Ze beloven koeien met gouden hoorns voor ons, maar we worden uitgekleed! nog mei e en kws MyUimëMpi Hulpverleners Ramp welkom in september Meermarkt Stavenisse biedt nu C1000 Tholen naar hallen Schot Forse investering nodig aan huidige gemeentehuis Supermarkt gemoderniseerd, assortiment uitgebreid Laarzentochten over de slikken Tholen Z00M in bedrijf Blokje kaas Ttissen galgen Respons petitie nieuwbouw matig Expositie over Ramp in media Donderdag 15 mei 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Voorzitter Bram Boon ondernemingsraad: Nijpend 1 Mijmering Nieuwe presentatie Tijdelijke huisvesting voor 5 jaar C1000 Tholen heeft zijn oog laten vallen op de hallen van Schot Transport aan de Postweg nu het Slachtveld is afgevallen voor tijdelijke huisvesting van een super markt. Ondernemer J. Stroot hoopt dat er in juni/juli dui delijkheid over komt. Wethouder K.A. Heijboer zegt ,geen stellige uitspraken' te durven doen omdat er nader onderzoek moet plaatsvinden over de mogelijkheden. Voor voorzitter Bram Boon van de ondernemingsraad van de gemeente Tholen maakt het niet uit of er wel of geen nieuw gemeentehuis ge bouwd wordt. Mocht het besluit worden teruggedraaid, dan zal er in het bestaande gebouw fors geïnvesteerd moeten worden om de werkplek ken voor de ambtenaren volgens de arbowetgeveving aan te passen. Groenteboer M. Scherpenisse doet ook een petitie in de doos in zijn winkel in de Ds. de Bresstraat in Sint-Maartensdijk. De ondernemingsraad heeft nog niet over de petitie van Kees Rijnberg en Lia van Gorsel gesproken omdat die actie na hun laatste vergadering op 8 april is begonnen. „We reageren ook niet op wat we in de krant le zen. We zijn er als o.r. voor het per soneel. Dat is een interne aangele genheid. Ons gaat het erom of er voldoende ruimte beschikbaar is. Met goede computers, een goed bu reau, een goede stoel, goede ventila tie en verlichting. Zoals het door de arbowetgeving wordt voorgeschre ven. Of dat nu in een oud of een nieuw gebouw is. Als er geen nieuw gemeentehuis komt, dan zal er hier toch drastisch geïnvesteerd moeten worden. Nu is het veel te klein. Er is al een aantal ambtenaren onderge bracht bij Castria, op het servicebu reau en in het centrum voor werk en inkomen op de Haven en we zitten al jaren met de tijdelijke huisvesting in de tuin voor de afdeling volks huisvesting, milieu en bouwzaken." Boon wijst ook op de entree van het gebouw dat een opknapbeurt nodig heeft. „De entree is natuurlijk zeer matig. Daar zal ook fors in geïnves teerd moeten worden. Wij kijken als o.r. alleen naar de werkplekken voor het ambtelijk apparaat en niet naar de bestuursruimten en de ruimten voor ontvangsten. Dat gaat ons niet aan. Als de raad zegt dat er geen nieuw gemeentehuis'komt, dan ben je er nog niet. En of dit dan renda beler of efficiënter is dan nieuw bouw, dat weet ik niet. Ons grootste belang is het kantoorgedeelte." Vooral het gebrek aan spreekkamers is nijpend, zegt Boon van de afde ling financiën. „Omdat het aantal ambtenaren is toegenomen, zijn steeds meer kamers bezet. Als we met mensen moeten praten over kwijtschelding of de waarde van hun huis, dan moeten we echt zoe ken naar een plekje. Je wilt de men- De respons op de petitie tegen de nieuwbouw van het gemeentehuis in Tholen valt tegen. Gistermid dag bleek dat Kees Rijnberg en Lia van Gorsel uit Sint-Maartens dijk hun verwachtingen naar be neden bij moesten stellen. Maan dagavond dachten ze nog dat 65 tot 70 procent van de Tholenaren zou reageren, woensdagmiddag bleek dat te zijn gedaald tot 45 tot 50 procent op grond van het aan tal ingeleverde briefjes. Nog lang niet alle briefjes zijn echter verzameld en geteld. Bo vendien blijkt dat er ook op ande re plaatsen briefjes zijn ingele- Staatsbosbeheer gaat van juni tot en met september verschillende 'Natte Laarzentochten' organiseren op de slikken tussen Oud-Vossemeer en Sint-Annaland. De eerste tocht wordt zaterdag 14 juni gemaakt. De tocht start om negen uur aan het einde van de Sluispolderweg en duurt ongeveer 2,5 uur. Deelnemers krijgen een in druk hoe ons land emit zag voor de inpoldering. De tocht gaat door meer dere kreken met modder en water. sen toch ook een stukje privacy ge ven." De ondernemingsraad telt negen le den en vertegenwoordigt zo'n 180 ambtenaren. Acht worden er geko zen door het personeel van de bin nen- en buitendienst. Daaronder be vinden zich ook de havenmeesters, de zwembadinstructeurs, sporthal beheerders en werksters. Een lid is afgevaardigd van de onderdeels commissie van de Thoolse brand weer. Boon werd op 8 april herkozen in de o.r. De dag erop werd hij voorzit ter en volgt daarmee Kees Kleppe op die zes jaar lang voorzitter is ge weest. Of de o.r. geen behoefte heeft om Rijnberg en Van Gorsel eens uit te nodigen nu er zoveel kritiek is op de verplaatsing van de bestuurszetel naar Tholen, vindt Boon geen taak van de o.r. „Nee, dat is meer een taak voor het secretariaat. Vanuit de politiek hebben wij ook geen be richten ontvangen. Men is nu volop bezig met de kadernota. Wij kijken naar de bezuinigingen voor zover die het personeel aangaan. Maar ik vind wel dat de overheid het aange wezen orgaan is om de regels na te leven. Dat is hetzelfde als met de re gels die de overheid voor de brand veiligheid stelt. Die kan je ook niet aan je laars lappen. We hebben als gemeente een voorbeeldfunctie. We moeten de regels zo veel mogelijk, ik zeg niet voor 100 procent, opvol gen. En het kan ook niet a la minu te." Dat niet alle kamers altijd bezet zijn, erkent Boon. „Soms lijkt het minder druk. Maar dat komt omdat we in projecten werken. Er zijn vaak vergaderingen. Ook zijn er meer deeltijdwerkers of werkende moeders en zijn bepaalde kamers voor een bepaald gedeelte van de dag voor het zicht niet bezet." De petitie zal volgens Boon wel ter sprake komen op de volgende ver gadering van de o.r. verd. Een deel van de briefjes die in Sint-Maartensdijk zijn ingele verd, komen van inwoners uit Scherpenisse. Dat moet allemaal nog uitgesorteerd worden om een juist beeld te kunnen geven, zegt Rijnberg. „Maar ik had toch meer verwacht. In Anna Jacoba- polder was de respons maar 30 procent, in Sint-Philipsland 51. Ook is gebleken dat niet iedereen de petitie heeft gekregen. In Oud- Vossemeer waren klachten over de bezorging. In een aantal ker nen is dat samen met reclamefol ders bezorgd en wellicht gewoon weggegooid." Vanaf de dijk wordt een kijkje geno men in het natuurontwikkelingsge bied bij de Van Haaftenpolder en het Stinkgat. Dit gebied wordt met be hulp van runderen in de zomer ge schikt gemaakt voor de winteropvang van eenden en ganzen. In het voorjaar broeden er kust- en weidevogels. De tocht gaat door bij minimaal tien deel nemers. Opgave dient uiterlijk één dag van tevoren te gebeuren bij het VVV-kantoor in Sint-Maartensdijk, tel. 663771. De natte laarzentochten worden verder gehouden op: 5, 19 en 29 juli, 2,4, 12,16,30 augustus en 13 en 27 september. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Ook daar zijn mensen het er niet mee eens. Ze vinden het te duur." Ze beseft ook wel dat de Thoolse 1 burgers hun vertegenwoordigers in het gemeentebestuur kiezen. „De raad is er voor het welzijn van alle burgers, ja. Als we gaan stemmen, beloven ze koeien met gouden hoorns, maar als ze zijn gekozen, worden we uitgekleed. Als ik nu lees dat er bezuinigd moet worden, dan kan ik niet be grijpen dat ze een nieuw gemeen tehuis willen bouwen." Rijnberg: „Een ding vind ik ver schrikkelijk. Er was eerst besloten dat het bestaande gemeentehuis moest worden verbouwd. (Daar was een reserve van vijf miljoen gulden voor gevormd - red.) Dat lukte niet omdat het pand van Ha- ge niet verworven kon worden en De Meermarkt aan de Voorstraat gen flink onder handen genomen, de Koster is volledig gemodernise avond konden de mensen uit Sta nieuwde dorpswinkel. v --^gssjacohapolder sint- sint-annaland ::j|>stavenisse u oud v0sse meer T,ET Een grote levensmiddelenwinkel he lemaal leegruimen, opknappen en weer op een praktische manier inrich ten in drie dagen tijd. Het lijkt een onmogelijke opgave maar de 35-jari- ge winkelier Jan de Koster heeft deze klus samen met zijn veertien perso neelsleden en met de medewerking van enkele plaatselijke bedrijven keurig op tijd geklaard. „Ik zit vanaf oktober 1998 in de Meermarkt in Sta venisse en het werd hoog tijd om de toen hebben ze unaniem besloten dat er maar een nieuw gemeente huis moest komen. Er is een SGP- raadslid naar me toe gekomen die heeft gezegd dat ze naar buiten toe het besluit als unaniem moesten brengen. Nu blijkt uit de reacties van de raadsleden dat het geen unaniem besluit is geweest. Dan zijn we voorgelogen." De eerste keer dat er over het nieuwe gemeentehuis werd ge sproken, was in een nieuwjaar stoespraak voor de ambtenaren in 1999 van oud-burgemeester H.A. van der Munnik. Het was toen een mijmering op persoonlijke titel en prikkelend bedoeld. In mei 2000 deelde Van der Munnik op een persconferentie mee dat de ge meente was afgestapt van het idee in Stavenisse is de afgelopen da- 1 supermarkt van ondernemer Jan d en opnieuw ingericht. Gisteren- aisse een kijkje nemen in de ver zaak eens grondig op te knappen", aldus De Koster. „Onze winkel heeft een belangrijke functie binnen de dorpsgemeenschap want heel veel mensen halen bij ons vrijwel al hun boodschappen. In onze zaak is tevens een servicepunt van de P.T.T geves tigd en voor sterke drank kunnen de klanten in onze inpandige slijterij te recht. We hebben een grote, trouwe klantenkring en buiten de inwoners van Stavenisse komen er ook veel mensen van de campings bij ons om hun levensmiddelen te kopen. Ik ben blij dat we de serviceverlening, door een efficiëntere inrichting en moder nisering van de supermarkt, verder hebben kunnen uitbreiden. In de Meermarkt zijn 4500 verschil lende artikelen te koop en we hebben meer ruimte gekregen voor nieuwe producten. Al het verse vlees ligt nu voorverpakt in de schappen en op het gebied van groenten en fruit is het as sortiment flink uitgebreid. De klanten weten niet wat ze zien als ze nu bij ons binnenkomen. Er is werkelijk om het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk uit te breiden. Een stuurgroep bestaande uit de frac tievoorzitters, de wethouders, de burgemeester en de gemeentese cretaris hadden zich achter geslo ten deuren over de materie gebo gen en waren volgens Van der Munnik unaniem tot de conclusie gekomen dat nieuwbouw beter was dan almaar het bestaande ge bouw uit te breiden. Het nieuwe gemeentehuis zou 26 miljoen gul den gaan kosten. In december 2000 bezocht de stuurgroep plus een groep ambtenaren enkele an dere nieuwe gemeentehuizen, op 12 april 2001 kozen alle fractie voorzitters voor Tholen en op 28 mei 2001 stemde de gemeenteraad in met de verplaatsing van de be stuurszetel naar Tholen. Eensge zind (er ontbraken toen drie raads leden, Kornaat, Moerland (PvdA) niets op dezelfde plaats blijven staan, de winkel is voorzien van een fris verfje, er zijn moderne weegschalen geplaatst en het winkelend publiek kan bij onze nieuwe koffiehoek een heerlijk (gratis) bakje koffie of thee nemen." Vooruitlopend op de opknapbeurt van de plaatselijke supermarkt ont vingen alle inwoners van Stavenisse en de trouwe campingklanten enkele dagen geleden een gevulde bood schappentas van de Meermarkt. „Uit de vele reacties van mensen in het dorp merk je dat dergelijke reclame acties zeer gewaardeerd worden. Het is voor een ondernemer nu eenmaal belangrijk dat de klant graag bij je in de zaak komt. Stavenisse is een klein dorp en in onze supermarkt hangt ook echt zo'n gemoedelijke 'ons kent ons' sfeer. Het personeel is zeer be trokken bij het scheppen van een prettige sfeer. Er is altijd tijd voor een praatje en onze medewerkers helpen de mensen waar dat nodig is. Voor een kleine vergoeding brengen we de boodschappen ook bij onze klanten thuis. De slogan van onze organisatie is: Meermarkt de leukste winkel in de buurt! Ik laat het graag aan anderen over om hierover te oordelen maar en SGP'er Koopman). En dan nu alsnog een actie om de nieuwbouw tegen te gaan. De kos ten ervan voeren de boventoon, gecombineerd met de algemene lastenverzwaring. Maar ook de be stemming van het gebouw dat leeg komt in de smalstad speelt mee. Daar werden al enige schoten voor de boeg voor gegeven. Rijnberg schampert: „Er zou een luxe hotel in kunnen komen. Dat is net zoiets als dat ik zeg: morgen wil ik in een Rolls Royce rijden." Lia: „Het zijn onze centen die naar de nieuwbouw gaan." Kees: „En mijn kop eraf dat het na twee jaar niet meer voldoet." Volgens me vrouw Van Gorsel zijn er nog mo gelijkheden genoeg om in de smalstad uit te breiden. Er wordt teveel geschermd met de strenge Arbowetgeving, vindt ze. „Daar hebben ze meer oog voor dan voor uit de vele positieve reacties tijdens de heropening vanavond kan ik toch wel de conclusie trekken dat we goed bezig zijn", zegt Jan de Koster. Groot en klein is enthousiast over de kennismaking met de vernieuwde Meermarkt en velen zijn naar de open avond gekomen om de super markt alvast te bezichtigen. Voor alle kinderen is er een gratis ijsje en bo vendien krijgen ze ieder een ballon om deel te nemen aan de speciale Meermarkt ballonnenwedstrijd. Na dat om 19.00 uur de fleurige ballon nen zijn opgelaten is er voor iedereen gelegenheid om de nieuwe winkelin richting te bekijken. De bezoekers zijn bij de eerste kennismaking zeer tevreden over de opzet van de ver nieuwde dorpswinkel. „Het zal dé eerste dagen voor veel klanten best even zoeken zijn naar de producten die we een nieuw plaatsje gegeven hebben, maar we helpen ze daar na tuurlijk graag bij", aldus Jan de Kos ter. Vanaf vandaag is de Meermarkt weer op de gebruikelijke tijden geo pend. Maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 18.00 uur (vrijdag avond tot 20.00uur) en zaterdag van 8.00 uur tot 16.00 uur. (Advertentie I.M.) Lia van Gorsel is huisvrouw. Ze wil het opnemen voor de burgers met een modaal inko men, zegt ze. „Vele mensen zeggen dat ze wel zullen zien. Maar als de kosten steeds ho ger worden, gaan ze koeren. Het had al eerder moeten ge beuren. Het is makkelijk om commentaar te hebben, maar niemand deed iets. Mensen hebben minder te besteden. Dat zal het gemeentebestuur dan ook maar moeten doen. Maar er worden exclusievere ca deaus aangeschaft en dure hap jes geserveerd. Wij moeten het ook doen met een blokje kaas en een stukje komkommer. Straks woont de high society in Tholen en wordt het hier een achtergebleven gebied." de burgers. De Arbowet zegt toch niet dat er een nieuw gemeente huis moet komen?" Hun ergernis richt zich niet alleen tegen de bouw van het nieuwe ge meentehuis. De toenemende lasten spelen mee en de economische te ruggang. En daarom past het vol gens hen niet om ruim 13 miljoen euro in investeren in een nieuw onderkomen voor de ambtenaren. „Ik heb mensen met een AOW al horen zeggen. Laten we nu maar op vakantie gaan. Volgend jaar kan het niet meer," zegt Van Gor sel. Volgens Rijnberg zijn de lokale lasten over de afgelopen jaren dra conisch gestegen. „Steeds met tien procent, maar over vier jaar is dat 40 procent. Dat wordt verge ten. Een wethouder die 64.000 eu ro verdient zal dat geen ribben kosten, maar de modale burger wel." Rijnberg heeft gemerkt dat zijn schrijven de sympathie heeft ge wekt bij vele burgers. Het ver spreiden van de petitie heeft er echter nog niet toe geleid dat Van Gorsel en Rijnberg zijn uitgeno digd op het gemeentehuis om te kijken hoe de ambtenaren er moe ten werken. „Nee, heel het eiland ruist van de biljetten. We worden bewust uit de weg gegaan," denkt hij. De scribent heeft dan ook het ver trouwen in de politiek verloren. In alle partijen. Dat is in zijn stukken te merken. Hij heeft op alle partij en kritiek en spaart geen enkele fractie. Rijnberg stemt dan ook niet meer. Ook niet meer op het CDA waarmee hij is grootge bracht. De lokale maar ook de lan- Voor de nu aan de Eendrachtsweg krap behuisde supermarkt zou de ver plaatsing een enorme verbetering zijn, want met 1500 m2 zou de win kel daar drie keer zo groot zijn als in de stadskern. De Cl000 zou alleen de voorste hal huren van Van Dorst, die de gebouwen weer huurt van Schot. Voor de hal is een groot parkeerter rein. Alleen moet daar de toegang naar de achterste hallen vrij blijven, zodat Van Dorst de aan- en afvoer van goederen in de opslagloodsen kan uit voeren. Jurgen Stroot maakt duidelijk, dat eerst de kosten van de verbouwing bekeken moeten worden. De hal moet aan de voorkant een open karakter krijgen en ook de inrichting vergt het nodige. „Samen met groothandel Schuitema gaan we bekijken of die kosten in vijf jaar terugverdiend kun nen worden. Op het Slachtveld bleek een tijdelijke supermarkt te kostbaar. We hopen dat dit wel lukt. Als het fi nancieel kan, hebben we ook nog ver gunning van de gemeente nodig. Men wil wel meewerken, gezien de par keeroverlast die er nu aan de Een drachtsweg is. Ook de ondernemers vereniging is positief over de verplaatsing. Voor iedereen is het prettig wanneer er een goed bereikba re winkel komt. Aan de Postweg stoor ik niemand", aldus Stroot. Wethouder Heijboer stelt zich heel te rughoudend op. „Het is allemaal kof fiedik kijken omdat er nog trajecten doorlopen moeten worden. Daarvoor is intern beraad nodig en verschillen de afdelingen van de gemeente zijn ermee aan de slag gegaan. De ge luidsbelasting moet onderzocht wor den, of er toestemming nodig is van de provincie, e.d." De wethouder weet ook nog niet of het bestem- delijke verkiezingen laat hij al ja ren links liggen, zegt hij. „Ze zijn allemaal even laks. Wij hadden een aannemingsbedrijf. Van huis- uit ben ik geleerd voordat je wat gaat doen: wat kost de grond, wat kost de bouw en de inspan en als ik er zit, wat moet ik per jaar op brengen?" Hij is wel eens benaderd door Thoolse politieke figuren naar aanleiding van zijn schrijverij. „Er zijn er twee geweest die met me wilden praten, maar ik heb ze nooit meer gezien." Rijnberg werkte in het bouwbe drijf van de familie Rijnberg. „Tot in 1967 de ratiobouw kwam. Daar konden we niet tegenop. Daarna ben ik samen met mijn broer Henk in de Thoolse betonindustrie ge gaan. Ik heb een ongeluk gekre gen, ben een poosje thuis geweest en weer begonnen bij een bouw technisch bedrijf in Rotterdam. Later ben ik terug gegaan naar het betonbedrijf als boekhouder. Tot 1981 toen het is gestopt. Daarna heb ik als werkvoorbereider/cal culator bij bouwbedrijf Muller- Franke gewerkt." Het calculeren, het precieze, is vaak in zijn stukken terug te vin den. „Ja, ik wil geen blauwtje lo pen. Ik probeer alles te contoleren als ik wat opgeschreven heb." Ze hebben hun kruit nog niet ver schoten. „Stel je voor dat er 6000 handtekeningen komen en het ge meentebestuur legt die naast zich neer, dan roepen we de mensen op om naar de Markt te komen." Lia: „Dat hebben er al gezegd, hoor." De petitie zal eind volgende week aangeboden worden aan een verte genwoordiger van de gemeente raad, of de griffier, ongeveer een week voor de vergadering van de commissie algemeen bestuur en welzijn op woensdag 28 mei. Over de oprichting van een nieuwe politieke partij heeft Rijnberg niet gedacht. La chend: „Nee, dan krijgen we Vlaamse toestanden, dan leg gen ze een cordon sanitair aan, net zoals rond het Vlaams Blok." Hoe moet een bestuurder er dan uitzien? „Je moet mensen hebben die verantwoording dragen voor hun besluiten. Wethouders maar ook raadsle den. Die worden er ook voor betaald. Sommigen vinden het heel leuk als ze de duimen tus sen hun galgen (bretels -red.) kunnen steken." mingsplan aangepast moet worden voor de tijdelijke huisvesting van de supermarkt. De hallen van Schot heb ben nu de bestemming transport- en opslag. Detailhandel is totaal wat an ders, maar Heijboer zegt nog niet te weten of er een aparte procedure voor moet komen. Wel is hij heel stellig met de uitspraak, dat de Cl000 er niet permanent mag blijven, hoe goed dat de inwoners van de wijken Buiten zorg en Stadszicht mogelijk zou uit komen. „Een supermarkt aan de Post weg past niet in het Thools concept", aldus de wethouder. Voor zowel de Cl000 als Albert Heijn blijft plan Noord na de her- structering de aangewezen vesti gingsplaats. B. en w. hebben daar voor vijf projectontwikkelaars uitge nodigd die hun plan al gepresenteerd hebben, maar het college is er nog niet uit. Er komt een nieuwe presen tatie om een zo breed mogelijke oriëntatie te krijgen. Of alle vijf pro jectontwikkelaars dat weer mogen doen of alleen de beste bedrijven uit de eerste ronde wil wethouder He ijboer niet zeggen. Hij heeft wel met Tïmpa een gesprek gehad over de verplaatsing naar Welgelegen II. Dit bedrijf aan de Wattstraat, dat naar een kleiner pand wil omdat de productie volledig naar Tunesië is overge bracht, liet weten al drie jaar op ant woord van de gemeente te wachten, terwijl Heijboer zei van niets te we ten. Timpa was al in West-Brabant aan het kijken, maar de wethouder denkt het bedrijf voor Tholen te kun nen behouden. „We zijn er volop mee bezig en het komt allemaal goed", zegt hij vol optimisme. feifelïi j, mHPf Waarom zou u met itumwr genoegen nemcnïfj enbergen - telefoon 10167)56 33 85 Advertentie I.M. Mensen die na de watersnoodramp hulp hebben verleend - in welke vorm dan ook - komen in aanmerking voor het bijwonen van de her denkingsbijeenkomst op donderdag 18 september in Tholen en Bergen op Zoom. Het projectbureau Delta 2003 is op zoek naar de hulpverle ners van destijds en wil ze allemaal bedanken. Het idee is gerezen om hen een oorkonde aan te bieden. Het projectbureau denkt aan mensen die zich in 1953 onbaatzuchtig en vol ledig hebben ingezet om de nood te lenigen, hetzij op eigen initiatief, het zij via hulporganisaties (Rode Kruis, krijgsmacht), in de eigen omgeving of in het rampgebied. Redders van men sen en dieren, mensen die evacués hebben opgevangen en mensen die hebben geholpen bij het dichten van dijken en de wederopbouw. Op 18 september zal aan hulpverleners uit binnen- en buitenland publiekelijk de waardering van de Nederlandse rege ring worden uitgesproken. De organi satie wil nagaan wie van de individu ele hulpverleners nog in leven zijn en waaruit hun hulp heeft bestaan. Uit de aanmeldingen worden vervolgens een aantal mensen geselecteerd om de bij eenkomst bij te wonen. Het idee is gerezen om de nog leven de hulpverleners als blijk van waarde ring een oorkonde te schenken. Dat antwoorden gedeputeerde staten op vragen van de CU-fractie in de staten. Het idee van een oorkonde is niet nieuw. De gemeente Stavenisse liet die een halve eeuw geleden ook ma ken voor de politiemensen uit het hele land die bij de ruiming en bewaking van het Thoolse dorp actief waren. Mensen die het betreft, kunnen zich tot 6 juni schriftelijk aanmelden, maar ook anderen kunnen dat voor hen doen. Naam, geboortejaar, adres en telefoonnummer van de hulpverlener, alsmede de aard van de inzet, dienen vermeld te worden. Wanneer derden iemand aanmelden, moeten ze ook hun eigen gegevens verstrekken. Brieven kunnen gestuurd worden naar Projectbureau Delta 2003, Ant woordnummer 75, 4330 VB Middel burg, ter attentie van mevr. A.M. Vin- ke. Ook e-mail is mogelijk: am.vinke- vermazen@zeeland.nl. De landelijke en mediaverslagge- ving van de watersnoodramp in 1953, en van de herdenkingen in 2003, worden in een kritisch per spectief geplaatst op een expositie in het Zeeuws Museum te Middelburg. Foto's, fragmenten van filmjour naals en televisiefilms en van radio reportages - alles uit de eerste weken na de Ramp - zullen te zien zijn. De bezoeker kan bladeren door een aan tal oude boeken en tijdschriften uit die tijd. Ook zijn door Omroep Zee land gemaakte documentaires te zien. Elke woensdagavond wordt bovendien de door Bert Haanstra ge maakte film 'De afsluiting van het Veerse Gat' getoond. Naast de ten toonstelling is een educatief pro gramma ontwikkeld voor het onder wijs, terwijl op 19 september in het museum een symposium wordt ge organiseerd waar de mediaverslag- geving over de Ramp vanuit ver schillende invalshoeken wordt be licht. De expositie 'De Ramp van '53 door het oog van de media' is van 29 mei tot 29 september in het Zeeuws Museum te zien. Het muse um is dagelijks geopend van elf tot vijf uur, en elke woensdagavond tot negen uur. De Meermarkt in Stavenisse is opnieuw ingericht en sterk gemoderniseerd. Jan de Koster kan samen met zijn personeel zijn trouwe klantenkring nog beter van dienst zijn. 1 1 A A

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 7