Accelerando eert vertrekkende dirigent Pierre van Broekhoven Slechts twee hoofdingelanden tegen proef met zoet water Man van het eiland met regionale verdiensten Wekelijkse controle met monsters Schelde-Rijnkanaal Plaatselijk nieuws College zeven uur bijeen Zoet water onmisbaar voor jonge boeren Zomerpeil al eind maart Kunstprijs jongeren EO komt naar Tholen voor vrouwen Prins predikant in Randwijk Donderdag 17 april 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Om de hoek Vakkundig Clublied Muziekmarathon Hartstichting ZOA Sportgehandicapten Provincie betaalt snelheidsbord Van den Dorpel kritisch over kosten Bushokjes zijn doelwit vandalen Biljarten om paasei Rommelmarkt op school Zeven kilo vis Fietstocht op koninginnedag Met woorden van waardering, een aquarel van de fanfare, bloemen, muziek en applaus is dirigent Pierre van Broekhoven van Accelerando vrijdagavond uitgezwaaid. Na bijna negentien jaar moest hij om ge zondheidsredenen stoppen. 'De dirigent van het eiland', zoals wethou der Velthuis hem schetste, raakt niet uit het zicht, want Pierre van Broekhoven blijft in Sint-Annaland wonen. Daar loopt hij echter voor taan met een minder zware last op zijn schouders, maar wel als bijzon der lid van verdienste van de koninklijke fanfare. „We hebben namelijk enorme waar- mij. Het was ook fantastisch, gewel- dering voor je inzet", zei vice-voor zitter Jacco Goedegebuure bij de aankondiging van de eervolle benoe ming. „Bijna 19 jaar geleden kwam je als ventje van 23 bij Accelerando. Je werkte aan taptoes mee, leerlin genavonden, uitwisselingsconcerten, feestavonden, pleinconcerten, dona teursavonden, serenades, koninklijke onderscheidingen en concoursbezoe- ken. Je bent een echte vriend van Ac celerando geworden. Graag willen we je dan ook betrokken laten bij on ze muziekvereniging. Daarom be noemen we je voor 20 jaar tot gerani umverkoper op onze rommelmarkt." Goedegebuure had echter ook een echt cadeau, namelijk een door Kees Warmoeskerken vervaardigd aquarel van Accelerando met daarop ook een portret van Pierre van Broekhoven. Een blijvende herinnering aan bijna negentien intensieve Accelerando-ja- ren. Voor zijn vriend en tevens voor zitter Jack Westdorp, met wie de diri gent het creatieve brein van de fanfare vormde, had Jacco Goedege buure een kistje sigaren. Met vijf toespraken, de aanwezigheid van burgemeester Nuis, de voormali ge wethouder van cultuur Van Kem pen en zijn opvolger wethouder Vel thuis kreeg Pierre van Broekhoven veel belangstelling bij zijn vertrek. Zijn betekenis steeg ook boven Acce lerando uit, maakten de Sprekers dui delijk. „Je was initiatiefnemer van de play-ins, waarbij muzikanten van het gehele eiland op een zaterdag enkele muziekstukken instudeerden en die 's avonds uitvoerden", bracht wethou der Velthuis naar voren. „Je was de dirigent van om de hoek, sociaal en met een grote betrokkenheid. Heel veel energie en tijd heb je in de mu ziek gestoken. Accelerando heb je op een dermate hoog niveau gebracht, dat je daar trots op kunt zijn." De wethouder prees ook de inzet van de dirigent voor de jeugd. „Het is een geweldige stimulans om samen met de jeugd bezig te zijn. Je trok ook veel jongeren aan. Samen genieten, dat is leuk en goed." Het was voor mevr. Velthuis de eerste keer dat ze een jaarconcert van Accelerando be zocht en het was haar goed bevallen. „Ik heb genoten vanavond en gezien de enthousiaste reacties velen met dig, deze mix van muziek, theater en kinderen. Mijn complimenten", al dus wethouder Velthuis, die de ver trekkende dirigent namens het gemeentebestuur een attentie over handigde. Oud-voorzitter C. Schout van de Zeeuwse muziekbond KNFM noem de Pierre van Broekhoven een sym pathiek, gewaardeerd en kundig diri gent. Hij had hem leren kennen bij Apollo in Wissenkerke, Crescendo in Dreischor, bij Accelerando in Sint- Annaland en bij de studieweekends van de Zeeuwse muziekbond. „Je bent daar geroemd om je vakkundig heid en prettige samenwerking. Je was er voor de jeugd en bovendien was je één van de muzikanten. Niet een dirigent die met zijn hoofd in de wolken loopt, maar een man zonder poespas, integer en rechtschapen, die ieder in zijn waarde laat. Je beschei denheid siert je, je hebt een fijn ka rakter en er zijn dan ook wederzijdse vriendschapsbanden ontstaan." Schout herinnerde aan de prachtige avonden die hij in Sint-Annaland had meebeleefd met o.a. Gordel van smaragd en Wat een theater. „Je hebt voor juweeltjes van thema's gezorgd en bent er daardoor steeds in ge slaagd om de liefhebbers fijne avon den te bezorgen. Uiterlijk bleef je rustig, maar aangezien je een grote mate van zelfkritiek hebt, was er al tijd spanning aanwezig. Je laat een bloeiend orkest achter met veel jeug dige muzikanten en ook veel vrien den, maar natuurlijk zul je Accele rando missen. Andersom zal dat ook het geval zijn, maar je kunt terugkij ken op een mooie periode", zei Schout. Ook zijn opvolger, dhr. De Vries uit Heikant (vader van de nieu we eigenaar van de Gouden Leeuw in Sint-Annaland) was vrijdagavond aanwezig. Pierre van Broekhoven werd ook nog toegesproken door twee plaatse lijke verenigingen die met hem sa mengewerkt hadden. Voorzitter Joke de Witte van volksdansvereniging Dodi Dodi had samen met de jonge dirigent meegewerkt aan een taptoe, begin jaren tachtig. „Samen vorm- Dirigent Pierre van Broekhoven wordt uitgezwaaid door leerlingen van Accelerando met de tekst 'bedankt Pierre den we een vrolijke mix en in 1985 traden we weer samen op met Acce lerando. In 1988 werkten we mee aan de Balkanavond, in 1993 traden we samen op tijdens de taptoe in Oud-Vossemeer, in 1995 was er de Barokavond en het hoogtepunt kwam in 2000 met de uitvoering van het Setallands spektakel bij de vie ring van 525 jaar Sint-Annaland. Pierre was altijd enthousiast en hij lijkt immer serieus, maar voor een grapje was hij zeker in. Jammer dat er aan onze lange samenwerking nu een einde komt, maar het ga je goed", zei Joke de Witte, die namens Dodi Dodi een attentie overhandig de. WHS-voorzitter Sander Westdorp herinnerde Pierre van Broekhoven als de man die de voetbalvereniging een eigen clublied gaf. „Voordat WHS het 70-jarig bestaan vierde, zongen we alleen nog 'Citroen, ci troen en WHS wordt kampioen' en als tweede regel 'Banaan, banaan en Tholen gaat eraan.' Dankzij jou Pier re hebben we een mooi clublied ge kregen: Groen en wit zijn onze kleu ren. We zijn er blij mee en ook trots. Samen hebben we ook een cd ge maakt. Je hebt dus niet alleen Acce lerando op de kaart gezet, maar ook WHS. Onze twee verenigingen zijn naar elkaar toegegroeid. In scheids- rechterstenue dirigeerde je Accele rando tijdens het 70-jarig bestaan van WHS. Dank voor je enthousiaste inbreng", zei de WHS-voorzitter, die ook een cadeau had meegebracht. Naast al die toespraken gaf Accele rando nog een serenade o.l.v. gele genheidsdirigent Hans Goedege buure. Leerlingen hielden daarbij een bord met een letter omhoog, waarmee de tekst 'bedankt Pierre' werd samengesteld. Pierre van Broekhoven nam met dit jaarconcert afscheid van Acceleran do. Iets meer dan een jaar geleden kreeg hij problemen met zijn ge zondheid, waardoor hij het kalmer aan moest doen. In september 2002 nam de dirigent de draad bij Accele rando weer op, maar de combinatie met zijn baan bij het centrum voor de kunsten in Bergen op Zoom (waar onder ook de muziekschool valt) kostte toch teveel energie. In januari kondigde Pierre van Broekhoven zijn definitieve vertrek aan bij het laatste muziekgezelschap dat hij nog onder zijn hoede had. Accelerando heeft inmiddels al di verse kandidaten om de vacature te vervullen. Na een aantal proefcón- certen zal het bestuur in samen spraak met de leden een opvolger be noemen. Het jaarconcert had vrijdagavond als thema 'Werk in uitvoering fase 1.'. De bezoekers werden daar al voor de ingang van de Wellevaete bij be paald, want met auto's en gelegen heidsmedewerkers van aannemings bedrijf Moerland was het een drukte van belang. En in de tot concertzaal omgebouwde sporthal werd met stei gers en borden voortgeborduurd op dat thema. Accelerando is bezig om samen met de tafeltennisvereniging Smash een nieuw clublokaal te bou wen ter vervanging van de Sakofa- hal. Daarvoor is veel geld nodig. Voorzitter Jack Westdorp gaf het startsein voor een club van 50, 'su perdonateurs' die 50 euro per jaar gaan betalen, naast de 300 donateurs die 7,50 euro bijdragen. Presentator en Tweede Kamerlid Luuk Blom trok ondanks de kater over het mis lukken van de besprekingen tussen CDA en PvdA over de vorming van een nieuw kabinet, zijn portemonnee en meldde zich als eerste superdona teur aan. Op 3/4 oktober volgt er een muziekmarathon waarbij prominente Nederlanders als dirigent zullen fun geren. Ook dat evenement moet veel geld in het laadje brengen voor de nieuwbouw. Bouwvakkers speelden vrijdagavond een grote rol tijdens het programma, want met verschillende voordrachten zorgden ze voor de nodige hilariteit. Ook hun vrouwen deden mee en sa men gaven ze een modeshow weg, in navolging van de tv-reclame van een bouwmarkt. Ook de al of niet ont heemde leerlingen van Accelerando kwamen verschillende keren op het podium, waarbij o.a. met tekeningen suggesties werden gedaan voor de nieuwbouw. De kleinsten verzorgden nog een kabouterdans. En tussen door traden de fanfare o.l.v. Pierre van Broekhoven en de slagwerk groep o.l.v. Thieu Rievers op, met en zonder gele bouwhelm of oranje wegwerkersuitrusting, passend bij het thema en de nieuwe hoofdspon sor van het jaarconcert, aannemings bedrijf Moerland. Bij de fanfare tra den Dorthy van der Male en Jacco Goedegebuure op de schuiftrombone als solisten op. Met populaire num mers als de Ketchup song en Best songs ever werd de volle zaal ver maakt, naast stukken als Rainbow Warrior en First Suite deel 1, waar mee de 42-jarige Pierre van Broek hoven bijna 19 jaar geleden zijn car rière als dirigent bij Accelerando begon. Vrijdagavond werd dat hoofdstuk afgesloten. De Sint-Anna- landse fanfare maakt zich op voor een nieuw muzikaal begin. „Een an dere dirigent met fris ideeën kan best verfrissend werken", zei Pierre van Broekhoven eerder bij de aankondi ging van zijn vertrek. De leden van Accelerando hebben binnenkort in de Sakofahal nog een eigen af- scheidsavondje met de dirigent. Het college van burgemeester en wethouders heeft dinsdag zeven uur achtereen vergaderd. Dat is uitzonderlijk lang. Meestal is de bijeenkomst aan het eind van de ochtend afgerond, maar deze keer duurde het veel langer dan ge woonlijk. „Ik ben redelijk gaar," zei wet houder M.A.E. Velthuis 's avonds rond negen uur na afloop van de commissie welzijn en onderwijs waar ze vragen van commissie- lden beantwoordde. Van half negen tot half vier zat het college bijeen. Eerst werd de nor male agenda afgewerkt, maar daarna kwam de kadernota aan bod. Die gaat vooral over geld. Waar het aan te besteden en vooral waar het vandaan te halen. Buiten stegen de temperaturen naar zo merse hoogten. Werden binnen drastische bezuinigingsmaatrege len voorbereid? Hoe verhit ging het toe achter de gesloten deuren? Dat kan wellicht straks afgelezen worden aan de nota die de com missieleden gepresenteerd krij gen. Tijdens de nationale hart week is in Sint-Annaland 1369,56 euro gecol lecteerd voor de Hartstichting. De collecte voor ZOA vluchtelin genzorg heeft in Sint-Annaland 696,54 euro opgebracht. In Poortvliet is voor het nationaal fonds sportgehandicapten 333,05 euro bijeengebracht. De provincie betaalt de gemeente Tholen 3006 euro voor aanschaf van een mobiel snelheidsinforma tiebord. Dit gebeurt op advies van het regionaal orgaan verkeersvei ligheid Zeeland. Met behulp van het bord hoopt de gemeente de verkeersveiligheid te stimuleren. De Thoolse hoofdingeland drs. P.M. van den Dorpel (maandagavond was hij verhinderd wegens verblijf in het buitenland) is ontevreden over het be sluitvormingsproces bij het zoet wa terplan. „Op het moment van de be sluitvorming in februari was de algemene vergadering onvolledig op de hoogte van de financiële risico's", bracht hij in de commissie financiën naar voren. Op basis van 20 bemon steringen bij drie innamepunten was in februari 12 tot 15.000 euro ge noemd voor de bemonstering. Dit be trof aanvullende metingen op het meetprogramma van rijkswaterstaat naar mcorcystines (gifstoffen). Daar na is echter volgens het waterschap besloten om de bemonstering toe te spitsen op het detecteren van de aan tallen en soorten cyanobacteriën. Dit zou ook reeds vanaf maart wekelijks uitgevoerd worden om een goed in zicht te krijgen in de ontwikkeling van de algen en algenbloei in de wa terkolom. Op basis daarvan kan beter en tijdig besloten worden om de inlaat al dan niét te staken. Als dit meetpro gramma volledig tot het eind van het jaar wordt uitgevoerd, bedragen de kosten maximaal 35.000 euro per jaar. Als echter de algenbloei de kop opsteekt en de inlaat van water moet worden gestaakt, betekent dit dat er dan minder hoeft te worden bemon sterd. Bloementeler Jan van Zetten uit Tho len kan niet meer zonder zoet water. „De lengte van de steel is belangrijk bij verse snijbloemen en dan heb je op tijd regen nodig, zeker in de tun nels." Van Zetten teelt aan de Nieuw- landseweg twintig soorten bloemen en maakt veel gebruik van kweektun- nels. „Wij maken heel intensief ge bruik van de grond en wanneer je niet kunt beregenen, worden je mogelijk heden gewoon beperkt. Jongere boe ren die verder willen, kunnen zoet water niet missen. Met producten als aardappelen en suikerbieten kun je de kost niet meer verdienen. Wanneer akkerbouwers zien hoe goed de bere gening werkt, zullen ze vast volgen." Van Zetten heeft 3 ha eigen grond en huurt nog 7 ha bij. Langs zijn perceel ligt een grote watergang langs de Ja- gersdijk, die rechtstreeks aansluit op de inlaat van het Schelde-Rijnkanaal bij boerderij de Karnemelkspot. Met een apparaatje meet hij het chloride gehalte dat op 1,2 ec uitkomt. Een gunstig cijfer, want 3 ec is de kriti sche grens. Van Zetten teelt geen groente, dus problemen met de voed selveiligheid zoals statenlid Van der Wal die suggereerde, spelen bij de Thoolse tuinder totaal niet. Met zijn afstandsbediening zet hij de installa tie in werking en binnen het uur zijn de planten van 10 tot 20 mm regen voorzien. Donderdag 27 maart is bij het wa terschap al een verzoek binnenge komen om te kunnen beregenen in verband met de droogte in de afge lopen tijd. Vrijdag 28 maart werd daarom al begonnen met het verho gen van het peil in de waterlopen. Van het lagere winterpeil werd overgeschakeld op het winterpeil. Rijkswaterstaat heeft voor de door- spoelproef van het Volkerak-Zoom- meer ontheffing nodig van twee mi nisteries. Er wordt naar gestreefd om in september met het doorspoe len te beginnen. Jongeren uit de gemeente Tholen tot en met 15 jaar kunnen deelnemen aan de Robert Deelemanprijs, een regio nale prijs voor beeldende amateur kunst. E>e prijs is een initiatief van het Centrum voor de Kunsten in Bergen op Zoom en wordt dit jaar voor de zesde keer uitgereikt. De jeugd wordt ingedeeld in drie categorieën: 6 t/m 8 jaar, 9 t/m 12 jaar en 13 t/m 15 jaar. Jonge beeldende kunstenaars uit deze leeftijdsgroepen kunnen zich inschrij ven met werkstukken voor aan de muur (tweedimensionaal) en om neer te zetten (driedimensionaal). De prijs winnaars ontvangen materiaalpakket ten. De Robert Deelemanprijs richt zich om het andere jaar op volwasse nen en jeugd. Alleen vorig seizoen bij het eerste lustrum kwamen beide ca tegorieën aan bod. Robert Deeleman was de initiatiefnemer van het vroe gere KCBK, tegenwoordig de Beel dende Afdeling van het aan de Burge meester Stulemeijerlaan gevestigde Centrum voor de Kunsten Bergen op Zoom. Met de Robert Deelemanprijs wil het CKB de beeldende amateur kunst in West-Brabant, Tholen en om geving bevorderen. Niet alleen eigen cursisten, maar iedereen die creatief bezig is kan zich voor deelname aan de prijs inschrijven. De inschrijving moet binnen zijn voor 9 mei. Een on afhankelijke, deskundige jury zal de ingezonden werkstukken beoorde- len.De prijsuitreiking vindt plaats tij dens een open dag in de grote zaal van het poppodium Blokstallen 3 op zaterdag 24 mei om 16.00 uur, waar bij alle culturele afdelingen van het CKB zich presenteren. De expositie van de deelnemers aan de prijs is te zien van 24 mei tot en met 6 juni in de Afdeling Beeldend van het CKB. De waarde van de te winnen materiaal pakketten bedraagt in beide catego rieën 100 euro (eerste prijs), 60 euro (tweede prijs) en 30 euro (derde prijs). Alle Thoolse basisscholen, het voortgezet onderwijs en creativiteits centra in de gemeente worden nog na der op de hoogte gesteld. Voor de winnaars van de eerste prijs is er ver der nog een echte kunsttrofee. Niet- cursisten betalen 5 euro inschrijfgeld, cursisten van het CKB betalen 2 euro. De werkstukken mogen, inclusief lijst, niet hoger of breder zijn dan 1 x 1 meter. Voor de driedimensionale wer ken geldt 0,5 m bij 0, 75 bij 1 meter als maximale grootte. Per deelnemer mag slechts één werkstuk worden in geleverd. De Thoolse boeren krijgen zoet water uit het Zoommeer om hun pro ducten tijdig te kunnen beregenen. De algemene vergadering van wa terschap Zeeuwse Eilanden gaf maandagavond officieel groen licht voor een proef van twee jaar. Slechts twee hoofdingelanden stemden te gen en twee andere vonden dat de landbouw de kosten van de controle moet betalen, want het in de gaten houden van de blauwalg vergt moge lijk 35.000 euro. De Thoolse akkerbouwers M. Stoutjesdijk en J.A. van der Wel reageerden maandagavond opgelucht in het waterschapsge bouw te Goes. Samen met landbouworganisatie ZLTO en de Thoolse veilingen hadden ze alles uit de kast gehaald om de proef erdoor te krij gen en dat is gelukt. Een brief van PvdA-statenlid R.P. van der Wal uit Sint-Maartensdijk, die in verband met de vrees voor blauwalgen het inlaten van zoet water sterk had ontraden, kwam als mos terd na de maaltijd. „Het is droevig dat hij heeft verzuimd om van de in spraakmogelijkheid gebruik te ma ken die het waterschap in februari bood", zei hoofdingeland C. Koop man uit Sint-Maartensdijk. Overi gens kon hij de bezorgdheid van het statenlid op zich wel begrijpen, maar volgens Koopman houdt het water schap daarom de risico's ook scherp in de gaten door elke week monsters fe nemen bij de drie inlaatpunten van het Schelde-Rijnkanaal. Een aantal individuele waterschaps bestuurders bleek de brief van Van der Wal gekregen te hebben, maar niet de algemene vergadering noch het dagelijks bestuur, zodat dijkgraaf W.A. Gosselaar er geen standpunt over kon geven. De problematiek van de blauwalgen was echter op zich be kend. „Hoe zal het zijn, hoe zal het gaan, waar komt die rotzooi toch vandaan?", herinnerde J. Rooden- burg aan een oudejaarsconference. Hij gaf de intensieve veehouderij in Brabant de schuld van de blauwal gen, maar de dijkgraaf en L.H. van der Kallen meenden dat er veel meer oorzaken zijn. „Om op een veiliger manier zoet water bij de Thoolse boe ren te krijgen, moeten we de proble men bij de bron aanpakken. Anders is het dweilen met de kraan open", zei Roodenburg, die de intensieve vee houderij 'één van de kwalijke gevol gen van een doodlopende weg' noemde. Van der Kallen was gezien de risico's ook tegen het inlaten van zoet water. „Je opent een doos van Pandora en weet niet wat emit komt. Bloeiende blauwalgen kunnen het maritieme leefmilieu bedreigen, waardoor blij vende schade kan ontstaan. De brief van statenlid Van der Wal heeft me daarin gesterkt", zei de hoofdinge land bedrijfsgebouwd die Tholen als aandachtsgebied heeft. De dijkgraaf erkende dat er risico's zijn aan de inlaat van zoet water, maar die risico's worden volgens hem zoveel mogelijk beperkt met de wekelijkse monsterneming. Hij zei op de hoogte te zijn van dode vogels en huidschade bij mensen als gevolg van de blauwalg, maar van blijvende schade was Gosselaars niets bekend. De dijkgraaf kondigde een sluitings protocol aan om de inlaat van zoet water te stoppen wanneer de blauw alg wordt aangetroffen. Dat sluitings protocol wordt met behulp van des kundigen (Riza en Stowa) opgesteld. „De gevaren controleren we heel goed. Op basis van de monsters die tot nu toe genomen zijn, is er geen aanleiding voor ongerustheid. Er zijn geen signalen van gevaarlijke toe standen", aldus Gosselaar, die even tuele risico's overigens volledig op het bord van de gebruikers legde en niet bij het waterschap. Roodenburg bleef erbij, dat de lozing van meststoffen door de landbouw volgens stukken van rijkswaterstaat de oorzaak van de blauwalgproble- matiek is. „Het waterschap kruipt daarvoor weg, maar de onzekerheden zijn te groot om ja tegen het proef project Tholen te zeggen." De dijk graaf liet weten dat het om een hele lastige materie gaat, die je niet op korte termijn kunt oplossen. Twee hoofdingelanden tekenden be zwaar aan tegen het feit dat het wa terschap de kosten van de wekelijkse controle bij de inlaatpunten betaalt. „Dat hoort toch bij het leveren van zoet water. De boeren gaan hun inko mens vergroten en dan is het heel re delijk dat ze het nemen van de mon sters betalen. Dat zijn bedrijfskosten. Anders moeten we op andere dingen bezuinigen als deze controle prioriteit krijgt van het waterschap. Als de kos ten niet doorberekend worden, is het een verkapte subsidie voor de boeren en daar heb ik principieel bezwaar te gen", zei drs. R.H.D. Lambeck. Me- vr.drs. S. Verheij viel hem bij. De dijkgraaf antwoordde dat het om een proef van twee jaar gaat en de controle kan nu uit de begroting wa terbeheer worden betaald met een verschuiving van prioriteiten. „We weten nog niet of we het in de toe komst doorberekenen. Het nemen van de wekelijkse monsters gaat nu door en wij houden u op de hoogte van de ontwikkelingen van het onna tuurlijke product", zo omschreef hij de zorgen om de blauwalgen. Van der Kallen had gegevens in Brabant gezien, waarbij het waterschap zelf voor 30% de oorzaak is van de blauwalgen. En de helft van de pro blematiek komt volgens hem van over de grens. Bloementeler Jan van Zetten uit Tholen haalt zoet water uit de watergang langs de Jagersdijk. De Evangelische Omroep houdt op donderdag 24 april een VrouwZijn- avond in gemeenschapscentrum Meulvliet in Tholen. De ontmoeting met de vrouwen vindt plaats rond om het thema 'Personality'. Tijdens deze bijeenkomst zal het thema in kleine groepen aan de hand van op drachten worden uitgewerkt. Psy choloog Ema Luttik zal een toe spraak houden en de muzikale omlijsting wordt verzorgd door Ber- tine van den Oever, Caroline van der Molen en Henrico ter Beek. De presentatie is in handen van Jaco- leen Lieve. De avond begint om acht uur en is tegen vergoeding bij te wonen. Op deze avond wordt aandacht geschonken aan gevoelens van onzekerheid en het ontwikkelen van een positief zelfbeeld. De afgelopen weken is door vanda lisme voor meer dan 1100 euro schade toegebracht aan bushokjes en een praathuisje. Dit weekeinde moest een bushokje in Tholen het ontgelden. Een ruit sneuvelde en ook werden twee bomen met grof geweld afgebroken. Een schadepost van meer dan 600 euro. In het laat ste weekend van maart zijn in Sta- venisse twee ruiten van een bushok je vernield, herstel kost 400 euro. Datzelfde weekend moest ook een ruit van het praathuisje op de dijk in Sint-Philipsland eraan geloven, wat de gemeenschap 125 euro kost. Drs. J. Prins uit Sint-Annaland heeft het beroep van de Hervormde Ge meente Randwijk aangenomen. Daarmee werden Oude Tonge en Yerseke/Terneuzen, die de kandidaat ook graag wilden hebben, teleurge steld. Volgens de kerkorde zal de in trede binnen drie maanden plaatsvin den, zodat kandidaat Prins mogelijk in juli naar de Betuwe vertrekt. De plaatselijke Hervormde Gemeente verliest daarmee de pastoraal mede werker, die er sinds 1993 actief was. Hij verzorgde o.a. de godsdienstles sen op de openbare De Casembroot- school en gaf catechese in Oude Tonge. Verder was hij voorzitter van de plaatselijke evangelisatiecommis sie. Mevr. Prins is voorzitter van de vrouwenvereniging Tryfosa, dus ook daar komt er een vacature. VERVOLG VAN PAGINA 2 Biljartvereniging Tolrust organi seerde weer de jaarlijkse paasei- erenwedstrijd. Er werd gespeeld in 25 beurten op basis van het gemiddelde, waarbij de inzet was het winnen van paasei eren. C. Nagelkerke maakte de hoogste seriè en werd beloond met tien extra eieren. M. Hage speelde de meeste poedels en kreeg als poedelprijs eveneens tien eieren. De uitslag is: I. M. Uijl, 2. A. Schot, 3. C. Nagel kerke, 4. L. Bijl, 5. M. Hage, 6. A. Burgers, 7. G. de Jonge, 8. J. Uijl en 9. W. Bijl. De openbare basisschool De Eevliet organiseert zaterdag 10 mei tussen twee en vier uur een rommelmarkt en verkoping op het schoolplein. Er worden weer tal van activiteiten ge organiseerd voor jong en oud. Sint-Philipsland Bij de clubwedstrijd van hengel sportvereniging De Makreel werd zaterdag ongeveer zeven kilo vis gevangen. Met 1995 gram vis werd Jon de Ruiter de winnaar bij de se nioren. Richard van Duuren werd met 955 gram vis eerste bij de jeugd. De uitslag bij de senioren is: 1. Jon de Ruiter 1995; 2. Jan Ver wijs 1455; 3. Jacco van Kolthoorn 495; 4. Kees Dieleman 495; 5. Leo van Sas 485 punten. Uitslag junio ren: 1. Richard van Duuren 955; 2. Aijan van Moort 375 gram. Het programma voor de viering van koninginnedag is rond. Traditioneel begint het om kwart voor negen bij De Wimpel met de aubade, waaraan de schoolkinderen en Concordia meewerken. Een half uurtje later gaat de muziek voorop bij een op tocht met versierde fietsen voor de peuters van Tum-Tum. Vanaf half tien doen de leerlingen van de ba sisscholen allerhande spelen op het eigen schoolplein, 's Middags om twee uur staat een fietstocht op het programma, georganiseerd door jeugd- en jongerenwerk De Kelder en de scholen. De deelnemers (kin deren onder de 10 jaar alleen met begeleiding) krijgen langs de route van 15 kilometer traktaties, doen spelletjes en vormen een zin uit woorden die ze tegenkomen. Ge start wordt bij De Kelder - en in An na Jacobapolder bij Ons Dorpshuis - tussen twee uur en half drie. Bij slecht weer is er een alternatief pro gramma met spelletjes in De Wim pel. Om half vijf geeft de brandweer een demonstratie - met uitleg over hulpverlening - bij de haven. Om zes uur tenslotte begint bij De Wim pel een kinderbraderie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15