'Je kunt een bal tien keer raken en tien keer is het toch anders' 'Streetdance is voor meisjes breakdance meer voor jongens' Vierde gelijkspel op rij Twee titels voor Noad E Rijnberg naar w.k. bootvissen Clubtoernooi met 150 wedstrijden Smerdiek eindigt met nederlaag Vossemeerse biljarter René Koetsier speelt puur op gevoel 49 jeugdteams bij Tholencup Jeugd peilt belangstelling onder Thoolse jongeren in Meulvliet In de laatste competitiewed strijd moesten de dames van Smerdiek de eerste neder laag van het seizoen incas seren. Oostkapelle 2 klopte de kampioenen met 1-0. De kersverse tweedeklasser ziet volgend seizoen de selectie nog uitgebreid met Lenny Stoutjesdijk van NVS, Tina Dujakovic van Kloetinge en Ilona Harthoorn van Oost kapelle. Smerdiek 3 klopt kampioen Noad Verlies Thol.Boys 4 Ruim tien jaar geleden besloten René Koetsier en zijn gezin uit de Randstad te verhuizen naar rustiger contrei en. Zijn belangrijkste eis voor een nieuwe woonruimte was duidelijk: er moest een groot biljart staan. De wens werd vervuld. Koetsier kocht het toenmalige café 't Veer van Joep de Reus aan de Veerstraat in Oud-Vossemeer. De bar maakt nog altijd deel uit van het huis, het biljart is ondertussen verdwenen. Wat gebleven is: de passie voor de biljartsport. Morgenavond is Koetsier één van de acht deelnemers aan de Krabbetrofee 2003, een prestigi eus toernooi in zaal Bellevue in Bergen op Zoom dat duurt tot en met zaterdag 17 mei. „Ik leef er al een half jaar naar toe. Het is een eer om mee te mogen doen." Flink getraind Ambiance Bart de Wilde derde Smerdiek 4 scoort niet tegen negen Tholenaren De reacties zijn positief. De deelnemers aan de dance-in van Joth en WhoZnext hebben zaterdag in Meulvliet even geproefd aan street- en breakdance. Ze zijn enthou siast en hopen dat er op Tholen een cursus komt. Street dance is voor meisjes, breakdance meer voor jongens. Meer jongens Zowel de El - als de E2-pupillen van Noad '67 zijn kam pioen geworden in hun klasse. De El versloeg Moerstra ten met 4-7, terwijl de E2 Kogelvangers klopte met 4-1. Met bloemen en een etentje in de kantine vierden de jeugdige kampioenen hun titel in de voorjaarsreeks. Noad 2 handhaaft zich Nacompetitie WHS 2 Arjan Rijnberg uit Oud-Vossemeer heeft zich geplaatst voor het wereld kampioenschap bootvissen. De voorzitter van visclub 't Scharretje won in maart al zilver bij de natio nale titelstrijd. Hij gaat nu in de eer ste week van juni met het Neder landse team naar Downings in Ierland. Voor het w.k. moest Rijnberg de af gelopen weken drie naselectiewed- strijden vissen met negen andere vissers. Vijf van hen zouden zich klasseren voor de nationale ploeg. In de eerste - voor de Belgische kust - werd de Vossemeerder tweede met 16.770 gram vis. De volgende wed strijd was nabij de Flaauwershaven op Schouwen en opnieuw eindigde de Vossemeerder als tweede (1440 gram). Tenslotte werd er opnieuw aan de Belgische kust gevist en met 11.410 gram pakte Rijnberg de ne gende plaats. In het totaalklasse ment eindigde Arjan Rijnberg als derde, met dertien klassementspun- ten en 29.620 gram vis. Tennis Het eerste damesteam van De Ruucstop- pelen kwam voor de vierde achtereen volgende keer met een gelijkspel naar huis. Met nog twee wedstrijden voor de boeg is men nog altijd in de race voor de titel in de eerste klasse. In Koudekerke hadden Lijdie Kot en Betsie Huijsmans niets in te brengen in hun partij tegen De Stoof. Het werd twee keer 6-1 voor de thuisploeg. Leni Verwijs en Elly van Dijke kwamen vervolgens al snel met 3- 0 achter. Toen kregen ze de zaak onder controle en wonnen zes games op rij (3- 6). In de tweede set ging het gelijk op. Bij 4-4 konden de Sint-Philipslanders met moeite op voorsprong komen en daarna de set afmaken (4-6). In de vol gende partij speelden Kot en Verwijs een goede eerste set, maar in de tweede kwa men ze onder druk te staan. Ze namen een 3-5 voorsprong, maar de Koude- kerkse dames kwamen sterk terug en lie pen uit naar 6-5. Alle zeilen werden bij gezet om een tie-break af te dwingen en daarin trok De Ruucstoppelen aan het langste eind (3-6, 6-7). Huijsmans en Van Dijke kwamen in hun eerste set goed terug van een 3-1 achterstand, maar moesten de eer toch aan de tegen standers laten (6-4). In de tweede set maakte het duo teveel fouten en verloor met 6-2. Voor de dames van Sint-Annaland was het duel tegen Kruiningen belangrijk. Er moesten punten gepakt worden om aan de leiding te blijven en dat lukte boven verwachting: 4-0 voor de Tholenaren. Marrie Quist en Hanna Moerland speel den een degelijke eerste partij, waarin ze in de tweede sett nog wel twee keer op achterstand kwamen (6-3, 6-4). Diezelf de score lieten Corrie Bazen en Willy de Rijke noteren. Vervolgens deden Bazen en Quist het prima, moesten er wel voor werken, maar wonnen met 6-3 en 6-3. Moerland en De Rijke wonnen in een spannende partij de eerste set (6-3). En hoewel dat ook in de tweede set moge lijk was, ging deze in de tie-break naar de tegenstander. In de derde set werd de draad opgepakt en dat resulteerde in een 6-2 Thoolse zege. Ook Ruucstoppelen 3 kwam met vier punten terug uit Kamperland, waar op kunstgras werd gespeeld. Anja Everaers en Lia van Dijke hadden niettemin een zware kluif aan de tegenstander. Ze ver loren de eerste set al snel (1-6), maar kregen daarna meer vat op het spel. Na ellenlange ralley's beslisten ze de twee de set in hun voordeel met een tie-break die ze na een 1-4 achterstand wisten te winnen. In de derde set leek het dezelfde kant op te gaan, maar bij 3-3 braken de Sint-Philipslanders de service en ze wonnen met 6-3. Joke Bomas en Els v.d. Giesen werkten hun partij vlot af (6-1, 6-4). Vervolgens hadden Bomas en Everaers geen moeite met hun tegen standers - hoewel één daarvan een stuk jonger was - en wonnen met 6-2 en 6-3. In de laatste partij wonnen Van Dijke en Van der Giesen de eerste set simpel (6- 1). In de tweede kwamen ze 5-2 voor, toen Van der Giesen fouten aan het net maakte en onzeker werd, zodat een tie break noodzakelijk was die door Slag- vast werd gewonnen. Inmiddels regende het en daarom werd voor de beslissende set uitgeweken naar binnen. In Kamper land is er achter het clubhuis namelijk een binnenbaan met een soort rubberen ondergrond. Die wordt ook voor een an dere sport gebruikt, zodat er blauwe en witte lijnen door elkaar stonden op de vloer en dat was verwarrend. De onder grond maakte dat er, in combinatie met treton ballen, erg snel spel ontstond. Al snel keek Ruucstoppelen tegen een 0-3 achterstand aan, maar vervolgens maak te het team zes punten op rij en kon zo doende de volle winst meenemen. Het clubkampioenschap van badminton club Batho is vlot verlopen. Jammer was alleen dat twee spelers geblesseerd moesten afhaken. Eén van hen moest zelfs naar de huisartsenpost en kwam 's avonds laat, been in het gips, in Meul vliet naar de afloop van het toernooi informeren. Ruim 150 wedstrijden moes ten er gespeeld worden. Dat kon onmo gelijk op één dag en daarom werden er donderdagavond al 25 afgewerkt. Zater dag volgde de rest (de laatste zaterdag in april is traditioneel de dag voor dit club- toernooi). Wedstrijdleider Ronald van Loon zette samen met Richard Schippers een goed toernooi neer. Het publiek kon genieten van goed badminton, zowel bij de senioren als de jeugd waren spannen de wedstrijden te zien. Er werd in poules gespeeld en daardoor moesten met name de deelnemers die op alle onderdelen hadden ingeschreven, nogal wat wed strijden afwerken. Tegen het einde begon de vermoeidheid dan ook een rol te spe len. De resultaten in de verschillende ca tegorieën waren als volgt: JEUGD 1. Jongens, enkel: I. Stefan Bout, 2. Eric Ruiter. Dubbel: 1. Eric Ruiter en Stefan Bout, 2. Richard de Korte enTonian van Elsacker. Meisjes, enkel: 1. Ilona van Oost, 2. Jennifer v.d. Velde. Dubbel: 1. Ilona van Oost en Jennifer v.d. Velde, 2. Mariëlla van Zetten en Colinda Lindhoud. Gemengd dubbel: 1. Eric Ruiter en Ilo na van Oost, 2. Stefan Bout en Jennifer v.d. Velde. JEUGD 2. Jongens, enkel: 1. Joost Westerweel, 2. Rini Lindhoud. Dubbel: 1. Joost Westerweel en Rini Lindhoud, 2. Dominic v.d. Berg en Anthony Struijk. Meisjes, enkel: 1. Amanda Bout, 2. Ma rijke Moret. Dubbel: 1Mandy v.d. Vel de en Amanda Bout, 2. Marijke Moret en Lotte Mulders. Gemengd dubbel: 1. Joost Westerweel en Marijke Moret, 2. Rini Lindhoud en Mandy v.d. Velde. RECREANTEN. Heren, enkel: 1. Nantko Ruiter, 2. Andy v.d. Velde. Dub bel: 1. Nantko Ruiter en Wim de Bie, 2. Peter Verweij en Edwin Sundermeijer. Dames, enkel: 1. Diana v.d. Velde, 2. Marja v.d. Stel. Dubbel: 1. Leonora Ver weij en Maija v.d. Stel, 2. Jolanda Deur- loo en Diana v.d. Velde. Gemengd dubbel: 1. Edwin Sunder meijer en Leonora Verweij, 2. Robert Melse en Jans Nijs. COMPETITIE. Heren, enkel: IMar- tijn de Jonge, 2. Edwin Sundermeijer. Dubbel: I. Martijn de Jonge en Richard Schippers, 2. Ferry Lammers en Jordy Deurloo. Dames, enkel: 1Jantien van Gorsel, 2. Anja Lindhout. Dubbel: I. Janet van Duivendijk en Anja Lindhout, 2. Saskia v.d. Sande en Jantien van Gorsel. Gemengd dubbel: I. Martijn de Jonge en Ellen Visser, 2. Richard Schippers en Janet van Duivendijk. van Tiggele miste volledig van dicht bij. En bij een aanval over rechts be diende Anne Hage haar zus Irma, die echter de bal niet vol genoeg raakte. Na de rust gaf de thuisclub Smerdiek het nakijken. Josca Jansen liep de longen uit haar lijf omdat bepaalde speelsters er te weinig aan deden. Acherin hield men goed stand, maar het was wachten tot het fout zou gaan. Eerst raakte een schot van Oostkapelle nog de lat, maar even la ter werd de bal uit een voorzet inge schoten: 1-0. Smerdiek probeerde nog wel iets terug te doen, maar doordat niet iedereen zich volledig inzette, leverde dat niets meer op. Sommige speelsters geloven het wel na het behalen van de titel, maar niet temin was Smerdiek in de eerste helft de betere ploeg. Er waren zeker vier opgelegde kansen om te scoren, maar het vizier stond niet scherp. Ramona Smerdiek 20 53 76-17 WIK '57 20 42 72-32 Rijsoord 2 20 40 50-26 Peursum 20 41 81-24 Sleeuwijk 20 32 39-33 GW '63 20 29 39-22 Everstein 19 19 37-75 Oostkapelle 2 19 17 26-52 Nieuwdorp 20 16 28-53 GJS 20 17 22-56 ZSC '62 20 5 15-89 Reserve vierde klasse De derde keus van Smerdiek heeft kam pioen Noad 3 de tweede nederlaag van het seizoen bezorgd: 3-2. De Sint-Phi lipslanders openden de score na een misverstand bij de blauw-zwarten. No ad kreeg méér kansen om te doelpunten, maar zonder resultaat. Uit een doorge- kopte bal trok Pierre Withagen de stand gelijk. Er ontstond een gelijk opgaande strijd met kansen over en weer. Smer diek had het betere van het spel, maar het duurde lang eer dat in een voor sprong werd uitgedrukt. Piet Bazen te kende voor de 2-1. Na een ongelukkig balcontact viel Withagen geblesseerd uit, maar Nourdin Achabar toonde zich een waardige vervanger. De blauw zwarten voerden de druk nog op. Bij een actie van Smerdiek voorkwam de Noad-keeper de 3-1 door stevig ingrij pen, wat een speler uit de smalstad vier gekneusde ribben opleverde. Na de rust bleef Smerdiek drukken; het team had in de personen van Gert-Jan van Ham, Jeroen Kloet en Ko v.d. Griek echte aanjagers. Na een aantal kansen ver scheen de 3-1 tóch op het scorebord, van de voet van Achabar. De thuisclub nam vervolgens wat gas terug en daar door kon ook Noad nog een doelpunt maken. Maar daar bleef het bij, zodat de punten in Sint-Maartensdijk bleven. Tholense Boys 4 sloot' de competitie af met een 0-1 nederlaag tegen Chrislandia 2. Door de vele blessures is het de laat ste tijd een probleem voor de Tholena ren om een uitgebalanceerd team - met name wat betreft het middenveld - neer te zetten. Dat werd zaterdag opgepakt door John Kleppe, die samen met Step- han van As de vierde keus kwam ver sterken. In de eerste helft hadden de geel-zwarten de beste kansen, maar ze wisten het net niet te vinden. In de twee de helft was de organisatie minder als gevolg van enkele omzettingen. Chris landia kreeg steeds meer de overhand en profiteerde van balverlies op het mid denveld met een doorbraak waarop de Thoolse defensie geen antwoord had: 0- IDe competitie is afgesloten, maar op 24 mei staat voor het elftal nog het Jan de Laatertoernooi op het programma. René Koetsier heeft vertrouwen in een redelijke klassering bij het Krabbetoernooi. De Krabbetrofee is dit jaar aan zijn 20e aflevering toe. Vorige week is het toernooi al begonnen met het on derdeel 'Op herhaling'. Daarin bin den deelnemers van de vorige edi ties weer de strijd met elkaar aan op het groene laken. Op de deelnemers lijst staan illustere namen als Jac Doggen, Sjaan van Kuijk en Cor Brugmans. Ook Rini Poulus, de al lereerste winnaar van de Krabbetro fee, doet mee. Poulus won het toer nooi in totaal vijf maal en is een belangrijke leermeester van René Koetsier. „Van hem heb ik veel ge leerd, vooral op mentaal vlak. De wil en het geloof om te winnen, ook als je tegen een achterstand aan kijkt." De nu 45-jarige Koetsier heeft al een heel leven in de biljartsport achter zich. Vanaf zijn zevende jaar is de Vossemeerder lid van de biljartbond en komt hij in wedstrijden uit. Als jong ventje verscheen hij zelfs een keer in het toen roemruchte tv-pro- gramma Stuif 's in om presentatrice Ria Breemer te vertellen over zijn hobby. In de regio Den Haag kwam Koetsier voor allerlei clubs uit en hij ontwikkelde zich tot een meester op de grote tafel. Tegenwoordig speelt Koetsier, in het dagelijks leven be drijfsleider van de vestiging van Kwik Fit in Breda, in Bergen op Zoom driebanden extra klasse op de kleine tafel. Een bewuste keuze. „De grote tafels zijn hier uit de regio verdwenen. Voor echte matchtafels moet je al richting Zundert en dat is niet echt praktisch." In zijn woonplaats speelt hij bij bil jartvereniging Hof van Holland sinds een jaar of vier libre. Destijds bij zijn entree in het dorp werd hem al gevraagd om lid te worden. Koet sier wees het aanbod af. Het liefst wilde hij nog op niveau spelen. Ook werd Koetsier uitgedaagd om potjes te spelen tegen Hans Vaders en an dere vooraanstaande Vossemeerse biljarters. Aanvankelijk gaf Koetsier aan huis ook les. Daar is hij mee ge stopt. Zelf heeft hij ook even les ge had van Raymond Ceulemans, de beroemde Belgische biljartmatador. Het door Ceulemans bekend gewor den diamond-systeem heeft hij zich niet eigen gemaakt. „Ik speel puur op gevoel. Het diamond-systeem is voor mij ook niet toe te passen. Het werkt alleen op perfecte tafels. Zelf speel ik overal op. Oude tafels, nieu we tafels, versleten tafels, pingpong- tafels. De afwijking is dan veel te groot." Bij de strijd om de Krabbetrofee heeft Koetsier al zijn gevoel nodig. Aan het toernooi neemt de top van het West-Brabantse biljarten deel. Er wordt gespeeld in drie spelsoorten: libre, bandstoten en driebanden. Vo rig jaar werd Koetsier voor de eerste maal uitgenodigd om mee te doen. Behalve het vereiste gemiddelde gelden ook andere criteria om te worden toegelaten. Sportiviteit en sociaal zijn in de omgang staan hoog in het vaandel. Een soort eliteclubje, noemt Koetsier het zelf. Bij zijn de buut legde hij beslag op de zevende plaats. Daarmee ontsprong hij ter nauwernood de dans. Wie als laatste eindigt, degradeert en mag nooit meer meedoen. Voor de komende af levering heeft Koetsier goede hoop op tenminste dezelfde klassering als vorig jaar. „Ik heb er flink voor ge traind. Met name in het libre heb ik wat vooruitgang geboekt. Dat was in het verleden mijn zwakke punt. Ik moet de winst vooral halen in het driebanden. Dat is toch een beetje mijn specialiteit. Mijn gemiddelde ligt rond de 1,2 en dat is hoger dan bij de meeste deelnemers. Het blijft natuurlijk wel een heftig toernooi. De drie spelsoorten hebben ieder hun eigen afstoot. Van heel gevoel vol bij het libre tot flink doorstoten bij het driebanden. Toch heb ik er wel vertrouwen in. Vorig jaar kwam ik min of meer ongetraind binnen. Het zou nu dus beter moeten gaan. Ik ken ook de kracht van de tegen standers. Ton Stander uit Bergen op Zoom moet ik onder me kunnen houden." Het prijzengeld voor de winnaar be draagt 400 euro. Om het geld is het Koetsier echter niet te doen. Elke deelnemer is op voorhand al verze kerd van tenminste 120 euro. Van dat bedrag kan Koetsier in ieder ge val de drankjes en het eten op de reeks toernooiavonden betalen. Vrij wel elke avond wordt er in Bellevue een complete ronde afgewerkt. Koetsier geniet van de ambiance. „Het toernooi is perfect georgani seerd. Je hoeft zelf niet te tellen, want er zijn officiële bondsscheids- rechters. Aan alles is gedacht. Je hoeft enkel maar te zitten, te biljar ten en te kijken. Er komt ook aardig wat publiek op af. Dat vind ik wel mooi. Hoe meer mensen er zijn, hoe beter je wilt spelen." Zijn passie voor het biljarten is bij het klimmen der jaren zeker niet verminderd. Nog altijd is Koetsier gefascineerd door de sport. „Het on voorspelbare in het biljarten blijft me boeien. Je kunt een bal tien keer raken en tien keer is het anders. Het gaat niet altijd zoals je wilt. En er zit zoveel in. Gevoel in de vingers, mentale weerbaarheid, concentratie, vooruitdenken. Als ik aan de tafel sta, zie ik niets anders." De Tholencup voor alle jeugdvoet balteams wordt dit keer georgani seerd door SPS. De vereniging uit Poortvliet/Scherpenisse doet dit in het kader van het veertigjarig be staan. Op vrijdag 9 mei bijten de F- pupillen de spits af, zij spelen vanaf half zeven. Op zaterdag 10 mei is het de beurt aan de E-pupillen (van af 8.45 uur) en de D-pupillen (vanaf 14.30 uur). De meisjesteams (C-ju- nioren) nemen het op vrijdag 16 mei vanaf half zeven tegen elkaar op Op zaterdag 17 mei tenslotte treden de C-junioren (vanaf 9.30 uur) en de B-junioren (vanaf 14 uur) tegen elkaar in het strijdperk. In totaal komen op sportpark d'n Aekerboam zo'n 550 voetballertjes verdeeld over 49 teams in actie. De Tholencup voor de jeugd wordt voor de 33e keer georganiseerd. Turnen De regio Zuid Holland Zuid van de KN- GU organiseerde zaterdag in Rotterdam de open jongensdag. Aan deze wedstrijd deed Bart de Wilde uit Sint-Maartens dijk (hij turnt bij SDS in de Maasstad) mee in de categorie jeugd niveau C. De Wilde legde beslag op de derde plaats met 44,1 punten, ééntiende punt minder dan een week eerder tijdens de play-of- fs. Met 7,9 waren vloer en brug zijn bes te onderdelen, terwijl ringen met 6,8 als minste uit de bus kwam. Ook Joost de Wilde deed mee, maar als gevolg van een schouderblessure turnde hij op slechts één toestel. Op voltige scoorde hij 7,1. Joost is door de KNGU uitgenodigd om zondag mee te doen aan een fysieke test. Deze is een vervolg op de nationale test, en dan specifiek ge richt op kracht en uithoudingsvermogen. En zondag 18 mei staat voor Joost de Wilde het nationaal kampioenschap in Borne op het programma. Reserve vijfde klasse Tegen slechts negen spelers van Tholense Boys 5 bleef Smerdiek 4 zaterdag op 0-0 steken. De Tholenaren, met veel jeugdspe lers in de gelederen, waren van meet af aan een stuk feller dan de thuisclub. Dat leverde hen scoringskansen op, maar die bleven onbenut. Bij Smerdiek werden schoten van Frans Ista onschadelijk ge maakt door de doelman. En een solerende Bram v.d. Male schoot de bal voorlangs in plaats van deze af te geven aan de mee op gekomen Gert-Jan van Vossen. In de twee de helft zette Tholense Boys de blauw zwarten behoorlijk onder druk, maar dat resulteerde niet in doelpunten. In het laat ste kwartier kreeg Smerdiek drie opgeleg de kansen. Van der Male en Jan van Haaf- ten faalden echter alleen voor de keeper. De deelnemers aan de ochtendgroep 10 tot 13 jaar) gaven na de oefenles een demonstratie in de sportzaal van Meulvliet. Ze hebben nauwelijks een uur om een dansje te leren, maar het ple zier is er niet minder om. De deel nemers aan de dance-in doen hun best tijdens de demonstratie voor ouders en andere belangstellen den. Danser Steven Grando uit Bergen op Zoom heeft 's morgens twintig jongeren van 10 tot 13 jaar onder zijn hoede gehad: 18 meis jes en 2 jongens. Ze mogen om twaalf uur laten zien wat ze ge leerd hebben. Grando danst voor. Op muziek van een cd. Zijn bewegingen zijn soepel, lijken gemakkelijk, maar de groep heeft er duidelijk meer moeite mee. Geconcentreerd vol gen de jongens en meisjes zijn dans. Ze mogen het daarna alleen doen. „Jullie gaan ervoor, laat je hele li chaam meedoen." Like I love you van Justin Timberlake schalt door de ruimte. Niet alleen de inge schreven jeugd doet mee, ook het clubje van Joth en WhoZnext die de dag hebben voorbereid, laat zien wat ze heeft geleerd. Soms gaat er iemand tegen de dansbe weging van de groep in en corri geert Steven dat door weer even mee te doen. De demonstratie is kort, want de voorbereiding is kort. Grando is tevreden. „Ze hebben goed geluis terd. Er was tijd genoeg. De na druk ligt op het leuk bezig zijn en niet op hoe goed je de beweging uit moet voeren. Het gaat om het plezier." En plezier hebben de meisjes en jongens. „Leuk. Best wel moeilijk om die pasjes in een uur te leren," zeggen de vier vriendinnen Babet- te Verkouteren, Rosanne van den Berge, Mandy Schot en Esmee van 't Hof (allen 10) uit Tholen in koor. Ze hebben er van genoten en zouden best op een cursus willen. Maar dan samen. En streetdance doen. „Dat is makkelijker. Street dance is voor meisjes, breakdance is meer voor jongens." Het verschil tussen beide dansvor men is volgens Grando dat bij streetdance vooral het bovenli chaam wordt gebruikt, terwijl bij breakdance het hele lichaam in de dans wordt betrokken. De 20 deelnemers komen uit Tho len (10), Oud-Vossemeer (7) en Stavenisse (3). 's Middags is het de beurt aan de wat oudere jeugd, van 14 tot 18 jaar. Ook nu telt de groep onge veer 20 personen. Er zijn iets meer jongens bij. Grando neemt de breakdance voor zijn rekening en als verrassing hebben Joth en WhoZnext Naomi Vos uit Vlissin- gen gevraagd streetdanceles te ko men geven. Bij een aantal meisjes is ze geen onbekende. Ze hebben al eerder les van haar gehad, zo blijkt. Ook nu zijn de reacties positief. Streetdance en breakdance passen goed in de landelijke campagne om de jeugd meer te laten bewe gen en aan sport te laten doen. Jantine van de Velde van Who- Znext/Joth: „Wellicht dat we hier mee verder gaan. De jongeren die meegedaan hebben, vonden het heel leuk. We zullen er serieus over nadenken." Op zaterdag 17 mei om 13.30 uur staat het volgende onderdeel van Joth-WhoZnext op het program ma. In de Wellevaete in Sint-An- naland komt de zelfverdediging aan bod. Kom maar op, heet het. Er wordt aandacht besteed aan boksen, judo en jiu jitsu. Noad El had het in Moerstraten niet gemakkelijk, want het kwam met 2-0 achter te staan. Peter-Jan Fontijne trok de stand met twee treffers gelijk, maar opnieuw nam Moerstraten de leiding. Nu was het de beurt aan Nick Steijn om Noad langszij te brengen, waarna Carlo van Oeveren het team nog voor de rust een voorsprong be zorgde. In de tweede helft scoorden opnieuw Peter-Jan Fontijne en Nick Steijn, waarna Ron van Dijke met een lob de verdediging en keeper ver raste. Het kampioensteam bestaat verder uit Dennis Moerland, Maurice Kosten, Mark Bolier, Michel Meijer, Bas-Jan Quist, Jeroen Ridderhof en Richard Ligtendag. De leiders zijn John van Dijke en Erik Fontijne. Na een feestje op het veld stonden in Sint-Philipsland de bloemen klaar en was er een muzikaal welkom met 'We are the champions' en ook werd een voetbalquiz gespeeld. De E2 haalde de titel op eigen veld binnen. Een punt was voldoende en met de rust stond het 0-0, mede dank zij goed keeperswerk van de keepster van Kogelvangers. In de tweede helft moest Noad komen en Twan Goense opende met een onhoudbaar schot de score. Youko Gorissen, gastspeler van de Fl, vond hierna twee keer het net en Twan Goense zorgde voor de vierde treffer. Kogelvangers redde nog wel de eer, maar dat was dan ook alles. Ook hier een feestje en bloe men voor het team waarin nog Reg gie Buenavidez, Jasper Quist, Wesley v.d. Ree, Juijen Verhage, Timmy Ar- kesteijn, Corné Faasse, Ben Verwijs, Jeroen Vos en Mark Noorthoek uit komen. De leiders zijn Michiel de Ja ger en Adriaan Filius. Reserve tweede klasse Met een 3-2 overwinning op 's-Graven- deel 2 hebben de reserves van Noad de degradatie voorkomen. Ze eindigden met 22 punten als negende. Het beslis singsduel om lijfsbehoud in deze klasse gaat tussen Klundert 2 en Bruse Boys 2, die beide punten lieten liggen. De scheidende leiders Jaap van Ouden aarde en Adrie van Dijke misten voor het belangrijke duel alleen Kees van Tiggele (geblesseerd) en Cenny Reijn- goudt (vakantie). Hun plaatsen werden ingenomen door Antonie Verwijs en Danny Steijn; deze laatste begon samen met Van Oudenaarde op de bank. Binnen tien minuten kregen de Sint-Philipslan ders drie mogelijkheden om de score te openen, maar dat lukte telkens net niet. 's-Gravendeel - de nummer vier op de ranglijst - zette aan en tot vijf keer toe moest doelman Kees Ligtendag hande lend optreden om de nul te bewaken. De zesde keer was het echter raak voor de Zuid-Hollanders. Noad, dat het aan fel heid in de duels ontbrak, maakte niet lang daarna gelijk. Bram Filius kreeg de bal mee van zijn doelman, stuurde Leo Zuidweg diep en de teamtopscorer be nutte die uitgelezen kans. De thuisclub zette aan, maar vlak voor rust strafte 's- Gravendeel een fout af (1-2). In de twee de helft schoof Erwin Kot iets meer door naar het middenveld. Dit kwam de sterk spelende Bram Filius goed uit; hij trok de stand weer gelijk. De in Oud-Vosse meer wonende postbode heeft op aan dringen van spelersgroep en trainer be sloten om volgend seizoen het tweede elftal te verruilen voor de hoofdmacht van Noad, waarin hij deze competitie al zeer regelmatig inviel. Zowel Zuidweg als Filius kregen de kans om hun ploeg op voorsprong te zetten, maar verzuiden dat. Reini Reijngoudt verliet het veld voor A-junior Danny Steijn. Met nog een kwartier te spelen maakte Noad de winnende treffer. Uit een scrimmage voor het doel schoot Filius de 3-2 bin nen. Aanvoerder Ligtendag drong er hierna op aan dat Jaap van Oudenaarde zou invallen. Voor hem ruimde de licht- geblesseerde Zuidweg het veld en Erwin Kot schoof door naar de spits. De gerou tineerde Van Oudenaarde ging achter de verdediging spelen en gaf niets weg, hoewel zich nog penibele situaties voor deden voor het Noad-doel. De Sint-Philipslanders willen het vol gend seizoen in de Zeeuwse klasse spe len. Dat zal dan zijn zonder de broers Hans en Leo Polderman, en Reini en Cenny Reijngoudt, want zij willen een stapje terug doen. Het nieuwe tweede elftal zal naast de spelers die blijven gaan bestaan uit een aantal voetballers uit het huidige derde team en A-junio ren. Evenals vorig seizoen heeft WHS 2 zich geplaatst voor de nacompetitie. Met Kloe tinge 3 en Serooskerke 2 gaat er gestreden worden om het klasseperiodekampioen- schap, waarna de winnaar met twee ande re periodekampioenen speelt voor promo tie. WHS speelt op 17 mei tegen de verliezer van het duel tussen Se-rooskerke en Kloetinge (dat komende zaterdag plaatsvindt) en op 24 mei tegen de win naar. WHS was ten opzichte van vorig seizoen sterk vetjongd. Er werden vijf B-junioren aan het efltal toegevoegd, dat al vier jonge spelers telde zodat het nodig was er ook enkele oudere spelers bij te halen. Na een gewenningsperiode draaide het team in de tweede competitiehelft op volle toeren. Zelfs de ernstige blessure van Johan v.d. Repe en de tijdelijke promotie van Arthur de Jonge konden het elftal niet stoppen. Om zeker te zijn van de titel in de derde periode moest WHS zaterdag met grote cijfers winnen van Apollo 2. Het werd een 10-1 zege voor de groen-witten, met vijf treffers van Sander Westdorp.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 13