Stel met huifkar in countrystijl Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 mei 2003J Eenzijdig ongeval Herinrichting Markt Venten groente en fruit Fa vier in jeugddienst Percelen Waterfront gereed voor woningbouw Voorleesontbijt op school Lau Leeuw sluit sessieseizoen af Punaises voldoen niet Auto's botsen Wandelvierdaagse Jeugddienst Ree aangereden Serie van 18 caramboles Lentemarkt op school Nieuwe laag Ceciliaweg Predikant beroepen Diapresentatie tijdens verkoopdag Rommelmarkt Geslacht in eigen slagerij 1foor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Eerste prijs jeugd-EHBO Nieuwe catecheet Van Splunter kampioen klaverjassen Kerkhistorische lezing Katten vergiftigd Try-out voor topconcours Werkgroep grondwater Bestel-/Bedrijfsauto's Venten groente en fruit Open training DKV Astmafonds Sportgehandicapten Kinderhulp Tholen Op de provinciale weg N262 bij Sluiskil raakte maandagmiddag om streeks 17.15 uur een 18-jarige Tho- lenaar met zijn auto in de slip. Door onbekende oorzaak verloor de auto mobilist de controle over het stuur, waardoor hij met zijn voertuig bot ste tegen een verkeersbord dat op de verkeerszuil van de rotonde stond. Er was door het eenzijdig ongeval alleen materiële schade. Aannemingsbedrijf C.W. van Haaf- ten is in opdracht van de gemeente begonnen met de herinrichting van de Markt. Een gedeelte van de Ou- delandsestraat (van verkeersdrempel tot de opticien) en de rijbaan van de Markt is in verband met de werk zaamheden afgesloten voor het ver keer. Bij de herinrichting zullen par keervakken worden aangegeven, een aantal betonnen palen worden ver zet, een invalidenoprit bij de opti cien en een schijn-inritconstructie worden aangelegd. Als alles volgens plan verloopt, is de herinrichting za terdag gereed. Vanaf a.s. donderdag 22 mei komt De Groentebroer uit St.-Philipsland met eerste klas groente en fruit bij u aan de deur. Hoort u de bel, dan zijn we in de buurt. Zie voor het welkomstpresentje onze advertentie elders in deze krant. Fam. den Haan Sint-Philipsland. Advertentie I.M. De theoloog, zanger en liedjesschrij ver Rob Favier verzorgt op zondag 25 mei om vijf uur een jeugddienst in de Ichthuskerk aan de Doelweg. Favier heeft een geheel eigen manier van voorgaan: een mengeling van prediking en Nederlandstalige lied jes die zeer herkenbaar zijn en waar bij humor niet zelden een rol speelt. Toch doet dat geen afbreuk aan de diepe inhoud van zijn woorden. Een kerkdienst met Favier is ontspannen en iedereen kan er zich op zijn ge mak voelen. Favier groeide op met muziek, trok op zijn achttiende al door Europa met een fulltime band en deed vervolgens een studie theo logie. Inmiddels werkt hij 25 jaar als solist. Hij heeft onder meer een avondvullend programma, getiteld Cirkels, waarin hij zich diep in zijn hart laat kijken en waarbij gevoelens een grote rol spelen. Het terrein aan de Eendrachtsweg is gereed voor de woningbouw van het project Waterfront. Bijna een jaar ge leden werd op enkele percelen ern stige bodemverontreiniging gecon stateerd. De vervuilde grond is afge graven en op het terrein tijdelijk in depots geplaatst. In de grond was een te hoge waarde aan polycyclische aromaten, wat mogelijk afkomstig is van in de grond zittende geteerde pa len. De tijdens het onderzoek aange troffen verontreiniging werd bij de sanering niet meer teruggevonden, zodat er geen grond moest worden afgevoerd. Alleen grof puin en as- bestplaten zijn afgevoerd naar een verwerkingsbedrijf. De grond is her gebruikt als vulling van de oesterput ten. Om het perceel geschikt te ma ken voor woningbouw is het nodig dat er een meer dan één meter dikke laag grond aangebracht wordt. De leerlingen van de speciale school voor basisonderwijs De Veste hebben woensdagmorgen meegedaan aan het nationale voorleesontbijt. Alle kinde ren namen zelf hun ontbijt mee naar school. Het werd een gevarieerd ont bijt met boterhammen, bolletjes, ge kookte eitjes en cornflakes. De juffen zorgden voor drinken. Ook waren er kleine krentenbolletjes en bruine bol letjes voor wie nog trek had in een extraatje. De ouderwerkgroep had voor het ontbijt in de grote zaal alles in gereedheid gebracht. Naast de leerlingen woonden ook twee Roe meense juffen, twee Belgische leer krachten en 2 Belgische kinderen het ontbijt bij. Dirk de Vreugd van de muziekgroep The Jolly Beggars vro lijkte het ontbijt muzikaal op. Voor de kinderen speelde hij op verschillende Ierse fluiten. Vervolgens luisterden zij ingespannen naar een Iers volks verhaal. Ook werden er oud-Holland se spelletjes gespeeld. Na het ontbijt gingen de leerlingen naar verschillen de ruimtes waar door leerkrachten en vrijwilligers werd voorgelezen uit boeken die te maken hadden met mu ziek, het thema van het nationale voorleesontbijt. Ook bij de buitenschoolse kinderop vang Villa Kakelbont werd aandacht geschonken aan het voorleesontbijt. Hier werd een verhaal voorgelezen dat tevens beeldend werd uitgevoerd. In café The Sixties aan de Kaaij in Tholen wordt zondag de laatste blues/rock jamsessie van het seizoen gehouden. Blues- en rockmuzikan- ten uit de regio krijgen daarbij de gelegenheid om het podium te be klimmen om zo, met misschien wel totaal vreemde collega's, hun kun nen te vertonen. De organiserende stichting Sunday Sessions zorgt voor de benodigde apparatuur, zoals gitaarversterkers, basversterker, slagwerk en zanginstallatie. Wie mee wil doen, moet wel het eigen instrument meenemen. Sunday Ses sions heeft voor deze laatste jamses sie de zanger-gitarist Lau Leeuw weten te strikken. De uit Groningen afkomstige Leeuw heeft zijn sporen verdiend bij onder andere Herman Brood, Nina Hagen en Cuby the Blizzards. Leeuw neemt Joris Bos mee, een aanstormend talent op gi taar. De gratis toegankelijke sessie begint om vier uur. Slagwerker Jos Rijnkels uit Tholen heeft de leiding over de sessie. De verhogingen (punaises) die als snelheidsremmer in de Molenvliet- sestraat zijn aangelegd, werken on voldoende. Het verkeer rijdt er niet langzamer door en bovendien is elke drie maanden reparatie vereist om dat de straatstenen omhooggewerkt worden als gevolg van het drukke verkeer. De attentieverhogende functie van de punaises blijft, maar verder wordt het hoogteverschil - net zoals in de Oudelandsestraat - weggewerkt. Om dat te kunnen doen, is de Molenvlietsestraat ko mende week voor het verkeer afge sloten. Met borden wordt een omlei dingsroute aangegeven. Verkeer vanuit de Kerkstraat kan via Markt of Oudelandsestraat uit het centrum komen. Oud-Vossemeer Een personen- en een bedrijfsauto zijn dinsdagmiddag tegen zes uur zwaar beschadigd geraakt bij een aanrijding op de Roolandsedijk. Een 43-jarige vrouw uit Tholen reed in de richting van Poortvliet, maar hield onvoldoende rechts. Daardoor raakte ze een tegemoetkomende be drijfsauto, bestuurd door een 48-jari- ge man uit Nieuw-Vossemeer. Beide auto's raakten van de - betrekkelijk smalle - weg en vernielden daarbij de afrastering (voor vee) aan weers zijden van de dijk. Maandag staat weer de jaarlijkse avondwandelvierdaagse op het pro gramma. Vanaf zes uur kan er inge schreven worden in café Hof van Holland aan de Ring. Tussen half zeven en zeven uur is de starttijd, waarbij gekozen kan worden voor routes van vijf of tien kilometer. Op de slotavond, donderdag, zullen de wandelaars zoals gebruikelijk met muziek worden ingehaald. In de hervormde kerk wordt zondag avond om half zeven een jeugd dienst gehouden met als thema: re kenen met God. Voorganger is ds. A.H. van Veluw uit 's-Gravenzande. Verder werkt het gospelkoor Rejoice uit Anna-Jacobapolder mee. Er wordt gecollecteerd voor stichting De Hoop te Dordrecht, die naast op vang en behandeling van verslaaf den ook hulp biedt aan mensen met psychosociale problemen. Een 36-jarige automobilist heeft in de nacht van woensdag op donder dag op de Krabbenkreekweg fron taal een ree aangereden. Omstreeks 3.10 uur vond het ongeval plaats. Door de aanrijding overleed de ree. De auto was aan de voorzijde zwaar beschadigd en de radiator was door de klap lekgeslagen, zodat het voer tuig moest worden weggetakeld. Bij het toernooi tussen de biljarters van De Treffers en Hof van Holland maakte Perry Vroegop een serie van 18 caramboles. Nico Rooijakkers van De Treffers speelde in twaalf beurten de kortste partij. René Koet sier behaalde met 4,0 het hoogste gemiddelde. De uitslagen zijn: R. Goedegebuure-J. van Daalen 7,87- 10; Arj. Hommel-Th. de Graaf 9,09- 10; K. Hommel- H. Rensink 10-6,3; P. Vroegop-J. Hommel 9,7-10; C. Burgers-R. Koetsier 10-5,6; K. Na- gelkerke-N. Rooijakkers 4,68-10; P. de Leeuw-J. van Gorsel 10-6,81; M. Punt-A. van Daalen 10-6,57. Het toernooi wordt gespeeld in 4 poules. De tussenstand is: 1. poule C 73,84 punten; poule D 71,59 p; poule B 69,31 en poule A 64,55 punten. Op de Sint Anthoniusschool wordt zaterdag 24 mei van 12 tot 4 uur de jaarlijkse lentemarkt georganiseerd. Er is onder andere een fancyfair met allerlei spelletjes voor groot en klein, zoals sjoelen, visspel, enve- loppentrekken, ballenbaan, darten, flessenschuiven en spijkerslaan. Voor de allerkleinsten is er een grab belton. Daarnaast is er een tentoon stelling van de werkstukken die de kinderen hebben gemaakt op de cre- adag. Tijdens deze creatieve dag hebben alle kinderen met verschil lende materialen en technieken fana tiek gewerkt aan een werkstuk. Ver der is er een rommelmartk en een terras aanwezig. Sint-Annaland Aannemer Rasenberg uit Krabbendij- ke gaat een deel van de Ceciliaweg vanaf de Veilingweg tot de Spastraat van een nieuwe asfaltlaag voorzien. Bij de aanbesteding door de gemeen te was dit bedrijf met 48.800 euro de laagste. Tot het bestek behoort ook de herbestrating van de Bronsgeestweg, die uit klinkers bestaat. Nog vier an dere aannemers hadden belangstel ling voor dit karwei: BAM uit Bergen op Zoom schreef in voor 52.500, He- ijmans uit Roosendaal voor 53.800, Dura Vermeer uit Moerdijk voor 54.200 en KWS uit Goes voor 54.750 euro, exclusief btw. Het bedrijventerrein zal door de ver hogingen van de grondprijs in 2005 kostendekkend worden, zo heeft de gemeente becijferd. Voorgaande ja ren was er 272.000 euro uit de ge meentekas bijgelegd omdat de ver koopprijzen te laag waren ten opzichte van de kosten. Die tekorten zijn nu rechtgezet. Vorig jaar is er 4657 m2 grond verkocht. Per 31 de cember was nog 14.675 m2 grond be schikbaar waarvoor 558.000 euro ontvangen kan worden, maar aan kosten ramen b. en w. nog 325.000 euro. De gemeente denkt binnen drie jaar uitverkocht te zijn. Ds. P.C. Hoek heeft een beroep ont vangen van de hervormde gemeente te Arnemuiden. In deze gemeente was Hoek voor zijn bevestiging als predikant werkzaam als pastoraal medewerker. Oud-predikant W.C. Meeuse, die nu in Wilnis staat, heeft een beroep aangenomen naar de her vormde gemeente te Bilthoven. Op de verkoopdag van de hervorm de gemeente is zaterdag in vereni gingsgebouw Het Trefpunt een doorlopende diapresentatie te zien van de werkzaamheden die Maria van 't Hof namens de Gereformeer de Zendingsbond (GZB) in Kirgizië verricht. Aan de presentatie van on geveer 15 minuten is een gratis prijsvraag verbonden. Op de ge meentedag worden zaterdag tal van activiteiten georganiseerd. Naast de jaarlijkse verkoping van vrouwen vereniging Tryfosa, die om tien uur begint worden er vanaf negen uur 's morgens aan de Ring oliebollen ver kocht. Gedurende de verkoopdag zijn er optredens van de plaatselijke koren en ook voor de kinderen en de jeugd zijn er vele activiteiten, 's Middags kan jong en oud deelnemen aan een fietstocht met diverse op drachten. Deelnemers kunnen vanaf twee uur vertrekken bij verenigings gebouw Het Trefpunt. Stavenisse De zendingscommissie van de her vormde gemeente organiseert zater dag van 9.30 tot 15 uur een rommel markt in verenigingsgebouw De Schuilplaats. De opbrengst is voor het zendingswerk van oud-inwoner Christiaan Nieuwenhuize. Op de verkoping zijn ondermeer tweede- handsboeken verkrijgbaar. Voor «Varkenshaas 500 gr. 5,25 jMalse rosbieflapjes 500 gr.€ 5,- ♦Tartaar 5 halen 4 BETALEN ♦Pizza p.st.€ 2,75 of 2 voor 5,- Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag Magere speklappen 1 kg Schouderkarbonade 1 kg Hamburgers 5 halen 4 BETALEN Gegrilde ham 100 gram Mosterdrollade 100 gram Runderrollade 100 gram Asperge-hamsalade 100 gram 1,25 0,90 1,25 V Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. jong en oud zijn er tevens diverse spelletjes te doen. Dinsdag 20 mei wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Lorenzo van Haaften, Mark Tak, Jac- co v.d. Berg en Jan Kees Oosdijk ver overden zaterdag in Goes de eerste prijs bij de jeugd EHBO-dag. 's Mor gens moesten er allerlei EHBO-op- drachten en spelletjes worden gedaan in de sportzaal van Sportpunt Zeeland en 's middags was er een wandelbingo in het bos, waarbij weer diverse keren hulp moest worden verleend. Uit han den van voorzitter T. Doornebos kreeg de ploeg een beker en een herinne ringsstandaard uitgereikt. De dag was 's middags geopend door mevr. Bal kenende. Naast de winnende ploeg kwa- men er nog drie teams uit het dorp in actie. De kinderen deden zo doende hun eerste EHBO-ervaring op. Vorige week behaalden 22 leerlingen van basisschool De Schalm het jeugd EHBO-A diploma. Het examen werd afgenomen door mevr. A. Gladdines uit Steenbergen. Sint-Maartensdijk De hervormde gemeente heeft dhr. P.C.H. Kleinbloesem uit Goudswaard aangetrokken als catecheet. Daarnaast gaat hij ook bijstand in het pastoraat verlenen. Doordat de hervormde ge meente niet is aangepast, krijgt deze nog steeds geen toestemming om een predikant te beroepen, zodat de komst van Klein- bloesem een verlichting betekent voor de kerkenraadsleden en voor consulent ds. J. Lohuis. Klein bloesem, die theologie studeert, trouwt in juni en wil in de William Boothstraat gaan wonen. J. van Splunter is met 103.317 punten clubkampioen geworden van klaver- jasvereniging De Pendelaars. Winnaar van de marsenprijs werd P. van Blop- poel met 32 marsen. Het seizoen is af gesloten met een inhaalwedstrijd, die door J. van Zetten werd gewonnen. De uitslag: 1. J van Zetten 5157 pun ten; 2. A. Arts 5152 p; 3. L. Kampman 4987 p; 4. P. van Bloppoel 4753 p; 5. M. v.d. Berg 4442 p; 6. M. Vermaas 4425 p; 7. J. van Splunter 3887 p; 8. J. Geldhof 3827 p; 9. G. Jansen 3682 punten. De eindstand: 1J. van Splun ter 103.317 punten; 2. J. van Gorsel 103.185 p; 3. R. van Putten 102.813 p; 4. J. Guiljam 102.735 p; 5. P. van Bloppoel 102.459 p; 6. A. Arts 100.418 p; 7. N. van Diggele 100.242 p; 8. G. van Ham 100.126 punten. Scherpenisse Dominee J. Lohuis en dominee J.G. Blom van de hervormde gemeente te Poortvliet verzorgen dinsdagavond om half acht in verenigingsgebouw De Hoeksteen een kerkhistorische lezing. Ds. Blom zal spreken over het leven en de werken van ds. Guil- jelmus Saldenus (1627-1694) en ds. Lohuis zal een lezing houden over ds. Jonathan Edwards (1703-1758). Poortvliet In de omgeving van het Zuidplant soen en de Schoolstraat werd vorige week dinsdagavond een kat vergif tigd. Het dier overleed aan de gevol gen van de vergiftiging. Enkele dagen eerder werd in dezelfde omgeving eveneens een kat vergiftigd. Ook deze kat overleefde de vergiftiging niet. Maandag 19 mei haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Sint-Philipsland Muziekvereniging Condordia uit Tho len geeft zaterdagavond om acht uur een try-out concert in dorpshuis De Wimpel. De muziekvereniging brengt de concourswerken ten gehore die zij een week later moeten spelen bij het topconcours dat in Musis Sacrum te Arnhem wordt gehouden. Naast deze muziekstukken speelt men ook diver se nummers die men ook liet horen bij het jaarconcert. Voor het oplossen van de grondwater- problematiek in de wijk Noord is een werkgroep gevormd die als spreekbuis naar de gemeente gaat fungeren. Op deze manier wil de gemeente de com municatie met de bewoners verge makkelijken en hen actief laten mee- Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. denken over oplossingen. Naast het aanpakken van de overlast zal zoveel mogelijk hemelwater afgekoppeld worden van de riolering. Particuliere eigenaren kunnen daartoe niet wor den gedwongen, maar zijn wel zelf verantwoordelijk voor het oplossen van de problemen. De werkgroep, een initiatief van J. Kempeneers uit de Mosselkreekstraat, wordt verder gevormd door H. Geluk en J. van Kolthoorn (Zijpestr.), K. Groeneveld en P. Kreeft (Gladiolenstr.), L. Kem peneers (Berkenpad), W. Quak (Een- drachtstr.), S. Quist (Deldensestr., na mens A. Koolbergen uit de Schoolstr.) en C. Tichem (Krabben- kreekstr.). Om aan de vraag naar verse groente en fruit aan het be gin van de week te voldoen, komt De Groentebroer vanaf a.s. maandag 19 mei weke lijks met eerste kwaliteit groente en fruit bij u in de straat. Onze route kunnen we niet nauwkeurig plannen, dus let u op de bel, dan zijn we in de buurt. We blijven natuurlijk vrij dagsmorgens ook op de markt staan voor uw week end boodschappen. Let u op de folder in uw brievenbus en zie de advertentie elders in deze krant. Advertentie I.M. Belangstellenden kunnen vrijblijvend enkele trainingen meemaken van de recreatieve volleybalvereniging DKV '95. De laatste van deze open volley balavonden zou 22 mei zijn, maar wordt in verband met afwezigheid van de trainer verplaatst naar 12 juni. Tussen acht en tien uur is iedereen vanaf 14 jaar welkom in De Wimpel om wat partijtjes mee te doen. Pak even uw zakboekje THOLEN 16 mei Lustrumfeest The Small Town Dancers, Meulvliet, 19.30 u. 21 mei Oecumenisch avondgebed, kerkgebouw NPB, Oudelandsestr. 11, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 20 en 27 mei Koersballen Anbo, Vos- senkuil, 14 u. 21 mei Fietstocht Anbo, vertrek Vos- senkuil 13.30 u. SINT-ANNALAND t/m okt. Exposities over de boerde rij, De Meestoof. 17 mei 'Kom maar op', jongeren en vechtsporten, Wellevaete, 13.30 u. 19 t/m 22 mei Avond wandel vier daagse WHS. STAVENISSE 17 mei Rommelmarkt zendingscom missie N.H. gemeente, de Schuil plaats, 9.30-15 u. SINT-MAARTENSDIJK 17 mei Zangavond Met Hart en Stem, Maartenskerk, 19.30 u. 17 mei Surrender, Haestinge. 28 mei Festival 'Op doorbreken' met rock en metal, Haestinge, 20 u. SCHERPENISSE 17 mei Jongerencontactavond over Christus in de Islam, De Hoeksteen, 19.45 u. POORTVLIET 15 mei Tafeltennis, 't Ouwe Raed' uus, 19 u. BERGEN OPZOOM 15 mei Franciscus Kwartet, Markie zenhof, 20 u. 16 mei Komedie John Kraaijkamp e.a., De Maagd, 20.15 u. 17 mei Franse show Orkest konink lijke luchtmacht, De Maagd, 20.15 u. 17 mei t/m 1 oktober Expositie Tien jaar De Uithof schilderijen, Markie zenhof, 11 u. John van den Hout en Leny van Dijke bij het paard Jordi van koetsier C. Scheermeijer. Trouwen in countrystijl. Dat was de wens van John van den Hout (59) en Leny van Dijke (46) uit Sint-Maartensdijk. Donderdag middag werd het echtpaar aan de Koekoeksweg opgehaald met paard en huifkar om naar het ge meentehuis te worden gereden. Dat ging op het gemakje, want al leen de fjord Jordi van koetsier C. Scheermeijer uit Scherpenisse stond voor de wagen omdat het andere paard pas een veulen heeft geworpen. Het echtpaar kwam niet in drie delig pak en witte trouwjurk, maar had zich voor deze speciale dag gehuld in countrykleding. T Van den Hout (fervent paarden liefhebber) droeg een originele hoed en een zwartleren hesje met veters, met op de rugkant een in- dianenhoofd getooid met veren. Zijn echtgenote had ook een hoed op en droeg een lange rok met een blouse. Geheel in stijl kwamen ze dus met een huifkar naar het gemeen tehuis om in de echt te worden verbonden. Een rit van ongeveer een uur door de polders rond de smalstad. Ook na de huwelijks voltrekking stapte het echtpaar weer in de huifkar om via een an dere route naar huis te worden gereden. Zondag 18 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Hoek, St.-Annaland. 18.30 u. ds. Klein, St.-Philipsland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van de Heuvel, Oud Beijer- land. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 17 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Den Boer, Elspeet. GEREF GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. Open Doors. VRIJZ. GEL. GEM. NPB 10.30 u. ds. Duinker, Rotterdam. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. 18.30 u. ds. Van Veluw, 's-Graven- zande (jeugddienst). GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 ds. Den Boer. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Geluk, Rotterdam. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 22/5 19.30 u. ds. Beens. GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Adriaanse, Dinteloord. 18 u. ds. Van Bruggen, 't Harde. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 22/5 19.30 u. ds. v.d. Meer. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van den Berg, China. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Looyen, Amersfoort. 19 u. ds. Smit, Katwijk a.d. Rijn. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 20/5 19.30 u. ds. Reinders, Maar tensdijk. GEREF GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 22/5 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. di 20/5 19.30 u. ds. Schot, Krimpen a.d. IJssel. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 22/5 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Blom. GEREF KERK 10 u. ds. Vollmuller, Brielle. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. stud. Beens, Genemuiden. wo 21/5 19.30 u. ds. Van Dieren, Rijssen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. Kooij, Barendrecht. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF KERK 10 u. ds. Broere, Tholen (openbare belijdenis). 17 en 18 mei Jeugdtheater, De Stoe- lemat, 14,u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I:The matrix reloaded - do 22 u., vr 18.30 en 21.30 u„ za 13.45, 18.30 en 21.30 u„ zo 13.45,16.30 en 20 u., ma en di 20 u., wo 13.45 en 20 u. ROXY H: Just married - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. De kleine Lfsbeer (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Johnny English - vr en za 18.45 u., zo 16 u. CINEM'ACTUEEL: Dreamcatcher - do 19 u., vr en za 21.30 u., zo 21.15 u. Johnny English - do 19 u., vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 16.15 u., wo 20 u. The matrix - do 22 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16, 18.45 en 21.15 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. Jungle Boek 2 - zo 16.15 u. en wo 14 u. X-men 2 - do 19 en 21.15 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 14, 18.45 en 21.15 u., ma t/m wo 20 u. Expeditie berenklauw (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Verrassingsvoorpremière: do 20.30 u. Satin Rouge - zo 19 u., ma 20.30 u. Ten - di 20.30 u. De collecte voor het astmafonds heeft in Sint-Philipsland 771,98 eu ro opgebracht, een stijging met 34,35 euro ten opzichte van vorig jaar. In Sint-Maartensdijk was de opbrengst 596,78 euro en in Stave nisse 392,46 euro. Voor het nationaal fonds sportge handicapten is in Sint-Maartensdijk 556,49 euro gecollecteerd. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Extra Apotheek Oost, Ericalaan 12, tel. 0164-236930. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Kaemmerer, Halsteren, tel. 0164-686388. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Re- gentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISHULP Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0318-548265. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, wo en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 662829 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166- 662264. HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.3Q- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551; kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 15 t/m vrijdag 23 mei. donderdag 15 3.27-15.57 vrijdag 16 4.17-16.47 zaterdag 17 5.02-17.27 zondag 18 5.47-18.17 maandag 19 6.37-19.02 dinsdag 20 7.22-19.47 woensdag 21 8.12-20.32 donderdag 22 9.07-21.27 vrijdag 23 10.12-22.32 vr 16/5 5.36 u. VM vr 23/5 2.31 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 87,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). In Sint-Maartensdijk zijn voor het nationaal fonds kinderhulp elf col lectanten op pad geweest. Zij za melden 501,60 euro in. De op brengst wordt gebruikt voor kinderen die, meestal door proble men thuis, te maken krijgen met jeugdhulpverlening. Kinderhulp fi nanciert bijvoorbeeld een schom mel bij een kindertehuis, een fietsje, het lidmaatschap van een sportclub of een weekje kamperen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2