Zes damesteams beginnen met winst Bart de Wilde maakt kans op plaatsing NK Talent en inzet basis Thoolse sportprijzen Joost de Wilde, Noad '67 en Anouk Fase Positie Smash blijft wankel Koersballen Emergo 1 deelt punten Donderdag 10 april 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Turner Joost de Wilde is vrijdag tijdens het sportgala Tholen in zaal Meulvliet uitgeroepen tot sportman van het jaar 2002. De voetballers van het eerste elftal van Noad '67 werden benoemd tot sportteam van het jaar. De jonge Anouk Fase kreeg een aanmoedigingsprijs voor haar prestaties op de schaats. De gemeentelijke sportprij- zen werden voor de zestiende keer uitgereikt. Teamgeest Strijder Pech voor Noad 2 Veerkracht Smerdiek 2 Van Dijke lonkt met Biso naar NK Winstpunt Tenn/s Dames AVC dames blijven tweedeklasser Oliebollen Bijl beste gemiddelde Jeugd 4 kampioen Tegenstand DSVF Broer Joost minder tevreden over eerste wedstrijd Buikgriep korfbal Stimuleringsprojecten Nieuwe ehbo'ers Aan welke kant sta jij? Joost de Wilde ontving in het jaar 1999 als 11-jarige reeds de aanmoe digingsprijs van de gemeente Tho len voor zijn progressie en presta ties bij het herenturnen op landelijk C-niveau. Het afgelopen jaar onder streepte hij in de ogen van de werk groep sportgala Tholen zijn verdere ontwikkeling door bij de Neder landse kampioenschappen voor he ren op 2 juni 2002 een fraaie tweede plaats te halen in de categorie junior 1B. Een week later legde hij bij de landelijke toestelfinales beslag op de gouden medaille op het onder deel brug. Ook behaalde De Wilde zilver op de onderdelen ringen en rekstok. Het onderdeel voltige le verde een bronzen medaille op. On danks die imponerende reeks vond De Wilde dat het beter had gekund. „Bij de voltige had ik eigenlijk ook goud verwacht." De Smurdiekse turner werd verko zen boven de eveneens genomineer de futsalscheidsrechter Kadda Elji- lali en golfster Marjet van der Graaff, beiden uit Tholen. De werk groep kwam tot haar voordracht omdat aan de prestaties van De Wil de, behalve zijn talent, ook een enorme hoeveelheid trainingsarbeid ten grondslag ligt. Om in het turnen verder te kunnen reiken, moet hij zijn trainingen afwerken bij een ver eniging in Rotterdam. Wethouder sportzaken L.J. van Doorn vond dat De Wilde de prijs verdiende, ook al omdat de turnsport in Nederland volop in ontwikkeling is. „Tot voor kort was voor Nederland slechts een bijrol op Europees en wereldniveau weggelegd, maar de laatste succes sen tonen aan dat deze sport een zeer sterke progressie doormaakt." Samen met zijn jongere broer Bart verzorgde Joost de Wilde tussen de diverse onderdelen door ook nog een turndemonstratie. Vader Jan de Wilde gaf uitleg bij de oefeningen op het paard en aan de rekstok. Ook werden door beide jonge turners flankbewegingen op een paddestoel gedemonstreerd. De Wilde turnde afgelopen zondag op Texel zijn eer ste wedstrijd van het nieuwe sei zoen. Mede daarom nam hij tijdens de demonstratie geen enkel risico. Met name de afsprong bleef, van wege een recent opgelopen knie blessure, aan de bescheiden kant. Kadda Eljilali uit Tholen, algemeen gezien als de beste zaalvoetbal scheidsrechter van het land, was op het gala noodgedwongen afwezig. Hij moest vanwege ziektes en af zeggingen door collega's een eredi visiewedstrijd leiden in Volendam. Marjet van der Graaff, de Thoolse behaalde de nationale titel bij het golfen, stond wel op het podium. Joost de Wilde toonde zich bijzon der verrast door zijn benoeming tot sportman van het jaar. „Wat moet ik zeggen? Ik ben sprakeloos." Het podium stond vol toen presenta tor Jan van 't Hof, lid van de werk groep sportgala, de voetbalploeg van Noad '67 naar voren riep. Wet houder Van Doorn reikte de prijs van sportteam van het jaar uit aan de inmiddels teruggetreden aan voerder Jaap van Oudenaarde. Noad werd in het seizoen 2001-2002 kampioen in de derde klasse en pro moveerde door dit resultaat naar de tweede klasse. Daarin moeten de Fluplanders momenteel alle zeilen bijzetten om niet in de problemen te komen. Het volgens Van Doom en kel uit rasechte Fluplanders be staande team bewerkstelligde de promotie op basis van het onmis kenbaar aanwezige talent, gepaard aan een bewonderenswaardige inzet en onverzettelijkheid. „Dit kam pioenschap en de daaraan verbon den promotie vormen een bekroning op een succesvol seizoen en gaat ontegenzeggelijk de boeken in als een hoogtepunt in het bestaan van deze relatief kleine vereniging." Het eveneens genomineerde eerste herenteam van tafeltennisvereni ging Smash '76 uit Sint-Annaland ontbrak bij de prijsuitreiking we gens competitieverplichtingen. Spe ciaal voor Noad werd de voetbal hymne 'We are the champions' gespeeld. Aanvoerder Van Ouden aarde roemde de teamgeest van No ad. „We zijn een echt team. Daar win je ook wedstrijden mee. Het kampioenschap was terecht. We hebben bijna het hele jaar bovenaan gestaan. Het is een fantastisch jaar geweest." In drie blokken werden alle Thoolse kampioenen, jong en oud, op het podium gevraagd. De 11-jarige Anouk Fase uit Sint-Annaland kwam tweemaal kort achter elkaar in de schijnwerper. Aan haar werd de aanmoedigingsprijs voor jong ta lent toegekend. „Een ijskoningin in de dop", aldus Van Doom. Vorig jaar deed zij voor het eerst van zich spreken bij het hardrijden op de schaats. Fase eiste een eerste plaats op in het landelijke KNSB-klasse- ment bij de D-pupillen. Eind de cember legde zij op de kunstijsbaan in Breda bovendien beslag op de Zeeuwse titel marathonschaatsen bij de meisjespupillen. De jonge Setal- landse begon op haar zesde met schaatsen. Tijdens een toertocht vanuit Steenbergen werd ze geraakt door de sport. Eerst trainde ze op de ijsbaan in Dordrecht, tegenwoordig in Breda. Ondanks de marathontitel gaat haar hart uit naar de kortere af standen. „De 100, 300 en 500 meter vind ik het leukst." Behalve jong talent kwam op het sportgala ook de oudere sporter na drukkelijk in beeld. Nieuw bij het uitreiken van de gemeentelijke sportprijzen was het onderdeel 'goud van oud'. Oud-atleet Marien van Prooijen, tegenwoordig vooral bekend als beheerder van dorpshuis De Stove in Stavenisse, werd in het zonnetje gezet wegens zijn presta ties op zowel de baan, de weg als in het veld. Zo'n twee decennia gele den behoorde Van Prooijen tot de nationale top op de langere afstan den en in het crossen. Jos Hermens, tegenwoordig organisator van mara thons en atletenmakelaar, was des tijds zijn bekendste concurrent. Om de top te bereiken liep de atleet uit Stavenisse zo'n 200 kilometer in de week, exclusief de wedstrijden. Aanvankelijk voetbalde hij, maar teamsporten lagen hem niet zo. „Ik ergerde me dood als iemand er met de pet naar gooide. Als individuele sporter kun je bij verlies enkel jezelf de schuld geven." Marathons waren tijdens de carrière van Van Prooijen niet zo populair als nu. Halve marathons en de 10 Engelse mijlen kwamen wel gere geld in zijn programma voor. Ook de 5 en 10 kilometer waren afstan den die hem lagen. Met een team lo pers uit Hulst zette hij een scherpe tijd neer tijdens een 24-uurs loop, Reserve tweede klasse Voor het duel tegen Dinteloord kon No ad 2 slechts met moeite een team op de been brengen. Door de medewerking van andere seniorenteams konden de Sint-Philipslanders toch in actie komen. In de eerste helft kwam Noad op voor sprong door een doelpunt van Kevin Overbeeke. In de tweede helft trof Ed win Heijmans met een kopbal doel, maar zijn treffer werd wegens buitenspel afgekeurd. Noad was verontwaardigd door deze beslissing en kreeg enkele mi nuten later opnieuw een tegenslag te verwerken, toen Dinteloord 1-1 scoorde. Uiteindelijk bleef Noad met lege handen achter, doordat Dinteloord in de slotfase de winnende treffer scoorde. Door deze nederlaag blijft het degradatiegevaar voor Noad 2 groot. Alleen door over winningen op Klundert en Bruse Boys kunnen de Sint-Philipslanders zich nog handhaven. Klundert 2 heeft nu drie punten voorsprong op Noad, terwijl Bru se Boys evenveel punten heeft als de Sint-Philipslanders. Zowel Bruse Boys als Klundert moeten echter nog een wedstrijd inhalen. Reserve derde klasse Het reserveteam van Smerdiek won thuis met 3-2 van Hoek 3. In de ope ningsfase was Hoek de sterkste ploeg. Smerdiek leed veel onnodig balverlies en had veel last van de stevige wind. In de achttiende minuut kwam Hoek op een verdiende voorsprong. Na deze 0-1 ach terstand probeerde Smerdiek nog wel iets terug te doen, maar verder dan enke le kansen voor Corné van Haaften kwam de thuisploeg niet. Vijf minuten voor rust bracht Hoek de score op 0-2. In de tweede helft profiteerde Smerdiek van het windvoordeel. Met een kopbal maakte Peter van Ast in de elfde minuut de aansluitingstreffer. Smerdiek bleef aanvallend spelen en kwam na bijna een half uur spelen in de tweede helft langs zij. Een corner van Pierre Withagen werd door de doelman van Hoek niet goed onderschept, waardoor Corné van Haaften met een kopbal kon scoren. Met een snel genomen vrije trap bezorgde Pierre Withagen Smerdiek acht minuten voor tijd alsnog de overwinning. In de vijfde competitieronde van de hoofdklasse rolstoelhockey was het team van Biso '65 met Mark van Dijke uit Sint-Annaland in topvorm. Met nog één ronde voor de boeg staat Biso stevig op de tweede plaats en die geeft recht op deelname aan het Nederlands kampioen schap dat 28 juni in Utrecht plaatsvindt. In Amsterdam liet Biso zien dat het alle tegenstanders de baas kan. In de eerste wedstrijd werd het Belgische Rhodie met 10-0 verslagen. Mark van Dijke eis te een hoofdrol voor zich op door met fraaie passes zijn medespelers in staat te stellen om te scoren. Zelf nam hij de laatste treffer voor zijn rekening. De vol gende tegenstander, Stick Flyers uit Friesland, weigerde aanvankelijk te spe len omdat de vaste stick aan de rolstoel van de keeper te groot was, namelijk 36,5 in plaats van de toegestane 35 cm. De Friezen eisten dat de stick verwijderd of ingekort zou worden en na veel dis cussie haalde Biso de stick weg. Het team begon geconcentreerd aan dit duel, leidde bij de rust met 6-0 en stuurde de gedesillusioneerde tegenstander uitein delijk met een 14-0 nederlaag naar huis. Mark van Dijke nam vier treffers voor zijn rekening. Inmiddels zijn voor de broers Mark en Patrick van Dijke speciale wedstrijd- stoelen aangevraagd bij de Rolstoelhoc- keypool. Voor deze stichting zet darter Raymond van Barneveld zich erg in, hij stelde na het winnen van de Embassy een deel van zijn prijzengeld beschik baar. Ook woont 'Barney' veel rolstoel- hockey toernooien bij. Suzan Reinerman uit Oud-Vossemeer heeft zaterdag een winstpunt behaald op een paardendressuurwedstrijd in Dirks- land. Ze kwam met haar paard Panoesjo uit in de M1 -klasse. Voor de eerste proef kreeg de combinatie 156 punten en voor de tweede 153, wat de Vossemeerse ook nog twee tweede prijzen opleverde. Het eerste herenteam van de Ruucstop- pelen is de competitie begonnen met een 4-2 nederlaag bij Axel. De wedstrijd be gon met de enkelpartijen. De eerste daarvan verliep voorspoedig, want ter wijl zijn tegenstander de schoenen nog aan het dichtbinden was, had Roland Walpot de eerste set al met 1-6 gewon nen. Ook in de tweede set had de Zeeuws-Vlaming weinig in te brengen: 2-6 voor Walpot. Koen van Dijke kende een stroeve start en verloor de eerste ne gen games. Eenmaal in zijn ritme geko men, werd de tweede set nog erg close (6-0, 7-6). In de derde partij kwam Ro land v.d. Velde er tegen zijn sterk serve rende tegenstander niet aan te pas. Hij mocht blij zijn dat het bij 6-4 en 6-1 bleef. De vierde single was veruit de spannendste. Dennis Kot en zijn tegen stander wonnen allebei een set (6-1, 4- 6), maar het spektakel moest toen nog beginnen. In de allesbeslissende derde set speelde Kot zijn opponent met strak geslagen groundstrokes en goede pas- seerslagen met de backhand helemaal naar huis. De Axelaar klampte nog wat aan, maar kon de 5-7 einduitslag niet voorkomen. Bij de 2-2 tussenstand be gonnen de dubbels. Walpot en Kot lieten in de eerste set enkele kansen op de winst liggen en verloren met 7-5. Ook in de tweede set teveel fouten en onderling geruzie over wie de meeste missers ge maakt had (6-2). Van der Velde en Jack Neele verloren in hun partij de eerste set ongelukkig met 6-4. In de tweede set be gon Van der Velde wat agressiever en na vijf minuten moest het duel stilgelegd worden omdat zijn tegenstander een smash keihard in het gezicht kreeg. In het vervolg kwam een tie-break op het scorebord, die de Sint-Philipslanders ruim met 7-1 verloren. Het eerste damesteam van de Ruucstop- pelen ging op bezoek bij De Schenge in Arnemuiden en won met 0-3. In hun par tij wonnen Betsie Huijsmans en Leni Verwijs de eerste set met 2-6. In de tweede gaven ze een voorsprong uit han den en verloren door fouten de tie-break. De dames kwamen niet meer in hun spel en verloren de derde set met 6-1. In de volgende partij gaven Anja Jansen en El- !y van Dijke in de eerste set geen game weg (0-6). De tweede ging het gelijk op, maar met 4-6 konden de Sint-Philipslan ders het in hun voordeel afmaken. Ver volgens speelden Huijsmans en Van Dij ke een gelijkopgaande spannende partij. Na winst in de eerste set (4-6) moesten ze in de tweede alle zeilen bijzetten. Dat lukte (5-7) en daarmee werd een derde set voorkomen. Jansen en Verwijs had den in tuin partij weinig problemen. Door hun degelijk spel waren ze veel sterker, hoewel er behoorlijk tegenstand werd geboden. Ze wonnen met de set standen 1-6 en 1-6. Ruucstoppelen 3 begon met een 4-0 overwinning tegen Philten uit Philippi ne. De wedstrijd werd vertraagd doordat 's morgens de banen - die gesproeid wa ren - volledig bevroren waren. Joke Bo- mas en Lia van Dijke beten de spits af. Het was wennen op gravel, na de hele winter binnen te hebben getennist, maar dat lukte en het tweetal won met 6-2 en 6-3. Lia Buijs en Els v.d. Giesen wonnen hun eerste set gemakkelijk (6-0), maar daarna verslapte de aandacht en dat leid de tot een 1-3 achterstand in de tweede set. Door vijf games op rij te winnen, be slisten ze ook deze in hun voordeel (6- 3). Vervolgens pakte ook het koppel Buijs en Van Dijke de winst (6-3,6-1) en tenslotte deden ook Van der Giesen en Anja Everaers dat (6-4, 6-1). Het eerste damesteam van Sint-Anna land begon tegen het uit de eerste klasse gepromoveerde Zierikzee met een sim pele 4-0 overwinning. Alleen Hanna Moerland en Willy de Rijke hadden drie sets nodig. Sint-Annaland 2 kreeg WPD 2 uit Wol- phaartsdijk op bezoek en won eveneens met 4-0. Na een aanvankelijk moeizaam begin, voor het eerst weer buiten, kreeg Sint-Annaland niet al teveel tegenstand. Trijnie Goedegebuure en Jacqueline Bruijnzeel waren met 6-1 en 6-1 heel gauw klaar. Yvonne Tebbens en Carina Droogendijk hadden het ook niet moei lijk, hoewel ze de bezoekers in de twee de set nog terug lieten komen naar 4-4. Eindstand 6-2 en 6-4. In de derde partij bezorgde WPD Goedegebuure en Teb bens evenmin veel last. De laatste werd door Droogendijk en Bruijnzeel met twee keer 6-0 eveneens simpel gewon nen. Voor het openingstoernooi van TOV was er zondag een ruime belangstelling. In verband met het zilveren jubileum was het tennispark feestelijk versierd. Zo is onder meer een poort opgericht. Het eer ste damesteam kreeg voor de competitie Bru-ten op bezoek en boekte een 4-0 overwinning. TOV 2 ging in Breskens op bezoek bij Boskreek 3 en pakte even eens de volle winst (0-4). Ook Eegedima heeft de eerste competi tiedag achter de rug. Het thuisspelende team kon zaterdag gebruik maken van de faciliteiten van TOV in Oud-Vosse- meer. De Thoolse vereniging wil alsnog een openingstoernooi houden, maar dan moet er eerst vervangende accommoda tie zijn voor de afgebrande kantine en toiletten. Op dat moment kan ook de mixcompetitie op vrijdagavond begin nen. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen stad: 1. J. Geuze 30 p; 2. mevr. R. Burrows 23 p; 3. L. Soomers 21 p; 4. R. v.d. Houten 20 p; 5. mevr. C. Wilsing 19 p; 6. N. Moerkerken 17 p; 7. H. Bal 10 p; 8. D. Schellinger 9 p; 9. mevr. C. Praat 8 p. Meulvliet: 1. T. Goode 43 p; 2. L. Ver schoor en R. Vroegop 26 p; 3. B. Mel- ching en B. Schot, én J. Bos en G. Bolier 24 p; 5. D. Lindenberg en W. Bijl 23 p; 6. R. Bolier en W. Schot 20 p; 7. G. Mel- ching en L. van Bale 15 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo 29 p; 2. mevr. C. Lindhout 24 p; 3. W. Lindhout 22 p; 4. mevr. D. van Dijke 21 p; 5. mevr. N. Minheere 15 p; 6. mevr. T. Ravensteijn 13 p; 7. mevr. A. Bosters en mevr. M. v.d. Zande 10 p; 9. mevr. C. Scheenhart 5 p. Autogordels aan. Van 14 april tot en met 7 juni wordt in Zeeland een cam pagne georganiseerd die gericht is op het bevorderen van juist en altijd ge bruiken van autogordels en kinderbe- veiligingsmiddelen in de auto. Volleybal Het damesteam van AVC speelt ook vol gend seizoen tweede klasse. In de laatste wedstrijd, tegen Voko, wisten ze het ene benodigde punt te bemachtigen. AVC is op de vierde plaats geëindigd. In Oosterhout werden de Thoolse dames van hun stuk gebracht door Voko. De nummer vijf bracht een sterk team op de been, en speelde met een goede verdedi ging en aanval. Bij AVC ontbrak de overtuiging en de thuisclub won drie sets op rij. Met de wetenschap van het benodigde punt in het achterhoofd be sloten de bezoekers om in de laatste set nog eens lekker te spelen en ze lieten de frustratie varen. Dat bleek de sleutel tot setwinst, waarmee klassebehoud een feit was. AVC wist zich in deze competitie op te werken vanuit een positie met min punten tot de vierde plaats, wat niet on verdienstelijk is. VERVOLG VAN PAGINA 2 Gymvereniging Excelsior ver koopt woensdag oliebollen om de clubkas te versterken. Vanaf negen uur 's morgens ko men damesleden met de lekkernij langs de deur. De verkoop begint bij familie Tichem in de Stoof- straat. In de onderlinge competitie van biljartvereniging Tolrust wist J. Uijl in 17 beurten zijn partij tegen G. de Jonge ruim te winnen. W. Bijl scoorde met 3,17 het beste ge middelde. De uitslagen: G. de Jon- ge-J. Uijl 4-10; A."Schot-M. Uijl 10-8,21; A. Schot-C. Nagelkerke 10-4,93; A. Burgers-C. Nagelker ke 8,22-10; J. Uijl-W. Bijl 8,64- 10; M. Hage-C. Nagelkerke 9,52- 10; M. Uijl-J. Uijl 3O1-10. In de laatste competitieronde moet het eerste team van tafeltennisver eniging Smash '76 proberen zijn positie in de hoofdklasse veilig te stel len. Tegen koploper Vice Versa uit Oudenbosch zullen de Sint-Annalan- ders zaterdag enkele punten moeten veroveren om de degradatie te ontlopen. Een voordeel voor Smash kan zijn dat Vice Versa reeds het kampioenschap veilig stelde. dubbelspel. Ook het vierde team kan kampioen wor den. De Sint-Annalanders wonnen zater dag met 9-1 van Vice Versa uit Ouden bosch, waardoor de achterstand op koploper Tanaka nog slechts één punt bedraagt. Morgen wordt in een recht streekse confrontatie de strijd om de titel beslist. Het derde team won in Bergen op Zoom met 8-2 van Markiezaat 7. Matthijs Bruijnzeel bleef ongeslagen, terwijl Martin v.d. Klooster en Kees van Poort vliet beiden twee overwinningen behaal den. Door deze zege zijn de Sint-Anna landers opgerukt naar de tweede plaats. Tafeltennis Tegen 't Zand uit Middelburg ver loor Smash vrijdagavond met 8-2. Christian van 't Hof behaalde een verrassende overwinning op oud- Zeeuws kampioen Jan Henk Bom- hof. Voor Bomhof was het pas zijn derde nederlaag in deze competitie. Ook het laatste duel werd door Van 't Hof gewonnen. Ad Verhage en Anné van Dijke verloren al hun par tijen. Omdat de mede-degradatie- kandidaten elkaar troffen en beide punten pakten, komen nog drie teams in aanmerking voor recht streekse degradatie of een degrada tieduel. Met 28 punten staat Hotak op de laatste plaats. Op de voorlaat ste plaats staat Arnemuiden met 30 punten. Smash heeft momenteel twee punten voorsprong op Arne muiden. Smash 2 liet tegen middenmoter Mid delburg-Zuid kostbare punten liggen in de race om het kampioenschap. De kop loper in de derde klas bleef steken op een 5-5 gelijkspel. Door dit teleurstel lend resultaat kon concurrent ODT op gelijke hoogte komen. In de laatste wed strijd kan Smash door een 10-0 overwin ning op hekkensluiter 't Zand uit Mid delburg alsnog de titel veroveren. Tegen Middelburg-Zuid verloor Rafaël Fruc- tuoso al zijn partijen. Merijn v.d. Kloos ter en Peter Bazen wonnen ieder twee maal en waren ook succesvol in het Het vierde jeugdteam werd zaterdag kampioen in de vierde klas aspiranten. Maurits Keur, Eric Bruijnzeel en Jan Aarnoudse wonnen met 10-0 thuis van RDT uit Lamswaarde. Het eerste jongensteam speelde 5-5 ge lijk tegen Papendrecht. Harm Westdorp bleef opnieuw ongeslagen. Het tweede jongensteam verloor met 9-1 van Tanaka 3. Alleen Cindy v.d. Klooster wist voor Smash een punt te veroveren. Het derde jeugdteam speelde gelijk tegen TCO. Alieke Vroegop en Martine Bruijnzeel wonnen elk tweemaal. Ook het dubbel spel werd gewonnen. Het vijfde jon gensteam verloor met 9-1 van Breda 6. Jochem v.d. Klooster redde hier de eer voor de Sint-Annalanders. Programma zaterdag: Smash-Vice Versa, 't Zand 6-Smash 2 (11/4), Smash 3-Hotak 7, Tanaka 12-Smash 4 (11/4); Bergeyk-Smash meisjes, Smash jon- gens-Hotak, Smash 2-Breda, Smash 3- Tanaka, Hotak-Smash 4, TCS-Smash 5. Sint-Philipsland De broers Bart en Joost de Wilde uit Sint-Annaland kwamen zaterdag en zondag in Den Burg op Texel in actie bij plaatsingswedstrijden voor de finale van het Nederlands kampioenschap turnen. Bart de Wilde klasseerde zich in de halve finale als zevende en mag door dit resultaat deelnemen aan de play-off, waar vier finaleplaatsen te veroveren zijn. Zijn broer Joost turnde de eerste plaatsingswedstrijd uit een serie van drie en eindigde daarbij op de zesde plaats. Turnen Bart, die uitkomt voor SDS Rotter dam, turnde bij de jeugd op C-ni- veau. De beste turners van twee dis tricten streden bij deze wedstrijd om een finaleplaats. In het veld van 22 deelnemers moest Bart de Wilde zich bij de eerste tien plaatsen om niet uitgeschakeld te worden. De eerste vier plaatsten zich recht streeks voor de finale, terwijl de nummers 5 t/m 10 in een play-off een herkansing krijgen. Bart turnde een sterke wedstrijd en klasseerde zich op een zevende plaats, waar door hij deel mag nemen aan de play-off. Hij moet dan bij de eerste vier eindigen om door te stoten naar de finale. In de halve finale werkte de Sint-Annalander de onderdelen goed af. Alleen bij de afsprong van de ringen raakte hij met zijn handen even de vloer, wat bestraft wordt met een halve punt. Bart en zijn trainer zien met tevredenheid terug op de geleverde prestatie. De play off wordt 26 april in Zwijndrecht gehouden. De behaalde punten op de toestellen waren: vloer 8,15; vol tige 7,1; ringen 6,9; sprong 6,7, brug 7,1 en rek 6,9. Barts broer Joost de Wilde turnde zondag in Den Burg de eerste plaat singswedstrijd voor het NK. Even als Bart is hij aangesloten bij SDS uit Rotterdam. Joost nam deel in de categorie junioren 2 niveau B. Hij moest het opnemen tegen negen tur ners uit vier verschillende distric ten. In drie plaatsingswedstrijden wordt er gestreden om een plaats in de finale. De kersverse Thoolse sportman, die door een buikgriep een slechte voorbereiding had op deze wedstrijd, kwam niet verder dan de zesde plaats. De Sint-Anna- lander was zelf niet tevreden over zijn presteren. Wel kijkt hij met vol doening terug op zijn oefening op de brug, die door de jury werd be oordeeld met een 8,2. Hij voerde bij deze oefening voor het eerst een nieuw onderdeel uit. De tweede plaatsingswedstrijd wordt 13 april in Koudekerke gehouden. De pun ten die Joost-op de diverse onderde len behaalde zijn: vloer 7,4; voltige 7,2; ringen 7,1; sprong 7,4; brug 8,2 en rekstok 6,6. Het eerste team van korfbalver eniging Emergo speelde met 5-5 gelijk tegen Scheldevogels 2. De tegenstander uit Bergen op Zoom kwam eerst op een 1-4 voorsprong, maar de Thoolse korfballers kwamen sterk terug. De treffers werden gemaakt door Jaco van Dis, invaller Ad Farla, Marchel de Frel, Jaco van Heemskerk en Justine Weijen- berg. Emergo 2 won eenvoudig met 11-2 van ADO 6. Bij rust stond Emergo al op een 7-0 voorsprong. De treffers werden gemaakt door invaller Marco v.d. Hoek (3x), Liesbeth Dam (2x), Maddy Muis (2x), Marianne Rom- bouts (2x), Ad Farla en Ingrid Klomps. De B-jeugd van Emergo won met 4-3 van DSO. Bij de rust stonden de Tho- lenaren op een 2-1 voorsprong. In de tweede helft liep Emergo uit naar 4-2, maar in de slotfase bracht de tegen stander uit Klundert met een derde treffer de spanning weer terug in de wedstrijd. Emergo hield stand en be haalde de tweede overwinning in deze veldcompetitie. Voor Emergo scoorden Rick Bazen (2x) en Harmen van Heemskerk (2x). De D-pupillen wonnen met 4-2 van Vios uit Willemstad. Emergo kwam al vroeg in de wedstrijd op achterstand, maar wist die nog voor rust om te bui gen in een 3-1 voorsprong. De treffers in deze wedstrijd werden gemaakt door Mireille Dorst (2x), Pascal Farla en Jeffrey Pals. Tegen het team van Zevenbergen behaalden de F-pupillen de eerste overwinning in de veldcom petitie. Joyce Hoek bezorgde Emergo met een doelpunt de overwinning. De strafworpen werden met 17-3 in het voordeel van de Thoolse ploeg beslist. Het welpenteam won met 3-0 van PKC door treffers van Marcella Ballemans (2x) en Renske de Rooij. Het tweede welpenteam won met 3-0 van Vios uit Willemstad. Voor Emergo scoorden Maurice Uijl (2x) en Juliun Zimmer man. Programma zaterdag: Vios 2-Emer- go 14 u., Emergo 2-Oranje Zwart 4 16 u.; Keep Fit-Emergo B 13.45 u., Hoogerop-Emergo D 10.30 u., Emergo F-DSO 11.30 u., Emergo Wl-Sporting Delta 10.30 u., Emergo W2-ELKV 9.30 u. Joost de Wilde was sprakeloos over zijn verkiezing tot Thoolse sportman van het jaar. een incourant onderdeel van de atle tiek waarop Van Prooijen naar eigen zeggen nog altijd Europees record houder is. De successen zijn hem niet komen aanwaaien. „Ik ben een strijder. Ik heb tien jaar lang als een monnik geleefd. Als je serieus met je sport bezig wilt zijn en de top wilt bereiken, moet je er echt iets voor laten. Ik loop nog altijd, maar doe niet meer aan wedstrijden mee. Wel is elke training voor mij een wed strijd. Ik mik op 17, 18 kilometer per uur. Hardlopen is voor mij een verslaving." Wethouder Van Doorn stond in zijn openingsrede nog stil bij het breed tesportproject Tholen, dat eind vol gend jaar van start moet gaan. Het eerste overleg met Sport Zeeland (de voormalige Zeeuwse Sportraad) heeft inmiddels plaatsgevonden. Verenigingen en instanties worden in een later stadium uitgenodigd om knelpunten aan te geven. Een en an der moet resulteren in een program ma met speerpunten waarop de ko mende jaren wordt ingezet. „De veranderende omstandigheden en de vragen die door de sporters, maatschappelijke organisaties en overheden aan de sportsector wor den gesteld, maken een verdere ver dieping en verbreding van het huidi ge breedtesportbeleid noodzakelijk. Zeker als sport als integraal onder deel van de lokale sociale infra structuur zijn maatschappelijke functie verder moet waar maken, is aanvullend beleid noodzakelijk. Be langrijk is om verbindingen te leg gen met andere werksoorten, zoals het jeugd- en jongerenwerk, de pre ventieve gezondheidszorg, de ge handicaptenvoorzieningen en het onderwijs." Vooruitlopend op die impuls voor het breedtesportbeleid heeft de ge meente dit jaar al een start gemaakt met een tweetal projecten, WhoZ- next en GALM. WhoZnext is een sportstimuleringsproject voor jon- bezorgde DSVF daarmee een voor sprong, maar met het verlies van Han v.d. Velde tegen Aijo Kousemaker was de stand weer gelijk. Na een ge lijkspel in de partij tussen Aart Slager en Jaap Veerhoek zorgde Johnny de Leeuw aan het eerste bord voor de beslissende winstpartij van PWG. Hij liet Jan v.d. Weteringh in tijdnood vastlopen en bracht de eindstand op 7-4. De Goes/Zierikzee combinatie behaalde een verdiende 6-3 overwin ning tegen Middelburg, zodat de strijd om de Zeeuwse dambeker de zelfde finalisten krijgt als vorig jaar. Twaalf inwoners zijn geslaagd voor de ehbo-opleiding die de plaatselijke afdeling organiseerde. Marry en Pa tricia van Vossen, Silvia en Vienna Faasse, Patricia Kosten, Wilbert v.d. Male, Miijam en Angelina Mol, Petra van Zundert, Anne v.d. Velde, Lia v.d. Ree en Trijnie Goedegebuure. geren in de leeftijd van 14 tot 18 jaar. Het project is erop gericht dat jongeren niet alleen deelnemen aan sportieve activiteiten, maar dat ze ook actief betrokken worden bij de opzet en uitvoering ervan. De on langs geformeerde Jongeren Orga nisatie Tholen (JOTH) moet het project handen en voeten geven. Het GALM-project is een strategie om niet of weinig actieve senioren tussen de 55 en 65 jaar in beweging te brengen en te houden. Achterlig gend doel is maatschappelijke parti cipatie en gezondheidsbevordering van Tholenaren in deze leeftijds groep. Van Doorn kondigde ook een volgend jaar te houden onderzoek aan naar het functioneren van de twee openluchtzwembaden in de gemeente Het onderzoek moet in kaart bren gen wat noodzakelijk en wenselijk is op het gebied van zwemvoorzie- ningen in Tholen. Voor de sport is in de nabije toekomst volop werk aan de winkel, aldus Van Doorn. „Ook de diverse sportcomplexen zullen de komende jaren onze aandacht vragen." Peter en Kim Rombouts van de dansschool Rien en Joke Gladdines zorgden met een jive voor een flit sende en swingende opening van het zestiende sportgala. Een groep van de Steenbergse dansschool sloot de uitreiking van de gemeente lijke sportprijzen af met demonstra ties salsa en andere dansen. In de foyer van Meulvliet kon na afloop worden nagepraat, met medewer king van dweilorkest De Klienkers. Anouk Fase uit Sint-Annaland kreeg een oorkonde en een tinnen bord. In de Ontmoetingskerk organiseert de Gereformeerde kerk zondagmid dag om 14.30 uur een jeugddienst. Ds. Broere zal spreken over het the ma: 'Aari welke kant sta jij?'. In zijn preek zal hij aandacht schenken aan de kruisiging van de Heere Jezus. Het jongerenkoor Polyhymnia onder lei ding van Hannie Droogers verleent zijn medewerking aan deze jeugd dienst. De dammers van DSVF boden goede tegenstand in de ontmoeting tegen PWG uit 's-Gravenpolder. Gerben v.d. Velde versloeg Ko Louwerse en

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 17