'Pingpong' over geld nieuw gemeentehuis Klanten gemeente erg tevreden Bewoners klagen over last van muggen in deel van Scherpenisse 'Gemeente niet genegen argumenten te wegen' Digitale Verburgh b.v. 'Grote gevolgen voor bestaande detailhandel' bij Verburgh! Sfeer in hal kan beter en loket mag vaker open zijn Twee maal schorsing voor muziek Euterpe vooruitgang Alcohol is de grootste verslaving S. Nieuwkoop loco-griffier 'Ze zijn zo vals; ze vliegen 's avonds midden in je gezicht Vier weken cel na mishandeling Pennenactie paardenrusthuis Donderdag 12 juni 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 ABT wil eerst debat afwachten Het ABT wil eerst het debat afwachten over de petitie te gen de bouw van het nieuwe raadhuis in Tholen voordat de fractie een besluit neemt over het bestemmen van 230.000 euro voor de reserve nieuwbouw gemeentehuis. Een kort partijtje 'pingpongen' was donderdag in de raadzaal het gevolg. Onvoldoende Petitie nieuwbouw naar provincie De gemeente is niet genegen de argumenten van haar burgers te wegen. Dat schrijven L. van Gorsel en C. Rijnberg uit Sint-Maartensdijk aan het dagelijks bestuur van de provincie als toelichting bij de petitie tegen de bouw van een nieuw gemeentehuis in Tholen. Volgende week vrijdag prijkt het op de agenda van de statenverga dering met het voorstel om het schrijven uit de smalstad voor kennisgeving aan te nemen. Aversie nu 699,00 De klanten van de gemeente zijn tevreden over de ma nier waarop ze aan de verschillende loketten in het ge meentehuis worden geholpen. Maar aan de sfeer, de ver lichting, de privacy en de zitmogelijkheden in de publiekshal kan wel wat verbeterd worden, evenals aan de openingstijden, vinden ze. En de toegangsdeuren zijn allerminst 'rolstoelvriendelijk'. Dat blijkt uit een in april gehouden onderzoek. Onder de deelnemers aan de en quête is een digitale camera verloot. Die prijs is gisteren morgen uitgereikt aan Jolanda van Vossen uit Sint-Anna- land. Wachttijden minimaal Kamer van Koophandel over Aldi Afwijking Ze laat een glazen potje zien. Er liggen twintig dode muggen in. Het resultaat van drie dagen gifspuiten in de slaapkamer. Maar daar zijn de doodgeslagen muggen nog niet bij opgeteld. „Vermenigvuldig ze maar gerust met vijf, hoor," zegt mevrouw Kloet die met haar man aan het Willem Alexanderplein in een huurwoning in Scherpenisse woont. Ze heeft Castria Wonen gebeld, maar die verwijst naar de gemeente. Het ABT noemt het een moerasmuggenplaag en vindt dat de gemeente op moet passen met nieuwe maatregelen tegen grondwater- overlast zoals die in Scherpenisse zijn toegepast. Serieus J.J.P.A. Boulogne van het ABT zei bij het vaststellen van de jaarreke ning 2002 dat zijn fractie eerst dis cussie wil voeren over de petitie voordat de rekening van baten en lasten wordt vastgesteld. Daaruit blijkt namelijk dat de ge meente een positief saldo heeft van 260.520 euro. Ruim dertig mille gaat in de algemene reservepot, maar 230.000 euro is bestemd als reserve voor de nieuwbouw van het gemeentehuis. „Zet dat bedrag er gens anders weg. Wij willen eerst praten over de petitie. Als we het nu reserveren dan kunnen de burgers weer zeggen: zie je wel het gaat toch door terwijl wij er nog over moeten spreken." Maar Boulogne vond geen gehoor voor zijn oproep. F.J. Goossen (VVD) merkte op dat je het bedrag nu eenmaal moet re serveren voor een bepaald doel, maar dat dit niet anders is dan het 'stallen' van het geld. P. van Belzen (CU) was het daar volstrekt mee eens. „Het is te voorbarig om het nu niet in deze reservering te stop pen. We kunnen altijd terug." Maar Boulogne zag het liever op 'een andere rekening geplaatst.' Volgens H. Geluk (SGP) was dit bedrag al eerder voor de reserve nieuwbouw gemeentehuis bestemd, lang voordat de petitie was inge diend. „Als dit eerder was behan deld, was er niets aan de hand ge weest." Maar ook dit kon Boulogne niet van zijn standpunt afbrengen. J.P. Bout (CDA) probeerde het nu: „Of je het nou A of B noemt, zo lang er nog geen besluit is genomen over de petitie, maakt het niets uit." Wethouder K.A. Heijboer mengde zich ook in de discussie. Hij ver wees naar de begroting voor 2002. „Dat bedrag was voor de voorbe reidende werkzaamheden bedoeld, maar het liep niet zo snel. De werk zaamheden zijn niet uitgevoerd. Als we sneller waren geweest, was dit al opgebruikt." Volgens Bout nam Boulogne een voorzet op de beslissing, maar dat ontkende Boulogne. Burgemeester W. Nuis brak de discussie af. „Het lijkt wel een partijtje pingpongen". Namens de commissie middelen was de jaarrekening ook bekeken. Er waren enige kanttekeningen. Zo vond de commissie dat er aanzien lijke verschillen opduiken op de kostenplaatsen. De kostprijs voor producten moet zo zuiver mogelijk, aldus de commissie. En als de in vestering niet geheel wordt uitge voerd, dan zal dat uitgelegd moeten worden. Ook wordt er onvoldoende informatie gegeven over de mate waarin de doelstellingen worden gehaald. Dat moet volgens de com missie verbeterd worden; in de pro grammabegroting en de rekening vanaf 2004. Ook is het zaak doelen zo helder mogelijk te verwoorden. Daarmee kan de verantwoording ook verbeterd worden. In de gemeenteraad lichtte burge meester W. Nuis donderdagavond toe dat de petitie vandaag (12 juni) besproken wordt in de stuurgroep voor de nieuwbouw (met alle frac tievoorzitters). Vervolgens wordt er een advies geschreven aan het colle ge van burgemeester en wethouders die dat op dinsdag 17 juni bespreekt. Het voorstel dat daar uitkomt, wordt op donderdag 26 juni in het open baar besproken in de commissie al gemeen bestuur waarna de raad op donderdag 3 juli een besluit neemt. Met die toezegging nam de raad ge noegen. Niet tot ieders genoegen op de publieke tribune 'want het gonst in het gemeentehuis', zo zei een van de aanwezigen. In de brief aan g.s. herhalen Rijn berg en Van Gorsel veel van hun be zwaren tegen de nieuwbouw van het gemeentehuis. Op verschillende manieren is er volgens hen al gepro testeerd tegen het bouwen van een nieuwe raadhuis in Tholen. Ook zou er al van heroverweging van dit be leid sprake zijn geweest bij D66, ABT en VVD. .Desondanks zijn voorbereidingen gestart en werden commentaren terzijde gelegd.' Argumenten van burgers werden volgens de indieners van de petitie niet serieus genomen. En de ge meenteraad heeft 'hoewel zelf ook gedeeltelijk overtuigd van de te gro te investering, verder geen aandacht geschonken aan de protesten.' De bouw van een royaal gebouw is volgens Rijnberg en Van Gorsel niet meer nodig omdat steeds meer za ken digitaal worden verstrekt. Alle gegevens kunnen in de toekomst via een 'digitaal-kamer' worden opge vraagd. ,Is het om deze of om ande re reden dan verantwoord om grote en dure gemeentehuizen te bouwen, die in de toekomst dan weer over bodig blijken te zijn en de monu mentale gebouwen in Sint-Maar tensdijk dan maar af te schrijven? De petitie is opgesteld om 'de ge meente ervan te overtuigen dat de burgers van het eiland Tholen en Sint-Philipsland deze investering, mede gezien de explosief stijgende gemeentebelastingen, afwijzen.' Zij wijzen er g.s. ook op dat het sta tenlid P. van der Wal 'volledig op de hoogte is van de aversie die bestaat bij de burgers' tegen de nieuwbouw. De vergadering van de gemeente raad werd donderdagavond twee keer geschorst voor muziekvereni ging Euterpe. Niet omdat de muzi kanten op de publieke tribune zaten om te vragen naar een betere oefen zaal, maar omdat ze spelend over de Markt kwamen. In marstempo van de Ds. de Bresstraat naar de Kaai- straat om de deelnemers van de avondwandelvierdaagse te begelei den op hun laatste meters. Omdat de ramen van de raadzaal op deze warme zomeravond open ston den, werd de muziek steeds luider naarmate de stoet naderde en kon den de raadsleden elkaar niet goed meer verstaan. Burgemeester W. Nuis schorste dan ook de vergade ring. Na een kort intermezzo kon er ver der worden gepraat, maar na de me daille-uitreiking op de Haven, kwa men de muzikanten weer terug, via de Kaaistraat de Markt over om te rug te gaan naar het muziekoefenlo- kaal aan de Radda Barnenstraat. Weer zwol de muziek aan, weer konden de raadsleden elkaar niet goed verstaan en weer schorste Nuis de zitting. Euterpe, Grieks voor de verblijdende, bracht zodoende on gewild wat verlichting in de lange avond met twintig onderwerpen op de agenda, met vijf amendementen en drie moties. Philips DVD recorder Prijs: 899,00 Bij aanschaf van deze dvd recorder krijgt u 5 dvdR+ schijfjes cadeau. A n t w e r p s e s t r a a t 12-16 4611 AG Bergen op Zoom Tel. 0164 237940 www.verburgh.nl Advertentie I.M. De medewerking van Jolanda van Vossen aan het klanttevredenheidsonderzoek van de gemeente werd door de burgemeester gewaardeerd met een digitale camera en een boeket. aanleiding om te zeggen: het zit wel snor. Er zijn altijd dingen die beter kunnen. De mensen die geënquê teerd zijn hebben aardige, leuke en soms heel simpele dingen aangedra gen." Nuis vindt het resultaat een grote pluim op de hoed van het per soneel. Hij zei dat gisterenmorgen, toen hij een digitale camera over handigde aan één van de onder vraagden. De 18-jarige Jolanda van Vossen uit Sint-Annaland was - met haar moeder en broer - naar het ge meentehuis gekomen om de 'prijs' in ontvangst te nemen. „Ik heb mijn secretaresse een naam laten trekken uit de stapel van iedereen die aan Met een gemiddelde van 8,4 scoort Tholen hoog in het klanttevreden heidsonderzoek, want vergelijkbare gemeenten kwamen op 7,9 uit. Ge durende drie weken zijn 149 mensen bij hun bezoek aan het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk geënquêteerd. Het merendeel van hen kwam voor de afdeling burgerzaken. „Daar ko men jaarlijks ongeveer 12.000 men sen, de helft van onze inwoners", licht sectordirecteur algemeen be stuur en welzijn RC.M. v.d. Kie- boom toe. Burgemeester W. Nuis vindt dat de resultaten van het onderzoek er goed uit zien. „Maar dat is geen het onderzoek heeft meegewerkt", zei Nuis. „Het duurde nog geen vijf minuten", vertelt Jolanda. Zij was naar het gemeentehuis gekomen om bij het loket burgerzaken haar ver huizing - ze ging onlangs zelfstan dig wonen - te regelen. De wachttijden aan de loketten in het gemeentehuis blijken minimaal te zijn. Van de ondervraagden werd 60% meteen geholpen, 33% moest hoogstens vijf minuten wachten en 7% was pas na maximaal een kwar tier aan de beurt. Over de deskun digheid van de ambtenaren en de manier waarop die hen behandel den, zijn de bezoekers tevreden tot zeer tevreden. Alleen zou het goed zijn als de medewerkers een naam plaatje droegen. Bij drie op de tien bezoekers blijkt er behoefte te be staan aan ruimere openingstijden. En 17% zou openstelling op één of meerdere avonden op prijs stellen. In verband met de voorgenomen bouw van een nieuw gemeentehuis werden vragen gesteld over de in richting van de publiekshal. Heel wat ondervraagden lieten weten. dat er ook aan de huidige hal best wat aan de sfeer verbeterd kan wor den. De hal is tevens looproute voor de medewerkers en dat heen- en-weer geloop maakt dat de be zoekers het als 'druk' ervaren. De toegankelijkheid voor minderva- liden kon beter; de rolstoelhelling voldoet, maar de toegangsdeuren niet. Verlichting, privacy en zitmo gelijkheden kunnen eveneens beter. Verder zijn opmerkingen gemaakt over het ontbreken van achter grondmuziek, de mogelijkheid om een tv te plaatsen waarop omroep Zeeland is te zien, bij de koffieau- tomaten bordjes plaatsen dat ze ook voor de klanten bedoeld zijn. Ver der is door sommigen gevraagd naar een algemeen alarmnummer waarop de gemeente 24 uur per dag bereikbaar is. Het onderzoek wees uit dat maar weinig bezoekers gebruik maken van de internetvoorziening in de hal. De meesten hebben thuis zelf internet. Dat is ook de reden dat maar ongeveer eenderde van de geënquêteerden gebruik zou maken van een (gratis) internetvoorziening als die in hun woonkern gereali seerd zou worden. De gemeente moet een zorgvuldige keuze maken bij het wel of niet toe staan van een discounter aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk. Dat is de strekking van de 'zienswijze' die de Kamer van Koophandel Zee land heeft ingediend nu de gemeente vrijstelling wil verlenen voor de vestiging van de Aldi op de plaats van fouragehandel Schot-Oudesluijs. Bij een vestiging van een discoun ter zijn grote belangen in het ge ding, zo licht J. Bruurs van de Ka mer van Koophandel (onlangs nog in Tholen bij de uitreiking van de ondernemersprijs) toe. „Dat heeft grote gevolgen voor de bestaande detailhandel op Tholen in het alge meen en in Sint-Maartensdijk in het bijzonder. Wij dringen er bij de gemeente op aan om een goede keuze te maken. We zeggen niet of we voor of tegen een Aldi zijn." De Kamer wijst er op dat de locatie volgens het mkb/revarapport niet geschikt is omdat het buiten het winkelconcentratiegebied ligt en er juist gestreefd moet worden naar concentratie. „Buiten het winkel gebied zal dan geen positieve ge volgen hebben op ander voorzie ningen. Er treedt geen versterking voor de winkels in het centrum." Ook wijst Bruurs op het streekplan Zeeland. „Daarin staat dat het niet voor de hand ligt om supermarkten op bedrijventerreinen of bij bedrij ven te vestigen. Er zijn wel uitzon deringen zoals de doe-het-zelfza- ken. Maar supermarkten horen daar volgens het streekplan niet thuis." Om de vestiging mogelijk te maken is er via de artikel 19 procedure van de wet op de ruimtelijke ordening, lid 3 geen toestemming nodig van de provincie. Maar dat vindt de Ka mer van Koophandel niet juist. „Dat is de zogenaamde regeling voor kruimelgevallen, maar dit is geen marginale afwijking. Hier is artikel 19, lid 1 voor nodig. Dat is een zwaardere procedure waarin ook het college van gedeputeerde staten aan bod komt. En waarbij de gemeente beter moet motiveren waarom ze daar een discounter toe willen staan. We zijn niet tegen een Aldi op Tho len, maar wij vinden dat de conse quenties beter in beeld gebracht moeten worden. Wat zijn de voor- en de nadelen? Daar gaat het ons om. Misschien zijn er argumenten waaruit blijkt dat het daar beter past dan wat in het mkb/revarapport wordt aangegeven, maar die onder bouwing missen we." Van de Tholenaren die vorig jaar le den aan een verslaving, hadden de meesten te kampen met een alcohol probleem. Dat blijkt uit het jaarver slag 2002 van het Zeeuws Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD). In totaal waren er bij het ZCAD dertig eilandbewoners be kend die op de een of andere manier in de problemen waren geraakt door hun verslaving. Bij ruim tweederde van hen was overmatig gebruik van alcohol de voornaamste oorzaak van hun binding met het consultatiebu reau. Anderen waren bij het bureau bekend door problematisch gebruik van cocaïne (3), heroïne (2), canna bis (1) en pillen (1). Twee mensen zijn met het ZCAD in aanraking ge komen door een gokverslaving. Het ZCAD probeert door middel van hulpverlening mensen van hun ver slaving en daar bijkomstige proble men af te helpen. Ook verstrekt de instantie informatie om te voorko men dat mensen verslaafd raken. Aidspreventie en een stoppen met roken-cursus valt ook onder het ta kenpakket. Tholen scoort wat alcoholverslaving betreft gelijk met Borsele, dat ook op 21 uitkomt. Reimerswaal (14), Kapel- Ie (9) en Noord-Beveland (8) komen lager uit de bus, maar Schouwen-Dui- veland springt er in de Oosterschelde- regio heel ongunstig uit met 68. Bij het ZCAD werken 48 mensen: 17 mannen en 31 vrouwen. De ex ploitatie vergde vorig jaar 2.310.746 euro waarvan ruim 1,5 miljoen aan loonkosten wordt uitgegeven. De be langrijkste inkomstenbron is de ge meentelijke subsidie van totaal 1,3 miljoen euro. Aan projectsubsidies komt daarnaast nog 488 mille bin nen. Gemeentesecretaris S. Nieuwkoop en L. Vermeij zijn benoemd tot lo co-griffiers. Zij zullen raadsgriffier A. van de Sande vervangen als deze afwezig is. De raad stemde er don derdagavond over. Alle zeventien aanwezige raadsleden (SGP-er Chr. Koopman en CU-er A.L. Piet ont- Het echtpaar Kloet aan het Willem Alexanderplein verzamelt de muggen in een jampotje. Het echtpaar Kloet heeft al jaren last Pol heeft last van de steekmuggen. Ze van muggen in de woning aan het pleintje. „Ze zitten overal in huis. Vooral 's avonds vallen ze aan. Dan is het het ergst. Ze vliegen midden in je gezicht. We moeten er tegen spuiten anders kunnen we niet slapen," zo vertelt de 73-jarige mevrouw Kloet. Ook hun buurvrouw de 77-jarige H. slaapt al drie jaar onder een klamboe, vertelt ze. „Anders bijten ze me. Ze zijn groter dan de gewone muggen en zien zwart. Mijn hulp die bij me komt werken, is het ook opgevallen. Er lig gen vaak een heleboel dode muggen op de vensterbank. Het lijkt wel een kerkhof. Ik weet niet waar ze vandaan komen. Ik kom zelf uit Overijssel waar veel water is, maar daar was het niet zo erg als hier." Ook de 32-jarige Marco Elenbaas heeft klachten over de muggen die in zijn huis zijn leven zuur maken. Hij woont ook aan het pleintje, maar schuin aan de overkant. Hij bestrijdt de indringers met een apparaat dat vloeistof verspreidt waar de insekten niet van houden. „Maar het lijkt wel of ze er op af komen." Ook smeert hij zich in met anti-mug- genspul, maar veel helpt het allemaal niet, zegt hij. „Ze lusten je rauw." Elenbaas is blind. Vangen kan hij de muggen niet omdat hij ze niet zien kan. Hij spuit regelmatig gif tegen de muggen, maar dat is niet afdoende. Vorig jaar had hij ook al veel onge wenst bezoek van de insekten. Dat duurde van maart tot oktober. Dit jaar begon de invasie wat later, zegt hij. Ook hij heeft met de woningstichting gebeld. Ook hij werd naar de gemeen te verwezen. Dit deel van Scherpenisse, Maria van Nassaustraat, Willem Alexanderplein en Schuttershof kampte al jaren met (grond)wateroverlast. Bij een groot aantal huizen stond water in de kruip ruimte. Kasten en muren bleven het hele jaar door vochtig. Tuintjes ston den dagen blank na een regenbui. Tot de woningstichting en de gemeente de handen ineen sloegen en er maatre gelen troffen om een eind te maken aan de overlast. Er werden, twee jaar geleden inmid dels, greppels in de plantsoenen tus sen de huizen gegraven, de zogeheten wadi's. Waar het water bij extreme re genval naar toe kan stromen. Ook werd het regenwater via roosters langs de muren van de huizen naar drains geleid die het water naar grote re buizen voert om uiteindelijk in de sloot uit te stromen. Ook de afvoer van het water van de schuurtjes werd verbeterd. De vochtproblemen in de huizen en schuren zijn daarmee opgelost. Ook het echtpaar Kloet heeft geen last meer van vocht. Toen de maatregelen nog niet waren genomen, was het iso latiemateriaal in de spouwmuur nat, vertelt C. Kloet (74). „Dat kon je ge woon uitwringen." De bewoners vragen zich nu af of de muggenplaag samenhangt met de wa di's die in de buurt zijn gegraven. Kloet: „We weten niet waar ze van daan komen. We weten ook niet hoe ze binnen komen. We hebben de ra men nooit openstaan. We hebben alles al nagekeken, maar kunnen niets vin den. Voordat de wadi's zijn aange legd, hadden we ze ook al omdat het altijd zo vochtig was." Ondertussen zijn de potjes met mug gen al op het gemeentehuis bezorgd. ABT-raadslid C. van der Horst die van de problemen hoorde, raadde het echtpaar Kloet aan de muggen te ver zamelen. Zij bracht een jampotje met insekten naar de afdeling openbare werken. Donderdagavond vroeg ze er aandacht voor in de gemeenteraad toen de raad werd gevraagd om af te zien van het verlenen van goedkeu ring bij het krediet voor de uitvoering van het gemeentelijk grondwaterplan. Het leek een hamerstuk, maar Van der Horst greep het aan om het pro bleem aan te kaarten. „Ik ben veer tien dagen geleden op bezoek ge weest bij bewoners in Scherpenisse die last hebben van moerasmuggen. Het is daar een proefgebied tegen de wateroverlast. Ik zou dit meenemen in de verdere uitvoering van de plannen." Maar volgens burgemeester W. Nuis kon deze aanvulling alleen gedaan worden via een amendement. Wet houder L.J. van Doorn (en fractiege noot van Van der Horst) was ook enigszins verbaasd over haar opmer king. „Als er zich problemen voor doen bij de uitvoering zullen we daar naar kijken. Het gaat hier alleen om een krediet." Daar bleef het bij. Directeur J. Kloet van Castria Wonen was nog niet op de hoogte van de klachten. „Er zal gekeken moeten worden naar de oorzaak. Je zult moe ten weten hoe het in het verleden was. En hoeveel mensen er klachten hebben. Er was daar altijd sprake van wateroverlast. De waterdoorlating in de ondergrond was een probleem. Er is toen besloten om er samen met de gemeente wat aan te doen. De afvoer van het water is nu anders geregeld." Kloet vindt dat de stichting en de gemeente dan ook samen naar de zaak moeten kijken. „We nemen de klachten wel serieus. Er kan een combinatie liggen met de wadi's maar dat zal dan wel eerst onder zocht moeten worden." braken) stemden voor de benoe ming van beide personen. Nieuwkoop werd als eerste loco- griffier benoemd, Vermeij als twee de. Vermeij is werkzaam op de af deling algemene zaken en welzijn (juridische zaken). Hij was en is be trokken bij de bestuurlijke- en orga nisatorische aspecten van de ge meenteraad, aldus het college. F.J. Goossen is fractievoorzitter ge worden van de VVD-fractie. Hij werd met 17 stemmen benoemd tot lid van de commissie algemeen be stuur en vervangt daarin R. Raven- steijn, die nu plaatsvervanger wordt. In de commissie middelen werd Ra- vensteijn benoemd in plaats van Goossen. Die wordt nu plaatsver vanger. Een 20-jarige inwoner van Bergen op Zoom moet vier weken de cel in we gens mishandeling van een Thole- naar. Dat gebeurde vorig jaar, op een vrijdagavond in juli. De Tholenaar reed toen om tien uur vanaf zijn be drijf in Bergen op Zoom naar huis en had last van een automobilist die erg kort achter hem reed en probeerde te passeren. Op de Ten Ankerweg, waar de Tholenaar was gestopt, probeerde de Bergenaar tevergeefs diens auto open te krijgen. Hij bleef de Thole naar achtervolgen tot bij diens wo ning aan de Jhr. Van Vredenburch- laan. Daar aangekomen, begon de Bergenaar op de man in te slaan. Te lefonisch riep hij vier kompanen te hulp en dat kwintet beukte op deuren en ramen van het huis, wat voor de Tholenaar en zijn gezin erg bedrei gend was. Hij deed aangifte van de mishandeling. De rechter oordeelde dat het gebeur de ernstig genoeg is voor een celstraf. Hij veroordeelde de dader tot zes we ken, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Een pennenactie ten behoeve van de stichting Paarden Welzijn Na Gedane Arbeid te Oud-Vossemeer heeft 702 euro opgebracht. Door leerlingen van het AOC in Steen bergen zijn de pennen verkocht te gen een euro per stuk. Klas 2A1 bracht 206 pennen aan de man, klas 1 A3 142, klas 1A1 128 en klas 1A2 103. Voor de leerlingen die de meeste pennen verkochten, waren er cd-bonnen. Die werden verdiend door Melissa v.d. Pol (110 pennen), Michael Hoogeveen (47 pennen) en Wendy v.d. Wee gen (35 pennen). Duurzaam Zeèland. Onder de naam www.duurzaamzeeland.nl is er een Zeeuws internetportaal ge start voor duurzame ontwikkeling. Op de website zal informatie te vin den zijn over allerlei vraagstukken met betrekking tot duurzaamheid, er zijn nieuws- en agendarubrieken, een forum voor discussie en ze fun geert als wegwijzer naar organisa ties in de provincie die een bijdrage leveren aan duurzame ontwikke ling.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 9