Zelfs Moerstraten is te sterk voor Vosmeer FUsS- Tholense Boys degradeert na vier jaar in de tweede klasse Nieuw tenue reserves Smerdiek SPS in de lift na zege op Brouwershaven WHS is goede spoor kwijt Uithuilen en opnieuw beginnen Donderdag 17 april 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 s - Noad tactisch op orde Wanprestatie Smerdiek, nipt verlies Stavenisse Gevoelige nederlaag Smerdiek Stavenisse voorin onmachtig Belangrijke zege Noad 2 Voetbal programma Donderdag 17 april uur Thol.B.2-Arendskerke 2(Vink) 17.45 Zaterdag 19 april uur Stavenisse-SKNWK(Lindhout) 14.30 Thol.Boys-Yerseke(vr.) 15.00 Smerdiek-SPS(vr.) 14.30 Zaamslag 3-Smerdiek 2(Wilbrink) 12.30 Stavenisse 2-Vrederust 2(Simson) 14.30 Noad 3-Smerdiek 3(dBruine) 13.30 Maandag 21 april uur Vosmeer-Welberg(vdBemt) 14.30 Welberg 2-Vosmeer 2 13.00 Vosmeer 3-Devo 3 10.00 Trefzeker Topscorer Tweede kl.: Thol.Boys-Kapelle 1-3 (Thol.Boys gedegradeerd), 's-Heer Arendskerke-Noad 0-1 Derde kl.: Klundert-WHS 4-1. Vierde kl.: SPS-Brouwershaven 3-2, Chrislandia-Smerdiek 6-1, Krabbendij- ke-Stavenisse 1-0. Vijfde kl.: Moerstraten-Vosmeer 2-1. Dames: Rijsoord 2-Smerdiek 1-1, Smer- diek-WIK 2-2. Tweede kl. res.: WC 2-Thol.Boys 2 2- 0 (Thol.Boys gedegradeerd), WHS 2- Kloetinge 3 3-4, Noad 2-Klundert 2 4-0. Derde kl. res.:SSV 2-Smerdiek 2 2-1 (SSV kampioen). Vierde kl. res.:Hoedekenskerke 2- Thol.B.3 1-3, Thol.Boys 4-DVO 3 3-2, Smerdiek 3-Chrislandia 2 1-4, Noad 3- Klundert 4 3-0. Vijfde kl. res.:Smerdiek 4-Noad 4 4-2, WC 5-Thol.Boys 5 5-3, Smerdiek 4- WHS 3 1-3, WHS 3-Krabbendijke 4 6-0. Zesde kl. res.:Vosmeer 2-Vivoo 2 5-1, Oudenbosch 1-Vosmeer 3 5-1. Veteranen:Dinteloord 5-WHS 4 2-4, 's- Heer-Arendskerke 4-WHS 4 3-0. Jeugd: Aardenburg-Noad A 3-5, Noad B-Klundert 0-1, Noad C-Oudenbosch 3- Patrick Ketting(WHS) 15 Erik van Haaften(Smerdiek) 12 Iwan Geense(Noad) 10 Niels Hage(Smerdiek) Jacco Vaders(Vosmeer) Geen van de koplopers in het topscorer klassement wist zaterdag te doelpunten, zodat er weinig verandert. Zondag kopte Jacco Vaders bij Vosmeer een bal tegen de touwen en schaart zich daarmee in de topvijf. Acht treffers vielen er het afgelo pen weekeinde te noteren bij de Thoolse standaardteams. Johan Reijngoudt en Matthijs Bruijnzeel troffen voor de eerste keer dit seizoen doel voor respectievelijk Noad '67 en WHS. 2, Divo-Noad D 4-2, Noad El -Moerstra ten 2-2, Bergen-Noad F1 4-3, Noad F2- Val Aan 6-1; Kruisland-Vosmeer A 0-2, Vosmeer C-Sprundel 1-0, Noordhoek- Vosmeer meishes 1-4, Steenbergen-Vos meer D 3-4, Divo-Vosmeer E 2-2, Wel berg-Vosmeer E 1-4, Vosmeer F-WHS F2 0-1; Thol.Boys A-SSV 3-3, Thol.Boys A-Kapelle 5-1, Thol.Boys B- Nw.Borgvliet 4-2, Thol.Boys D2-Moc 11-1, Steenbergen-Thol.Boys El 5-1, Thol.Boys E2-VVC 1-9, Steenbergen- Thol.Boys E3 4-1, Thol.Boys meisjes- NVS 7-7, SPS F-Thol.Boys F1 1-7, Rimboe-Thol.Boys F2 2-1, Dinteloord- Thol.Boys F2 1-1, Thol.Boys F3-Le- pelstr.Boys 9-0, Thol.Boys smurfen- Divo 3-1; WHS B-SKNWK 4-0, ASWH-WHS C 0-7, WHS meisjes- Schutters 1-3, Divo-WHS meisjes 3-0, Bergen-WHS Dl 2-5, Meto-WHS E2 4- 3, WHS E3-Welberg 8-4, WHS Fl- Steenbergen 7-0, WHS F3-Halsteren 1- 6; Smerdiek B-NVS 1-4, BSC-Smerdiek meisjes 5-4, SPS D-Smerdiek D 4-1, Smerdiek El-WHS El 4-1, Moc-Smer- diek E2 10-0, Smerdiek E3-Divo 2-5, Meto-Smerdiek F1 0-0, Smerdiek F2- Dosko 0-3. WHS dreigt naast alle prijzen te pakken. Na de onverwachte 3-1 neder laag bij het tegen degradatie strijdende Klundert hebben de groenwit- ten de zaken niet meer in eigen hand. Drechtstreek staat nu op de rang lijst op gelijke hoogte met de Setallanders en ook het behalen van de derde periode lijkt een illusie. Trainer Johan Sulkers was teleurgesteld. „Over die periode moeten we maar niet meer praten. Als je zo speelt als tegen Klundert verdien je het gewoon niet." Derde klasse Sulkers had zijn mannen nochtans gewaarschuwd dat het een zware klus zou worden in de Brabantse vesting stad. Klundert vocht voor zijn laatste kans om de degradatie te ontlopen en nam dat credo bijna letterlijk op. Met veel inzet werd WHS het vuur na aan de schenen gelegd. Al bij de eerste aanval van de middag kropen de be zoekers door het oog van de naald. In de tweede minuut was het op knulli ge wijze wel raak. Corné van Til- beurgh speelde de bal pardoes in de voeten van een aanvaller van Klun dert: 1-0. Sulkers noemde dat mo ment na afloop cruciaal. „Daardoor loop je de hele wedstrijd achter de feiten aan. Klundert kreeg door dat vroege doelpunt nog meer moed en gaf ons geen meter ruimte. Daar moet je je als ploeg tegen wapenen en meegaan in die strijd. Dat deden we niet en dan krijg je het deksel op de neus." Na de ruime thuisnederlaag tegen Sliedrecht (0-4) en het benauwde ge lijkspel tegen WC vorige week lijkt WHS in de beslissende fase van het seizoen het goede spoor kwijt. Sul kers kon voor het duel tegen zijn oude club geen beroep doen op de geschor sten Patrick Ketting, Michel Mossel man en Hans van den Ouden. Met na me het scorend vermogen van Ketting werd gemist. Diens vervanger Hans Leune bleef in de eerste twintig minu ten tot driemaal toe in gebreke bij goede vorzetten van de flank. De bes te kans van de eerste helft was in de 25e minuut echter voor William Vroegop. Na goed voorbereidend werk van Matthijs Bruijnzeel schoot Vroegop van twee meter afstand in de handen van de keeper. Gaandeweg het eerste deel ging WHS volgens Sulkers meer en meer tegen zichzelf voetballen. „Omdat de gelijkmaker uitblijft, gaan de meeste jongens for ceren. Ze verliezen het geduld en zoe ken te snel de aanval, in plaats van het balletje te laten rondgaan en de goede momenten te zoeken." Na een halfuur werd de opdracht voor WHS nog moeilijker. Weer ging het linker verdedigingsblok van de Setal landers in de fout en scoorde Klundert 2-0. In de rust bleef de met een spier blessure tobbende Harm Moerland in de kleedkamer achter, Jack Rijnberg was zijn goede vervanger. Het tij leek nog te kunnen keren toen kort na de pauze de Brabantse keeper zich ver keek op een mislukt schot van Mat thijs Bruijnzeel; 2-1. Na een uur schoot Rijnberg uit de draai net voor bij de verre hoek. Kort daarop was het duidelijk dat WHS aan een zinloze missie bezig was. Jan Quist kreeg een rode kaart na het neerhalen van een doorgebroken speler van de thuisclub. Een onnodige overtreding, vond Sul kers. „Jan ging de snel aan de nood rem hangen. Er waren nog voldoende spelers in de buurt om in te grijpen." Een kwartier voor het einde viel de beslissing. Bij een akkefietje op de achterlijn tussen Leo Vroegop en een speler van Klundert wachtte WHS op een fluitsignaal van scheidsrechter Rotmans, het spel ging echter door en Leon de Witte kon op de doellijn en kel met de hand een treffer voorko men. De kaarten hield Rotmans bij dit voorval vreemd genoeg op zak, de pe nalty betekende 3-1 voor de thuis club. Erik Post kwam nog in het veld voor Comé van Tilbeurgh maar de pap was gestort. WHS lijkt in de res terende duels tegen Duiveland en Gravendeel de volle buit nodig te hebben om nog in aanmerking te ko men voor de nacompetitie. Door de nederlaag in Klundert zijn de kansen van WHS flink gedaald, erkende Sul kers. „Doodzonde. Vooral omdat we deze cruciale wedstrijd in de eerste paar minuten weggeven." Sinds jaar en dag is Moerstraten hekkensluiter in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. De Brabantse ploeg wint hoogst zelden en behaalde tot afgelopen weekeinde slechts twee punten. Zondag kon de vlag in Moerstraten echter weer een keer in een top. Een ongemotiveerd Vos meer verloor met 2-1. Trainer Julian Roman liet na afloop van de teleurstellende partij zijn ge zicht niet zien in de kleedkamer. Roman had even genoeg van het ge brek aan strijdlust bij zijn ploeg. Ook doordeweeks had de Vosmeer- se trainer al een paar keer achter de oren gekrabd. Beide trainingen wer den afgelast vanwege de geringe opkomst van de spelers. Op beide avonden kon Roman slechts vier man verwelkomen. Te weinig om de ballen uit het materiaalhok te halen, oordeelde hij. „Ze roepen een ne derlaag tegen Moerstraten over zichzelf af. Al drie weken is er bijna niet getraind. Het is bedroevend." Tegen het povere Moerstraten had Vosmeer door de bank genomen wel het beste van het spel. Jacco Vaders en John Vroegop kregen goede kan sen om hun ploeg op voorsprong te zetten. Een prachtig afstandschot van centrumverdediger Ed Mastber- gen werd door de Brabantse keeper met een katachtige reflex gekeerd. Aan de overkant onderscheidde ook Michel Nelen zich met enkele goe de reddingen bij gevaarlijke aanval len van de thuisclub. Op slag van rust nam Moerstraten de leiding. De kopbal van een van de Brabantse aanvallers was ook Nelen te mach tig: 1-0. In de 55e minuut kwam Vosmeer op gelijke hoogte. Het was Jacco Vaders die uit een voorzet van Corné Geers met het hoofd voor de 1-1 zorgde. Bij Vosmeer lag het ac cent zondag op het inpassen van jeugdspelers. Niels Havermans en Mike van Gasteren waren gestart in de basis. In de tweede helft kwam Piet van Beusichem de jonge Ha vermans aflossen. In de slotfase kwam ook te weer eens te laat gear riveerde Jasper de Regt nog in het veld. Vosmeer ging voor de volle buit en liet daarom laatste verdedi ger Danny Istha doorschuiven. Moerstraten verdedigde zich met man en macht en Roman hoopte dat Istha met zijn goede schot uit de tweede lijn voor de beslissing zou kunnen zorgen. De tactische aan passing werkte averechts. Bij een van de uitvallen kreeg de thuisclub in de laatste minuten teveel ruimte en werd Nelen voor de tweede keer gepasseerd: 2-1. Een onnodige ne derlaag, vooral ook omdat Vosmeer in de tweede helft diverse kansen liet liggen. Met name Jacco Vaders mocht zich dat aanrekenen. De voorheen zo trefzekere spits zit het hele seizoen al niet goed in zijn vel. Ook de andere spelers demonstreer den een ontstellend gebrek aan scherpte. Niet vreemd, vond Ro man. „Als je doordeweeks geen bal raakt, mag je er niet van uitgaan dat je zondags wel scherp voor de goal bent." w- :v r Lr.:- In de wedstrijd tegen Kapelle op sportpark De Bent miste Tholense Boys scherpte in de afwerking. Na vier seizoenen in de tweede klasse moet Tholense Boys een stap te rug doen. Door de 1-3 nederlaag tegen Kapelle is de degradatie een feit. Noad '67 is komend jaar de enige vlaggendrager van het Thoolse voet bal, tenzij WHS nog wonderen verricht. De Fluplanders wonnen zater dag met 0-1 bij 's-Heer Arendskerke en hebben nog één puntje nodig om helemaal veilig te zijn. Piet van der Vlies, voorzitter van Tho lense Boys, probeerde na de verlies- partij tegen Kapelle niet bij de pakken neer te zitten. „De laatste weken heb ben we laten zien dat we met deze jonge ploeg qua veldspel voor geen enkele tegenstander hoeven onder te doen. We verliezen telkens op erva ring en door een gebrek aan scorend vermogen. Ook vandaag was dat weer het geval. Kapelle schiet vijf keer op de goal en drie keer is het raak. Zelf spelen we leuk, aanvallend voetbal. We creëren ook kansen, maar we hebben voorin geen killers. Vooral zijn we gedegradeerd door een bles- suregolf met een omvang die ik in mijn bijna veertig jaar bij Tholense Boys nooit eerder heb meegemaakt. Het is jammer dat we een stapje terug moeten doen. Toch ben ik er van overtuigd dat er genoeg jeugd aan komt om een nieuw en sterk team op de been te brengen. Perspectief voor de toekomst zie ik zeker. Het zal niet binnen een jaar zijn, maar op termijn komen we zeker terug in de tweede klasse." Door blessures vielen dit seizoen in derdaad meer dan een handvol basis spelers bij Tholense boys weg. Jan Groenewegen, sinds jaar en dag top scorer, was vanaf de tweede speeldag niet of nauwelijks meer inzetbaar. Frans Hagenbeek, zijn beoogde kom paan in de voorhoede, dacht zonder trainingen het niveau aan te kunnen en ging al snel in rook op. Erik van Gorsel, steunpilaar van de defensie, haakte in oktober af met een nog al tijd niet geheelde blessure. Ook Wim Schot sukkelt nog steeds met een on willige knie. Carlo Heijboer, aan het begin van het seizoen door Romeo van Aerde tot aanvoerder benoemd, kreeg te maken met medische proble men en is pas sinds kort op de weg te rug. Na de confrontatie met Noad '67 verdwenen ook doelman Marius Bal (beenbreuk) en Hassan el Jilali (schouder) uit de roulatie. Mindere goden haakten eveneens voor kortere of langere tijd af. Van der Vlies. „Het is voorgekomen dat we van de origi nele uit vijftien man bestaande selec tie er maar vier konden opstellen. Dat kan geen enkele club opvangen. Het gevolg is dat je tweede elftalspelers en teveel jeugd op een geforceerde manier moet inpassen. Dat is ons op gebroken." Toch was er de afgelopen tijd meer aan de hand bij Tholense Boys. De eerste oorzaken van het verval gaan terug naar het vorig seizoen. Onder Henk Hagenaars kwam het door diens voorganger Leendert Geelhoed in gang gezette vetjongingsproces tot stilstand. Zeker toen Tholense Boys kansrijk werd in de tweede periode koos Hagenaars voor routine. De beenbreuk van Johan Schot, langer dan een decennium de regisseur van de ploeg, leidde de neergang in. Niet alleen wordt de inbreng van Schot zelf gemist, ook spelers als Michael de Jong en Wim Schot gingen minder voetballen zonder diens sturende ad viezen. Onverwacht hield Hagenaars het bovendien aan het eind van het seizoen voor gezien. Het bestuur werd op het afsluitende clubkam pioenschap met de mededeling ge confronteerd. Vanwege drukke werk zaamheden leverde Hagenaars zijn contract in, om vervolgens enkele maanden later tussentijds bij zondag- vierdeklassser NSV te tekenen. Van der Vlies wil niet teveel meer over de regelmatig basisspeler, werd niets meer vernomen. De veelbelovende Stephan Maas moest stoppen met voetballen om gezondheidsredenen. Routiniers als Hassan el Jilali en Piet den Boef speelden even vaak wel dan niet en verdwenen met stille trom. Kortstondig werd ook nog geflirt met hersteltrainer en oud-speler Erwin de Nijs. Het door de legendarische voor zitter Jan de Laater altijd als vlaggen schip betitelde eerste elftal miste dit seizoen om de meest uiteenlopende redenen het merendeel van de ge wenste bemanning. Dat is ook de stel lige overtuiging van de huidige preses Van der Vlies. „Als we de spelers ter beschikking hadden gehad die we voor ogen hadden aan het begin van het jaar, dan was er niks aan de hand geweest." Ook tegen Kapelle werd Tholense Boys niet weggespeeld. Ali Oumha- med kreeg in de openingsfase al een goede kans, maar hij schoot naast de voor Tholen verkeerde kant van de paal. Michael de Jong mikte na een goede actie naast. Kapelle liet zich evenmin onbetuigd en raakte onder andere de lat boven Eric van Heusen. Francel Kousemaker kopte in de 20e minuut naast. In de gelijkopgaande partij namen de bezoekers in de 38e minuut de leiding. Een aanvaller kreeg teveel ruimte en schoot fraai de affaire zeggen. „Maar het zal duide lijk zijn dat we als vereniging niet ge lukkig met die boodschap waren. De consequenties waren enorm. Geluk kig slaagden we erin om Romeo van Aerde aan te trekken. Maar voor hem was er onvoldoende tijd om zich te oriënteren in de vereniging en de mo gelijkheden van de selectie." Door zijn ongelukkige moment van binnenkomst, en vanwege de bles sures, moest Van Aerde gaandeweg de competitie nog zoeken naar de spelstijl en de spelers die in het con cept pasten. Ook had Van Aerde te maken met een aantal onwillige spe lers die om duistere redenen er de voorkeur aan gaven om in lagere elf tallen te opereren. Jaben Kortland kon in tweede termijn nog worden overge haald om voor de hoofdmacht te spe len. Potentiële basisspelers als René van den Berge en Roy Streng bleven liever in de luwte. Dat gold ook voor het van een blessure herstelde talent Aijan van Dijke en doelman Eric van Heusen, die pas na het wegvallen van Marius Bal weer in beeld kwam. Van Marnix Kousemaker, vorig jaar nog 0-1 tegen de touwen. Kapelle, volop in de race voor de derde plaats en daarmee voor de nacompetitie, liep na rust met weer een prachtig schot uit naar 0-2. De ingevallen Ronnie de Graaf bracht in de 81e minuut de spanning nog even terug. Op aange ven van Kousemaker schoot hij de 1- 2 binnen. De echte overtuiging ont brak echter om op zoek te gaan naar het gelijkspel. In de 87e minuut viel het doek voor Tholense Boys defini tief. Na een doorkopbal werd het een voudig 1-3. Verder dan een schot door Ronnie de Graaf op de buitenkant van de paal kwam de thuisclub niet meer. Teleurgesteld dropen de spelers af. Van der Vlies probeerde de moed erin te houden. „Het is uithuilen en op nieuw beginnen. Elke vereniging maakt dat soms mee." Behalve het 1 ste degradeerde ook het 2de team. In 's-Heer Arendskerke was de stem ming op dat moment aanmerkelijk beter. Dankzij de 0-1 overwinning is Noad '67 vrijwel verzekerd van pro longatie van het tweedeklasserschap. Jeroen Reijngoudt werd matchwin naar. De Noad-defensie gaf weinig kansen weg' tegen een thuisclub die opvallend genoeg zonder bezieling speelde. Dat laatste verraste Noad- trainer Peter van Poortvliet, vooral ook omdat Arendskerke nog volop meedoet voor de derde periode. „Wij waren veel feller en dat gaf de door slag." Op het harde en hobbelige veld was goed voetbal onmogelijk. Bijna lever de de rampzalige staat van de grasmat de thuisclub een treffer op. Doelman Kees Lozekoot raakte in de openings fase een terugspeelbal van Menno Fontijne door een onverwachte stuit volkomen verkeerd en Noad kroop door het oog van de naald. Tactisch hadden de Fluplanders hun zaakjes op orde. Jeroen Reijngoudt en Stefan Fontijne hielden de gevaarlijke broers Goedegebuure uit de wedstrijd. Keer op keer bleef Arendskerke het over de linkerkant zoeken. Aan de andere kant van de defensie had vleugelver dediger Bram' Filius een makkie. „Ik had wel een tuinstoel mee kunnen ne men." Noad stootte enkele malen gevaarlijk door. De keeper kan Arendskerke wist een halfuur de nul vast te hou den. Toen moest hij ook buigen. Het was Johan Reijngoudt die zijn tegen stander ter hoogte van de middenlijn de bal afpakte en plots een vrij veld voor zich had. Vreemd genoeg werd hem ook door de overige verdedigers geen strobreed in de weg gelegd: 0-1. Noad hield het achterin gesloten en was beducht voor de gevreesde coun ters van de thuisclub. Arendskerke, dat vijf overwinningen op rij boekte, moest het vooral hebben van stil staande situaties. De hoekschoppen en vrije trappen leverden wel de no dige dreiging op, maar geen uitge speelde kansen. Corné de Frel kreeg bij uitvallen enkele goede mogelijk heden op een beslissende tweede treffer. Na de wegens een schorsing voor hem verlengde winterstop heeft De Frel echter niet meer zijn vorm uit het eerste deel van de competitie te ruggevonden. Ook de Bevelandse keeper trad nog enkele malen sterk op. Ronald den Braber kwam nog in de ploeg voor De Frel. Matchwinnaar Johan Reijngoudt werd vervangen door Kees Jan Verstrate. De spanning bleef er zodoende tot het eind in, maar na het laatste fluitsignaal had Noad mooi drie punten in de knip. In de eerstkomende thuiswedstrijd te gen Terneuzense Boys kunnen de Fluplanders zich definitief in veilig heid spelen. Het derde elftal met nieuwe shirts, broek en kousen met sponsor Henk en Mary van de Berg (links). Advertentie LM. Het derde elftal van sportvereni ging Smerdiek heeft zaterdag een nieuw tenue gekregen van café Smerdiek. De blauw-zwart spelen in shirt, broek en kousen van de horeca-ondernemers Henk en Ma ry van de Berg van het café aan de Markt. Namens het bestuur en de sponsorcommissie bedankte Tony van den Hoek voor de geste van Van de Berg en onderstreepte dat met het overhandigen van een bos je bloemen aan de uitbaatster. De contacten tussen de voetbalver eniging Smerdiek en café Smerdiek bestonden al een paar jaar via de twee zoons van mevrouw Van de Berg die toen allebei bij Smerdiek voetballen. Een is inmiddels ge stopt. Maar de band met het café is gebleven en omgezet in een spon sor-contract. Het elftal heeft het niet gemakke lijk in vierde klasse voor de reser veteams. Na zes weken stond het elftal bovenaan de ranglijst maar door het vertrek van een paar makkelijk scorende spelers naar het tweede elftal, gaat het minder goed, zo zegt aanvoerder Peter Franke, voor de wedstrijd tegen Chrislandia. SPS blijft het goed doen in de Zeeuwse vierde klasse. Na de 3-2 over winning op het laaggeklasseerde Brouwershaven mag de ploeg van Gerard van Zalinge zelfs dromen van het behalen van de vierde perio de. In 4B leverde Smerdiek een regelrechte wanprestatie bij Chrislan dia. De 6-1 nederlaag toonde andermaal aan dat de motivatie bij het merendeel van de spelers volledig verdwenen is. Stavenisse pepte zich nog eens een keer op voor het duel bij Krabbendijke. Het goede spel was niet genoeg voor een punt. De thuisclub won met 1-0. voor mij niet. Aan het eind van het Vierde klasse Ondanks het slechte spel waren er zaterdag om half vijf op sportpark d'n Aekerboam aan SPS-zijde lou ter tevreden gezichten. De ploeg uit Poortvliet heeft na de moeizame 3-2 zege op Brou tien punten uit vijf wedstrijden in de derde periode. Met nog duels op de agenda tegen Mevo en Nieuwland lijkt SPS tot het eind mee te kunnen doen voor de belangrijke troostprijs. Trainer Van Zalinge wilde zijn jonge ploeg niet opzadelen met die extra druk. „Natuurlijk had niemand dit in de winterstop verwacht. Ik zie het ech ter toch vooral als een mooie basis voor het volgend seizoen." Ook het vertoonde spel tegen Brou wershaven stemde Van Zalinge voorzichtig. De bezoekers lieten SPS het initiatief, een spelstijl die de Thoolse ploeg niet ligt. Van Za linge kon zaterdag bij de aftrap bo vendien geen beroep doen op de verdedigende middenvelder Dennis Boer die verplichtingen in het leger had. Daardoor zakte de normaliter met een vrije opdracht spelende A.P. van der Belt een positie terug en nam Jaco Jansen diens plek achter de spitsen in. De jonge Hilbert van Akkeren kreeg in de voorste lijn het vertrouwen van de trainer. Van Ak keren deed het niet onverdienstelijk, maar is natuurlijk geen aanspeel punt zoals de geroutineerde Jansen. Het spel van SPS oogde rommelig, vooral ook omdat voorin de bal niet lang kon worden vastgehouden. Toch gaf de zwakke verdediging van de bezoekers de nodige kansen weg. SPS haalde regelmatig de ach terlijn en dwong een flinke hoeveel heid corners af. Een vroege treffer van Johan Scheermeijer werd van wege onduidelijke redenen afge keurd. Daardoor was het wachten tot de dertigste minuut, voordat er gescoord werd. Het was René van Vossen die op aangeven van Jaco Jansen voor de 1-0 zorgde. Lang duurde de Poortvlietse vreugde niet. Corné Rottier werd door zijn directe tegenstander het bos ingestuurd en ook keeper Niels Lisseveld werd gepasseerd: 1-1. Lisseveld had zich nog voor de openingstreffer onder scheiden bij een gevaarlijke uit braak, waarbij een aanvaller van Brouwershaven alleen voor hem op dook. Na de hervatting slaagde SPS er beter in om in de voorste lijn druk te zetten. De inmiddels gearri veerde Dennis Boer nam zijn ver trouwde plaats op het middenveld in en Jansen ging weer voorin spe len. De beproefde opstelling leverde de nodige kansen op. In de 58e mi nuut werd het 2-1, nadat Johan Scheermeijer vanaf de zijkant het hoofd van René van Vossen vond. De bezoekers vochten de treffer aan, omdat SPS zou hebben doorge speeld terwijl er een Schouwse aan valler geblesseerd op de grond lag na een botsing met Erwin Feijtel. Kort na het tweede SPS-doelpunt kwam Brouwershaven onverwacht weer op gelijke hoogte. De arbiter zag hands bij ingrijpen door Corné Rottier en de bal ging op de stip: 2- 2. Het duel werd grimmiger en leek, ondanks de kansen en de veldmeer- derheid voor SPS, op een gelijkspel te gaan eindigen. Peter Noordijke kwam nog in de ploeg voor de zieke Wiljan Lisseveld. In de voorlaatste minuut trok SPS alsnog de zege naar zich toe. Jaco Jansen werd niet aangepakt toen hij van de vleugel naar binnen trok en schoot met zijn zwakke linkervoet de 3-2 binnen. Van Zalinge vond de overwinning verdiend. „We hebben het onszelf nodeloos moeilijk gemaakt door zo veel kansen te missen." Bij Smerdiek stonden de gezichten na afloop van het met 6-1 verloren duel bij Chrislandia op onweer. Trainer Pim Potappel laakte het ge brek aan inzet bij zijn ploeg. Met name in het laatste halfuur liet Smerdiek zich willoos naar de slachtbank voeren. „Het leek ner gens meer op", foeterde Potappel. „Dit frustreert enorm. Ik kan goed tegen mijn verlies, zo lang we er maar alles aan gedaan hebben. Dat was vandaag niet het geval. De meeste jongens kwamen uitgerust van het veld. Het zweet was al op gedroogd. Op deze manier hoeft het seizoen moet deze groep de con frontatie maar eens goed aan gaan. Welke kant willen deze jongens op, dat zou ik graag willen weten. Vol gend seizoen zullen we met een jong team vaker in de problemen komen. Voorwaarde is dan dat de mentaliteit in orde is. Inzet en posi tief zijn tegen elkaar zijn de basis als je kwalitatief tekort komt. Beide zaken heb ik vandaag gemist. Zeker voor de jonge jongens die we nu uitproberen is dit geen leuke bin nenkomer." In de openingsfase zag het er nog lang niet naar uit dat Smerdiek een gevoelige nederlaag zou lijden. Niels Hage kreeg op aangeven van Souliman el Bouzzaui de eerste gro te kans van de middag. In de 9e mi nuut nam de thuisclub de leiding: 1- 0. Na de openingstreffer ging de strijd lange tijd gelijk op. William de Bie miste een uitgelezen kans op de gelijkmaker. Ook een vrije trap van Elmar van der Griek ging rake lings voorlangs. In de 28e minuut misten Niels Hage en Leander Brinkman kort na elkaar. Kort daar op moest Van der Griek geblesseerd naar de kant. Voor hem kwam de jonge Thomas Janssen in de ploeg. Op slag van rust maakte Chrislandia er op de rand van buitenspel 2-0 van. Na de thee ging Smerdiek op zoek naar de aansluitingstreffer. Erik van Haaften claimde tever geefs een strafschop toen hij binnen de beruchte lijnen werd gevloerd. Tijmen van der Kleijn loste Wilco Keur af. In de 61e minuut kwam Smerdiek op gelukkige wijze dich terbij. Een als voorzet bedoelde bal van William de Bie verdween recht streeks achter de Brabantse keeper: 2-1. Twee minuten later sloeg de ploeg uit Heijningen echter voor de derde keer toe. Dat doelpunt brak het verzet van Smerdiek. „Dan kun je de gordijnen dicht doen", drukte Potappel zich kernachtig uit. Met nog eens drie treffers binnen twaalf minuten kwam de eindstand op 6-1. Doelman Rik Zwagemaker was één van de weinige spelers bij Smerdiek die een voldoende haalden. Door de nederlaag is de ploeg van Pim Pot appel afgezakt tot de grauwe mid denmoot. In Krabbendijke speelde Stavenisse een van zijn betere wedstrijden na de winterstop. De inzet was opti maal, waardoor de technische te kortkomingen grotendeels konden worden gecompenseerd. In de eer ste twintig minuten was er zeker sprake van een gelijkopgaande wed strijd. Zonder de geblesseerde Jere my Gierman bleek de Thoolse ploeg echter voorin andermaal onmachtig. In de 25e minuut ging Peter Eerland goed door over de rechterkant maar de naar de voorste linie opgescho ven Bram Smits miste de kans. Uit de tegenaanval raakte Krabbendijke de lat. Het doel van Stavenisse werd zaterdag verdedigd door Gerry Dorst, de voormalige verdediger die na een vervelende blessure tegen woordig keept in het tweede team. Omdat Marco Dorst niet inzetbaar was wegens een voetblessure kwam de reservegoalie in beeld. Gerry Dorst deed het naar behoren en leek lange tijd de nul op het bord te hou den. Op slag van rust was Stavenis se dicht bij de openingstreffer. De keeper van Krabbendijke haalde de inzet van Niels Veltman echter on navolgbaar uit de kruising. In de tweede helft verrichte Gerry Dorst zijn beste redding van de middag bij een vrije trap die langs het muurtje draaide. Tien minuten voor het ein de sloeg het noodlot voor Stavenis se toe. Een ongevaarlijk schot werd onderweg zodanig van richting ver anderd dat Dorst kansloos was: 1-0. De ingevallen Wim Klippel bood het aandringende Stavenisse nog een ideale kans op de verdiende ge lijkmaker. Erik de Rooij hoefde bal alleen maar in te tikken, maar bleef op het beslissende moment in ge breke. Behalve Klippel (ingevallen voor Han de Rooij) maakten ook Matthias Moerland (in plaats van Peter Eerland) en Johan Eerland (voor Niels Veltman) in de tweede helft nog hun opwachting. Komen de zaterdag speelt Stavenisse het in- haalduel tegen SKNWK dat afgelo pen weekeinde aan een 0-0 gelijkspel tegen Wolfaartsdijk ge noeg had om het kampioensschap binnen te halen. Reserve tweede klasse In de strijd tegen de degradatie heeft Noad 2 een belangrijke overwinning behaald. Door de 4-0 tegen Klundert 2 is Noad - dat tiende staat - de Brabanders tot op één punt genaderd en heeft drie punten meer dan Bruse Boys. De Sint-Philipslanders hebben wel een wedstrijd meer gespeeld. Op 26 april gaan ze op bezoek in Bruinis- se. Tegen Klundert miste Noad de routi niers Jaap van Oudenaarde, Bram Filius en Reini Reijngoudt. De ploeg werd aan gevuld met Ike Verwijs, Edwin Heijmans, Roland v.d. Velde en Dennis Kot, van wie de beide laatsten in de basis begonnen. Na tien minuten spelen onderschepte Leo Polderman de bal, gaf een steekpass op Dennis Kot en die maakte alleen voor de doelman geen fout. Door sterk spel op het middenveld, weinig balverlies en niets weggeven in de verdediging voorkwam Noad dat Klundert vat kreeg op de wed strijd. Kot kreeg opnieuw een kans om te scoren, maar schoot voorlangs het doel. Na een half uur spelen zorgde Kot alsnog voor 2-0, uit een pass van Roland v.d. Vel de. Klundert kwam wat terug, maar kan sen leverde het niet op. Voor de tweede helft kwamen Leo Zuidweg en Ike Ver wijs in het veld als vervangers van Kees van Tiggele en Kevin Overbeeke. Meteen na de aftrap kon Zuidweg vanaf links al leen op het doel afgaan en hij scoorde in de lange hoek: 3-0. Met Klundert was het gebeurd en uit een pass van Sander Ver wijs schoot Dennis Kot zijn derde treffer binnen. In plaats van Verwijs kwam Ed win Heijmans nog in het veld. Noad hield de touwtjes in handen, maar zette niet echt meer aan omdat de punten belangrijk wa ren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 17