Gouden jubilaris André Geertse mist het musiceren nog elke dag Alex Havermans wint prijs met verhaal over techniek Leerling Sint Anthoniusschool uit Oud-Vossemeer Doré 26 cent, Bildstart 40 Stoomgemalen op braderie in Sint-Philipsland Bourgondisch tafelen (1) Donderdag 19 juni 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Oud-voorzitter André Geertse van Oud-Vossemeer's Mu ziekvereniging (OVM) is tijdens een bijzondere ledenver gadering benoemd tot erelid. De onlangs 79 jaar geworden Geertse is een halve eeuw lid van OVM. Daarvoor kreeg hij dinsdag uit handen van erevoorzitter Bram Hommel de gouden speld van de muziekbond KNFM en een oorkonde. Zijn gezondheid noopte Geertse drie jaar geleden om te stoppen met musiceren. „Maar ik mis het nog iedere dag", aldus de jubilaris die zich erg betrokken voelt bij OVM. Vooruitstrevend Bugel Oud-voorzitter benoemd tot erelid Oud-Vossemeer's Muziekvereniging De elfjarige Alex Havermans uit Oud-Vossemeer was donderdag met alle leerlingen uit groep 7 en 8 van de Sint-Anthoniusschool te gast in de theaterzaal van tv- productiebedrijf EndeMol in Aalsmeer. Uit handen van de bekende kinderboekenschrijver Paul van Loon ont ving Alex een fiets en voor zijn school waren er drie techniekpakketten. Deze prijzen werden toegekend aan twintig kinderen die tijdens een landelijk techniekproject van de werkgroep bedrijfstakadviseurs (BTA) het beste verhaal hadden geschreven rond het thema techniek. Hele belevenis Is er wel voldoende gedaan om sluiting Betho te voorkomen Calvijn college Goes Prins Maurits Technische School RSG 't Rijks Mollerlyceum Roncalli Thomas Mavo Luzac College DIVERSEN Fietstocht Dorcas levert 230 euro op Nu hij geen werkend lid meer is, schaffen. Vijf jaar later werd een hoeft André Geertse niet zo nodig in de schijnwerper te staan. Een muzikale huldiging wees hij dan ook van de hand. Aandacht voor zijn 50-jarig lidmaatschap op een ledenvergadering was wat hem be treft voldoende. „Het bestuur wilde dit in ieder geval niet zomaar voor bij laten gaan", zei voorzitter Ad Verhees in zijn openingswoord in het oefenlokaal Odéon. En zijn voorstel aan het einde van de ver gadering om Geertse tot erelid te benoemen gezien zijn vele verdien sten (hij was 17 jaar voorzitter), werd met luid applaus begroet door de aanwezige leden. De decoran- dus was ermee ingenomen: „Ik ben toch blij dat we dit op deze manier hier kunnen doen. En als het mag, zou ik iedereen een consumptie willen aanbieden op mijn gezond heid." Als 22-jarige meldde André Geert se zich bij muziekvereniging Apol lo in zijn woonplaats Domburg. Toen hij, na de watersnood, voor zijn werk bij de PZEM op Tholen werd gestationeerd, werd hij lid van OVM. Verhees had uit het ver enigingsarchief en via enkele oude re leden bijzonderheden over de loopbaan van de jubilaris verza meld. „Je bleek behoorlijk wat in je mars te hebben en zo werd je in januari 1961 in het bestuur geko zen." Acht maanden later al nam Geertse het voorzitterschap over van Huib de Graaff. Hij zou die functie 17 jaar lang vervullen. OVM telde toen niet meer dan een twintigtal muzikanten, maar de op gaande lijn werd op alle fronten in gezet. Het inzamelen van oud pa pier - voor het uniformen- en instrumentenfonds - was kort tevo ren begonnen. In 1965 kon OVM, dankzij een renteloze lening van de gemeente en subsidie van het An jerfonds, voor 14 mille een com pleet nieuw instrumentarium aan- tamboerkorps in het leven geroe pen. „Er waren mensen in de vereniging die dat toen maar een stel herrieschoppers vonden", wist Verhees. Er kwam verjonging in het bestuur en Geertse ging samen met dirigent Delhez leden werven op de basisscholen. De eerste keer leverde dat vijftien blazers en ze ven tamboers op. „De tweede lich ting, daar was ik zelf bij", zei de voorzitter. „Ik weet nog hoe een belevenis het was toen we na onze opleiding bij het orkest werden ge zet." De opleiding werd verzorgd door de broers Gerard en Toon van Driel en door Geertse. Verhees prees de oud-voorzitter over de manier waarop hij met de jeugd kon omgaan. „Op de repetities pro beerden we je natuurlijk weieens uit, maar je werd nooit kwaad. Je zag bovendien dat bij die jeugd de toekomst van de vereniging lag, je was daarin vooruitstrevend." In 1978 legde Geertse het voorzitter schap neer. „Maar je bleef begaan met de vereniging. Adviserend - ook ik kon bij je terecht toen ik voorzitter was en heb dat bijzonder gewaardeerd - en op technisch vlak bij de taptoe droeg je je steentje bij. Drie jaar geleden zat je nog in de commissie die nieuwe unifor men moest kiezen." André Geertse speelde jarenlang bugel, om dat instrument een jaar of zestien geleden op verzoek van de dirigent in te ruilen voor de ba riton. Musiceren was altijd zijn grote hobby - het besturen 'moest ook gebeuren'. „Je was fanatiek en toonde veel discipline door de re petities trouw te bezoeken", aldus Verhees. Naarmate hij ouder werd, kostte het musiceren meer moeite, zegt de jubilaris. Om alles goed bij te houden, repeteerde hij thuis ie dere dag een uurtje. Meelopen bij rondgangen deed hij al langer niet meer. Zijn gezondheid dwang Als herinnering aan zijn gouden muziekjubileum kreeg André Geertse van OVM een tinnen bord, terwijl erevoorzitter Bram Hommel (links) hem de KNFM-speld met oorkonde uitreikte. Geertse enkele jaren geleden om te stoppen. Hij hoopte het na zijn her stel weer op te kunnen pakken, maar dat mocht niet zo zijn. „Mijn nieuwe uniform hing gereed, maar ik heb het nooit gedragen." Over de huidige dirigent René Hend- rickx is André Geertse goed te spreken. „Hij is een prettige man, kan goed met mensen omgaan en weet van wanten." De muziekkeu ze, die grotendeels door de dirigent wordt bepaald, laat volgens hem zien dat OVM met zijn tijd mee gaat. Zo af en toe loopt hij nog eens bij een repetitie binnen, uit voeringen bezoekt hij trouw en als OVM door het dorp trekt, staat Geertse buiten. „Maar ik zou nog best meer willen, ik mis het musi ceren elke dag." Voor zijn gouden lidmaatschap bood de voorzitter hem een tinnen bord met inscriptie en bloemen aan. Omdat de KNMF Zeeland geen vertegenwoordiger beschikbaar had, was Geertses opvolger Bram Hommel gevraagd om de gouden speld met oorkonde uit te reiken. Hommel deed dat op een onge dwongen manier. Hij zei dat de ju bilaris als voorzitter de strengheid doorbrak die er destijds binnen OVM toch was. En hij herinnerde aan het gouden jubileum van OVM in 1975. „Dat werd een grootse vie ring. We kwamen met initiatieven die best risicovol waren, maar je verdedigde ze binnen het bestuur. En uiteindelijk hielden we aan dat feest nieuwe uniformen over." Hommel zei dat muziek een ele ment is dat een band smeedt tussen mensen, en dat het de diepste ge voelens van mensen uitdrukt. „Bij jou nam de muziek een bijzondere plaats in in je leven." Hommel her innerde eraan dat het plezier en de saamhorigheid bij OVM altijd groot waren. Hij zei dat Geertse er in zijn bestuurlijke periode in is ge slaagd om veel mensen boven zich zelf uit te tillen. Nadat de speld was uitgereikt en de vergadering geslo ten, was men nog enige tijd gezellig bij elkaar. Met forse aanvoeren blijven de aard appelprijzen nog redelijk op peil, al is er ten opzichte van vorige week wel een stuk afgegaan. Voor een kilo Doré's werd nog 26 eurocent betaal op de veiling Sint-Annaland tegen over 32 een week eerder. De variatie neemt toe, want naast de Eigenhei mer (die kost maar 47 in plaats van 62 meer) is ook de Bildstar verkrijg baar voor 40 eurocent per kilo. Woensdag 18 juni: Doré 21-26, Première 18-22, Gloria 18-19, Fries- lander 19-24, Eigenheimer 45-47, Bildtstar 40, bonken 46-49, drielin gen 10-13, kriel 21-29, aanvoer 337 ton. Dinsdag 17 juni: Doré 22-27, Pre mière 19-22, Gloria 19-20, Frieslan- der 18-22, Eigenheimer 45-50, Bildtstar 38-40, bonken 40-47, drie lingen 12-14, kriel 20-25, aanvoer 275 ton. Het braderieseizoen op Tholen en Sint-Philipsland gaat zaterdag van start. In de Voorstraat, Kerkring en Schoolstraat in Sint-Philipsland zijn meer dan 80 kramen en 25 stand plaatsen uitgegeven, waar het pu bliek terecht kan tussen tien en ne gen uur. Op het pleintje bij de brandweerkazerne zijn tot zes uur twee watergemalen te zien die op stoom werken. Kinderen kunnen zich bij de kazerne laten schminken (tussen tien en drie uur) of zich in de Schoolstraat vermaken op een springkussen. Van tien tot twaalf uur is er op de Kerkring ruimte voor de kinderbraderie. Muziekvereniging Concordia trak teert het publiek omstreeks half acht op muzikale klanken. Op het haven plateau wordt 's avonds van negen tot elf uur een midzomeravondcon cert verzorgd door de drumband en de fanfare in samenwerking met de plaatselijke band JIC. Door vuur- korven te plaatsen wordt op het pla teau de sfeer van een openlucht theater opgeroepen. We kregen onlangs een uitnodiging voor het zilveren huwelijksfeest van tante Greet en ome Piet. Na enig speurwerk in een stokoud fotoalbum was me duide lijk geworden om welke familieleden het ook alweer ging. Mijn vrouw en ik zijn nu eenmaal niet van die echte familiemensen en om pijnlijke misverstan den te voorkomen, slaan we er voorafgaand aan een incidentele familie-ont moeting meestal even ons fotoarchief op na. Na driemaal op de kalender geke ken te hebben, bleken we helaas écht niets anders te doen te hebben op die bewuste datum. En dus besloten we, als rasechte fatsoensrakkers, ons een keer op te offeren voor een gezellig avondje met een clubje (on)bekenden uit ons vergeelde familiealbum. 'Het zal een onvergetelijke avond wordenstond er op de schriftelijke invitatie en inderdaad werd die dreigende belofte volledig ingelost. Fronsend keek ik mijn vrouw aan toen we bij het feestadres waren aangekomen. We bevonden ons bij een pand dat het midden hield tussen een hunebed en het huis van Fred Flintstone. Volledig gedesoriënteerd liepen wij in onze uitgaanskledij rond het etablissement, op zoek naar een of andere holbewoner die ons wellicht tekst en uitleg kon geven over de te volgen route. Met de uitnodiging in de hand liep ik op een in vodden geklede man af. „Weet u misschien waar we hier restaurant Chateau Girard kunnen vinden?", zo vroeg ik de sloeber. Na een blik op de kaart was het de dubbelganger van Swiebertje snel duidelijk. „Oh, mijnheer en mevrouw zijn vanavond te gast op het Bourgondisch feest ter gelegenheid van de zilveren bruiloft van de familie Van Schalen.Onze knikkende bevestiging was voor de medewerker van Girard het sein om ons als weerloze slachtoffers in een soort rollenspel te betrekken. Getooid met een papieren riddermuts en een soort kapperscape werden we door een schemerig gangenstelsel naar een grote ruimte gevoerd. In het schaarse schijnsel van enkele kaarsjes zag ik een grote tafel met daar omheen een stel triest kijkende lotgenoten die, aan hun outfit te zien, ook bij 'ons feest je'waren uitgenodigd. Na een laatste spiekbeurt op een recente foto liepen we 'spontaannaar het zilveren paar om onze welgemeende felicitaties over te brengen. „Oooh wat leuk", doet een voor mij wildvreemde vrouw gemaakt enthousiast als ik samen met mijn vrouw plaats neem op de enige twee stoelen die nog vrij zijn aan de feestdis. Snel blijkt dat het niet toevallig is dat juist deze plaatsjes nog onbezet zijn. De wandelende cosmeticafabriek met laag uitgesneden de colleté begint onafgebroken tegen me aan te kakelen over de meest stompzinni ge zaken. Mijn gelegenheidsbuurvrouw praat bovendien met consumptie, en die consumptie blijkt naar mijn inschatting te bestaan uit onvervalste Franse cognac. Een collega-ridder, gewapend met een reusachtige koffiekan, vraagt mijn aandacht. „Belieft uwe ridderlijke hoogheid koffie?" Bedremmeld door het hoge Land-van-Ooit-gehalte dat deze avond schijnt te kenmerken, accep teer ik zwijgend een bakkie troost. Vanuit mijn ooghoek zie ik hoe mijn - al even ongelukkig kijkende - echtgenote als 'schone jonkvrouwvan een oer-Hol- lands bakje doodgewone Douwe Egberts wordt voorzien. Waar zijn we in he melsnaam in terecht gekomen?" zo fluister ik vrouwlief toe tussen twee slokjes door. Onze angstige vermoedens over het verdere verloop van dit feest in mid deleeuwse stijl blijken helaas te kloppen. In de volgende Kreukels zal ik u ver slag doen van het verdere verloop van deze 'onvergetelijke avond'. Alex Havermans was zeer verrast toen hij hoorde dat hij met zijn verhaal over techniek een fiets had gewonnen. Alex was zijn deelname aan de na- drinken en allerlei andere voorzie- tionale 'Techstrijd' zelf eigenlijk al weer vergeten. Aan het begin van dit schooljaar had hij samen met zijn klasgenoten deelgenomen aan het techniekproject op school en aan het eind van het project moesten al le leerlingen een eigen verhaal ma ken waarin technische snufjes en uitvindingen centraal stonden. Ver der moesten de mascottes van BTA, de kinderen Technico en Technica met hun hondje Tico, een rol spelen in het verhaal. De leerling uit groep 8 maakte een boekje van vijf pagi na's waarin hij een spannend ver haal vertelt over Technico en Tech nica die op een onbewoond eiland belanden. Door het gebrek aan eten, ningen moeten de kinderen zelf op lossingen vinden om in leven te blij ven. De fantasie die de jonge Havermans in zijn boekje aan de dag legt, is door de jury zo goed ge waardeerd, dat zijn inzending als een van de twintig winnende verha len in de prijzen is gevallén. „In to taal waren er 15.000 deelnemers uit heel Nederland", vertelt Alex Ha vermans. „Door allerlei selectiepro cedures bleven er uiteindelijk 1500 werkstukken over. Ik was dan ook erg verrast toen schooldirecteur Piet Soffers me twee weken geleden ver telde dat hij een brief van BTA had ontvangen. In die brief stond dat ik bij de beste twintig van ons land was geëindigd.", aldus de Vosse- meerse scholier. Bij de brief met de heugelijke mededeling zat tevens een uitnodiging voor groep 7 en 8 van de Sint-Anthoniusschool om 12 juni naar Aalsmeer te komen voor het bijwonen van de feestelijke prijsuitreiking. Het uitstapje met de bus naar het studio- en theatercomplex in Aal smeer werd een onvergetelijke erva ring voor Alex en zijn klasgenoten. „Er waren 600 kinderen van twintig verschillende scholen in de grote zaal aanwezig. We kregen eerst een schitterende theatershow met Tech nico, Technica en het hondje Tico voorgeschoteld en na de pauze mocht ik samen met de andere prijs winnaars bij SBS 6- presentator Je roen van de Boom op het grote po dium komen. Schrijver Paul van Loon maakte vervolgens de num mers 1 tot en met 3 bekend en hoe wel ik daar niet bij zat, was ik al apetrots dat ik zover gekomen was. We kregen bovendien alle twintig een glimmende mountainbike uitge reikt en voor onze school kreeg ik drie techniekpakketten. Voor alle aanwezige kinderen was er een ver rassingspakket waarin naast eten voor de terugreis ook nog een leuk boek met de winnende techniekver- halen zat." BTA is een organisatie die zich ten doel stelt het vak 'techniek' in het (basis)onderwijs te bevorderen. Alex zegt zelf helemaal niets met techniek te hebben. „Na de vakantie ga ik naar 't Rijks in Bergen op Zoom. Ik ben getest op havo-niveau en voor mezelf zie ik nog geen be roep in de technische richting weg gelegd. Handenarbeid is niet mijn favoriete vak en thuis knutsel ik ei genlijk nooit. Ik vis of voetbal veel liever dan dat ik in het schuurtje aan het prullen ben." Met zijn boekje Technico en Tech nica op vakantie' heeft de Oud-Vos- semeerse scholier echter aange toond dat hij wel degelijk goede ideeën en praktijkoplossingen aan kan dragen. Misschien dat hij met deze eigenschappen later zijn voor deel nog kan doen. „Wie weet, voorlopig pakken ze me deze bele venis in ieder geval niet meer af", aldus de trotse prijswinnaar die zijn fonkelnieuwe fiets laat zien. Stemmen van lezers Het is voor vele burgers volstrekt onbegrijpelijk dat de industriële vestiging van de Betho uit de Thoolse regio zal moeten verdwij nen. Deze 'ontwikkeling' roept dan ook indringende beleidsvragen op: - Hoe heeft het zover kunnen ko men dat de onderwerpelijke voor ziening ten behoeve van arbeidsge handicapten afgegleden is tot een failliete situatie? - Welke maatregelen zijn in de ach terliggende jaren getroffen om het tij te doen keren? - Zijn periodiek, bijvoorbeeld voor de behandeling van de jaarstukken, gedetailleerde analyses opgesteld ten dienste van bedrijfsdoorlichting en -vergelijking teneinde de daarbij te constateren probleemfactoren di rect te kunnen aanpakken? - Is, mede in de naaste omgeving, intensief acquisitie gepleegd ter ver werving van een gevarieerde (ver eiste van aangepaste werkgelegen heid) en uiteraard toereikende or derportefeuille? - Is het indienstnemingsbeleid, hoe wel gebonden aan wettelijke indica tie, zoveel mogelijk gericht op een evenwichtig uit de diverse catego rieën van werknemers samengesteld personeelsbestand, zodanig dat de geëigende productieprocessen naar behoren kunnen verlopen? Hierbij aangetekend, dat de indicatieproce dure voor toelating tot de doelgroep niet op zichzelf staat, maar deel uit maakt van de samenhangende be leidsinstrumenten ter uitvoering van de wsw-opdracht. - In hoeverre is nagedacht over de te creëren opvang van de binnen af zienbare tijd te verwachten toename van werkloze gehandicapten, name lijk die volgens de nieuwe maatsta ven niet meer in de w.a.o. worden opgenomen? Mijn hoop is, dat de betrokken par tijen bereid zijn de handen ineen te slaan om alsnog alle mogelijke mid delen aan te wenden tot behoud van de Betho in Tholen. Rien Meerman, Sint-Maartensdijk. Aan het Calvijn college in Goes zijn de volgende Thoolse leerlingen ge slaagd: HAVO Oud-Vossemeer: Arco de Rooij. Sint-Annaland: Astrid Fase. Stavenisse: Corine Roozemond. Scherpenisse: Johan Cornet, Marti- ne van Houte, Marieke Prosman, Jan-Kees Klippel. Sint-Maartensdijk: Willem van Haaften, Marcel Uijl, Eelco Vroeg- op, Arjan de Graaf. VWO Tholen: Jaap van Dijke, Jannemie- ke Geluk, Coen Priem. Oud-Vossemeer: Carin Riemens. Sint-Annaland: Mariska van Een- ennaam, Joan Lindhout. Stavenisse: Mark de Ruiter. Sint-Maartensdijk: Anke van der Aa, Frans Ponse, Linda Uijl. Scherpenisse: Willeke Prosman. Poortvliet: Corina Brons. Voor deze leerlingen van scholenge meenschap Prins Maurits in Mid- delharnis kan de vlag uit VMBO Sint-Philipsland: Monique Har- togs, Emiel van der Eist. HAVO Sint-Philipsland: Mariska van der Reest, Nicolien van Duuren, Ma rianne Huijser. Peter Quist. ATHENEUM Sint-Philipsland: Jasper van Dijke. De volgende leerlingen zijn ge slaagd voor het examen aan de Technische School in Middelharnis: ELEKTROTECHNIEK Sint-Philipsland: Ton Vroegop, Jan Zuidweg, Hans Koldijk. METAALTECHNIEK Sint-Philipsland: Erwin Buenavi- dez. Aan de regionale scholengemeen schap 't Rijks in Bergen op Zoom hebben de volgende leerlingen het examen met succes afgesloten: HAVO Tholen: Jacobien Aarnoudse, Koen Bakker, Annelies van Broekhoven, Jordy Deurloo. Jordy Slooff, Ger- ney Smout. Oud-Vossemeer: Janneke Haver mans, Niels Havermans, Leonie Reinerman, Jolanda Smit. Sint-Annaland: Martine van Vos sen. Sint-Maartensdijk: Bart Stoutjes- dijk. Scherpenisse: Janita Elenbaas, Ri chard Wielaard. Stavenisse: Peter Eerland. Sint-Philipsland: Emmy van der Reest. VWO Tholen: Jasper Deurloo, Jan Geluk, Antje Straten, Jan van Tienen. Oud-Vossemeer: Inge Duine. Sint-Philipsland: Sven Buijs, Ro- seline den Braber, Nathalie Nuijens. Aan het Mollerlyceum in Bergen op Zoom en Steenbergen behaalden de volgende leerlingen hun diploma: VMBO Tholen: Benjamin de Bruijn, Karen Cornelisse, Rob Walpot, Abiel Hay- elom, Angela Weber, Nordin Zakri- ti, Hilde de Waal. Oud-Vossemeer: Stanny Cornelis- sen, Killian Cregan. Sint-Maartensdijk: Joost de Wil de. Scherpenisse: Charlotte Weijen- berg. Sint-Philipsland: Conny Tak, Ed win Braat, Mattis van den Bogaard HAVO Tholen: Jeroen Bakx, Marien Hop mans, Femke de Wolf, Loes Zwij gers. Sint-Annaland: Mirjam van der Klein. Poortvliet: Kirsten Holland. ATHENEUM Tholen: Lisette Binkhorst, Huug Ouwersloot. Oud-Vossemeer: Sanne van Hei- mondt. Sint-Philipsland: Esther Sonder- meijer. GYMNASIUM Sint-Maartensdijk: Jitske Goede- gebuur. Reden voor feest voor deze leerlin gen van de Roncalli Scholenge meenschap in Bergen op Zoom: MAVO Oud-Vossemeer: Iris Saponaro. VMBO Oud-Vossemeer: Ron Zwijnen- burg. HAVO Tholen: Marjolein Schrijver. Oud-Vossemeer: Lauran de Winter. Sint-Annaland: Petra van Vossen. Sint-Maartensdijk: Erwin van Hulsel. Scherpenisse: Pierre Kaat. ATHENEUM Tholen: Bram Boluijt. Scherpenisse: Joëla Poot. de De geslaagde leerlingen van Thomas Mavo in Halsteren: Tholen: Janneke Boluijt, Phil Roe ten, Maaike Verstraten, Solenn Vit- ters. Oud-Vossemeer: Ronald Bosters, Tim Havermans Sint-Maartensdijk: Jolin Nie- mantsverdriet, Joyce Versluis Scherpenisse: Jeroen Poot, Gertjan Rijstenbil. Aan het Luzac College in Bergen op Zoom behaalden de volgende leer lingen hun diploma: Tholen: Joeri Deurloo. Sint-Maartensdijk: Merel van Schilt. Aan de hogeschool in 's-Hertogen- bosch is Rien Steijn uit Sint-Phi lipsland afgestudeerd in de rich ting bestuurskunde. Steijn heeft deze vier jaar durende opleiding in de avonduren gevolgd. Hij stu deerde af op het onderwerp 'digi tale aangifte bij de politie Midden en West Brabant'. Steijn is werk zaam als plaatsvervangend team chef bij de politie Roosendaal. In het kader van zijn studie heeft hij vorig jaar de digitale aangifte ont wikkeld en ingevoerd binnen de politieregio Midden en West Bra bant. Jerrica Ortelee uit Tholen is ge slaagd voor de richting praktijk- stroom verzorging aan VSO De Kring in Goes. Aan het gymnasium Juvenaat H. Hart in Bergen op Zoom zijn ge slaagd: Alwin Daams uit Sint-Maartens dijk en Welmoed Roeten uit Tho len. De fietstocht die de stichting Dor cas op Tweede Pinksterdag hield, heeft 230 euro opgebracht. De op brengst gaat naar het project platte landsontwikkeling in Kenia. Onder gunstige fietsomstandigheden na men 59 fietsliefhebbers aan deze tocht over 30 kilometer deel. In Scherpenisse gingen 42 deelnemers van start, terwijl de inschrijvingen in Tholen bleven steken op 17. De route was uitgezet door Mas An- driesse. De fietsers kwamen langs de landschapscamping in de Kruy- tenburgseweg bij Poortvliet en ge noten van het polderlandschap op de Puitsedijk en Roolandsedijk. In Scherpenisse konden de deelne mers het Dorcasdepot in de Platte- weg bekijken en konden er ook cre- ativiteitsspullen worden gekocht. Jong en oud maakten gretig gebruik van de mogelijkheid om bij een controleplaats een pannenkoek te nuttigen of iets te drinken. Het was de derde keer dat de werkgroep Tholen van de stichting Dorcas de ze fietstocht organiseerde. Iedere laatste zaterdag van de maand is er de mogelijkheid om in de depots te Tholen (Regentessestraat) en Scherpenisse (Platteweg) spulletjes in te leveren. Begin november wordt in samenwerking met de lo kale supermarkten weer een voed- selactie georganiseerd. Op 29 no vember wordt er een rommelmarkt gehouden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 3