werd door jullie erg hoog gelegd, maar ik denk dat we er in geslaagd zijn om een fantastisch schip te bouwen." Het casco komt uit het Roemeense Orsova en vanaf janu ari is in de haven van Dordrecht met het afbouwen begonnen. De directeur van de Roemeense scheepswerf, de heer Badoiu, is met zijn echtgenote bij de doop en overdracht aanwezig. Rinus spreekt namens het familie bedrijf zijn waardering uit voor al le mensen die aan het schip ge werkt hebben. „De saamhorigheid in onze familie is door de jaren heen groot gebleven. Neem bij voorbeeld het feit, dat onze oudste broer Johan ondanks zijn pensio nering regelmatig vanuit Tholen naar Dordrecht kwam om te hel pen met de afwerking van ons nieuwe schip. Als jongens uit een Thools gezin met zeven kinderen kregen we van huis uit al de gele genheid om door te leren. Toen bleek dat Johan, Simon en ik ook in de scheepvaart wilden gaan werken, adviseerde vader ons om samen te gaan werken. Het is veel makkelijker om samen iets op te bouwen, zo hield hij ons voor. We hebben die goede raad opgevolgd en later kwam broer Piet eigenlijk in een gespreid bedje terecht. Voordat ik in 1984 aan de wal te recht kwam, hebben we nog een aantal jaren samen op één schip gevaren. Piet, ik weet dus dat je een hele goeie schipper bent. Va der zou trots op ons zijn als hij ons hier zo als broers bij elkaar zag met het nieuwe schip dat dezelfde naam draagt als de schuit waar mee hij zeventig jaar geleden be gon. Piet, ik wens jou samen met Tonny, Michel en Wolter een be houden vaart toe", zo besloot de geëmotioneerde familiewoord voerder zijn toespraak. Met een informeel samenzijn en bezichti ging van de Onderneming werden de feestelijkheden zaterdagmid dag afgesloten. Deze week kiest het nieuwe binnenvaartschip van de gebroeders De Korte al het rui me sop. De 21-jarige Ethiopiër Y.W. maakt er kennelijk een sport van om zon der kaartje met de trein te reizen. De oud-inwoner van Tholen die in middels geen vaste woon- of ver blijfplaats meer heeft, is 18 keer be trapt. De rechter veroordeelde hem onlangs tot evenzoveel keren een boete van 60 euro. C.K. (34) uit Stad aan 't Haringvliet moet 350 euro boete betalen. De of ficier van justitie had 270 euro geëist. De man reed op 30 maart op zijn motor over de Poortvlietsedijk met een snelheid van naar schatting 155 km/u. Twee motoragenten con stateerden dat, hielden de man aan en namen zijn rijbewijs in en namen de motor in beslag. K. zou zijn rijbe wijs tot augustus kwijt zijn, maar kreeg het op 20 mei terug nadat hij bij de rechtbank bezwaar had ge maakt. De Thoolse kantonrechter legde hem vrijdag behalve de boete tóch vier maanden ontzegging (met aftrek) van de rijbevoegdheid op, waarvan 70 dagen voorwaardelijk, en een proeftijd van twee jaar. Hij sprak van onverantwoord en roeke loos hard rijden waar hard tegen op getreden moet worden. „U heeft een licentie voor motorraces en wilde weieens zien hoe hard u daar kon rij den." K. ontkende dat laatste en ver telde dat hij zijn motor na het ge beurde meteen heeft verkocht. De verdachte zei niet te weten hóe hard hij die bewuste dag had gere den, maar het was harder dan de 80 km/u die daar is toegestaan. De op gevoerde 155 km/u noemde hij 'wat hoog ingezet' en bovendien was de snelheid niet objectief (door meting - red.) vastgesteld. Uit de verklaring van twee politieagenten bleek dat de man in een bocht helemaal naast zijn motor hing en op grond van hun ei gen ervaring als motorrijder kwa men ze tot de conclusie dat hij onge veer 155 km/u moet hebben gereden. K. zelf verklaarde dat hij niet had kunnen stoppen omdat hij dan uit de bocht zou zijn gevlogen. Voor de officier van justitie was het duidelijk dat er veel en veel te hard was gereden. Maar in zijn eis ging hij uit van een overschrijding van 45 km en kwam uit op 270 euro boete, alsmede vier maanden ontzegging waarvan twee voorwaardelijk. K. kon zich daarin vinden, zei hij. Maar de rechter verhoogde de boete, want hij wilde een duidelijk signaal afge ven. En omdat de man zijn rijbewijs al bijna twee maanden kwijt was ge weest en het nu dan nog voor een week zou moeten inlveren, paste hij de termijn van de ontzegging aan. Omdat hij bij herhaling is betrapt op te hard rijden met de auto (hij reed 142 km waar 100 km was toege staan), is L.M. (57) uit Tholen ver oordeeld tot een boete van 295 euro. Ook kreeg M„ die niet voor de kan tonrechter verscheen, een voorwaar delijke ontzegging van de rijbe voegdheid van vier maanden, met een proeftijd van twee jaar. Rijden met een snelheid van 133 km op een weg waar 80 km als maximum geldt, kwam A.D. (25) uit Steenber gen te staan op een boete van 395 euro. Het Urker Mannen Ensemble doet opnieuw Tholen aan. Bij de zomer- concerten die de 12 zangers uit Urk geven, is weer een uitvoering in de hervormde kerk van Tholen opgeno men. Vrijdag om 20.00 uur begint het ensemble de zomertoernee met een optreden in Tholen. Het monu mentale kerkgebouw laat door haar akoustiek de zangkwaliteiten van dit landelijk bekend ensemble goed tot zijn recht komen. Sinds de oprich ting in 1997 heeft het Urker Mannen Ensemble in korte tijd grote bekend heid opgebouwd. Diverse keren ver leent men medewerking aan televi sieopnames en ook zijn er in de af gelopen jaren diverse cd's uitgege ven. De twaalf zangers in Urker klederdracht worden gedirigeerd door Pieter Jan Leusink. Bij dit con cert zal het Van Dam-orgel bespeeld worden door Martin Mans. Het re pertoire voor het concert bestaat uit geestelijke liederen en Psalmen, maar ook beroemde klassieke wer ken en enkele spirituals. Diverse nummers van de nieuwe cd 'Zij die de zee bevaren' maken deel uit van het programma. Toeristisch onderzoek. Het bu reau voor toerisme krijgt 11.200 euro subsidie van de provincie Zeeland voor een onderzoek onder de Duitse bezoekers van de Neder landse kust. Antwerpsestraat 12-16, 4611 AG Bergen op Zoom Tel. 0164 237940, www.verburgh.nl Advertentie I.M In het midden staan Rien Klippel (links) en Henk van den Boom naast elkaar. Tussen hen in Jurgen Pot, uiterst links Merien de Bruin, daarachter mevr. Van den Boom en Jan de Bruine, rechts Martin de Ruiter met zijn vrouw.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 11