'Mijn plan om voor Pasen kleine eieren te hebben, viel in duigen' Njjjr v< Extra jordeel ki° 6.99 OVM bezorgd over andere accommodatie Blauwe zone centrum Tholen snel invoeren VGZ Dames zitten in de lentezon en zien de heren degraderen Bouman-Potter voor de vierde keer bestolen Verse slavinken Boerenland vanillevla Varkens filetrollade Aardappel kroketten Gerookte brado's Maxi-sla Gebraden rosbief Chrysanten GUNTER- SINT-ANNALAND STROOT - THOLEN Woorden als heelmeester Geen pijn bij mond hygiëniste Donderdag 17 april 2003 59e jaargang no. 22 Scherpenisse Tel. 0166-663804 Fax 0166-662007 BEHANG - GLAS SCHILDERWERK Prinses Margriet onthult naambord Thoolse pluimveehouders uiterst voorzichtig om vogelpest te vermijden „Het ergste vind ik nog het onbegrip bij sommige men sen. Dat ze boos reageren aan de telefoon als je vertelt datje hen nu geen eieren verkoopt", zegt mevrouw Van Binsbergen uit Tholen. Zij en haar man hebben een pluimveebedrijf met 27.000 leghennen. De bedrijfstak staat sterk in de belangstelling sinds eind februari in de Gelderse Vallei de klassieke vogelpest (aviaire influenza) de kop opstak. Inmiddels zijn, ook in Oost-Brabant en Limburg, 200 bedrijven besmet verklaard en al meer dan tien miljoen dieren gedood. Op Tholen en Sint-Philips- land is niets aan de hand, maar de bedrijven ondervinden wel hinder van alle maatregelen die verdere verspreiding van de vogelpest moeten voorkomen. Campina verse Oerlemans C1000 Vers Uit eigen slagerij Vele kleuren Hobbykippen Muziekvereniging niet in nieuw dorpshuis De Oud-Vossemeerse muziekvereniging OVM komt niet in het nieuwe dorpshuis de Vossenkuil. De muziek zou zo veel gebruik maken van de accommodatie, dat er te weinig ruimte is voor de andere verenigingen. Een groter gebouw is aan de Raadhuisstraat niet mogelijk, zodat het gemeente bestuur kijkt naar een andere oplossing voor OVM. Auto 's omzeilen 'paaltje van Venekamp De blauwe zone in het centrum van Tholen moet zo snel mogelijk worden ingevoerd. Na een half jaar kan beke ken worden hoe het parkeren voor vergunninghouders werkt en of het ook in Sint-Maartensdijk kan worden in gesteld. Dat is de mening van de commissie gemeentelij ke ontwikkeling die zich maandag over het voorstel van het college boog. Het verzinkbare 'paaltje van Vene kamp' aan de Botermarkt wordt omzeild. Deze week De spelers van het dameselftal van Tholense Boys hebben za terdagmiddag voor het clubgebouw hun eigen terrasje ge creëerd en zitten te genieten van het voorjaarszonnetje. Maar ze zien ook hoe het eerste hereneftal op het veld van sportpark De Bent met 1 -3 verliest van Kapelle en degradeert. Opperbest www.schildernoom.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,30 per halfjaar, 28,00 per jaar, per post 44,85 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,- contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. Als prinses Margriet op donderdag 18 september naar Tholen komt voor de nationale dankzegging aan de hulpverleners van de ramp, zal ze een naambord onthullen aan de Noorse woning op het terrein van streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland. Ook de Noorse consul wordt gevraagd naar het streekmuseum te komen, maar of beiden komen staat nog niet vast. De woning, afkomstig uit Stave- nisse, werd zaterdag opengesteld voor het publiek bij de opening van het museumseizoen 2003. Het is de bedoeling dat de prinses het naambord Koning Haakon- straat zichtbaar maakt, de naam van de Noorse koning die bijna vijftig jaar geleden een bezoek bracht aan het zwaar getroffen Sta- venisse. Burgemeester W. Nuis kan echter nog niet bevestigen of de prinses komt. Bij de nationale dankzeg ging is ook buurgemeente Bergen op Zoom betrokken, 's Ochtends worden de gasten op Tholen ont vangen, 's middags gaan ze naar de Brabantse gemeente. „De prin ses en de prins stellen hun pro gramma steeds voor drie maanden vast. Ze is uitgenodigd, maar er is nog niets toegezegd." Het terrein rond de woning wordt flink aange pakt, er komt een pleintje, een tuintje en een parkeerterrein achter de woning. Zie ook pagina 5 Voor de vierde keer al is Bouman- Potter voor duizenden euro's bena deeld door de diefstal van naviga- tieapparatuur uit de vrachtwagens. Drie keer is het vorig jaar gebeurd bij de oude magazijnen in Poort vliet, maar nu was het prijs bij het nieuwe logistiek centrum aan de Nijverheidsweg in Sint-Maartens dijk. Met een hoog hekwerk dat onder stroom staat, is het terrein beveiligd, maar de daders hebben een gat gegraven onder het hek. Voor de los- en laadperrons ston den dit weekeinde wel 25 auto's en van 5 werd een ruit ingeslagen en de navigatieapparatuur gestolen. Maandagochtend werd de inbraak ontdekt. Bouman beraadt zich op extra maatregelen met o.a. camera toezicht. Behalve pluimvee wordt er ook fruit geteeld aan de Mosselhoekseweg. Arjan van Binsbergen, met jonge fruitboompjes, werkt vier dagen in het bedrijf van zijn vader. mestkippen houdt. „Alles wordt ont smet en je gaat niet op bezoek bij col lega's." Mevrouw Van Binsbergen meldt dat ze haar vader sinds januari niet meer heeft gezien. „Heel onze fa milie zit in de kippen. Je denkt niet al leen aan jezelf, er is een hele bedrijf stak mee gemoeid." Ook Bevelander illustreert hoe het normale gezinsle ven erdoor wordt aangetast: „Ons dochtertje heeft een paard, maar daar mee gaan we deze weken niet van huis." Het vogelpestvirus is erg besmettelijk voor met name kippen en kalkoenen. Daarom zijn pluimveehouders bijzon- 5stuks 2.49 literpak Q.89 750 gram 0i39 500 gram 2 B 4 9 grote zak ft Q Q 400 gram U w W 100gram ^29 per bos BQ9 aanbiedingen geldig van woensdag 16 t/m zaterdag 19 april a.s. Goede Vrijdag 18 april tot 18.00 uur geopend. Advertentie I.M. der voorzichtig met wie en wat er op hun bedrijf komt. „Wie er niets te ma ken heeft, komt niet in of in de buurt van de stallen", aldus A.H. Bevelan der uit Sint -Annaland die 24.000 Kijk op de pagina van: Zorgverzekeraar Van Binsbergen heeft besloten om de eierverkoop aan huis, aan particulie ren en verenigingen, stil te leggen. J.H. Hoogerbmgge uit Poortvliet (2000 legkippen) reed donderdagmid dag zijn eierroute, die de maandag er voor niet kon doorgaan ('voor het eerst in 25 jaar') omdat een landelijk vervoersverbod voor pluimvee, ei eren, mest en voer was afgekondigd. De 'standstill' werd vrijdag 4 april van kracht en duurde zes dagen. Zo wel Hoogerbmgge als Van Binsber gen hadden daardoor problemen met de voerleverantie. Hoogerbmgge: „Die vrijdag werd de levering terug gehaald, maar met toestemming van het ministerie kwam ze maandag als nog." Bij Van Binsbergen stond de wagen met voer al bijna op het be drijf, maar er mocht niet gelost wor den. „Maar we hadden niets fneer. Za terdag hoorden we dat er een uitzondering gold voor bedrijven die in nood zaten, dus daar zijn we me teen achteraan gegaan. Om tien uur 's avonds kwam het voer alsnog", aldus mevr. Van Binsbergen. Gelukkig wa ren bij hen de eieren juist donderdag tevoren afgevoerd naar het pakstation. Bij Hoogerbmgge zit de kippenstal slechts halfvol. Hij krijgt zijn leghen nen als ze 17 of 18 weken oud zijn en dan zitten ze veertien maanden in pro ductie. Juist in februari werd er ge wisseld bij het Poortvlietse bedrijf. De helft van de hennen is afgevoerd, maar nieuwe dieren mochten niet meer aangevoerd worden. „Nu de 'standstill' voorbij is, wordt mijn pro bleem dat de vraag naar eieren groter is dan het aanbod. Bovendien valt mijn plan voor Pasen in duigen, want ik had van die jonge hennen kleine ei tjes willen hebben." De Poortvliete- naar meldt dat overal vandaan men sen om eieren komen. „Ze rijden heen en weer. En dat is voor ons gevaarlijk, wantje weet niet waar ze geweest zijn en het vims kan via contact verspreid worden." Hoogerbmgge heeft het mi nisterie van landbouw geattendeerd op een ongewenst gevolg van het niet gelden van een transportverbod uit België: daar gaan Nederlanders nu zelf eieren halen. Mevr. Van Binsber gen op haar beurt, ergert zich eraan dat overal op Tholen mensen hun 'hobbykippen' nog gewoon buiten la ten lopen, ondanks waarschuwingen van de overheid om ze binnen te hou den. Daarmee lopen ze een risico voor zowel hun eigen dieren als voor anderen, omdat ze blootstaan aan contact met vogels en de uitwerpselen ervan. Bevelander heeft daar minder moeite mee, zegt hij. De Sint-Annalander ba gatelliseert de problemen die hij en zijn collega's hier ondervinden. ZIE VERDER PAGINA 5 „We maken ons grote zorgen omdat we nu buiten de boot dreigen te val len", zegt voorzitter Ad Verhees. „Graag hadden we meegelift met de andere verenigingen die in de nieu we Vossenkuil komen. We zijn bang dat de gemeente de bal naar ons te rugspeelt omdat we in de Veerstraat met zaal Odéon een eigen gebouw hebben. De andere muziekverenigin gen op Tholen hebben geen eigen accommodaties en daar is de ge meente wel mee bezig. Wij dreigen met een kluitje in het riet gestuurd te worden. De aandacht voor OVM is zwaar onder de maat", klaagt Ver hees. B. en w. hebben, gelet op het inten sieve gebruik van de repetitieruimte door OVM, besloten dat een nieuw oefenlokaal voor de muziek niet te combineren valt met de andere ver enigingen. „We beschikken maar over een bepaald aantal vierkante meters en de bouwplaats is gewoon te klein", zegt hoofd welzijn Pierre van den Kieboom. Hij heeft een in ventarisatie gemaakt van de behoef ten van de huidige dorpshuisgebrui kers en OVM, en daaruit trok het college de conclusie dat er voor de muziekvereniging een aparte oplos sing moet komen. „OVM zou de grote zaal behoorlijk intensief ge bruiken. Daarnaast zit je met ge luidsisolering en ook de hoogte is belangrijk voor de majorettes." Al die factoren maken het volgens Van den Kieboom onmogelijk dat OVM in het nieuwe dorpshuis komt. Dat lijkt aan de lac kant, want de gemeente heeft al in 2001 adviesbu reau Flikweert in de arm genomen om het gebruik en de mogelijkheden van de verschillende dorpshuizen in beeld te brengen. „We zijn al vijf jaar over een andere accommodatie bezig", zegt OVM-voorzitter Ver hees. „Eerst met wethouder Van Kempen en sinds vorig jaar met me vr. Velthuis. We hebben zelfs een te kening laten maken om samen met peuterspeelzaal de Pluus en Jong Vosmaer wat te doen. Er zijn nu echt geen nieuwe feiten bijgekomen. Qua ruimte is zaal Odéon te klein. Daar om zitten de majorettes al in de gymzaal. Zaal Odéon aanpassen aan de nieuwe milieuregels (geluidsni veau) zou heel veel kosten en dan nog is ons gebouw te klein. De grond is voor driekwart erfpacht, maar het gebouw is van ons." OVM leidt niet onder de krappe ac commodatie, want het ledental heeft met 123 een record bereikt. „De mu ziek zit in de lift. We hebben een topniveau bereikt. Dat bleek onlangs nog op de jaaruitvoering. De Vos senkuil zat bomvol", aldus Verhees. Hij hoopt binnen een maand uitsluit sel van de gemeente te krijgen, wel ke andere oplossing er voor de muziek komt. „We moeten aan nieuwbouw bij de gymzaal denken. Het niet doorgaan van onze accom modatie in de Vossenkuil maakt het totaal zeker duurder", denkt de OVM-voorzitter. Van den Kieboom is zover nog niet. „Nu de behoeften van de verschil lende gebruikers inzichtelijk zijn ge maakt, gaat de architect van Castria Wonen een ander schetsplan maken voor het dorpshuis. Hopelijk is dat eind deze zomer klaar. De vertraging blijft daardoor beperkt tot drie maanden." Het college moet haast maken met het invoeren van de blauwe zone en het niet nog eens laten bestuderen door een adviesbureau, zo stelde J. van den Donker (D66). „Als het college beter naar de raad en de bewoners had ge luisterd, was dat dure bureau helemaal niet nodig geweest. Nu wordt het weer ingeschakeld voor een onder zoek naar het invoeren van een blau we zone. Dat hoeft niet. Het is zonde van het geld van de burgers." Het instellen van zo'n zone is simpel uit te voeren door het plaatsen van borden, zo betoogde hij en kreeg daar voor steun van de meeste andere frac ties. G.J Hoek (WD) vroeg ook aan dacht voor de verkeerssituatie op de Botermarkt waar een verzinkbare paal is geplaatst die door bewoners en win keliers neergelaten kan worden om naar hun woning of winkel te rijden. Maar volgens Hoek wordt door het weghalen van de 'invalidenoprit' bij de deur van de drankenhandel het 'paaltje van Venekamp' omzeild. Er is dan namelijk net ruimte genoeg om het obstakel te passeren. ZIE VERDER PAGINA 3 Accelerando eert vertrekkende dirigent Pierre van Broekhoven Barbara Hommel en Jurgen de Vries nemen de Gouden Leeuw over Foto's van Arie de Viet zijn levensberichten uit vêêkrollen EN VERDER... Donoren Sint-Philipsland niet opgeroepen voor geven van bloed Als de politiek oude boerderijen wil behouden, moet er steun komen Suze van Buuren sluit boek van Jong Vosmaer EEN DAG ZONDER LACH IS EEN VERLOREN DAG Dit nummer bestaat uit 26 pagina's Het contrast is groot: de zon die elk uur aan kracht wint en de donkere wolken die zich boven de hoofden van de spelers op het veld samenpakken. Degradatie dreigde, het was zaterdag een kwestie van twee speelhelften van elk 45 minuten. Het tij bleek niet te keren. Van de tweede klasse terug naar de derde. De stem ming rond het veld is mat. De heren doen na jaren een stapje terug, de dames staan nog maar aan het begin in de vijfde klasse van het zaterdag damesvoetbal. Ze speelden tot nu toe twee wedstrijden, zo pril als het lentezonnetje. Maar ze zijn vanaf januari al actief geworden, vertelt de 21-jarige Corina Oudesluijs die eerst vijf jaar bij sv Smerdiek speelde. „We zijn met een klein clubje begonnen. Van de winter. Er zijn nogal wat mei den bij die in de zorg werken. We wilden in beweging zijn, maar gezellig bezig zijn. Zo is er een nieuw elftal opgericht." Er zijn nu zo'n 16 speelsters, vijf ervan hebben al ervaring opgedaan in het door mannen gedomineerde voetbal. „Maar de rest is jong en onervaren. De aanvoer der is nog niet eens bekend." Dinsdagavond speelden ze in Willemstad tegen Kogelvangers. Ze verloren met 2-1, maar de stemming in de bus terug is opperbest. De weg naar de top en het succes is lang, de roem vaak van korte duur, maar de gezelligheid is binnen. V.l.n.r. Ingrid Geilings, Mariëtte van den Donker, Corina Oudesluijs, Lesly van Ai, Emily Streng en Jeanet van Duivendijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 1