Gelijkspel heren van Sint-Annaland Vlaai voor tafeltenniskampioenen 59., 10% KORTING 49.- Twee gelijke spelen voor dames Smerdiek op allo artikelen Smash huldigt de teams van heren 2 en jongens 4 m De Jonge derde bij darttoernooi COMPUTERBURO BEUKEN KAJUITBED 90/200 Koersballen Sterk debuut Tim Dees in wielerkoersen r Donderdag 17 april 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Pittige strijd Jeugd Emergo dwingt weer gelijkspel af Dat de vreugde soms vermengd is met droefenis, laat de overbekende smartlap ,Als de klok van Arnemuiden' al decennia lang weten. Voor tafeltennisvereniging Smash '76 werd het zaterdag werkelijkheid. Heren 2 en jongens 4 glunderden wegens hun kampioenschap, maar de spe lers van het eerste herenteam keken sip na de laatste speelronde van de NTTB-voorjaarscompetitie. Ze waren er niet in geslaagd om zich veilig te spelen in de hoofd klas. Op 25 april volgt er een beslissingswedstrijd en dat temperde zaterdag in de Wellevaete de vreugde. Ook he ren 4, dat eveneens kans maakte op de titel, redde het niet. Heren 3 daarentegen eindigde als tweede en mag een promotieduel gaan spelen. Teleurstelling Benauwde zege Promotieduel Bruijnzeel talent BURO'S KASTEN SLAAPKAMERS ïïfl 2e paasdag geopend van 1 paaszatirdag EN TWIEDE PAASDAG n WIT BEUKEN GRENEN INCL. SCHUIFBLAD Ons assortiment in kasten is weer uitgebreid. Nu met 10% extra korting. NU Nieuwe tienerkamers tegen al zeer lage prijzen. Nu ook nog 10% extra korting. Schooldammers worden zevende Vooruitgang bij Joost de Wilde Smerdiek 2 geeft titel niet cadeau Thol.Boys 4 wint na rust Winst en verlies Smerdiek 4 Tennis Het landelijke herenteam van Sint-An- naland begon de competitie met een puntendeling (3-3) tegen Zuidland. Ar jan Mosselman beet zondag de spits af en won redelijk eenvoudig in twee sets (2-6, 1-6). Tegelijkertijd won ook Luud van Dijke zijn eerste optreden (3-6,2-6). Daarna was het de beurt aan René Moer land en Curtis Goedegebuure. Beiden speelden een goede partij, maar verlo ren. Moerland met 6-2 en 6-4, terwijl Goedegebuure een driesetter afdwong (7-5, 3-6, 6-2). In de eerste dubbelpartij moesten Mosselman en Moerland even eens de punten aan de tegenstander laten (6-3, 6-3). Vervolgens pakten Van Dijke en Goedegebuure de eerste set simpel (2-6), kregen het in de tweede moeilijk maar wonnen die toch in de tiebreak (6- 7). Maandag komt Kapelle 4 op bezoek in Sint-Annaland. Het naar de eerste klasse landelijk ge promoveerde 35-plus mixedteam van Eegedima verloor de eerste thuiswed strijd met 5-1 van Laantjeskaai uit Per nis. Dit niveau zal voor de Tholenaren een zware dobber worden. Marjet Bakx speelde een goede enkelpartij, maar verloor met 6-1 en 6-2 van een tennisle- rares met een Bl-ranking. Ook Perry Bakx verloor (6-2, 6-3). Dick Noteboom en Nelly Breker wonnen vervolgens de mix in een driesetter (7-5, 2-6, 7-5), maar hierna gingen beide dubbels weer verloren. Eegedima kon dit weekeinde de eerste competitiewedstrijden op het park aan de Zoekweg spelen, nadat de eerste week nog naar Oud-Vossemeer was uitgeweken. Het eerste damesteam van Sint-Anna land kreeg Ovezande op bezoek en ver loor met 3-1Invalster Ellen den Engels man speelde met Corrie Bazen een redelijke partij, maar verloren (1-6, 3-6). In een pittige strijd hielden vervolgens Willy de Rijke en Hanna Moerland de punten in huis (6-3, 6-4). Samen met Marrie Quist kwam Moerland in de vol gende partij 4-1 voor te staan, maar het tweetal leverde de set in (5-7) en ook de tweede ging gemakkelijk naar Ovezan de. Om nog een gelijkspel uit het vuur te slepen (wat zeker verdiend was) hadden Bazen en De Rijke de laatste partij moe ten winnen. Maar dat lukte hen niet. Tegen het sterke Hoek boekte het eerste damesteam van de Ruucstoppelen een 2- 2 gelijkspel. Door een stevige wind schuin over de baan konden Betsie Huijsmans en Elly van Dijke in de eerste partij geen vat krijgen op het spel. Tot 3- 3 ging het gelijk op, maar daarna ging de eerste set met 3-6 verloren. Ook in de tweede set werden teveel fouten ge maakt en met 4-6 was het eerste punt voor de Zeeuws-Vlamingen. Leni Ver wijs en Anja Jansen hadden met nog meer 'dwarrelballen' te maken, maar ze haalden de eerste set binnen (6-4). in de volgende werd een 5-2 voorsprong nog bijna uit handen gegeven, maar uiteinde lijk werd er ook een 6-4 winst geboekt. In de volgende partij hadden Huijsmans en Verwijs weinig verweer in de eerste set (1-6). In de tweede waren de rollen omgedraaid (6-0) en dus was een derde nodig. Hierin werd het spannend toen de Sint-Philipslanders van een 2-5 achters tand terug wisten te komen naar 4-5. De laatste game was echter niet zo best en Hoek won dan ook de partij. Tenslotte hadden Van Dijke en Jansen het, on danks tegenstand in de eerste set, niet echt moeilijk (6-3). In de tweede kwa men ze 0-3 achter, wijzigden de tactiek en wonnen vervolgens vijf games op rij. Het werd toen nog 5-4 voordat de Sint- Philipslanders het duel in hun voordeel konden beslissen. Ruucstoppelen 3 toog naar Terneuzen om het op te nemen tegen Animo 3 en verloor met 3-1. Het enige punt werd gescoord door Joke Bomas en Anja Everaers, die in hun partij twee keer een tie-break afdwongen (in de tweede set na een 2-4 achterstand). In de eerste par tij gingen Lia van Dijke en Bomas gelijk op tot 5-5, waarna de thuisclub nog twee games maakte (5-7). Ook in de tweede scoorde Animo op de juiste momenten en Ruucstoppelen verloor met 2-6. Ver volgens zaten Everaers en Els v.d. Gie- sen niet lekker in hun spel, maakten daardoor onnodige fouten en verloren met 3-6 en 0-6. Het koppel Van Dijke/Van der Giesen won in de slotpar- tij de eerste set (6-4), waarna Animo de tweede pakte (5-7). Bij een 2-4 achter stand was er in die game wel zo'n 20 keer duice en ellenlange ralley's. Animo wist de partij naar zich toe te trekken en won ook de derde set (3-6). Emergo heeft tegen Vios 2 een ge lijkspel afgedwongen: 12-12. In een spannende strijd leek de ploeg uit Willemstad keer op keer de beslissing te forceren, maar steeds kwamen de Thoolse korf ballers langszij. Het tweede team bleef met 9-7 de baas over Oranje Zwart/Hoekse Waard 4. In Willemstad speelde Emergo een onrustige eerste helft. De thuisploeg wist daar goed gebruik van te ma ken en leidde bij de rust met 5-4. Na de hervatting liep Vios verder uit (8- 5), maar toen kwamen de rood zwarten in hun spel en bij 8-8 had den ze de aansluiting te pakken. Dat punt hielden de Tholenaren ook vast. Jaco van Heemskerk nam de helft van de treffers voor zijn reke ning, verder scoorden Marchel de Frel (2x), Marco v.d. Hoek (2x), Ja- co van Dis en Justine Weijenberg. Tegen Oranje Zwart wist Emergo 2 veel kansen te creëren door de bal snel rond te spelen, maar de ploeg had pech in de afronding. Zodoende kon de tegenstander uit Mijnshee- renland bijblijven en stond het met de rust 5-3. In de tweede helft leek Emergo de wedstrijd snel in zijn voordeel te beslissen. Het werd 8-3, maar de bezoekers kwamen tot 8-6 ferug en toen werd het nog span nend. Emergo won met 9-7, ges coord werd er door Ad Farla (3x), Maddy Muis (3x), Leo Overbeeke (2x) en Liesbeth Dam. De B-jeugd had weinig in te bren gen tegen het sterke Keep Fit uit Roosendaal, waarmee het samen aan de leiding ging. De Brabanders leidden bij de rust met 3-0 en benut te ook na de hervatting de kansen goed. Het werd 8-0 en toen redde Elisa Hage de Thoolse eer nog. Ti- telaspiraties kan het team wel in de ijskast zetten. Emergo D speelde rommelig tegen het zwakke Hoogerop, dat pas voor de tweede keer een wedstrijd speel de. Bij de rust stond het nog maar 3- 0, maar dat kwam vooral door veel pech in de afronding. Daarna benut te Emergo de kansen beter en won uiteindelijk zeer ruim met 1-12. Chantal Bentvelsen nam liefst ze ven treffers voor haar rekening, ver der waren er doelpunten van Pascal Farla (2x), Carolien Koopman, de butante Lotte Muis en Anoeska Postma. Emergo D blijft ongeslagen en gaat zaterdagmorgen op bezoek bij PKC/Café Bar in Papendrecht. Hoewel Emergo FM een redelijke wedstrijd speelde tegen DSO, ver loor het met 0-2 van de ploeg uit Klundert. Door enkele foutjes in de verdediging stond die stond al bij de rust op het scorebord. De strafwor- pen waren met 14-17 eveneens voor DSO. De welpenteams wonnen allebei. Emergo W1 klopte Sporting Delta met 2-0, in een open wedstrijd met kansen over en weer. Voor het onge slagen Emergo scoorde Thomas Farla beide treffers. Emergo won ook de strafworpen (13-12). Ondanks een moeizame eerste helft tegen ELKV klopte Emergo W2 de tegenstander uit Etten-Leur met 4-0. Het bleef lang spannend doordat er in de aanval niet goed werd omge gaan met de kansen. Maurice Uijl maakte drie treffers en ook Juliun Zimmerman scoorde. De strafwor pen eindigden in 13-13. Maurits Keur (links vooraanJan Aarnoudse en Erik Bruijnzeel van Smash 4 met achter hen de kampioenen van Smash heren 2: Rafaël Fructuoso, Marco Saarloos, Merijn v.d. Klooster en Peter Bazen. Voorzitter Kees Vroegop benadruk te bij de huldiging echter vooral de positieve ontwikkelingen. Het twee de herenteam speelt voor het derde seizoen in de derde klas en verover de de titel, waardoor de aansluiting met het eerste team een feit wordt. „Jullie schuiven lekker op en dat is gunstig voor de vereniging", zei de Smash-voorzitter. Wanneer heren 1 er 25 april niet in slaagt om zich te handhaven, bedraagt het verschil nog maar één klasse. Jongens 4 was de enige jeugdkam pioen bij Smash. „Jullie doen goed mee met de senioren. Bravo!", zo complimenteerde Kees Vroegop het jeugdteam, waarbij de negenjarige Erik Bruijnzeel zijn eerste titel ver overde. „Succes in de tweede klas, waar ik ook hoop te genieten van jullie spel." De Smash-voorzitter had voor de kampioenen dit keer geen bloemen, maar een verse vlaai van hoofdsponsor Wim Slager. „Dat lijkt me een goede alternatief voor jullie", aldus Kees Vroegop en de kampioenen glunderden. Heren 1 trad zaterdag thuis aan te gen kampioen Vice Versa '51 uit Oudenbosch. Gezien de uitslagen van de mede-degradatiekandidaten moest Smash drie punten halen te gen deze sterke tegenstander om ze ker te zijn van nog een competitie in de hoofdklas. Aangezien Vice Versa vrijwel alle wedstrijden wint met grote uitslagen, stonden de Setallan- ders voor de loodzware taak om dit karwei te klaren. Uit werd het 9-1 voor de Brabanders. Verdediger en routinier Johan Snoep werd voor de derde keer deze competitie van stal gehaald om samen met Christian van 't Hof en Ad Verhage deze klus te gaan klaren. De jongste Smasher, Anné van Dijke, bleef dit keer aan de kant. Het leek Smash te lukken, want na een 1-0 achterstand won Van 't Hof van Jeroen de Heide, de sterkste speler van het team uit Ou denbosch. Snoep zette zijri club zelfs op een 2-1 voorsprong. Het derde benodigde punt kwam er ech ter niet. Vice Versa was gewoon een maatje te groot en de ploeg deed zijn sportieve plicht en won met 2- 8. Een domper voor de Smashers, die teleurgesteld naar huis gingen. De 34 punten leveren een gedeelde voorlaatste plaats op met Arnemui den 2, dat echter onderling in het voordeel is. Smash moet 25 april op neutraal terrein in Steenbergen een degradatieduel spelen tegen de nummer voorlaatst uit de andere hoofdklas: ODT 1 uit Roosendaal. Hotak 2 uit Hoogerheide is al gede gradeerd. „Waar we bang voor wa ren, is uitgekomen'zegt Christian van 't Hof. „Met minimaal verschil zijn we genoodzaakt om een degra datieduel te spelen. We hebben nog een kans, maar die moeten we dan ook pakken!" Smash speelt voor het eerst in de hoofdklas en dat is een zware kluif gebleken voor de Sint-Annalandse tafeltennisvereni ging. Heren 2 werd vrijdagavond kam pioen in Middelburg. Tijdens de vierde speelronde kwamen de reser ves aan kop in de derde klas. Men leek vrij gemakkelijk de titel te ver overen, maar de tweede helft van de competitie kon men vrijwel niet meer winnen. Tegen het inmiddels gedegradeerde 't Zand 6 had men vrijdagavond nog de grootste pro blemen. Het werd een benauwde 4- 6 overwinning en omdat mede-titel kandidaat ODT 4 uit Roosendaal niet profiteerde, ging de titel naar Smash. Beide ploegen hadden 64 punten, maar het onderlinge resul taat van de Sint-Annalanders was beter. Door het oog van de naald dus blijdschap alom bij Smash 2. Peter Bazen stond blijkbaar teveel onder druk, want hij kwam niet tot scoren. Debutant Merijn v. d. Klooster bleef ongeslagen en be wees daarmee van grote waarde te zijn. Bazen en Van de Klooster wonnen ook het dubbelspel. Rafaël Fructuoso speelde goed en nam twee punten voor zijn rekening. Marco Saarloos, die voorheen in het eerste team meedeed, kon wegens een rugblessure deze competitie niet veel meedoen. Voor Smash 4 liep het minder goed af. Chris Hage, Anné Sturris en Leen Guiljam verloren vrijdag avond de topper tegen Tanaka 12 in Etten Leur. Beide teams waren met TCS 4 uit Steenbergen nog in de race voor de titel in de zevende klas. Ondanks de zege van Tanaka ging de titel naar TCS, dat met 10-0 won en een puntje voorbleef op Tanaka. Hage speelde zeer goed en pakt twee overwinningen, Guiljam won één keer. Ook het dubbelspel was voor Smash, maar ondanks dat werd het uiteindelijk een teleurstelling. De volgende competitie zal men op nieuw een gooi naar de promotie moeten doen. Heren 3 stond in de vierde klas vrij wel de gehele competitie onderaan. De laatste wedstrijden werden er echter grote overwinningen be haald, waardoor de Sint-Annalan- ders stegen naar de tweede plaats. Zaterdag werd tegen Hotak 7 uit Hoogerheide opnieuw ruim gewon nen: 1-9. De tweede plaats werd daarmee een feit voor Kees van Poortvliet, David van Driel, Marnix en Mathijs v.d. Graaf, Martin v.d. Klooster en Matthijs Bruijnzeel. Deze klassering geeft 25 april in Middelburg recht op een promotie duel. Slagvast 2 uit Kamperland is de kampioen van deze klas. Het vierde jongensteam had de titel al binnen en won zaterdag in de vierde klas aspiranten de laatste competitiewedstrijd met 3-7 van Hotak 5. Maurits Keur bleef onge slagen, Erik Bruijnzeel deed voor het eerst mee aan de competitie en bewees een talentvol speler te zijn. Hij beheerst veel slagen en heeft een service waar menige jeugdspe ler jaloers op zou kunnen zijn. Ook Jan Aarnoudse droeg bij aan het kampioenschap. Jongens 1 en meisjes 1 spelen alle bei op landelijk niveau een goede competitie en eindigden op de twee de plaats. Jongens 1 besloot met een 9-1 zege tegen Hotak 1, waarbij Harm Westdorp en Remco Vroegop ongeslagen bleven. Meisjes 1 won uit met 4-6 van Bergeijk. In dit duel speelde Esther Bruijnzeel 100%! Jongens 2 en jongens 5 werden laat ste in hun klasse; het derde jeugd team van Smash werd voorlaatst. De Sint-Annalandse tafeltennisver eniging kan het nu kalmer aan doen. De training op donderdagavond wordt opgeschort tot na de zomerva kantie. Zaterdagmiddag is het vrij spelen tussen drie en vijf uur in de Wellevaete. Behalve het degratie- en promotieduel staan 17 mei de kam pioenschappen van Midden-Zeeland in Kapelle op het programma. Voor het jeugddarttoernooi dat za terdag in Haestinge werd gehouden was de Thoolse deelname met vijf darters beperkt. Voorheen werd er op vier dartbanen gespeeld, maar gezien de opkomst van 32 darters bleek dit te weinig, zodat er nu voor extra dartbanen was gezorgd. Mo menteel zijn er vier vaste dartbanen, maar de organisatie wil dit met twee banen gaan uitbreiden. De jeugdige darters presteerden zaterdag op hoog niveau. Drie maal werd er in één worp 180 punten gegooid. Ook Kees v.d. Klooster uit Tholen wist de maximale score te gooien. In de ver liezersronde ging de overwinning naar Jan de Viet uit Sint-Maartens dijk. Hij won in de finale van Kees v.d. Klooster. Niek de Winter uit Oud-Vossemeer werd derde in de verliezersronde. In de winnaarsron de presteerde Patrick de Jonge uit Sint-Maartensdijk sterk. Achter de finalisten Jacky Lammers uit Bergen op Zoom en Patrick Roelof uit Goes eindigde De Jonge op de derde plaats. Het volgende darttoernooi voor de jeugd wordt zaterdag 10 mei georganiseerd. Opgave is mogelijk bij Saskia Jansen, tel. 663484. Lustrum motorclub. Motor Toer club Tholen bestaat tien jaar. Dat tweede lustrum wordt gevierd met een jubileumrit door Zeeland op zaterdag 17 mei. Behalve leden zijn ook oud-leden welkom. Om 9 uur staan bij De Jonge motoren in de Wattstraat broodjes en koffie gereed, een half uur later is het vertrek. Bij terugkeer, rond half vier, wordt er afgesloten met een drankje en een hapje. Deelname aan de jubileumrit is gratis. Oude Stationsweg 28 4611 BZ Bergen op Zoom Tel.: 0164-25 91 24 Fax. 0164-254485 (uitgezonderd reklame s) Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: lmevr. A. Poot en mevr. T. Goode 39 p; 2. mevr. C. van Mierlo en mevr. C. Free 32 p; 3. mevr. W. Lutt en J. Nijstad 31 p; 4. mevr. L. Verschoor en W. Bijl 22 p; 5. mevr. L. v.d. Klooster en A. Wielaard 14 p. Meulvliet: 1. T. Goode en W. Schot 39 p; 2. B. Melching en L. Verschoor 33 p; 3. L. van Bale en B. Schot 32 p; 4. R. Bolier 28 p; 5. G. Bolier en D. Linden- berg 26 p; 6. J. Bos en G. Melching 23 p. Tholen stad: 1mevr. F. Schellinger en N. Moerkerken 43 p; 2. mevr. R. Bur rows en D. Schellinger 32 p; 3. mevr. A. Scherpenisse en J. Geuze 22 p; 4. L. Soomers en W. Scherpenisse 17 p; 5. mevr. C. Praat en mevr. Y. Verkamman 10 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mier lo 32 p; 2. mevr. D. van Dijke 29 p; 3. mevr. C. Lindhout en mevr. L. van Poortvliet 18 p; 5. mevr. M. v.d. Zande en W. Lindhout 15 p; 7. mevr. N. Min- heere 14 p; 8. mevr. T. Ravensteijn en mevr. A. Bosters 9 p. Wielrennen In Steenbergen behaalde Tim Dees uit Tholen zondag een negende prijs in de wielerronde voor nieuwelingen 15 en 16 jarigen) over 50 kilometer. Samen met ruim tachtig andere nieuwelingen stond de Thoolse cou reur aan de start. Al in de eerste ron de kozen de renners voor de aanval. Er ontstond een kopgroep van 16 renners, waaronder ook Tirtt Dees. Deze kopgroep dunde uit naar 11 coureurs, waarbij Tim Dees zich wist te handhaven in de eerste groep. In de finale viel de kopgroep uit elkaar. Zes renners wisten te ont snappen, waarbij Dees niet de aan sluiting kon maken. Met een groep van vijf renners streed hij om een plaats bij de eerste tien. In de eind sprint kwam hij als derde van zijn groep over de finish, zodat hij de ne gende prijs veroverde. Een week eerder nam de Thoolse wielrenner deel aan de klassieker de Omloop van Noord-west Overijssel over 78 kilometer, waarvoor 135 deelnemers zich hadden gemeld. Door een stevi ge wind viel het grote deelnemers veld al snel in groepen uitéén. Er ontstond een eerste groep van 40 coureurs, waarbij Tim Dees de aan sluiting wist te maken. Na ongeveer 45 kilometer reed er een groep van zes renners weg, die ging strijden om de overwinning. In de finale dunde de groep achtervolgers sterk uit. Tim Dees verloor eerst terrein, maar wist uiteindelijk toch de aansluiting te maken bij de groep achtervolgers op de kopgroep. Uiteindelijk wist Tim Dees zich als zestiende te klasseren en daarmee was hij de derde eerste jaars nieuweling in de uitslag van de ze sterk bezette klassieker. Zijn ploeg ZRTC Theo Middelkamp ein digde als derde in het ploegenklasse- ment. Tim Dees presteert als debu tant opmerkelijk goed bij de nieuwelingen. In het begin van het seizoen behaalde hij in het Belgische Beveren al een zesde plaats. In Tem- se werd hij dertiende en het Belgi sche plaatsje Klein Sinaai kwam Dees als elfde over de meet. Bij de junioren' heeft Lauran de Win ter uit Oud-Vossemeer eveneens al diverse goede uitslagen gereden. In het begin van het wielerseizoen be haalde hij in Woensdrecht een veer tiende plaats en in Klein Sinaai kwam hij als elfde over de finish. Af gelopen weekeinde reed de Oud- Vössemeerse coureur zich opnieuw in de prijzen. In Lexmond werd hij twaalfde en in het Belgische Hinge- ne-Bomem klasseerde hij zich als zeventiende. Bij de elite-beloften be haalde Marco van Haaften uit Stave- nisse onlangs in Oud-Gastel een veertiende prijs. De schooldamteams van De Rie- burch uit Sint-Maartensdijk en de De Casembrootschool uit Sint-An naland zijn gestrand in de halve fi nale van het Nederlands kampioen schap. Beide eindigden zaterdag als zevende, nadat ze eerder in de Zeeuwse titelstrijd respectievelijk tweede en vierde waren geworden. In Oud-Alblas was het een zware strijd voor Rick Polderman, Gertjan Vermuë, Stephan Lindhout en Mi reille Dorst van De Rieburch. Veel tegenstanders bleken actief bij een damclub en dat verschil was te mer ken. Het team uit Sint-Maartensdijk wist weinig wedstrijden te winnen en eindigde op de laatste plaats (één school had afgezegd). In de poule van de De Casembroot school waren de verschillen kleiner. De nummers 3 en 4 hadden zeven punten, de nummers 5 en 6 zes pun ten. Lennart Westdorp, Nick en Je roen den Engelsman en Leander van Schetsen hadden vijf punten. Ze moesten helemaal naar Heerhugo- waard reizen voor hun wedstrijd. Damesvoetbal Turnen Bij de tweede plaatsingswedstrijd voor het Nederlands kampioenschap heren turnen is Joost de Wilde uit Sint-Maar tensdijk vierde geworden. Zijn totaal score in Koudekerke was 44,7 punten, achttiende punt meer dan onlangs in Den Burg. Daar werd De Wilde zesde, er zit dus vooruitgang in. Met name op rin gen (7,9) en vloer (7,9) scoorde hij be duidend hoger dan in de eerste wed strijd. Maar bij voltige (7,0) ging het twee keer mis en dat betekende ten op zichte van zijn uitgangswaarde twee punten aftrek. De score op de overige onderdelen: sprong 7,5, brug 8,1 en rek stok 6,3. Op 27 april is in Zwijndrecht de derde en laatste plaatsingswedstrijd. Reserve derde klasse In een harde wedstrijd met veel irritaties heeft SSV 2 de titel veroverd door een 2- 1 overwinning tegen Smerdiek 2. Al in de eerste minuut opende de thuisclub de score, waarna de blauw-zwarten zich herpakten. Maar zij kwamen halverwege de eerste helft met tien man te staan na dat Alexander Stoutjesdijk zijn tweede gele kaart had gekregen. De koploper uit Goes was duidelijk beter. Smerdiek werd achteruit gedrongen, maar de ver dediging zat er fel op en gaf niet veel meer weg dan enkele afstandsschoten. Af en toe kwamen de Tholenaren er met een counter dreigend uit, maar doelpun ten bleven uit. Ook na de rust stond Smerdiek onder druk, gaf weinig kansen weg en loerde op de counter. Na zeven tien minuten onderschepte invaller Jelle Rinses de bal, zette Pierre Withagen al leen voor de keeper en deze tekende via binnenkant paal voor de gelijkmaker. SSV wilde het kampioenschap zeker stellen en voerde de druk nog op, maar Smerdiek bleef met counters gevaarlijk. Na ruim een half uur spelen wist de thuisclub de 2-1 op het scorebord te zet ten en daar bleef het bij. SSV was kam pioen, maar Smerdiek had het hen met tien man behoorlijk moeilijk gemaakt. Reserve vierde klasse De vierde keus van Tholense Boys wist tegen DOV 3 een 0-2 achterstand om te buigen naar een 3-2 overwinning. De vrij jonge Roosendaalse ploeg, altijd een lastige tegenstander, overheerste op het middenveld en scoorde twee keer. Bij Tholen maakte Malik Boudou zijn co meback, speelde gedreven en was vaak een aanspeelpunt. Na de thee wisselden bij DVO de keeper en een veldspeler van positie en dat kwam de geel-zwarten goed uit. Ze kregen ruimte en kwamen beter in de wedstrijd. De Thoolse nestor Rinus Minheere maakte indruk, na een van zijn schoten rolde de bal richting het doel en kreeg nog een extra zetje van Christian Taalman (2-1). Even later werd een doorgebroken Marco v.d. Wie len tussen twee tegenstanders in neerge legd. Vanaf de zestien-meterlijn krulde hij vervolgens de vrije trap langs de muur en gaf de keeper het nakijken. Alex Koppenhol viel niet onverdienste lijk in. Hij leverde een paar goede voor zetten af en had zelfs nog een scorings kans. Later schoot Rinus Minheere met zijn 'zwakke' rechterbeen een vrije trap in de kruising. Drie punten voor Tholen, wat het team niet meer had verwacht. De druk lijkt eraf bij Smerdiek dames, nu het kampioenschap binnen is. Het team heeft de eerste verliespunten te pakken, door gelijk te spe len tegen zowel WIK '57 (2-2) als Rijsoord 2 (1-1). Tegen de ploeg uit Kerkwerve liet de dekking veel te wensen over. Vooral over de linkerflank kon WIK vrij opereren en bij een vrije trap op de rand van het zestien-me- tergebied had keepster Conny Gul den het nakijken. De fouten stapel den zich op bij de thuisclub waarvan sommige speelsters slecht en zonder inzet voetbalden. Uit de paar schaarse aanvallen wist Smer diek het net niet te vinden, totdat Anne Hage zich vrij speelde en de bal meegaf aan Diana Hendrikse. Zij rondde goed af (1-1). Op slag van rust kwam WIK opnieuw op voorsprong. De bezoekers kregen een vrije trap, waaruit de bal tegen de lat werd geschoten. De arbiter, die er meters vandaan stond, oor deelde dat de bal de doellijn had gepasseerd en kende een treffer toe. In de tweede helft zette Smerdiek de bezoekers vast. De ploeg kwam opnieuw langszij en wederom stond Anne Hage aan de basis. Zij vero verde de bal en legde die breed op Ramona van Tiggele die fraai in schoot. Dat de gevaarlijke linksbui; ten van WIK geen kansen kreeg, was te danken aan Silvia Nell. De hardwerkende Josca Jansen speelde het duel uit ondanks dat ze gebles seerd raakte. Smerdiek drukte WIK terug, maar verwerkte de kansen niet best. Annique ten Voorden pro beerde het tevergeefs van afstand. Vlak voor tijd stond Anne Hage al leen voor de keeper, maar tot ieders verbazing schoot ze van een paar meter afstand de bal naast het doel, waardoor de stand gelijk bleef. Eerder in de week speelde Smer diek tegen Rijsoord 2 stukken beter, maar ook toen leverde dat slechts een punt op. De tegenstander profi teerde van het feit dat het eerste elf tal niet moest spelen en stelde zes dames uit dat team op tegen de kampioen. In een gelijkwaardige wedstrijd kreeg Anne Hage na een kwartier de kans om te scoren, maar de keepster stompte de bal weg. Het leer viel voor de voeten van de verraste Ramona van Tigge le die hem volledig verkeerd raakte. Aan de andere kant raakte de spits keihard de lat. Een schot van Diana Hendrikse belandde in het zijnet, terwijl een vrije trap van Annique ten Voorden door iedereen werd ge mist en zo voorlangs het doel ging. De rust werd met 0-0 bereikt en de tweede helft was het opnieuw een gelijkopgaande strijd. De Thoolse verdedigers gaven tegen de zeer snelle aanvallers van de thuisclub weinig weg. Een actie van Mirjam Stolk leverde een voorzet op waar uit Anne Hage de score opende. Vijf minuten later trok Rijsoord de stand gelijk uit een strafschop we gens een handsbal van Ten Voor den. Smerdiek 4 heeft de vierde keus van Noad met 4-2 geklopt, maar verloor eerder in de week met 1-3 van WHS 3. Tegen Noad gaf de Smerdiek-defensie niets weg, maar niettemin namen de Sint-Philipslanders de leiding uit een afstandsschot dat over keeper John van Houdt heen ging. Tevoren stond het vi zier van Bram v.d. Male en Marcel Baan niet scherp. Vijf minuten na de openingstreffer verscheen de gelijkma ker op het scorebord. Mark Dawson stoorde zodanig dat de Noad-doelman de bal tegen hem aan schoot, waarna de meegelopen Baan het afmaakte. Vlak daarna verraste Van der Male de bezoekers met een schot: 2-1. Nog voor de rust schoot de vrijstaande Jan van Haaften beheerst de 3-1 binnen na een aanval van Dawson en Baan. In de tweede helft speelde Smerdiek slordig en leed daardoor veel balverlies. Dat leverde Noad kansjes op, maar die wer den niet benut. Ook de blauw-zwarten kwamen niet veel verder. Toen een Sint-Philipslander vrij mocht opko men, schoot deze beheerst de aanslui tingstreffer binnen. Maar kort daarna stelde Dawson uit een aanval met Baan de zege veilig. Tegen WHS, de nummer twee van de ranglijst, was Smerdiek scherp in de duels. Tegenover het betere voetbal van de Sint-Annalanders stelden de blauw zwarten werklust. WHS kreeg de betere kansen en nam de leiding. Vlak daarop kwam Jurgen o.d. Brouw net tekort om de gelijkmaker te scoren. Op slag van rust liep WHS naar 0-2 uit. Smerdiek kon na de hervatting weinig extra's brengen. De groen-witten troffen een derde keer doel en uiteindelijk redde Jan van Haaften voor Smerdiek de eer uit een voorzet van Bram v.d. Male.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 19