Scheldecollege: gemengde leerweg biedt zeker voldoende perspectief lm Extra voordeel 3.49 4.99 0.59 5.99 0.79 1.99 1.99 Vijf generaties bij Marinus Suurland (94) in Scherpenisse Mogelijk blauwe zones in Tholen en smalstad 'Aldi is bedreiging voor middenstanders centrum' HEIJNEN Geen horeca in Waterfront Gemeentehuis wordt beveiligd Verhuizing Sint-Maartensdijk naar Tholen maar geen mavo d- GUNTER - SINT-ANNALAND STROOT - THOLEN Shoarma- reepjes Gestoomde makreel Mini-krieltjes of golfjes Bladerdeeg Sucadelappen Gold ananas Trosanjers Frisse fruitdrank ^American pizza ❖Mini choco's ❖Babydoekjes Donderdag 10 april 2003 59e jaargang no. 21 MEER DAN 80 ZENDERS! WWW E-TEC H N O LOC I E Met het aanbieden van een gemengde leerweg en verhui zing naar Tholen denkt het Scheldecollege het openbaar voortgezet onderwijs in de toekomst voldoende levens kansen te kunnen bieden. Directeur P. Peeters en wet houder Van Kempen zitten op één lijn ten aanzien van de geplande aanpak. Alleen had de gemeenteraad zich vorig jaar september voor de theoretische leerweg (de vroege re mavo) uitgesproken en dat neemt het Scheldecollege nu nog niet over. De combinatie van theorievakken met een beroepsgerichte opleiding biedt volgens Peeters ech ter voldoende perspectief. „Wij hebben in elk geval de intentie om in Tholen onderwijs te blijven geven." Met een gemengde leerweg met theorievakken zou de mavo bijna benaderd worden. De raadsfracties reageren voor lopig sceptisch. Doodgeboren kindje Trap bij parkeerterrein ContrEscarpe Adviesbureau W. Brevet van Thoolse ondernemers federatie Deze week Van Vishandel de Een dracht Cela Vita voorgekookte Koopmans Malse originele Johma Tonijnsalade Grote verse Eendrachtbode, de Postbus 5, Telefoon Telefax E-mail: Homepage: Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 15,30 per halfjaar, 28,00 per jaar, per post 44,85 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,26 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,- contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. HEIJNEN SCHOTELANTENNES VOOR EEN WERELDVERBINDING HERELSESTRAAT 121 HEERLE 0165-304050 De horecaruimte in het nieuwbouw- plan Waterfront in Tholen is van de baan. De projectontwikkelaar heeft het plan gewijzigd en de bouwver gunning laten aanpassen. In plaats van een theehuis/restaurant of café komt er nu een woning in het appar tementencomplex op het Slikken- burg. Deze woontoren met vijf bouwlagen komt aan de zuidelijke punt van de wijk tegenover Contr' Escarpe. De horecaruimte was op de begane grond gepland, met een terras aan het water van de afgedamde Een dracht, maar Metaforce (een aparte bv van de Sterner Groep uit Rotter dam) heeft ervan afgezien. De hore caruimte had dezelfde inhoud als de woningen in het pand. Het wordt nu een woning, het terras een balkon. Het gebouw wordt ook voorzien van een lift. De liftschacht steekt nog een stukje boven het complex uit. Bij de woontoren worden nu ook acht garages gebouwd. Op de hoek Schelde Rijnweg/Slik- kenburg zou aanvankelijk ook een vrijstaande woning worden ge bouwd, maar dat worden nu een twee-onder-een-kapwoningen. De straten in de nieuwe wijk hebben al namen gekregen. Het stuk tussen de werf van Van Duivendijk en de landtong wordt Oude Werf ge noemd. De straat op de landtong krijgt de bestaande naam van de weg die erover loopt: Schelde-Rijn- weg. Het zuidelijke deel wordt Slik- kenburg en verwijst naar de fortifi catie die daar heeft gelegen. B. en w. willen 56.500 euro uittrek ken voor beveiliging van het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk. In het verleden zijn er een aantal inci denten geweest waardoor het perso neel zich bedreigd voelde. Het pu bliek mag straks niet verder dan de hal, maar dan moeten alle overige ruimten met tussendeuren afgesloten worden. De deuren worden voorzien van pasjessloten, waarvoor 5 extra kaartlezers van 9500 euro moeten worden gekocht. Wie een ambtenaar voor bijvoorbeeld een bouwvergun ning of een verenigingssubsidie wil spreken, het gemeente-archief wil bezoeken, de burgemeester of de vier wethouders wil spreken, wordt door een ambtenaar opgehaald in de hal. Het bestaande kunstwerk in de hal zou volgens het advies van de firma Precon moeten sneuvelen voor de verbouwing, maar het college wil de muur laten staan. De verlichting moet wel verbeterd worden, want de hal is nu te donker. Voor de brand veiligheid dienen delen van het ge meentehuis afgesloten te kunnen worden. Ook is er een ontruimings installatie nodig. Deze laatste kosten zitten al in de 1.401.980,84 euro die b. en w. uittrekken voor de brand- en inbraakpreventie van gemeentelijke gebouwen. Verder is er nog 30.000 euro nodig om het CWI (vroegere arbeidsbureau) aan de Haven aan te sluiten op het gemeentelijk netwerk. Voor het nieuw te bouwen gemeen tehuis moet er weer een apart veilig heidsplan worden gemaakt. Voor de leerlingen van het Scheldecollege breken er spannende maanden aan. hem is er voldoende perspectief als het aantal leerlingen en de onder wijskundige inhoud toenemen. „En als de raad dan besluit tot ver huizing van Sint-Maartensdijk naar Tholen, dan kost dat geld", aldus Van Kempen. Er is eerder gesproken over 6 miljoen euro. Het rapport van Van Beekveld is nog niet openbaar gemaakt, zodat de raadsfracties er nog geen kennis van hebben genomen. Daarom reageren ze nog onder voorbehoud op de con clusie, dat er alleen een gemengde leerweg komt en geen theoretische leerweg. „Er moest minimaal een Het beleidsplan dat het Scheldecolle ge door organisatie-adviesbureau Van Beekveld en Terpstra heeft laten maken, is drie weken geleden gereed gekomen. „Informeel hebben we daarover met de school contact ge had en inmiddels is er ook een brief van het Scheldecollege binnengeko men", zegt wethouder Van Kempen. „Ik heb met de gemeente overeen stemming over de aanpak'laat Pee ters weten. „En als het aan ons ligt, komt die theoretische leerweg er als nog bij op basis van de licentie die we in Bergen op Zoom hebben." De wethouder wil het plan eerst in b. en w. bespreken en vervolgens 27 mei voorleggen aan de raadscom missie welzijn en onderwijs. Volgens theoretische leerweg bijkomen en als dat niet gebeurt, vraag ik me af of het plan kans van slagen heeft", zegt PvdA-raadslid mevr. E.M. van der Wal-Vermeulen. „Als er geen theore tische leerweg komt, is dat tegen de afspraken in", zegt CU-raadslid P. van Belzen. „Onze eis was: probeer de oude mavo terug te krijgen. Als dat niet gebeurt, doen we inhoudelijk feitelijk niets aan de onderwijsver- breding." „Het lijkt me stug dat het ROC - waarvan ik een gigantische impuls verwacht had - geen theoretische leerweg in Tholen aanbiedt, want zonder dat aanbod is de school niet levensvatbaar. Dan wordt het een doodgeboren kindje", zegt D66- raadslid J. van den Donker. "Er is wel een enorme behoefte aan tech nisch beroepsonderwijs, maar zon der theorie zie ik geen toekomst. Me de gezien de investering van 6 miljoen euro van de nieuwbouw in Tholen zeg ik dan: blijf dan maar in Sint-Maartensdijk zitten." Volgens SGP-raadslid H.W. van Eenennaam is er sprake van ,een an der gezichtspunt' wanneer die theo retische leerweg er niet komt. „Dat was wel één van onze voorwaarden. Als het plan onder druk komt te staan, is het de vraag of 6 miljoen eu ro verantwoord is, want het gaat wel om de lange termijn. Daarom wil ik goed onderbouwd zien wat de ver breding van de instroom precies in houdt." Van Eenennaam, die zelf le raar is aan het Calvijncollege, ziet nog een opening wanneer er een ge mengde leerweg aangeboden wordt met vijf theorie vakken en een be roepsgericht vak. „Maar daar moet dan wel de financiële ruimte voor zijn, want dat vergt meer leraren", aldus het SGP-raadslid. Samen met de PvdA had hij ook sterk aangedrongen om de mening van de ouders van de leerlingen van de basisscholen uit groep 1 tot en met 8 te peilen. Voor mevr. Van der Wal woog dat in september zo zwaar, dat ze een voorbehoud maak te. Zonder gedegen onderzoek naar de plannen van de ouders vond ze de verplaatsing van het Scheldecollege naar Tholen ,een gok.' Ze zit ook niet op de grotere reisafstand voor de leerlingen te wachten. „Voor veel ouders zal het een grote besparing zijn en ook verkeersveiliger wanneer de school in Sint-Maartensdijk blijft, maar dan wel met een breder aan bod. Een hoop leerlingen die nu in Bergen op Zoom naar de havo gaan, zouden de eerste drie jaar in Sint- Maartensdijk kunnen blijven als die theoretische leerweg maar aangebo den wordt", aldus het PvdA-raads- lid. Volgens directeur mevr. M. Spaapen van het Scheldecollege Sint-Maar tensdijk biedt haar school nu al de mogelijkheid van de gemengde leer weg. ZIE VERDER PAGINA 13 De gemeente gaat bekijken of er in het centrum van Tholen en Sint- Maartensdijk blauwe zones ingesteld kunnen worden. Alleen vergun ninghouders zouden er terecht kunnen. Dit om het langparkeren in de winkelgebieden in te perken. Ook zou er in Tholen bekeken moeten worden of er aan de Contr' Escarp bij het parkeerterrein een extra trap gemaakt kan worden om het voor automibilisten makkelijker te maken om te voet naar het centrum te gaan. In Tholen wordt al enkele jaren het verkeersciculatieplan uitgevoerd. De meeste maatregelen zijn al ge nomen. Bij de bevolking en onder nemers in het centrum zijn lang niet alle maatregelen in goede aar de gevallen. Zo liet de onderne mersvereniging Tholen (OVT) een alternatief plan opstellen. In juli werd het plan onder zo'n 450 be woners en winkeliers verspreid. Er kwamen omgeveer 120 reacties op. A. Molenaar van OVT: „We heb ben daarin voorgesteld om het plan hier en daar aan te passen. Zo wil len we een blauwe zone voor be paalde delen van het centrum in voeren, voor Cl 000 in de Eendrachtstraat en de helft van de Markt ongeveer. Op die manier proberen we het winkelend pu bliek, de winkeliers en de bewo ners tevreden te stellen." Nadat de reacties waren binnenge komen, is er met ongeveer 12 ver tegenwoordigers van winkeliers en bewoners een gesprek geweest over het plan. „Daaruit bleek dat bewoners en winkeliers hun auto best wel aan de haven wilden par keren. Maar ze klaagden erover het er 's avonds heel donker is waar door mensen zich niet veilig voe len. Daar zou met verlichting wel wat aan te doen zijn." Een ander punt is het aanbrengen van een extra trap in de dijk langs de Contr' Escarp naar de Wal. Nu zijn er twee trappen, eentje aan de noordkant die uitkomt op de Een- drachtsweg en eentje aan de zuid kant bij het praet'uusje. Daarover is echter toestemming nodig van het waterschap. „Het plan wordt voor een groot deel gesteund. Maar niet alles werd gesteund. Wij wilden bijvoorbeeld in de Vossemeersepoort weer twee richtingsverkeer, maar dat hebben de bewoners afgewezen. Dus doen we dat ook niet. Klaar." Het plan van OVT is met wethou der L.J. van Doorn en het adviesbu reau Soab uit Breda besproken. Het college heeft daarna Soab de op dracht gegeven om het alternatieve plan te bekijken op positieve en ne gatieve effecten op het bestaande verkeerscirculatieplan. Daaruit is gebleken dat een en ander elkaar niet bijt. Het college stelt nu voor om nader onderzoek te doen naar het invoe ren van een blauwe zone in Tholen- stad, maar ook de mogelijkheden voor het centrum van Sint-Maar tensdijk te bekijken. Ook wordt voorgesteld te bekijken of er een trap kan komen bij Contr' Escarp. Voor de uitvoering van het VCP is al 84.000 euro beschikbaar gesteld. De commissie gemeentelijke ont wikkeling spreekt er maandag avond over. De vergadering begint om half acht. Het bestuur van de Thoolse ondernemers federatie (TOF) betreurt het dat het college en de raad de aanbevelingen van het mkb-revarapport niet opvolgt door de vestiging van Aldi aan de Sportlaan in Sint-Maar tensdijk mogelijk te maken. Er is geen geld, noch voldoende personeel om het detailhandelsbeleid uit te voeren. Voorzitter W. Brevet van de TOF: „Het toestaan van de Aldi aan de Sportlaan betekent dat het mkb-re- varapport ondermijnd wordt. Want dat zegt dat het beter is om de de tailhandel te concentreren in het centrum." In de laatste gemeenteraadsverga dering eind december besloot de gemeenteraad unaniem om de vesti ging van een fooddiscount super markt aan de Sportlaan mogelijk te maken. Dat ging niet zonder slag of stoot. Er moest een amendement en een schorsing aan te pas komen. De middenstandsvereniging Smal stad stuurde in januari een brief aan het college waarin ze alvast aan kondigde zich te zullen verzetten tegen de komst van de Aldi naar de Sportlaan. Negentien ondernemers tekenden deze protestbrief. Het college stelt nu voor het mkb- revarapport en de notitie Houdt Tholen vitaal van de stuurgroep Tholen 2005 vast te stellen maar daaraan te koppelen de mogelijk heid voor een discounter aan de Sportlaan, zoals de raad immers heeft bepaald. Brevet: „Jammer, het college kan nu niet anders. We betreuren het dat de raad niet beter heeft geluis terd naar de middenstand. Een Aldi aan de Sportlaan is een bedreiging van de mogelijkheden die de mid denstanders in het centrum hebben. Er treedt geen synergie op, om het zo maar te zeggen, de Aldi levert geen voordelen op voor de winke liers in het centrum en omge keerd." ZIE VERDER PAGINA 9 Tüinder Theo Roggeband begroet ruim 500 belangstellenden in komkommerkas W* '<a—a Aanmoedigingsprijs voor Sint-Annalandse 'ijskoningin in de dop' Anouk Fase Dochters kapitein Peter Boontjes dopen moderne Thoolse tanker EN VERDER... Impuls Zuiddijk Sint-Philipsland met 19 koopwoningen Rioolrecht omhoog voor schoner water WIE ZICH OP ANDEREN VERLAAT, IS MEESTAL MEER DAN GENOEG VERLATEN Dit nummer bestaat uit 20 pagina's aanbiedingen geldig t/m zaterdag 12 april a.s. Hele kilo Halve prijs kilo zak 450 gram 3 pakken éi 1 Q 450gram I vU kilo bakje 200 gram per stuk per bos Diverse smaken pak 1 liter texas of su- per stuk 1 ,99 Diverse smaken pak 80 stuks Advertentie I.M. i Marinus Suurland (94) met zijn achterachterkleinkinderen op schoot, Arjan van Haaften (links) en Jessica Lindhout met hun moeders Lenny van Haaften-Bolier (links) en Claudia Lindout-Bolier, daarachter Janneke Bolier-Andriesse (links) en Cor Andriesse-Suurland. Vooraan zitten Corné (links) en Marco van HaaftenSuurlands eerste achterachterkleinkinderen. Zie verder pagina 9.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 1