'Met eindeloze tolerantie voor de jeugd is niemand gebaat' 'Routine is goed, maar mag niet leiden tot nonchalance' Gemeente stoot de woonwagens Tholen af ^BIBKlfl* Jeugd- en jongerenwerk heeft taken overgenomen PAASSHOW Gedachten verwoorden Suze van Buuren sluit boek van stichting Jong Vosmaer Veel animo voor opfriscursus voor oudere automobilisten Donderdag 17 april 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Overname door stichting In Posterum De stichting In Posterum gaat het woonwagenkamp aan de Oudelandsedijk in Tholen overnemen. De commissie gemeentelijke ontwikkeling stemde daar maandagavond mee in. De gemeente was aangesloten bij het woonwa genschap Midden- en Noord Zeeland dat al een paar jaar probeert de woonwagenstandplaatsen over te dragen aan andere instellingen. Getracht is ze over te dragen aan woningcorporaties, maar dat is niet gelukt. Enkele maanden nadat het bestuur van stichting Jong Vosmaer de handdoek in de ring wierp, zijn de boeken definitief gesloten. Eind maart ontving oud-voorzitter Suze van Buuren een brief van de gemeente Tholen waarin stond dat het verhaal van de opgeheven Oud-Vos- semeerse jeugdstichting ook voor het gemeentebestuur was afgerond. Mevrouw van Buuren en de overige ex- bestuursleden werden door het gemeentebestuur vrien delijk bedankt voor de bewezen diensten. Nu de gemoe deren zijn bedaard, wil Van Buuren als definitieve afsluiting van het hoofdstuk Jong Vosmaer antwoord ge ven op vragen als: wat ging er eind vorig jaar allemaal mis met het jeugdwerk in Oud-Vossemeer? Wat is er ge beurd met de bezittingen en de middelen die de stichting in beheer had? Hoe gaat het nu verder met het jeugd- en jongerenwerk in het dorp? Gevaar Liever hangplek Nooit geweten Wat wil jeugd? Behendige manoevre Alles netjes afgewikkeld Snelheidscontrole Tholenseweg Bijna 110.000 voor ontwikkelingshulp 2e Paasdag open van 13.00- 17.00 uur Tot ziens Idriss Bourhardaine wil niet ingaan op het verwijt van Suze van Buren dat hij zich als jongerenwerker namens de gemeente Tholen heeft laten inpakken door de kleine groep Vossemeerse probleemjongeren. „Ik weet niet pre cies hoe het voorheen was, maar sinds de heropening van het jeugdhonk (begin dit jaar) zijn er met de jonge ren geen problemen meer geweest. 't Is een prachtige voorjaarsdag. De zon schijnt. Je kunt al buiten zitten. De narcissen staan in bloei. Het lentegevoel ontwaakt. Een vredig ge voel heb ik terwijl ik geniet van m'n kopje koffie. Zevenentwintig 50 plussers uit de gemeente Tholen heb ben maandag meegedaan aan een zogenoemde Broem cursus om hun rijvaardigheid te testen en om hun theore tische verkeerskennis op te frissen. Bovendien deden de cursisten mee aan een ogentest en aan bewegingsactivi teiten. Wethouder L. van Doorn reikte na afloop van de opfriscursus in gemeenschapscentrum Meulvliet de cer tificaten aan de deelnemers uit. v 3 MPsk Voor Suze van Buuren kan er na het afwikkelen van alle zaken een dikke streep onder het hoofdstuk 'Jong Vosmaer Bij de overname door In Posterum moet een zogenaamde afkoopsom worden betaald aan de stichting. Dat is voor de gemeente 190.956 euro, ofwel 7,99 euro per inwoner. B. en w. noemen dat een aanzienlijk bedrag. Maar daar staat tegenover dat dat daarmee de standplaatsen en de exploitatie is overgedragen aan In Posterum. En dat leidt over een aantal jaren weer tot een financieel voordeel. De kosten kunnen in tien jaar worden afgeschreven en gedekt uit de jaarlijkse bijdrage aan het woonwagenschap van 26.276 euro. Het schap blijft na de overdracht slapend. Opheffen kan niet omdat er sprake kan zijn van vervuilde grond die mogelijk gesaneerd moet wor den. De kosten daarvan komen dan alsnog voor rekening voor van het woonwagenschap. Om te weten of de grond vervuild is, zal eerst een zogenaamde nulmeting worden ver richt. Dat legt vast aan wie straks welke sanering kan worden toege schreven. De commissieleden vroegen zich af wat de gemeente nog boven het hoofd hangt als er tot sanering over gegaan zou moeten worden. En of er bij andere instanties zoals de pro vincie nog potjes zijn waaruit het opruimen van vervuilde grond kan worden bekostigd. f, i w (P Reacties van lezers op-de- rubriek zijn welkom, bij de dialectgroep Tholen, tel. 0166-602226 Ma dan kriege m'n de nieuws berichten. Wat 'n ellende in de wereld! Dae kom inêêns zo vee op m'n af! 't Slechte nieuws kan ma nie op. Oorlog in Irak. Dreigende ongersnööd in Afri ka. Longvirus sars in opmars vanuut China. Veugelpest, in gae zo ma deur. Allêên de weerberichten bin goed. Inêêns is m'n innerlukke rust ver stoord. Dan droame m'n ge dachten weg nae andere dien gen. Onze wereld, zo prachtig ge schapen. Ons zonnestelsel, dat beter gaat dan het uurwerk van een klok Het eindeloze heelal. Vanuit een vliegtuig de wereld al eens bekeken?? De steden lij ken net dorpjes; alsof ze ge bouwd zijn van Lego-steentjes, alles zo klein en nietig maar heel mooi. De foto's al eens ge zien, genomen vanuit het heel al, toen astronauten op weg waren naar de maan? Onze we reldbol, prachig gekleurd blauw met wit, zwevend in die onein dige ruimte - onbegrijpelijk!! In op dat bolletje weune ons, ménsen, dieren in planten. In ze maeke d'r wat van!!! Dat óór ik net op 't nieuws. Diengen daer a je machteloos tegenover staet. A je de wereldpolitiek volgt, öör je d'r beroerd van. Jist verknoeie de ménsen zelf oalles. In as 't dan goed mis- gaet, durve ze 't op God te ste- J. van 't Hof (ABT) vroeg zich af wat nu het voordeel is voor de ge meente om de woonwagens over te dragen. Wethouder K.A. Heijboer: „Voorzover wooneenheden niet van belang zijn voor de gemeente, dra gen we die over aan anderen die dan voor de huur en het onderhoud kun nen zorgen. Er is geprobeerd het aan de woningstichting over te dra gen, maar die heeft het niet overge nomen. We stoten af wat af te stoten valt." De kosten per jaar worden 26.000 euro. Van 't Hof zei te twijfelen aan de goedkeuring van zijn fractie als het meer gaat kosten. Heijboer lichtte toe dat de kosten omgeslagen zijn naar tien jaar en dat de gemeen te dan van de kosten af is. De veran deringen hangen samen met het af schaffen van de woonwagenwet in 1999 waarin de gemeenten niet lan ger verantwoordelijk zijn voor de standplaatsen. Het saneren van de grond zal gebeuren als blijkt dat er gevaar is voor de volksgezondheid. Volgens J. Bijl (CDA) is de grond zeker vervuild omdat de woonwa gens op de voormalige stortplaats van de voormalige gemeente Tho len staan. ken dat Ie 't nie goed doet. Ter wijl de schuld bie de ménsen zelf Ie it. Ier m'n oalles volop, eten in drienken enz., in Afrika gaen ze dóód van d'n onger. In andere landen ööre ménsen on derdrukt 'k Geloave nie mêêr, zèhhe ze dan. Want as t'r 'n God zou weze, was 't nie zo'n zootje. Ik vind dat God nog a geduld eit a je ziet oe a de ménsen op oalle gebied mitZ'n schepping omgaen. A 'n méns op Um z'n plekke zat, zouwe ze dat vast nie neme. Ons 't zo goed op dit stikje van de we reld. Waerom dan zo onte- vree??? Ménsen motte oalles ebbe, me wete oallemael wat 'r fout is. Gelukkig ma dat 'Ie mand' toch de touwtjes in an- den neemt as 't te gek öördt. Dat m'n nae 1945 gezien. D'r bin 6 miljoen joden vermoord in d'n oorlog, oalles leek uut- zichtlöös vö de overlevenden uut de concentratiekampen. Op 16 mei 1948 krege ze ulder ei gen staat Israël. Wonderluk eel! Wör ze nie gegund. Ik mö ma nie te vee dienke. Deze gedach ten wou ik even kwiet naer an- leiding van 't nieuws. Noe pre- beer ik wêêr te gaen genieten van de kleine diengen om m'n eene, van 't zonnetje in van m'n tweede bakje koffie. Een vriendinnetje schreef eens in m'n poëziealbum Wees tevree met kleine dingen Met een kleine bloem die bloeit, Met de vogeltjes die zingen, En een vlindertje dat stoeit Met een held're regendroppel En een beetje zonneschijn Wees tevree met kleine dingen En je zal gelukkig zijn. In dat is 'werentug' nog waer ok. Nellie Slager-den Engels man, Oud-Vossemeer. Suze van Buuren zegt absoluut niet uit te zijn op een verhaal dat gelardeerd is met rancuneuze uit spraken of ongenuanceerde kritiek. „Ik heb nog altijd het beste voor met de dorpsjeugd, maar er is eind vorig jaar enorm veel mis gegaan, Oudere automobilisten krijgen het vaak steeds moeilijker om zich een weg te banen door het drukke en jachtige verkeer. Er komen steeds meer ingewikkelde kruispunten en rotondes bij en ook op het gebied van de verkeersregels zijn er voort durend veranderingen en toevoegin gen. Daarbij komt dat met het verstrijken der jaren diverse li- vooral op communicatief gebied. Wij hebben ons als stichtingsbe stuur altijd voor de volle honderd procent ingezet voor de plaatselij ke jeugd en in feite is de verant woordelijkheid die wij hadden over het reilen en zeilen in en om chaamsfuncties (vaak ongemerkt) achteruit gaan. Het zien en horen wordt minder en de reactiesnelheid en het concentratievermogen nemen af. Onder de oudere automobilisten uit de gemeente Tholen is veel ani mo voor het volgen van een cursus van het breed overleg ouderen en mobiliteit (Broem). Volgens me vrouw H.M. Jansen, die namens de het jeugdhonk ondermijnd door slechts enkele naïeve jeugdbe- leidsmakers en leden van het co mité jeugdbegeleiding. In het co mité zitten naast voorzitter G. van de Weijer (de Vossemeerse huis arts), afgevaardigden van politie, gemeente, jeugd- en jongeren werk, het opvoedkundig bureau en algemeen maatschappelijk werk. Een deel van de oudere dorpsjeugd zorgde zoals bekend al een poosje voor flink wat overlast bij onder meer supermarkt de Plusmarkt op de hoek van de Molenstraat/Cor- nelis Frankenstraat. De verschil lende instanties zochten naarstig naar een oplossing om die overlast weg te nemen. Stichting Jong Vos maer wilde best meewerken aan het vinden van een oplossing, maar toen we in oktober het ver zoek kregen om het jeugdhonk en kele avonden per week open te stellen voor de 16 plussers moes ten we daar toch intern stevig over debatteren. We hadden bij een eer dere proefperiode, direct na de opening van het jeugdhonk aan de gemeente Tholen is betrokken bij de organisatie en coördinatie van de cursus, is er een wachtlijst van ruim veertig kandidaten. „We houden de Broemcursus hier nu voor de acht ste keer en uit de reacties van de ou deren blijkt, dat zij het bijwonen van deze bijeenkomsten zeer nuttig vinden. We willen in samenwerking met 3Vo afdeling Tholen, de ANWB, de BOVAG, Bewegen An ders en het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland ((ROVZ) het aantal deelnemers voor de vol gende cursus verder uitbreiden, maar we zijn daarbij afhankelijk van het aantal rij-instructeurs dat beschikbaar is. Vandaag zijn er ne gen instructeurs aanwezig waaron der drie uit de gemeente Tholen. De jongste cursist is de 54-jarige me- Patrijzenweg (december 2001), slechte ervaringen met de oudere jeugd. Het ging drie maanden goed, maar daarna gaf de jeugd ons te kennen dat ze liever een hangplek had zon der toezicht en begeleiding. Op zo'n moment houdt het natuurlijk voor ons als vrijwilligers op. Wij gingen onze activiteiten daarom weer meer afstemmen op de jeugd van 6 tot 16 jaar. Met de eerdere ervaring en de reactie van de jongelui in ons ach terhoofd is het niet zo vreemd dat onze mensen niet stonden te trappe len toen er vorig najaar wederom een beroep op onze stichting werd gedaan om het jeugdhonk open te stellen voor de probleemjeugd. We kwamen na uitvoerig overleg met alle betrokken instanties uiteindelijk een proefperiode van drie maanden overeen waarin de jongelui gratis onze ruimte en onze spullen moch ten gebruiken. Onze bestuursleden hielden toezicht en de bezoekers vrouw N. van Houdt uit Sint-Maar tensdijk en de heer J. Cornelisse uit Tholen is met 82 jaar de oudste deelnemer. We hebben de cursisten verdeeld in drie groepen en ze rou leren met hun groep door het cur susprogramma, dat uit drie onderde len bestaat. Er wordt aandacht besteed aan verkeerskennis, ogen- test en bewegingsactiviteiten en de deelnemers gaan met hun eigen auto onder begeleiding van een rij-in structeur de weg op voor een rij- vaardigheidstest." Bij het onderdeel verkeerskennis geeft docent H. Post van 3Vo aan de hand van dia's uitleg over verkeers situaties en verkeersregels. Uit de van het jeugdhonk moesten zich houden aan de gedragsregels die wij als verantwoordelijke instantie han teerden. Dit was klaarblijkelijk te veel gevraagd van de jongelui en om escalatie te voorkomen, vroegen we na enige tijd een gesprek aan met de gemeente. Jeugdwerker Id- riss Bourhardaine vertelde ons dat de jeugd ons te streng vond. Vanaf dat gesprek liep het helemaal mis. Bourhardaine verweet mij plotse ling dat ik het jeugdwerk in Oud- Vossemeer acht jaar lang verkeerd had aangepakt. De andere aanwezi gen van de gemeente hoorden die (op de man gespeelde) verwijten stilzwijgend aan. Ik begreep onmid dellijk hoe de vlag erbij hing. De ontwikkelingen volgden elkaar daarna in snel tempo op, de ge meente wilde plots gaan sleutelen aan het huurcontract om ons gedeel telijk de zeggenschap over het jeugdhonk te ontnemen. We voel den ons als stichting Jong Vosmaer altijd verantwoordelijk voor de jeugdige bezoekers en wij hadden tenslotte bij het realiseren van het jeugdhonk het vertrouwen van de gemeente en van de buurtbewoners gekregen. Omdat de steun voor ons werk wegviel, kon er van weder zijds vertrouwen en het dragen van verantwoordelijkheid binnen ons bestuur geen sprake meer zijn. In december heb ik samen met de ove rige bestuursleden Geke Smit, Jean ne Scheepers, Petra Zeeman en mijn man Aad het besluit genomen om de stichting te ontbinden." Het onderlinge gehakketak leverde voor de jeugdige bezoekers van de activiteiten van Jong Vosmaer een vervelende situatie op. Er waren door het opstappen van het stich tingsbestuur geen vrijwilligers meer om leuke dingen op touw te zetten en het jeugdhonk bleef noodge dwongen een poosje gesloten. „Heel de situatie heeft me persoonlijk flink dwars gezeten. Ouders zagen mij toch vaak als het gezicht van de stichting, de mensen wisten dat ik samen met de overige vrijwilligers op een prettige en vertrouwde ma nier de jeugdactiviteiten begeleidde. Ik vind het triest, maar begrijpelijk dat de vrijwilligers nu niet in de rij staan om aan de begeleiding van jeugdwerk mee te doen. In het jeugdbeleidsplan zoals dat onlangs door de gemeente is gepresenteerd staat: we moeten meer naar de jeugd luisteren, wat wil zij? Het is een mooi vertrekpunt, maar ik denk dat we dat stadium in Oud-Vossemeer zachtjesaan wel. gepasseerd zijn. De gemeente heeft in het verleden ge noeg toezeggingen aan de jeugd ge daan, maar de beloftes die de jonge lui daar tegenover stelden, werden niet nagekomen. Je mag gerust we ten, dat de dames uit ons bestuur niet alleen met de oudere jongeren in het jeugdhonk durfden te zijn. Mijn man Aad (oud-penningmeester van Jong Vosmaer) was daarom altijd als on dersteuning in het honk aanwezig. Wij hadden via gemeentelijke subsi reacties van de cursisten blijkt, dat het beantwoorden van de theorie- vragen nogal wat problemen opge leverd heeft. „Is dat echt zo, dat heb ik nooit geweten", reageert een me vrouw terwijl ze driftig aantekenin gen maakt op haar antwoordblad. De heer Post beantwoordt de op merking met een glimlach: „Dan heeft u in ieder geval weer wat op gestoken van deze theorieles." In een aangrenzend lokaal wordt door mevrouw Koster van Bewe gen Anders uitleg gegeven over li chaamsreflexen, reactievermogen, concentratie en belangrijke li chaamsfuncties zoals horen en zien. „Als uit de ogentest van 3Vo blijkt, dat het gezichtsvermogen van een cursist te wensen overlaat, advise ren we die mensen een bezoekje aan een oogarts of opticien. Alle adviezen en opmerkingen die deel nemers aan de Broemcursus mee naar huis krijgen, zijn echter vrij blijvend en hoe de score bij de theorievragen of de rij vaardigheids test ook uitpakt, de uitslag heeft geen consequenties voor de rijbe voegdheid", zo licht mevrouw Jan sen toe. Desondanks blijken de meeste cur sisten toch enigszins gespannen voor ze achter het stuur plaatsne men. Mevrouw Mol, van de gelijk namige autorijschool uit Sint-Phi- lipsland, loopt met cursist Jap Cornelisse naar zijn auto op het parkeerterrein bij Meulvliet. „Je merkt dat er door de jaren heen veel kleine foutjes in het rijgedrag zijn geslopen. Routine is goed, maar het mag niet leiden tot nonchalance in het verkeer. We gaan nu een uur lang de openbare weg op en net als bij een gewoon rijexamen let ik op allerlei aspecten. De bevindingen onderweg noteer ik op een beoorde lingslijst en na afloop van rijvaar- digheidstest bespreek ik samen met de bestuurder wat er goed en fout ging." Cornelisse heeft inmiddels achter het stuur plaatsgenomen en met een behendige manoeuvre draait hij zijn auto uit het parkeervak om samen met mevrouw Mol op weg te gaan voor het onderdeel rijvaardigheid. Rond half één hebben de zevenen twintig cursisten alle onderdelen af gewerkt en de behaalde resultaten zijn overwegend positief. Behalve de beoordelingslijst van de rijvaar- digheidstest en het cursusboekje dat bij het theoretisch gedeelte van de cursus is gebruikt, ontvangen de deelnemers uit handen van wethou der L.van Doorn een certificaat. Al le betrokkenen zijn het er na afloop over eens dat deze opfriscursussen een positieve bijdrage vdrmen voor het rijgedrag en de verkeerskennis van oudere automobilisten. dies, een bijdrage uit de nalaten schap van mevrouw Van 't Hof- Quist en van landelijke fondsen fi nanciële middelen gekregen om geluidsapparatuur, discoverlichting en meubilair aan te schaffen. Als je dan ziet hoe daar door die gasten mee omgegaan wordt, dan moet je als begeleider en toezichthouder toch corrigerend optreden. Op zich is het wel logisch dat jeugdwerker Idriss Bourhandaine me namens de jongelui het verwijt maakte dat ik te streng was. Maar hij en de rest van de verantwoordelijke gemeente ambtenaren zouden beter moeten weten. Met eindeloze tolerantie maak je jezelf misschien populair bij deze jeugdgroep maar voor de rest is er niemand bij gebaat. Alle betrok kenen kennen de problematiek en ze weten wat we er met z'n allen voor hebben moeten doen om de omwo nenden ervan te overtuigen dat er consequent op toe gezien zou wor den, dat er geen overlast in en rond het jeugdhonk zou ontstaan. Als je je dan vervolgens laat ringeloren door diezelfde groep probleemjeugd kweek je volgens mij geen goede basis om mensen te paaien om in hun vrije tijd iets voor de dorpsjeugd te gaan doen", zo stelt van Buuren verbitterd vast. De kleine groep jongeren die over last veroorzaakte, bleek dus uitein delijk de splijtzwam in de relatie tussen de Oud-Vossemeerse stich ting Jong Vosmaer, de gemeente en jeugd- en jongerenwerk Tholen. Uit de woorden van Suze en Aad van Buuren blijkt wel, dat er wat hen be treft nu een dikke streep onder dit hoofdstuk gezet kan worden. „Er is geen enkele poging gedaan om de scherven nog te lijmen, dat zegt ge noeg wat ons betreft." Op de vraag wat er met de bezittin gen en spullen die in bruikleen wa ren bij Jong Vosmaer is gebeurd, heeft de oud-voorzitter haar ant woord snel klaar. „Alle spullen staan weer keurig in het jeugdhonk. Kort na het ontbinden van de stichting hebben we alles overgedragen aan de gemeente, inclusief onze boek houding. Uit de brief die wij onlangs van de gemeente kregen, bleek dat alles was goedgekeurd en dat de fi nanciële en materiële zaken netjes waren afgewikkeld. Ik hoop dat de dorpsjeugd nog veel mag genieten van de faciliteiten in en om het jeugdhonk. Maar vooral nu binnen kort de skatebaan in gebruik wordt genomen, is het belangrijk dat er voldoende toezicht en begeleiding komt. Het zou toch triest zijn als er straks jonge kinderen bij die voor zieningen wegblijven omdat ze bang zijn voor wat opgeschoten jongelui die op het trapveldje of bij de skate baan overlast veroorzaken. Ik heb er nu weliswaar zelf geen directe be moeienis meer mee, maar als je net als ik twintig jaar lang in het jeugd- en jongerenwerk actief geweest bent, blijf je toch betrokken bij het welzijn van de kinderen in Oud-Vos semeer." Bij een snelheidscontrole op o.a. de Tholenseweg in Halsteren heeft de politie 145 bestuurders bekeurd om dat ze te hard reden. In totaal zijn op de Tholenseweg, Van Konijnen- burgweg en Zandstraat 780 voertui gen gecontroleerd. Bijna twintig procent was in overtreding. De hoogst gemeten snelheid was 86 km. Ook op de Zuidzijde Zoom, Gagel- boslaan en op de Laan van Reimers- waal is een snelheidscontrole ge houden. Van de 960 automobilisten reden er 90 te hard. De hoogst ge meten snelheid bedroef 84 km. In de Dorpsstraat in Halsteren is een autogordelcontrole gehouden. Van de 60 bestuurders droegen er 7 geen gordel. Zij kregen elk een bekeuring van 40 euro. Op de Halsterseweg droegen er 2 van de 20 gecontro leerde bestuurders geen veiligheids gordels. Een bestuurder weigerde zijn adres en woonplaats op te ge ven. De 46-jarige inwoner van Din- teloord mocht na anderhalf uur het politiebureau verlaten met een extra proces-verbaal omdat hij niet aan de vordering van de politie had vol daan. Gedeputeerde staten hebben voor ontwikkelingssamenwerking dit jaar 109.480 euro uitgetrokken. Het COS Zeeland krijgt 42.850 euro, aan twee Novib-projecten in Ban gladesh wordt 18.151 euro besteed, naar het Zeeuws platform voor duurzame ontwikkeling gaat 23.780 euro en aan allerlei verschillende instellingen totaal 24.699 euro. Koperslagerij 9 r^TTTZ 4651 SK Steenbergen Tfjfy Tel. 0167-564884 Fax 0167-563680 'erkend Advertentie I.M. „Ik ben tot nu toe iedere woensdag en donderdagavond zelf in het jeugd honk aanwezig geweest. Op deze avonden zijn er gemiddeld achttien jongeren aanwezig die zich bezig houden met kaarten, darten, dammen en film kijken. De 16 plusjeugd ziet mij als intermediair, ik vervul een brugfunctie tussen de gemeente, de jeugd, jeugdinstanties en omwonen den. Uit de contacten die ik regelma tig heb met dorpsbewoners en om wonenden van het jeugdhonk blijkt, dat die tevreden zijn over het gedrag van de jongelui." De jongerenwerker geeft aan dat hij geen politieagent wil zijn en dat het zijn taak is om faciliteiten te schep pen voor de jeugd en begeleiding te geven aan vrijwilligers. „Als zich voldoende mensen beschikbaar stel len, zouden zij het werk in het jeugd honk, met ondersteuning van jeugd- en jongerenwerk, voor hun rekening moeten nemen." Zijn collega Ingrid Bras heeft zich, na het verzoek van de gemeente om het werk van stichting Jong Vosmaer over te nemen, geconcentreerd op de activiteiten voor de jeugd tot 16 jaar. „We houden sinds maart een cursus van Technica 10 in het jeugdhonk en voor kinderen van groep 7 en 8 van de basisscholen organiseren we twee wekelijks een ontmoetingsavond. Vanaf 16 april start er een kinderclub waarmee we iedere keer andere acti viteiten doen. Omdat er op onze op roep voor vrijwilligers al enkele aan meldingen zijn binnengekomen, kunnen we bovendien eind april van start gaan met een programma voor kinderen van het voortgezet onder wijs. Idriss en ik zijn dus bijzonder actief bezig om het jeugdwerk in Oud-Vossemeer opnieuw op te zet ten, maar daarbij zijn we erg afhan kelijk van de inzet van vrijwillige be geleiders. Hopelijk komen die er in voldoende mate zodat we voor kinde ren van iedere leeftijd wat kunnen bieden", aldus jeugdwerker Bras. De 82 jarige Jap Cornelisse uit Tholen was de oudste deelnemer aan de opfriscursus rijvaardigheid die maandag in gemeenschapscentrum Meulvliet werd gehouden. Rij-instructeur mevrouw Mol uit Sint-Philipsland) geeft de laatste instructies voordat de heer Cornelisse aan de rijvaardigheidstest begint.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 9