Duizend euro voor jeugdwerk L Plaatselijk nieuws BEU 663784 Kapotte fiets? GRATIS COLLECTEN 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 1 mei 2003J Beschonken Brit baldadig Hulp nodig of een luisterend oor? ^Vrijwillige Thuishulp^ Waarschuwing bedrijf Oranje zangavond Optreden Urker zangers Country-dansavond Subsidie onderhoud kerk Uitrit voor calamiteiten Herkansing voor project Verkoping vereniging Zangavond in teken van gedenkdagen Jos Hommel wint beker Hulp nodig of een luisterend oor? ^Vrijwillige Thuishulp^ Wandelvierdaagse Wezen Armen Baldadigheid Oranjebal 25 jaar volksdansen Verkoping Adullam Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Twaalf kilo vis Lustrum The Small Town Dancers Subsidie onderhoud kerk Bestel-/Bedrijfsauto's Dames naar museum Hulp nodig of een luisterend oor? ^Vrijwillige Thuishulp^ Ontheffing voor uitrit Geraniummarkt Weinig vis Zendingsmarkt De Bruin wint viswedstrijd Wandeltocht Subsidie voor kerk Actie voor knutselgroep td Auto's opengebroken Den Braber beste visser Woord en Daad Hartstichting Tholen Een 23-jarige Brit vernielde in be schonken toestand twee ruiten van het politiebureau aan de Simon Lindhoutstraat. In de nacht van za terdag op zondag werd er rond 2.15 uur een bonkend geluid gehoord ge volgd door glasgerinkel. De man werd aangehouden en na verhoor weer in vrijheid gesteld. Hij kon zich weinig herinneren van zijn bal dadig gedrag, maar was bereid om de schade te vergoeden. Advertentie I.M. Een autobedrijf heeft van de provin cie Zeeland een waarschuwing ge kregen wegens overtreding van de milieuwetgeving. Bij een controle in het najaar van 2002 constateerde de inspecteur van de afdeling milieu handhaving, dat er in de vloeistof dichte vloer, die bestemd is voor de opslag van autowrakken, diverse scheuren waren ontstaan. Ook werd geconstateerd dat de oude accu's los worden opgestapeld boven de lek- bak, die bedoeld is voor de opslag van afgewerkte olie. Volgens het voorschrift dient de opslag van ac cu's te geschieden in een vloeistof dichte bak die bestand is tegen het aanwezige elektrolyt. De inspecteur constateerde ook dat het dak van de opslag lek was, zodat regenwater in de lekbak kan komen. Voor 1 de cember 2002 moest de eigenaar van het autobedrijf de gebreken oplos sen. Bij een hercontrole op 20 maart bleek echter dat het bedrijf zich nog steeds niet houdt aan de milieuwet geving. In een brief heeft de provin cie Zeeland nu 1 mei als limiet ge steld. Als nog steeds de milieuwet wordt overtreden wordt er een dwangsom opgelegd of wordt er be stuursdwang toegepast. Een afschrift van de brief heeft de provincie Zee land ook verzonden naar de gemeen te Tholen, de VROM-inspectie en naar de officier van justitie. In de hervormde kerk wordt zater dag een oranje-zangavond georgani seerd. Onder begeleiding van orga nist Pieter Heijkoop worden vader landse liederen gezongen. Ook geeft deze bekende organist enkele orge limprovisaties. De aanvang is om half acht en niet zoals eerder is ver meld om acht uur. Er wordt op deze bijeenkomst gecollecteerd voor de bouw van kerken in Kenia. In de Grote Kerk wordt zaterdag avond 10 mei door het bekende mannenkoor Urkers Zangers een be vrijdingsconcert gegeven. Het koor staat onder leiding van dirigent Ja cob Schenk en zal op orgel en piano worden begeleid door Jaap Kramer. Verder werkt mee het jongerenkoor Hananja onder leiding van diligente Willy Eggebeen, organist/pianist Kees van der Maas en trompettist Wilhelm Groenendijk. Er is een af wisselend programma samengesteld, waarbij ook diverse vaderlandse lie deren worden gezongen en er instru mentale intermezzo's zijn. Ds. M. Pronk zal een kort appèlwoord spre ken voor het Shaare Zedek zieken huis te Jeruzalem, waarvoor ook ge collecteerd zal worden. De toe gangskaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. De zangavond begint om 19.30 uur. Vanaf 18.45 uur gaan de deuren van het kerkgebouw open. Op vrijdag 16 mei verzorgt country - zanger Ray Norrutz een optreden in Meulvliet. Hij verleent medewer king aan de feestavond van de country-linedance club The Small Town Dancers uit Sint-Maartens dijk, die het 5-jarig bestaan viert. De avond met dansbare countrymuziek begint om half acht. De provincie heeft aan de kerkvoog dij van de hervormde gemeente een maximale subsidie verstrekt van 2500 euro voor het onderhoud van de Grote Kerk in het jaar 2002. De provincie Zeeland heeft aan de gemeente ontheffing verleend voor de aanleg van een uitrit op de pro- vincialeweg N656, die de kern ver bindt met Oud-Vossemeer. De in- en uitrit wordt door middel van een af sluitbaar hekwerk, met een maxima le doorrij breedte afgesloten. De in- en uitrit mag alleen gebruikt worden als er zich calamiteiten voordoen op het industrieterrein van de Slabbe- coornpolder. De Zeeuwse muziekschool gaat op een nader te bepalen tijdstip een nieuw muziekproject organiseren voor de leerlingen van CNS De Re genboog. Op donderdag 3 april or ganiseerde de muziekschool in Meulvliet een muziekproject, maar door een gebrekkige organisatie kwamen er vele klachten op deze bijeenkomst. In een brief aan de ou ders van de leerlingen erkent de Zeeuwse muziekschool dat de orga nisatie beneden de maat was. Na overleg met de schooldirectie is be sloten dat de Zeeuwse muziekschool opnieuw een kans krijgt om een mu ziekproject te organiseren. Oud- Vossemeer De vrouwenvereniging Wees een ze gen van de Christelijke Gerefor meerde Kerk organiseert zaterdag van 10 tot 14.30 uur in het vereni gingsgebouw De Voorhof aan de Molenstraat een verkoping voor kerk en zending. Er is van alles ver krijgbaar, zoals zelfgemaakte kin derkleding, keuken- en badkamer- textiel, kinderslaapzakken, bad- capes, slabbetjes, deurkransen en decoraties voor huis en tuin. Ook is er verkoop van geraniums en perk- goed en tweedehands spulletjes en boeken. Voor de kinderen is er onder andere speelgoed, snoep, knikkers met knikkerzakken en zelfgemaakte armbandjes. En voor de allerklein sten is er een grabbelton aanwezig. Daarnaast is er veel verkrijgbaar voor de inwendige mens zoals vers gebakken friet en snacks, wafels, boterkoek, cake, appeltaart, slaatjes, advocaat, eieren en (aard)appels. In de hervormde kerk wordt zater dag een zangavond georganiseerd die in het teken zal staan van de do denherdenking en bevrijding. Mede werking wordt verleend door het pa rochiekoor Sint Caecilia onder leiding van Koos Schetters en het Kerkkoor onder leiding van Marjan van Dijke-Douw. Naast de individu ele optredens zullen de koren enkele nummers gezamenlijk uitvoeren. Ook is er veel samenzang. Muzikale medewerking wordt verleend door Rinus Kooien en Jan Bos op het or gel, Ellen de Bruijn op de saxofoon en Rien van Dijke op het keyboard. Er zal gecollecteerd worden voor War Child. Dit fonds helpt kinderen uit landen, die de gevolgen van een oorlog ondervinden. De zangavond begint om 19.30 uur. Jos Hommel heeft het bekertoernooi gewonnen van biljartvereniging De Treffers. In 23 beurten won hij in de finale van Nico Rooijakkers. Met goed spel zette Jos Hommel zijn te genstander al direct op achterstand. Halverwege de partij kende Hom mel echter een zwak moment, waar door Rooijakkers met een serie van 10 caramboles langszij kon komen. In de slotfase trok Hommel alsnog de zege naar zich toe, door series te maken van 14 en 15 caramboles. Leo van Wezel legde beslag op de derde plaats door met 10-8,2 van Sjaak Etienne te winnen. Advertentie I.M. De wandelsportclub Vosmeer orga niseert van 19 t/m 22 mei de avond wandelvierdaagse. De wandelaars kunnen iedere avond tussen 18.30 en 19 uur vertrekken vanaf café Hof van Holland. Onderweg ontvangen de deelnemers weer tractaties en op de laatste avond worden de wande laars muzikaal ingehaald door OVM. Om in aanmerking te komen voor een herinnering moeten deelne mers minimaal drie avonden meelo pen. De organisatie heeft bij het uit zetten van de routes rekening gehouden met rolstoelgebruikers en kinderwagens. Zij die in groepsver band aan het evenement deelnemen maken kans op een beker, die uitge reikt wordt aan de grootste groep. Ook voor de oudste deelnemer is er een beker. De afstanden per avond zijn vijf of tien kilometer. Deelne mers kunnen zich vooraf inschrijven bij C. Havermans, tel. 672674 of zich aanmelden via het e-mailadres cn.wscv@zeelandnet.nl. Meer infor matie is ook te vinden op de websi te: zevendorpentocht.tk. Sint-Annaland W.A. Boogaard en W. Heijboer zijn door de gemeenteraad unaniem her kozen als bestuurslid van de Stich ting De Wezen Armen te Sint-Anna- land. Beide bestuursleden waren periodiek aftredend en herkiesbaar. Conform de statuten is bepaald dat het bestuur wordt benoemd door de raad van de gemeente Tholen. Beide bestuursleden kregen alle 18 uitge brachte stemmen. VVD'er F.J. Goossen was tijdens de raadsverga dering niet aanwezig. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Bij een pand aan het Havenplein zijn vorige week twee ruiten vernield. De schade bedraagt enkele honder den euro's. Stavenisse De stichting Actief Stavenisse orga niseert zaterdagavond om 20.30 uur een oranjebal in dorpshuis De Stove. De muziek wordt verzorgd door d.j. Ko Jeroense uit Sint-Annaland. Tij dens het bal wordt er nog een leuke activiteit georganiseerd. Sint-Maartensdijk De senioren-volksdansgroep De Zeeuwse Reie viert vandaag (don derdag) haar zilveren jubileum met een dansmiddag in Haestinge. Tus sen twee en vijf uur zijn er optredens van dansgroepen uit Tholen, Lepel straat en van de jubilerende vereni ging. Ook enkele oud-leden zullen weer de danspassen uitvoeren. Ie dereen kan vrijblijvend komen kij ken of meedansen. De Zeeuwse Reie werd in 1978 op initiatief van de toenmalige wijkverpleegkundige De Smit opgericht. Na een volksdansde- monstratie te hebben bijgewoond in Tholen startte de vereniging met 16 leden. Mevr. de Baat uit Steenber gen leidde! de groep, maar sinds 1986 verzorgt mevr. P.J.J. van Gor- sel-Wolse als docente Meer Bewe gen Voor Ouderen de lessen. Het doel van de vereniging is om een bijdrage te leveren tot bevordering van de mobiliteit en activiteit van de senioren en het stimuleren van de sociale contacten. De 78-jarige Dien de Viet-De Graaf is reeds vanaf de oprichting lid van de vereniging. De leeftijd van de leden varieert van 53 tot 83 jaar. Binnenkort hoopt de ver eniging haar 24ste lid te begroeten. Iedere donderdag van 14 tot 15.30 uur, behoudens de vakantieperiode wordt er in de voormalige kleuter school gedanst. Ook geeft de dans groep optredens en zijn er uitwisse lingen met groepen uit de regio. Bij het optreden in het openbaar gaat men gekleed in een donkere broek of rok met een witte blouse en te genwoordig dragen de heren een vestje en de dames een shawl. In Maartenshof wordt woensdag 7 mei van 14 tot 16.30 uur een verko- Donderdag, vrijdag en zaterdag BMaandagdinsdag en woensdag 3,25 Malse riblappen 1 kg 4,90 Saucijzen rund- of varkens 1 kg 3.50 Rundervinken 5 halen ♦Malse biefstuk 250 gr. jMalse bieflappen 500 gr. ♦Drumsticks naturel of ♦gemarineerd 1 kg Casselerrib 100 gram 1,20 Gebr. fricandeau 100 gram 1,20 Palingworst 150 gram 1,20 10 Beckers frikandellen 2,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. ping gehouden voor de stichting Adullam. Het assortiment bestaat onder andere uit ondergoed, nacht kleding en beenmode. De Oosterscheldevissers organiseer de zaterdag een clubwedstrijd, waar bij de 48 deelnemers twaalf kilo vis boven water haalden. De uitslag is: l. J. Boogaard 1098 punten; 2. B. Boogaard 994 p; 3. H. Hartog 886 p; 4. G. v.d. Rhee 852 p; 5. R. Vermaas 730 p; 6. E. Learbuch 726 p; 7. J. Noom 698 p; 8. J. van Pieterson 686 p; 9. H. Kloet 610 p; 10. S. Quist 578 punten. De volgende wedstrijd is op zaterdag 17 mei van 15.45 tot 18.45 uur aan de Noord. Met een feestavond in Meulvliet te Tholen viert de country-linedance club The Small Town Dancers vrij dag 16 mei haar eerste lustrum. Me dewerking wordt verleend door de countryzanger Ray Norrutz. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De stichting vermogensbeheer van de hervormde gemeente heeft van de provincie Zeeland een subsidie van 2248 euro gekregen voor het onder houd dat in 2002 is verricht aan de Maartenskerk. Het subsidiebedrag is een vijfde deel van de werkelijk ge maakte kosten. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De leden van de Plattelandsvrouwen brachten een bezoek aan streekmu seum De Meestoof in Sint-Anna land. Oud-dorpsgenoot Sjaak Jas- perse vertelde over zijn grootste hobby het ambachtelijk smeden. De dames namen onder grote hilariteit plaats in de oude schoolbanken. Sjaak Jasperse vertelde hoe hij on der andere door het lezen van het stripverhaal 'Archie de man van staal' geïnteresseerd raakte in het staalvak. Als kleine jongen bracht hij veel tijd door bij dorpssmid Frans Bentschap Knook, waar hij steeds meer van het vak leerde. Zijn echte opleiding volgde Jasperse in Brugge. Na het vertonen van een diaserie kregen de dames in de nieu we ruimte van het streekmuseum door de vrijwilligers koffie aangebo den. Na de pauze werd de groep ge splitst, waarna men het museum, de Noorse woning en de smederij ging bezichtigen. Jasperse had een aantal kunstsmeedwerken meegebracht en ging vervolgens met veel passie en geestdrift aan de slag. Met grote in teresse volgden de dames zijn werk zaamheden. Aan het eind van de middag bedankte de voorzitter Sjaak Jasperse voor de demonstratie en bood hem daarbij een attentie aan. Sjaak Jasperse eindigde de gezellige en leerzame middag met de gevleu gelde woorden: 'Een goed aambeeld vreest de hamer niet'. Advertentie I.M. J.C. van den Hoek heeft van de pro vincie Zeeland toestemming gekre gen voor het aanbrengen van een tweede oprit aan de Provincialeweg. De oprit mag maximaal drie meter breed zijn en niet hoger wezen dan de aansluitende berm. Voor de oprit moet de bestaande tegelbestrating van het fietspad vervangen door be- tontegels. Scherpenisse De activiteitencommissie van de Groen van Prinstererschool organi seert zaterdag van half tien tot twaalf uur een geraniummarkt op het schoolplein. Ook zijn er veel éénjarige plantjes en kuipplanten te koop. Bij de derde bekerwedstrijd van hengelsportvereniging De Zeebaars werd zaterdag aan de Anna Vosdijk door de 46 deelnemers slechts 2795 gram vis gevangen. De uitslag is: 1 D. Westdorp 490 punten; 2. D. Bijl en K. de Graaf met 455 p; 4. W. Wessels 425 p; 5. H. Hoebeke 340 p; 6. A. Rijnberg 335 p; 7. J. Bijl 295 punten. Poortvliet Op het plein Smidsstraat/Markt wordt zaterdagmorgen tussen negen en twaalf uur de jaarlijkse zendings markt gehouden. Er zal een uitge breid assortiment aanwezig zijn van perkplantjes en vaste planten, twee dehands boeken, sokken, panty's, wenskaarten en snoep. De opbrengst is bestemd voor het zendingswerk. Maandag 5 mei hoopt de zending oud papier op te halen vanaf half zeven. Advertentie I.M. De vierde klassementswedstrijd van hengelsportvereniging De Knorhaan is zaterdag gewonnen door Hans de Bruin. Hij ving vijf botten met een gezamenlijke lengte van 172 centi meter. Ook had hij met een bot van 37 centimeter de grootste vangst. Ju lian Hage werd met een bot van 33 centimeter winnaar bij de jeugd.. De uitslag is: 1Hans de Bruin, 2. Jacco Hage, 3. Piet de Jong, 4. Rinus Lis- seveld, 5. Jurian Hage, 6. Rien Ko- nings, 7. Wim Quist en 8. Fred Mi- chels. De visclub organiseert zondag een bootwedstrijd vanaf Sint-Anna land. Op 30 mei is er een avond- strandwedstrijd. De gezamenlijke verenigingen organi seren van 13 t/m 15 mei een avond- wandeldriedaagse. Deelnemers kun nen zich inschrijven vijf of tien kilometer per avond. Op de laatste avond zullen de deelnemers door een muziekvereniging worden ingehaald. Meer informatie over dit evenement is te verkrijgen via het adres: wandel- tocht.pvt@zeelandnet.nl. De provincie Zeeland heeft over het jaar 2002 een onderhoudssubsidie van 317 euro verstrekt aan de her vormde gemeente. In totaal werd er voor 1583 euro onderhoud verricht aan het kerkgebouw. Sint-Philipsland In het jeugdhonk De Kelder gaat vanaf september een knutselgroep van start voor de schooljeugd. Voor de basisschoolgroepen 3, 4 en 5 is dat op maandagmiddag van 15.30 tot 17 uur en voor de groepen 6, 7 en 8 is dat op maandagavond van 18.30 tot 20 uur. Er zal gewerkt worden in thema's waarbij allerlei materialen en technieken zullen worden ge bruikt. Aan het eind van elk thema wordt er een tentoonstelling gege ven. Per groep kunnen maximaal Onder meer kinderspeelgoed was er volop op de rommelmarkt in de koorkerk. De rommelmarkt en verkoping voor het jeugdwerk van de Her vormde Gemeente Tholen heeft netto ongeveer duizend euro op gebracht. Voorzitter Herman van Heemskerk van de jeugdraad is erg blij met dat resultaat. Daar naast is hij tevreden over het ver loop van de activiteit, waaraan naast leidinggevenden ook de ou dere jeugd meewerkte. „Het sa men zoiets doen, de bindende werking die dat heeft, dat zijn be langrijke dingen." In de koorkerk van de Grote Kerk stond een keur aan tweedehands spullen uitge stald, het resultaat van twee inle- verochtenden. Het varieerde van huishoudelijke gebruiksvoorwer pen en snuisterijen tot speelgoed, (tuin)meubels, schemerlampen en elektrische apparatuur. „Dat laat ste is door de jongeren vooraf al lemaal op de werking gecontro leerd", zegt Van Heemskerk. Het was 's morgens behoorlijk druk met kopers en er gingen dan ook heel wat spullen weg. De organi satie van de rommelmarkt was in handen van de leiding van de ze ven jeugdclubs, alsmede de jonge ren van de Overloop (12-15 jaar) en 16-plusclub. Verder was in de kerk een zithoek ingericht waar koffie of fris ge nuttigd kon worden, met zelfge bakken cake of een stroopwafel erbij. De IZB was present met een boekenstand. Buiten vóór de kerk stonden enkele kraampjes. Hier werden onder meer bloemen en zelfgemaakte artikelen verkocht, maar ook konden bezoekers mee doen aan verschillende spelletjes. In één kraam bakten de jongeren van de 16-plusclub zelf friet en snacks en ook die vonden gretig aftrek. Kort na de middag begon het te regenen en toen werd het bijzonder rustig bij de kerk. Me de daarom stemde de opbrengst tot tevredenheid. „Dit jaar is de opbrengst bestemd voor het jeugdwerk, voor materialen en voor de nieuwe liedbundels die onlangs zijn aangeschaft", aldus Van Heemskerk. Om het jaar wordt een goed doel uitgezocht waar de opbrengst heen gaat. Het jeugdwerk van de Hervorm de Gemeente kent een peuterclub voor kinderen van 2,5 tot 4 jaar, clubs op woensdagmiddag (groep 1 t/m 3), woensdagavond (groep 6), donderdagavond (groep 4 en 5) en dinsdagavond (groep 7 en 8). Voor deze kinderen wordt naast de clubactiviteiten jaarlijks een jeugdkamp georganiseerd. De middelbare scholieren van de Overloop en de 16-plusclub gaan zelf ook altijd enkele dagen op kamp. De clubs hebben wekelijks, elke veertien dagen of eens in de drie weken activiteiten. „Op deze manier willen we de jeugd bij het Woord betrekken, een stuk vor ming en getuigenis bieden", aldus voorzitter Van Heemskerk van de jeugdraad. Predikbeurten Zondag 4 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Mots, Schoonhoven. 18.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk. GEREF. KERK 10 u. Mevr. Roggeband. 17 u. mevr. drs. Van der Zwaag, Nu- mansdorp. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Stehouwer, Zuidland. 19 u. ds. Van Vuuren, Klundert. GEREF. GEM. 10 en 18.30u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Karsens, Apeldoorn. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Abma, Gouda. 18 u. ds. Van der Ploeg, Werken dam. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere, Tholen. CHR. GEREF KERK 10 u. leesdienst. 14.30 en 18.30 u. ds. Stehouwer, Zuidland. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Hakvoort. 14 u. leesdienst. do 8/5 19.30 u. stud. Terlouw. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. prof. dr. De Reuver, Delft. 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. OUD GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE vr 2/5 14.30 u. ds. Lohuis, Scherpe nisse (huw. bev.). 9.30 en 14.30 u. ds. Heikamp, Stap horst. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Hofman, Halsteren. 19 u. kand. Den Braber, Klundert. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. di 6/5 19.30 u. ds. Klok, Urk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 8/5 19.30 u. ds. Lohuis. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Vries, Elspeet. 18 u. kand. Van Ginkel, Maartens dijk. GEREF KERK 10 u. ds. Ytsma, Roosendaal. 14.30 u. ds. Speelman, Barendrecht. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Hakvoort, Zwijndrecht. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Prins, St.-Annaland. 17 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJs- sel. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. Brugge, Scherpenisse. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vledder, Steenbergen. twaalf kinderen geplaatst worden. Opgave voor de knutselgroep is mo gelijk bij Marjolein ten Seldam, tel. 576010. Om de aanschaf van het materiaal te kunnen bekostigen wordt er donder dag 15 mei een actie georganiseerd, 's Middags tussen vier en vijf uur en 's avonds van zes tot acht uur komen vrijwilligers voor de knutselgroep 't Kelderwerk lege flessen ophalen. In de nacht van woensdag op don derdag, vorige week, is er ingebro ken in verschillende auto's. Op het parkeerterrein bij het voetbalveld aan de Zijpestraat werd een auto ontdaan van alle vier de velgen en banden en zó op de straatklinkers gezet. In de nabijgelegen Gladiolen- straat is tevergeefs geprobeerd een auto open te breken, het voertuig liep daarbij wél schade op. En aan de Oostdijk zijn twee autobezitters gedupeerd. Uit de ene auto is kle ding en meer dan tien cd's meege nomen. Uit de andere onder meer geluidsapparatuur, kleding, schoei sel en een zonnebril. De eigenaren zijn voor honderden euro's gedu peerd. De clubwedstrijd van hengelsport vereniging De Makreel is zaterdag gewonnen door Bram den Braber. Arjan van Moort werd winnaar bij de junioren. Er werd door de deel nemers ruim zeven kilo vis gevan gen. De uitslag is: IBram den Bra ber 1205 p; 2. Hans v.d. Ree 1030 p; 3. Jan Verwijs 915 p; 4. Jan van Moort 685 p; 5. Johan Geense 435 punten. Uitslag junioren: 1. Arjan van Moort 685 punten; 2. Coen Noorthoek 635 p; 3. Patrick van Sas 435 punten. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., zaen zo. APOTHEEK B.O.Z. Apotheek Coronae, Lievevrouwe straat 3, tel. 0164-233464. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Veenendaal, Bergen op Zoom, tel. 0164-243476. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 1 t/m vrijdag 9 mei. donderdag 1 4.37-16.57 vrijdag 2 5.07-17.27 zaterdag 3 5.42-17.57 zondag 4 6.12-18.27 maandag 5 6.42-18.57 dinsdag 6 7.12-19.27 woensdag 7 7.47-20.02 donderdag 8 8.27-20.47 vrijdag 9 9.22-21.47 do 1/5 14.15 u. NM vr9/5 13.53 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 3 mei Kofferproject, expositie Zeeuwse Kunstkring, Gasthuiska pel, dag. v.a. 11 u. 3 mei Dance-in WhoZnext, Meul vliet; 10 u. jeugd 10-13 jr., 14 u. jeugd 14-18 jr. 3 mei Kunstroute, 11-18 u. 3 mei Oranje-samenzangavond, Grote Kerk, 19.30 u. 7 mei Oecumenisch avondgebed, Oudelandsestraat 11, 19.30 u. 10 mei Concert 'Een reis door tijden en landen', hal stadhuis, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 3 mei Verkoping vrouwenver. Wees een Zegen, de Voorhof, 10-14.30 u. SINT-ANNALAND t/m okt. Exposities over de boerde rij, De Meestoof. 3 mei Zwemfestijn jeugd Smash. 13 mei Reisje plattelandsvrouwen, vertrek Ring 8 u. STAVENISSE 17 mei Rommelmarkt zendingscom missie N.H. gemeente, de Schuil plaats 9.30-15 u. SINT-MAARTENSDIJK 10 mei Jeugddartstoernooi, Haes tinge, 13 u. SCHERPENISSE 10 mei Verkoping N.H. vrouwen ver., de Hoeksteen, 10-15 u. POORTVLIET 1 mei Tafeltennis ttv Poortvliet, 't Ouwe Raed'uus, 19 u. 10 mei Rommelmarkt/fancyfair, De Eevliet, 14-16 u. 10 mei Schuurfeest PJZ, Bitterhoek seweg, 21-2 u. SINT-PHILIPSLAND 7 mei Bijeenkomst Plattelands-vrou wen, met o.a. diaserie en proeverij- en, De Wimpel, 20 u. BERGEN OPZOOM 2 en 3 mei Mini-opera Opera Tracce d' Orfeo, Markiezenhof, 20.30 u. 2 en 3 mei Cabaretprogramma Van Muiswinkel en Van Vleuten, De Maagd 20 u. 6 mei Theaterconcert Benny Ney- man, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++lilm+ ROXY I: Johnny English - do en wo 14 en 20 u., vr en za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16 en 20 u., ma en dï 20 u. ROXY II: Shanghai knights - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. De kleine Ijsbeer (Ned. gespr.) - do t/m zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Johnny Eng lish-do 14, 18.45 en 21.15 u„ vr 14, 18.45 en 21.30 u„ za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u., ma en di 14 en 18.45 u., wo 18.45 en 21.15 u. Expeditie berenklauw (Ned. gespr.) - do t/m wo 14 u. X-men 2 - do en zo t/m wo 14, 18.45 en 21.15 u., vr en za 14, 18.45 en 21.30 u. Pinocchio - za, zo en wo 14 u. Jungle Boek 2 - zo 16.15 u. Old school - do t/m za en ma t/m wo 18.45 u., zo 16.15 en 18.45 u. Dreamcatcher - vr en za 21.30 u., zo t/m wo 21.15 u. Verrassingsvoorpremière: do 20.30 u. Frida - zo 19 u., ma en di 20.30 u. De collecte van het comité Woord en Daad heeft in Stavenisse 465,09 euro opgebracht, in Poortvliet 351,61 euro, in Tholen 1692,29 eu ro en in Sint-Maartensdijk 579,29 euro. De opbrengst is bestemd voor de uitbreiding van vakschool Leo in Burkina Faso, waar kansarme jon geren goed onderwijs, dagelijks voedsel en dergelijke ontvangen. De collecte voor de Nederlandse hartstichting heeft in Sint-Philips land 961,49 euro opgebracht, ruim 68 euro meer dan vorig jaar.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2