B Verkoping brengt ruim 1300 euro op i Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 mei 2003J Vertraging Vijfhoek VERF NODIG? Laban Rijbewijs ingenomen Bestuurder tegen gevel Diefstal uit kerk Vernieling caravan Rijverbod bestuurders Stapexamens Concordia Leerlingen naar concert Concordia naar topconcours Honderden bij oranjefeest Nieuwe Ten Ankerflat Kantoor wordt winkel 190 euro boete Stratenvolleybal Serie van 27 caramboles Record rommelmarkt Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Diefstal in haven Nieuwe bestuurders Calvijn Actiedag kerk Volleybaltoernooi Avondwandelvierdaagse Laatste zeskamp? Roeland neemt afscheid Zeskamp succes Schoorsteen erg heet Zangavond mannenkoor Tholen De voortgang van de Vijfhoek loopt sterke vertraging op. Dat zegt wo ningstichting Castria naar aanleiding van problemen met goedkeuring van de plannen door de welstandscom missie. De voorbereiding van de plannen voor o.a. een gezamenlijke huisartsenpraktijk met bovenwonin gen en een parkeerkelder was geheel afgerond, maar het ontwerp van de Sterner groep uit Rotterdam kon niet door de heugel bij de welstandscom missie. De drie huisartsen zitten in middels knus bij elkaar in de Oester schelp nu ook de laatste praktijk aan huis - die van dokter Mellema in Hertenkamp - is verdwenen en naar de Simon Lindhoutstraat is overge bracht. De praktijk van dokter Kale van de Molensingel was al eerder naar de Oesterschelp gegaan, waar dokter Bakkerus vanaf het begin ge vestigd was. De drie huisartsen moe ten nu langer wachten op hun nieu we praktijk in de Vijfhoek op de hoek van de Molenvlietsedijk/Jan van Bloisstraat. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Kamho, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING f k Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Het rijbewijs van een 41-jarige in woner is dinsdagavond ingenomen door de politie. De man werd rond negen uur staande gehouden in de Molenvlietsestraat voor een alcohol controle. Hij bleek drie keer meer te hebben genuttigd dan is toegestaan. De man kreeg een dagvaarding mee om voor de rechter te verschijnen. Een 23-jarige man reed zaterdag middag rond 16.45 uur met zijn auto tegen de gevel van een woning aan de Brugstraat. Na de botsing ver volgde hij zijn weg, waarna hij later door de politie in zijn woning werd aangehouden. Bij de afgenomen blaastest bleek de man drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en een proces-ver- baal werd opgemaakt. Uit een jas die In de garderobe van een kerkgebouw hing zijn donder dagavond tussen 19.00 en 21.30 uur diverse persoonlijke papieren gesto len. Ook een verenigingsgebouw aan de Zoekweg kreeg ongewenst bezoek. Hier werden enkele tiental len euro's, video- en geluidsappara tuur weggenomen. Tussen zaterdagavond en maandag morgen zijn vernielingen aangericht aan een caravan die geparkeerd stond op een oprit naast een woning aan de Mossellaan. Er werd een ruit vernield en één van de banden werd lek gestoken met een scherp voor werp. De schade bedraagt een paar honderd euro. Bij een alcoholcontrole op de Ten Ankerweg bleken vrijdagavond drie bestuurders teveel gedronken te heb ben. Een 69-jarige automobilist had meer dan 1,5 keer de toegestane hoeveelheid gedronken en kreeg'een rijverbod van drie uur. Een 36-jarige plaatsgenoot had meer dan 2 keer de toegestane hoeveelheid overschre den en kreeg een rijverbod van vier uur. Om 23.20 uur kreeg een 48-jari- ge automobilist eveneens een rijver bod opgelegd. Uit de ademanalyse bleek dat de man 1,6 maal teveel had gedronken. Hij kreeg een pro- ces-verbaal en een rijverbod van twee uur. Door het met succes afleggen van stapexamens hebben diverse muzi kanten van muziekvereniging Con cordia toestemming gekregen om door te stromen naar een vervolg- groep. Rebecca van der Lugt, Ineke Hommel, Eva Geuze en Marjon Ver kamman zijn geslaagd voor het eer ste stapexamen voor de dwarsfluit. De klarinettiste Mirjan Jeroense en Jelles de Kok op slagwerk zijn even eens geslaagd voor het eerste stap examen. Deze zes .kinderen mogen nu beginnen in het samenspelgroep je. Voor het tweede stapexamen slagwerk zijn geslaagd: Jennifer v.d. Velde. Marjolein Dietvorst en Rei- nier van Dis. Daarnaast hebben Geoff van der Lugt, Emmy Luten en Laura Schot op alt-saxofoon, Mieke Baaij op klarinet en Laura Nieuw koop óp dwarsfluit hun examen be haald. Deze acht muzikanten stro men door van het samenspelgroepje naar het jeugdorkest. Het jeugdor kest van Concordia kreeg op Ko ninginnedag veel waardering voor het concert dat werd gegeven tijdens de kunstroute. Onder grote publieke belangstelling lieten zij diverse nummers horen. De harmonie onder leiding van gastdirigent Arnold van Bavel sloot zaterdag het muzikale deel van de kunstroute af met een concert op de Markt. Leerlingen van de Eben-Haëzer- school nemen op Tweede Pinkster dag deel aan een kinderconcert in de visafslag te Stellendam. Het kin derkoor is samengesteld met leer lingen uit Tholen, Oud-Beijerland, Ouddorp en Nieuwe-Tonge. Het kinderconcert begint 's middags om drie uur. 's Avonds is er een optre den van het Jong Urker mannen koor Soli Deo Gloria en een groot samengesteld jongerenkoor. Van de concerten wordt een cd-opname ge maakt. Muziekvereniging Concordia is uit genodigd om deel te nemen aan het topconcours in het Musis Sacrum in Arnhem dat op zaterdag 24 mei wordt gehouden. Zij hebben deze uitnodiging verdiend tijdens het KNMF-concours in Terneuzen, dat vorig jaar werd gehouden. Met de puntenscores die daar werden be haald, behoorde Concordia bij de beste drie muziekverenigingen van Nederland in haar klasse. Door de muziekvereniging wordt de uitnodi ging voor het topconcours gezien als een enorme uitdaging en als een goede ervaring voor de jonge leden van de harmonie. Concordia zal tij dens het optreden twee nummers ten gehore brengen. Als inspeelstuk is gekozen voor 'Down by the Sally Gardens' en het concourswerk dat door de jury beoordeeld zal worden is 'Telemark Fantasy'. Harmonie Concordia zal als laatste vereniging van de basisklasse aan de beurt zijn. Indien mensen het concours willen meemaken kunnen zij dit kenbaar maken bij Paul Kleppe, tel. 602617. Bij voldoende belangstelling zal er een bus worden gehuurd. Honderden inwoners hebben op ko ninginnedag meegedaan aan de acti viteiten die op touw waren gezet. Het was een van de mooiste, gezel ligste en drukbezochtste van de af gelopen tien jaar, aldus Jan Slabbe- koorn van stichting STAD. Zo waren er 's morgens op het sportveld 490 kinderen in touw bij de spelen. De skatewedstrijd trok 's middags 46 deelnemers. In de verschillende leeftijdscategorieën waren de win naars: Stefan de Graaf (groep 1Lu cie Bakker (groep 4 meisjes). Rem- co Bosmans (groep 5 jongens), Daan v.d. Ree (groep 7 jongens), Hans de Jonge (groep 2), Michael Schot (groep 4 jongens), Jelles de Kok (groep 6), Richard de Korte (groep 8), Romy Hoogendijk (groep 3), Mi- rella den Engelsman (groep 5 meis jes), Marleine Reijmers (groep 7 meisjes) en Rob Scherpenisse (voortgezet onderwijs). Voor de vossenjacht van de buurt verenigingen werden meer dan 100 deelnameformulieren uitgereikt. De groepen moesten onderweg de let ters noteren die die 'vossen' bij zich hadden en dat leverde het woord vis quota op. Negentig deelnemers had den dat goed en daaruit werden drie prijswinnaars getrokken: familie Brandwijk 7 deeln.), familie Van de Walle (4 deeln.) en groep Honiwi (12 deeln.). De versierde-fietsen- wedstrijd was een nieuw onderdeel en hieraan deden zo'n 100 kinderen mee. Voorzitter Andy v.d. Velde van STAD ging met een oude bakfiets voorop bij de optocht die langs alle straten voerde die meededen aan de versierwedstrijd. De mooist versier de fietsen hadden Isabelle Timmer mans, Dennis Slabbekoorn en Eline v.d. Walle. Het aanwijzen van de straat die het fraaist was versierd, was voor de jury geen sinecure. Met een groot gevoel van saamhorigheid was er de voorgaande weken vanal- les uit de kast gehaald om goed voor de dag te komen. De volledige uit slag is als volgt: 1. Venkelstraat 214 p; 2. Vossemeersepoort 209 p; 3. Polder-/Louisestraat 199 p; 4. Mo lenvlietsestraat 165 p; 5. Stoofstraat 159 p; 6. Doel weg 140 p. Met 65 deelnemers aan de viswed strijd in de Vest noteerde visclub De Pieterman een record. Het begon om zes uur regenachtig, maar uiteinde lijk was het - zoals nagenoeg de hele dag - goed weer. Met een exemplaar van 38 cm verdiende Nasser Broe- kart de prijs voor de grootste vis. Bij de jeugd van 13 t/m 15 jaar was de uitslag: 1. Leendert Zwaai 257 cm; 2. Peter Verburgh 81 cm; 3. Joris Kodde 29 cm; 4. Niels v.d. Berge 23 cm; 5. Adriaan van Hout 15 cm. Bij de jeugd tot en met 12 jaar werd Je roen Verburgh winnaar met 123 cm vis, gevolgd door Robbert Wolf met 115 cm; 3. Nasser Broekart 101 cm; 4. Michiel v.d. Laan 93 cm; 5. Mario de Graaf 60 cm; 6. Nick Wolvekamp 58 cm; 7. Adriaan Noteboom 43 cm; 8. Thijs de Jonge 42 cm; 9. Danny de Graaf 37 cm en 10. Raymond Ne- sen 30 cm. Woningstichting Castria voert over leg met verschillende eigenaren van gronden en gebouwen rond de be staande Ten Ankerflat voor de bouw van een nieuw appartementenge bouw. Het politiebureau en de Oes terschelp met daarin o.a. de Chris tengemeente zijn de naaste buren. De Christengemeente was bezig met nieuwbouw in West-Brabant, maar dat ligt stil. De bezwaren die zijn ingediend te gen het plan van A. Gladdines om een kantoor aan de Eendrachtsweg te verbouwen tot winkel, zijn door de gemeente terecht weerlegd. Dat vindt de provincie, die planologisch het groene licht geeft voor de veran dering. De bakkerswinkel draait ove rigens alweer een aantal maanden. De provincie heeft evenmin planolo gische bezwaren tegen het plaatsen van een dakkapel op de woning van S. van Dijke aan het Cromvliet. Middelburg heeft advies gevraagd aan de rijksdienst voor de monu mentenzorg, omdat de woning bin nen het beschermd stadsgezicht valt. Een 18-jarige inwoner werd zater dag om 2.15 uur op de Kaaistraat in Steenbergen aangehouden voor een alcoholcontrole. De automohilist bleek te rijden onder invloed van al cohol en kreeg een bekeuring van 190 euro. Op zaterdag 7 juni wordt er vanaf 13.30 uur weer een straten volleybal toernooi georganiseerd op het sport park. De deelnemende teams moeten bestaan uit vier spelers met mini maal één dame. Iedereen die de ba sisschool heeft verlaten, mag aan het toernooi deelnemen. Ook mogen deelnemers zich aansluiten bij een straat waarvan men zelf geen deel uitmaakt. Teams kunnen zich tot 25 mei aanmelden bij Frans van Treij- en, Coentjesweg 40. De biljarters van De Treffers en Hof van Holland hebben een onderling toernooi gespeeld. De uitslagen zijn: R. Koetsier-K. Hommel 8,35-10; T. de Reus-A. Hommel 8,46-10; N. Rooijakkers-P. Vroegop 10-5,80; H. van Daalen-R. Goedegebuure 10- 8,48; Th. de Graaf-P. de Leeuw 10- 9,69; J. Hommel-M. Punt 10-7,32; H. Rensink-C. Burgers 9,31-10; J. van Daalen-J. Zegers 7,87-10. Arjan Hommel en Nico Rooijakkers speel den in 20 beurten de kortste partij. R. Koetsier maakte een serie van 27 caramboles en behaalde met 5,5 het hoogste gemiddelde. Slnt-Annaland De rommelmarkt van Accelerando heeft op koninginnedag in drie uren een record opbrengst van bruto 9500 euro opgeleverd tegenover vorig jaar 8500 euro. „Op alle fronten was het beter", zegt een tevreden voor zitter Jack Westdorp. „Hier kunnen we weer een paar instrumenten voor kopen." De hogere opbrengst schrijft de voorzitter toe aan de meer uitgebreide sortering, de goede pre sentatie en de betere kwaliteit van de rommel. „Voor het eerst hebben we een vol jaar spullen ingezameld. We hadden nu 90 meter tegenover vorig jaar 60 meter. Alles konden we veel beter laten zien en de veiling is voor zo'n evenement natuurlijk een ideale ruimte." Deed voorgaande ja ren de verkoop bij opbod een flinke Donderdag, vrijdag en zaterdag HMaandag, dinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg 5,- JVarkensschnitzels 500 gr. 3,80 ♦Nasivlees 500 gr. 2,25 Gehakt half-om-half 1 kg Kippenbouten 1 kg Dikke vleesribben 1 kg Blinde vinken 5 halen Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Kipfilet 100 gram 1,25 Plopworst 150 gram met gratis poster Zomersalade 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. duit in het zakje, het aandeel daar van daalt de laatste drie jaar. Er wa ren weinig spraakmakende artikelen. Na deze financiële steun in de rug maakte Accelerando 's avonds nog een rondgang door het dorp. Voor de muziekvereniging is het een span nende tijd, want er moet een opvol ger gekozen worden voor dirigent Pierre van Broekhoven. Twee kandi daten hebben hun proefrepetitie in middels gehouden. Er komt er nog één waarna de leden de keuze mo gen bepalen. Twee inwoners van Halsteren zijn door de politie aangehouden wegens diefstal in de jachthaven. De 21-jari ge vrouw en de 26-jarige man hiel den zich zondagavond tussen half zes en half acht verdacht op in de jachthaven. Zonder zich te hebben aangemeld bij de havenmeester lie pen ze op de steigers. De man bleek 12 stroomkasten en geldkasten te hebben opengebroken en had het geld meegenomen. Omstanders ont dekten de inbrekers en probeerden ze aan te houden, maar ze wisten te ontsnappen. Later wist de politie de vrouw te arresteren. Naar aanleiding van haar verklaring kon maandag middag ook de man worden aange houden. Op de onlangs gehouden jaarvergade ring van de SGP-studievereniging Calvijn zijn Bram Aarnoudse uit Sta- venisse en Bram Deij uit Oud-Vosse- meer als bestuursleden gekozen in de vacatures van respectievelijk Henk de Ruiter en Maarten Eerland. Verder werd Jacco Bruijnzeel herkozen. In de eerstvolgende bestuursvergadering zullen de functies verdeeld worden. In verenigingsgebouw Het Trefpunt van de hervormde gemeente wordt zaterdag 17 mei van 10.00 tot 14.00 uur een verkoopdag gehouden. De opbrengst is bestemd voor de ge meentelijke evangelisatiecommissie, diverse zendingsprojecten en voor de werkzaamheden die Maria van 't Hof namens de Gereformeerde zen- dingsbond (GZB) in Kirgizië ver richt. Reeds vanaf 9.00 uur zijn er aan de Ring oliebollen te koop. Op de jaarlijkse verkoping van vrou wenvereniging Tryfosa is onder an dere groente, bloemen en snoep ver krijgbaar. Er is ook een terras, waarbij ook de koren zullen optre den. Om twaalf uur treedt VZOS en het mannenkoor DEV op, terwijl het kinderkoor en het jeugdkoor Young Voices om half twee een optreden verzorgen. Door de jeugd van de clubs wordt tegen een geringe ver goeding een schoenpoetsservice ver leend en ook is een kapster op de ac tiedag aanwezig. Tussen 10 en 12 uur worden er aan de Ring tevens auto's gewassen, 's Morgens kunnen de kinderen tussen tien en twaalf uur een ritje op een pony maken. Voor de oudere jeugd is er tussen twaalf en twee uur een waterbak, 's Mid dags wordt er om twee uur een fiets tocht georganiseerd met opdrachten, waarvoor de deelnemers zich 's morgens kunnen inschrijven. De activiteitencommissie van voet balvereniging WHS organiseert za terdag 31 mei op het sportpark weer een volleybaltoernooi. Aan dit toer nooi, dat om 13.30 uur begint, kan worden deelgenomen door teams die uit vier spelers bestaan. Teams kun nen zich voor zaterdag 24 mei in schrijven bij Ina Rijnberg, tel. 652239. Voetbalvereniging WHS organiseert van 19 tot en met 22 mei de Rabo- bank-wandelvierdaagse. Wandelaars kunnen zich van maandag 12 mei tot vrijdag 16 mei inschrijven bij de Ra bobank. Deelnemers kunnen een keus maken uit een dagelijkse route van vijf of van tien kilometer. Iedere avond wordt er gestart vanaf het sportpark. Bij het lopen van mini maal drie afstanden ontvangen de deelnemers een blijvende herinne ring. Tevens is er een beker voor de jongste en oudste deelnemer. Op de laatste avond worden de wandelaars door muziekvereniging Accelerando binnengehaald. De twaalfde zeskamp die WHS op koninginnedag organiseerde is mis schien de laatste. „Het is een groot probleem om ploegen bij elkaar te krijgen", zegt organisator André van Ast. „We moeten eigenlijk twaalf ploegen hebben en in de beginjaren moesten we gewoon nee zeggen, zo veel animo was er. Nu konden we met veel moeite acht ploegen op dé been brengen. Op het laatste mo ment vielen er nog twee af." Een nieuwe ploeg, die Marlous Rijnberg na veel bellen bij elkaar kreeg, ging met de overwinning strijken. Hubert Bruijnzeel nam onder veel gejuich van zijn ploeggenoten de grote wis selbeker in ontvangst. PZN (ploeg zonder naam) had 38 punten en was bovendien de sportiefste ploeg. De Deurzetters o.l.v. Kees van Dijke, die vele jaren de sterkste waren, werd tweede met 37,5 p. Gymnas tiekvereniging WIK o.l.v. Hans Jan Boonsma deed het ook prima met 37 p, goed voor een derde plaats. Dit was tevens het leukste team. 4. WHS B-jeugd o.l.v. Laban Hage 33,5 p; 5. Club 46 o.l.v. Hans Rid derhof 32,5 p; 6. WHS-leider o.l.v. Peter Wielaard 27 p; 7. De Stappers o.l.v. Marjon Poot 25,5 p; 8. De C- tjes o.l.v. Martijn Bevelander 18,5 p. De winnende ploeg PZN bestond uit Wieteke Moerland. Mark Beeke, Carolien Fase, Arjenne Pleune, Tom van Iwaarden, Marlous Rijnberg en Hubert Bruijnzeel. De belangstelling voor de zeskamp op het sportveld was overigens weer goed. WHS be kijkt of met een andere formule het evenement een nieuwe impuls kan krijgen. Onderdelen van de zeskamp waren steltloop geskippie, wereldbol, krui wagen gedender, trekkerbanden ge- rol de bol, zeephelling en het spel der coaches. Maandag 12 mei haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Na tien jaar heeft G.D. Roeland af scheid genomen als penningmeester van de School met de Bijbel. J.F. Snoei werd tot zijn opvolger geko zen. Roeland zei een financieel ge zonde vereniging achter te laten, maar de nieuwe penningmeester zal volgens hem nog voorzichtiger moe ten omspringen met de beschikbare budgetten. Mede gezien de lichte da ling van het leerlingenaantal zal de fi nanciële situatie de eerstkomende ja ren namelijk niet gemakkelijker worden. Directie en leerkrachten ga ven volgens Roeland overigens zeer bewust met de gelden om. Voorzitter M.C. den Engelsman bedankte hem met een beeldje, drie boeken van Fla- vius Jozefus over de geschiedenis van de Joden, en bloemen. Hij prees de vertrekkende penningmeester als positief-kritisch en accuraat. Roeland zelf bedankte voor de samenwerking, al was het bestuur het zowel princi pieel als zakelijk niet altijd eens. Hij wees op de noodzaak van de evange lieverkondiging door alle lessen heen en het bijbrengen van christelijke normen en waarden. Roeland be dankte in het bijzonder de directeur, die het penningmeesterschap het laat ste halfjaar had waargenomen toen Roeland zijn bestuurstaak in verband met zijn drukke werkzaamheden (sta tenlid met een verkiezingscampagne en ouderling naast zijn werk bij de gemeente) plotseling moest neerleg gen. Tweede penningmeester W.D. Heijboer werd met 13 stemmen als bestuurslid herkozen. J.W. van Diiel kreeg drie stemmen. De eveneens pe riodiek aftredende C.J. Vroegop werd ook met 13 stemmen herkozen; L. Hofland kreeg er twee, één was er blanco. Voor de vacature Roeland kreeg J.F. Snoei 9 stemmen en M.M. de Rooij 7. Stavenisse Op het voetbalveld van SC Stavenis se kwamen op Koninginnedag acht teams in actie voor de zeskamp. Alle teams hadden een originele naam bedacht en sommige deelnemers hadden ook aandacht besteed aan het uiterlijk. De deelnemers moesten met kratten een parcours afleggen. Ook werd met vier personen op gro te ski's een parcours afgelegd. Sa menwerking werd ook geëist bij het waterspel, waarbij met kapotte em mers zoveel mogelijk water in een kuip moest komen. Andere spelletjes waren meer gericht op behendig heid, zoals een parcours afleggen met een bal, waarbij, het zicht werd belemmerd doordat de deelnemers plastic bekertjes zonder bodem voor hun ogen kregen. Een ander onder- In De Voorhof tonen kinderen veel belangstelling voor het speelgoed en de spelletjes. De verkoping van de vrouwenver eniging Wees een Zegen van de Christelijke Gereformeerde kerk in Oud-Vossemeer heeft zaterdag ruim 1300 euro opgebracht. In het verenigingsgebouw De Voorhof aan de Molenstraat werden aller hande artikelen verkocht. Buiten was plaats ingeruimd voor plantjes. Er waren geraniums te koop en een verscheidenheid aan andere perkplantjes. Ook werden er zakjes met appels en aardappe len aangeboden. Die werden alle maal verkocht. Wie tweedehands boeken wilde ko pen en spullen van de rommeltafel kon ook daar terecht. Maar bezoe kers konden daar ook wafels en friet krijgen. Omdat de weersvoor uitzichten niet echt gunstig waren, was boven de toegang een zeildak gemaakt. Het klapperde soms flink door de wind, maar het bleef droog. Binnen was er koffie en cake en een grabbelton voor de kleintjes. Met het oog op moeder dag waren er mandjes met inhoud samengesteld, zoals een ontbijt- mand, een koffie- en een theemand. Daarnaast lagen er deurdecoraties en bloemstukjes. Ook de tex tiel was goed vertegenwoordigd. Schorten en sokken, kinderkle ding, baddoeken en handdoeken, slabbetjes en trappelzakken. De boterkoek, appeltaart, slaatjes en advocaat vonden aftrek en voor de kinderen was er snoep en een uitge breide tafel met spelletjes en speel goed. De vrouwenvereniging telt 19 le den. De opbrengst gaat naar de kerk en naar de zending (ongeveer half om half). Gisteren hield de vereniging nog een bijeenkomst voor de leden om de niet verkochte spullen van de hand te doen. Daar door zal het eindbedrag nog wat hoger uitvallen. Met een gezamen lijk uitstapje wordt het vereni gingsjaar binnenkort afgesloten. Predikbeurten Zondag 11 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Diepeveen, Stellendam. 18.30 u. ds. Van Duijvenboden, Den Bommel. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. ds. Bouw, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Van Vuuren, Klundert. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Rietveld, Barendrecht. 18.30 u. drs. Schipper, Kerkwerve. GEREF. KERK 10 u. drs. Van Schouwen, Honse- lersdijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Vuuren, Klundert. 14.30 u. ds. Van der Zwan, Slie drecht. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Bijl, Moordrecht. GEREF. GEM. do 8/5 19.30 u. stud. Terlouw. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. De Wit, Arnemuiden. 18 u. ds. Kommers (H.D.). OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 15/5 19.30 u. ds. Klok, Urk. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Klootwijk, Al- blasserdam. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Nauta, Middelburg. 19 u. ds. Mast, Vlaardingen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. di 13/5 19.30 u. ds. Monster, Barne- veld. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. do 8/5 19.30 u. ds. Van der Sleen. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Blom. 18 u. ds. Den Toom, Sommelsdijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Van der Zanden, Mid delburg. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Brugge, Scherpenisse. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dr. Van Harten, Ridderkerk. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. di 13/5 19.30 u. ds. Hakvoort. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Rootselaar, Rhoon. deel was het zaklopen, waarbij de deelnemers ook nog snoep moesten happen uit een teil met water en een teil met meel. Tenslotte werd er nog getijgerd onder een net en over een zeil met groene zeep. Het team kreeg bij deze hindernissen een ei mee en moest die proberen heel te houden. Door de goede weersom standigheden kwamen vele inwo ners naar de verrichtingen van de deelnemers kijken. Ook burgemees ter Nuis nam actief deel aan een on derdeel van de zeskamp. Sint-Maartensdijk Op koninginnedag rukte de brand weer rond zes uur uit na een melding van een schoorsteenbrand aan de Ho- geweg. De schoorsteen voor de open haard bleek echter niet te branden, ook al rookte de pijp op het dak flink. Wel was het papier aan de dakisolatie onder de pannen bij de schoorsteen gaan schroeien. De blusgroep hoefde geen water te gebruiken. Bij controle op het dak bleek dat er slechts sprake was van oververhitting. In de hervormde Maartenskerk wordt zaterdag door de christelijk gemeng de zangvereniging Met Hart en Stem een zangavond georganiseerd. Naast het organiserende koor, dat onder lei ding staat van dirigent Iz. Riedijk, treedt ook het mannenkoor Door Een dracht Verbonden uit Sint-Annaland op, dat onder leiding staat van dirigent Rinus van Gorsel. Het orgel wordt be speeld door Pieter Quist, Lené de Graaf en Leen Heijboer. De collecte is bestemd voor de stichting Adullam, die zorg verleent aan gehandicapten. De aanvang is om 19.30 uur. ZIE VERDER PAGINA 11 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o„ tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Centrum Apotheek Van Kalmthout, Grote Markt 12, tel. 0164-234371. vr t/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11 -12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Hoogenstraaten, Bergen op Zoom, tel. 0164-233462. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 mei. donderdag 8 8.27-20.47 vrijdag 9 9.22-21.47 zaterdag 10 10.37-23.12 zondag 11 12.02.-- maandag 12 0.37- 13.22 dinsdag 13 1.42-14.17 woensdag 14 2.42-15.17 donderdag 15 3.27-15.57 vrijdag 16 4.17-16.47 vr 9/5 13.53 u. EK vr 16/5 5.36 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 8 mei Informatiebijeenkomst over borstvoeding, Stoofstraat 8,20 u. 10 mei Concert Een reis door tijden en landen, hal stadhuis, 20.15 u. 10 mei Bevrijdingsconcert met Ur ker Zangers, Grote Kerk, 19.30 u. 16 mei Lustrumfeest The Small Town Dancers, Meulvliet, 19.30 u. 21 mei Oecumenisch avondgebed, kerkgebouw NPB, Oudelandsestr. 11, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 13 mei Bingo Alg. Vrouwenbond, Vossenkuil. 14 mei Bingo Anbo, Vossenkuil, 14 u 21 mei Fietstocht Anbo, vertrek Vos senkuil 13.30 u. SINT-ANNALAND t/m okt. Exposities over de boerde rij, De Meestoof. 13 mei Reisje plattelandsvrouwen, vertrek Ring 8 u. 14 mei Alg. ledenvergadering VVD, Havenzicht, 20 u. 17 mei 'Kom maar op', jongeren en vechtsporten, Wellevaete, 13.30u. 19 t/m 22 mei Avondwandelvier- daagse WHS. STAVENISSE 17 mei Rommelmarkt zendingscom missie N.H. gemeente, de Schuil plaats, 9.30-15 u. SINT-MAARTENSDIJK 10 mei Jeugddartstoerncoi, Haes- tinge, 13 u. 10 mei Rondleiding door de Pluim- pot, vertrekpunt Scaldis Naturalis, 14.30 u. 17 mei Zangavond Met Hart en Stem, Maartenskerk, 19.30 u. 17 mei Surrender, Haestinge. SCHERPENISSE 10 mei Verkoping N.H. vrouwen ver., de Hoeksteen, 10-15 u. 17 mei Jongerencontactavond over Christus in de Islam, De Hoeksteen, 19.45 u. POORTVLIET 8 mei Tafeltennis ttv Poortvliet, 't Ouwe Raed'uus, 19 u. 10 mei Rommelmarkt/fancyfair, De Eevliet, 14-16 u. 10 mei Schuurfeest PJZ, Bilterhoek se weg, 21-2 u. BERGEN OP ZOOM t/m 8 juni Expositie beeldhouwwerk Margot Homan, Markiezenhof, 11 u. t/m 22 juni Expositie Eugène Pe ters, Markiezenhof, 11 u. 11 mei Strijkkwartetten, Markiezen hof, 20 u. 13 en 14 mei Musical Jesus Christ Superstar, De Maagd, 20.15 u. 15 mei Franciscus Kwartet, Markie zenhof, 20 u. 16 mei Komedie John Kraaijkamp e.a., De Maagd, 20.15 u. 17 mei Franse show Orkest konin klijke luchtmacht. De Maagd, 20.15 +film+++film+++film++-!-film+ ROXY I: Johnny English - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY II: Just married - do en ma t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. De kleine Ijsbeer (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Johnny Eng lish - do 18.45 en 21.15 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 14 en 21.15 u., ma t/m wo 20 u. Expeditie beren klauw (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. X-men 2 - do 18.45 en 21.15 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 14,18.45 en 21.30 u, zo 16, 18.45 en 21.15 u„ ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. Pi- nocchio - zo 16.15 u. Jungle Boek 2 - za, zo en wo 14 u. Old school - do t/m za 18.45 u., zo 16.15 en 18.45 u. Dreamcatcher - vr en za 21.30 u„ zo 21.15 u„ wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20.30 u. Confessions of a dangerous mind - zo 19 u„ ma 20.30 u. The day I be came a woman - di 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2