2700 euro voor Kerk in actie Plaatselijk nieuws VERF NODIG? Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 april 2003J Nieuwe havenmeester Herbestrating Markt Winkeldiefstal Veiling Montessori Maandag broemcursus Bodemverontreiniging Waterfront Herstel dijk Razernij Herbouw Eegedima Wildplassers bekeurd Koffieochtend over Bach De Jonge wint puzzelrit Hage wint klaverjassen Sessie Hans Vermeeren Jaar van de boerderij m a Auto over de kop Bezwaar borden Hommel scoort goed Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Boogaard mag hogerop Bescheiden resultaat Wezen Armen Werk in uitvoering Zeskamp Trottoir Kerkeblokstraat Opening museum Hooi in brand Schrikapparaat gestolen Honingbijen boeien Nuchter achter stuur Aanrijding met motors Rommelmarkt Paasklaverjastoernooi Van Bloppoel beste klaverjasser Paaszangavond Zeeuwse middag Auto's opengebroken Tholen W. Feenstra is de nieuwe haven meester van watersportvereniging de Kogge als opvolger van F. Zoete- weij. Alleen komt hij niet in loon dienst, maar gaat hij als bedrijf zijn diensten aanbieden. Feenstra ligt in de handelshaven met zijn tjalk Ver trouwen en heeft ook een zeiljacht. Hij was al lid van de Kogge. Was zijn voorganger tegelijk ook ge meentelijk havenmeester, bij Feen stra is dat nog niet het geval. Mevr. Ruijtenberg uit Anna Jacobapolder neemt die taak nog steeds waar. De bouw van het nieuwe clubhuis van de watersportvereniging loopt vertraging op door bezwaren van omwonenden en drie horecabedrij ven op de Kaay. De Kogge blijft er bij, dat het om een eenvoudig onder komen voor de leden gaat en niet om een grootscheepse concurrent voor de horeca. De hele jachthaven is be zet. Er is inmiddels een wachtlijst, want het verloop is gering. Op de le denvergadering werden vrijdag avond de bestuursleden C.M.J. Bal en J. van den Donker herkozen. De Markt wordt herbestraat vanaf de Oudelandsestraat tot aan de Pauli- nastraat. Van Haaften uit Stavenisse gaat deze maand nog met het karwei beginnen. Ook de parkeervakken worden herbestraat. Richting de fa. Melse wordt er een visuele drempel gestraat om de hoofdroute naar de Paulinastraat duidelijk aan te geven. Op het plein worden er nog repara ties uitgevoerd. Van Haaften was met 26.000 euro de laagste inschrij ver. Gebr. Moerland uit Sint-Anna- fand schreef in voor 28.800 euro. Een 19-jarige inwoonster is maan dagmiddag in Heinkenszand betrapt i op winkeldiefstal. Bij een drogisterij had ze voor zo'n 13 euro aan cosme- tica-artikelen meegenomen zonder te betalen. Tegen de Thoolse is door de politie proces-verbaal opge maakt. Een 17-jarige inwoner is in Goes be keurd wegens baldadigheid, omdat hij daar zaterdagnacht rond half twee in de Lombardstraat een recla mebord omver schopte. De Montessorischool houdt van avond een veiling van door ,de leer lingen gemaakte kunstwerken. Van af kwart over zes kan men alles bezichtigen en om zeven uur volgt de verkoop bij opbod. De opbrengst is bestemd voor de aankoop van speelmateriaal. In Meulvliet wordt maandagmorgen vanaf half negen een rijvaardig- heidsrit voor automobilisten van 50 jaar en ouder gehouden, de zoge naamde broemcursus. De verkeers- theorie wordt opgefrist, er is een ogentest en er wordt ook aan bewe ging gedaan. De cursus wordt geor ganiseerd door de gemeente, 3VO, de regionale rij-instructeurs, de ANWB, de Bovag, Bewegen Anders en het regionaal orgaan verkeersvei ligheid Zeeland. Gedeputeerde staten beschouwen de bodemverontreiniging aan de Een- drachtsweg als ernstig. Ze hebben ingestemd met het saneringsplan dat Metaforce b.v. uit Rotterdam heeft ingediend. Tot en met 1 mei ligt dat ter inzage in het gemeentehuis. Een en ander houdt verband met de hui zenbouw voor plan Waterfront. Bij bouwkavel 80/82 was eerst geen on derzoek uitgevoerd, maar Inpijn- Blokpoel Arkel milieu uit Sliedrecht heeft dat in mei en september alsnog gedaan. Dit jaar heeft Vectis uit Wijk bij Duurstede proefsleuven gegra ven bemonsterd en geanalyseerd, waaruit blijkt, dat de grond matig tot sterk is verontreinigd met zware me talen en polycyclische aromaten. De interventiewaarden voor deze aro maten, koper, lood en zink worden Overschreden. Het grondwater is licht verontreinigd met zink. De ver ontreinigde laag is herkenbaar om dat deze relatief veel puin omvat. De diepte varieert van 1 tot 4 meter, de gemiddelde dikte is 2,5 meter. Uit historisch onderzoek en luchtfoto's blijkt, dat de verontreinigde laag geen deel uitmaakt van de voormali ge stortplaats aan de andere kant van de oude weg. Naar verwachting is een deel van het perceel in het verle den opgehoogd met grond, dan wel puin van elders. Voordat de twee huizen daar gebouwd worden, moet de verontreinigde grond worden af gegraven. Daarna moet er minimaal 1 meter schone grond op komen. Voor 1 september moet J.C.A. Vis sers het gat in de dijk herstellen tus sen de Vrouw Belyapolder en de Ra- zernijpolder. Dat hebben gede puteerde staten dinsdag besloten. De veehouder had zonder vergunning een doorgang gemaakt met een breedte van circa 11 m aan de bo venzijde en 6 m aan de onderkant van de dijk. Verder zijn op twee plaatsen kleinere ontgravingen in het talud van de dijk verricht. Met de daaruit vrijgekomen grond is een dam in een sloot aangelegd, waar door de koeien gemakkelijker van de ene kant van de dijk (weiland) naar de andere zijde (melkstal) kon den komen. De ontgronding was in strijd met bestemmingsplan buiten gebied en de gemeenteraad wilde geen toestemming verlenen, terwijl de provincie uit landschappelijk en cultuurhistorisch oogpunt de bin nendijken wil beschermen. Het wa terschap had geen bezwaren tegen de ontgronding. Als Vissers de oude situatie voor 1 september niet terugbrengt, legt de provincie bestuursdwang op waarbij de veehouder de kosten moet beta len. Vooraf moet er wel archeolo gisch onderzoek plaatsvinden door middel van een verticaal dwarspro fiel. Vissers wilde de coupure nog 2 jaar gebruiken, maar de provincie heeft dat verzoek afgewezen. Uiter lijk 15 september moeten de aange vulde dijkgedeelten met gras inge zaaid zijn. Tennisvereniging Eegedima heeft een brede commissie in het leven geroepen die de toekomst van de acccommodatie aan de Zoekweg gaat bekijken, na de brand in het clubhuis begin maart. Het bestuur heeft besloten om geen overhaaste beslissingen te nemen. Er is een tij delijke ruimte gehuurd waarmee men zich dit seizoen kan redden. In de commissie wederopbouw nemen namens het bestuur voorzitter Hen- ny Polderman en Jan van Gorsel zitting, namens de kantinecommis sie Peter Farinaux, Kaat Raats na mens de technische commissie, ver der Marieke Lancel, Perry Bakx, Emiel van Dongen, Tom Moerland, Jacco Kooij, René Verspuy en Frans v.d. Linde. In de nacht van zaterdag op zon dag surveilleerde de politie in de omgeving van de Ten Ankerweg, Vossemeersepoort, Dalemsestraat en Bebouwdendam, waarbij een reeks van overtredingen werden geconstateerd. Drie wildplassers werden op heterdaad betrapt. Ook werd er een bromfiets in beslag ge nomen wegens het ontbreken van een geldig verzekeringsplaatje. Een automobilist werd bekeurd, omdat hij bij de Ten Ankerweg te gen de rijrichting van de rotonde inging, toen hij wilde afslaan rich ting de Molenvlietsestraat. Een bromfietser kreeg een bekeuring, omdat hij geen helm droeg. Ook werd een automobilist betrapt op het rijden zonder gordel om. Een andere automobilist had zijn auto radio zo hard aan dat hij werd be keurd wegens geluidsoverlast van de woonomgeving. Bij de surveil lance constateerde de politie te vens dat een horecaondernemer zich niet had gehouden aan het sluitingsuur. In deze lijdensweken voor Pasen wordt op vele plaatsen een uitvoe ring gegeven van de Mattheus Pas sion van Johann Sebastian Bach. De vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB organiseert donderdag 17 april in het kerkgebouw aan de Ou delandsestraat een koffieochend die in het teken zal staan van deze be kende componist. Naast gesproken informatie zal er een bescheiden se lectie uit de Mattheus Passion te horen zijn. Er is gelegenheid om enkele bekendere koralen mee te zingen. De ochtend wordt geleid door Annemiek Vogels, die musicus en theologe is. In haar lessen over Bach besteedt zij aandacht aan theologische achtergronden van zijn werk, aan de muzikale ver taling ervan en vooral aan de pas torale betekenis die zijn muziek heeft. De koffieochtend begint om 10.00 uur. C. de Jonge won zaterdag de oriën- tatierit van de Mac. De puzzelrit was uitgezet door Kees Droogers. De uitslag in de A-klasse is: 1C. de Jonge 30 strafpunten, 2. W. de Hond 61; 3. J. Hage 62; 4. H. van Vossen 65; 5. N. de Kok 73; 6. A.J. Hage 160; 7. Eversdijk 177; 8. R. van Stee 249; 9. J. Goedegebuure 320 strafpunten. Uitslag B-klasse: 1. F. Simons 99; 2. Fam. Smits 184; 3. Fam. Neels 282; 4. Goedhart 362 strafpunten. De volgende oriënta- tierit wordt op 17 mei gereden. Carlo Hage won met 4843 punten de laatstgehouden clubavond van klaverjasvereniging Stad Tholen. De uitslag is: 1. Carlo Hage 4843 punten; 2. Frans Bahnert 4773 p; 3. Julian Poot 4739 p; 4. Aad Volwerk 4681 p; 5. Magda Noordijke 4633 punten. Een week eerder behaalde Marion Opree de meeste punten. Hans Vermeeren is komende zon dag de speciale gast op de maande lijkse blues/rock jamsessie in café The Sixties. Zanger/gitarist Ver meeren is een oude rot in de blues die voorheen werkte met de band Partners and Crime. Sinds kort heeft hij zijn eigen blues-band die bezig is met het ontwikkelen van een volledig eigen repertoire. De ervaren muzikanten Jasper Ver- straaten en Mark Snijders hebben de leiding van de gratis toegankelij ke sessie in handen. Vanaf 16.00 uur wordt er gespeeld. Die Heenetrechtschool is gisteren morgen begonnen met het project, dat in het teken staat van het jaar van de boerderij. Door middel van een spel op het plein en in het dorp werd het startsein gegeven. De werkjes zullen dinsdagavond van half zeven tot acht uur te zien zijn voor de ouders en andere belang stellenden. Vanmiddag gaat groep 5/6 naar het fruitteeltmuseum in Ka- pelle en naar kinderboerderij 't Lamsoortje in Sint-Maartensdijk. Er staan de komende weken nog ver- schillende excursies op het pro gramma. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING /fe Schilderspeciaalzaak Eendrachtsiveg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Een 19-jarige inwoner en zijn 18- jarige passagier zijn vrijdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Mareweg. De auto waarin ze reden, sloeg over de kop en kwam tegen een dam in de sloot tot stilstand. De brandweer en twee ambulances rukten uit en bei de jongens zijn naar het ziekenhuis gebracht. (De auto moest worden weggetakeld. Het ongeluk gebeurde kort voor middernacht. De auto kwam vanaf de Hiksedijk gereden. In de bocht naar rechts, waar de weg naar be neden gaat, haalde de 19-jarige be stuurder een andere auto in. Daar bij kwam hij aan de oostkant van de weg in de berm terecht, verloor de macht over het stuur, raakte en kele reflectorpaaltjes, sloeg over de kop en belandde in de sloot. Gedeputeerde staten zien voorlo pig af van het al ingediende ver zoek tot bestuursdwang bij de Middelburgse rechtbank tegen A.L. Aarnoudse. Die had met het plaatsen van borden langs de pro- cinciale weg de landschapsveror dening overtreden, maar land bouworganisatie ZLTO is nu voor hem in beroep gegaan. De be zwaarschriftencommissie van de provincie behandelt dat 20 mei, waar g.s. eind juni een beslissing hopen te nemen. In de clubcompetitie van biljart vereniging De Treffers behaalde Jos Hommel met 3,04 het hoogste gemiddelde. C. Burgers speelde met 21 beurten de kortste partij. Samen met Jos Hommel maakte Burgers,op deze clubavond een se rie van 12 caramboles. De uitsla gen zijn: J. Hommel-C. Burgers 10-6.88; A. Hommel-P. de Leeuw 10-10; J. Etiënne-H. Hommel 6.60-10; J. van Daalen-C. Burgers 7.85-10. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag Magere hamlappen 1 kg 5,- Mag. runderlappen 1 kg 7,90 Varkensschnitzels 500 gr. 3,80 Sucadelappen 1 kg 7,90 Nasivlees 500 gr. 2,25 Magere speklappen 1 kg 3,50 Runderlende 500 gr. 5,- Blinde vinken 5 halen 4 BETALEN Corned beef 150 gram 1,- Gebraden gehakt 150 gram 1,- Gekookte worst 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Sint-Annaland Hoornist Frans Boogaard nam zater dag in Heinkenszand deel aan het KNFM-solistenconcours. In de vier de divisie gaf hij een uitvoering van het muziekstuk 'Concert B dur' van J.D. Skroup. Zijn uitvoering kreeg van jurylid dhr. L. van Diepen een beoordeling van 87 punten wat hem een eerste prijs opleverde. Hij kreeg van de jury het advies om de volgen de keer een divisie hoger te spelen. Frans Boogaard is lid van muziek vereniging Euterpe te Sint-Maar tensdijk. Maandag 14 april haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. De jaarrekening 2001 van de stich ting de Wezen Armen vertoont slechts een batig saldo van f 1369,55 tegenover vorige jaren gemiddeld 42.000 gulden. Er waren toen aan zienlijke beleggingsopbrengsten, terwijl dat resultaat in 2001 zeer be scheiden was, zo stellen b. en w. vast bij controle van de jaarstukken. De rekening geeft het college overigens geen reden tot opmerkingen. Het ei gen vermogen is met het resultaat 2001 gestegen tot f 679.565,90 of 308.373,56 euro. B. en w. stellen de raad voor om zowel de rekening 2001 als de begroting 2003, die het gebruikelijke beeld geeft, goed te keuren. Dat geldt ook voor de aan beveling bij de periodiek aftredende bestuursleden W.A. Boogaard en W. Heijboer. Beiden zijn herkiesbaar. De tegenkandidaten zijn A.M. Boogaard-de Lint en N.J. Hage. Het jaarconcert van Accelerando staat morgenavond helemaal in het teken van de geplande bouw van een muziekoefenlokaal. Het ziet ernaar uit dat de verwezenlijking van dit onderkomen - als vervanging van de Sakofahal - geen jaren meer op zich laat wachten. Morgen vindt de aftrap plaats van twee ludieke financiële acties voor de nieuwbouw en wordt onder meer iets verteld over een 24- uurs muziekmarathon in oktober. Het thema van het concert is 'Werk in uitvoering - fase I' en de fanfare brengt werken ten gehore als First suite, Rainbow warrior en Midwest golden jubilee ouverture. Maar ook meer populaire nummers als Some thing stupid, de Ketchup Song en een medley Best songs ever. Onder leiding van Thieu Rievers timmert de slagwerkgroep aan de weg, bij de Kabouterdans ondersteund door de bijna 50 leerlingen van de vereni ging. Tussen de nummers door loopt een groep acteurs (bekend van het Setallands spektakel) op een komi sche wijze op de zaken vooruit, on der regie van Arthur van Broekho ven. De presentatie is in handen van Luuk Blom. De avond kent ook een voor Accele rando minder leuke kant, want muzi kaal leider Pierre van Broekhoven dirigeert de fanfare voor het laatst. Na bijna 19 jaar stopt hij ermee om gezondheidsredenen. Aan het einde van de uitvoering zal officieel af scheid van hem worden genomen. In een in stijl opgetuigde sportzaal van de Wellevaete begint het concert om half acht. De activiteitencommissie van voet balclub WHS organiseert op koning innedag de traditionele zeskamp op het sportpark. Teams bestaande uit acht spelers en een coach strijden 's middags vanaf half twee om de Oranjecup. Straten- en vrienden- ploegen en verenigingen kunnen zich voor deelname aanmelden bij André van Ast, tel. 652622. De zes kamp bestaat uit zes uitdagende spellen, met als klap op de vuurpijl het spel van de coaches. Naast de beker zijn er prijzen voor het spor tiefste team en de origineelste coach. Aannemingsbedrijf A. Goedege buure gaat voor 5950 euro een trot toir aanleggen in de Kerkeblok straat, waar de woningstichting drie koopwoningen heeft gebouwd. Ook aan de Anna van Bourgondiëstraat wordt de situatie opgeknapt. De tweede inschrijver voor dit karwei was straatmakersbedrijf Bolier uit Sint-Maartensdijk, die 25 euro hoger zat. Het nieuwe museumseizoen wordt zaterdagmorgen om elf uur geopend in de Meestoof. Boeren op goede gronden' is het thema van de exposi ties, die in het teken staan van het jaar van de boerderij, de meekrap teelt en het watersnoodhuis. E. Hage uit Scherpenisse, voorzitter van de landbouworganisatie ZLTO, opent de tentoonstelling. Sint-Maartensdijk In een weiland aan de Kastelijnsweg is maandagochtend brand ontstaan in een berg hooi. De nabij gelegen kinderboerderij 't Lamsoortje ver dween om kwart voor zeven bijna in een grote witte rookwolk. De brand weer was tien man sterk aanwezig om het vuur te blussen. Ook een agent kwam even een kijkje nemen. „Het is een beetje vroeg om aange stoken te zijn", antwoordde brand weerman R. Kloet op de vraag hoe de brand is ontstaan. „Dat is gewoon broei." Om tien voor half acht was de brand geblust. Bij een weiland aan de Gemaalweg is door onbekenden een schrikappa raat weggenomen. Het apparaat, met een waarde van enkele honderden euro's, verdween zondag tussen tien uur 's morgens en zes uur 's mid dags. Bij de plattelandsvrouwen kwam het echtpaar Van Doren uit Scherpenisse vertellen over het leven van de ho ningbij. Ondersteund door dia's wijdden zij de vele aanwezigen in in de geheimen van het werkzame le ven van de honingbij. Er werd ver teld over de koningin, over de werk bijen en de darren, en ook over hoe bijzonder het is dat ieder beestje pre cies weet wat zijn taak is. Bij het vertellen wisselden dhr. en mevr. Van Doren steeds van plaats: dan achter de computer, dan weer achter de lessenaar. Het was duidelijk dat de een meer van dit onderwerp wist en de ander van iets anders. Het werd een boeiende avond. De voor zitter, tevreden met de grote op komst, bedankte de sprekers en bood hen een attentie aan. Woensdag is de volgende bijeen komst, een doeavond waarop de le den hun creatieve lusten kunnen bot vieren. In de nacht van vrijdag op zaterdag hield de politie een alcoholcontrole op de Sportlaan. Bij de blaastesten die werden afgenomen werden geen overtredingen geconstateerd. Op de Provincialeweg vond zondag middag om 13.20 uur een aanrijding plaats tussen twee motors. Een 22- jarige motorrijder uit Krimpen aan den IJssel stopte om te keren, waar door de 38-jarige plaatsgenoot die achter hem reed niet meer tijdig kon stoppen. De 38-jarige man hield aan de aanrijding een gebroken pols over. De 22-jarige man had enkele lichte kneuzingen aan zijn been. De hervormde gemeente Rehoboth organiseert zaterdag haar jaarlijkse rommelmarkt. De spullen worden tussen 10.00 en 13.00 uur te koop aangeboden in de oude kleuter school aan de Radda Barnenstraat. Naast de rommelmarkt worden er ook oliebollen, pannenkoeken, bloe men en planten verkocht. Tevens wordt er koffie en frisdranken geser veerd. Tennisvereniging Jacoba van Bei eren organiseert vrijdag 18 april om 20.00 uur een paasklaverjastoernooi in haar kantine. Deelnemers kunnen zich inschrijven vanaf 19.30 uur. De uitslag van de clubavond van klaverjasvereniging De Pendelaars is: 1. P. van Bloppoel 5554 punten; 2. G. van Ham 5066 p; 3. J. van Zet ten 4964 p; 4. L. Kampman 4810 p; Bij de bazaar in Anna Jacobapolder was ook een rommelmarkt met allerhande spullen. De bazaar van de Gereformeerde Kerk in Anna Jacobapolder heeft r.etto 2700 euro opgebracht. Met dat resultaat is de ZWO-commis- sie bijzonder tevreden, zegt voor zitter mevr. C.M. van Nieuwen- huijzen. En ook met het verloop van de verkoping en de betrok kenheid van de groep catechisan ten. De opbrengst gaat naar Kerk in actie en is bestemd voor gebie den in de wereld die zijn getrof fen door overstromingen. „Ons thema was 'Een ramp raakt ons allemaal' en dat is gekozen in ver band met de herdenking van de Kamp van 50 jaar geleden", legt mevr. Van Nieuwenhuijzen uit. „Dat spreekt hier natuurlijk aan." Kerk in actie is een on derdeel van de samen-op-weg- kerken gericht op zending, we- relddiakonaat en hulp aan ont wikkelingslanden. De ZWO-com- missie organiseert, samen met de kerkenraad, om de twee jaar een bazaar. De opbrengst overtrof die van de vorige keer met ruim 200 euro en daar is de commissie dankbaar voor. In Ons Dorpshuis was het zater dagmiddag gezellig druk. Er was vanalles te koop en er konden spelletjes gedaan worden. In één hoek waren dames druk doende met het bakken van wafels en pannenkoeken. Handwerken en kaarten, bloemstukjes en plan ten, slaatjes, advocaat, boeken, zomaar een greep uit het geva rieerde aanbod. De sjoelbak was in trek, op het podium mochten kinderen proberen bussen om te gooien en er kon gedart worden. „Voor het eerst hebben we er de catechisanten bij betrokken en dat is een goede zet geweest", al dus mevr. Van Nieuwenhuijzen. De jongelui hielpen bij de ver schillende attracties, maar ze droegen ook zelf zaken aan. „Bloemstukjes verkopen bijvoor beeld, en goudvissen. Enkele jon geren verzorgden korte muziek- optredens, er was een kapster en anderen hadden een poppenkast gemaakt en daarvoor een voor stelling in elkaar gezet. Erg leuk allemaal", zegt een tevreden commissievoorzitter. Predikbeurten Zondag 13 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Emaus, IJsselstein. 18.30 u. ds. Klein,St.-Philipsland HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. Biemond, Zegge. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. drs. Van de Griend, Krabben- dijke. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van Ek, Zaamslag. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dhr. Verbruggen, Tholen. 18.30 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Vegt, Oud-Beijer- land (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. VanEk. 14.30 u. ds. Bouw. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10 (H.A.) en 18.30-u. (bev. ambts drager) ds. Van Voorden. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30u. gezinsviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek, Openbare geloofsbe lijdenis. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Heikoop, Nieuwegein. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (belijd, dienst) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis, HD. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 10/4 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. den Boer, IJsselmui- den. GEREF. KERK 10 u. mevr. ds. Van der Zwaag, Nu- mansdorp. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. Verweij, Yerseke, bev. ambtsdragers. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein, Belijdenis van het geloof. 17 u. ds. v.d. Belt, Delft. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 15 u. ds. De Jongste, Tholen. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer. 14.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. 5. J. Geldhof 4624 p; 6. M. den Haan 4518 p; 7. J. van Splunter 4454 p; 8. J. van Gorsel 4398 p; 9. H. Christiaan 4390 p; 10. M. Ver maas 4386 p; 11. P. van Iwaarden 4282 p; 12. R. van Putten 4051 p; 13. M. van den Berg 3917 punten. Poortvliet In de hervormde kerk wordt dinsdag een paaszangavond georganiseerd. Naast veel samenzang van bekende lijdens- en paasliederen zijn er optre dens van het christelijk gemengd koor De Lofstem en het jeugdkoor De Jon ge Lofstem uit Scherpenisse. De aan vang is om 19.30 uur. Het activiteitencomité organiseert woensdag een gezellige Zeeuwse middag voor de oudere inwoners van het dorp. Ook oud-inwoners die elders op Tholen wonen, zijn welkom. Voor vervoer, ook van mensen die slecht ter been zijn, kan eventueel geregeld worden (tel. 612737). De middag be gint om twee uur. Vanaf half twee is de zaal in 't Ouwe Raed'uus open. Op het terrein van een garagebedrijf zijn vijf auto's opengebroken, volgens de politie is geprobeerd de voertuigen weg te nemen. Maar dat is niet gelukt. Het is niet bekend hoeveel schade er aan de auto's is aangericht. De vernie ling gebeurde tussen zondagmiddag drie uur en maandagmorgen kwart voor acht. ZIE VERDER PAGINA 17 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Beigen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. APOTHEEK B.O.Z. Extra Apotheek van Lunen, Past. Ju- tenlaan 2a, tel. 0164-255888. vrt/m vr 18-8.30 u. APOTHEEK THOLEN Hoogstraat 28, za 11-12 u. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bruchmann, Steenbergen, tel. 0167-563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 apr. donderdag 10 9.37-22.07 vrijdag 11 10.52-23.37 zaterdag 12 12.42 zondag 13 1.12-13.57 maandag 14 2.22-14.57 dinsdag 15 3.17-15.42 woensdag 16 3.57-16.27 donderdag 17 4.42-17.07 vrijdag 18 5.27-17.52 do 10/4 1.40 u. EK wo 16/4 2.36 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Pak even uw zakboekje THOLEN 12 apr. Smartlappenfestival, kantine Tholense Boys, 18 u. 16 apr. Oecumenisch avondgebed, gebouw N.P.B.19.30 u. 19 apr. Creativiteitsmarkt Ten An ker, 13.30-17 u. OUD-VOSSEMEER 15 apr. Koersballen Anbo, Vossen- kuil, 14 u. 15 apr. Paasstukjes maken, Alg. Vrouwenbond, Vossenkuil. SINT-ANNALAND 12 apr. Paaszangavond, N.H. kerk, 19.30 u. 15 apr. Jaarvergadering heemkunde kring, Wellevaete, 19.30 u. 15 apr. Bijeenkomst Plattelands vrouwen over natuurproducten. Gouden Leeuw, 19.30 u. 30 apr. Zeskamp WHS, 14 u. STAVENISSE 11 apr. Paaszangavond, N.H. kerk, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 12 apr. Rommelmarkt Rehoboth, vml. kleuterschool, 10-13 u. SCHERPENISSE 26 apr. Jongerencontactavond over Wat doen we met de preek?, De Hoeksteen, 19.45 u. POORTVLIET 10 apr. Tafeltennis TTV Poortvliet, 't Ouwe Raed'uus, 19 u. SINT-PHILIPSLAND 16 apr. Lezing planten uit de bijbel, De Wimpel, 20 u. BERGEN OPZOOM 10 apr. Komedie Vogels, Anne-Wil Blankers e.a., De Maagd, 20.15 u. 11 apr. Cabaret Jaap Mulder, De Maagd, 20.15 u. 12 apr. Stoffenmarkt, Grote Markt en Bosstraat. 12 apr. Verdi-opera, II Trovatore, De Maagd, 20.15 u. 12 apr. Irish folkfestival, De Stoele- mat, 15 u. 12 t/m 21 apr. Vöorjaarskermis Kijk- in-de-Pot. 13 apr. Orgelconcert, Gertrudiskerk, 16 u. 13 apr. Markiezenhof-Boekenhof, bin nenplaats Markiezenhof 10.30-17 u. 15 apr. Komedie De Potvis, De Maagd, 20.15 u. 17 apr. Cabaret Purper, De Maagd, 20.15 u. 17 apr. C.B.K. concert, Markiezen hof, 19.30 u. 18 apr. Sprookjesballet Het Zwanen- meer, De Maagd, 20.15 u. 23 apr. Cabaret Marc-Marie Huij- bregts, De Maagd, 20.15 u. 24 en 25 apr. Musical Bubbling Brown Sugar, De Maagd, 20.15 u. 26 apr. Cabarestafette, De Maagd, 20.15 u. 27 apr. Folkloreshow Slask, De Maagd, 20.15 u. 29 apr. Theaterconcert Golden Ear ring, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Johnny English - za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 10 en 20 u„ ma en di 20 u„ wo 14 en 20 u. ROXY II: Final destination 2 - do en zo t/m wo 20 u„ vr en za 21.30 u. Tarzan - za, zo en wo 14 u. Hot Chick - vr en za 18.45 u., zo 16 u. CINEM'ACTUEEL: Maid in Manhattan - do, ma en wo 20 u., vren za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.15 u. Jungle Boek 2 - za, zo en wo 14 u. Johnny English - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.15 u„ wo 14 en 20 u. Liever ver liefd - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u„ wo 14 u. The re cruit - vr en za 21.30 u., zo 21.15 u., di en wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. All or nothing - zo 19 u., di 20.30 u. Getting my brother laid - ma 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 2