Wereldwinkel in pand van Bon Vivant Opgelucht, maar triest voor het gezin Hulpdiensten tevergeefs naar Stavenisse 'Patiënten voelen zich niet serieus genomen' Man vervolgd voor verkrachten echtgenote Complimenten voor beperking tariefsstijging Bijdrage peuterspeelzalen is net een lappendeken Riolering in smalstad werkt weer gewoon Sportvelden Zoekweg Donderdag 24 april 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANTI 11 De rechtszaak tegen R.E. van H. (42) uit Sint-Maartens dijk krijgt een vervolg. De man wordt er door zijn echt genote van beschuldigd haar met geweld verkracht te hebben. Zij en vier getuigen deden onlangs in Middel burg hun zegje, maar de officier van justitie wil vóór ze een eis formuleert ook nog een dochter van het paar ho ren. Daarom is de zaak aangehouden. Deurwaarder Bedreiging Voortaan ook tweedehands boeken Ongerust Triest voor gezin Waterschap houdt het in 2004 op 5,9% Met complimenten van o.a. hoofdingeland C. Koopman uit Sint-Maartensdijk heeft waterschap Zeeuwse Eilan den het financieel beleid voor de jaren 2003-2009 vast gesteld. De tarieven stijgen in 2004 tot en met 2006 met 5,9% in plaats van de eerder veronderstelde 10%. Om de kosten te beheersen, was wel een ingrijpende reorganisa tie nodig met o.a. het schrappen van een laag leidingge venden, de districtshoofden. „De bodem is nu wel be reikt. Met deze bedrijfsvoering behoort waterschap Zeeuwse Eilanden tot de onderkant van overheids-Ne- derland", stelt het dagelijks bestuur. Geen geringe klus Nieuw kantoor Burgers luchten hart bij raadslid Klippel Folder Van H.'s vrouw deed in april vorig jaar aangifte van de verkrachting. Haar man zou haar 's nachts, in de woonkamer, tegen een tafel hebben gegooid en vervolgens hebben ge penetreerd, nadat hij dat tevoren op bed in haar slaap ook had gedaan. Maar Van H. ontkende dat het ge beurd is. Het paar had relatieproble men, mede veroorzaakt door een langdurige verbouwing aan de wo ning en financiële problemen. Daags na het voorval bracht Van H. zijn vrouw en kinderen naar haar moeder in Rotterdam. Zij ging die zelfde avond nog naar het zieken huis, waar overigens geen verwon dingen geconstateerd zijn. Volgens haar advocate heeft de vrouw nog altijd last van depersonalisatie en identiteitsverwisseling. Ze heeft ge sprekken gehad met een psycholoog en wordt nog steeds begeleid door Slachtofferhulp. De vrouw claimde 4475 euro als schadevergoeding, maar tijdens de zitting verminderde de advocate dat bedrag met 1090 euro omdat voor rechtsbijstand in middels een andere regeling is ge troffen. Van H. wees de schade claim af: „Ik heb het niet gedaan." Volgens hem kon zijn vrouw - een 'stadsmens' - niet tegen het leven op het platteland. Hun huis heeft in de drie jaar dat ze er woonden wel vier keer te koop gestaan. Het slachtoffer - als getuige opge roepen - bleef bij haar eerdere ver klaring, zei ze tegen rechter mevr. A.M.R Gaakeer. Die wilde weten waarom er pas tien dagen na het ge beurde aangifte was gedaan. „Ik kon bijna niet lopen, heb drie weken paracetamol geslikt en moest eerst allerlei dingen regelen voor de kin deren en voor een uitkering", zei de vrouw. Haar verzoek om buiten aanwezigheid van haar man (de echtscheidingsprocedure loopt, maar ze zijn nog getrouwd) gehoord te worden, wees de rechtbank af. Van H.'s advocaat C.J. de Wit wilde weten of de vrouw tevoren al het plan had om bij haar man weg te gaan, maar dat ontkende ze. Wél be vestigde ze dat er spullen - onder meer speelgoed en dingen van de kinderen - naar haar moeder waren gebracht. Maar dat deed haar man om te voorkomen dat er mogelijk door een deurwaarder beslag op zou worden gelegd in verband met schulden. Van H.'s werkgever, als getuige opgeroepen, bevestigde dat laatste. Maar volgens hem ging het niet om speelgoed, maar om dure spullen zoals parketdelen, vishen gels, een collectie videobanden en kleding. „Ik probeerde nog wel met mijn man over onze relatie te pra ten, maar dat ging niet meer", zei de vrouw. Dat ze aangifte deed, heeft volgens haar niets te maken met het feit dat ze bij een echtschei ding een omgangsregeling voor haar kinderen zou willen voorko men. Van H.'s vader getuigde dat zijn kleindochter hem uit de weg gaat omdat ze geen contact met haar opa mag hebben. Het meisje wordt nog door de rech- ter-commissaris gehoord naar aan leiding van een verklaring die ze af legde. Ze zei daarin dat ze heeft gezien hoe haar moeder uit bed werd getrokken. Later hoorde ze deuren slaan, haar moeder gillen en haar vader alsmaar 'sorry' zeggen. Volgens de moeder heeft de dochter deze verklaring vrijwillig afgelegd. Zij dacht dat ze sliep (het gezin sliep op één grote kamer) en niets had gemerkt, ze praatte er ook niet met het kind over. Haar moeder zei daarentegen, dat er wél in het bijzijn van het kind over was gepraat. Volgens Van H. was hij vaak moe door zijn werk en het thuis aan de woning klussen. Hij leefde in een soort roes. Van vrijen kwam het al een tijdje niet vaak meer en dat gaf problemen. Van de bewuste nacht herinnert Van H. zich alleen dat hij beneden zat en dat zijn vrouw over stuur was. Zij had verklaard dat ze in bed had gebloed. Maar de verkla ring van de man dat er geen bloed aan de lakens zat, werd door zijn moeder bevestigd. Zij was bij haar zoon gekomen omdat die na het vertrek van zijn gezin 'overspan nen' was en had het bed ver schoond. De rechter confronteerde Van H. met zijn verklaring dat er 's morgens bloed aan zijn geslachts deel zat. Maar dat klopt volgens de verdachte niet. „Ik ben urenlang door de politie verhoord en zat emotioneel stuk. Toen heb ik die verklaring getekend hoewel ik had gezegd dat ik het er niet mee eens was." De moeder van de vrouw ver klaarde dat haar dochter haar die nacht had gebeld en alleen maar huilde. Vervolgens was de verdach te aan de telefoon gekomen en zou gezegd hebbben dat hij zijn vrouw 'met geweld had genomen'. Ze zei ook dat ze zich zorgen had gemaakt over het huwelijk van haar dochter, maar over een scheiding had ze nooit horen spreken. Bij een echtelijke ruzie in het verle den zou de vrouw haar man hebben gezegd dat ze hem ingeval van het stuklopen van de relatie geestelijk kapot zou maken en financieel te gronde zou richten. Van H.'s baas verklaarde onder ede dat te hebben gehoord, want hij was getuige van die ruzie. De verdachte nam de be dreiging serieus, zei hij. De werkge ver zei ook dat de vrouw al eens op het punt had gestaan haar koffers te pakken. Hij omschreef de verdachte als een heel rustig en absoluut niet gewelddadig iemand (Van H.'s va der verklaarde dat ook), voor wie zijn kinderen alles waren. „Maar zijn vrouw legde erg veel beslag op hem en was ziekelijk jaloers." Van H. werkt als beveiligingsbeambte en zou die baan als gevolg van een eventuele veroordeling verliezen. Zowel officier van justitie mevr. G. Oosterveld als mr. De Wit wilden de verklaring van de dochter afwach ten alvorens met de eis en het plei dooi te komen. Daarop besloot de rechtbank de zaak aan te houden. De Wereldwinkel Tholen verhuist van de Bakstraat naar de Kerk straat, in het pand van Bon Vivant. Vanaf half mei kunnen de vrijwilli gers er terecht om de winkel in te gaan richten. Om meer inkomsten te krijgen, worden er voortaan ook tweedehands boeken verkocht. De kogel is eindelijk door de kerk. Na maanden van zoeken en onder handelen is het de Wereldwinkel gelukt een nieuw onderkomen te vinden. Secretaris Els Schrauwen: „Het is gelukt om het pand onder onze voorwaarden te huren. Het heelft lang geduurd, want vorige week was het nog niet duidelijk. We hadden ook al gekeken naar een pand in de Dalemsestraat, maar dat is vergeleken met de Kerkstraat een dood punt." De Wereldwinkel komt in hartje centrum te zitten en daar is Schrau wen erg mee ingenomen. „Het is weer een stap vooruit, maar ook wel een uitdaging. De winkel is veel groter. Meer dan een verdub beling van het vloeroppervlak. We verwachten er ook meer omzetstij ging, maar beginnen ook met de verkoop van tweedehands boeken. Dat is nodig om de extra kosten te dekken. We hebben nu wel weer subsidie gekregen van de gemeen te, maar in het gesprek met wethou der Velthuis is naar voren gekomen om naar extra inkomsten te zoeken. Via onze penningmeester die veel contact heeft met mensen uit de kringloopwinkels, is toen voor tweedehands boeken gekozen. Dat is iets waar altijd wel belangstelling voor is. Een ander punt is dat het ook beter is voor het milieu dat ze hergebruikt worden en niet wegge gooid." Of het pand op 1 juni open zal zijn, is nog niet zeker. In de winkel van Bon Vivant waar drank en rookwa ren werden verkocht, zit een schei dingswand. „Die zal er uit moeten en dan moet alles weer ingericht worden. We moeten verhuizen van de Bakstraat, maar we zullen ook meer artikelen in moeten kopen om de ruimte zo goed mogelijk te vul len. De Wereldwinkel gaat dus door. We hebben veel vaste klanen die zich al ongerust maakten dat we ermee op zouden moeten houden. Dat hoeft dus gelukkig niet." Advertentie I.M. De aanhouding van een verdachte van de moord op mevrouw Serné is het gesprek van de dag voor de bewoners van Sint-Philipsland. De heer Everaers uit de Schoolstraat geeft voor de camera van het SBS-programma Hart van Nederland zijn mening over de arrestatie van een jonge dorpsgenoot. VERVOLG VAN VOORPAGINA „Hij is nu nog maar verdachte, het moet eerst maar eens bewezen wor den dat hij het werkelijk gedaan heeft." Sandra v.d. Berg en Pauline den Bra- ber reageren op hun scooter bij de Druiventros verrast op de aanhou ding. Dit hadden ze niet verwacht, want de politie had immers gezegd dat de resultaten van het dna-onder- zoek onder de 80 inwoners pas half mei bekend zou zijn. De vermoede lijke dader stond bij de meisjes niet bekend als iemand die uit de band sprong. Hij had pas zijn rijbewijs. Zijn oudere broer was wel eens met de politie in aanraking geweest voor te hard rijden en alcohol in het ver keer! maar J. was voor de buitenwe reld rustiger. Dhr. Everaers is in de Schoolstraat bezig om zijn auto te wassen. Hij re ageert heel opgelucht dat er bij eerste dna-ronde al aanleiding was om ie mand aan te houden. „Het is wel triest voor het gezin, dat volgens ons van onbesproken gedrag was. De jongens reden wel eens te hard in het dorp, maar er was toch geen enkele aanwijzing voor zo'n daad. Gelukkig is er nu een oplossing, want de schrik zat er sinds december wel in bij de inwoners van Sint-Philipsland. Ook wij deden 's avonds de deur vroeger op slot. En hoe triest voor de familie het ook is, iedereen is opgelucht dat de politie een verdachte heeft kun nen aanhouden", aldus Everaers. Dirmia derf Braber wandelt met haar kinderen op de Zuiddijk. Ze reageert heel erg opgelucht op de resultaten van het politieonderzoek. Als het dna overeenkomt, dan is er geen twijfel gezien eerdere gevallen in het land. Ik kan er echter niet over uit, dat er iemand uit ons eigen dorp is aangehouden." Justitie moet nu onomstotelijk zien vast te stellen, dat de verdachte wer kelijk de dader is van de moord op mevr. Serné. De bijdrage voor de peuterspeel zalen af laten hangen van het ma komen van de ouders leidt niet au tomatisch tot meer inkomsten. Dat stelt het college in een antwoord op een vraag van de SGP-fractie. Die wilde weten of er daardoor meer geld valt te genereren zodat de kosten in de hand gehouden kunnen worden. Maar volgens het college is het maar net hoe deze ouderbijdrage afhankelijk gemaakt wordt van het inkomen van de ouders. Ervan uit gaan dat de ouderbijdrage voor de laagste inkomens gelijk blijft aan de huidige bijdrage, terwijl de ho gere meer gaan betalen, zal töt een hoger bedrag leiden, schrijven b. en w. Maar het kan ook zo uitpak ken dat de laagste inkomens daar door juist minder gaan bijdragen (uit sociaal oogpunt) omdat de vaste ouderbijdrage dan lager ligt. De totale inkomsten uit de ouder bijdrage zullen dan niet sterk stij gen, denkt het college. Een ander nadeel is dat het veel extra papierwerk met zich mee brengt waardoor er ook meer per soneelskosten zijn. Commissielid H. Geluk (SGP) was niet helemaal tevreden met het antwoord, zo zei hij in de commissie welzijn en on derwijs. Hij vond het maar sum mier en niet onderbouwd met cij fers. P. van Belzen (CU) wees erop dat er geen uniforme regeling bestaat. „Het is landelijk een lap pendeken. Het werk moet steeds professione ler uitgevoerd worden, maar het rijk legt de zaak steeds meer bij de gemeenten." Wethouder M.A.E. Velthuis bevestigde dat. Ze wees erop dat het peuterwerk nu nog Het laatste chloorbleekloog is gis terochtend om tien uur uit het riool stelsel in Sint-Maartensdijk verwij derd. Daarna zijn de afsluiters waarmee het verontreinigde afval water werd geïsoleerd, weer verwij derd, zodat het gemeentelijk riool stelsel weer normaal kan functioneren. Ook wordt op de ri oolwaterzuiveringsinstallatie weer afvalwater vanuit het dorp ingeno men. Het met chloorbleekloog ver ontreinigde afvalwater is ongeveer 100.000 liter (de gemeente had eerst op 75.000 liter gerekend). Het is in containers opgeslagen op de ge meentewerkplaats. Er wordt nu on derzocht in hoeverre het nodig is om het afvalwater af te voeren en te laten verwerken. Vandaag hoopt de gemeente daar uitsluitsel over te krijgen. Mogelijk is het chloor bleekloog al zoveel verdund en af gebroken, dat het in kleine hoeveel heden en eventuele extra verdunning op het rioolstelsel kan worden geloosd, zonder dat daarbij risico's zijn voor de werking van de afvalwaterzuivering. Hierover wordt nauw overleg gevoerd met het waterschap. onder welzijn valt, maar dat er ook stemmen opgaan om het on der onderwijs te brengen. „Nu blijft het nog een zaak van de ge meente. We moeten er met de Thoolse stichting uit zien te ko men. Ze hebben er hun handen aan vol. Er zijn op dit moment aardig wat mensen overbelast." Gedeputeerden. Gisteren zijn 6 nieuwe gedeputeerden beëdigd voor de komende vier jaar. Mr. drs. A.J.G. Poppelaars en drs. H. van Waveren voor het CDA, drs. G.L.C.M. de Kok en M. Kramer voor de PvdA, J. Suurmond voor de VVD en G.R.J. van Heukelom voor de SGP. De personeelslasten, die eerder 4,5% bedroegen, zijn nu terugge bracht tot 1,9 tot 2,5%. En de overi ge exploitatielasten zijn terugge bracht van 2,2 tot 2,0% en 1,6 tot 0,9%. Die inspanning van het wa terschap oogstte bij de algemene vergadering veel waardering, al was nog niet iedereen tevreden. Zo noemde J. Kodde (ongebouwd) een tariefsverhoging van 5,9% te hoog, maar gezien de problemen waar voor Zeeuwse Eilanden staat, kon er bij hem toch ook een compliment af. Mevr. drs. S. Verheij (ingezete nen) was royaler. Zij noemde het ronduit verheugend dat de tarieven vanaf 2004 lichter stijgen dan dit jaar. „Ik heb waardering voor het inzicht van het waterschap. Gezien onze wettelijke verplichtingen en het ambitieniveau is 5,9% niet te hoog." Mevr. Verheij vond wel dat de kosten beter verdeeld moeten worden. „De trits belang, betaling, zeggenschap is eenzijdig scheefge trokken. De categorie ongebouwd (de grondeigenaren) betaalt te wei nig, de ingezetenen (inwoners) te veel." Minder tevreden was ook J. Roodenburg (gebouwd). De tarie ven vielen hem nog tegen. De alge mene vergadering had eerder vast gesteld dat er 7% van de exploitatie in de algemene reserve aangehou den moet worden als weerstands vermogen. Alles wat daar boven komt, mag gebruikt worden om de tariefsverhoging te beperken. Roodenburg pleitte ervoor om de helft van de algemene reserve in te zetten voor egalisatie van de tarie ven. J. Legemate (bedrijfsgebouwd) wil de zover niet gaan. Hij vroeg spe ciale aandacht voor de kosten van kleinere werken. Ook bijkomende kosten moeten goed in de hand ge houden worden. De verandering van de functie van bijkantoren heb ben volgens Legemate de kosten beheersbaar gemaakt. Hij had veel waardering voor de aanpak van het waterschap. „Het was echter geen geringe klus", bekende gezworene J. Hoek man, die verantwoordelijk is voor de financiën. „Elke stijging valt te gen, maar als je ziet wat we voor de maatschappij doen, dan werkt ons waterschap voor de laagst mogelij ke kosten." Hoekman kondigde voor de zomer nog een discussieno ta aan, waarvan de resultaten mee genomen worden in de begroting 2004. Ten aanzien van de kritiek van mevr. Verheij op de schreef- groei van ongebouwd en ingezete nen zei de gezworene, dat er in 2006 een nieuwe kostentoedelings- verordening komt om de zaak wat rechter te kunnen trekken. Eén en ander is overigens afhankelijk van het nieuwe kabinet. Het provinciaal bestuur houdt als toezichthouder op het waterschap de kostentoedeling ook in de gaten. „Zolang het scheef zit, zal dhr. Vos zich dubbel inzetten voor de ingeze tenen", zo deelde de dijkgraaf nog een kwinkslag uit. Hij onderstreepte de woorden van Hoekman, dat het dagelijks bestuur zich 'verschrikke lijk ingespannen had' voor beper king van de kosten en daarmee de tarieven in de komende jaren. De stijging van de kosten wordt met name veroorzaakt door de aanpas sing van rioolwaterzuiveringsinstal laties aan de verplichtingen die de Europese regelgeving stelt, uitvoe ring van het omvangrijke waterbe- heerplan 21 ste eeuw en het wegval len van de rijksbijdrage voor het onderhoud van de waterkeringen in 2005. In de commissie financiën had drs. P.M. van den Dorpel gevraagd naar de gevolgen van de bouw van het nieuwe kantoor in Middelburg. Vol gens ambtenaar J. Brouwer komt dit neer op ongeveer 900.000 euro ex tra ten opzichte van de huidige huursituatie. Hierin is 600.000 euro aan afschrijving opgenomen. Bij de begroting 2004 zal een gedetailleerd inzicht worden verschaft in de op bouw van de kosten van het nieuwe kantoor. Volgens het waterschap wordt het effect op de kosten be perkt tot enkele tienden procenten. Voetbalvereniging Tholense Boys kan op de bestaande plek aan de Zoekweg niet verder uitbreiden en zal zich moeten beraden over de toekomst omdat de club steeds meer leden krijgt. Bij de nieuw jaarsreceptie is daar door de voor zitter van de vereniging over ge rept, maar er is bij het gemeen tebestuur geen officieel verzoek gekomen om verder uit te breiden of naar een andere locatie te kij ken. Dat schrijft het college aan de fractie van de ChristenUnie die daarover een vraag had gesteld in de commissie welzijn en onder wijs. Wel is er informeel overleg ge weest tussen het bestuur en de wethouder van sportzaken over deze situatie. Op het eind van de strekdam langs het Keeten, ongeveer 100 meter van de zeedijk vandaan, proberen brandweerlieden uit Stavenisse de duiker nog te reanimeren. Links een politieboot, die vlakbij kon komen. VERVOLG VAN VOORPAGINA De hulpdiensten rukten zaterdag middag rond 12.40 uur massaal uit naar de Keetenweg bij Stavenisse, waar een Belgische duiker bewuste loos op het puntje van de strekdam lag, 100 meter van de zeedijk. Hun inzet om de 41-jarige man te red den, bleek echter tevergeefs. De vrijwillige brandweer van Stave nisse was er als eerste bij. Alle brandweermannen krijgen tegen woordig standaard een ehbo- en re- animatie-opleiding, zodat ze het re animeren direct van de duikers konden overnemen. De brandweer auto was op de Keetenweg gepar keerd, vlakbij camping Irenehoeve. De brandweerlieden moesten dus een heel eind over de dijk en vervol gens over de strekdam lopen om het slachtoffer te kunnen bereiken. Er werden dekens gebracht. Vervol gens arriveerde de ambulance. De verpleegkundige nam het reanime ren over. Over het Keeten voer een boot, die met een grote boeggolf naderde. Het bleek de politieboot P31 te zijn, die vlakbij de strekdam kon komen. Met een ladder ging een politieman in een waadpak aan land. De duik- ploeg van de brandweer Tholen, voorzien van een zuurstofkoffer, kwam ter plaatse, maar er bleken al voldoende helpers aanwezig. De traumahelikopter uit Rotterdam na derde. Hij vloog een eind voorbij richting de keersluis bij de haven van Stavenisse, maar kwam daarna terug en landde even op de kruin van de dijk. De piloot vloog echter door naar de strekdam en zette daar twee deskundigen af om direct weer op te stijgen en bovenop de zeedijk te landen. Een tweede ambulance was inmiddels ook gearriveerd, en de brandweer van Sint-Maartens dijk. Die zette een windscherm op, want er stond een harde, koude wind op de strekdam. Met het scherm werden de helpers en de duiker beschermd. Om 13.23 uur staakten de hulpverleners het reani meren en dat was geen goed teken. De Belgische duiker bleek niet meer te redden. Brandweerlieden droegen het slachtoffer over de strekdam, de dijk over, naar de Keetenweg, waar de man in één van de twee ambulances werd ge legd. Even verder stonden de colle ga-duikers bij hun auto's langs de weg verslagen bijeen. De politie liet lijkschouwing verrichten en stelde een onderzoek in naar de toe dracht van het ongeval. SGP-raadslid M.J. Klippel zegt regelmatig te worden gebeid door bur gers die klagen over huisartsen en zich zorgen maken over het functio neren van de huisartsenpost in Bergen op Zoom. Hij krijgt opmerkin gen dat de dokters 'net doen of ze de patiënten niet serieus nemen', en een 'huisartsenpost die niet thuis geeft.' Wethouder M.A.E. Velthuis zei in de commissie welzijn en onderwijs met deze 'vage kreten' weinig aan te kunnen. Klippel zei dat bij het vaststellen van een plan van aanpak voor het gemeentelijke volksgezondheidsbe leid. Daar is negen maanden gele den ook al over gesproken. „We hebben afgesproken dat het snel moest gebeuren. Dit is teleurstel lend." Ook het feit dat er een half jaar ge leden met vertegenwoordigers uit het veld is gesproken en er nog geen nota gereed is, zat meerdere fracties dwars. Klippel: „Dit verdient zeker niet de schoonheidsprijs. Wat moet de burger hier van denken? Die belt mij steeds met opmerkingen over huisarten die net doen of ze patiën ten niet serieus nemen, over een huisartsenpost die letterlijk en fi guurlijk niet thuis geeft en de in druk wekt dat zij aandelen heeft in de fabriek waar paracetamol ge maakt wordt. Dat ervaart de burger. Ik wil dat gewoon even kwijt." Volgens Klippel mankeert het nog steeds aan goede voorlichting over de huisartsenpost. Over de bereikbaarheid van de huis artsenpost heeft de wethouder ech ter geen klachten gehoord. „Ik heb er toch vrij intensief contact over. Van de huisartsen zelf heb ik niet de indruk dat het niet goed zou gaan." Volgens de wethouder heeft het col lege niet stil gezeten, maar is al het werk en overleg met de betrokkenen niet altijd 'in een nota te persen'. Zo is er bijvoorbeeld regelmatig overleg met de huisartsen en de GGD, en sinds kort ook met de zorgverzekeraars. „Ik krijg geen ge luiden over de huisartsenpost. Met vage kreten zoals u ze opnoemt, kan ik niet veel. Je zou precies moeten weten waar wat wanneer is ge beurd." Aan de andere kant wees ze ook op het belang van de post in de buurge meente. „Het is het enige redmid del. Zonder de post kan de huisart senzorg hier niet worden gegeven zoals we die gewend zijn." Om de burgers beter te informeren zou er in de gemeentelijke informa tierubriek wat meer aandacht aan geschonken kunnen worden, zei ze. J. Verstrate (D66) haakte daar op in. „De communicatie tussen zorgge- vers en burgers moet verbeterd worden. De folder die over de huis artsenpost indertijd is verspreid, heeft niet iedereen gehad. Huisart sen zelf hebben daar minder oog voor." P. van Belzen (CU) onderstreepte de noodzaak van de post in Bergen op Zoom, maar ook elders in de provincie. „Als we die post niet hadden, hadden we geen huisartsen meer op het platteland. Bovendien heb ik gelezen dat de post in Ber gen op Zoom de goedkoopste is, vergeleken met die van Zeeland." Dat er aan de voorlichting tussen patiënten, artsen en zorgverzeke raars wat schort, was ook hem op gevallen: „Er heerst geordende chaos. Maar men moet ook overal op inspringen door de veranderende regelgeving." Velthuis zei wel doordrongen te zijn van het feit dat er over en weer goed moet worden 'gecommuni ceerd' maar wees er ook op dat tot nu toe elk overleg met de huisart senpost over voorlichting aan de burgers gaat. „Maar de huisartsen hebben het idee dat iedereen het nu wel weet. Ik zal vragen of ze er blij vend aandacht aan willen schen ken." C'LY'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 11