Bomen kappen Provincie Zeeland Langs fietspaden naar leerwegen M.J. Laban en Zn. klokt snelste duif Helft heeft last, maar weinig bereidheid om voor jeugd actief te zijn ■Officiële Mededelingen Koersballen Eerste prijzen voor turnster Marita Contant Penningmeester Philippuslandt blijft tóch aan Film Kameleon voor donateurs Record Arie Bijl bij tijdrit Vosmeer krijgt zaterdagteam Donderdag 19 juni 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 25/2003 Afdeling Communnicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Begin juni is het integrale eindadvies vmbo/svo verschenen. Deze nota is samengesteld door Gedeputeerde Staten waarbij 'integraal' en 'samenwerking' begrippen zijn die de rode draad vormen. Hiermee adviseert het college scholen over VMBO en SVO (speciaal voortgezet onderwijs). De nota is aangeboden aan het Ministerie van onderwijs. Omgevingsbeleid Bibliotheekwerk Statenvergadering Diversen Ontheffingen Flora- en faunawet Eegedima is in gesprek over nieuw onderkomen Winstpunten Laura Geluk Enquête ouders Vossemeerse jongeren Veel ouders van 12- tot 18-jarigen in Oud-Vossemeer zien voor zichzelf geen rol weggelegd bij het organise ren van activiteiten voor de jeugd in het dorp. Informa tieavonden voor ouders vinden velen van hen een goed idee, maar de animo om ze bij te wonen is gering. Dat blijkt uit een enquête die is gehouden door het comité jeugdbegeleiding in het dorp. Veertig procent van de on geveer 175 aangeschreven gezinnen deed mee met het onderzoek. Van hen gaf zowat de helft aan, overlast te hebben ervaren van de dorpsjeugd. Info voor zwemmers F Kampioenschap dammen Er komt een betere handhaving ter voorkoming van het illegaal kappen van bomen. Dat is het gezamenlijk streven van provin cie, waterschap Zeeuwse Eilan den, gemeenten, politie en Open baar Ministerie. Deze partijen zijn begonnen met het project "de boom geveld!?" In dit project staan afstemming, voorlichting en handhaving centraal. Het project is in 1999 uitgevoerd in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar inmiddels goede ervaringen zijn opgedaan. Het project moet resulteren in een situatie waarin ook in het noordelijke deel van de provincie de boom met een gerust hart kan (blijven) staan. Regels Het kappen van een boom gaat zomaar niet, daar zijn regels voor. Al staat de boom in eigen grond, voor het omhakken of drastisch snoeien moet een ver gunning worden aangevraagd bij de gemeente. Via de gemeentelij ke kapverordening of in de ge meentelijke APV zijn regels ge steld voor het behoud van bo men. In het bestemmingsplan bui tengebied van de gemeenten zijn bepalingen opgenomen ter be scherming van beplanting in be paalde beschermde gebieden. De Boswet staat garant voor het be houd van bomen buiten de be bouwde kom. Is de Boswet van toepassing dan moet een kapmel- ding worden ingediend bij LASER te Dordrecht. Controle In de praktijk blijkt echter, on danks ogenschijnlijk goede be scherming, dat niet alle bomen en beplanting gevrijwaard blijven van aantasting. Op vele plaatsen wordt illegaal geveld en vindt geen herplant plaats. Een goede handhaving ontbreekt en er was weinig tot geen afstemming tus sen de diverse vergunningverle nende en handhavende instanties. Inmiddels heeft deze afstemming wel plaatsgevonden. Er is een inventarisatie gemaakt van het wettelijk kader, zodat op een snelle manier nagegaan kan wor den of de Boswet dan wel de gemeentelijke kapverordening/ APV van toepassing is als er wordt gerooid of omgezaagd. Verder zijn er afspraken gemaakt over het te volgen handhavings- traject en zal er bij het opsporen van overtredingen gebruik wor den gemaakt van milieuvluchten. Dit betekent in elk geval een ver scherpte controle in het voor- en najaar door politie, gemeente en provincie. Informatie Bij veel mensen en organisaties is niet duidelijk welke regels er zijn met betrekking tot bomen. De onbekendheid daarmee is een van de oorzaken van het relatief grote aantal overtredingen. Daarom wordt een voorlichtings campagne gestart waarbij regel geving en wettelijk kader aan een breed publiek worden uitgelegd en waarbij duidelijk wordt gemaakt dat overtreding van de regels wordt bestraft. Wie meer informatie wil over het vellen of rooien van bomen kan contact opnemen met de ge meente waar men woont. Nieuws Inhoud De Provincie Zeeland wil meer een stimulerende en begeleiden de rol gaan spelen bij de ontwik keling van scholen. Ook door middel van een goede samenwerking tussen de scholen en overheidsinstellingen, hoopt de provincie op een goede inte gratie van het VMBO en SVO. Verder wordt er ingegaan op de bevolkingsontwikkeling en de sociaal-economische ontwikkeling van Zeeland. Deze gegevens waren ondersteunend voor het eindadvies. In Zeeland zijn vijf scholen voor voortgezet speciaal onderwijs, zes scholen voor praktijkonder wijs, twaalf scholen voor voortge zet onderwijs, drie instellingen voor beroepsonderwijs en één school voor hoger beroepsonder wijs. Het aantal scholen voor voortgezet onderwijs is al met de helft verminderd vanwege de vele fusies. De kerngegevens van de scholen staan vermeld in het rap port. Projecten In de rapportage is een apart hoofdstuk opgenomen voor onderwijsgerelateerde projecten, waarbij de provincie betrokken is geweest. Met name ICT-projec- ten, zoals pilotprojecten "Investe ren in Effectiviteit" en "Muizen- st@@rtjes". Ook gaat op het pilotproject belangstelling uit naar onderwijsprojecten die in interna tionaal verband plaatsvinden. Advies Per regio wordt de stand van zaken en eventueel advies gege ven over de herschikkingoperatie van het VMBO/SVO. Er zijn twee aanvragen waar op wordt inge gaan. De eerste aanvraag is van SG de Rede in Terneuzen waar zij vragen om meer en betere samenwerking tussen scholen. De tweede aanvraag komt van Scholengroep Pontes. Zij wilden graag het pakket ISP Zorg en Welzijn aanbieden; zij hebben daar ook toestemming voor gekregen. Andere scholen hebben geen aanvraag ingediend. Informatie Het integraal eindadvies "Langs fietspaden naar leerwegen", kan worden opgevraagd bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400, e- mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Donderdag 26 juni vergadert de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid. De bijeen komst, die om 9.30 uur begint, is openbaar en wordt gehouden in het kantoorgebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Op de agenda staat onder ande re de Ontwerp streekplanherzie ning glastuinbouw. In deze her ziening wordt de locatie Nieuwdorp uit het streekplan geschrapt en vervangen door de Koegorspolder. Deze is gelegen in de Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen. In het plan is opge nomen dat Hydro Agri Sluiskil restwarmte kan leveren aan glastuinbouwbedrijven. De volle dige agenda en de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie. In de derde nieuwsbrief Vernieu wingsproces Bibliotheekwerk Zee land wordt de stand van zaken I uitgebreid weergegeven. Mevrouw Le Roy, voorzitter werk groep basisbibliotheekvorming Zeeuwsch-Vlaanderen licht in een interview de voordelen van één grote bibliotheekorganisatie toe. - Voor een abonnement of extra nummers van de nieuwsbrief kan contact worden opgenomen met het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, telefoon 0118 631400 of e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Vrijdag 20 juni aanvang 10.00 uur vergaderen Provinciale Staten. De vergadering is open baar en wordt gehouden in de Statenzaal, Abdij 10 te Middel burg. Op de agenda staan onder ande re een brief van Gedeputeerde Staten over de verbouwing van het Zeeuws Museum, de jaarreke ning en accountantsrapport inza ke de jaarrekening, de le Be- stuursrapportage 2003, begro ting 2004 en rekening 2002 Zeeland Seaports. De volledige agenda en bijbeho- rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie. Informatie kan ook worden verkregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren zijn ontheffingen ver leend voor het doden, verwon den, vangen, bemachtigen of met het oog daarop opsporen van grauwe gans en Canadese gans en daarbij gebruik te maken van het geweer aan Faunabeheereen- heid Zeeland. De ontheffingen worden verleend voor de periode van heden tot en met 15 septem ber 2003 op grasland, van 1 juli tot en met 31 augustus in aard appelen en bieten en van 1 juli tot en met 15 september 2003 in granen, graszaad, peulvruch ten en cichorei. De ontheffingen hebben betrekking op de gron den gelegen binnen het werkge bied van de Faunabeheereenheid Zeeland, zoals op de bij het be sluit behorende kaart aangege- WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊÊBKÊÊÊÊÊÊË ven, gelegen in de gehele provin cie Zeeland. Bezwaar De ontheffingen liggen van 20 juni 2003 tot en met 31 juli 2003 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1Middelburg, werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118- 631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 31 juli 2003 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD te Middel burg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 8109, 4330 EC Middel burg. ■HM Uitslagen van de gespeelde wedstrij den van: Tholen stad: 1L. Soomers 22 p; 2. N. Moerkerken 19 p; 3. mevr. R. Nagtegaal 15 p; 4. J. Geuze 14 p; 5. mevr. C. Wilsing 12 p; 6. R. v.d. Houten 11 p; 7. mevr. R. Burrows 10 p; 8. mevr. R. van Driel 9 p; 9. mevr. Y. Verkamman 7 punten. Meulvliet: 1L. Verschoor en G. Bo- lier 45 p; 2. J. Bos en R. Vroegop 35 p; 3. W. Schot en R. Bolier 28 p; 4. W. Bijl/T.Goode, én B. Schot en L. van Bale 24 punten. Sint-Maartensdijk: 1. C. van Gorsel 58 p; 2. L. Verschoor 44 p; 3. M. Da ne 33 p; 4. W. Bijl 26 p; 5. J. Nijstad 14 punten. Oud-Vossemeer: 1. mevr. D. van Dijke 27 p; 2. W. Lindhout 22 p; 3. mevr. L. van Poortvliet en mevr. C. Lindhout 21 p; 5. mevr. T. Ravensteijn 17 p; 6. mevr. A. Bosters 15 p; 7. mevr. C. Scheenhart 12 p. Het bestuur van tennisvereniging Eegedima is met het gemeentebe stuur in onderhandeling over een nieuw onderkomen. Na de brand, waarbij een groot deel van de ac commodatie werd verwoest, is er een commissie van wederopbouw in het leven geroepen. In een nieuws brief aan de leden spreekt het be stuur van de Thoolse tennisvereni ging over een 'lang lopende onderhandeling met het gemeente bestuur'. Door de gevolgen van de brand is het jaarlijkse Eendracht- toernooi afgelast. Eegedima wil het toernooi volgend jaar organiseren en hoopt dan te beschikken over een nieuw clubhuis. Een paardendressuurwedstrijd in Brui- nisse leverden Laura Geluk met Nora zondag twee winstpunten op. In de L2- klasse werden beide proeven van de combinatie beloond met 156 punten. Dat betekende ook nog eens een twee de en een derde prijs. In Halsteren pakte Linda Mooij uit Stavenisse zaterdag eveneens een der de prijs en een winstpunt. Ze was te vreden over haar optreden met Nixon M. in de B-klasse. De enquête - in februari gehouden - moest duidelijk maken wat er zoal leeft bij ouders met opgroeiende jeugd. Degenen die overlast erva ren, wijten dit vooral aan gebrek aan toezicht door de ouders of de politie. En in mindere mate aan ver veling onder jongeren. Als voorzie ningen die ze missen, noemen de geënquêteerde ouders een overdekt zwembad, een skeelerbaan en acti viteiten (zoals een discoavond) van uit een jeugdhonk. De skeelerbaan lag op het moment van de enquête al in het verschiet en is er inmid dels. Het jeugdhonk draaide tot eind vorig jaar en na een onderbreking heeft jeugd- en jongerenwerk - ge steund door een aantal vrijwilligers - de soosactiviteiten hervat. Om de week is er op vrijdag iets voor de jeugd van 12 tot 16 jaar (de andere week is voor groep 7 en 8 van de basisschool), terwijl de 16-plussers wekelijks op woensdag- en donder dagavond terecht kunnen. Naar aanleiding van de enquête heeft trouwens een aantal ouders zich bereid verklaard als vrijwilliger voor de jeugd actief te willen zijn. Maar de meesten zien daarin geen rol voor zichzelf weggelegd. En hoewel de meeste ondervraagden voorstander zijn van het organiseren van een informatieavond, maakt het merendeel kenbaar zelf niet naar zo'n avond te zullen gaan. De resul taten van het onderzoek maken, wat het comité betreft, duidelijk dat de ouders wél overlast ervaren maar niet altijd in de gelegenheid zijn om zichzelf voor de jeugd in te zetten. Het comité - waarin huisarts Van de Weijer, het jeugd- en jongerenwerk, het opvoedbureau, de politie en de gemeente vertegenwoordigd zijn - gaat zich nu beraden op zijn activi teiten in de toekomst. Turnen De turnsters Marita Contant en As- trid Quist van gymnastiekvereni ging Olympia behaalden zaterdag in Vlijmen verrassende resultaten bij de toestelfinales van de regio Zuid west Nederland. Op het onderdeel balk en bij de turnoefening op de vloer behaalde Marita Contant een eerste prijs. Astrid Quist veroverde op het onderdeel balk een tweede prijs. Marita Contant en Astrid Quist had den in mei deelgenomen aan de fi nales individueel turnen, waarbij Marita als tweede eindigde en As trid als zesde. Door de prestaties op de afzonderlijke onderdelen plaatste Marita zich voor vier toestellen in de finale en Astrid mocht op drie toestellen uitkomen in de finale. Samen met acht andere turnsters kwamen de Thoolse turnsters zater dag eerst op het onderdeel sprong uit, waarbij ze eindigden op een ze vende en een achtste plaats. Op het onderdeel brug streed Marita Con tant met negen andere turnsters om de hoogste eer, waarbij zij op een vijfde plaats eindigde. Vervolgens stond de oefening op de balk op het programma, waarbij de leden van gymnastiekvereniging Olympia de eerste prijzen verrassend verover den. Marita lukte het als enige deel neemster om bij de oefening met koprol op de balk te blijven. Met deze prijzen op zak moesten de Thoolse turnsters als laatsten de oe fening op de vloer doen. Beiden presteerden opnieuw goed, zodat er door de deelnemers en hun begelei ders en ouders met spanning werd uitgezien naar de uitslag. Astrid Quist eindigde op de vierde plaats, terwijl Marita Contant ook op dit onderdeel tot winnaar werd uitge roepen. Op het politiebureau van Tholen kunt u meer informatie krijgen over een gevonden fiets. Personen die eerder een fiets als vermist opgege ven hebben, hoeven niet te reage ren, zij krijgen automatisch bericht. De crisis in het bestuur van heem kundekring Philippuslandt is enigs zins bezworen. In een open en op bouwend gesprek tussen tweede voorzitter J. Kempeneers en pen ningmeester A. Wesdorp is laatstge noemde teruggekomen op zijn eer dere besluit om zijn functie neer te leggen. Hij blijft de financiën van de 250 leden tellende vereniging be heren en dat is, aldus Kempeneers in een extra nieuwsbrief aan de le den, 'een geweldige meevaller voor de overige bestuursleden'. De te ruggetreden secretaris C. Overwater is bereid voorlopig als postadres te blijven fungeren en het bestuur hoopt op de najaarsvergadering een kandidaat te hebben voor deze func tie. Kempeneers spreekt in de nieuws brief de hoop uit dat het bestuur het vertrouwen van de leden mag be houden. Hij schrijft dat de vereni ging de geschiedenis van Sint-Phi- lipsland voor de dag wil brengen. En hij geeft enkele voorbeelden van het behouden van tastbaar cultuur bezit. De gedenksteen uit de afge broken kleuterschool Prinses Marij ke krijgt, met medewerking van de gemeente, een plaatsje in het dorp. En er komt een gedenkteken dat herinnert aan het legaat van me vrouw Voorberg-van Noort waarvan vóór de samenvoeging met Tholen lindebomen aangeplant zijn in de Voorstraat. Het idee is destijds ge opperd door burgemeester Vogel en werd door de gemeenteraad onder steund. Voor de donateurs van de stichting Kameleonvaaders Zeeland komt er een soort Zeeuwse première van de speelfilm 'Schippers van de Kame leon'. In deze film is de destijds door leden van de Thoolse scouting nagebouwde boot te zien van de broers Klinkhamer uit de jeugd boekenreeks. Ook vertolken leden van het stichtingsbestuur figuran tenrollen. Donderdagavond 26 juni om zeven uur is er een exclusieve privé-voorstelling in bioscoop Ci ne City te Vlissingen. Donateurs van de stichting krijgen korting op de toegangsprijs, zij moeten zich uiterlijk zaterdag aanmelden bij se cretaris Boudie Hoogedeure (06- 50698637). Wielrennen Arie Bijl is de eerste toerfietser bij toer club De Bidon die bij de jaarlijkse tijdrit over een afstand van 11,5 kilometer on der de 18 minuten ging. Met een tijd van 17 minuten en 22 seconden zette hij met een gemiddelde van ruim 40 kilometer zijn clubgenoten op grote achterstand. Theo van de Berg finishte in 18 minuten en 19 seconden als tweede. Door de gunstige weersomstandigheden verbe terden de meeste deelnemers hun per soonlijk record. De toerfietsers van De Bidon vertrokken zondagmorgen in rus tig tempo richting het parcours voor de tijdrit. Bij Poortvliet moest volgwagen- chauffeur Nico Moerkerken nog in actie komen om Theo v.d. Berg van een reser vewiel te voorzien. Hij was met zijn fietsband in een spijker gereden. De or ganisatoren Izak Lindhout, Dolores Bijl en Piet Weijers stonden bij het parcours de deelnemers al op te wachten. Eerst werd het parcours gezamenlijk gereden. De route ging via de Eerste dijk richting Sint-Annaland, waarna via de hoofdweg richting Sint-Maartensdijk werd gere den. Nieuw lid Tanja Heringa ging als eerste van start en reed bij haar eerste tijdrit een sterke en gedoseerde race. Ri- nus Voshol verbeterde zijn persoonlijk record met 56 seconden. De tijdwaarne- mers Izak Lindhout en Dolores Bijl klokten voor Hans Poot exact dezelfde tijd als vorig jaar. Peter v.d. Ree was één seconde langzamer en Martien Bogert 38 seconden sneller. Wim van Gorsel was 1 minuut en 47 seconden sneller en eindigde nu eens ruim voor zijn rivaal Adrie v.d. Ree die zijn tijd met 27 secon den verbeterde. Kees Eikelenboom had de pech dat hij vol in de remmen moest voor een loslopende hond en was daar door 45 seconden langzamer dan het voorgaande jaar. Wim Poot eindigde op de derde plaats en verbeterde zich met 21 seconden. Theo v.d. Berg deed 2 se conden langer over de tijdrit als een jaar eerder. Winnaar Arie Bijl, die in de win ter zijn conditie op peil hield met schaat sen, verbeterde zijn eigen record met 1 minuut en 22 seconden. Door zijn snelle rit verbeterde hij de snelste clubtijd, die door Johan Bijl in 1994 werd gereden. Einduitslag: 1. Arie Bijl 17.22 min.; 2. Theo v.d. Berg 18.19; 3. Wim Poot 18.55; 4. Hans Poot cn Wim van Gorsel 19.57; 6. Peter v.d. Ree 20.15; 7. Adrie v.d. Ree 20.45; 8. Kees Eikelenboom 20.58; 9. Rinus Voshol 21.49; 10. Tanja Heringa 22.26 en II. Martien Bogert. 22.59. De website van de provincie Zee land is uitgebreid met informatie over zwemlocaties in oppervlakte water. Nieuw is een digitale kaart met alle zwemplaatsen in opper vlaktewater in Zeeland. De bezoe ker kan een keuze maken uit een lijst zwemlocaties, waarna in een apart scherm een gedetailleerde plattegrond verschijnt. Daarnaast wordt uitgebreide informatie over de gekozen zwemstek puntsgewijs weergegeven, zoals de waterkwali teit en -temperatuur en al dan niet aanwezige voorzieningen. Op de internetpagina is ook een en ander te vinden over botulisme, blauwalgen en hoe verschillende ziekten die op te lopen zijn in het water te herkennen. J2M Duivensport Met een gemiddelde snelheid van bijna 1364 meter per minuut klokte M.J. Laban en Zn. jn Tho len zaterdag de snelste duif in de streek op de wedvlucht vanuit Bettenbourg. Voor zover onze in formatie strekt dan, want van De Reisduif in Scherpenisse bereik ten de redactie geen uitslagen. De vogels gingen om kwart over ze ven 's morgens de lucht in voor een reis van 261 tot 274 kilometer, met een oostelijke wind. De Zwaluw Oud-Vossemeer, in con cours 364 duiven van 21 deelnemers. Eerste duif 10.41.31 u. is 1283,696 m/min, laatste duif 13.12.24 u. is 742,258 m/min. M. de Graaff 1, 2,17,46, 61; F. Bal 3,7, 41,48, 74; D.A. Vaders 4, 13, 14, 29, 40, 64, 90; J. Capelle 5, 18, 22, 33, 37, 51, 58, 73, 77, 79, 81, 89; I. Berkey 6, 19, 34, 53; M. v.d. Mark 8, 27, 39, 42, 45, 59, 71; P. Vis 9, 32, 44, 63; C. Hommel 10, 28,55; P. Hommel 11,15,25, 26, 30, 72, 78, 80, 85; A. Vis 12, 21, 84; J. Eg berts 16; J. Toetenel 20, 67, 75, 83; A. Havermans 23, 35, 38, 43, 47, 54, 57, 86; Van Daalen 24, 82; A. Capelle 31, 49, 50, 62, 88, 91; A. Vis 36; J. Buiten huis 52, 70; C. Rijnberg 56, 60, 65, 66; A. van Luijk 68; H. Rensink 69, 76; E. de Koning 87. De Vredesduif Sint-Philipsland, in concours 540 duiven van 22 deelne mers. Eerste duif 10.49.58 u. is 1259.46 m/pm, laatste duif 13.34.41 u. is 713.10 m/pm. Jac. Reijngoudt 1, 3, 17, 118; A. Ver maas 2, 39, 43, 46, 57, 98, 105, 122, 134; K. de Frel 4, 19, 52; P. Wagemaker 5, 6, 7, 8, 16, 21, 23,48, 63, 77, 87, 104, 115, 120, 126; J.D. Moedt 9, 54, 67, 88, 133; Gebr. Reijngoudt 10, 60, 102, 106; J. van Dommelen 11, 20, 24, j34, 66, 73,1 75, 80, 83, 89, 99, 132, 135; J.C. Verwijs; 12, 42, 78, 113; S. Vermaas zn. 13,' 27,31,59,61,70, 79,93, 101, 103, 110.; Ill; J.D. Quist 14,30, 32, 35,72,74,95,; 130; A. Goudzwaard 15, 36, 38, 44, 64. 81, 100, 109, 114, 121, 125; Comb. Hoek 18, 22, 25, 26, 45, 47, 53, 55, 56r 85, 119; R. Reijngoudt 28, 29, 51, 65,' 82, 97; L: Reijngoudt 33, 41. 50, 71, 84, 108, 123; Comb. Reijngoudt 37, 40, 49, 58, 86, 90, 92, 129, 131; J. Suurlant 62,1 68, 91, 94, 127; M. Meijer 69, 96, 112. 124; Comb. Reijngoudt zn 76, 128; J.! Walpot gzn 107, 116 en W. van Domme-: len 117. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, in concours 458 duiven van 18 deelne mers. Eerste duif 11.09.38 u. is 1154.77 m/pm, laatste duif 13.40.22 u. is 702.75 m/pm. J. Walpot zn 1, 3, 5, 19, 20, 26, 28, 32,; 34, 44. 45, 51, 56, 62, 64, 71, 72, 86, 93. 100, 101; Comb. Bolijn 2, 4, 12, 13, 24- ,27, 50, 53,55, 6166, 67, 819192, 98,1 103, 108; C. Potappel 6, 37, 107, 113; Ineke Quist 7, 11, 35, 39, 46, 47, 74, 88,; 95, 106, 115; A. Bijl 8, 17, 59, 63, 109; R. v.d. Laan 9; 10. A. Gebraad 10, 29,j 30, 43, 48, 54, 60, 65, 75, 77, 97, 105; W. Openneer 14, 15, 16, 18, 36, 69, 96,; 110, 111, 114; H.T. van Hemert 21, 22. 23, 33, 38, 40, 41, 49, 70, 78, 79, 80, 87,' 90; D. de Wilde jr. 25, 31, 94, 102, 112; L.A. v.d. Berge 42, 84, 85, 89, 104;i A.W.A.P. Bolijn 52; P.J.J. Wolse 57, 82; J. de Rijke 58, 68, 83, 99; J. Bennings- hof 73,76. De Trouwe Duif Tholen, in concours 174 duiven van 13 deelnemers. Eerstel duif 10.26.27 u. is 1363.86 m/pm, laat ste duif 13.15.57 u. is 725.56 m/pm. M.J. Laban en zoon 1,4, 15, 22; P. van. Driel 2, 9, 28, 35; D. Noom 3, 5, 29, 40: Jac. van Dijke 6, 8, 18, 24, 25, 36, 37. 43; C. Moeliker 7, 27, 32, 34; P. Laban 10, 11; Kevin v.d. Berge 12, 14, 20, 33. 44; L. v.d. Kleijn 13; C. Laban 16, 21, 39, 42; Joh. Kegge 17; C. Laban Az 19.' 26, 30, 31; L. v.d. Kleijn Jz. 23, 41; Joh. Baaij 38. Voetbalclub Vosmeer heeft voor de nieuwe voetbalcompetitie naast drie zondagteams een elftal ingeschre ven voor de zaterdag. Het zal uitko men in de reserveklasse, meldt se cretaris Jean Ciotarnel. „Het gaat om voetballers die nu bij ons in de zaalcompetitie spelen, aangevuld met een aantal anderen. Het is een vriendenploeg die op zondag andere dingen wil doen dan voetballen en die puur voor de gezelligheid een; potje wil spelen." Er zijn inmiddels! vijftien spelers. De indeling voor de competitie is nog niet bekend. Het: is 43 jaar geleden dat bij Vosmeer een seniorenteam in de zaterdag-; competitie uitkwam. Ciotarnel meldt ook dat, in weerwil; van eerdere berichten, géén spelers van de zondagvijfdeklasser over schrijving hebben gevraagd naar Noad '67. Een nieuwe trainer heelt' de club nog niet gevonden. Sneldammen Aart Slager uit Scherpenisse heeft zaterdag in Steenwijk deelgeno men aan het Nederlands kampioen schap sneldammen. In de eerste klasse legde Slager in een veld van vierentwintig deelnemers beslag op de negentiende plaats. Erik Boogert uit Waarde eindigde één plek boven Slager als hoogste. Zeeuw. De dammer uit Scherpenis-! se had zich voor de nationale titel strijd geplaatst als kampioen van Noord-Brabant. Slager damt, be-' halve in Tholen, ook bij De Schijf in Roosendaal. In de hoofdklasse, won Anton van Berkel, vorig jaar' nog deelnemer aan het jubileum- toernooi van DSVF in Sint Philips- land. Arie van de Weteringh, een! broer van Jan van de Weteringh uit Stavenisse, werd in de hoogste af-; deling tweede. r

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 17