Titel voor dames Ruucstoppelen 2 Schutters verdelen de kringbekers Thoolse jeugd loopt niet warm voor demonstratie vechtsporten Meer wandelaars in Vossemeer Junioren brandweer Sint-Philipsland eerste in Bergen op Zoom Nardi Bos loopt naar Parijs Koersballen De Feijter: 'uitstel verbouw van Haestinge kapitaalvernietiging' Donderdag 22 mei 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Tennis Een dertiental jongelui kwam zaterdag naar de middag over vechtsporten die Joth had opgezet in de Wellevaete in Sint-Annaland. De organiserende jongeren waren te leurgesteld over die geringe belangstelling. Degenen die wél kwamen, beleefden een plezierige middag. Ze kon den ruiken aan (kick)boksen, karate en jiujitsu. „Het was heel anders dan ik vooraf had gedacht, maar beslist leuk om dit een keer te doen", reageerde een van de deelne mers. Drempel Ruim 52% tekent petitie gemeentehuis Blusstofploeg doet jury versteld staan Fractievoorzitters Andere prioriteiten Burgerparticipatie ah, A&> .7* Het tweede damesteam van De Ruucstoppelen uit Sint-Philips- land is kampioen geworden. De heren van Sint-Annaland zijn nog altijd niet zeker van de titel of promotie, terwijl het eerste da mesteam ernstig rekening houdt met degradatie uit de hoofdklas se. Ruucstoppelen 2 kon de laatste wed strijd, tegen Sjef 2 uit Aardenburg, spe len zonder stress want het was al zeker van het kampioenschap in de derde klas se. Het team won met 3-1 en na afloop waren er bloemen en champagne. In de eerste partij ontwikkelde zich voor Mad- dy Filius en Rian Baauw een spannende en gelijkopgaande strijd. Met een derde set beslisten zij die in hun voordeel (6-3, 4-6, 6-4). Anja Koldijk en Riet Sonder- meijer verloren in een marathonpartij. De eerste set was een tie-break (8-10) en dus 6-7, de tweede ging in 2-6 verloren. Hierna wonnen Filius en Koldijk met 6- 4 en 6-3. Ook Liesbeth van Dijke en Rian Baauw wonnen hun partij eenvou dig (6-2, 6-3). Rietje Verwijs maakte ook deel uit van dit kampioensteam. Na de 1-3 nederlaag tegen De Golfbre ker uit Zoutelande is het voor de dames van Sint-Annaland afwachten. Het duel tussen de beide overige degradatiekandi daten - Westerschouwen en Kruiningen - moet wel erg gunstig aflopen willen de Tholenaren niet uit de hoofdklasse de graderen. Het regende maandag de hele dag, wat de kunstgrasbaan moeilijk be speelbaar maakte. Hanna Moerland en Marrie Quist kwamen totaal niet in hun spel en verloren kansloos (6-1, 6-2). Willy de Rijke en Corrie Bazen verging het niet anders (6-2, 6-0). De partij van Bazen en Quist was niet veel beter (6-1, 6-1), maar gelukkig voor de Sint-Anna- landers sleepten De Rijke en Moerland in een spannende driesetter nog een punt in de wacht. Ruucstoppelen 1 behaalde in de laatste competitiewedstrijd, tegen Terneuzen, de volle winst. Maar ook naaste concur rent Hoek won met 3-1, zodat de Sint- Philipslandse dames de titel - met één punt verschil - aan hun neus voorbij za gen gaan en eersteklasser blijven. Het waaide flink toen de partijen gespeeld werden, maar Betsie Huijsmans en Leni Verwijs hadden er geen last van. Ze wonnen simpel met 2-6 en 1-6. Elly van Dijke en Anja Jansen hadden veel meer moeite, en mede door de buien werd het een rommelige partij. De eerste set ver loor het tweetal (6-2), in de tweede kon den ze na een 3-3 tussenstand uitlopen (3-6) en in de derde ging het steeds beter en die wonnen ze ook (2-6). Vervolgens wonnen Huijsmans en Jansen vrij ge makkelijk (3-6, 1-6). Verwijs en Van Dijke hadden veel tegenstand, verspeel den een 3-5 voorsprong, maar pakten de eerste set toch met 5-7. Ook de tweede set ging gelijk op, maar bij 3-3 braken de Sint-Philipslanders hun tegenstanders en wonnen met 3-6. Het derde team van De Ruucstoppelen kwam met drie punten terug uit Bruinis- se en eindigde als tweede in de poule. Ondanks de harde wind hadden Lia van Dijke en Joke Bomas in hun partij geen moeite met de tegenstander (6-2, 6-1). Anja Everaers en Els v.d. Giesen hadden het lastiger. In de eerste set kwamen ze 2-5 achter, het werd 5-5 en uiteindelijk besliste tegenstander Bruten de tie-break in zijn voordeel. De tweede set ging naar de Ruucstoppelen (6-2), maar de derde moest bij een 4-4 tussenstand uit handen worden gegeven (4-6). Daarna was het de beurt aan Bomas en Everaers. De eer ste set pakten ze gemakkelijk (6-0), maar in de tweede verslapte de concen tratie. Het werd 5-5, maar uiteindelijk wonnen de Sint-Philipslanders met 7-5. Van Dijke en Van der Giesen wonnen eveneens hun eerste set (6-2), maar in de tweede speelde de tegenstander beter, er waren lange railey's en via de tie-break ging het punt naar Bruten. In de beslis sende derde set vocht Ruucstoppelen voor wat het waard was. Van der Giesen stond inmiddels zo'n 3,5 uur op de baan en had twee tie-breaks achter de rug. Beide dames haalden het onderste uit de kan. Bij 4-4 won Van Dijke haar service, vervolgens braken ze de service van Bruten en wonnen met 6-4. Ook het tweede team van Sint-Annaland is op de tweede plaats geëindigd. Het klopte in de laatste wedstrijd Tiola 2 uit IJzendijke met 4-0. Trijnie Goedege- buure en Carina Droogendijk hadden in hun partij weinig moeite met de tegen stander (6-2, 6-1). Ook Yvonne Tebbens en Gerda van Vossen maakten binnen drie kwartier korte metten met de oppo nenten (6-0, 6-0). Daarna won ook de combinatie Droogendijk en Van Vossen (6-2, 6-0). Maar Tebbens en Jacqueline Bruijnzeel lieten in de tweede set een steek vallen, zodat een derde set nodig was. Met 6-0 voor Sint-Annaland was het snel beslist. De heren van Sint-Annaland delen de koppositie met Pagnevaart 2. Er is nog één wedstrijd te gaan en ook de nummer drie, Zuidland, doet nog mee. Dus is er nog vanalles mogelijk. De beide koplo pers deelden zondag de punten. Aijan Mosselman won de eerste partij eenvou dig (2-6, 3-6), maar Curtis Goedege- buure verloor in een spannende drieset ter (6-4, 4-6, 6-2). In de volgende partij nam Luud van Dijke een voorsprong, maar zijn tegenstander dwong een tie break af en daarin trok de Sint-Annalan- der aan het langste eind (6-7). In de tweede set was de concentratie minder, Van Dijke verloor met 6-1, maar knokte zich in de derde set terug en zegevierde met 4-6. René Moerland verloor de laat ste enkelpartij (6-1,6-2). Zo stond het 2- 2 en moesten de dubbels de beslissing brengen. Mosselman en Moerland won nen na een lange en spannende partij in drie sets (4-6, 3-6, 4-6). Maar Van Dijke en Goedegebuure kwamen er in hun par tij niet aan te pas (6-3, 6-0) zodat de eindstand 3-3 was. Meer dan vijftig leden streden de afge lopen week in Sint-Annaland om de clubtitels in het dubbelspel. De wed strijden konden, op een half uurtje na, volgens de planning afgewerkt worden ondanks het wisselvallige weer. In een spannende finale bij de heren bleven Yoek Godvliet en Theo van 't Hof de baas over Aijan Mosselman en Peter Scherpenisse (6-4, 6-4). In de mix-finale stonden de geplaatste nummers een en twee tegenover elkaar. Yoek Godvliet en Marion van Houdt pakten de eerste set in een tie-break, nadat Marrie Quist en Thijs Fase zes setpunten niet hadden be nut. De tweede set was voor Quist en Fase en zij wonnen ook de derde vrij gemakkelijk (6-1). In de damesfinale moesten Esther en Ellen den Engelsman het opnemen tegen de routiniers Hanna Moerland en Willy de Rijke. Laatstge noemden wonnen met twee keer 6-4. Prinses Juliana uit Scherpenisse heeft de kringbekers gewonnen op de onderdelen geweer en karabijn, de gelijknamige schietvereniging uit Sint-Annaland won op pistool en bij de jeugd. De wedstrijd van schut- terskring Tholen is donderdag, vrijdag en zaterdag gehouden op de baan van Prinses Beatrix in Stavenisse. Tijdens de kringwedstrijd konden alle deelnemers 15 achtereenvol gende schoten lossen en tien proef- schoten. Geweer liggend werd op de 12-meterbaan verschoten, even als de jeugd met het luchtgeweer. Voor pistool en karabijn staand was de afstand 10 meter. Met 31 deelne mers was de categorie geweer het meest in trek. Op karabijn werden 20 deelnemers genoteerd, op pistool 11 (niemand van Scherpenisse) en bij de jeugd slechts zes. Prinses Beatrix was bij deze laatste catego rie niet vertegenwoordigd. Op de personele baan (individuele schut ters) waren geldprijzen te verdie nen. Wegens geringe deelname wer den bij geweer de klassen H en A samengevoegd, en bij pistool zowel de klassen B en C als en F. De re sultaten van de vier beste schutters per discipline per vereniging waren bepalend voor de korpsprijzen, de kringbekers. De prijswinnaars zijn als volgt: KORPSEN. Geweer. 1Scherpenis se 570 p, 2. St.-Annaland 565 p, 3. Stavenisse 560 p. Karabijn. 1Scherpenisse 557 p, 2. Stavenisse 540 p, 3. St.-Annaland 528 p. Pistool. 1. St.-Annaland 486 p, 2. Stavenisse 474 p. Jeugd. 1St.-Annaland 515 p. PERSONEEL. Geweer. Klasse H/A: 1. C. Boot, Anl, 146 p; 2. J. Poot, Sch, 145 p; 3. M. Schot, Svn, 144 p; 4. J.A. van Tiggele, Sch, 143 p. Klasse B: 1. J. van Tiggele, Sch, 141 p; 2. J. Verwijs, Sch, 140 p; 3. J. Bruijnzeel, Anl, 139 p. Klasse C: 1. H. Bijnagte-Lindhout, Sch, 140 p; 2. W. de Graauw, Sch, 135 p. Klasse D: I.E. Goedegebuure, Anl, 128 p. Karabijn. Klasse A: 1. T. Geuze, Sch, 141 p; 2. G. Bolier, Sch, 139 p. Klasse B: 1. N. Tijssen, Sch, 140 p; 2. A. Moerland, Sch, 137 p. Klasse C: 1. G. Gunter, Svn, 136 p. Klasse D: 1H. v.d. Graaf, Svn, 136 p; 2. J. Poot, Sch, 133 p. Pistool. Klasse B/C: 1. A. Menhee- re, Anl, 135 p; 2. M.L. Dorst, Svn, 130 p. Klasse E/F: 1. A. Vaders, Anl, 117 p; 2. L. Hage, Svn, 105 p. Jeugd. Klasse 1: 1. Jan Willem Bij- nagte, Sch, 136 p. Klasse 2: 1. San- der Elenbaas, Sch, 131 p; 2. M. Goe degebuure, Anl, 126 p. De 39-jarige Nardi Bos uit Sint- Maartensdijk doet woensdag mee met de Roparun van Rotterdam naar Parijs, een afstand van 520 km. Vorig jaar ging er 2,6 miljoen euro naar de extra verzorging van kankerpatiën ten en hun familie, en de 170 teams met elk 8 lopers proberen opnieuw een royale bijdrage aan dit goede doel te kunnen geven. Voor Nardi Bos en zijn collega Marcel Israël uit Vlissingen wordt het woensdag spannend, want het is hun eerste Ro parun. „We waren eerst reserves, maar omdat er een aantal mensen af viel, kunnen we toch meedoen. Ge lukkig hebben we aan alle trainingen meegedaan", vertelt Nardi Bos. In maart liepen zij al de pre-Roparun van Capelle a/d IJssel naar Port Zé- lande over 100 km en in Papendrecht werd 15 km afgelegd. Ook deden de twee nog mee aan een nachttraining. Bos loopt twee keer per week, doet mee aan prestatielopen en liep de halve marathon van Roosendaal. Beiden werken bij Budelpack in Poortvliet die als hoofdsponsor op treedt van het team Moller 2001Jan Oudesluijs uit Sint-Maartensdijk deed eerder bij die ploeg mee. „Met 8 lopers, 4 fietsers, 2 masseurs, chauffeurs, e.d. bestaat ons team wel uit 25 mensen", aldus Nardi Bos. „We lopen steeds in groepjes van 3 man, die in estafettevorm 1,5 km lo pen totdat we aan de 40 km zijn; daarna komt de volgende groep. Woensdagmiddag om half drie ver trekken we in Rotterdam en om kwart voor zeven passeren we de wisselplaats Philipsdam/Rijksweg bij Sint-Philipsland op weg naar Steenbergen/Bergen op Zoom, waar we om acht uur denken aan te ko men. Vrijdagmorgen tussen zes en zeven uur hopen we in Parijs te arri veren en dan draagt het Mollerteam 20.000 euro over aan de stichting Roparun." Bij het jiujitsu laat Chantal van Prooijen zien hoe een bepaalde greep uitgevoerd wordt. Het idee van een paar meisjes om iets te doen rond het thema zelfver dediging, kreeg gestalte in deze middag over vechtsporten, vertelt Ralf Smits uit Stavenisse. Hij is één van de Joth-leden die dit onderdeel organiseren. De totale groep van de jongerenorganisatie Tholen is in drie kleinere groepen opgesplitst die - vanzelfsprekend in samen spraak met de rest - ieder zelfstan dig een activiteit kunnen regelen, legt Hermen Geluk uit Sint-Philips land uit. De jongeren werken het idee volledig uit, benaderen men sen om iets te demonstreren of les te geven, maken posters en persbe richten, kleden de zaal aan en rege len het programma. Daarvoor heb ben ze een training gevolgd via Sportpunt Zeeland in het kader van WhoZnext, de landelijke campagne gericht op het bevorderen van jeugddeelname aan sport en bewe gen. Voor de middag in Sint-Annaland is als slogan bedacht: 'Kom maar op!!!!!!!!!' (de negen uitroeptekens staan voor de negen Thoolse woon kernen). Als aan het begin blijkt dat de animo gering is, gaan de Joth-Ie- den het dorp door op zoek naar jon geren om hen over te halen naar de sportzaal te komen. In de zaal wor den eerst enkele demonstraties ge geven. Het onderdeel judo is ge schrapt omdat van de Thoolse ver enigingen niemand beschikbaar was doordat elders toernooien waren. Karate is de vervanger, waarbij Theo Fase uit Stavenisse instructie geeft, geholpen door drie jeugdige Thoolse karateka's van sportschool Umo die wekelijks in Halsteren trai nen. Voor het (kick)boksen is con ciërge Iwan de Groot van 't Rijks in Bergen op Zoom aangetrokken, die een eigen vechtsportschool heeft. En het onderdeel jiujitsu neemt Chantal van Prooijen voor haar re kening. De Cios-studente vervult een stageopdracht bij Joth. In drie groepen verdeeld gaan de jongeren - hoofdzakelijk meisjes - zelf aan de slag. De Joth-leden doen ook mee, zodat er toch een 25-tal bezig zijn. Gaandeweg de middag komen er groepjes jongelui een kijkje nemen vanaf de tribune. Slechts twee jongens zijn over te halen om alsnog mee te doen. „Dat was twee weken geleden bij de street- en breakdance in Tholen ook het geval. Er is kennelijk een zeke re drempelvrees", zegt Louise Vleugel die het project namens de gemeente begeleidt. Ondertussen hebben de jongelui het best naar de zin. Hen worden een voudige grepen en technieken ge toond, die ze daarna in tweetallen zelf mogen proberen. Regelmatig wordt de link gelegd naar zelfver dediging voor het geval men wordt lastiggevallen. Soms liggen de jon gelui echt in een deuk als een greep maar half lukt of een komische situ atie oplevert. Bij het jiujitsu wordt Ralf Smits 'onschadelijk gemaakt' met een klem die ook uitsmijters in discotheken wel toepassen op ver velende bezoekers. En bij het kara te besteedt Fase veel aandacht aan de juiste houding. Al met al is het leerzaam voor de jongelui. „Ik vind dit een heel goed initiatief en daar om ben ik graag gekomen om een demonstratie te geven", zegt De Groot. Voor de organisatie blijft het sneu dat de jongeren het laten afwe ten. „Maar laat ze niet zeggen dat er nooit iets voor hen te doen is", vindt Femke van Hoorn van Joth. Uit de hele gemeente Tholen heeft ruim 52% van de huishoudens de petitie getekend waarin de raad wordt gevraagd om het besluit tot de bouw van een nieuw gemeen tehuis in Tholen te heroverwegen en te annuleren. Dat was giste renmiddag de tussenstand, nadat nog niet alle formulieren waren geteld. De initiatiefnemers C. Rijnberg en mevr. L. van Gorsel zullen de petitie morgenmiddag aan burgemeester W. Nuis en se cretaris S. Nieuwkoop overhandi gen. De hoogste score heeft Stavenisse, waar 77 van de huishoudens de petitie tekende. De laagste score heeft Tholen met 22% maar daar is het aantal woningen ook het grootst. Sint-Maartensdijk is tweede met 72%. Scherpenisse volgt met 68%, Poortvliet met 62%, Sint-Philipsland met 56%, Sint-Annaland met 51%, Anna Jacobapolder met 31%, Oud- Vossemeer 27% en Tholen 22%. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1. C. van Gorsel en W. Bijl 36 p; 2. mevr. C. van Mierlo en mevr. T. Goode 30 p; 3. mevr. A. Poot en mevr. C. Free 22 p; 4. A. Wielaard 18 p; 5. mevr. L. v.d. Klooster en mevr. L. Verschoor 17 p; 6. mevr. G. Verwijs en J. Nijstad 6 p. Meulvliet: 1. W. Schot en R. Bolier, én T. Goode en G. Bolier 38 p; 3. B. Schot en R. Vroegop 33 p; 4. L. Verschoor en J. Bos 28 p; 5. D. Lindenberg en L. van Bale 22 p. Tholen stad: 1L. Soomers 30 p; 2. N. Moerkerken 28 p; 3. mevr. R. Nagtegaal 21 p; 4. mevr. Y. Verkamman 14 p; 5. J. Geuze 12 p; 6. W. Scherpenisse en R. v.d. Houten 11 p; 8. mevr. C. Wilsing 7 p; 9. mevr. A. Scherpenisse 5 p. Oud-Vossemeer 15 mei: 1. mevr. L. van Poortvliet 32 p; 2. mevr. C. van Mierlo 26 p; 3. mevr. D. van Dijke 19 p; 4. mevr. M. v.d. Zande 16 p; 5. mevr. A. Bosters 15 p; 6. W. Lindhout en mevr. C. Scheenhart 14 p. 20 mei: 1. mevr. N. Minheere en W. Lindhout 28 p; 2. mevr. C. van Mierlo en mevr. D. van Dijke 27 p; 3. mevr. C. Lindhout en mevr. M. v.d. Zande 24 p; 4. mevr. L. van Poortvliet en mevr. A. Bosters 22 p; 5. mevr. T. Ravensteijn en mevr. C. Scheenhart 18 p. Een tijdje voordat de wandelaars in Oud-Vossemeer maandag op pad gingen voor de vierdaagse hield het op met regenen. En een maal vertrokken, brak zelfs de zon nog door. De organiserende wandelsportclub Vosmeer kon zo doende 159 deelnemers verwelko men en dinsdag kwamen er nog acht bij (dus totaal 167). Daarmee zit het aantal in de lift, want vorig jaar werden 145 wandelaars gere gistreerd. De oudste deelnemer is de 76-jarige Ko Havermans. Drie groepen zijn er dit keer: basis school De Ark met 17 en gymver eniging Spido met 35 deelnemers, en nieuw is de Sint-Anthonius- school die 38 wandelliefhebbers op de been brengt. Van de deelne mers kiezen er 27 voor de 10 kilo meter, de rest vindt 5 kilometer voldoende. Naast Vossemeerders doen er mensen mee uit Poort vliet, Tholen en Bergen op Zoom. Het is de 22e keer dat in Oud-Vos semeer een avondwandelvier daagse wordt gehouden, de voet balclub nam in 1982 het initiatief. Maandag voerde de route vanuit vertrekpunt café Hof van Holland via de Kaiisbuurt langs de zeedijk via de Hiksweg terug, waarbij de langere afstand een draai maakte via de Krabbenkreekweg en Broeksedijk. Dinsdag ging het met af en toe een spatje regen richting Boshoeveweg (en de 10 km door de Rooiandpolder), gis teren ging de langste afstand naar Nieuw-Vossemeer en de kortere richting Zoetendijk waarbij de nieuwe wijk Welhoek werd mee genomen. Vanavond wandelt men naar de Leguitpolder (en de 10 km naar Tholen), waarna de deel nemers door muziekvereniging OVM worden begeleid vanaf de Veerstraat. Wandelsportclub Vosmeer orga niseert van 16 tot en met 19 juni een wandelvierdaagse in Tholen. Zowel de junioren als de adspiranten van de Sint-Philipslandse jeugd brandweer hebben zich geplaatst voor de gewestelijke wedstrijd. Zater dag eindigden ze in Bergen op Zoom respectievelijk ais eerste en derde. Of de Sint-Philipslanders 14 juni in Ede in actie komen of 21 juni in Burgh-Haamstede, is nog de vraag. Bij de junioren was Marthijn Mol de beste van alle tien pompbedieners en bij de adspiranten Pieter Ver wijs de beste bevelvoerder. De Sint-Philipslandse junioren won nen met 842 punten, twaalf meer dan Waalre. Ze kregen een melding van brand op het terrein van de Bruyn- zeelfabriek. Eerst moest een hinder- nisbaan worden gedaan. Daarna be gon de verkenning door bevel voerder Joost Kunst en de aanvals- ploeg Richard en Jorian van Duuren. Ondertussen zorgden Jan-Willem Kempeneers en Hubrecht van Har- berden (blusstofploeg) samen met Marthijn Mol voor het afleggen van de slangen voor de waterwinning. Dit laatste team vormde zo'n goed geoliede machine dat de jury er ver steld van stond. „Dit maken we zel den mee", zei één van de juryleden na afloop. De blusstofploeg werd tot de beste van allemaal uitgeroepen en ook de pompbediener kreeg die kwa lificatie. De brand was snel gevon den en de inzet gebeurde op de juiste manier, zodat binnen achttien minu ten de brand was geblust en de ploeg weer inzetbaar werd gemeld. De adspiranten werden geconfron teerd met een brand in een slooppand op het terrein van Vrederust. Dat bleek een lastig pand, met een lange aanvalsweg binnenin het gebouw, zo kreeg bevelvoerder Pieter Ver wijs te horen van een 'klusjesman' die aan het pand aan het werk was. De aanvalsploeg (Pim v.d. Est en Evert-Jan Geluk) voerde een eerste binnenverkenning uit, en ondertus sen zorgden Emiel v.d. Est en Mau- rits v.d. Velde samen met pompbe diener Coen Noorthoek voor de waterwinning. Dat was snel gere geld en toen kon ook de blusstof ploeg gaan verkennen. De brand werd snel gevonden, achterin het pand met een uitbreiding op de eer ste verdieping. Toen konden de stra len worden ingezet en binnen enke le minuten was de brand geblust. Het optreden leverde Sint-Philips land de derde plaats op in een deel nemersveld van twaalf ploegen. Met 874 punten bleven ze 26 pun ten achter winnaar Zwijndrecht. De winnaars van de gewestelijke wedstrijden strijden in september in Vlissingen om de Nederlandse titel. VERVOLG VAN VOORPAGINA laatste pet op, zegt hij dat er toch sprake is van een 'volwaardige be handeling' van de kadernota, hoewel de vergadering van de commissie middelen dan geschrapt is. Klippel kan nu als fractievoorzitter in de commissie algemeen bestuur het woord voeren over de bezuinigingen en in de commissie middelen had hij dat aan zijn financieel specialist H. Geluk moeten overlaten. Die speelt volgens Klippel nu geen tweede vi ool. „Er is woensdagavond inbreng van iedereen mogelijk." Een aantal in de kadernota genoemde bezuinigingen zijn verder: - aflopen wachtgeld 30.000 euro - verbeteren parkeersituatie 100.000 euro - visie ruimtelijke ordening 100.000 euro - niet instellen onafhankelijke com missie bezwaar en beroep 60.000 eu ro - niet vullen van fractieondersteuning 60.000 euro - muziekoefenlokaal 35.000 euro - subsidiebeleid 239.550 euro. Voorzitter J. de Feijter van de stich ting Haestinge noemt het uitstel 'een slechte zaak.' Hij vreest voor kapi taalvernietiging omdat je het gebouw niet tot na 2007 zo kunt laten staan. „Er moet volgend jaar wat aan het schilderwerk gebeuren. De riolering is stuk en ook het opknappen van de toiletruimte kun je niet blijven uit stellen. Vorig jaar hebben wij al 600.000 euro gevraagd omdat er een heleboel investeringen op ons afko men. In een brief aan de raadsfracties zullen wij hen op de gevolgen wij zen, wanneer ze de aanpak van Haes tinge tot na 2007 uitstellen", aldus voorzitter De Feijter. Niet de commissie middelen, maar de commissie algemeen bestuur be handelt woensdagavond de kaderno ta. Dit komt door het feit, dat de zes fractievoorzitters in twee bijeenkom sten al gezamenlijk over de bezuini gingen hebben gesproken, nadat b. en w. in eerste instantie hadden zitten strepen. De fractievoorzitters kwa men met een aantal aanvullende be zuinigingsvoorstellen, maar ander zijds werden door het college voorgestelde ombuigingen ongedaan gemaakt. B. en w. hebben dat 'gro tendeels' overgenomen. Niet bijvoor beeld bij het door de fractievoorzit ters schrappen van 1 personeelslid voor het bestuursinformatiesysteem. De fracties vinden dat de huidige af deling voorlichting dat moet kunnen behappen, maar volgens het college is dat onmogelijk. Per saldo is in 2004 voor ruim 900.000 euro aan beleid opgenomen dat niet voorzien was in het raadspro- gramma Kleur Bekennen. In 2007 wordt dat zelfs 1,8 miljoen euro. Deels komt dit door wettelijke ver plichtingen en uitgaven voor sociale zaken, anderzijds door intensivering van bestaand beleid en het ontwikke len van nieuw beleid. In 2004 wordt totaal 890.000 euro omgebogen, in 2005 stijgt dat tot 1.286.000, in 2006 tot 1.335.000 en in 2007 zullen de bezuinigingen een bedrag van 1.625.000 euro bereiken. De begroting speelt dan quitte, ter wijl er volgend jaar nog een over schot van 203.000 euro verwacht wordt na verwezenlijking van alle ombuigingen. Het gaat allemaal om ramingen en bijzonder onzeker is nog, wat het nieuwe kabinet met de uitkeringen aan de gemeenten gaat doen. De zo genaamde meicirculaire, waarmee de gemeente altijd rekening houdt voor het maken van de nieuwe begroting, komt nu pas eind juni. Op basis van gegevens van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten heeft Tholen al met vier ton minder rekening gehou den. De bezuinigingen ten aanzien van personeel (200.000 euro) en het oud archief (170.000 euro) zijn door de fractievoorzitters voorgesteld, maar inmiddels door b. en w. wel overge nomen. „Wij hebben de ideeën van het college over de bezuinigingen be keken, maar de prioriteiten soms an ders gesteld", zegt SGP-fractievoor- zitter M.J. Klippel, tevens voorzitter van de commissie middelen. Met die Verschillende zaken die b. en w. wil den schrappen, hebben de fractie voorzitters gehandhaafd. Het gaat daarbij vooral om communicatie met de inwoners. Zo wilde het college met 1 in plaats van 3 interactieve projecten per jaar volstaan, wat 30.000 euro zou besparen. De fractie voorzitters hechten aan een goede communicatie naar de burger en wensen hierop niet te bezuinigen. Het college heeft zich daarbij neergelegd, maar wel de kanttekening geplaatst dat de afdeling voorlichting wel on der grote druk komt te staan. Eind 2004 wordt daarom geëvalueerd of de doelstelling is gehaald. Het college wilde op burgerparticipa tie 10.000 euro bezuinigen, maar ook dat hebben de fractievoorzitters afge wezen. Ze handhaven 20.000 euro in 2004 (vier woonkernen) en 45.000 euro in 2006. B. en w. dachten verder 10.000 euro te kunnen schrappen op het budget van de raad, maar de fractievoorzit ters hebben ook daar nee tegen ge zegd. Hetzelfde geldt voor 7500 euro voor onderzoek waartoe de raad zelf kan besluiten. Ook een andere bezuinigingspoging van het college strandde: 3500 euro op de raadsnotulen. De fractievoorzitters willen uitge breide notulen van de raadsvergade ringen en niet volstaan met een be- sluitenlijstje zoals bij de commis sievergaderingen. Wel was er eenstemmigheid over fa sering van de huisvestingskosten voor de bibliotheken: de hoofdvesti ging in Tholen en twee filialen in Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland. De overige kernen moeten aanslui ting zoeken bij het dorpshuis nieuwe stijl of bibliobussen inzetten. Fase ring spaart 14.000 euro in 2004, het dubbele in 2005 en 49.000 euro in zowel 2006 als 2007. Gaslek Sint-Philipsland. In het Karreveld te Sint-Philipsland ont stond er maandagavond een gaslek toen een mof bij een huisaansluiting was losgeraakt. De gealarmeerde brandweer riep nutsbedrijf Delta op, die het defect herstelde. Advertentie I.M. mvlfiv l i'K'i-'- -iT^WwMi 1 '•■Bfr, 2- Vanaf de Vogelsangsedijk gaan de deelnemers aan de vierdaagse langs de Zeedijk verder.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 17