SPS 3 kampioen na ruime zege op hoofdveld WHS grijpt naast derde nacompetitie Eendrachtderby zonder doelpunten Titel voor E-pupillen Vosmeer Tholense Boys trekt 3 jaar uit voor opbouw jong team Smerdiek gaat proberen om drie spelers te behouden Noad verwacht Vosmeer-spelers met ambitie Het derde elftal van SPS is zaterdag kampioen geworden in de vijfde klasse reserves. Het elftal won op eigen veld overtuigend met 8-0 van Serooskerke. De ploeg had aan een gelijkspel genoeg. Bij verlies zou DFS uit Burgh- Haamstede met de eer gaan strijken. „We hadden graag voor de derde keer nacompetitie ge speeld in de derde klas, maar jammer genoeg hebben we dat op doelsaldo gemist. Tegen WC thuis en Klundert uit hebben we het in feite laten liggen", zegt WHS-trai- ner Johan Sulkers. Hij richt zich nu maar op de nacom petitie van het tweede elftal van WHS. De Eendrachtderby tussen Vosmeer en NVS is geëindigd in een bloedeloze 0-0. De wedstrijd kende weinig hoog tepunten en slechts een handvol scoringskansen. Voor geen van beide ploegen stond nog iets op het spel op de ze laatste competitiedag. Het gelijkspel leverde Vosmeer in ieder geval een punt op en dat was welkom na zeven nederlagen. Versterking Thol. Boys Met een nederlaag hebben de vierde klassers SPS, Smer diek en Stavenisse de competitie afgesloten. Voor het nieuwe seizoen probeert trainer Pim Potappel de routi niers Niels en Jordy Hage en Carlo Opree te overreden om bij het eerste elftal te blijven. Richard Wielaard, een jongen met potentie, komt van Flakkee over naar Smer diek. Bij SPS kan de jeugd doorbreken nu René van Vos sen en Ab v.d. Belt naar de reserves gaan. En Stavenisse is blij met de overkomst van een eerste elftalspeler van Vogelwaarde. Nieuw lid Stavenisse SPS negende Beslissing op terrein van WHS Voetbal programma Donderdag 8 mei uur Arendskerke 2-Thol.Boys 2 19.30 Vrijdag 9 mei uur Tholencup F-pupillen bij SPS 18.30 Zaterdag 10 mei uur Smerdiek da.-Zwervers(vr.) 14.30 WHS terrein FSV-ZSC 14.30 Toernooi B- en C-jun. Thol. Boys 9.30 Toernooi Smerdiek meisjes 10.30 Toernooi Vosmeer meisjes Tholencup E-pupillen bij SPS 8.45 Tholencup D-pupiilen bij SPS 14.30 Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Thol.Boys-Arnemuiden 1- 6, AZVV-Noad 4-0. Derde kl.: 's-Gravendeel-WHS 5-1. Vierde kl.: SPS-Nieuwland 2-5, Wolfaartsdijk-Smerdiek 3-0, DSE-Sta- venisse 4-0. Vijfde kl Vosmeer-NVS 0-0. Dames: Smerdiek-DBGC 7-0 (vr.). Tweede kl. res.: WHS 2-Apollo 2 10-1, Noad 2-'s-Gravendeel 2 3-2. Vierde kl. res.: Kloetinge 4-Thol.Boys 3 6-1, Thol.Boys 4-Chrislandia 2 0-1, Klundert 4-Smerdiek 3 3-6, Smerdiek 3- Noad 3 3-2, SPS 3-Serooskerke 4 8-0 (SPS kampioen). Vijfde kl. res.: Noad 4-Halsteren 3 3-2, ZPR 3-WHS 3 1-1, Smerdiek 4- Thol.Boys 5 0-0. Zesde kl. res.: Borgvliet 4-Vosmeer 2 5- 1, Vosmeer 3-Bergen 6 4-3. Jeugd: Vosmeer C-Seolto 0-6, Vosmeer D-Steenbergen 1-1, Vosmeer E-Divo 2-0 (Vosmeer kampioen); SPS C-Roosen- daal 0-5 (Roosendaal kampioen); Thol.Boys AMoe 7-2, SSV-Thol.Boys A 2-1, Thol.Boys A-Dosko 5-4, Thol.Boys B-Roosendaal 1-2, Ouden- bosch-Thol.Boys C 2-1, Thol.Boys C- Noad C 1-4, Thol.Boys Dl-Odio 1-5, Moc-Thol.Boys D2 5-0, Thol.Boys El- Steenbergen 4-2, Thol.Boys E3-Steen- bergen 1-4, NVS-Thol.Boys meisjes 8- 5, Thol.Boys Fl-SPS F 8-0, Thol.Boys F2-Dinteloord 12-2, Lepelstr.Boys- Thol.Boys F3 1-6, Divo-Thol.Boys smurfen 8-0; Noad A-Zeeland Sport 4-3, Cluzona-Noad B 12-1, Noad D-Divo 2- 4, Moerstraten-Noad El 4-7 (Noad kam pioen), Noad E2-Kogelvangers 4-1 (No ad kampioen), Noad Fl-Bergen 1-8; Smerdiek B-WHS B 0-3, Smerdiek meisjes-BSC 2-3, Smerdiek D-SPS D 2- 3, Smerdiek E2-Moc 3-5, Divo-Smer- diek E3 1-8, Smerdiek Fl-Meto 2-1, Dosko-Smerdiek F2 2-1; WHS B-SPS B 8-1, WHS C-HSC 0-7, WHS meisjes- Divo 7-2, WHS D-Bergen 3-0, SPS E- WHS El 1-4, WHS El-Smerdiek El 1- 1, Welberg-WHS E3 0-7, Grens wachters-WHS E4 4-1, WHS F2-Vos meer F 6-2, Halsteren-WHS F3 0-1, WHS smurfen-Smerdiek smurfen 2-3. Trefzeker Topscorer Patrick Ketting (WHS) 17 •it Erik van Haaften (Smerdiek) 13 ff) Iwan Geense (Noad) 10 Niels Hage (Smerdiek) Jacco Vaders (Vosmeer) Voor de derde keer op rij wint WHS'er Patrick Ketting het Eendrachtbode top scorerklassement. Maar trof de Sint-An- nalander vorige competitie nog 33 keer doel, nu vond hij de helft minder keren het net en schopte er 17 in. Het verschil met de nummer twee, Erik van Haaften van Smerdiek, is tot vier treffers beperkt. Nationaal kampioen. Angelique Ha- ge uit Bergen op Zoom, speelster van het meisjesteam van Smerdiek, is met het districtsteam onder 15 jaar kam pioen van Nederland geworden. Het team van district Zuid I won in Ven- ray het Dr. Fahdronc-toernooi, waar aan de 6 KNVB-districten meedoen. De kampioenen van SPS 3, staande vd.n.r. reserve Hans van Dijke, Frank Wiens, Michel Lisseveld, Bram Uijl, Wim Lindhout, Berry de Graaf, Lené v.d. Werf, Johan van Tiggele, sponsor Thijs Geuze, Kees v.d. Maas en Hans Elenbaas. Knielend Tonny v.d. Werf, leider Rien Hage, Mart van Nieuwenhuijzen, Henk Bolleboom, doelman Johan Ligtendag, Jan Hage, Kees de Graaf en Michel v.d. Jagt. veld de laatste competitiewedstrijd Reserve vijfde klasse De ploeg van aanvoerder Wim Lindhout maakte duidelijk recht te hebben op de eerste plaats al ging de strijd tussen beide teams de eer ste twintig minuten gelijk op. De reserves speelden op het hoofd- van dit seizoen en dat wekte ook verwachtingen. Al enige tijd was het kampioenschap in zicht. Maar stelden de spelers zich ook de vraag of ze ook wel wilden promoveren. Vooral de laatste maand is het gaan leven en won de overtuiging veld dat ze de competitie als kampioenen moesten afsluiten. Hans Elenbaas opende de score. Daarna volgende al snel de nummer twee en drie waardoor de spelers van SPS met een ruime voorsprong van de thee konden gaan genieten. Na rust werd de wedstrijd door de routiniers als Frank Wiens, Michel Lisseveld en Wim Lindhout gecon troleerd. De voorsprong kon vrij ge makkelijk worden uitgebouwd om dat de tegenstanders er niet meer in geloofden ook al kregen ze enkele kansjes. Aan het eind van de wed strijd stond er een riante 8 voor de roodwitten op het scorebord. Se rooskerke slaagde er zelfs niet in om de eer te redden: het verliet zon der doelpunten het veld. De bloe men en de champagne waren voor de thuisploeg dat een brede selectie kent van ongeveer twintig spelers. De meesten zijn tussen de 30 en 40 jaar oud. De ontspanning staat bij de spelers voorop. Ook de goede onderlinge sfeer houdt het team bij een. Het kampioensfeestje werd in de kantine gehouden. Secretaris Henk Vane feliciteerde de spelers toen ook het tweede elftal was gearri veerd. Vane wees erop dat het sei zoen nog niet ten einde is omdat er nog toernooien op het programma staan en omdat de club dit jaar jubi leert. Maar zijn woorden gingen voor een groot deel op in het feest gedruis. Derde klasse Bij 's Gravendeel, dat met Sliedrecht nog in de race was voor het kam pioenschap, werd met 5-1 verloren. „Met een nederlaag hadden we reke ning gehouden, maar als je ziet dat Drechtstreek met 1-9 van De Albas wint, dan is dat een rare situatie. Dat lijkt gewoon weggegeven. Daar valt niet mee te rekenen." Sulkers noemt het echter ook .doodzonde' dat WHS bij 's Gravendeel de eerste drie doel punten gewoon cadeau gaf. „Dat doet zeer, al was de thuisclub kwali tatief dan beter. In de vijfde minuut kon Hans v.d. Ouden nog op de doel lijn redden, maar hij nam teveel tijd en 's Gravendeel profiteerde: 1-0. Dat was een domper, zo vroeg in de wedstrijd. Na een kwartier een weg gevertje van Leon de Witte die de bal niet goed weg kon krijgen: 2-0. Een ruggesteun was de 2-1. Leon de Wit te geeft een pass op Patrick Ketting, die tussen twee verdedigers door hard inknalt. We dachten al aan 2-2 en een afstandsschot van Matthijs Bruijnzeel ging net naast. Opnieuw echter lette de verdediging heel slecht op. Jack Rijnberg stond ver keerd opgesteld en het was 3-1 Tijdens de pauze hoorde de WHS- trainer de ruststanden, waarbij de concurrent voor de periodetitel Drechtstreek al een 1-5 voorsprong had. Op jacht naar de aansluitings treffer werd aanvaller Hans Leune ingezet voor Jack Rijnberg. Een voorzet van Egbert Moerland werd door Leune ingekopt en hoewel de keeper de bal van achter de lijn haal de, keurde de scheidsrechter deze treffer niet goed. „Dat was weer een domper. WHS drukte, maar het wil de net niet lukken, terwijl bij een spaarzame uitval 's Gravendeel 4-1 maakte." Sulkers zag zijn ploeg toch nog enkele kansen scheppen, maar Leune kon net niet bij een pass van Bruijnzeel. William Vroegop kwam nog alleen voor de keeper uit een pass van Egbert Moerland, maar ook dat bleek zonder resultaat. Een paar minuten voor het einde maakte 's Gravendeel 5-1. WHS, dat lang stevig de derde plaats bezette, moet die nu met 33 punten uit 22 wedstrijden delen met Drecht streek. Trainer Johan Sulkers kan in het nieuwe seizoen op dezelfde groep rekenen, al zal Egbert Moer land weer drie maanden ontbreken wegens verblijf in het buitenland. Van de junioren komt André Wessels bij de selectie. Hij wordt binnenkort 16 jaar. Sliedrecht 22 54 64-22 's-Gravendeel 22 53 74-28 Drechtstreek 22 33 52-46 WHS 22 33 43-45 De Alblas 22 28 54-58 Zwaluwe 22 26 35-39 WC '68 22 26 35-49 Pelikaan 22 25 21-32 Bruse Boys 22 24 40-52 FSV 22 22 34-48 Duiveland 22 21 41-57 Klundert 22 21 28-45 Vijfde klasse Met maar dertien punten is Vosmeer voorlaatste geworden in de laagste afdeling en voor zo'n mager resultaat moet ver teruggegrepen worden in de clubhistorie. Het elftal won dit sei zoen drie wedstrijden - waarvan niet één thuis - en speelde vier keer ge lijk, maar verloor de overige vijftien duels. Vorige week was de 10-1 te gen Val Aan een dieptepunt (een competitienederlaag met dubbele cij fers leed Vosmeer nooit eerder in het 57-jarig bestaan). De animo om te trainen is bij het gros van de spelers al een tijdje minimaal en heeft ertoe geleid dat trainer Julian Roman van verlenging van zijn contract afziet. Voor het nieuwe seizoen is de hoop gevestigd op de jeugd, er komen ze ven A-junioren over naar de senio ren. De wedstrijd tegen NVS uit Nieuw- Vóssemeer is echter altijd bijzonder en daarvoor weten de spelers zich op te laden. Ook zondag werd weer een beroep gedaan op A-junioren: Piet van Beusichem, Niels Haver- mans en Hans Vaders begonnen in de basis en ze speelden verdienste lijk. Het elftal werkte hard, maar scoringskansen leverde dat niet op. Ook NVS kon nauwelijks gevaarlijk worden. Na ruim een half uur spelen leek Jacco Vaders zijn team op voor sprong te zetten, maar de treffer werd afgekeurd omdat de bal al over de achterlijn was geweest eer hij in het doel verdween. Even later kwam een schot van John Vroegop op de lat. De beste kans op een doelpunt was voor de Brabanders. In de laat ste minuut van de eerste helft kwam een aanvaller vrij voor doelman Mi chel Nelen te staan, maar hij schoot het leer over het doel. Ook na de hervatting golfde het spel op en neer zonder dat er veel span ning in zat. Halverwege kwam Ar jen Verkamman in het veld voor John Vroegop. Even later voerde Hans Vaders een prima actie uit, schoot de bal vanaf de zijkant voor het doel waar de inglijdende Piet van Beusichem deze maar net miste. Een overtreding van laatstgenoemde speler op de NVS-doelman zorgde voor irritatie en het met vlagen pitti ge duel werd even onvriendelijk. Met nog een kwartier op de klok kon Michel van Leeuwen voortijdig gaan douchen. Toen deze na een lichte overtreding commentaar had op de gele kaart die de arbiter hem voorhield, kreeg hij er meteen een tweede bovenop en kon vertrekken. NVS - dat met een aantal B-junioren aantrad - kon er niet van profiteren. In de slotfase viel bij Vosmeer Jas per de Regt nog in voor Van Beusi chem. Het bleef 0-0 en na het laat ste fluitsignaal waren er attenties van het bestuur voor de spelers Wil Kostermans en Arno Deurloo die een stapje terugdoen, alsmede voor de vertrekkende trainer. De nacompetitie in deze klasse gaat tussen DSE, Val Aan en Rimboe. Ves'35 22 56 74- 9 Val Aan 22 51 68-26 DSE 22 49 49-17 Rimboe 22 45 46-18 NVS 22 35 32-39 Cluzona 22 33 54-35 Kaaise Boys 22 25 27-52 Lepelstr. Boys 22 24 27-40 Welberg 22 21 29-38 Kruisland 22 19 23-51 Vosmeer 22 13 23-68 Moerstraten 22 5 14-73 Bij een kampioenschap hoort natuurlijk een foto van het hele team. Het enige sportieve succes bij Vos meer dit seizoen komt op het conto van de E-pupillen. De jeugdige voetballertjes sloten de competitie af met het kampioenschap in de voorjaarsreeks (derde klasse). Za terdag kregen ze Divo uit Dintel- oord op bezoek, dat een week eer der de titelkansen had verspeeld door van SPS te verliezen. Vos meer was dus in feite al kampioen, maar dat was de spelertjes vooraf niet verteld. Zij speelden zodoende een kampioenswedstrijd, met spandoeken langs het veld, heel veel belangstellende ouders en grootouders, en dweilband De Neutekraekers die in de tweede helft vrolijke nummers ten gehore bracht. Bij de rust stond het nog 0- 0 en daarmee was Vosmeer niet te vreden. Na de hervatting bracht Sam Douw zijn team op voor sprong en daarna maakte Denny Driehuijs 2-0, wat tevens de eind stand was. Juichend omarmden de spelertjes elkaar na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Gab Havermans. Na de felicitatie van de tegenstander kwam het jeugdbestuur met bloemen voor de kampioenen, die meteen een ere rondje over het veld maakten. Vos meer speelde slechts één keer ge lijk (uit tegen Divo) en won de overige negen duels. Het team scoorde 40 doelpunten en moest 12 tegentreffers incasseren. Het kampioensteam bestaat uit Wisse Abma, Sam Douw, Denny Driehuijs, Edwin Dudok, Björn Franken, keeper Peter de Hond, Marijn Laban, Leroy van Mierlo en Eva Potappel. Zij kregen behal ve bloemen ook nog een fraaie oor konde. Leiders van het team zijn Georges Billault, Gerard Driehuijs en Ingrid den Hollander, trainer is Henk Potappel. Het seizoen zit er nog niet op, want zaterdag staat in Poortvliet de Tholencup op het programma en op 17 mei is er het eigen toernooi voor Vosmeer waar aan twaalf teams meedoen. Tweede klasse Trainer Romeo van Aerde van Tholense Boys wil in twee tot drie jaar een jong elftal op de been brengen. „We moeten aan de toekomst den ken en ons niet richten op terugkeer in de tweede klas. Voor stabiliteit zorgen, dat lijkt me beter, want met een hele jonge groep zullen we het in de derde klas niet gemakkelijk krijgen", aldus Van Aerde. Noad blijft als enige streekclub in de tweede klas spelen. „Dat is een buitengewoon hoog niveau voor zo'n kleine gemeenschap als Sint-Phi- lipsland", zegt trainer Peter van Poortvliet. „We hebben zaterdag dan ook een feestje gevierd, want behalve het eerste team handhaafde ook het tweede elftal zich. En Noad 3 werd kampioen. Al onze doelen zijn bereikt." den met de 4-0 voorsprong. De tweede helft werd daarom een for maliteit. Noad blijft met een 8ste plaats met 28 punten uit 22 wedstrijden tweede klasser. En bestuurslid Gerard Noorthoek heeft Peter van Poort vliet tot beste trainer van de tweede klas uitgeroepen en Kees Lozekoot tot beste doelman. „Dat is een eer, gezien de mogelijkheden die we hebben", zegt de Noad-trainer. „En de keeper verdient deze titel ook." Peter van Poortvliet houdt zijn zelf de team volgend seizoen met de A- junioren Jasper van Dijke en Mar- tijn Reijngoudt als aanvulling. „Ik heb wel geluiden gehoord dat er Vosmeer-spelers met ambitie naar Noad willen komen. We zien wel. Versterking is altijd welkom, maar ik ga ervan uit dat er verder weinig spelers naar Sint-Philipsland zullen komen. Noad is een hechte gemeen schap en met eigen mensen is het al tijd nog het leukste", aldus Peter van Poortvliet. De laatste competitiewedstrijd was zaterdag een verplicht nummer, zonder belangen voor Noad en Tho lense Boys, die allebei verloren. Noad liet met 4-0 de eer aan AZVV. Via de Liefkenshoektunnel was het meer een uitstapje voor de Sint-Phi- lipslanders, die Bram Filius bij het tweede team lieten, terwijl Jeroen Reijngoudt wegens een blessure niet kon meedoen. Johan Reijn goudt en Stefan Fonteijne vervingen hen in de verdediging, maar de laat ste viel na een kwartier wegens maagklachten uit. Derde elftalspeler Michiel v.d. Reest werd zijn vervan ger. „Wij konden lekker vrij uit spe len, maar AZVV ging furieus van start voor behoud van de tweede klas. Dat verschil was duidelijk te zien", aldus Peter van Poortvliet. Na 20 minuten leidde balverlies op het middenveld van Noad tot een 1- 0 voorsprong voor de thuisclub, die Kees Lozekoot in de korte hoek passeerde. Arjan Moerland kreeg een scoringskans, maar hij schoot te zacht in. Corné de Frel schiep een hele goede mogelijkheid, maar de doelman tikte de bal nog van onder de lat weg. Net voor rust kwam No ad op een 2-0 achterstand. „Het was een correcte sliding van Cenny van Splunter net buiten de 16 meter, maar een AZVV'er liet zich binnen het strafschopgebied vallen, waar de scheidsrechter te ver van afstond. Een cadeautje dus", stelt de Noad- trainer. Twee minuten later was het via een uitval 3-0. De Noad-grens- rechter gaf buitenspel aan, maar de arbiter wuifde dat weg. Cenny van Splunter stond de twee de helft tussen de palen nadat kee per Lozekoot in verband met een knieblessure niet verder wilde spe len. Maar het deed er ook niet meer toe voor Noad en AZVV was tevre- Tholense Boys krijgt in het nieuwe seizoen versterking van Niels Dam man van derde klasser GPC uit Vlissingen en Tom le Due, die uit Leiden terugkomt naar Tholen. „De voorhoede is ons grootste probleem. We missen een echte spits", zegt trainer Romeo van Aerde, die ook in de verdediging de zaak beter op or de wil hebben. In verband met het werken aan een nieuw elftal wil hij niet meer terugvallen op spelers van 37 jaar zoals Hassan el Jilali. Daar entegen zou Jan Groenewegen nog wel nodig kunnen zijn voor de voor hoede. Van Aerde rekent verder op spelers van het vijfde elftal die on der zijn voorganger afscheid namen van het eerste team. „Ik hoop op een brede selectie van 20 man, waarvan er uiteindelijk 17 overblij ven.' De laatste competitiewedstrijd tegen Arnemuiden werd een 1-7 neder laag. „Gelukkig zit het erop", ver zucht de trainer van Tholense Boys. „Ik was blij dat ik 11 man op de been kon brengen. Overigens jam mer dat deze wedstrijd zo gelopen is, want ondanks de vele problemen met blessures, hadden we niet hoe ven te verliezen. We kwamen zelfs met 1-0 voor." In de 33ste minuut passte Francel Kousemaker mooi binnendoor op Ronnie de Graaf, die hard uithaalde. Arnemuiden had met een vrije trap en een schietkans sco- ringsmogelijkheden, maar de voor de geblesseerde doelman Eric van Heusen ingevallen A-junior Ibrahim el Jilali trad goed op. Even later tik te hij een inzet van de Arnemuiden- aanvoerder net naast. Aan de andere kant was Jeroen Nieuwkoop dichtbij een treffer, maar de keeper redde eenvoudig. In de 42ste minuut kreeg Tholense Boys een terugslag. Arie Draaijer was het niet eens met een beslissing van de scheidsrechter en gooide de bal hard op de grond, waarbij deze tegen de hak van de arbiter kwam. Een rode kaart was het gevolg, waardoor de thuisclub met tien man verder moest. Nog voor rust werd het door een kopbal en een frommel- doelpunt 1-2. In de tweede helft debuteerde Johan Schot II. Toen een kwartier voor het einde Arnemuiden met een uitste kende counter 1-3 aantekende, was het gebeurd, al miste bij een mooie aanval een schot van Michael de Jong net het doel. Arnemuiden scoorde nog drie keer, zodat het een grote 1 -6 nederlaag werd. „Met tien man moet je op den duur teveel for ceren. De pijp van Tholense Boys was leeg", aldus trainer Romeo van Aerde, die er volgend seizoen in de derde klas met volle moed tegenaan wil gaan. Tholense Boys eindigde met 13 punten uit 22 wedstrijden op de laatste plaats en degradeerde daarmee uit de tweede klas. Rillandia 22 49 53-23 Arnemuiden 22 41 39-20 Seolto 22 35 53-47 Kapelle 22 35 50-47 Dinteloord 22 32 38-32 Hr. Arendskerke 22 32 38-35 Temeuz. Boys 22 30 40-35 Noad '67 22 28 28-41 AZVV 22 27 38-37 Zaamslag 22 24 38-40 Dauwendaele 22 20 23-55 Tholense Boys 22 13 32-58 Vierde klasse „De oudere spelers van Smerdiek willen een stapje lager gaan voet ballen, maar ik vind het daar nog te vroeg voor", zegt trainer Pim Potappel. Hij kan Niels en Jordy Hage en Carlo Opree nog niet missen, al schuiven er negen B-ju nioren door naar de senioren. Smerdiek moest met 28 punten uit 22 wedstrijden genoegen nemen met een 8ste plaats en dat was een teleurstelling. „Ik had een perio detitel verwacht, maar in de twee de helft van het seizoen waren we in alle opzichten te zwak: zowel qua voetbal als mentaal", conclu deert de Smerdiek-trainer. De laatste competitiewedstrijd te gen Wolphaartsdijk werd met 3-0 verloren. „Toch hebben we sinds lang redelijk gespeeld. Er is strijd geleverd en de gezichten stonden de goede kant op. Tot een kwartier na rust hebben we goed stand ge houden. Toen was het nog 0-0, maar als je dan aan een overigens sportieve wedstrijd nog vijf gele kaarten overhoudt, is dat weer minder gunstig." Carlo Opree kreeg de eerste gele kaart voor het vasthouden van een speler. Stefan de Jong, die al geel had, kreeg voor het tegenhouden van de bal met zijn hand aan de zijlijn in de 65ste minuut een tweede gele kaart, zodat hij het veld moest verlaten. „Een domme actie", vindt de Smerdiek-trainer. Hij kreeg bovendien te maken met blessures van Leander Brinkman en Carlo Opree. Was Wolphaarts dijk voor rust de betere ploeg, een fantastisch optredende doelman Rick Zwagemaker hield Smerdiek overeind. Hoewel de blauw-zwar- ten in de tweede helft het initiatief naar zich toe trokken, scoorde Wolphaartsdijk drie keer. De mooiste kansen miste de thuisclub echter, maar voor Smerdiek maak te het weinig meer uit. Stavenisse eindigde op de laatste plaats met 7 punten uit 22 wed strijden. „Gelukkig is de competi tie afgelopen", stelt elftalleider Rinus van Oeveren. „Het was hui len met de pet bij DSE, want door veel blessures moesten we nogal wat spelers uit het tweede elftal inzetten. We konden dan ook niet veel bijzonders uitrichten. Na vier minuten keken we al tegen een 1-0 achterstand aan." Het werd 2-0 en na een kwartier was de achters tand al 3-0. Peter Eerland kwam nog alleen voor de keeper, evenals Peter de Rijke, maar beiden mis ten. Eerland kreeg voor rust nog een scoringskans, maar ook die werd niet benut. Vijf minuten in de tweede helft kreeg Martin Neele een bal tegen zijn hand en via een strafschop kon DSE de voorsprong tot 4-0 opvoeren. De moed zakte Stave nisse in de schoenen, al kreeg Bram Smits nog een kans om de eer te redden, maar ook dat lukte niet. Van Oeveren kijkt maar vooruit naar het nieuwe seizoen. „We heb ben er uit eigen dorp weer een lid bij en van het eerste elftal van Vo gelwaarde komt een speler over die bevriend is met een meisje uit Stavenisse. En ons C-jeugdelftal blijft in tact", zegt elftalleider Ri nus van Oeveren hoopvol. Dennis Boer bracht de 0-1 op het bord. Toch schiep SPS het eerste halfuur scoringskansen, maar daar werden er weinig van benut. Ge luk had de thuisclub toen een voorzet van Jaco Jansen door Nieuwland in het eigen doel werd gewerkt: 1-1. René van Vossen raakte de lat en Johan Scheerme- ijer was gevaarlijk met een kop bal, maar een afstandsschot van René van Vossen bracht de ver diende voorsprong: 2-1. SPS had de bezoekers in de tang, maar vlak voor rust werd het toch 2-2 toen een bal tergend langzaam over de doellijn ging. En na een misver stand tussen Erwin Feijtel en Niels Lisseveld werd het zelfs nog 2-3. In de tweede helft kon SPS het niet meer opbrengen om voluit te gaan. Behalve een paar kansjes, zoals de schietkans van Martin Quist, was er weinig inzet meer. De thuisclub had al veel moeten geven. Nieuwland was de betere ploeg en met een paar uitvallen werd de voorsprong tot 2-4 (lob) en 2-5 opgevoerd. „Dankzij een betere tweede competitiehelft kunnen we tevreden zijn met een negende plaats, want aan het be gin van dit seizoen had ik er geen hoge verwachtingen van", zegt Ab v.d. Belt. Hij gaat samen met René van Vossen bij de reserves spelen. Leonard Quist en Hilbert van Akkeren uit SPS 2 mogen het volgend seizoen in de hoofdmacht gaan proberen. In tegenstelling tot Smerdiek en Stavenisse wil SPS ook volgend seizoen in de Zeeuw se vierde klas blijven uitkomen. SKNWK 22 55 57-11 Chrislandia 22 45 52-36 Wolfaartsdijk 22 42 41-25 Halsteren 22 37 37-26 DVO '60 22 36 32-30 Vrederust 22 32 41-44 Krabbendijke 22 31 34-32 Smerdiek 22 28 46-40 DSE 22 21 39-47 WIK '57 22 21 37-53 Hoedekenskerke 22 15 30-59 Stavenisse 22 7 15-58 Heinkenszand 22 56 63-19 DFS 22 51 77-26 Cadzand 22 48 57-29 Borssele 22 40 44-31 Spui 22 38 64-36 Nieuwland 22 35 59-37 Colijnsplaatse B. 22 33 44-39 Wemeldinge 22 27 42-49 SPS 22 18 29-59 Wissenkerke 22 14 32-81 Brouwershaven 22 11 31-78 Mevo 22 11 26-84 Het vlaggenschip van SPS liet het hoofdveld zaterdag graag over aan het derde elftal, want dat kon kampioen worden. Het eerste elf tal had geen aspiraties meer. Met 18 punten uit 22 wedstrijden bleef er een 9de plaats over in de ein drangschikking. De laatste compe titiewedstrijd tegen Nieuwland werd met 2-5 verloren. In de eer ste minuut was het al raak. De bal bleef hangen in het strafschopge bied en een verkeerde timing van Zaterdagmiddag om half drie wordt op sportpark de Waaje van WHS in Sint-Annaland de beslissingswedstrijd gespeeld tussen FSV uit Fijnaart en ZSC uit Scharendijke. Beide ploegen zijn op de derde plaats van onder geëindigd in de klassen 3A en 3B. De twee teams moeten uitmaken wie er degradeert naar de vierde klas.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15