Nieuwe bus levert veel tijdwinst op Serieus kijken naar petitie, maar je trekt niet zomaar streep door nieuwbouw MAMA IS DE LIEFSTE In Oesterdam, nieuw dorp aan Oosterschelde Zes raadsfracties reageren op initiatief van Rijnberg en Van Gorsel Brandweerspul naar Suriname Koersballen ADSL loopt in Tholen nog geen storm 67 scholieren fietsen foutloos Schuurfeest met Stikkie Djoo VOOR MOEDER VAN FIXET! Mededelingen van het waterschap Donderdag 8 mei 2003 EENDRACHTBODE, DE THOULSE CUUKAIV1 Betimmerd Noodzakelijk Uw bedrijf en de opvolging SGP was niet voor verhuizing PvdA: pap nog niet gestort CDA: onderbouwing ontbreekt ABT voor heroverwegen Internationale wedstrijd freestylen WD: soberheid nodig CU: beetje opgeklopt D66: referendum beter dan petitie FIXET SINT-MAARTENSDIJK Nijverheidsweg 4 4695 RC Sint-Maartensdijk Tel. 0166-66 7181 Fax 0166-667185 Meldingen Lozingenbesluiten VERVOLG VAN VOORPAGINA Onder de zitting van de stoel liggen de handschoenen, de vinnen of zwemvliezen en het lood. Ook de eh- bo-koffer voor het slachtoffer of voor de duiker die ademnood heeft, staat binnen handbereik. De duikers beschikken ook over een masker dat hun hele gezicht bedekt. Bedoeld om in vervuild water te opereren. „Maar een nadeel is dat je er slecht door kunt communiceren," zegt Gaakeer. Achter de duikstoelen is een compar timent waar nog zes flessen adem tucht gereed staan. In de stellage staan verder dozen met lampen, dieptemeneter en andere benodigd heden. De bus is door een ploeg van brand weerlieden afgebouwd. De 'kale bus' werd eind december gekocht voor 24.000 euro. Er werd een bouwploeg samengesteld die vanaf half januari aan de slag is gegaan. De ploeg bestond uit Arjan Eskes, Wil liam Riedijk, Jacco van der Welle, Mark Loos, Arvid Gaakeer, Johan Nieuwenhuijzen en Wim van der Maas. De ploeg bekeek verschillen-, de duikvoertuigen, maar liet zich het meest inspireren door de wagen van de duikploeg uit Brielle die ook een open verbinding naar achteren heeft. De auto is voorzien van een water dichte polyester bak, compleet met een afvoerputje in de bodemplaat. Dat werk is uitbesteed, evenals de belijning en de belettering op de bus. Het overige werd door de brand weerlieden zelf gedaan. Het voertuig is betimmerd en van isolatiemateri aal voorzien. Achter de bestuurders is een rek gemaakt als rugleuning en als beveiliging voor de duikers. Een ventilator in het dak zorgt ervoor dat de natte lucht wordt afgezogen. De wanden boven de waterdichte bak, plus het plafond zijn van tapijt voor zien. In totaal werden er 340 manu ren aan besteed. Gemiddeld rukt de duikploeg zes keer per jaar uit. Burgemeester W. Nuis nam de wa gen officieel in gebruik. Maar hij moest er wel een sleutel voor opha len op de kade van de handelshaven. De sleutel was opgedoken door een van de leden van de duikploeg. Te rug op de kazerne kon de burge meester met de echte sleutel de bus openen. Nuis feliciteerde de blusgroep met de nieuwe aanwinst namens het ge meentebestuur. Hij zei blij te zijn met de zelfwerkzaamheid van de brandweer zodat de kosten gedrukt konden worden. Ook de raadsleden waren uitgenodigd. „We praten vaak over de brandweer. Vandaag kunt u zien waarover we praten. De ze auto is noodzakelijk omdat de duikers in de tankspuitauto niet goed meer uit de voeten kunnen als ze zich gereed moeten maken om in actie te komen." Als het duikteam weg moet, dan kan het met de eigen wagen en blijft de tankspuitwagen gereed voor andere inzetten. De bus heeft ook een trek haak voor de vlet of de motorspuit. In de huidige kazerne is geen plaats voor de 4576. De wagen staat gestald tegenover autobedrijf Eskes aan de Ohmstraat. Chauffeur Aijan Eskes rijdt de wagen naar de kazerne als de duikploeg uit moet rukken. De nieuw bouw of uitbreiding van de kazerne is in 2006 voorzien. Of de kazerne dan aan de Ten Ankerweg blijft of elders nieuw verrijst, is nog niet bekend. Veertig paar brandweerpakken, 40 paar laarzen en 16 helmen van de Thoolse brandweer wachten op transport naar Suriname. Ze maken deel uit van een zending materiaal van het Nederlands instituut brand weer en rampenbestrijding (Nibra). Instructeur R. Ignatius van het Nibra werd tijdens een bezoek aan de voormalige kolonie getroffen door het gebrek aan materiaal bij de be strijding van brand, vertelt brand weercommandant J. de Feijter: „Hij vroeg alle korpsen in Nederland om spullen die hier niet gebruikt mogen worden en nog goed van kwaliteit zijn, in te zamelen. De brandweer lieden in Suriname blussen het vuur op teenslippers en in sportbroekjes en kunnen zich geen nieuw en pro fessioneel materiaal veroorloven. Terwijl hier in Nederland veel wordt vervangen dat op zich nog goed is, maar door de strengere eisen uit de roulatie moet woren genomen." Bij het Thoolse korps kwamen laar zen, tenues en helmen vrij. „De spullen zijn uitgezocht. Waar wat aan mankeerde is weggegooid. De goede spullen zijn ingeladen in een tankspuitauto die Ignatius van een bedrijf heeft gekregen voor Surina me. Er moet nu alleen nog geld voor de verscheping vanuit Rotterdam naar Paramaribo worden gevonden. Dat kost 3000 dollar." Uitslagen van de wedstrijden van Sint-Maarteasdijk: 1. C. van Mierlo en W. Bijl 35 p; 2. W. Lutt en C. Free 30 p; 3. C. van Gorsel en G. Verwijs 29 p; 4. J. Nijstad en L. v.d. Klooster 26 p; 5. A. Poot en A. Wielaard 23 p. Meulvliet: 1. W. Bijl 28 p; 2. R. Vroegop 22 p; 3. G. Melching 19 p; 4. B. Melching en W. Schot 15 p; 6. T. Goode 11 p; 7. J. Vroegop en D. Lindenberg 8 p. Tholen stad: 1. L. Soomers 38 p; 2. J. Geuze 28 p; 3. N. Moerkerken 24 p; 4. R. v.d. Houten 17 p; 5. W. Scherpenisse 16 p; 6. D. Schellinger 11 p; 7. mevr. A. Scher penisse 10 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mierlo 29 p; 2. W. Lindhout 27 p; 3. mevr. M. v.d. Zande en mevr. L. van Poortvliet 21 p; 5. mevr. N. Minheere 19 p; 6. mevr. C. Lind hout 16 p; 7. mevr. T. Ravensteijn 12 p. De wens van een aantal onderne mers van bedrijventerrein Welge legen in Tholen voor de aanleg van de snelle telefoonverbinding ADSL kan nog niet ingewilligd worden. KPN telecom eist een mi nimaal aantal aansluitingen van 325 en tot nu toe zijn er nog maar rond de 100. In samenspraak met de gemeente wordt gekeken naar de mogelijkheden voor een tus senoplossing via het zogenaamde flat 4 isdn-systeem. Vraaa Ik heb een garagebedrijf en dit bedrijf (een eenmanszaak) heb ik al ruim 30 jaar. Ik ben nu de 55 jaar al gepasseerd en heb geen bedrijfsopvolger. Wel werkt er in mijn bedrijf een neef, die beschikt over 'technische handen' en heeft aangegeven ooit een eigen bedrijf te willen beginnen. Hoe kan ik nu op een zo fiscaal vriendelijk mogelijke manier mijn bedrijf aan mijn neef overdragen? Antwoord In de wet op de inkomstenbelasting 2001 is speciaal voor dit soort situaties de mogelijkheid van een fiscaal geruisloze door schuiving aan de bedrijfsopvolger opgenomen. Niet meer van belang is of de beoogde bedrijfsopvolger een kind of partner van de overdragende ondernemer is. Wilt u gebruik maken van deze mogelijkheid dan moet u aan de volgende voorwaarden voldoen: - tussen u en uw neef moet gedurende tenminste 36 maanden een samenwerkingsverband hebben bestaan; - uw neef moet gedurende die 36 maanden ook daadwerkelijk 'ondernemer' zijn geweest; - uw neef moet het bedrijf voortzetten en gaat als zodanig verder met de bestaande boekwaarden van uw onderneming en - beide partijen moeten deze faciliteit verzoeken. Omdat u op dit moment nog geen samenwerkingsverband (vennootschap onder firma) heeft met uw neef, is het te advise ren dit zo snel mogelijk te doen. U kunt hiertoe uw huidige on derneming in de nieuwe firma inbrengen. Bij deze inbreng be houdt u zich de stille reserves voor; hierdoor wordt voorkomen dat u in fiscale zin uw onderneming staakt. Uw neef brengt in de firma in o.a. zijn arbeid, kennis en bijvoorbeeld contanten. Nadat de nieuwe firma 36 maanden bestaat, kunt u uw aandeel in de firma fiscaal geruisloos aan uw neef overdragen. Fiscaal vindt de overdracht/bedrijfsopvolging dus geruisloos plaats. Economisch zal uw neef de werkelijke waarde van uw onderneming aan u betalen. Wel blijft u, als overdragende partij, fiscaal verantwoordelijk voor de gevolgen van het eventueel niet-voortzetten van de on derneming door uw neef. Als uw neef spoedig na de overdracht het bedrijf verkoopt, kunt u alsnog worden geconfronteerd met een aanslag inkomstenbelasting omdat uw neef niet aan de voorwaarden van de geruisloze doorschuiving heeft voldaan. Het voordeel van deze bedrijfsoverdracht is dat uw neef met minder financieringsproblemen wordt geconfronteerd en dat u - behoudens over de vrijval van een mogelijke Oudedagsreserve - geen inkomstenbelasting wordt verschuldigd. E.T.M. (Gidy) Jansen Federatie-belastingadviseur De Rijke Partners Adviesgroep Oud-Vossemeer (0166) 678250 Advertentie I.M. De zes fracties in de gemeenteraad willen in meerderheid de petitie van dhr. C. Rijnberg en mevr. L. van Gorsel uit Sint-Maartensdijk tegen de nieuwbouw van het ge meentehuis in Tholen serieus ne men. Maar het terugdraaien van het unanieme besluit om van Sint- Maartensdijk naar Tholen te ver huizen, ziet slechts een enkeling zitten. Alleen een overschrijding van het taakstellend budget van 13,8 miljoen euro zou een streep kunnen halen door de nieuwbouw. Diverse fracties vinden wel, dat de noodzaak van een betere huisves ting van de ambtenaren goed uit gelegd moet worden aan de inwo ners. En de opzet moet soberder worden. SGP-fractievoorzitter M.J. Klippel wacht de petitie wel af, want maan dagmiddag om half zes heeft hij die nog niet gezien. „Ik kan echter goed begrijpen dat de bevolking vragen stelt bij de nieuwbouw van het ge meentehuis. Als het getij verloopt, moet je'de bakens verzetten en onze fractie zal de petitie zeker bekijken." Klippel wijst erop, dat zijn fractie geen voorstander was van verplaat sing van het gemeentehuis van Sint- Maartensdijk naar Tholen. „De SGP heeft altijd geopperd om in Sint- Maartensdijk te blijven, maar daar was toen geen meerderheid voor in de gemeenteraad. Van oudsher is de raad verdeeld geweest. Sinds de gemeente raad echter unaniem besloot om in Tholen een nieuw gemeentehuis te bouwen, heb ik nog geen fractie ge hoord die dat niet meer wil. Er is ook al een heleboel voorbereidend werk gedaan en daar kun je niet zomaar een streep door trekken. Aan de andere kant kun je een signaal van de inwo ners niet naast je neerleggen. De eco nomische situatie wordt er immers niet beter op. Is het dus wel verstan dig om de nieuwbouw door te laten gaan? Ik heb er ook begrip voor, dat de inwoners van Sint-Maartensdijk graag het gemeentehuis willen behou den, want dat brengt toch een stuk be drijvigheid met zich mee. Daarom wil de SGP serieus naar de petitie kij ken", zegt Klippel. „Als de petitie breed gesteund wordt, dan moet het gemeentebestuur er zich wat van aantrekken. De pap is ook nog niet gestort en de petitie leggen we dan ook niet naast ons neer", zegt PvdA-fractieleider M.A.J. van der Linde. „Links en rechts heb ik ook wel geluiden gehoord over de nieuw bouw van het gemeentehuis. Mensen blijken onvolledig op de hoogte te zijn. Behalve de bijeenkomst in Meulvliet (waarbij met name de mo gelijke vestigingsplaats aan de Konin gin Julianastraat/Nieuwe Postweg werd bekritiseerd -red.) is er voor de inwoners geen gelegenheid meer ge weest om zich te uiten. Er is' absoluut wat uit te leggen, want het gemeente- personeel heeft nu te weinig ruimte. Ik zou ook liever leuke dingen doen, maar de ambtenaren moeten op een fatsoenlijke manier gehuisvest wor den. Daarom heeft de gemeenteraad een plaats afgesproken en een plan van eisen opgesteld. En we moeten binnen de 13,8 miljoen euro blijven. De PvdA stond niet te trappelen voor de nieuwbouw, maar uiteindelijk zijn we overtuigd dat uitbreiding in Sint- Maartensdijk niet te doen is. Onze constante insteek is echter het druk ken van de kosten. Daarom vinden we dat de representatieve ruimte in Sint- Maartensdijk gebruikt moet blijven worden. En voor het archief moet er een andere oplossing komen. Het rijk trekt de touwtjes strakker aan en daar hebben we mee te maken", aldus Van der Linde. CDA-fractievoorzitter J.P. Bout zet vraagtekens bij de petitie. „We jui chen het op zich toe dat mensen zich laten horen. En als er ongenoegen is, dan moeten we dat serieus nemen. Ten aanzien van de nieuwbouw van het gemeentehuis is er echter het afge lopen jaar een bepaalde sfeer ge kweekt. Er is een vuurtje aangewak kerd en nu de tijd er rijp voor is, komt men met een petitie. Overigens ben ik niet echt verrast door de kritiek. Die komt niet alleen uit Sint-Maartens dijk. Ook in Tholen hoor ik op ver jaardagen het een en ander, maar als je het dan uitlegt, dan heeft men toch begrip voor de situatie. De initiatief nemers voor de petitie komen met de lastenverhogingen aan, maar wat is fors? Ik weet ook wel dat elk procent telt, maar er wordt nu wat geroepen zonder dat het onderbouwd is. Laat men eens met cijfers komen dat uit breiding in Sint-Maartensdijk goed koper zou zijn." Volgens Bout moet je de lange ter mijn in de gaten houden. „Een ge meentehuis zet je zeker voor dertig jaar. En nu is de economische situatie wel minder, maar er kan ook weer een opleving komen." De CDA-fractie- voorzitter vindt dat zo'n petitie alleen maar negatieve reacties oplevert. „En wat de excentrische ligging van Tho len betreft: voor de bereikbaarheid via het openbaar vervoer is Tholen meer geschikt dan Sint-Maartensdijk." ABT-fractievoorzitter J.J.P.A. Bou logne heeft geen bezwaren tegen her overweging van het besluit om in Tholen een nieuw gemeentehuis te bouwen. „Het is goed dat er een peti tie komt. Het is een initiatief van in- De gemeente Tholen heeft er een nieuw dorp bij. In Oesterdam vinden volgend weekend namelijk surfwedstrijden plaats. Tenminste als we Steps mogen geloven, het city magazine van Antwerpen. In de uitgave van 21 april schrijft het blad dat de grote trek naar het noorden weer is begonnen. 'Naar Zeeland om meer precies te zijn'. Het tijdstip dat de Antwerpenaren naar onze provincie komen, hangt samen met het watersportseizoen. Ze komen hier zeilen, surfen en duiken. De snelst groeiende tak van het windsurfen is het zogenaamde freestyle-surfen. Kinesist Ben Van Hooydonk uit Brasschaat vertelt in het artikel: 'Freestylen is een soort levenshouding waarbij de sfeer heel belangrijk is. Bovendien heb' je niet beestig veel materiaal no dig: één plank en twee zeilen vol staan om je plan te trekken op even welke plas of binnenwater in je omgeving. Maar half windsur fend Antwerpen vind je terug aan de Oosterschelde, in Oesterdam. Amper een halfuurtje rijden vanuit Antwerpen. Je kan er kort bij de •kant surfen, zodat ook je vrienden en supporters op het droge precies kunnen volgen wat je allemaal uit haalt'. Het freestylen schijnt spectaculair te zijn. Met plank en zeil maken de surfers zelfs 'loopings' op het wa ter zoals stuntvliegers in de lucht en het is vooral onder jongeren erg populair. Een demonstratie duurt 8 minuten en vergt veel uithoudings vermogen. De omstandigheden aan de Ooster schelde en de Noordzee zijn beter dan bijvoorbeeld op Aruba (afge- Als u niet met de eerste de beste, maar alleen met de beste oplossing tevreden bent komt u naar ons. Koperslagerij 9 4651 SK Steenbergen Tel. 0167-564884 Fax 0167-563680 *brkbnd Advertentie I.M. zien van de temperatuur), zo blijkt uit het relaas van de beoefenaars. De surfers hebben hier te maken hebben met 'steeds wisselende windrichtingen, andere weersom standigheden en een ander water oppervlak'. Het enige nadeel is volgens instructeur Paul van Over loop in datzelfde artikel dat er 'dikwijls geen of te weinig wind is, terwijl we toch lekker kunnen surfen tot windkracht 8'. Op 10 en 11 mei vindt er dus in Oesterdam op de Oosterschelde een internationale wedstrijd plaats, zo meldt het blad. Die wedstrijd telt mee voor het Belgisch kam pioenschap freestylen. 'Je kan er gratis genieten van op de wal en meteen deelnemen aan de grote trek'. Het praktisch verkeersexamen dat enkele weken geleden is afgenomen op de basisscholen, is door 67 kin deren foutloos uitgevoerd. Voorzit ter H. de Wit van 3VO is tevreden met het resultaat. In totaal 349 kin deren reden de verkeersproef op de fiets: 82 in Tholen, 31 Oud-Vosse- meer, 37 Scherpenisse, 49 Sint- Maartensdijk, 87 Stavenisse en 63 in Sint-Philipsland. Twee leerlingen kregen een herkansing en acht de den een uitgesteld examen, en ze slaagden allemaal. Voor het theore tisch gedeelte deden 14 kinderen herxamen. Dat theorie-examen werd door 318 scholieren gemaakt, want één groep van De Regenboog uit Tholen had dat vorig jaar al ge daan. De band Stikkie Djoo en drive-in Celebration verzorgen de muziek tij dens het jaarlijkse schuurfeest van de PJZ Tholen/Sint-Philipsland. Dat wordt dit keer gehouden op zater dagavond 10 mei, van 9 tot 2 uur. De plaats is, zoals al weer een aantal jaren gebruikelijk, een schuur aan de Bitterhoekseweg te Poortvliet. Met man en macht proberen inwoners van Siiit-Maartensdijk het gemeentehuis overeind te houden in de smalstad. woners en burgers moeten inspraak hebben. De bezwaren worden breed gedragen, want wij en andere politie ke partijen horen zeker de geluiden zoals dhr. Rijnberg die al vaak onder de aandacht heeft gebracht." Boulogne vindt echter, dat er wat moet gebeuren voor de huisvesting van de ambtenaren. „Er zitten nu te veel mensen in één ruimte en de op stelling van de computers naar het licht toe klopt niet volgens de arbo- wet. Maar zitten we met volledige nieuwbouw in Tholen wel op het goe de spoor? Er is altijd al een brok on vrede geweest over het gemeentehuis. Je hoort veel negatieve geluiden over de nieuwbouw en met dat sein van de burgers moetje serieus omgaan." Het ABT-raadslid ziet de oorspronkelijke uitbreiding in de Ds. de Bresstraat echter niet zitten. „In Sint-Maartens dijk moeten we dan veel eerder aan de Haven denken, waar ook een aantal panden te koop zijn, zoals Morelli. Ik sluit niets uit, nu we 1 jaar na Kleur Bekennen verschrikkelijk veel tekort komen. We hebben altijd gezegd: voor de lastenverhogingen krijg je ook wat terug. Maar er staat heel wei nig tegenover, dus is een nieuw ge meentehuis dan wel te verkopen?" Voor de brandweer en veiligheid van gebouwen wordt wel veel geld uitge geven. „Ten aanzien van de veiligheid zijn we verschrikkelijk voorzichtig geworden", zegt Boulogne. „Met de aanpak van legionella kun je ook niet lichtzinnig omgaan. Dan is de ge zondheid in het geding." De VVD was destijds tegen uitbrei ding van het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk, maar stemde uiteinde lijk in met de nieuwbouw in Tholen. „Veel inwoners blijken daar nu onge rust over te zijn en dat moeten we goed tot ons nemen", zegt fractie voorzitter R. Ravensteijn. „Herover wegen van dat raadsbesluit vind ik echter niet realistisch. Terugdraaien van zo'n besluit zou ook van slecht bestuur getuigen. Wel moeten we de inwoners goed uitleggen wat er alle maal gebeurt en dan begrijpt men het in de regel wel. Bovendien dienen we sober om te gaan met de financiën. Dat betekent dus ook goed nadenken over de bestemming van de oude ge bouwen en over het in eigen beheer houden van het archief. De petitie zie ik als mosterd na de maaltijd, maar het is wel een signaal van de burgers waar we aandacht aan moeten ge ven", aldus Ravensteijn. CU-fractievoorzitter P. van Belzen noemt de petitie tegen de bouw van het nieuwe gemeentehuis 'een beetje opgeklopt.' „Hebben juist niet inwo ners van Sint-Maartensdijk hun uiter ste best gedaan om uitbreiding van het gemeentehuis daar tegen te gaan? Men vlagde zelfs toen het niet door ging. Als je daar nu wél gaat uitbrei den, dan krijg je geen functioneel ge meentehuis, maar allemaal hokjes." Van Belzen wijst er verder op, dat niet de raad heeft verzonnen dat het nieu we gemeentehuis in Tholen moet ko men. „Een nieuw gemeentehuis moet volgens de provincie in de dragende kern gebouwd worden en dat is Tholen." (De gemeente liet een ad viesbureau ook onderzoek doen naar nieuwbouw in Sint-Maartensdijk en Scherpenisse -red.) Overigens vindt Van Belzen dat de in woners mogen reageren met een peti tie. „Dat hoort allemaal bij het spel, maar men moet geen zaken gaan op voeren als het redden van de Betho. Dat is dubieus. Dat heeft er niets mee te maken, want dat is een zaak van de gemeenschappelijke regeling. En wanneer men klaagt over hoge lasten, vindt men die wel acceptabel als het naar de kleine kernen gaat in plaats van naar het gemeentehuis. Dan zit men echter toch nog met dezelfde las ten! En de CU heeft al eerder voor een ombuiging gepleit, maar de meer derheid van de raad wees dat af. Kleur bekennen is wellicht wat hoog gegre pen. Overigens staat dat niet in direct verband met het nieuwe gemeente huis." Van Belzen zegt ook vanaf het begin positief tegenover een impuls voor Sint-Maartensdijk gestaan te hebben. „Je hebt wel met ongrijpbare factoren te maken. Kijk maar naar het Scheldecollege. Men kan nu ook naar Sint-Maartensdijk, maar er zijn wel Thoolse ouders die hun kinderen naar Bergen op Zoom laten gaan. Als Haestinge dus een regionale functie wil hebben, moet dat ook kunnen. De mensen moeten er naar toe willen. Dat kan het gemeentebestuur niet stu ren." Het feit dat de middenstand in de smalstad na vertrek van het ge meentehuis minder gaat verkopen, noemt het CU-raadslid 'een oneigen lijk argument.' „De winkels zullen er misschien minder verkopen, maar is dat een zwaarwegend argument om met een minder goed gemeentekan toor te blijven doen?" „Rijnberg en zijn medestanders geven een volkomen verkeerde tekening van de situatie", zegt D66-raadslid J. van den Donker. „De bouw van een nieuw huis is toch ook veel goedkoper dan de verbouwing van een monumenten- pand. Hetzelfde geldt voor het ge meentehuis. Ik denk dat aanpassing van het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk de burger veel meer geld gaat kosten. Dat is gewoon veel duurder gezien de aankoop van alle huizen in de Ds. de Bresstraat en omgeving. Net als bij een woning gaat het om de lasten per maand. Dat is doorslagge vend en ik ben ervan overtuigd dat nieuwbouw op de lange duur goedko per is. Bovendien ben ik tegen een verbouwing omdat het nu al geen doelmatig gemeentehuis is. Het wordt een eindeloos proces als er nog meer ruimten op grotere afstand bijko men." Van den Donker vindt wel, dat de inwoners de noodzaak van de nieuwbouw goed uitgelegd moet wor den. „Dat heb ik twee jaar geleden al gezegd. Gezien de ruimtenood zijn er nu containers in de tuin gezegt, maar die mogen daar zo lang niet meer blij ven staan. En de inwoners moeten ook goed weten dat we een taakstel lend budget hebben. Als het gemeen tehuis veel duurder wordt, dan gaat het niet door." Het D66-raadslid ziet meer in een referendum dan een peti tie over het nieuwe gemeentehuis. „Het zou beter zijn wanneer de inwo ners handtekeningen verzamelen om een referendum te houden. Dan kan de gemeente gedwongen worden tot het houden van een referendum en daarbij kan iedere burgers zijn stem uitbrengen. Alleen is er in Tholen een raadgevend referendum, terwijl D66 voor een correctief referendum is." Het gemeentehuis is volgens Van den Donker wel een onderwerp dat leeft. „Iedereen houdt7 je er op straat over aan en men denkt dat de raad zich niets van de inwoners aantrekt. Daar om is het zo belangrijk dat we de zaak eens goed uitleggen", vindt het D66- raadslid. Ook voor leuke moederdagcadeaus gaat u naar Fixet. Bij Fixet krijgt u op vertoon van uw Voordeelpas 5% extra voordeel, ook ontvangt u zaterdag 10 mei GRATIS een smakelijk presentje voor moeder. Zo staat u op moederdag in ieder geval niet met lege handen, (bij besteding vanaf 5,00 en zolang de voorraad strekt) Je maakt het met Fixet! Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt het volgende bekend: Wet verontreiniging oppervlaktewateren Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden heeft in de periode van 1 oktober 2002 tot en met 31 maart 2003 meldingen ontvangen met betrekking tot: het Lozingenbesluit Wvo vaste objecten: 2 meldingen het Lozingenbesluit Wvo bodemsaneringen en proefbronneringen: 11 meldingen het Lozingenbesluit Wvo Glastuinbouw: 1 melding het Lozingenbesluit Wvo open teelt en veehouderij: 13 meldingen het Bouwstoffenbesluit bodem- en oppervlakte waterenbescherming: 30 meldingen Op grond van artikel 2b, vierde lid van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren ligt een lijst met alle personen en/of instanties welke op grond van deze besluiten hebben gemeld ter inzage. Ter inzage: De lijst met meldingen ligt van 12 mei tot en met 9 juni 2003 ter inzage bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Piet Heinstraat 77 te Goes, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur en na afspraak (tel. 0113-241360) buiten de werkuren van 18.00 tot 21.00 uur. Piet Heinstraat 77 Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon 0113-241000 Fax 0113-227528 info@wze.nl www.wze.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 7