Noad kan ruimer ademhalen na benauwde zege op Dauwendaele Tholense Boys 5 hijst kampioensvlag WHS ontsnapt in slotfase aan verlies tegen WC'68 SPS bedwingt knap de koploper Heinkenszand Tholense Boys dicht bij stunt na winst in Dinteloord Zevenklapper voor kampioenen VES tegen mindere Vosmeer Van Tiggele scoort drie keer Donderdag 10 april 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Tholense Boys 4 klopt Halsteren Tholen keihard geknokt Tholense Boys 5 is zater dag kampioen geworden in de vijfde klasse reserve. De geel-zwarten boekten een simpele 7-1 overwin ning tegen hekkensluiter Rillandia 4 en zijn daar door onbereikbaar gewor den voor de concurrentie. Van de 18 gespeelde duels verloren de Tholenaren er slechts één, tegen WHS 3. Juist de Sint-Annalanders waren vooraf de enige nog resterende concurrent, met al elf punten achterstand (en een wedstrijd minder gespeeld) op de koploper. WHS had zich een week eerder verslikt in Rillan dia en was op een gelijk spel blijven steken, dus Tholense Boys was ge waarschuwd. Maar de kampioenen in spé begon nen sterk en namen na vijf minuten de leiding. René v.d. Berge legde de bal te rug op Johan Nelisse en deze schoot van net buiten het zestien-metergebied binnen. Van den Berge trof zelf voor de rust nog drie keer doel. Bij een 3-0 stand kreeg Rillandia - dat nog maar zes punten heeft - na een overtreding een straf schop toegekend en be nutte die ook. De rust stand was dus 4-1. Maar in de tweede helft ging het snel. Richard Gerritsen zorgde voor 5-1 en vervol gens vond Wim Bal twee keer het net. Na het laatste fluitsignaal konden de feestelijkheden beginnen. Er was champagne voor de kampioenen en van het bestuur kregen ze bloe men. Tholense Boys verl oor niet één duel en heeft - met nog twee wedstrijden te gaan - 51 punten. Het elftal scoorde al 96 doel punten en kreeg er 22 te gen. Volgend seizoen gaan de spelers het een trapje hoger proberen. Smerdiek en Stavenisse met lege handen Zwakke partij SCS Touwtje Smerdiek gebroken Debuut Thol.Boys Voetbal programma ri Donderdag 10 april uur Smerdiek 4-WHS 3 18.45 Zaterdag 12 april uur Thol.Boys-Kapelle(vdGraaf) 15.00 Arendskerke-Noad(Bax) 14.30 Klundert-WHS(Rotmans) 14.30 SPS-Brouwershaven(Pietjouw) 14.30 Chrislandia-Smerdiek(Houdé) 14.30 Krabbendijke-Stavenisse(vBelzen) 14.30 WC 2-Thol.Boys 2(Lok) 12.15 WHS 2-Kloetinge 3(dBruine) 14.30 Noad 2-Klundert 2(vProoijen) 15.00 SSV 2-Smerdiek 2(Riemens) 14.30 Hoedekenskerke 2-Thol.B.3 14.30 SPS 2-Arendskerke 3 14.00 Dinteloord 3-Stavenisse 2 14.30 Thol.Boys 4-DVO 3 12.30 Smerdiek 3-Chrislandia 2 14.30 Noad 3-Klundert 4 13.30 Bruse Boys 4-SPS 3 13.30 Smerdiek 4-Noad 4 12.30 WC 5-Thol.Boys 5 14.30 WHS 3-Krabbendijke 4 14.30 Arendskerke 4-WHS 4 14.00 Smerdiek da.-WIK(vGils) 14.30 Zondag 13 april uur Moerstraten-Vosmeer(vEnk) 14.30 Vosmeer 2-Vivoo 2 12.00 Oudenbosch 1 - Vosmeer 3 9.45 Trefzeker Topscorer Patrick Ketting(WHS) 15 Erik van Haaften(Smerdiek) 12 J») Iwan Geense(Noad) 10 Niels Hage(Smerdiek) Aan de kop van het topscorerklassement heeft Patrick Ketting afstand genomen. De WHS'er scoorde zaterdag twee keer, terwijl de andere doelpuntenmakers het af lieten weten. Met nog enkele wedstrijden voor de boeg lijkt Ketting op weg om zijn titel te prolongeren. Maar dan wel met zowat de helft minder doelpunten in ver gelijking met vorig seizoen. Niels Hage van Smerdiek nestelde zich met zijn tien de treffer op de gedeelde derde plaats. Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Noad-Dauwendaele 1-0, Dinteloord-Thol.Boys 2-2. Derde kl.: WHS-WC 2-2. Vierde kl.: Heinkenszand-SPS 1-1, Smerdiek-WIK 1-2, Vrederust-Stave- nisse 2-0. Vijfde kl.: Ves-Vosmeer 7-0 (Ves kampioen). Dames: Sleeuwijk-Smerdiek 1-3, Thol.Boys-Dinteloord (vr.) 1-2. Tweede kl. res.: Thol.Boys 2-VCK 2 2-3, Dauwendaele 2-WHS 2 1-5, Din teloord 2-Noad 2 2-1. Derde kl. res.:Smerdiek 2-Hoek 3 3- 2. Vierde kl. res.:Thol.Boys 3-Waarde I 5-1, Noad 3-Dinteloord 3 9-0, Halste ren 2-Thol.Boys 4 1-2, Zwaluwe 3- Smerdiek 3 7-1. Vijfde kl. res.:Thol.Boys 5-Rillandia 4 7-1 (Thol.Boys kampioen). Zesde kl. res.:Vosmeer 2-Alliance 4 1-2, Internos 10-Vosmeer 3 5-1. Veteranen:WHS 4-Wolfaartsdijk 4 0- 2. Jeugd: Meto-Vosmeer A 2-3, Vosmeer C-RSV 2-2, Vosmeer meisjes-NVS 0- 10, Vosmeer D-WC 2-3, Vosmeer E- WHS E3 8-3, Halsteren-Vosmeer F 1- 1; Smerdiek meisjes-Kruisland 1-1, Smerdiek D - Bergen 3-5, Lepelstr. Boys-Smerdiek El 0-4, Smerdiek E2- Halsteren 7-1, Smerdiek Fl-Halsteren 2-8, Moc-Smerdiek F2 5-0; Noad A- Dauwendaele 4-7, Bruse B.-Noad B 4- 2, Bruse B.-Noad C 1-0, Noad D-DSE 1-1, WC-Noad El 2-6, Noad E2- Steenbergen 4-3, Noad Fl-Dosko 6-2; Mevo-WHS B 6-4, WHS meisjes-BSC 1-7, WHS D-NVS 1-4, WHS El- Steenbergen 2-1, WHS E2-Moc 11-3, Nw.Borgvliet-WHS E4 2-1, Moc- WHS F1 2-4, WHS F2-Noad F2 3-8, Bergen-WHS F3 11-0; BSC- Thol.Boys C 0-0, Thol.Boys Dl-Meto 0-6, Cluzona-Thol.Boys D2 10-0, Thol.Boys El-Dinteloord 1-3, SPS E- Thol.Boys E2 2-3, Thol.Boys E3- Smerdiek E3 7-1, Divo-Thol.Boys meisjes 1-9, Thol.Boys Fl-Kruisland 5-0, Thol.Boys F2-Lepelstr.Boys 4-3, Halsteren-Thol.Boys F3 0-7, Kogel- vangers-Thol.Boys smurfen 8-0. Op de valreep was het Patrick Ketting die de hoop van WHS op de na- competitie levend hield. De late treffer bracht de ploeg van Johan Sul kers alsnog op gelijke hoogte met het bezoekende VVC'68 uit Halste ren. Het werd 2-2 op De Waaje. Sulkers hield gemengde gevoelens over aan het resultaat. „Uiteindelijk moet je blij zijn dat je een nog een punt pakt. Daardoor blijft de marge met WC zes punten. Met het oog op de derde plaats is dat een goede zaak." Derde klasse Afhankelijk van wie er kampioen wordt en wie de derde periodetitel pakt, kan die derde plaats toegang bieden tot de nacompetitie. Drechts- treek is op drie punten achterstand de belangrijkste belager van WHS. In de strijd om de derde periode was het gelijkspel tegen WC een tegen valler. De thuisclub speelde een moeilijke wedstrijd, waarin de wind een belangrijke factor was. In de eerste helft moesten de groenwitten optornen tegen de stevige bries, waardoor het niet meeviel om op de helft van de tegenstander te spelen. Toch nam WHS in de 20e minuut de leiding. Het was Patrick Ketting die een vlotte aanval over de linkerkant, met bijdrages van Hans Leune en William Vroegop, beheerst afrond de; 1 -0. Lang duurde de vreugde om de openingstreffer niet. Bij de vol gende aanval ging WHS massaal in discussie met scheidsrechter Bruijn- ooge over een vermeende ingooi, de bezoekers speelden door en ook Le on de Witte en Jan Quist konden het onheil niet voorkomen: 1-1. Na die tegenvaller golfde het spel in het restant van de eerste helft op en neer. Een doorbrekende William Vroegop, goed aangespeeld door Michel Mosselman, werd zwaar ge hinderd en schoot over. Harm Moerland stuitte na een hoekschop van Ketting op de keeper. Matthijs Bruijnzeel stichtte aan de rechter kant het nodige gevaar, maar met zijn voorzetten werd te weinig ge daan. Ook de inbreng van de afwe zige Egbert Moerland, voor hem speelde Hans Leune, werd node ge mist. In de tweede helft zette de thuis club, gesteund door de wind, meer druk op de tegenstander. Een voor zet van Ketting leek de goal in te draaien maar eindigde op de lat. Ook schoten van William Vroegop en Arjan Mosselman troffen geen doel. Na een uur leverde één van de spaarzame uitvallen van de bezoe kers zo waar een treffer op. In een vol doelgebied mocht de toch niet al te grote, uit Stavenisse afkomstige Mario Smits ongehinderd inkoppen: l-2.Sulkers bracht hierop Corné van Tilbeurgh en Leo Vroegop binnen de lijnen voor Hans Leune en Hans van den Ouden. Harm Moerland schoof op naar de middelste linie en de pressie op het Halsterse doel werd groter. VVC stond met de rug tegen de muur, maar leek onge schonden het einde te halen. Ketting miste in riante positie na te zijn aan gespeeld door Michel Mosselman en ook een vrije trap van Harm Moerland leverde niet het beoogde resultaat op. Vijf minuten voor het einde kwam er toch gerechtigheid. William Vroegop leidde de aanval in en Ketting zocht met succes de korte hoek: 2-2. Komende zaterdag moet WHS op bezoek bij het op de laatste plaats staande Klundert, één van de vroe gere clubs van Sulkers. De Braban ders spelen zo ongeveer voor hun laatste kans, zodat het een emotierij- ke middag belooft te worden. WHS moet het karwei in Klundert aanpak ken zonder de geschorsten Hans van den Ouden, Michel Mosselman en Patrick Ketting. Mede daarom is Sulkers niet gerust op een goede af loop. „We zijn er nog lang niet." VES '35 uit Oudenbosch behaalde in de wedstrijd tegen Vosmeer het kampioenschap in de vijfde klasse C. De diep weggezakte topploeg van weleer won eenvoudig met 7-0. Vosmeer kon de thuisclub niets in de weg leggen. Elftalleider Arjan Hommel verving de wegens privé-om- standigheden afwezige trainer Julian Roman. Ook Hommel had het antwoord op het sterke spel van VES niet in huis. „VES was wel drie klassen beter. Als ze alle kansen hadden benut, waren we ver in de dub bele cijfers terecht gekomen." halfuur deed ook de met een ribbles- sure tobbende Arno Deurloo mee voor Mike van Gasteren. Voorin was Vosmeer onmachtig, ook al omdat tweede spits John Vroegop noodge dwongen meer op het middenveld speelde. In de middelste linie hield de Brabantse ploeg echter voortdurend een overwicht en met de regelmaat van de klok werd de score opge voerd. Uiteindelijk bleef de teller op 7-0 staan. Komende zondag moet Vosmeer aantreden tegen hekkenslui ter Moerstraten, zodat de Thoolse zondagploeg dan mogelijk weer eens het zoet van de overwinning kan proeven. Volgens interim-trainer Hommel richt Vosmeer zijn pijlen vooral op het volgende seizoen. In de resterende wedstrijden ligt het accent op het inpassen van jeugdspelers. Het tempo dat de thuisclub ontwik kelde was voor Vosmeer niet bij te benen. Na een kwartier kwam de openingstreffer op het bord. Uit een voorzet van links werd bij de tweede paal ingekopt: 1-0. Even later lag na een vlotte aanval over diverse schij ven de 2-0 achter Michel Nelen in het net. Juist voor de thee werd het 3-0, meteen de genadeslag voor Vosmeer dat zich zelf geen enkele kans wist te scheppen. Kort na de hervatting moest de onzichtbare aanvalsleider Jacco Vaders geblesseerd naar de kant. Hij werd vervangen door jeugd speler Mark Mosch. In het laatste Reserve vierde klasse Tholense Boys 4 behaalde een 1-2 overwinning op het reserveteam van Halsteren. In de eerste helft had het jongere team van Halsteren een veld- overwicht, wat resulteerde in een 1-0 voorsprong. Tholense Boys probeerde met veel strijd terug in de wedstrijd te komen. Sjaak Suijkerbuijk maakte vlak voor rust de gelijkmaker. Tholen se Boys begon voortvarend aan de tweede helft. Vanaf grote afstand schoot René Moeliker met zijn linker voet de bal in de kruising. De Tholena- ren hielden stand en proefden weer eens de smaak van een overwinning. Het eerste elftal van Noad'67 met aanvoerder Jaap van Oudenaarde staand linksop het podium van de sportzaal in Meulvliet. Rechtstreekse degradatie lijkt voor Noad '67 geen spookbeeld meer. De Fluplanders kwamen met de hakken over de sloot tegen Dauwendaele (1-0), waardoor de afstand met de volop in de gevarenzone verkerende Middelburgers is opgelopen tot acht punten. In de resterende drie wed strijden moet de ploeg van Peter van Poortvliet nog wel afrekenen met AZVV, Zaamslag en Terneuzense Boys in de strijd om de tiende plaats. Ondanks een knap 2-2 gelijkspel in Dinteloord is het doek voor Tholen se Boys bijna gevallen. De opgave tegen Dauwendaele was pittig voor Noad. De thuisclub ging het cruciale duel noodgedwongen in zonder de geschorste verdedigers Cenny van Splunter, Stefan Fonteijne en Jeroen Reijngoudt. Good old Jaap van Oudenaarde was voor de gele genheid teruggehaald om leiding te geven aan de Fluplandse defensie. In de openingsfase kroop de thuisclub echter door het oog van de naald. Achterin werd even teveel risico ge nomen en een aanvaller van de be zoekers mocht ongehinderd op doel man Kees Lozekoot afgaan. Niet voor de eerste maal dit seizoen toon de Lozekoot aan dat hij momenteel de beste keeper in de regio is. Met de wind in de zeilen kon Dauwendaele de eerste helft de nodige druk zetten op de Fluplandse achterhoede. Bij uitvallen wist ook Noad zich kansjes te verschaffen. De uitbrekende Comé de Frel werd dwars gezeten door een onverwachte stuit van de bal, Arjan Moerland vergat door te gaan toen hij een vrij veld voor zich had en een schot van niet fitte Iwan Geense ver diende wellicht een beter lot. Loze koot moest pal voor rust nog een keer zijn bijna twee meter lange lijf strek ken bij een indraaiende hoekschop die rechtstreeks in de goal leek te val len. Met een uiterste krachtsinspan ning werd de bal over de lat getikt, zodat Noad ongeschonden de rust haalde. Ook na de hervatting moest Noad het vooral hebben van counters tegen de vol op de aanval spelende club uit de provinciehoofdstad. Twintig minuten voor het einde kon de thuisclub jui chen. Het was aanvoerder Atjan Moerland die uit de draai verrassend inschoot en de Middelburgse keeper op het verkeerde been zette: 1-0. No ad kreeg hierna ruimte om de wed strijd te beslissen. Dat gebeurde niet, ook al omdat Corné de Frel goed aan banden werd gelegd. In de slotfase kregen de bezoekers een tweede reu- zenkans nadat Kees Jan Verstrate door het centrum uitverdedigde. Op nieuw hield Lozekoot zijn ploeg op de been in de 1 op 1 situatie die volg de. Opgelucht haalde Noad het einde. Peter van Poortvliet wilde niet te lang stil staan bij het vertoonde spel. „Het resultaat telt op dit moment. Ik denk dat we nog een punt of vier nodig hebben." Noad moet overmorgen zien te over leven bij Arendskerke, dat nog volop in de race is voor de derde periodeti tel. De competitie wordt afgesloten met duels tegen de rechtstreekse con currenten Terneuzense Boys en AZVV. Tegen Arendskerke kan Van Poortvliet weer een beroep doen op een voltallige selectie. Tot tien minuten voor het einde leek Tholense Boys bij het sterke Dintel oord op weg naar een stunt. Na een mooie aanval kwam de thuisclub ech ter, meer dan verdiend overigens, op gelijke hoogte: 2-2. Hoewel de degra datie bijna een feit is, prees Van Aerde na afloop zijn ploeg. „Van sommige jongens heb ik dingen gezien waar we mee verder kunnen. Als elftal hebben we keihard voor elkaar geknokt. Din teloord is een ploeg die ons ligt. Zij hadden weliswaar de meeste kansen, maar qua veldspel hebben we dit re sultaat verdiend. Voetballend gezien kunnen we met de meeste ploegen in de tweede klasse gewoon mee." De openingsfase was geheel voor de thuisclub. Het offensief resulteerde in diverse goede mogelijkheden en een schot, buiten bereik van A-junior keeper Ibrahim el Jilali, op de paal. El Jilali verdedigde het doel omdat Eric van Heusen er de voorkeur aan gaf om het kampioensfeestje van zijn ei gen vijfde elftal mee te vieren. Micha el de Jong begon op de bank omdat hij te laat op het sportterrein in Dintel oord arriveerde. Voor hem startte Ka- rim Benjilali die het goed deed. De teruggekeerde Carlo Heijboer fun geerde als slot op de deur, op ruime afstand van de twee overige verdedi gers. Sinds enkele weken laat Van Aerde zijn ploeg in een 3-4-3 opstel ling spelen. De tactische aanpassing pakt niet slecht uit. Voor de derde ach tereenvolgende maal scoorde Tholen se Boys als eerste ploeg. Het was Ja- ben Kortland die in de 29e minuut bij de eerste gevaarlijke uitval van de middag Ali Oumhamed vrij voor de keeper zette en met een fraai lobje kwam de 0-1 op het bord. Nog in de zelfde minuut kwam de thuisclub op gelijke hoogte (1-1), een treffer die in Thoolse ogen verdacht veel leek op buitenspel. Mourad Tihani kreeg nog twee mogelijkheden om zijn ploeg opnieuw aan de leiding te brengen, maar het was vooral Dinteloord dat de klok sloeg. Tussen de palen groeide de jonge Eljilali echter uit tot de abso lute uitblinker aan Thoolse zijde. De bezoekers begonnen sterk aan de tweede helft. Michael de Jong was de aan de enkel geblesseerde Jaben Kort land komen vervangen. Francel Kou semaker kopte een vrije trap van Niels Hopmans goed in, maar de keeper van de thuisclub redde. In de 55e minuut kreeg Tholense Boys een strafschop toegewezen na hands in de Brabantse verdediging. Michael de Jong belastte zich met het karwei: 1- 2. Hichan Benhammou kwam in de ploeg voor Ali Oumhamed, zodat er het grootste deel van de tweede helft weer vijf A-junioren in het veld ston den. Ronnie de Graaf kwam nog bin nen de lijnen voor Karim Benjilali. Na de gelijkmaker van Dinteloord liet invaller De Graaf nog een goed schot los en werd een doorbrekende Francel Kousemaker volgens heel Tholen ten onrechte teruggevlagd wegens bui tenspel. Komende zaterdag speelt Tholense Boys tegen Kapelle, dat zich als derde op de ranglijst nog een plek in de nacompetitie hoopt te ver schaffen. Ondanks de goede resulta ten van de laatste twee weken gelooft Van Aerde niet meer in een ontsnap ping. Het verloren duel tegen AZVV van enkele weken geleden heeft vol gens hem de doorslag gegeven. „Ie dereen zoekt natuurlijk naar de oorza ken van de degradatie. Sommigen gaan daarbij zelfs terug naar het vori ge seizoen. Ik wil er niet te negatief over doen. We zijn op drie wedstrij den van het einde en nog altijd niet of ficieel gedegradeerd. In mijn ogen was het verlies tegen AZVV dodelijk. Als we toen hadden gewonnen, zou den we nu maar twee punten op hen achterstaan. Dan zou er zeker nog hoop zijn geweest. Nu moeten we maar proberen om onze huid tegen Kapelle zo duur mogelijk te verko pen. Na die 9-2 nederlaag daarginds hebben we tegen hen nog wat goed te maken." Uitgelaten vieren de Thoolse voetballers het behalen van de titel. Reserve vijfde klasse SPS leverde een knappe prestatie door de gedoodverfde kampioen Hein kenszand in eigen huis op 1-1 te houden. Smerdiek lijkt dit seizoen over al naast te pakken. De ploeg van Pim Potappel verloor teleurstellend met 1-2 van WIK'57, één van de zwakkere broeders in de vierde klasse B. Voor Stavenisse is het eind van de tunnel ook nog niet in zicht. Bij Vrederust werd de zoveelste verliespartij in successie genoteerd: 2-0. Hoedekenskerke brak het ene touw tje dat ons nog verbond met de na competitie. Na WIK is ook het tweede touwtje gebroken." De start van Smerdiek was zaterdag nog hoopgevend. Het was Niels Ha- ge die in de 7e minuut na een aanval uit het boekje de 1-0 inkopte. Nog in het eerste kwartier kwamen de bezoekers op gelijke hoogte. Na een communicatiefout in de achterste li nie moest Carlo Opree zijn directe tegenstander de vrijheid gunnen, wat prompt de 1-1 opleverde. In een bijzonder gesloten wedstrijd waren de kansen schaars. Het venijn zat in de staart. Op het moment dat ieder een al vrede had met een puntende- ling wees scheidsrechter Mark van Prooijen uit Stavenisse na een actie van keeper Rick Zwagemaker tot ie ders verrassing naar de stip. WIK benutte het buitenkansje feilloos: 1- 2. Pim Potappel noemde het verlies zuur. „We hebben een zeer jonge ploeg en dan is elk puntje voor de moraal meegenomen. We hadden moeten winnen om te blijven mee doen voor de derde periode. Als je dan op zo'n manier de teil ingaat doet dat zeer." Het ziet er naar uit dat Pim Potappel bij Smerdiek niet aan oogsten toe komt. In zijn eerste jaar ging de ploeg voor het kampioenschap, om uiteindelijk in de nacompetitie te stranden. Met een verjongde ploeg hoopte hij dit seizoen tot het eind mee te doen voor de prijzen. Inmid dels hebben Niels en Jordy Hage, en ook routinier Carlo Opree, intern hun afscheid aangekondigd. Daar mee verliest de ploeg de nodige kwaliteit, waardoor het perspectief voor het komend jaar er niet al te zonnig uitziet. Wel komt er een na genoeg compleet B-juniorenteam naar de senioren, zodat de gemid delde leeftijd van het elftal nog ver der omlaag zal gaan. Potappel hield er de humor in. „Volgend seizoen drinken we na afloop moedermelk, in plaats van bier." Het lukt Stavenisse niet om uit de negatieve spiraal te komen. De goede resultaten van vlak voor de winterstop hebben in de tweede competitiehelft geen vervolg ge kregen. Tegen Vrederust werd in een dramatisch zwakke partij met 2-0 verloren. Het was voor de eer ste keer dat Stavenisse geen beroep kon doen op Kees van Putte die vanwege een stage voor een half jaar in de Verenigde Staten zit. Tot overmaat van ramp moest ook aan valsleider Jeremy Gierman in een vroegtijdig stadium geblesseerd naar de kant, zodat de ploeg van Dick Soomers zaterdag in offensie ve zin weinig potten kon breken. Bovendien keepte Marco Dorst een ongelukkige partij. In de 10e mi nuut maakte de Stavenisse-keeper bij een boogbal een taxatiefout, waardoor een speler van de thuis club eenvoudig kon inkoppen: 1-0. Kort daarop haakte Gierman af en kwam Erik de Rooij binnen de lij nen. Halverwege het eerste deel kreeg Matthias Moerland de beste kans van de middag maar zijn kop bal trof net geen doel. Bram Smits probeerde het nog een keer met een mooi afstandsschot. In de 55e mi nuut werd de niet fitte Sander Smits vervangen door Niels Velt- man. Ook Johan Eerland kwam nog in de ploeg, waardoor Marco Klippel een linie kon opschuiven. Stavenisse hoopte met die omzet ting tevergeefs wat meer aanval lende impulsen af te dwingen. Toen Dorst een afstandsschot los liet en een speler van Vrederust in de her kansing dankbaar profiteerde, was het pleit beslecht: 2-0. De voortekenen voor SPS in de aan loop naar het duel tegen Heinkens zand waren zeker niet hoopgevend. In Poortvliet moest worden vertrok ken met slechts twaalf man, waar onder B-junior Leonard Quist. Een maal op de plaats van bestemming moest het kleedlokaal worden ge deeld met een jeugdteam, zodat er van een rustige voorbereiding op de wedstrijd geen sprake kon zijn. Misschien mede daardoor was de openingsfase uiterst slordig. Bij de aftrap bleek Johan Scheermeijer nog niet goed bij de les, waardoor de thuisclub binnen dertig seconden de 1-0 kon aantekenen. Onder im puls van vooral A.P. van der Belt stapte SPS over die tegenslag heen. Heinkenszand domineerde welis waar maar de bezoekers zochten bij spaarzame uitvallen naar de moge lijkheden. René van Vossen kreeg een goede mogelijkheid op de ge lijkmaker. Op het beslissende mo ment zag hij de vrijstaande Martin Quist over het hoofd en besloot de aanval zelf met een schot in de han den van de keeper. Ook met hoek schoppen zorgde SPS voor het nodi ge gevaar. Heinkenszand ging na de pauze op zoek naar een tweede en beslissende treffer. Het tempo van de thuisclub lag echter te laag om SPS in de pro blemen te brengen. Op het midden veld speelde Dennis Boer boven dien een sterke partij, waardoor de aanvallen van de titelkandidaat in een vroegtijdig stadium konden worden geneutraliseerd. Ook in de voorste lijn knapten René van Vossen en Jaco Jansen de nodige verdedigende arbeid op. Omdat ook Wiljan Lisseveld zijn directe tegen stander in het tweede deel beter in zijn greep had, ontstonden er weinig kansen. Bij een uitval in de 73e mi nuut kwam SPS verrassend op gelij ke hoogte. Jaco Jansen haalde de achterlijn en vond de meegekomen Johan Scheermeijer die met een ra ke kopbal zijn fout uit de eerste mi nuut goed maakte: 1-1. SPS maakte daarna niet de fout om extra op de verdediging te leunen. Toch was de thuisclub nog tweemaal dicht bij de winnende treffer. Niels Lisseveld tikte een gevaarlijk schot over het doel en vlak voor tijd redde de lat de SPS-goalie bij een onverwachte omhaal. Door het gelijkspel sluipt DFS bovenin dichterbij Heinkens zand. SPS heeft drie ploegen onder zich. De sprong naar de midden moot lijkt voor de ploeg van Gerard van Zalinge in de resterende wed strijden echter te groot. Jordy Hage blijkt voor Smerdiek een onmisbare schakel. Met name de opbouwende kwaliteiten van de geschorste verdediger werden tegen WIK'57 gemist. De thuisclub speel de belabberd en stond aan het eind van de rit met lege handen: 1-2. Na het ook al teleurstellende gelijkspel van vorige week tegen Hoedekens kerke lijkt Smerdiek nu alle hoop op de nacompetitie te moeten laten varen. Trainer Pim Potappel heeft zich bij die teleurstelling neerge legd. „Zonder Jordy zijn we opbou wend kwetsbaar en lijden we veel te vaak en te vroeg balverlies. Dan krijg je al gauw hotseknots-bego- niavoetbal. Tegen Hoedekenskerke vond ik het overigens nog slechter. Toen mochten we dankbaar zijn dat we een bal kregen van de vereni ging om te mogen voetballen. Tegen Damesvoetbal Het damesteam van Smerdiek won met 1-3 van Sleeuwijk. Bij aan komst op het veld kregen de dames van de thuisclub een bloemetje voor het behaalde kampioenschap. Ook de zus van oud-Smerdiekvoetballer Kees v.d. Hoek, die in Sleeuwijk woont, was aanwezig om het damesteam te feliciteren met het veroveren van de titel. Na deze hul deblijken begon Smerdiek teleur stellend aan de wedstrijd. Na slor dig verdedigen van Smerdiek kwam de thuisploeg in de dertigste minuut op een verdiende voorsprong. Smerdiek bleef ver beneden haar maat presteren. Vlak voor rust maakte men toch nog de gelijkma ker. Ramona van Tiggele verraste met een fraaie lob vanaf 30 meter de doelvrouw van Sleeuwijk. In de tweede helft ging Smerdiek beter spelen en kon men ook profiteren van het geblesseerd uitvallen van een speelster van Sleeuwijk. Uit een voorzet van Diana Hendrikse bracht Ramona van Tiggele Smerdiek met een kopbal aan de leiding. Sleeuw ijk drong aan voor de gelijkmaker, maar de aanvallen leverden weinig gevaar op. Op aangeven van Ramo na van Tiggele kwam Donna Koet sier in een kansrijke positie. In plaats van zelf een doelpoging te wagen legde zij de bal breed op An ne Hage, die in minder gunstige po sitie stond. Vlak voor het slotsig naal zette Anne Hage met een solo diverse tegenstanders op het ver keerde been. Vervolgens legde zij de bal terug op Ramona van Tiggele die met haar derde doelpunt de eindstand bepaalde op 1-3. Het damesteam van Tholense Boys speel de zaterdagmiddag de eerste (oefen)wed- strijd. Tegen Dinteloord werd met 1-2 verloren. Het debuut zorgde wel voor ex tra spanning bij de Thoolse dames. Door een aarzelend begin kreeg Dinteloord di verse scoringskansen, maar doelvrouw Liesbeth Heshof keerde het gevaar. Tho lense Boys groeide in de wedstrijd en kreeg via Corina Oudesluijs en Ingrid Geilings enkele mogelijkheden om te scoren. De beste kans kreeg Tamara Goe- degebuure, die alleen op de doelvrouw af kon gaan, maar de bal te ver voor zich uit speelde, waardoor de doelvrouw eenvou dig het gevaar kon keren. Na een half uur spelen werden er vier nieuwe spelers in gebracht. Matjan Verhoef, die bij het da mesteam van Vosmeer jaren heeft ge speeld, maakte plaats voor Marleine Bal. De andere wissels waren: Karin van Rij- sen voor Jantine v.d. Velde, Matjan Wil- sing voor Tamara Goedegebuure en Ma- riëtte v.d. Donker voor Lesley van As. Emily Streng ging nu als laatste vrouw spelen, terwijl Maaike de Lang de links back positie innam. Tholense Boys nam steeds meer initiatief en kwamen na rast zelfs op voorsprong, toen Emily Streng uit een vrije trap scoorde. In de slotfase bleek Dinteloord echter conditioneel ster ker te zijn. Uit een vrije trap scoorden de bezoekers de gelijkmaker. Vijf minuten voor tijd kreeg Marloes Veld de bal onge lukkig tegen haar lichaam, waarna Din teloord de terugspringende bal in het doel werkte. Tevergeefs probeerden de Thool se dames om in de laatste minuten de ge lijkmaker te maken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 15