West Zeeuwsch- Vlaanderen Statenvergadering Opruiming voor de nieuwe voorjaarscollectie Merijn Dam valt niet in prijzen Sluiting kantoren KORTINGEN TOT WEL 70% Commissie Economie Restitutie waardekaarten PSD Omgevings beleid Sociale zorg (Officiële Mededelingen m Donderdag 17 april 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Woensdag 23 april, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten (PS) in de Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg. De vergadering is openbaar en wie wil kan plaats nemen op de publieke tribune. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 16/2003 Afdeling Communicatie, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Kandidaatstelling Eerste-Kamer- verkiezingen Start Diversen Provinciaal Restau ratie Uitvoerings programma 2003- 2008 Burgerinitiatieven Onze huidige opstellingen keukens en badkamers moeten plaatsmaken voor een geheel nieuwe collectie! Toonbankverkoop: sanitair en inbouwapparatuur tegen speciale Koopjeshoek: top apparatuur onverpakt tegen uitgeklede prijzen verse koffie staat klaar Tweede paasdag gesloten KEUKENS SANITAIR TEGELS SAUNA'S ZEVENBERGEN: LEPELSTRAAT: Alle keukenblokken zijn uit te breiden volgens Van Wijk ruilsysteem. Zéér scherpe prijzen! KEUKENCENTRUM INTERNETPRIJZEN Al enkele jaren wordt gewerkt aan de Gebieds Gerichte Aanpak West Zeeuwsch-Vlaanderen. De leden van de gebiedscommissie hebben recent een ontwerp ge- biedsplan opgesteld. Met dit plan gaan de leden naar hun bestuurlij ke achterban voor een raadple ging. Zij doen dit om een zo breed mogelijk draagvlak te krij gen voor alles wat in het plan is opgenomen. Die achterban be staat uit de gemeente Sluis, het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Rijkswaterstaat (directie Zeeland), Kamer van Koophandel, Recron, Zeeuwse Milieufederatie, ZLTO en provincie Zeeland. Tot 6 juni krij gen de besturen de gelegenheid om te reageren op het plan. Inspraak Na deze bestuurlijke raadpleging worden eventuele aanpassingen doorgevoerd en een publieksver sie van het gebiedsplan gemaakt. Deze publieksversie kan dienen als een van de documenten voor een inspraakprocedure die eind 2003 begin 2004 zal worden ge houden. Als alles volgens de plan ning verloopt kan het plan dan in het voorjaar van 2004 door Ge deputeerde Staten worden vast gesteld. Het gebiedsplan wordt opgezet om een kader te scheppen voor de ontwikkeling van een econo misch vitaal gebied met een hoge ruimtelijke kwaliteit. Dat wil zeggen voldoende werkgelegen heid, goede bereikbaarheid, een gevarieerd woningaanbod, een flinke kustzone en een aantrekke lijk en gevarieerd achterland. Het hele gebied valt binnen de ge meente Sluis. De uitvoering gaat gepaard met flinke investeringen. Over hele looptijd van het plan, 15 jaar, gaat het om zo'n 340 miljoen euro. De bijdragen worden ver wacht van overheden op Euro pees, nationaal en regionaal niveau. Zeker nu de economie wat terugloopt en er bezuinigin gen lijken aan te komen is het volgens de voorzitter van de gebiedscommissie, gedeputeer de drs. G.L.M.C. de Kok zaak om niet bij de pakken neer te zitten maar er nog eens extra tegenaan te gaan. Nieuwsbrief In de 7e nieuwsbrief Gebieds Gerichte Aanpak West Zeeuwsch- Vlaanderen wordt uitvoerig aan dacht besteed aan de inhoud van het conceptplan. Een overzicht van de inhoud: raming uitbreiding werkgelegenheid met 800 banen, kwaliteitsverbetering van recrea tie en toerisme, zorg voor de agrarische sector ('het basiskapi taal'), uitbreiding thematische bedrijfsterreinen, duurzaam vei lig, aandacht voor het verleden, woningbouw/wonen en werken, wateroplossingen en veiligheid. Informatie De nieuwsbrief wordt in West Zeeuwsch-Vlaanderen huis aan huis bezorgd. Voor wie buiten het gebied woont is er de mogelijk heid om een abonnement aan te vragen bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, post bus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400, e-mail: infocen- trum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Losse nummers zijn ook verkrijg baar bij de gemeente Sluius, tel. 0117-457000, het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, tel 0115- 641000 of het informatiecentrum van de provincie. Natuurlijk kan ook informatie wor den verkregen via de website: www.gebiedsgerichteaanpak.nl. Donderdag 24 april, aanvang 16.00 uur, vergadert de staten commissie Economie. De verga dering is openbaar en wordt ge houden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Aan het begin van de bijeenkomst is er spreekrecht voor publiek. Op de agenda staan de verkiezing van een tijde lijk voorzitter, een subsidiever zoek van het waterschap Zeeuw se Eilanden voor de aanleg van twee steigers aan het Veerse Meer. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie. Nu de bootkaarten van de PSD hun geldigheid hebben verloren, is het mogelijk restitutie aan te vragen voor het nog openstaande bedrag. Er moet rekening worden gehouden met inhouding van vijf euro administratiekosten. Regelmatig wordt gevraagd of het mogelijk is het restant van de waardekaart aan een goed doel te schenken. De provincie Zee land heeft hier geen rol in en kan niet aan deze verzoeken voldoen. Vanwege het grote aantal restitu- tieverzoeken moet rekening wor den gehouden met een verwer kingstijd van ongeveer drie maan den. Per waardekaart moet een speciaal formulier worden inge vuld. Dit formulier kan worden opgevraagd bij het Informatie centrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30-tot 16.30 uur. Maandag 26 mei vinden de ver kiezingen plaats van de leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal. De politieke groeperin gen die een zetel hebben in pro vinciale staten kunnen op dinsdag 22 april 2003 de kandidatenlijs ten door persoonlijke overhandi ging aan de Commissaris der Koningin -of een door het college van gedeputeerde staten aange wezen lid van dat college- indie nen. De formulieren voor de kandi daatstelling waren vanaf 1 april verkrijgbaar bij de provincie. Na de beëdiging van de statenle den in de vergadering van 20 maart 2003 vergaderen PS voor de tweede keer in de nieuwe samenstelling. Deze vergadering zal gaan afwijken van eerdere statenvergaderingen door de invoering van het dualisme. De gedeputeerden zitten niet meer achter de collegetafel om hun voorstellen zonodig te verdedi gen. Op die plek zitten nu nog de Commissaris der Koningin drs. W.T. van Gelder en de statengrif- fier, mevrouw drs. B. Allewijn. Na de opening van de vergade ring wordt eerst de agenda vast gesteld. Als daar geen op- of aanmerkingen op zijn komen de notulen van de vorige vergade ring aan bod en wordt vervolgens verder gegaan met de ingeko men stukken. Bij de ingekomen stukken zijn er ook twee van Gedeputeerde Staten, een nota over de partiële streekplan herziening glastuinbouw en een brief van de staatssecretaris van OCW inzake een motie van PS d.d. 7 februari 2003 over de OV- jaarkaart. Enkele ingezonden brieven gaan over het openbaar vervoer. Gedeputeerden Als de collegeonderhandelingen volgens planning verlopen gun nen op 23 april de nieuwe ge deputeerden worden benoemd. Zo het er nu naar uitziet worden geen gedeputeerden buiten de gekozen leden van provinciale staten aangesteld. Dat betekent dat er weer zes nieuwe leden moeten worden beëdigd. Daar aan voorafgaand worden de ge loofsbrieven van de kandidaten onderzocht. Na deze handelingen gaan de staten zich buigen over enkele voorstellen. Om te beginnen de statenagenda 2003-2007. Voor de indeling van deze agen da wordt de programmabegro ting van 2004 gevolgd. De agen da dient om eerder bij het be leidsproces te worden betrokken dan voorheen gebruikelijk was. Voor belangrijke beleidsontwikke lingen zal eerst aan GS om een kaderstellende notitie worden gevraagd. Die notities moeten in elk geval aangeven wat het tijd pad is voor een nieuw plan, welke hoofdlijnen er zijn, de keu zes en de relatie met andere beleidsterreinen. Provinciale Staten sluiten bij de vraagstelling aan GS aan bij de opzet van de Strategische Visie. Zij vragen om een startnotitie, beleidsformule- ring, evaluatie en een plan van aanpak voor de volgende terrei nen: Milieu Economie; Stad Platteland; Zoet Zout water; Bestuur Organisatie. Aanbestedingen Zeelandbrug De Commissie van Onderzoek rapporteert over haar bevindin gen bij de aanbestedingen van groot onderhoud aan de Zeeland- brug. De commissie geeft aan dat de aanbesteding helemaal is verlopen volgens de van toepas sing zijnde wet en regelgeving en dat het totale project binnen het bijgestelde budget is gebleven. De rapportage over de voortgang zou volgens de commissie wel iets uitgebreider mogen. Commissie van Onderzoek In de vorige zittingsperiode van provinciale staten is de commis sie van onderzoek ingesteld. Feitelijk was dit een voorloper van het dualisme. Met de komst van het dualisme krijgen provin ciale staten een andere rol. Het kernpunt hiervan is controle op het bestuur, het college van gedeputeerde staten. Gezien de ervaringen van de commissie in de afgelopen periode en de op gedane ervaring stelt de commis sie voor om in de huidige vorm verder te gaan totdat er een be sluit is genomen over de invulling van de rekenkamerfunctie. De rekenkamer moet uiterlijk 1 janu ari 2005 zijn ingesteld. De andere voorstellen betreffen de 7e wijziging begroting Provin cie 2003 en de intrekking van de ambtelijke organisatieverordening Zeeland. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Donderdag 24 april vergadert de Provinciale Commissie Om gevingsbeleid. De bijeenkomst, die om 9.30 uur begint, is open baar en wordt gehouden in het kantoorgebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Op de agenda staan de partiële streekplanuitwerking stedelijke ontwikkelingszone Goes en het concept Kustbeleidsplan. Aan sluitend aan deze vergadering wordt door de leden van de com missie een werkbezoek gebracht aan de Kanaalzone en het bedrijf Cerestar te Sas van Gent. De volledige agenda en de bijbe horende stukken liggen ter inza ge bij het Informatiecentrum van de provincie. De kantoren van de provincie zijn gesloten op vrijdag 18 april (Goede Vrijdag) en maandag 21 april (2e Paasdag). Op driekwart van de rit is de titel van de brochure Beleidskader Sociale Zorg. Hierin is een overzicht opgenomen van alle, binnen het beleidskader sociale zorg, gehonoreerde projecten in de periode 1999-2002. Tevens worden in de brochure de subsidiemogelijkhe den voor dit jaar uiteengezet en vanzelfsprekend is er een formulier bijgevoegd om een subsidieaanvraag te doen. Wie belangstelling voor deze rapportage heeft of een subsidieaan vraag binnen het Beleidskader sociale zorg wil doen, kan deze aan vragen bij het Informatiecentrum van de provincie. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben op 8 april 2003 het Concept Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2003- 2008 vastgesteld. Het programma dient jaarlijks te worden opgesteld ingevolge het Besluit Rijkssubsidieregeling Monumenten 1997 (Brrm 1997). In het Brrm 1997 is een onder scheid gemaakt in budgethouden- de en niet-budgethoudende ge meenten. Voor de niet-budgethoudende gemeenten (met minder dan 100 rijksmonumenten) is nu het Concept Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2003- 2008 voorlopig vastgesteld. Hierin staat in volgorde van priori teit aangegeven welke rijksmonu menten voor subsidie in aanmer king komen voor de (voormalige) gemeenten Axel, Borsele, Honte- nisse, Hulst, Kapelle, Noord-Beve land, Oostburg, Reimerswaal, Sas van Gent en Terneuzen. De overige budgethoudende ge meenten (met meer dan 100 rijksmonumenten) stellen jaarlijks een eigen Gemeentelijk Restau ratie Uitvoeringsprogramma op. Het Concept Provinciaal Restau ratie Uitvoeringsprogramma ligt van 16 april tot 14 mei 2003 ter inzage bij het Provinciaal Informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur, bij alle Zeeuwse gemeenten op de voor hen gebruikelijke tijden en in de Zeeuwse Bibliotheek gedurende de openingstijden. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze voor 14 mei 2003 schriftelijk kenbaar maken aan het college van Gedeputeerde Staten. Iedere burger kan eigen voorstel len bij de commissaris van de koningin indienen met de vraag die in Provinciale Staten te behandelen. De regels waarin de verzoeken en voorstellen moeten voldoen zijn opgenomen in de Verordening burgerinitiatiefvoor stellen Zeeland 2003. Provinciale Staten hebben de verordening 20 maart 2003 de vastgesteld. Gedeputeerde Staten besloten 15 april dat de verordening kan worden onderworpen aan een raadgevend correctief referen dum. De verordening en het gs- besluit worden 22 april 2003 gepubliceerd in het provinciaal blad. Ingaande 22 april kan: zes dagen tegen het gs-besluit tot het referendabel zijn van de Verordening burgerinitiatiefvoor stellen Zeeland 2003 schriftelijk beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag; iedere kiesgerechtigde in Zeeland binnen drie weken persoonlijk een verzoek indienen bij de woon- gemeente tot het houden van een provinciaal referendum. Pak even uw zakboekje THOLEN 17 apr. Koffieochtend NPB, Oude- landsestr. 11, 10 u. 17 apr. Vergadering comm. alg. be stuur over toekomstvisie, Meul- vliet, 19.30 u. 19 apr. Excursie heemkundekring naar Willemstad, vertrek 13.30 u. 19 apr. Creativiteitsmarkt Ten An ker, 13.30-17 u. 24 apr. VrouwZijn-avond EO, Meul- vliet, 20 u. 26 apr. Zangmiddag Helpende Han den, Rehobothkerk, 14.30 u. 1 mei Reisje Christelijke Ouderen vereniging. OUD-VOSSEMEKR 29 apr. Koersballen Anbo, Vossen- kuil, 14 u. 1 mei Oranjebingo ouderen, Vossen- kuil, 14 u. SINT-ANNALAND t/m okt. Exposities over de boerde rij, De Meestoof. SINT-MAARTENSDIJK 18 apr. Paasklaverjastoernooi, kanti ne Jacoba van Beieren, 20 u. 24 apr. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis, 19.30 u. SCHERPENISSE 26 apr. Jongerencontactavond over Wat doen we met de preek?, De Hoeksteen, 19.45 u. POORTVLIET 17 apr. Tafeltennisver. TTV Poort vliet, 't Ouwe Raed'uus, 19 u. BERGEN OPZOOM 17 apr. Cabaret Purper, De Maagd, 20.15 u. 17 apr. C.B.K. concert. Markiezen hof, 19.30 u. 18 apr. Sprookjesballet Het Zwa- nenmeer, De Maagd, 20.15 u. 20 apr. Hoogmis met miscompositie Missa Cellensis in C, Gertrudis- kerk, 10 u. 23 apr. Cabaret Marc-Marie Huij- bregts, De Maagd, 20.15 u. 24 en 25 apr. Musical Bubbling Brown Sugar, De Maagd, 20.15 u. 26 apr. Cabarestafette, De Maagd, 20.15 u. 27 apr. Folkloreshow Slask, De Maagd, 20.15u. 29 apr. Theaterconcert Golden Ear ring, De Maagd, 20.15 u. 30 apr. Familiedansmusical Tijl, De Maagd, 20.15 u. Kwukcnblok 270 cm Keukenblok 280 cm afhaalprijxen (zgn. internetprijzen) Montage geheel of gedeeltelijk mogelijk: aan u de keuze! Oók in ons assortiment: de zéér voordelige low-budgetkeukens, ind. apparatuur vanaf €1275,- (zie voorbeeld), en met uiteraard uitbreiding mogelijk naar eigen wens, eventueel tegen meerprijs. neem gerust uw offerte van elders mee: wij bewijzen dat het nóg voordeliger kani alle stijlen, van klassiek tot ultra modem vindt u in onze showrooms de nieuwe Bat^Body catalogus 2003 ligt voor u klaar! (btudrgprije IJ7M k«ukenel*mentcn zoals opgesteld •werkb!atd"R.V3. SfKMtlbak*ovea«kookj>iaat* •geïntegreerde wasamfcap* •koelkast* keukenelementen zoals opgesteld •werkbiad*R.V.S. spoelbak*oven°kookplaat* •geïntegreerde wasemkap* •koelkast«vaatwasser>lengte: 280 cm*" •uitbreidingsmogelijkheden volgens railsysteem* Van Wiik Vrijblijvend offerte ontwerp en advies Alles in eigen hand, eigen montage en service dienst Al meer dan 4p jaar know how op het gebied van keukens en sanitair Voorraad onderdelen uit eigen magazijn keuken elementen zoels opgesteld •luxe werkMok*spoelbak* oven r.v.s.'electrische kookplaat'gejntegreerde wasemkap'Woetkast' {afgebeeld model, late uitvoering C 2.069,-} Blokweg 7a Zevenbergen Telefoon: 0168 - 373700 Steenbergseweg 85 Lepelstraat Telefoon: 0164 - 682871 ■H A MÉÉMM Bezoek onze site: www.keukencentrumvanwijk.nl I s keukencentrum Van Wijk! Inbouwapparatuur legen de scherpste afhaalprijaen. 1 mei Tineke Schouten, De Maagd, 20 u.% 2 en 3 mei Cabaretprogramma Van Muiswinkel en Van Vleuten, De Maagd 20 u. +film+++film+++film+++filin+ ROXY I: Johnny English - do en di 20 u., vr en za 14, 18.45 en 21.30 u., zo en ma 14, 16 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY II: The core - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo en ma 16 en 20 u. De kleine ijsbeer (Ned. gespr.) - vr t/m ma en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Johnny English - do en di 19 u., vr en za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ ma 14, 16.15 en 18.45 u., wo 14 en 20 u. Pi- nocchio - vr t/m ma en wo 14 u. Dreamcatcher - do en di 21 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u., ma 16, 18.45 en 21.15 u., wo 20 u. Jungle Boek 2 - zo, ma en wo 14 u. Natio nal security - do en di 19 u., vr en za 14 en 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u., ma 16.15 en 18.45 u., wo 20 u. Maid in Manhattan - do en di 21 u., vr en za 18.45 u., zo 16.15 u., ma 21.15 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Nine Queens - zo 19 u., ma 20.30 u. Late marriage - di 20.30 u. Merijn Dam uit Oud-Vossemeer is niet in de prijzen gevallen bij de Zeeuwse finale van de nationale voorleeswedstrijd. De elfjarige leerling van de Sint-Anthonius- school deed het zaterdag goed, hij las zijn fragment uit een boek van Harry Potter foutloos voor. „Bij de vier kandidaten in de eerste groep was een meisje dat er bo venuit stak. In de tweede groep van vier deed Merijn het goed, evenals het meisje dat na hem kwam. Dus het leek erop dat hij bij de beste drie zou zijn", vertelt vader D. Dam. Drie prijswinnaars waren er, maar de jury koos voor drie meisjes. Dat viel tegen bij Merijn en zijn 'supporters'. „Jam mer, hij had meer verdiend", vindt ook pa. „De reacties van het publiek waren ook goed. Maar er was na afloop van verschillende kanten nogal kritiek op de jury." Een toelichting gaf die niet bij het bekend maken van de uitslag, maar bij de nummers 1 en 2 zou de doorslag hebben gegeven dat ze hun inleiding uit het hoofd de den. „Dat heeft toch niks met voorlezen te maken." Dam relati veert de zaak enigszins. „Het is tenslotte maar een voorleeswed strijd." Volgens hem was het mee doen op zich voor Merijn al leuk. „Met die ambiance in het Spiegel- theater in Middelburg." Merijn Dam kreeg een vaantje en een boekenbon.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 21