Ketting topscorer, maar minder treffers Leerlingen fietsen afvaltocht voor grotere bewustwording van milieu Drie titels voor de jeugd van Noad en Tholense Boys Punt Emergo in slotminuut Ruucstoppelen klopt koploper Koersballen VOETBALLIEFHEBBERS!!! Donderdag 15 mei 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Thol.Boys besluit met verlies Buitenlandse teams bij Smerdiek dames VCK-meisjes bij Vosmeer eerste Zwervers winnen toernooi Smerdiek Tim Dees op podium Jubileumrit van motorclub Tholen Veel soorten FSV wint op terrein van WHS Vrijdag 23 mei THOOLSE SELECTIE - Z.L.M. Verzekeringen Aanvang 19.00 uur terrein S.P.S. U komt toch ook? Trefzeker Topscorer De mindere prestaties van de Thool se standaardteams worden weer spiegeld in het Eendrachtbode top scorerklassement. Er is de afgelo pen voetbalcompetitie bijna hon derd keer minder gescoord dan vo rig jaar en ook telt de lijst twaalf na men minder. In totaal vonden 65 voetballers 213 keer het net, een ge middelde van 3,28 doelpunten per speler. De winnaar van het doelpuntenklas- sement is voor de derde keer op rij WHS'er Patrick Ketting geworden. Maar trof de Sint-Annalander vori ge competitie nog 33 keer doel, nu vond hij de helft minder keren het net en schopte er 17 in. Het verschil met de nummer twee, Erik van Haaften van Smerdiek, is tot vier treffers beperkt. Het totale klasse ment ziet er als volgt uit: -•L. Patrick Ketting (WHS) 17 doelp.; 2. Erik van Haaften (Smerdiek) 13 doelp.; 3. Iwan Geense (Noad), Niels Hage (Smerdiek) en Jacco Vaders (Vosmeer) 10 doelp.; 6. Francel Kousemaker (Thol.Boys) 9 doelp.; 7. Comé de Frel (Noad) en René van Vossen (SPS) 7 doelp.; 9. Hans Leune (WHS) en Jaco Jansen (SPS) 6 doelp.; 11. Stefan de Jong en Elmar v.d. Griek (Smerdiek) 5 doelp.; 13. Aijan Moerland (Noad), Mi chel Mosselman en William Vroegop (WHS), Johan Scheermeijer (SPS), Wil liam de Bie, Souleyman el Bouazzaoui en Jordy Hage (allen Smerdiek), Jeremy Gierman (Stavenisse), Arjen Verkam man (Vosmeer) 4 doelp.; 22. Hichan Bemhammou, Jaben Kortland en Ronnie de Graaf (allen Thol.Boys), Egbert Moerland (WHS), Wiljan Lisseveld, Jo han Scheermeijer en Martin Quist (allen SPS) 3 doelp.; 29. Michael de Jong, Ali Oumhamed, Mourad Tihani en Frans Hagenbeek (allen Thol.Boys), Cenny van Splunter en Ronald den Braber (bei den Noad), Harm Moerland en Corné van Tilbeurgh (beiden WHS), Peter Eer- land, Matthias Moerland en Kees van Putte (allen Stavenisse), Danny Istha, Ed Mastbergen en John Vroegop (allen Vos meer) 2 doelp.; 43. Jeroen Nieuwkoop, Karim Benjilali, Erwin de Nijs, Said Oumhamed en Jan Groenewegen (allen Thol.Boys), Jeroen Reijngoudt, Benja min Suurlant en Menno Fonteijne (allen Noad), Matthijs Bruijnzeel, Leon de Witte, Francois Bliek en Hans v.d. Ou den (allen WHS), Erwin Feijtel, A.P. v.d. Belt, Jeroen Boer en Barry de Rijk (allen SPS), Corné van Haaften (Smerdiek), Sander Smits, Marco Klippel en Bram Smits (allen Stavenisse), Piet van Beusi- chem, Corné Geers en Jaco Kouwen (al len Vosmeer) één doelpunt. Voetbal Uitslagen Tweede kl. res.: 's-Heer Arendskerke 2- Thol.Boys 2 2-0. Veteranen: WHS 4-Dinteloord 4 3-2. Oefenvoetbal: Smerdiek da.-Zwervers 4-2. Jeugd: Steenbergen-WHS F1 1-6. Voetbal programma Vrijdag 16 mei uur Tholencup meisjes bij SPS 18.30 Toernooi Smerdiek smurfen 18.30 Zaterdag 17 mei uur WHS 2-Serooskerke 2 14.30 Yerseke-Smerdiek(vr.) 15.00 Intern, toernooi Smerdiek dames 11.00 Veteranentoernooi WHS 13.30 Tholencup C-junioren bij SPS 9.30 Tholencup B-junioren bij SPS 14.00 Toernooi Vosmeer E-pupillen 10.00 Toernooi Thol.Boys E-pupillen 13.00 Toernooi Thol.Boys F-pupillen en smurfen 9.00 Reserve tweede klasse Tholense Boys 2 sloot de competitie donderdag af met een 2-0 nederlaag te gen 's-Heer Arendskerke 2. Wegens spelersgebrek was het duel al uitge steld, maar ook donderdag waren er na tal van afmeldingen (onder mèer van de leider) slechts precies elf spelers. Vijf van het eigenlijke team, aangevuld met A-junioren en invallers uit het eerste, derde en vijfde. Hoewel de "geel-zwar- ten in de wedstrijd sterk waren aan de bal, hadden ze weinig geluk. Chris Jan sen schoot in de 13e minuut op de lat en een minuut later werd een treffer van Johan Schot (2) afgekeurd wegens hands. De Zuid-Bevelandse doelman tikte een vrije trap van Bas Wezenaar uit het doel. Vier minuten voor de rust viel het doelpunt aan de andere kant. In eerste instantie redde Erik Hoogendijk nog, maar vervolgens werd het leer als nog tegen het net geschoten. Na de thee een zwakker Tholense Boys en de thuisclub kreeg de kansen. Dat resul teerde na een half uur spelen in een schot op de lat. Met nog drie minuten op de klok besliste 's-Heer Arendskerke het duel definitief: 2-0. Het gedegra deerde Tholense Boys - dat 17 duels verloor - kijkt nu vooruit naar het vol gende seizoen. In de nacompetitie voor de periodetitel in deze klasse won Kloetinge 3 met 1-0 van Serooskerke 2. Laatstgenoemde ploeg speelt nu komende zaterdag in Sint-Annaland tegen WHS 2. De eind- stand in deze klasse is als volgt: Zaamslag 2 22 49 61-25 Serooskerke 2 22 47 48-24 Kloetinge 3 22 46 60-38 WHS 2 22 42 62-36 GPC Vlissingen 2 22 37 64-41 Dauwendaele 2 22 34 43-41 Hr. Arendskerke 2 22 32 51-49 WC '68 2 22 32 42-43 VCK 2 22 23 38-56 De Meeuwen 3 22 20 33-58 Tholense Boys 2 22 11 35-74 Apollo '69 2 22 10 15-67 Damesvoetbal Damesteams uit vier landen nemen het zaterdag tegen elkaar op bij een voetbaltoernooi in Sint-Maartensdijk. KFC Herent, VK Valaarhof en Zand vliet Sport uit België, het Duitse Sambleben en het Engelse Peterbo rough United zorgen voor een interna tionaal tintje. Overige deelnemers zijn Gastel, MVV '27, ODC, Oostkapelle, Papendrecht, Sleeuwijk en natuurlijk Smerdiek. De wedstrijden op sport park Haestinge beginnen om elf uur, de prijsuitreiking is om zes uur ge pland. Aansluitend worden een barbe cue en een disco-avond georganiseerd. Afgelopen zaterdag oefende Smerdiek tegen Zwervers uit Capelle a.d. IJssel en won met 4-2. De bezoekers kregen in de beginfase diverse scoringskan sen, maar Conny Gulden hield haar doel schoon. Snel daarna opende Anne Hage de score en een paar minuten la ter schoot nieuwkomer Lemty Stout- jesdijk de 2-0 binnen. De andere nieu weling, Tina Dujacovic, voerde met twee fraaie treffers de score op naar 4- 0. Zwervers deed ook goed mee, maar meestal was het bij de zestienmeter lijn over, dankzij goed verdedigen van Smerdiek. Na de rust speelden de blauw-zwarten een stuk minder en de bezoekers profiteerden daarvan met twee doelpunten. Dankzij een beter doelsaldo heeft het team van VCK uit Koudekerke het meisjestoernooi van Vosmeer gewon nen. De organiserende voetbalclub ein digde als vierde, WHS uit Sint-Anna- land werd derde. Het toernooi in Oud-Vossemeer, toe aan de derde editie, verliep vlot. Het aantal deelnemende teams was naar twaalf uitgebreid en over drie poules verdeeld. Inclusief de finalepoule speelde iedere ploeg vijf wedstrijdjes van een kwartier. De deel nemers bleken qua sterkte aan elkaar gewaagd, heel grote uitslagen kwamen niet voor. Na afllop reikten jeugdvoor- zitter Kees Heijboer en jeugdsecretaris Frans van Treijen de prijzen uit: vaan tjes voor alle deelnemers en bekers voor de topdrie. De eindstand: 1. VCK, 2. Brouwersha ven, 3. WHS, 4. Vosmeer, 5. Alliance, 6. DFS 2, 7. DVO '60, 8. DFS 1, 9. Mevo, 10. Nieuw Borgvliet, 11. Noordhoek, 12. Moerstraten. Komende zaterdag staat bij Vosmeer een E-pupillentoernooi op het program ma, aanvang 10 uur. Zwervers uit Capelle a.d. IJssel klopte zaterdag het organiserende Smerdiek op doelsaldo bij het meisjestoernooi in de smalstad. Beide voetbalteams won nen vier duels en speelden twee keer gelijk. Het weer was goed, maar verder zat het de organisatie niet echt mee. Eerder in de week meldden twee deel nemers af, waarvoor Zwervers en Inter nos 2 als vervangers werden gevonden. Op de toernooidag zelf liet Steenbergen zonder enig bericht verstek gaan en daarop werd besloten een halve compe titie af te werken. Alle team speelden zodoende zes wedstrijden. De eindstand: 1. Zwervers 14 p; 2. Smerdiek 14 p; 3. Internos 1 8 p; 4. DBGC 7 p; 5. Internos 2 6 p; 6. Divo 6 p; 7. Puttershoek 3 p. Wielrennen Tim Dees uit Tholen heeft bij de nieu welingen zijn eerste podiumplaats te pakken. Zaterdag finishte hij als twee de in de ronde van Wemeldinge. Op tien kilometer van de finish maakte Dees vanuit het peloton de sprong naar een kopgroep van drie renners die 20 seconden vóór lagen. Binnen één ronde van 1600 meter vond de Tholenaar de aansluiting. In de eindsprint van de kopgroep werd Dees tweede, na zijn ploeggenoot Rik Lugtenburg uit Goe dereede. „Hij was in deze wedstrijd duidelijk de sterkste coureur." Een week eerder was de Thoolse wielrenner zelf verrast met zijn 17e plaats in de Omloop van Borsele waaraan 155 cou reurs meededen. „Het was een echte windkoers en ik had er niet op gere kend zo hoog te kunnen eindigen in een zo zware en goed bezette wed strijd." Ook in april boekte Tim Dees goede re sultaten. Zo werd hij op koninginnedag twaalfde in de Oranjeronde te Breda, die in een massasprint eindigde. Het weekend ervoor kwam Dees als zeven de over de streep in het Belgische Beauchevin, in een kopgroep van ne gen renners. En een klimkoers in Or- roir (Henegouwen) - waarbij in de laat ste 15 kilometer twee keer de uit de ronde van Vlaanderen bekende Kluis- berg beklommen moest worden - lever de de Tholenaar de twaalfde plaats op. Motor Toerclub Tholen (MTT) be staat tien jaar. Ter gelegenheid daarvan staat zaterdag een jubi leumrit op het programma die door Zeeland voert. Naast de dertig/le den zijn oud-leden welkom om mee te rijden, deelname is gratis. Vanaf 9 uur zaterdagmorgen is het verzamelen bij De Jonge Motoren aan de Watts'.raat in Tholen, waar broodjes en koffie gereed staan. Hier komt de groep 's middags om half vier ook weer terug voor een drankje en een hapje. Aansluitend is er een feestavond. Informatie over de jubileumrit via tel. 0641041147 of e-mail MTT@zee- landnet.nl. Deze scholieren van het Calvijncollege brachten een bezoekje aan koekjesfabriek De Waal om te ontdekken hoe er in zo'n fabriek met al het afval wordt omgegaan. Productiemedewerker Leon de Waal verzorgde (evenals diverse andere Thoolse bedrijveneen leerzame rondleiding voor de leerlingen. Scholieren van de twee scholen voor voortgezet onderwijs in de gemeente Tholen nemen dit jaar voor de tweede keer deel aan de afvalfietstocht. Deze tocht wordt georganiseerd door het Instituut voor Natuur en Mi lieu-educatie (IVN) in Zeeland in samenwerking met beide scholen. Per fiets gaan leerlingen basisvorming van het Calvijncollege uit Tholen en het Scheldecollege uit Sint-Maartensdijk bij een aantal Thoolse bedrij ven langs om te kijken hoe er wordt omgegaan met het afval. Bij de rond leidingen krijgen de leerlingen uitleg over soorten en hoeveelheden afval die vrijkomen en hoe er met dat afval omgaan wordt. Het programma voor de Thoolse schooljeugd is uitgesmeerd over twee dagen. Donderdag waren de 120 tweedeklassers van het Cal vijncollege aan de beurt en van daag gaan ruim 50 eersteklassers van het Scheldecollege met de fiets op pad. Mevrouw A. Volker, consulente van het IVN Zeeland, is erg te spreken over de motivatie van de schooljeugd en de mede werking van alle begeleiders. „En gezien de ruim dertig deelnemen de bedrijven is ook bij de onderne mers in de gemeente Tholen het onderwerp afval een serieuze zaak. „De jeugd bewust maken van afvalbeperking, afvalschei ding en het hergebruiken van af- valmaterialen is belangrijk voor een leefbare toekomst. De leerlin gen zijn ingedeeld in kleine groep jes van zes tot zeven man en iede re groep bezoekt vanochtend drie bedrijven. Ze krijgen van de on dernemers uitleg over het produc tieproces en over het verloop van de afvalstromen binnen het bedrijf en ze kunnen natuurlijk zelf vra gen stellen. Na de bedrijfsbezoe ken keren de fietsers terug naar school om hun opgedane ervarin gen uit te werken in een posterpre sentatie en verslag." Wethouder Van Kempen van mi lieuzaken was naar het Calvijncol lege gekomen om de deelnemers aan de afvalfietstocht voor het vertrek nog even toe te spreken. „We denken vaak niet na over af val. Als we iets weggooien, zijn we ons er niet van bewust wat er eigenlijk met de verzamelde afval berg gebeurt. Vandaag krijgen jul lie bij verschillende bedrijven te zien hoe de ondernemers met af val omgaan. Ik hoop dat het een leerzame dag wordt en dat jullie jezelf in de toekomst nog beter be wust zijn van het belang van af valbeperking, afvalscheiding en hergebruik", aldus de wethouder. Uit de lange lijst deelnemende be drijven en instellingen blijkt dat de jeugd veel verschillende infor matie te verwerken zal krijgen. Bij woonzorgcentrum Ten Anker heeft men met heel ander afval te ma ken dan bij bijvoorbeeld een auto bedrijf, drukkerij, supermarkt of op een boerderij. Voorzien van een vragenlijst gaan de jongelui op ontdekkingsreis en ze luisteren zeer geboeid naar de uitleg die ze overal krijgen. Om een goede in druk te krijgen van wat er aan af val overschiet bij een bedrijf of in stelling, is het natuurlijk nood zakelijk dat je eerst iets meer te weten komt over de bedrijfsactivi teiten. We volgen een zestal tweedeklas sers als ze bij banketfabriek De Waal worden ontvangen voor een rondleiding. Productiemedewer ker Leon de Waal (zoon van direc teur J. de Waal) voert de school gasten in een half uurtje langs heel het traject van grondstof tot (inge pakt) bokkenpootje. Bij de heerlij ke geur van versgebakken koekjes valt het voor de scholieren niet mee om de aandacht bij het onder werp afval te houden. De Waal legt uit, dat er in de fabriek dage lijks ongeveer 1 miljoen koekjes worden gebakken. „Er is bij ons veel aandacht voor hergebruik van productresten. Een deel (breuk) wordt door ons verwerkt in de crè me voor tussen de koekjes en we proberen het onbruikbaar produc- tafval op allerlei manieren te mi nimaliseren. Alles wat je weg moet gooien, levert tenslotte al leen maar verlies op. De product- resten die door ons niet meer te gebruiken zijn, worden door een bedrijf opgehaald en dat dient als grondstof voor veevoer." Na de rondgang door de produ ctiehallen neemt De Waal de groep leerlingen mee naar het op slagterrein waar papier, plastic, metaal, hout en restafval netjes gescheiden in containers ligt op geslagen. „De koelvloeistof, oliën, en smeermiddelen die door onzej technische dienst worden gebruikt bij het onderhoud van de produc tie- en inpakmachines worden in aparte vaten bewaard en ook die restproducten worden netjes door een gespecialiseerd bedrijf opge haald. De milieuregels waaraan een onderneming zich dient te houden, zijn steeds verder aange scherpt en wij vinden dat een goe de zaak", aldus Leon de de Waal bij zijn rondleiding. Terwijl leer lingen de laatste aantekeningen op hun vragenlijst maken, komt de volgende groep van het Calvijn college al aangefietst voor een be zoekje aan de koekjesfabriek. „Waar moeten we nu heen", vraagt één van de scholieren. „We gaan nu eerst naar drukkerij Dieleman en daarna nog naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie", antwoordt begeleidster C. Kole. Druk pratend fietst het clubje scholieren Tholen in op jacht naar nog meer informatie over het on derwerp afval. Bij het Scheldecollege in Sint- Maartensdijk staat de afvalfiets tocht deze week centraal in een projectweek rond het thema afval. Op deze school is er een prijsje beschikbaar voor degene die de mooiste poster over het project heeft gemaakt. Milieuwethouder Van Kempen zal ook hier aanwe zig zijn om het belang van milieu zaken bij de schooljeugd onder de aandacht te brengen. De korfballers van Emergo hebben een punt weten te pakken tegen AH Ready 2, door in de laatste minuut de gelijkmaker te scoren (6-6). Het tweede team boekte een 9-19 mon sterzege tegen Vios 2. Emergo speelde een slechte en matte eerste helft. Bij de rust stond het dan ook al 4-2 voor All Ready. Toen na de rust de thuisclub de voorsprong nog vergrootte, leken de Tholenaren te gaan verliezen. Maar het lukte All Ready niet om verder uit te lopen en de Tholenaren knokten zich tot 5-6 terug. En in de laatste minuut bracht Emergo zelfs nog de gelijkmaker op het scorebord. Marchel de Frel (2x), Nicole Dam, Jaco van Heemskerk, Kristian van Heemskerk en Justine Weijenberg tekenden voor de doel punten. Twee weken eerder werd het duel te gen Voltreffers 2 gestaakt met nog zestien seconden op de klok. Een ru zie leidde ertoe dat Voltreffers van het veld liep, terwijl Emergo op dat moment leidde met 10-8. De korfbal- bond zal uitsluitsel moeten geven wat er met deze wedstrijd gebeurt. Voor Emergo scoorden Jaco van Heems kerk (5x), Marco v.d. Hoek (3x), Jaco van Dis en Marchel de Frel. Tegen Vios had Emergo 2 het in de ope ningsfase moeilijk. Pas bij een 3-0 ach terstand scoorden de Tholenaren hun eerste doelpunt. Mede dankzij een bles sure bij de thuisclub konden de Tholena ren terugkomen en bij de rust leidden ze met 4-6. Toen Emergo in de tweede helft naar 4-9 uitliep, was het duel gespeeld. Rustig de kansen benuttend werkten de rood-zwarten aan het doelsaldo. De tel ler stokte bij 9-19. Gescoord werd er door Ad Farla (4x), Marianne Rombouts (4x), Ingrod Klomps (3x), Jaco Rip (3x), Irene Farla (2x), Walter Geuze (2x) en Ruben Steketee. De zege was een opsteker na de nipte 6-5 nederlaag, twee weken eerder tegen ZKV 4. Toen maakten Irene Farla (2x), Kristian van Heemskerk (2x) en Liesbeth Dam de doelpunten. Het eerste welpenteam klopte Juliana met 0-2 en bleef daarmee ongeslagen. De ver dediging van Emergo kwam nauweüjks in de problemen en aanvullend zorgde de ploeg voor veel gevaar. Heieen Hoek en Renske de Rooij maakten de doelpunten. De strafworpen won Emergo eveneens, met 10-12. Welpen 2 leed de eerste neder laag: koploper Keep Fit was met 4-0 de sterkere. Emergo gooide veel lange ballen in de aanval en verdedigend ging het ook wat minder. Bij de rust stond het al 2-0. De strafworpen verloor Emergo met 12-10. Uitslagen 26 april: DSO-Emergo B 3-2 (Rick Bazen, Marieke de Rooij), Vios- Emergo D 7-6 (Chantal Bentvelsen 3x, Mireille Dorst, Pascal Farla en Jeffrey Pals), Zevenbergen-Emergo FM 0-2 (Jani- ne Dorst 2x), Vios-Emergo W1 0-0, Good Luck-Emergo W2 0-4 (Maurice Uijl 4x) Programma 17 mei: Emergo-Good Luck 2 16 u, Emergo 2-Olympia 5 14.15 u.; Emergo B-Vios 11.30 u., Emergo D-PCK/Café Bar 9.30 u., Emer go FM-ELKV 10.30 u„ Emergo Wl- DSO 10.30 u., Emergo W2-Scheldevo- gels 9.30 u. De onder zonnige weersomstandigheden afgewerkte 33ste Tholencup voor de jeugd heeft zaterdag op het sportveld van SPS in Poortvliet drie titels voor zowel Noad als Tholense Boys opgeleverd. WHS ging met één overwinning aan de haal. Wedstrijdleider Corné Polderman en jeugdsecretaris Henk Zegers verzorgden steeds de prijsuitreiking. SPS was dit keer gastheer omdat die ringen met 8 tegen 8 of maximaal 9 voetbalvereniging eind deze maand het veertigjarig bestaan viert. Er de den 49 teams met zo'n 550 spelers van alle zeven Thoolse voetbalver enigingen mee. Vrijdagavond beten de F-pupillen de spits af. Noad F1 ze gevierde in de A-poule, Tholense Boys F2 in de B-poule en eveneens Tholense Boys F3 in de C-poule. Er was grote belangstelling van de zijde van de ouders en begeleiders voor de allerkleinste pupillen. Zaterdag wer den de wedstrijden 's morgens en 's middags gespeeld en toen was het aantal toeschouwers minder. Noad E2 werd eerste in de C-poule, Tho lense Boys E2 werd evenals vorig jaar nummer I in de B-poule en WHS El in de A-poule. De grootste pupillen (D) kwamen zaterdagmid dag aan de beurt en hier was Noad Dl de sterkste ploeg. Er werd over het algemeen met 7 te gen 7 spelers gespeeld. Bij uitzonde- tegen 9. De D-pupillen speelden 2x30 minuten, E 2x25 en de jongste categorie van de F-pupillen kwam 2x20 minuten op de groene mat.Voor alle ploegen waren er bekers beschik baar. Bij de F-pupillen was er voor iedere speler een herinneringsvaan tje. De 33ste Tholencup wordt vrijdag avond a.s. in Poortvliet voortgezet met de meisjes C van Vosmeer, Smerdiek en WHS. Zaterdagmorgen volgen de C-junioren van SPS, Vose- meer, Stavenisse, WHS, Tholense Boys en Noad en zaterdagmiddag de B-junioren van Noad, Tholense Boys, SPS, Smerdiek en WHS. Aan gezien het Thoolse voetbal maar heel weinig A-junioren heeft, wordt daar voor geen Tholencup georganiseerd. De uitslagen: F-pupillen poule A: 1. Noad F1 9 p doelpuntentotaal 5-2 p 2. WHS F1 6 p 7-2 d 3. Smerdiek F1 3 p 5-4 d 4. Tholense Boys F1 0 p 0-9 d. Wed strijduitslagen: Noad-WHS 2-1, Smerdiek-Tholense Boys 4-0, Noad- Smerdiek 2-1, WHS-Tholense Boys 4-0, Noad-Tholense Boys 1-0, WHS- Smerdiek 2-0. F-pupillen poule B: 1. Tholense Boys 9 p 8-0 d 2. Vosmeer 6 p 6-1 d 3. SPS 3 p 1-5 d 4. WHS 0 p 0-9 d. Wedstrijduitslagen: Tholen-WHS 3- 0, Vosmeer-SPS 1-0, Tholen-Vos meer 1-0, WHS-SPS 0-1, SPS-Tho- len 0-4, WHS-Vosmeer 0-5. F-pupillen poule C: 1. Tholense Boys 12 p 23-0 d 2. Noad 7 p 10-6 d 3. Smerdiek 7 p 6-4 d 4. WHS 3 p 0- 15 d 5. Stavenisse 0 p 0-24 d. Wed strijduitslagen: Tholen - WHS 7-0, Noad-Smerdiek, 0-0, Stavenisse- Tholen 0-6, WHS - Noad 0-2, Stave- nisse-Smerdiek 0-5, Noad-Tholen 0- 6, Stavenisse-Noad 0-8, WHS -Smerdiek 0-1, Stavenisse-WHS 0-5, Tholen-Smerdiek 4-0. E-pupillen poule A: 1WHS 7 p 2. Thol. Boys 6 p 3. Noad 3 p 4. Smer diek 1 p. Wedstrijduitslagen: Tholen- WHS 0-3, Noad-Smerdiek 1-0, No ad-Tholen 1-2, WHS-Smerdiek 1-1, WHS-Noad 3-0, Smerdiek-Tholen 1- E-pupillen poule B: 1. Thol. Boys 13 p 20-4 d 2. SPS 11 p 4-1 d 3. WHS E2 7 p 14-10 d 4. Smerdiek 7 p 11-10 d 5. WHS E3 2 p 1-12 d. Wedstrijd uitslagen: SPS-Smerdiek 1-0, WHS E2-WHS E3 6-1, Vosmeeer-Tholen 0-7, Smerdiek-Vosmeer 4-3, Tholen- WHS E2 5-0, WHS E3-SPS 0-0, SPS-Vosmeer 1-0, Tholen-WHS E3 4-0, WHS E2-Smerdiek 3-3, SPS- Tholen 1-1, WHS E2-Vosmeer 5-0, Smerdiek-WHS E3 2-0, SPS-WHS E2 1-0, Smerdiek-Tholen 2-3, WHS E3-Vosmeer 0-0. E-pupillen poule C: 1. Noad 13 p 16-3 d 2. WHS 11 p 8-2 d 3. SPS 5 p 8-6 d 4. Smerdiek 5 p 2-5 d 5. Tholen 4 p 2-5 d 6. Tholen 3 p 2-19 d. Dl-pupillen: 1. Noad 2. WHS 3. Thol. Boys 4. Smerdiek 5. Vosmeer 6. SPS. Wedstrijduitslagen: Vosmeer- SPS 1-0, Noad-Smerdiek 2-0, Tho len-WHS 0-2, Vosmeer-Noad 0-1, Tholen-SPS 1-0, WHS-Smerdiek 1- 0, Vosmecr-Tholen 2-3, SPS-Noad 0- 3, Smerdiek-SPS 1-2, Vosmeer-WHS 1-3, Smerdiek-Tholen 0-2, WHS-No- ad 0-7, Vosmeer-Smerdiek 1-3, SPS- WHS 1-2, Noad-Tholen 2-0. Het eerste damestennisteam van Ruuc stoppelen heeft koploper Souburg met 3-1 verslagen. Betsie Huijsmans en Elly van Dijke wisten in een spannende partij de eerste set op 5-4 niet af te maken en lieten in de tie-break een 5-1 voorsprong uit han den glippen. De tweede set verliep iden tiek. Het zou het enige verliespunt blijken voor de Sint-Philipslanders. Leni Verwijs en Anja Jansen wonnen in hun eerste set vrij gemakkelijk met 6-3, maar een dip in de volgende bracht hen een 2-6 verlies. In de derde set zette het tweetal de zaak weer recht (6-2). Daarna speelden Huijsmans en Verwijs 'ouderwets goed'. De forehand van Verwijs liep lekker, waardoor de te genstanders geen verweer hadden en Huijsmans aan het net goed werk kon ver richten. Ze wonnen met 6-2 en 6-3. Van Dijke en Jansen liepen in de volgende par tij snel uit naar 4-1, de Souburgers kwa men tot 4-3 terug maar de setwinst ging naar de Sint-Philipslanders. In de tweede set was er voor hen geen vuiltje meer aan de lucht (6-1). Het 35-plus team van Eegedima verloor afgelopen week twee wedstrijden met 4-1 en staat op de onderste plaats in de lande lijke competitie. In Udenhout kwam Dick Noteboom zowel in zijn enkelpartij als in het dubbel met invaller Emiel van Dongen niet tot winst. Nel Breker en Van Dongen speelden een spannende mix die in de der de set net werd verloren. Zo verging het Breker ook in de damesdubbel met Maijet Bakx. Laatstgenoemde zorgde in haar en kelpartij voor het enige Thoolse punt. In Delft was ook Tanthof te sterk. Door een blessure van Perry Bakx kon het he- rendubbel niet doorgaan. Noteboom verl oor zijn enkelpartij en kon met een slecht presterende Maijet Bakx de mix niet win nend afsluiten. Laatstgenoemde speelde in het damesdubbel beter en wist deze partij samen met Breker te winnen. Haar enkel partij verloor Breker echter kansloos. Het tweede damesteam van Sint-Annaland staat met nog één wedstrijd voor de boeg op de tweede plaats. Na een 3-1 zege op Nieuwdorp 2 werd deze week ook Goes met dezelfde cijfers verslagen. Yvonne Tebbens en Trijnie Goedegebuure maak ten er een spektakel van in een partij waar in niemand ook maar iets toegaf. De Sint- Annalanders verloren de eerste set in de tie-break (6-7) en in de tweede moesten ze - na een 5-5 tussenstand - de laatste twee punten afgeven na een aantal keren op deuce en voordeel te hebben gestaan. De partij van Gerda van Vossen en Carina Droogendijk werd in de eerste set ook een tie-break. Die won het tweetal, evenals de tweede set (6-3). Droogendijk en Goede gebuure hadden in hun volgende partij een makkie (6-0, 6-2). Daarna maakten Van Vossen en Tebbens het zich ouderwets moeilijk. Ze verloren de eerste set (2-6), maar eenmaal bekomen van de schrik wonnen ze de tweede (6-4) en beslisten ook de derde simpel in hun voordeel (6-1). Ruucstoppelen 3 is door de 3-1 winst te gen Stoof 3 opgerukt naar de tweede plaats en staat vier punten achter Animo 3. In de eerste partij maakten Lia Buijs en Lia van Dijke de dames uit Koudekerke compleet in met twee keer 6-0. Joke Bo- mas en Els v.d. Giesen kwamen in de eer ste set met 5-2 voor, maar toen zette Stoof een tandje bij en het werd 5-7. Tot 4-4 ging het in de volgende set gelijk op, waarna Ruucstoppelen de service brak en won. Maar in de derde set maakten de Sint-Philipslanders onnodig fouten en verloren met 4-6. Ook bij Bomas en Van Dijke ging het tot 4-4 gelijk op in de eer ste set, waarna ze met 6-4 wisten te win nen. De tweede schreven ze daarna met 6- 1 eveneens op hun naam. In de laatste partij hadden Anja Everaers en Van der Giesen geen moeite met de tegenstander. Ze wonnen de eerste set met 6-2, kregen in de tweede meer tegengas, maar sloten ook die winnend af (6-4). De 4-2 overwinning van Sint-Annaland op Dinteloord 2 betekende voor de Thoolse heren de derde zege op rij. Ar jan Mosselman en Curtis Goedegebuure zorgden al snel voor een 2-0 stand door hun tegenstanders opzij te zetten (re spectievelijk met 6-1, 6-1 en 6-3, 6-4). Hierna waren Luud van Dijke en René Moerland aan de beurt. Van Dijke nam al snel een voorsprong, maar zijn tegen stander kwam sterk terug en pakte zo de eerste set (3-6). Ook in de tweede lukte het Van Dijke net niet en hij verloor met dezelfde cijfers. Moerland won op dat zelfde moment in twee sets (beide 6-3), zodat de tussenstand 3-1 was in het voordeel van de Sint-Annalanders. Na de lunch stonden de dubbels op het pro gramma en daarvan moest er minimaal één worden gewonnen voor de winst. Van Dijke en Goedegebuure zorgden daarvoor (6-1, 6-0). De partij van Mos selman en Moerland was een stuk span nender. Ze wonnen de eerste set met 6-3, kwamen in de tweede al snel met 3-0 voor maar toen keerde het tij. De Sint- Annalanders verloren met 4-6 en de der de set ging met dezelfde cijfers naar de Brabanders. Sint-Annaland deelt nu de koppositie met Pagnevaart 2, komend weekeinde in Hoeven de opponent. De beslissingswedstrijd om degrada tie in de derde klas op het terrein van WHS in Sint-Annaland heeft zaterdag voor zo'n 250 toeschouwers een roy ale 2-7 overwinning voor FSV opge leverd. Met een zeer snelle voor sprong werd ZSC uit Scharendijke verrast. Bij de rust was het 0-2. In de tweede helft bouwde de ploeg uit Fij naart een 0-5 voorsprong op. Toen verslapte FSV en ZSC gaf de moed nog niet op. Met twee treffers werd de achterstand verkleind tot 2-5. Met nog een grote kans op een derde doel punt voor ZSC, profiteerde FSV van de ruimte en maakte er 2-6 van. De doelman van FSV mocht de eindstand via een strafschop op 2-7 bepalen. ZSC reageerde de frustratie af op de scheidsrechter, wat een gele en een rode kaart opleverde. FSV blijft met deze overwinning in dezelfde derde klas uitkomen als WHS. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1R. v.d. Houten met wisse lende partner 25 p; 2. mevr. C. Wilsing en mevr. F. Schellinger 21 p; 3. mevr. A. Scherpenisse en mevr. R. Burrows 20 p; 4. N. Moerkerken en J. Geuze 19 p; 5. L. Soomers en mevr. R. Nagtegaal 17 p; 6. W. Scherpenisse en D. Schellinger, én me vr. C. Praat en mevr. Y. Verkamman 10 p. Meulvliet: 1. B. Schot en J. Vroegop 32 p; 2. T. Goode en J. Bos 31 p; 3. W. Schot en R. Vroegop 26 p; 4. D. Lindenberg en L. van Bale 25 p; 5. L. Verschoor en W. Bijl 23 p. Advertentie I.M. Jeugdsecretaris Henk Zegers van SPS rechts) reikt de eerte prijs uit aan de E-pupillen van WHS.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 11