Ravensteijn maakt plaats voor Goossen als fractievoorzitter 'Dit zakmes gebruik je normaal om een appeltje mee te schillen' r r Oud-wethouder VVD kan moeilijk oppositie voeren Iferburghb.v. Groen licht voor gronddepot Open huis en uitleg dna bij de politie Ziekenzorg over de grens Tien mille voor vlinderwerkgroep Enquête burgers over veiligheid Vijfde plaats voor brandweer St.-Philipsland Rock en metal in Haestinge .^DICGIAX Donderdag 15 mei 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De VVD krijgt tussentijds een nieuwe fractievoorzitter. Het Oud-Vossemeerse raadslid R. Ravensteijn (48) draagt de leiding met directe ingang over aan zijn colle ga F.J. Goossen (59) uit Anna Jacobapolder. „Ik ben meer bestuurder dan oppositieleider", zegt Ravensteijn die als oud-wethouder moeite heeft om zijn rol als raads lid te vervullen. Goossen daarentegen wil met veel en thousiasme de VVD-fractie gaan leiden. „Ik heb er zin in en tijd voor. En we moeten vooruit, want er is hartstikke veel te doen." Moeizaam Minder rozen Commissies nu 699,00 Scholieren bezoeken politie Tholen ter afsluiting van school-adoptieplan Wapentuig Chips Waterschap sluit steunpunt in Sint-Maartensdijk Imabo Esselink: 90 jaar professionals in bouwmaterialen! 1 1 imabo ESSELINK Voorzitter J.L. van Gorsel van de VVD-afdeling Tholen maakte de wijziging in de fractie gisteravond bekend tijdens een ledenvergade ring. „Voor Thoolse begrippen is de ze wisseling bijzonder, maar we hebben vorig jaar na de raadsverkie zingen al afgesproken dat we de werkwijze van de fractie na een jaar zouden evalueren. Op een heel open en eerlijke manier hebben we de zaak besproken. Wie heeft de mees te tijd, waar liggen ieders kwalitei ten? In goed overleg is beslist dat' Eric de fractieleiding overneemt van Ronald." Voor zover bekend is het nog niet eerder voorgekomen dat het fractie- voorzitterschap veranderde waarbij de terugtredende als raadslid aan bleef. „De verkiezingsuitslag was een enorme tegenvaller voor de VVD", zegt Van Gorsel. „Raven steijn was toen de man met ervaring en Goossen kwam als nieuweling in de raad, zodat het voor de hand lag dat de eerste fractievoorzitter zou worden. Ons bestuur heeft heel veel waardering voor de coöperatieve wijze waarop Ronald aan de evalu atie heeft meegewerkt en het stokje overdraagt." Van Gorsel is zelf negentien jaar raadslid geweest. „Dat is te lang. Ei genlijk moet je sneller de bakens verzetten. De politiek is nu zo veran derd, dat je op nieuwe ontwikkelin gen als het duale stelsel direct moet inspelen. Je moet alert zijn, constant vernieuwen en op een veel bredere manier als raadslid kunnen optre den." Ravensteijn kwam op 1 januari 1995 na de gemeentelijke herindeling met Sint-Philipsland in de gemeenteraad. Na drie jaar flink aan de weg timme ren met Els Frigge, kreeg Raven steijn kans om in de keuken van de gemeente te kijken. In 1998 kwam er voor het eerst een vier-partijen- coalitie, waarbij de VVD en het CDA een 80%-wethouder mochten leveren. Net zoals sommige minis ters die weer kamerlid worden moei lijk kunnen wennen, zo was het ook voor Ravensteijn een overgang toen hij weer raadslid werd. De VVD viel in 2002 buiten de boot bij de colle ge-onderhandelingen, ABT'er L.J. van Doom vulde de plaats van de li beralen in. „Het is heel moeizaam om dan weer als raadslid te gaan functioneren. Ik kan onvoldoende oppositie voeren. Samen met drie wethouders en de burgemeester heb ik prima samengewerkt in het colle ge. Dat speelt mee, maar ook zie ik uit mijn vorige functie als wethou der nog teveel de gevolgen van voorstellen en opmerkingen in de raad. Als je nergens van afweet, kun je gemakkelijk roepen, al zie ik na tuurlijk ook wel dat de verwezenlij king van de verschillende plannen heel lang duurt. Daar word ik ook moedeloos van." Ravensteijn, die als oud-wethouder nog wachtgeld geniet, is bezig om een nieuwe maatschappelijke toe komst op te bouwen. „Dat vind ik belangrijker dan de gemeenteraad. Ik ben bezig met een baan die ik dit jaar hoop te krijgen en met een vol ledige werkweek kun je het raadslid maatschap bijna niet combineren en dat geldt nog sterker voor het frac tievoorzitterschap. Het eerste jaar ging dat nog wel, maar straks niet meer." Goossen wil er als nieuwe fractie voorzitter fris tegenaan gaan. „Ik heb er lol in. Drie jaar geleden was ik nog een onbeschreven blad in Tholen. Vorig jaar kwam ik in de ge meenteraad, waar ik een leerproces heb meegemaakt. Ik wist van niks. Ronald Ravensteijn was een ervaren rot in het vak. In het afgelopen jaar heb ik veel geleerd. Het raadslid maatschap vergt veel energie en zweetdruppeltjes. Je krijgt ook een constante diarree van papier over je heen, veel meer dan in het zakenle ven. Voor dit werk is een ontzetten- Ronald Ravensteijn rechtsgeeft de leiding van de WD-fractie na ruim 1 jaar over aan Eric Goossen. de dossierkennis nodig en met het duale stelsel is er helemaal sprake van een aardverschuiving." Het raadslid uit Anna Jacobapolder is gedreven om iets voor de gemeen schap te doen. Dat deed hij al voor de N.H. kerk in zijn vorige woon plaats Bergen op Zoom en sinds zijn verhuizing ook voor de buurtbus en de heemkundekring in Sint-Philips- land. En direct raakte Goossen ook bij de politiek betrokken. „Na de be hoorlijke tik die de VVD vorig jaar bij de raadsverkiezingen kreeg, moeten we de weg terug zien te vin den. De VVD heeft echt wat te ver tellen. Perspectief bieden aan de in woners door in tien jaar een bevol kingsgroei van tien procent te stimuleren en ruimte geven aan wo ningbouw, recreatie en bedrijfster reinen. We moeten ook alles doen om de ontbrekende snelweg tussen Bergen op Zoom en Dinteloord naar Rotterdam te verwezenlijken. Als we niet meer inwoners krijgen, heb ben we als gemeente gewoon te wei nig centen. Tholen heeft met ruimte, rust, groen en blauw veel te bie den." Goossen vindt dat de gemeen teraad kritischer moet zijn, mede ge zien de huidige financiële proble men. „Minder rozen en meer paar debloemen", zegt de nieuwe fractievoorzitter van de VVD. Goossen treedt nu met de andere fractievoorzitters toe tot het senio renconvent en hij neemt ook de commissie algemeen bestuur over van Ravensteijn. Die neemt op zijn beurt de commissie middelen over van Goossen en dat trekt hem wel. want financiën had altijd de interes se van het Oud-Vossemeerse raads lid. De nieuwe fractievoorzitter blijft de commissie gemeentelijke ontwik keling doen. „Activiteiten trekken me meer aan dan financiën, die het begin en het sluitstuk van voorstel len vormen. Met kracht van argu menten zullen we proberen andere fracties te overtuigen van onze plan nen. Ik ben voor harmonie, al speel ik ook graag baas", zegt Eric Goos sen, de nieuwe fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad van Tholen. Kennismaking. Dat staat zaterdag centraal op de open dag van de po litie. Tussen tien uur en half vijf zijn naast het bureau in Tholen ook de wijkbureaus in Sint-Philipsland en Sint-Maartensdijk open. Dat in Sint-Annaland wordt diezelfde morgen officieel in gebruik geno men en daar zijn de inwoners dan ook welkom om te komen kijken. In de bureaus kunnen de inwoners kennismaken met hun wijkagenten en zich laten informeren over waarvoor ze terecht kunnen en hoe de openingstijden zijn. Ook leden van de vrijwillige politie worden op deze open dag ingezet. Op het bureau in Tholen is bovendien een rechercheur aanwezig van de fo- rensisch-technische afdeling, die uitleg geeft over dna-onderzoek. Dit is actueel gezien de toepassing ervan bij het oplossen van de moord op mevrouw Semé in Sint- Philipsland. Vier procent van de Zeeuwen gaat voor medische behandeling naar een ziekenhuis in België. En in de ziekenhuizen in Zeeland werkt een groeiend aantal Belgische specia listen. Wat zal het effect hierop zijn van de pas geopende Wester- scheldetunnel? De huidige discus sie over het patiëntenverkeer tus sen ons land en onder meer België is voor de Europese Beweging Ne derland aanleiding om een debat te organiseren over de grensover schrijdende gezondheidszorg. Een ontwikkeling die niet door ieder een wordt toegejuicht. Zo zijn zorgverzekeraars nogal eens wei gerachtig om behandeling in het buitenland te vergoeden, terwijl patiënten juist baat hebben bij snelle zorg. Ook cultuurverschil len en verschillen in wet- en regel geving maken de praktijk weerbar stig. 'Worden de Zeeuwen 'beter' van Europa?' is de titel van het debat, dat donderdagmiddag 22 mei plaatsvindt in de Hogeschool Zee land te Vlissingen. De directeur van het ziekenhuis Zeeuws-Vlaan- deren leidt het debat in, terwijl de directeur van welzijnsorganisatie Scoop optreedt als gespreksleider. In het panel zitten vertegenwoor digers van het universitair zieken huis Gent, patiëntenorganisatie Het Klaverblad en OZ-zorgverze- keringen, alsmede de permanente vertegenwoordiger in Brussel van het ministerie van volksgezond heid. De vlinder- en libellewerkgroep in onze provincie heeft de Prins Bernhard cultuurprijs gewonnen. Dinsdag is de prijs - een bedrag van 10.000 euro - in de vlindertuin te Kwadendamme uitgereikt. Daarbij waren de twee Thoolse le den van de werkgroep aanwezig, de zussen Ria de Rijke uit Sint- Maartensdijk en Betty van Vossen uit Sint-Annaland. De werkgroep kreeg de prijs voor de inventarisa tie van dagvlinders gedurende de afgelopen tien jaar, alsmede de publicatie van een vlinderatlas voor Zeeland (die komt na de zo mervakantie uit). De twee Thoolse zussen tellen voor het derde jaar vlinders. „Op de voetbal in Sint-Annaland sprak mijn zus een keer iemand die aan de werkgroep meedeed en kreeg daarvan een formulier. Ze dacht dat ik het ook wel leuk zou vinden en zo zijn we erin gerold", legt Ria de Rijke uit. Enkele keren per week tellen de dames in hun eigen tuin de soorten en aantallen vlin ders die ze zien. Per week worden de hoogste aantallen genoteerd en een keer in het jaar gaan die cij fers naar de werkgroep. „In het begin was het lastig, maar je gaat de verschillende vlinders steeds beter kennen", aldus Ria de Rijke. In juni zal de vlinderwerkgroep een middag organiseren bij de kin derboerderij 't Lamsoortje. ■ifji i? #7Ï al S Philips DVD recorder DVDR 880. Prijs: 899,00 Bij aanschaf van deze d vd recorder krijgt u 5 dvdR+ schijfjes cadeau. Antwerpsestraat 12-16 4611 AG Bergen op Zoom Tel. 0164 237940 www.verburgh.nl Advertentie I.M. „Hé, da's cool spul", roept een jongen maandagmorgen in het politiebu reau in Tholen. Politieman C. van der Wielen laat zien hoe met magnesi umpoeder vingerafdrukken op een glas zichtbaar gemaakt kunnen wor den. Ook toont hij de uitrusting van de agenten en schroomt daarbij niet om met de wapenstok een flinke klap op een tafel te geven. De kinderen vinden het allemaal prachtig. Het bezoek aan het bureau is de afsluiting van het school-adoptieplan, waarbij wijkagenten op basisscholen in de les aandacht besteden aan diverse maatschappelijke problemen. In totaal zo'n 400 leerlingen uit de groepen 7 en 8 van 17 Thoolse ba sisscholen nemen maandag en dins dag een kijkje achter de schermen bij de politie. De Regenboog, Ter Tolne, De Kraal en De Rieburch bij ten de spits af. In de kantine toont Van der Wielen hen de verschillen de uniformjassen, petten en helmen, maar ook het dienstpistool en de pepperspray. De handboeien wor den natuurlijk uitgeprobeerd, een jongen wordt in de boeien geslagen en mag zo dik twintig minuten blij ven zitten. Een andere krijgt het zware kogelwerende vest omgehan gen. Vervolgens duwt Van der Wie len hem met de lange wapenstok zo wat omver om te demonstreren hoe die gebruikt wordt. „Wanneer doen we een kogel- en steekwerend vest aan?" „Als ze sneeuwballen gaan gooien", zegt een meisje gevat. De sfeer is ontspannen en af en toe roept een begeleider een al te en thousiaste leerling tot de orde. Uit de bomkoffer - vol materialen waarmee bomverkenners in ruim ten naar explosieven zoeken - haalt Van der Wielen een spiegel tevoor schijn met een diameter van min stens tien centimeter en een lange steel eraan. „Ik denk niet dat dat ding in je mond gaat", grapt ie mand. De politieman legt uit hoe hij met zo'n spiegel in hoekjes en achter panelen e.d. kan kijken. Prie men zijn er om in bijvoorbeeld bloembakken te controleren of er iets in de grond zit. Door steeds vragen te stellen, worden de kinde ren erbij betrokken. Ze gaan naar een volgende kamer, waar G. van 't Slot een deel laat zien van het wa pentuig dat de afgelopen tijd in Tholen in beslag is genomen. Het varieert van vuurwapens en messen tot mokers, bijlen en antieke sabels. „Dit zakmes gebruik je normaal om een appeltje mee te schillen. Maar het is enkele weken geleden van een jongere afgepakt bij een ruzie in Poortvliet. Wij waren daar toen net", legt de politieman uit. Hij verhaalt over buren die over allerlei dingen ruzie kunnen krijgen en waarbij dan soms wapens voor de dag worden gehaald. Een meisje haakt er op in door te vertellen dat er met haar buren onenigheid is ge weest over een schutting die enkele centimeters te ver was geplaatst. Een jongen wijst op een aantal gro te puntige kogels. Die zijn voor ge weren, maar Van 't Slot laat ook een doos zien met soortgelijke mu nitie die nog uit de Tweede Wereld oorlog stamt en die recent door een inwoner is ingeleverd. Jachtopzichter J. van Vossen vertelt de kinderen in dialect over zijn werk en een kamer verderop geeft P. Dijkstra uitleg over het Anti Dis criminatie Bureau Zeeland. Mensen die zich slachtoffer voelen van dis criminatie, of mensen die van dis criminatie getuige zijn, kunnen dat aan het bureau doorgeven. Dan wordt geprobeerd er wat aan te doen, eventueel via de commissie gelijke behandeling. Dijkstra vraagt de kinderen naar voorbeelden en probeert hen het verschil te laten ontdekken tussen discriminatie en pesten. Op het buitenterrein staan verschil lende politieauto's, een motor, brommer en scooter uitgestald. En thousiast en in niet mis te verstane bewoordingen geeft A. Weijler uit leg over het werk van de mobiele eenheid. Hij toont een helm, schild en het geweer waarmee traangas granaten afgeschoten kunnen wor den. Een groep kinderen stapt de ME-bus in en trekt de deur dicht. Die is van buitenaf niet te openen, dat kan alleen via een knop bij de bestuurder. Onder de banken zitten kisten met daarin de materialen van de ME. Weijler krijgt de lachers op zijn hand met de opmerking dat in één kist het allerbelangrijkste zit: Snickers, Mars, chips en limonade. Inmiddels is de politie te water ge arriveerd met een boot en ook daar over én over het werk van deze dienst wordt uitleg gegeven. In het bureau kijken de kinderen ook nog rond, zien onder meer de ruimtes voor arrestanten. In de hal trekken meteen al de posters aandacht waarop beloningen van vele dui zenden euro's worden uitgeloofd voor informatie over zware crimi nelen. Het bezoek en de uitleg vormen een aanvulling op alles wat de wijk agenten in de lessen op school heb ben behandeld, vertelt politievrouw S. Kastelijn. Zaken als vandalisme, diefstal, discriminatie, drugs-, alco hol- en gokverslaving zijn aan de orde geweest. Het school-adoptie plan is door de politie opgezet van uit de gedachte van preventief be zig zijn, dus jongeren confronteren met wat wel en niet kan of mag. De kosten van de lesmaterialen worden inmiddels door de gemeente gedra gen, wat aangeeft dat het belang van dit project wordt Ingezien. Hoe veilig voelen Tholenaren zich (thuis, in de buurt, op het werk), hebben ze weieens met criminaliteit te maken gehad. Op dat soort vra gen wil de gemeente een antwoord om een integraal veiligheidsplan te kunnen opstellen. Het onderzoeks bureau TNS-NIPO benadert tot 29 mei duizend inwoners via een tele fonische enquête die een klein kwartiertje in beslag neemt. Naast de al genoemde zaken worden vra gen gesteld over het beleid van de gemeente met betrekking tot veilig heid en vragen voor de statistische verwerking van gegevens. Het onderzoek draagt de titel 'Bur gers over veiligheid in de buurt'. Het bureau inventariseert hoe veilig of onveilig dé Tholenaar zich voelt. De mening daarover is voor de ge meente van belang, omdat ze een beter inzicht geeft over het veilig heidsgevoel en die informatie kan gebruikt worden bij het opstellen van een veiligheidsplan. Brandweer Sint-Philipsland is za terdag vijfde geworden bij een wedstrijd in Nieuw-Vossemeer. Het was een zogenaamde 1-1-2 wedstrijd, waarbij met de stan daardbepakking van een brand weerauto elke mogelijke calami teit aangepakt moet worden. Voor Sint-Philipsland was het de eerste keer dat men aan zo'n wedstrijd meedeed. „Ze waren dan ook te vreden met hun plaats in de mid denmoot", meldt Leon Haver- mans van brandweer Tholen, die als postcommandant van Nieuw- Vossemeer in de organisatie zat. De deelnemers kregen de melding van een binnenbrand in de voor malige bejaardensoos aan de Kloosterstraat, maar bij aankomst bleek er veel meer aan de hand. Twee medewerkers van het ener giebedrijf waren in een hoogwer ker bezig aan een lantaarnpaal. Eén van de mannen had als gevolg van een elektrische schok een hartstilstand gekregen en de hoog werker kon door kortsluiting niet meer omlaag. Dat laatste stelde heel wat deelnemers voor proble men. In het bakje was de tweede man in paniek geraakt. De brand in de soos was ontstaan door het illegaal aftappen van stroom vanaf de lantaarnpaal, voor een hennep kwekerij die in het gebouw bleek te zitten. Degene die de kwekerij had opgezet, was onwel geworden en moest uit het gebouw gehaald worden. Met name wat het reani meren van de man met een hart stilstand betrof, verliep het bij meerdere van de tien deelnemers niet zoals het moet. „Onze indruk is dat de ploegen het totaal niet verwacht hadden en er daardoor niet mee bezig waren", licht Ha- vermans toe. Alleen al daarom noemt hij de wedstrijd een nuttige oefening. De wedstrijdploeg van Sint-Phi lipsland bestond uit bevelvoerder Arco Kunst, Teus Walpot, Michel v.d. Est, Arjan en Wim Kempe- neers en Rien van Duuren. Zij be haalden 1106 punten, winnaar Best had er 1194. Sinds maandag is districtshoofd wa terbeheer C. van Dijke niet meer in het steunpunt Sint-Maartensdijk of het districtskantoor Zierikzee aan wezig. Hij werkt voortaan vanuit het hoofdkantoor in Goes. In het ka der van een bezuinigingsoperatie heeft waterschap Zeeuwse Eilanden de steunpunten/districtskantoren ge sloten. Burgers kunnen daar niet meer terecht met gebiedsgerichte vragen. Totaal 25 mensen werken voortaan vanuit Goes. Vragen van inwoners over ontheffingen en ver gunningen worden nu afgehandeld door medewerkers van de afdeling beheer en onderhoud op het hoofd kantoor. In de voormalige grote ver gaderzaal werken nu 12 mensen van beheer en onderhoud waterkeringen en wegen en materieelbeheer. Daar voor is het kantoormeubilair van de steunpunten/districtskantoren naar Goes overgebracht. „Het voordeel van de gezamenlijke huisvesting is, dat men meer van elkaar weet", zegt een woordvoerder van Zeeuw se Eilanden. Via natuurlijk verloop moet de reorganisatie de komende driejaar leiden tot een vermindering van zo'n 20 arbeidsplaatsen. Daarin past ook de opheffing van de laag leidinggevenden van districtshoof den. Zij hebben een nieuwe functie gekregen op het gebied van beheer en onderhoud. De opzichters zoals voor Tholen Annemaet (waterbe heer), Berkeij (wegen) en Vroegop (waterkeringen) sturen nu de kan- tonniers en chauffeurs van de bui tendienst aan. Zij werken voorna melijk buiten, maar ook vanuit het steunpunt. Aangezien Zeeuwse Ei landen de huur van het Polderhuis in Sint-Maartensdijk (eigendom van accountantskantoor Remmerswaal) per 1 september heeft opgezegd, wordt er een container-kantoor bij de zuiveringsinstallatie geplaatst totdat er een nieuw kantoortje ge bouwd is. In het Polderhuis kon men ook stukken van het water schap inzien. Dat is vanaf heden ook niet meer mogelijk. Via de post, e-mail en de website denkt het wa terschap dat probleem zoveel moge lijk op te lossen. Wanneer er speci fiek Thoolse zaken zijn, worden de stukken daarvan in het gemeente huis ter inzage gelegd. 'Op doorbreken' heet het festival met vier bands dat woensdag 28 mei wordt gehouden in Haestinge te Sint-Maartensdijk. Van de optre dens wordt een live registratie ge maakt. „Het idee is geboren vanuit de wens om al het talent dat ik in Zeeland gezien heb, op de plaat te zetten", zegt Frans v.d. Berge van De Muziekschuur in Stavenisse. Hij is, samen met de overige leden van de band Panatoma, organisator van het concert. Bandlid Martin Kaas hoek hoopt dat het concert voor jon geren een betaalbaar alternatief dichtbij huis kan zijn. Van de vier optredende bands is Onyx, die ouderwetse hardrock brengt, de groep met enkele Thool se leden: Ton van Riet en René Smout (de laatste is organisator van Borstrock in Nieuw-Vossemeer). Uit West-Brabant komt de rockband String Riot en verder zijn er twee Zeeuwse bands: Dedication uit Vlissingen en de metalband Coun terpart uit Middelburg. Voor het concert wordt gebruik gemaakt van een zogenaamde 'surround' geluids installatie. Dat is een techniek om geluidseffecten beter weer te geven en de toeschouwer het gevoel te ge ven er echt bij te zijn, terwijl die de muziek als minder hard ervaart. Van den Berge: „Een dergelijke installa tie wordt zelden gebruikt voor het versterken van bands. Naast goed geluid kunnen de bezoekers dus ook enige show verwachten." Het festi val in Haestinge begint om acht uur. De provincie heeft de milieuver gunning voor een gronddepot bij Sint-Maartensdijk aangescherpt met voorschriften die het stuiven van droge grond en het vervuilen van de openbare weg moeten De beste route om een nieuwe keuken te kopen is de snelweg naar onze showroom. voorkomen. Daarmee wordt tege moet gekomen aan bezwaren van de gemeente. Het depot is van het waterschap en bedoeld om er grond op te slaan afkomstig van onderhoud aan de wegbermen. Het wordt gerealiseerd aan de Ou- delandseweg, naast de rioolwater zuivering waar ook het steunpunt van Zeeuwse Eilanden moet ver rijzen. Het waterschap krijgt de vergun ning voor tien jaar en mag op een terrein van 4500 vierkante meter grond opslaan tot vijf meter boven het maaiveld. Het schap verwacht dat de grond - die nauwelijks ver vuild is - op termijn hergebruikt wordt bij werk aan de wegbermen. Voor partijen grond die mogelijk wél verontreinigd zijn, is een cala miteitplaat aangelegd. In de pro cedure is een akoestisch onder zoek uitgevoerd naar de geluids belasting (van aan- en afrijdende vrachtwagens) op de nabijgelegen woning Oudelandseweg 4. De aanmerkingen - van technische en procedurele aard - die de gemeen te daarover heeft gemaakt, zijn ongegrond verklaard. Koperslagerij 9 4651 SK Steenbergen Tel. 0167-564884 Fax 0167-563680 "erkend Advertentie I.M. Een bezoek aan de inspirerende, 1500 m' grote, showroom van Imabo Esselink is nu nog meer dan de moeite waard. Wilt u verzekerd zijn van 100% tijd en aandacht? Bel dan voor een afspraak 0187-475 440. gevelstenen dakpannen tegels en sanitair deuren en kozijnen sfeerverwarming plafond- en wandpanelen hout en plaatmateriaal sierbestrating bouwmaterialen gereedschappen OVNAMISCMB a n O e P Mïddelharnis - industrieweg 35 Advertentie I.M. Politieman G. van 't Slot vertelt scholieren van De Kraal het een en ander over wapentuig.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 9