EHBO speelt in op veranderingen en wordt stuk minder vrijblijvend Vijfde open tuin Haringparty Thoolse Lionsclub valt bijzonder goed in de smaak Kruiswerk Brabant werft op Tholen Bezwaren provincie tegen botenstalling Meer mensen een zullen een uitkering aanvragen Laptop en 4000 euro voor dialysecamper Nierstichting Doré op peil, Eigenheimer 62 Zeeuwse thuiszorg: verwarrend Boerderijen op Tholen bekeken 109 mensen in 19 restaurants Donderdag 12 juni 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Geconfronteerd met een teruglopend ledental gaat de landelijke vereniging EHBO beginnen met een nieuwe opzet, waarin veel minder sprake zal zijn van vrijblij vendheid. De verplichte herhalingslessen vervallen, maar oefening blijft nodig om de kwaliteit van de hulp verlening op peil te houden. Verenigingen kunnen met korte cursussen de boer op en zo proberen nieuwe men sen voor de EHBO te interesseren. Dat zei kringvoorzit ter Jos Uijtdewillegen zaterdagavond in het Holland Huis in Scherpenisse, waar de afdeling Sint-Maartens dijk het veertigjarig bestaan vierde. Oefenen Jeugd-EHBO 'Creativiteit en de zelfdiscipline op statutair gebied lieten te wensen over' Jubilerende vereniging Sint-Maartensdijk wil actief meedenken en -werken De activiteitencommissie van de Lionsclub Tholen heeft dit jaar voor het eerst een haringparty ten bate van een goed doel georganiseerd. In de sfeervolle binnentuin van de Gasthuiskapel in Tholen genoten vrijdagavond zo'n 250 gasten, onder wie veel Thoolse ondernemers, van het kwikzilveren zeebanket. De opbrengst van de avond was bestemd voor de vrienden van de Nierstichting. Goeie maatjes Kees Bazen op haringparty Nyenrode Grote inbreuk op open landelijk gebied Zowel de inspectie van het ministerie van Vrom als de provincie Zeeland hebben bezwaren tegen de bouw van de botenstalling van Busmaritiem aan de Koelhuisweg in Sint-Annaland. De ontsluiting voor andere watersportbe drijven is niet goed geregeld en tevens wordt onvoldoen de duidelijk gemaakt, dat er werkelijk behoefte is aan ruimte voor meer aan de watersport gelieerde onderne mingen. Verder moet de botenstalling landschappelijk veel beter gecamoufleerd worden, zodat je vanaf de Ou de Zeedijk een beter aanzien krijgt. Dat het ledental van de EHBO-afde- lingen afneemt, heeft volgens Uijt dewillegen verschillende oorzaken. Het werken op andere tijdstippen als gevolg van de 24-uurs econo mie, dat beide partners een baan hebben, dat een aantal mensen zich in de vrije tijd niet meer wil inzetten voor het vrijwilligerswerk en dat mensen allerlei soorten cursussen bedrijfshulpverlening kunnen vol gen, meestal overdag en in de tijd van de baas. „Zaken die in onze huidige maatschappij spelen en waarvoor wij de ogen niet mogen of kunnen sluiten. Daarom zullen we erop in moeten spelen en ervoor moeten zorgen dat onze afdelingen dynamisch blijven en hun bekend heid behouden, willen we over tien jaar nog een plaats hebben binnen de maatschappij", aldus Uijtdewil legen. De nieuwe opzet waarmee de EHBO volgend jaar aan de slag gaat, wordt betiteld als 'van presen tie naar competentie', dus van aan wezigheid naar bevoegdheid. Om dat vertrouwde structuren losge laten moeten worden, zien veel af delingen hier tegenop. Hoewel verplicht herhalingslessen niet langer nodig zullen zijn, blijft het volgens Uijtdewillegen noodza kelijk dat EHBO'ers hun kennis en vaardigheden constant op peil hou den. „Ervaringen wijzen uit dat kennis gauw wegzakt als deze niet steeds wordt opgefrist. Ook bij vaardigheden kunnen gauw slordig heden ontstaan als deze niet gere geld worden geoefend." De kring voorzitter (van Tholen, Sint-Philips- land en Bergen op Zoom) wees erop dat officiële hulpdiensten zoals po litie, brandweer en ambulance aan oefenen een hoge prioriteit toeken nen. Hij stelde dat EHBO'ers in het 'gouden half uur' - de tijd die offi ciële hulpdiensten nodig hebben om de hulpverlening te organiseren - een waardevolle bijdrage kunnen leveren aan de hulpverlening. „Maar ook in en rond huis, in de straat en op de weg kunnen zij zich dienstbaar tonen. Voorwaarde is wel dat zij op hun taak berekend zijn." In de nieuwe opzet - die min der vrijblijvend zal zijn - is een goed samenspel tussen bestuur, do centen, Lotus-slachtoffers en leden een belangrijke voorwaarde. Do centen krijgen de kans het lespro gramma te vernieuwen en te komen met korte modules van een paar avonden. De verenigingen kunnen daarmee de boer op en zo nieuwe mensen interesseren voor de EH BO. Uijtdewillegen riep in herinnering hoe hij in 1987/1988 de nieuwe EHBO-cursus volgde in Sint-Maar tensdijk. In 1989 werd hij secretaris van de afdeling, een functie die hij neerlegde toen hij in 1994 lid werd van het Zeeuwse districtsbestuur. „Ik wilde namelijk een neutrale vertegenwoordiger zijn van alle zes de afdelingen van onze kring. Maar ik heb steeds het gevoel gehad dat er tussen ons een speciale band is blijven bestaan." Hij bleef lid in de smalstad tot hij vorig jaar verhuisde naar Bergen op Zoom. „Omdat ik vond dat ik in mijn nieuwe omge ving weer nieuwe contacten moest opbouwen." Uijtdewillegen herin nerde aan de viering van het 25-ja- rig en het 35-jarig bestaan. Hij bood voorzitter Alexander Wierin ga een vlag aan met het EHBO-lo- go en het cijfer 40 erop. „Ik hoop dat ze vaak zal wapperen bij activi teiten van uw afdeling." Wieringa kon naast districtsbe stuurder Uijtdewillegen vertegen woordigers verwelkomen van en- De aardappelprijzen blijven met een forse aanvoer toch op peil. Voor een kilo Doré's werd giste ren op de veiling Sint-Annaland maximaal 32 eurocent betaald, te genover 33 vorige week woens dag. Ook de eerste Eigenheimers zijn inmiddels geveild. Hiervoor heeft de handel 62 cent per kilo over, maar deze aardappel is ook het puikje van de zalm. Na Pinksteren experimenteerde de Sint-Annalandse veiling voor het eerst met een middagveiling om de aardappelen zo vers mogelijk te kunnen aanvoeren. Anders zouden er nog vrijdag en zaterdag gerooi de piepers dinsdagmorgen aange voerd worden en dat wilde het be stuur voorkomen. Kwaliteit en daar valt ook versheid onder, staat hoger dan ooit in het vaandel. De middagveiling pakte volgens di recteur D.L. Hage prima uit. „We hadden een prachtige aanvoer van verse aardappelen en de handel was goed vertegenwoordigd. Alles ging vlot weg, dus met dit experi ment hebben we een goede greep gedaan." Hage zei blij te zijn, dat ook giste ren de prijs op peil bleef, ondanks een veel grotere aanvoer dan dins dagmiddag. „Na de valse start van de eerste veiling stabiliseert zich de situatie nu toch. We zouden dit prijspeil twee tot drie weken moe ten kunnen volhouden", aldus de Sint-Annalandse veilingdirecteur. Woensdag 11 juni: Doré 27-32, Première 20-23, Gloria 27, Fries- lander 24-27, Eigenheimer 62, bonken 45, drielingen 11-15, kriel 35-48, aanvoer 260 ton. Dinsdag 10 junirDoré 29-33, Pre mière 23-24, Gloria 25, Frieslan- der 25-27, drielingen 10-11, kriel 25-45, aanvoer 189 ton. kring een jaar geleden op zich nam. Hij hield zich vooral bezig met het van de grond krijgen van werk groepen en was de afgevaardigde van het bestuur in de werkgroep herdenking watersnood. Kempe- neers denkt dat het bestuur wat te zakelijk heeft geopereerd. „Dat was in sommige gevallen wel nodig, maar de creativiteit en de zelfdisci pline op statutair gebied lieten te wensen over." De vice-voorzitter meent dat het imago van Philippuslandt niet on der de affaire zal lijden. „Onze le den en het bestuur zijn actief. En wat heemkunde, historie en het herdenken van feiten betreft, onze werkgroep 'plaatselijke historie' is daar zeer alert op." In ieder geval gaan geplande activiteiten gewoon door. Volgende week staat de kring met een stand op de braderie in Sint-Philipsland. Ook de mede werking aan de viering van hon derd jaar christelijk onderwijs in Anna Jacobapolder ligt op schema. VERVOLG VAN VOORPAGINA Niet uit solidariteit met de andere leden van het dagelijks bestuur, maar vanwege een al langer heer send gevoel van onbehagen en de vrees voor een toenemend aantal heftige confrontaties tijdens be stuursvergaderingen. Daar wil hij niet bij betrokken raken. Overwa- ter blijft zijn functie waarnemen tot er een opvolger is en blijft ook redactielid van het contactblad. „Ik kon niet voorzien dat andere bestuursleden mij zouden vol gen", zegt Goossen over de nu ontstane situatie. Zowel hij als Kempeneers geven hoog op over de manier waarop de secretaris en de penningmeester hun functie hebben vervuld. „Jammer dat het zo loopt, want ik vond het leuk om te doen en ik hang aan dit gebied hoewel ik er nog maar kort woon", zegt Goossen die het voorzitterschap van de nog maar twee jaar bestaande heemkunde- VERVOLG VAN VOORPAGINA De sociaal-democraten verwach ten dat door het nieuwe kabinets beleid meer mensen die een uit kering zullen aanvragen. Hij stelde voor de uitbreiding van de beroepsbrandweer daarvoor te schrappen. Ook vond hij dat de gemeente moest stoppen met de aanleg van poortconstructies (duurzaam veilig) bij de bebouw de kommen. Dat laatste zou 390.000 euro schelen. Van der Linde had twee amende menten en twee moties aan de an dere fracties gestuurd, maar kreeg daar voor geen enkele steun. Een ervan was het aanstellen van een extra ambtenaar op sociale zaken, maar de andere fracties vonden dat een zaak van het college en niet van de raad. „Zelfs een blinde ziet dat de mensen naar de bij stand gedirigeerd worden. Dat moet je niet afwachten," zei hij. Boulogne vond dat de PvdA te hard van stapel liep, Bout vond de motie overbodig. En proefde eruit dat de PvdA nog steeds teleurge steld is omdat de partij niet deel neemt aan de regering. Maar Vethuis vond het wel be langrijk om een beleidsfunctiona ris aan te stellen. Ze wees er op dat de gemeenten een grotere rol zullen worden toebedeeld. Nuis vond dat de PvdA niet mag tornen aan de veiligheid (brand weer). Dat is volgens hem een kerntaak. En wethouder L.J. van Doorn wees de PvdA-er op dat het uitvoeren van verkeersmaatrege len door de rijksoverheid verplicht is. „Als we minder doen, dan lo pen we subsidie mis." De 40-jarige EHBO-vereniging Sint-Maartensdijk kreeg een speciale jubileumvlag. Het bestuur poseert ermee, v.l.n.r. Anne Lupker, Leandra de Graaf, penningmeester Alie Weggemans, voorzitter Alexander Wieringa en secretaris Thea Demming. kele zusterverenigingen en van het Rode Kruis, alsmede wethouder Velthuis. Hij gaf een korte opsom ming van wat de vereniging doet: om het jaar een EHBO-cursus en jaarlijks herhalingscursussen. En kele leden geven al een aantal jaren jeugd-EHBO-lessen op basisscho len in Sint-Maartensdijk en Scher penisse. „Ook proberen we te vol doen aan hulpvragen. Zo kunt u EHBO-leden tegenkomen bij grote en kleine evenementen die in en rond Sint-Maartensdijk worden ge organiseerd." Wieringa noemde het in dat kader jammer dat steeds minder evenementen georganiseerd worden. De vereniging wil - om de EHBO te promoten - actief mee denken en meewerken aan activi teiten. Onder het voorzitterschap van zijn voorganger, Han van Houdt, werden de lesavonden ver plaatst van Haestinge naar het Ro- de-Kruisgebouw, waardoor de hulpverlenende verenigingen in het dorp in één gebouw zitten. Leden zijn en waren actief in de kring, het district en bij gezamenlijke oefe ningen. Deze laatste zijn inmiddels gestopt, er werd aan meegewerkt door het Rode Kruis, alle Thoolse EHBO-afdelingen, de Lotus, de brandweer en de ambulance. On langs oefenden Rode Kruis en EH BO in de Juliana van Stolberg- school. „Een activiteit die her haling verdient", aldus Wieringa. Hij bedankte alle leden die zich als vrijwilliger inzetten. De voorzitter schetste een goed draaiende vereniging waar de leden op een goede manier met elkaar omgaan. Het ledental groeit licht (nu 46 leden en vier donateurs) en financieel zit het - mede dankzij subsidie van de gemeente - goed. Problemen waren er de laatste vijf tien jaar niet. „Dit alles is een ge zonde basis voor de toekomst. Een toekomst die wij als bestuur met vertrouwen tegemoet zien. Op naar de vijftig jaar", besloot voorzitter Wieringa. De leden vierden veertig jaar EHBO Sint-Maartensdijk aan sluitend met een buffet. Morgen en zaterdag zijn een aantal Thoolse tuinen open voor het publiek. Tuinliefhebbers kunnen morgenmiddag en -avond tussen 1 en 9 uur terecht en zaterdag tussen 10 en 5 uur. Het gaat om vier tui nen die al vaker te bekijken waren: bij fam. Balk aan het Zuidplant soen in Poortvliet, fam. Van der Zwan aan de Schelphoekseweg in Poortvliet, fam. Van Gurp aan het Stenepad in Sint-Maartensdijk en fam. Kok aan de Langeweg in Scherpenisse. Op zaterdag kan het publiek bovendien terecht in een vijfde tuin, bij fam. Ligtendag, Oesterstraat 21 in Tholen. „Om te laten zien dat ook een kleinere tuin in een gewone straat de moeite waard kan zijn, wil ik graag mee doen aan de open-tuinendag", laat mevr. Ligtendag weten. Het was smullen geblazen tijdens de haringparty van de Lionsclub Tholen. Het nuttige werd met het aangename gecombineerd want de 250 gasten brachten een bedrag van 4000 euro bijeen voor de vrienden van de Nierstichting. Een zwoele voorjaarsavond, dui zend verse harinkjes, een drankje op zijn tijd en een gezellig achter grondmuziekje vormden vrijdag avond de ingrediënten van een ge slaagde activiteit van de Lionsclub Tholen. Voorzitter A. Meloen sprak over een heerlijke ontmoe tingsavond waarbij bovendien een heel goed doel gesteund werd. Na mens de leden van de Lionsclub mocht hij de vice-voorzitter van de vrienden van de Nierstichting, mevrouw Van Dijk-Sturm, een laptop aanbieden. Deze draagbare computer zal worden gebruikt door patiënten die gedialyseerd worden. Verder kon Meloen mee delen, dat de vrienden van de Nierstichting ook nog een bedrag van 4000 euro krijgen voor de aanschaf van een dialysecamper. „Dit bedrag is behalve door de le den van de Lionsclub ook door sponsorbijdragen van het Thoolse bedrijfsleven bijeen gebracht", benadrukte de heer Meloen. De opbrengst viel bovendien verras send hoog uit omdat de haring ge schonken werd door vishandel De Eendracht en vishandel Frans Bout uit Tholen. Mevrouw Van Dijk-Sturm was zeer ingenomen met de mooie geste. Zij gaf in haar dankwoord nog eens aan, hoe af hankelijk nierpatiënten zijn van goede dialysevoorzieningen in de buurt. „We hopen nog dit jaar vol doende geld bijeen te hebben om tot de aanschaf van de tweede Ne derlandse dialysecamper over te gaan. Door inzet van zo'n mobiele dialysevoorziening krijgen nierpa tiënten veel meer bewegingsvrij heid. Deze mensen kunnen nu eenmaal niet zonder frequente be handelingen. Het is echter een he le opgave om de benodigde finan ciële middelen bijeen te krijgen. Alleen met de inrichting van een dialysecamper is al een bedrag van 80.000 euro gemoeid. De bij drage die ik vanavond van u in ontvangst mag nemen, is dan ook zeer welkom. Hartelijk dank hier voor", aldus de afgevaardigde van de vrienden van de Nierstichting. Veel tevreden gezichten dus bij zowel de gasten als bij de mensen van de Nierstichting. De verse ha ring, die door medewerkers van de twee Thoolse vishandelaren werd geserveerd, vond gretig aftrek. Voor mensen die niet zo gechar meerd zijn van vis zijn er kiphap jes. Er is in de knusse binnentuin van de Gasthuiskapel volop gele genheid voor het aanhalen en on derhouden van (zakelijke) contac ten en de leden van de Lionsclub steken zelf een handje uit de mou wen om het de bezoekers naar de zin te maken. Peter Priem, die als voorzitter van de activiteitencom missie van de Lionsclub Tholen een groot aandeel had in de voor bereiding van deze avond, is zeer tevreden over het verloop van de eerste haringparty. „We hebben dan ook werkelijk alles mee" zo geeft hij toe. „Schitterend weer, een prachtige locatie en meer dan voortreffelijke steun van spon sorende bedrijven uit onze ge meente. Behalve onze traditionele winteractiviteit, openhaard hout zagen en verkopen, zullen we ze ker ook volgend jaar weer iets in deze opzet op touw gaan zetten. Het is voor ons als leden van de Lionsclub heel dankbaar werk, de mensen vinden het heel gezellig en bovendien steunen we er iedere keer weer een heel goed doel mee." De kruisverenigingen Dinteloord/De Heen Nieuw-Vossemeer zijn een ledenwerfactie begonnen op Tholen. „Een soortgelijke kruisvereniging is daar niet actief. En sommige inwoners maken nu al gebruik van onze diensten", licht mevrouw L. Möhlmann van de overkoepelende regio nale kruisvereniging West-Brabant het initiatief toe. D.J. van Zwoll van Oosterschelde Thuiszorg in Goes is er niet blij mee.Je brengt mensen in verwarring", zegt hij. Bij de inwoners van Tholen viel on langs een brief in de bus van de re gionale kruisvereniging West-Bra bant. De organisatie presenteert zich daarin als een 'makelaar in zorg en kennis over zorg' met een diensten- en servicepakket dat veel voordelen biedt. Daarvan kan gratis, of tegen bepaalde kortingen, ge bruik worden gemaakt. Genoemd worden pedicure-, kapper-, klussen- maaltijden- en uitleenservice, gra tis gebruik maken van rolstoelen, cursussen op het gebied van onder andere gezondheid en opvoeding, en artikelen in de kruiszorgwinkels (media health care). Het in Roosen daal gevestigde verenigingsbureau (waarbij 26 plaatselijke verenigin gen zijn aangesloten) verstrekt in formatie en voorlichtingsmateriaal en bemiddelt bij klachten. De plaat selijke verenigingen proberen onder meer de wijkgebouwen overeind te houden. De brief meldt dat in Nieuw-Vossemeer weer een consul tatiebureau en uitleen van artikelen mogelijk worden als er voldoende deelname is, ook vanuit Tholen. Mensen worden opgeroepen om lid te worden. „We zijn géén thuiszorg organisatie, maar voor niet-ABWZ taken kunnen mensen bij ons te recht. Soms kunnen wij iets leveren wat elders niet beschikbaar is", al dus mevr. Möhlmann. Oosterschelde Thuiszorg is niet ge lukkig met deze actie, blijkt uit de re actie van Van Zwoll. „Het gaat om dingen die al sinds jaar en dag op Tholen geleverd worden. Maar pas als iemand iets nodig heeft, verdiept die zich in de mogelijkheden." Vol gens Van Zwoll brengt de Brabantse organisatie de mensen in verwarring. „Wij hebben een kantoor in Sint- Maartensdijk. Op zeven plaatsen zijn er consultatiebureaus, we organise ren cursussen, de uitleen van hulp middelen en warme maaltijden. Een een rolstoel krijg je bij ons ook gra tis." De Zeeuwse instelling - waarin een aantal jaren geleden de kruisver eniging is opgegaan - heeft de Bra bantse organisatie in een brief van haar bezwaar op de hoogte gesteld. Langs veertien boerderijen op Tho len en Sint-Philipsland voert zater dag een excursie die is georgani seerd door Heemschut Zeeland. Ruim zestig deelnemers maken per bus een rondje over beide eilanden. Op het programma staan villa Stadszicht, Luchtenburg en 't Huis Vermuyden bij Tholen, de Schelp- hoek bij Poortvliet, Reigersburg en de Rampaert bij Sint-Maartensdijk, Nooit Gedacht, Ravensoord en Jo hanna Maria bij Sint-Annaland, Candia Tholen, de Enige Dochter bij Oud-Vossemeer, Hollands Hoe ve bij Sint-Philipsland, Nicke en Rumoirt bij Anna Jacobapolder. Ook het oude stoomgemaal bij de Schelphoek, een boerderijtuin en de eendenkooi in Anna Jacobapolder staan op het programma. In streek museum De Meestoof wordt de lunch gebruikt en de expositie 'Boe ren op goede gronden' bekeken. Het uitstapje, dat een volle dag in beslag neemt, is georganiseerd in het kader van het Jaar van de boer derij. In de gemeente Tholen zijn er 19 restaurants die werkgelegenheid bieden aan 109 mensen. Dat blijkt uit gegevens van de Kamer van Koophandel. Dat deze horecasector op Tholen relatief heel klein is, blijkt uit de vergelijkingen met an dere Zeeuwse regio's. Schouwen- Duiveland bijvoorbeeld telt 72 res taurants, die werk bieden aan 485 mensen. De Bevelanden hebben er 94 met 601 personeelsleden, Wal cheren 133 met 1059 medewerkers en Zeeuws-Vlaanderen is de meest bourgondische regio - vlakbij Bel gië gelegen is dat ook niet zo vreemd - met 136 restaurants en 883 personeelsleden. De Thoolse vishandelaar Kees Ba zen was gisteren één van de tien visdetaillisten uit Nederland die het zeebanket serveerden op de nationa le haringparty op het terrein van kasteel Nyenrode te Breukelen. Dit evenement, dat voor de 42ste keer werd gehouden, trekt zo'n 800 men sen uit de politiek, het bedrijfsleven en de showbusiness. Het thema was dit keer cultuur en visserij. Een jury beoordeelde de tien vishandelaren op de onderdelen schoonmaken en presentatie. De nieuwbouw van Busmaritiem zal de massaliteit van het bouw- loopt daarmee vertraging op, want de provincie wil de verklaring van geen bezwaar niet verstrekken, voordat de aanvullende gegevens binnen zijn. Op de plaats van het gesloopte koelhuis komt een forse loods van 75 x 50 meter met een hoogte van 11 m. Achter deze loods is nog een buitenstalling die blijft bestaan. Volgens de provincie maakt de nieuwbouw ,een grote in breuk op het open landelijk gebied van de Joanna Mariapolder.' Alleen aan de oost- en zuidkant wordt een beplantingsstrook van 6 7 m aangegeven, maar aan de oostzijde loopt die niet volledig door tot aan de Koelhuisdreef. Door het bouwplan in westelijke richting te verschuiven, ontstaat voldoende ruimte voor een volledi ge inpassing, ook bij de ingang van het terrein. De provincie wil een groenstrook van 10 m gezien het omliggende open, agrarisch ge bied. Een nieuwe, zogenaamde ro de (bedrijvigheid met bebouwing) ontwikkeling mag niet storend zijn voor het landschap. Aan de noord kant is in het geheel geen groen strook gepland, terwijl ook van de ze kant een direct zicht bestaat op de forse bebouwing. Ook aan de westkant (haven, Oosterschelde) plan volgens de provincie sterk op vallen. Hier is een opgaande rand- beplanting op enkele plaatsen gewenst. Positief noemt de provin cie het gebruik van horizontale profielen met terracotta kleur dak. wat in het landelijk gebied herin nert aan een traditionele boeren schuur. De strenge landschapseisen komen volgens het provinciaal bestuur echter pas aan bod, wanneer Bus maritiem voldaan heeft aan de ei sen van de Vrom-inspectie. Die vraagt een meer gedetailleerde on derbouwing, waaruit de behoefte aan meer watersportbedrijven blijkt. De inspectie vindt zelfs, dat er nationaal ruimtelijk beleid bij betrokken moet worden. De Vrom-inspectie constateert, dat er voor nieuwe bedrijven aan de Koelhuisweg onmogelijk is om het noordelijk perceel te bereiken, zon der over de grond van Busman te gaan. In de structuurvisie voor de Sint-Annalandse haven wordt eèn representatief bedrijventerrein ge vraagd. Eis is verder een groten deels gesloten bouwblok (gevel- wand) aan de oostkant en met eèn botenstalling wordt niet aan die voorwaarde voldaan, zegt (le Vrom-inspectie. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 5