Zoet-waterplan krijgt alleen steun Waterschap verlaat Polderhuis Bomen weg bij oude teerloods Verburgh hecht aan uitstraling en service CV Doorgroeisteen langs Stoof- en Zoetwaterweg Nieuw contract maaien sloten Veel kleiner steunpunt bij waterzuivering Sint-Maartensdijk Dalempolder wordt gebaggerd Donderdag 3 april 2003 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Thoolse boeren kunnen borst nat maken Sluitingsprotocol Nieuwe waterloop voor Welgelegen Onderzoek naar Vossemeers gemaal Waterschap Zeeuwse Eilanden verlaat het Polderhuis, het oorspronkelijke domein van het voormalige water schap Tholen, dat na de fusie gedeeltelijk als steunpunt in functie bleef. De eigenaar van het pand, accountants kantoor Remmerswaal, heeft het gehele Polderhuis no dig in verband met de groei van de activiteiten. Voor het waterschap is het kantoor te groot geworden in verband met de afslanking van de bijkantoren. Bij de zuiverings installatie komt volgend jaar een nieuw, kleiner steun punt. In afwachting daarvan huurt het waterschap per 1 september een semi-permanent kantoor. Gronddepot Remmerswaal Herstel van vele taludinzakkingen Ook nog stuk van de Engelaarsdijk Het waterschap gaat door met de versterking van ber men met doorgroeisteen. De Stoofweg/Zoetwaterweg bij Sint-Annaland wordt aangepakt en er komt een vervolg op de Engelaarsdijk, waar in december al 1200 meter doorgroeisteen is gelegd. Deze verbinding tussen de Paasdijkweg en de Poortvlietsedijk bij Scherpenisse wordt steeds drukker bereden. Roolandsedijk Verdediging schor Anna Jacobapolder Verbouwing maakt winkel overzichtelijker Op 14 april valt het definitief besluit voor de tweejarige proefperiode voor de inlaat van zoet water uit het Zoommeer naar de landerijen rond Tholen. De inspraakperiode na het principebesluit op 17 februari heeft alleen maar steunbetuigingen opgeleverd en geen bezwaren. Een wekelijkse bemonstering van het Zoommeer water kost tot eind dit jaar maximaal 35.000 euro. Een aantal voorzieningen voor de inlaat van zoet water vergt nog 45.000 euro. „Wij doen een dringend beroep op de algemene vergadering om vooral in te stemmen met de proefperiode van het zoet waterplan", schrijven de besturen van de veilingen Sint- Annaland en Scherpenisse aan het waterschap. „Deze zoet watervoor ziening biedt goede overlevingskan sen voor de agrarische sector, in het bijzonder de aardappelen en andere intensieve teelten." Aardappelver werker Meijer uit Kruiningen noemt zoet water eveneens onontbeerlijk. Volgens de stichting Levende Delta heeft de land- en tuinbouw hier al te lang op moeten wachten. Land bouworganisatie ZLTO ondersteunt de proef eveneens en vraagt zich af, of er zonodig op een dieper niveau onder de waterspiegel zoet water kan worden ingelaten. Volgens het waterschap is dat onmogelijk omdat de waterbodem bij de inlaatpunten daarvoor veel te ondiep is. De ZL TO wil verder, dat er op diverse wa terdiepten wordt bemonsterd. Het waterschap zegt een representatief monster van de gehele waterkolom te nemen. De cyanobacteriën die de blauwalgen veroorzaken, kunnen over de gehele waterkolom voorko men, maar het meest in de waterbo dem, zowel in de winter als in de zomer. De drijflagen ontstaan bij al- genbloei. Rijkswaterstaat heeft mondeling la ten weten, nog te willen reageren, maar dat valt dan buiten de officiële termijn, zodat het waterschap er 14 april geen rekening mee hoeft te houden. Voor de inlaat van zoet wa ter uit het Zoommeer heeft het wa terschap in elk geval geen vergun ning nodig van rijkswaterstaat. De Zuid-Bevelandse landbouwvereni- ging Reigersbergh, die ook met zoet water bezig is, wil niet in één adem worden genoemd met het Thoolse plan. Volgens het waterschap wordt er met de betrokkenen ook afzon derlijk overleg gepleegd. Het zoet waterplan Tholen is erop gericht om de agrarische bedrijfstak in een begrensd gebied de gelegen heid te geven om hun gewassen in het groeiseizoen te kunnen berege nen. De keerzijde is volgens het wa terschap echter, dat de kwaliteit van het in te laten water uit het Volke- rak-Zoommeer de afgelopen jaren steeds vaker een probleem gaf met het voorkomen van blauwalgen (cy anobacteriën). Uit een oogpunt van waterkwaliteitsbeheer dienen deze toxische algen zoveel mogelijk uit de polderwateren te worden ge weerd. Vanwege de hiermee ge paard gaande tegengestelde belan gen en een zorgvuldige afweging daarvan heeft het waterschap het principebesluit van 17 februari nog 4 weken ter inzage gelegd en gepu bliceerd, zodat alle belanghebben den hun zienswijze hierop kenbaar konden maken tot en met 19 maart. Dat leverde louter ondersteuning op van het principebesluit in februari. Begin maart is al begonnen met het één keer per week bemonsteren van het buitenwater bij de inlaatpunten om de hoeveelheden en de soorten cyanobacteriën te detecteren. Er wordt ook overwogen om het pol derwater op een vergelijkbare wijze te gaan bemonsteren. Om straks te kunnen besluiten om de waterinlaat al dan niet stop te zetten, is het wa terschap in overleg met externe des kundigen om te komen tot een afge wogen sluitingsprotocol. Het bemonsteren van het buitenwa ter kost 35.000 euro en dat bedrag is niet eerder meegenomen in de oor spronkelijke planopzet. Rijkswater staat is nog steeds van plan om een doorspoelproef op het Volkerak- Zoommeer uit te voeren. Daarvoor worden de belanghebbenden nog gehoord, voordat de procedure be gint. Na de twee droge maanden februari en maart en heel veel zaden en knollen in de grond, zou water wel kom zijn voor de groei. Het gezegde .april doet wat hij wil' en de beruch te maartse buien kunnen deze maand echter voor het broodnodige vocht zorgen. De Thoolse boeren hopen echter, dat ze met zoet water uit het Zoommeer in 2003 en 2004 voor aanvulling van het regenwater kunnen zorgen op de door hen be paalde tijdstippen. Het waterschap Zeeuwse Eilanden trekt 75.000 euro uit voor de aanleg van een nieuwe waterloop met een stuw vanaf industrieterrein Welgele gen bij Tholen. Bovendien worden er een aantal dammen opgeruimd als ge volg van de kavelaanvaardingswer- ken in het ruilverkavelingsplan Oud- Vossemeer. Landbouwer J.A. van der Wel vroeg onlangs op de vergadering van de ge- biedscommissie aandacht voor 'het probleem. Volgens hem veroorzaakt de verstening van het voormalige ag rarisch gebied (er komen steeds meer gebouwen en straten op Welgelegen) wateroverlast, waardoor o.a. zijn lan derijen bij langdurige regenval onder water komen te staan. „De pijn moet eerlijker verdeeld worden", zei Van der Wel. Districtshoofd waterbeheer C. van Dijke kondigde toen al de aan leg van een nieuwe waterloop en stuw aan. „We zijn klantvriendelijk, maar het probleem bij Van der Wel is niet gemakkelijk op te lossen", aldus Van Dijke. De landbouwer zei het gevoel te hebben, dat hij niet geloofd werd, terwijl zijn percelen toch echt onder water hadden gestaan. Hoofdingeland L.H. van der Kallen noemde dat ,een objectief gegeven.' De algemene ver gadering van het waterschap neemt 14 april een besluit over de 75 mille krediet voor de werken bij Welgele gen. Bestuurders en medewerkers van de gemeente en het waterschap heb ben onlangs in Tholen een gezamen lijke bijeenkomst gehouden over de waterplannen. Vanuit verschillende invalshoeken werd naar de streefbeel den, aandachtspunten en mogelijke maatregelen gekeken. In nieuwe be stemmingsplannen moeten waterpar tijen in elk geval beter ingericht wor den. De gemeente wil het onderhoud in de bebouwde kommen overnemen van het waterschap. Daarvoor moet dan wel eerst het achterstallig onder houd in beeld gebracht worden. Het gemaal Drie Grote Polders bij Oud-Vossemeer is niet meer be- drijfszeker. Het waterschap Zeeuw se Eilanden wil 127.000 euro uit trekken voor een onderzoek om de benodigde capaciteit vast te stellen. Dit temeer omdat er sprake is van koppeling met verschillende andere afvoergebieden. Het historische ge maal stond eerst op de reservelijst, maar gezien de steeds groter wor dende problemen bij de afvoer van water na langdurige regenval, blijft Drie Grote Polders nodig bij hoge waterstanden in de sloten. Sint-An- naland is één van de knelpunten en wanneer daar minder water uit de Vossemeerse polders naar toe komt, kan bij Sint-Annaland de water stand ook beter in de hand gehou den worden. Van 29 december tot en met 2 janu ari was gemaal Drie Grote Polders in bedrijf om het bemalingsgebied de Eendracht en Kadijk te ontlasten. De duiker in Oude Zeedijk bij Sint- Annaland was toen gesloten waar door het water in de hoger gelegen polders Joanna Maria, Hollaere en Van Haaften is vastgehouden ter ontlasting van bemalingsgebied de Noord bij Sint-Maartensdijk. De Sint-Annalandse brandweer kwam 30 december van 's middags drie uur tot middernacht in actie met pompen aan de Stoofweg omdat het alarmpeil bereikt was. Ten opzichte van de winterpeilen in de sloten wa ren er toen overschrijdingen van 30 tot 60 cm. De afsluiters aan de Stoofweg en de Veilingweg bij Sint- Annaland werder toen gesloten. Onderhoud Vlaketunnel. Woensdag 2 april tot donderdag 29 mei wordt er onderhoud uitgevoerd in de Vlaketun nel op de A58 bij Yerseke, wat met een snelheidsbeperking en omleidingsrou te gepaard gaat. Als u niet met de eerste de beste, maar alleen met de beste oplossing tevreden bent komt u naar ons. Tel. 0167-564884 Fax 0167-563680 Advertentie I.M. Met Ballast Nedam, die Gelten uit Steenbergen heeft overgenomen, heeft waterschap Zeeuwse Eilan den een nieuw vijfjarig contract afgesloten voor het maaien van waterlopen. Het bestek en de voorwaarden zal aangepast worden aan de nieuwe maaimethode waarmee vorig jaar al ervaring is opgedaan: er wordt gemaaid met de klepelmaaier en bodemfrees. Maaisel wordt met behulp van een transportbandje gedeponeerd op de percelen. Voordeel hiervan is, dat het maai sel niet in de waterloop of het ta lud achterblijft, maar door het transportbandje versnipperd op het perceel of in de wegberm kan worden gedeponeerd. Waar nodig wordt het bodemprofiel nog nage- korfd. Het nieuwe maaibestek omvat al leen het eiland Tholen. Sint-Phi- lipsland zal door het waterschap in eigen beheer worden uitge voerd. Het waterschap verlaat de voormalige griffierswoning (links) naast het Polderhuis, want accountantskantoor Remmerswaal wil er 1 september over kunnen beschikken. Het waterschap gaat de activiteiten steeds meer centraliseren in het hoofdkantoor te Goes om de kosten te beperken. De districtshoofden verdwijnen, zodat die plaatselijk ook geen kantoorruimte meer nodig hebben. Voor waterbeheer, wegen en waterkeringen blijft er hoogstens 1 opzichter per sector op Tholen en Sint-Philipsland werkzaam, de he ren Anemaet, Berkeij en Vroegop. Ook het bijkantoor Zierikzee, dat mede als districtskantoor voor Tho len fungeerde en waar 10 mensen werken, wordt afgeslankt tot een steunpunt voor een paar man. „Alles komt onder één paraplu. Het grootste deel van de medewerkers gaat naar Goes, maar er blijft op Tholen een steunpunt zodat het wa terschap in de streek aanspreekbaar blijft", zegt gezworene J.L.C. Mol uit Sint-Maartensdijk. Op het Pol derhuis konden de stukken van het waterschap voor algemene en com missievergaderingen altijd worden ingezien, evenals bijvoorbeeld het zoet waterplan. Volgens Mol kwa men er echter maar weinig mensen naar het steunpunt. De service blijft gehandhaafd, maar mogelijk via de gemeente of de bibliotheek. Het waterschap voert met de gemeente vooroverleg over een bouw- en milieuvergunning voor een nieuw steunpunt bij de zuive ringsinstallatie aan de Oudelandse- weg in Sint-Maartensdijk. Dat wordt kleiner dan eerst de bedoe ling was. De verwachting is, dat in september de vergunning komt. Volgens gezworene Mol is het de bedoeling om samen met de ge meente ook een gronddepot aan te leggen bij de zuiveringsinstallatie. Dat zou dan in de plaats komen voor het huidige gronddepot aan de Gemaalweg in Sint-Maartensdijk. Bij het steunpunt komt ook een ma- terialenberging ter vervanging van de loods op het Havenplein in Sint- Annaland. Die staat al drie jaar te koop, maar hoewel er liefhebbers genoeg zijn, zit er weinig vooruit gang in. In eerste instantie ontstond er vertraging in verband met de kosten van de bodemverontreini ging. Nu zegt het waterschap te wachten op de structuurvisie van de gemeente voor het havengebied van Sint-Annaland, maar die is al posi tief ontvangen door zowel b.en w., de raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling en de provincie. Met huizenbouw en uitbreiding van su permarkt Cl000 wordt het Haven plein vernieuwd. Het waterschap neemt nog een afwachtende hou ding aan. Het volledig beschikbaar komen van het Polderhuis in Sint-Maar tensdijk is voor accountantskantoor Remmerswaal een uitkomst. „Wij beginnen aardig vol te zitten met onze huidige 15 medewerkers", zegt kantoorleider P. Maas. „Het huurcontract loopt af en aangezien het waterschap toch plannen heeft om te verkassen, willen wij per 1 september over de voormalige grif fierswoning beschikken. Daarnaast huurt het waterschap nog 1 ruimte in het hoofdgebouw, zodat we er straks vier ruimten bij krijgen. Die zullen we geleidelijk aan benutten om verder te kunnen doorgroeien. In het deel dat het waterschap nu huurt kunnen er nog acht mensen bij." Volgens Maas is er sprake van een wederzijds belang. „In goed onder ling overleg zullen wij de zaak rege len. Het waterschap moet formeel ontbinding van de huurovereen komst vragen." Accountantskantoor Remmerswaal heeft er per 1 januari nogal wat klanten bijgekregen door de overna me van administratiekantoor Goe- degebuure uit Poortvliet. „Daar naast hebben we ook nog onze gewone groei die gestaag doorgaat. De bedrijvigheid neemt toe. Er ko men vooral veel kleine bedrijven met 1 of 2 medewerkers bij die het teruglopen van de middenstand en de landbouw ruimschoots opvan gen. Daarnaast neemt de papieren rompslomp toe en bij nieuwe wet geving op het gebied van belastin gen en erfrecht wil men toch graag deskundig advies en daarvoor heb ben we meer mensen en dus ook meer ruimte nodig", aldus kantoor leider Maas van accountantskan toor Remmerswaal. Medewerkers van het water schap hebben aan de Molendijk in Sint-Annaland een aantal grote bomen gerooid die bij de voormalige teerloods stonden. Zeeuwse Eilanden probeerde de grond vorig jaar al kwijt te raken aan de eigenaar van de dijk, de familie Maas, maar die zei nee omdat het waterschap geen schone grondverklaring kon geven. Aan weerszijden van de Molendijk heeft de familie Maas zelf ook bomen laten rooien in verband met de schaduwwerking voor de nabij gelegen landbouwgronden. De omgezaagde bomen blijven lig gen en dienen als dekking voor wild. Over circa 1000 meter moet het talud in waterlopen hersteld wor den. Wegens de natte omstandig heden in de winter, met als uit schieter de wateroverlast tussen kerst en nieuwjaar, zijn op vele plaatsen op Tholen en Sint-Phi lipsland taludinzakkingen ont staan. Verder zal het waterschap in eigen beheer en via een aannemer circa 2500 meter nieuwe betuining aanbrengen, o.a. in de waterloop aan de Turkseweg in de Broek- en Roolandpolder en in de waterloop aan de Hogeweg in de Noordpol der. In voorbereiding is de aanleg van een natuurvriendelijke oever langs de hoofdwaterloop van gemaal de Eendracht tot aan de Watervlietse- dijk en de Vrouwendijk. Stroken grond zijn hiervoor toebedeeld in het kader van de lopende ruilver- kavelking. De planning is, dat het werk in de komende zomermaan den zal worden uitgevoerd. Het voordeel van een natuurvriendelij ke oever is tevens, dat de ber- gings- en afvoercapaciteit ver hoogd wordt. Dit najaar worden de Peuke-, Puit- Nieuwland- en Dalempolder bij Tholen gebaggerd door water schap Zeeuwse Eilanden. In de Weihoek komen de Poortvliet- en Mallandpolder aan de beurt ten westen van de Bram Groenewege- weg en ten noorden van de Krok- keweg en Bitterhoekseweg. Bij Sint-Maartensdijk worden de Noord- en Uiterst Nieuwlandpol- der uitgebaggerd. Uit onderzoek van de waterbodems is niet geble ken, dat er in de desbetreffende polders verontreinigingen zijn. Dit zijn de laatste delen van het achtja rige baggerplan. In 2004 begint de nieuwe cyclus. Bloementeler Rietkerk verwonder de zich er tijdens de vergadering van de gebiedscommissie over, dat de sloot in de bocht van de Veer- weg/Postweg nog niet uitgebag gerd is. Districtshoofd waterbe heer C. van Dijke legde uit, dat er in die omgeving nog maar een deel gedaan is in verband met de ruil- verkavelingswerken. Wanneer het verkeer op polderwe gen moet uitwijken, krijgen de ber men er extra van langs. Zeker bij natte omstandigheden en zwaar verkeer als vrachtwagens en land bouwwerktuigen. Overigens heeft het waterschap plannen om het sluipverkeer in de Weihoek aan te pakken, maar de Zwarteweg en de Engelaarsdijk blijven open voor doorgaand verkeer. Met doorgroei steen aan weerskanten worden de bermen minder kapot gereden, maar de snelheid wordt er niet door verminderd. De situatie bij Sint-Annaland is al vaak onderwerp van gesprek ge weest in raads- en commissieverga deringen. Op de Stoofweg en Zoet waterweg laten veel inwoners hun hond uit of ze wandelen er gewoon, terwijl dat de doorgaande route is van Sint-Annaland naar Stavenisse. Met name in het donker is het een gevaarlijke weg omdat een automo bilist geen groot licht kan voeren wanneer er een tegenligger nadert. En wanneer er dan een wandelaar ook nog aan de verkeerde kant van de weg loopt - het is hier buiten de bebouwde kom, zodat een voetgan ger links moet lopen - kunnen er heel gevaarlijke situaties ontstaan. Een voetpad komt er nog niet, maar het waterschap gaat nu met door groeisteen de bermen versterken. Groot onderhoud heeft waterschap Zeeuwse Eilanden dit jaar gepland aan de Roolandsedijk tussen de Bartelmeetweg en de Zwarteweg. Ook de Peukseweg, Nieuwlandse- weg en Krengeweg vallen onder het bestek. Nog veel meer polderwegen wor den voorzien van een nieuwe slijt laag of de belijning wordt opgefrist. Ook een aantal nieuwe dijkover- gangen worden van een nieuwe slijtlaag voorzien: een gedeelte van het buitendijks fietspad bij Strijen- ham en drie dijkovergangen aan de zuidkant van Sint-Philipsland. De vorstperiodes hebben afgelopen winter op diverse plaatsen schade aan de asfaltverharding opgele verd. De komende zomer wordt dat gerepareerd. Er werd 26 keer ge strooid voor gladheid en dat ligt iets boven het gemiddelde. In sa menwerking met de provincie ge bruikte het waterschap enkele ke ren ook sneeuwschuiven. Van de 350 km polderwegen op Tholen en Sint-Philipsland wordt er 42 km gestrooid. Wanneer dat tot proble men leidt omdat bijvoorbeeld grote vrachtwagens van 35 ton aardappe len moeten laden bij een land bouwbedrijf, verleent het water schap op verzoek assistentie. Dat gebeurt ook wanneer een melkwa gen door de gladheid geen oprit kan nemen. De bermen van veel wegen worden weer onder profiel gebracht door ze af te graven. De grond wordt naar het tijdelijk gronddepot aan de Ge maalweg in Sint-Maartensdijk ge bracht. Na bemonstering en goed keuring wordt deze grond te zijner tijd weer gebruikt voor het aanvul len van bermen van wegen waar as falt aangebracht is. Van het maaiwerk aan de bermen in 2002 is een evaluatie opgesteld. Naar aanleiding hiervan is besloten om de bermen dit jaar weer geheel te maaien. De volgorde is afhanke lijk van het wegtype. Van de zoge naamde PI-wegen zal eerst een zwad gemaaid worden, gevolgd door uitzicht op de hoeken. Vervol gens zullen de P2- en P3-wegen ge heel gemaaid worden, waarna de PI-wegen volledig worden gedaan. Wat het groenbestek betreft, dient de komende zomer het onkruidvrij houden van de nieuwe beplanting aandacht te krijgen. Het waterschap doet dat deels in eigen beheer, maar een ander deel wordt uitbesteed. Op diverse plaatsen is inboet gepleegd. Rond de ijsbaan bij Sint-Philips land zal dit nog gebeuren zodra de waterstand daar verlaagd is. Circa 1100 ton stortsteen zal wor den aangebracht op de kreukelber- men van Sint-Philipsland. Er komt een schorrandverdediging bij Anna Jacobapolder. Aan het einde van het schor loopt de talud steil richting de vaargeul. Om dit talud te bescher men, wordt breuksteen (gebroken natuursteen) gestort. Dit gebeurt per schip. De stenen wegen tussen de 40 en 200 kilo. Er vindt ook een be- storting plaats bij het havenplateau van Anna Jacobapolder. Hier wor den onder aan de dijk stenen in het water gelegd als versterking van de dijk. Peilingen van de vooroevers geven volgens de voorlopige resultaten geen bijzondere veranderingen te zien op Tholen en Sint-Philipsland. De gedetailleerde uitwerking is nog niet klaar omdat overgeschakeld wordt op een nieuw beoordelings systeem. Verder zijn de mogelijkheden tot het verbeteren van het grasbeheer op waterkerende zeedijken onderzocht. Naast het toetsen van de harde be kleding van de dijken is ook het toetsen van de grasmat nodig om de waterkering de kwalificatie vol doende te geven. Het waterschap heeft op de kunst werken van regionale waterkerin gen relingen aangebracht, evenals trappen in de schuifkokers. Een en ander om de werkomstandigheden van de kantonniers te verbeteren. Verburgh aan de Antwerpsestraat in Bergen op Zoom heeft ingrijpend verbouwd. Het verkoopoppervlak is met bijna een kwart uitgebreid, maar belangrijker is dat de doorloop in de winkel een stuk beter is ge worden. De niveauverschillen in de vloer zijn opgeheven en de presen tatie van het assortiment is een stuk aantrekkelijker gemaakt. Van daag, morgen en vrijdag kunnen de klanten tijdens het open huis de veranderingen bij Verburgh zelf bekijken. De uit Sint-Maartensdijk afkomsti ge Martin Verburgh opende dertien jaar geleden een eigen winkel voor audio- en computerapparatuur in de smalstad. Per 1 januari 1995 begon hij in Bergen op Zoom, waar de winkel van Crusio op de hoek van de Antwerpse- en de Auvergnestraat was overgenomen. Samen met Jules Withagen richtte Verburgh een be sloten vennootschap op. Het interi eur van het pand werd gemoderni seerd, het imago opgevijzeld en dat liep voorspoedig, zeggen beiden. In 1997 werd Verburgh automatisering als tweede b.v. opgericht en ander half jaar geleden kwam er een derde poot aan het bedrijf: webdesign. „Computers hadden altijd mijn voorliefde", zegt Verburgh. De jongste afdeling werkt met name voor internettoepassingen. „We zijn lid van de stichting internet domein registratie. We kunnen een compleet pakket bieden, een domeinnaam re gelen, en hosten (verhuren van web ruimte)." Verburgh houdt zich bezig met automatisering en webdesign,. Withagen leidt de elektronica-tak. Bij de onderneming werken nu 25 mensen. De verbouwing was ingrij pend en vergde heel wat van het personeel. „Ze hebben veel uren ge maakt. Maar we hebben een fijn team, de mensen staan voor de zaak." Door de verbouwing kan de ruimte in de winkel (450 vierkante meter) een stuk efficiënter benut worden. Aan de voorkant bij de balie is een hoek met de 'eenvoudiger' appara tuur. Verder zijn, per merk, afdelin gen ingericht (bijvoorbeeld voor B&O en Bose). Ook worden com plete systemen getoond. Zo is er een computerhoek en een 'bioscoop'. Printers, netwerken, video-, t.v.- en hi-fi-apparatuur is bij Verburgh te vinden. „We krijgen hier niet zozeer het winkelende publiek, maar voor al mensen die bepaalde apparatuur zoeken. Hen willen we aandacht kunnen geven", zegt Verburgh. Er is daarom altijd voldoende en des kundig personeel in de winkel. De medewerkers volgen voortdurend cursussen om van de nieuwste ont wikkelingen op de hoogte te blij ven. „We zijn exclusief dealer voor onder meer Löwe systems, Bang Olufsen, Bose en die merken eisen goed opgeleid personeel." De Berg se onderneming is 'businesspartner' van Compaq/HP en Microsoft en voert ook merken als Novell, 3Com en Cisco. Op audio-gebied is naast wat al genoemd is, onder meer Ma- rantz, Harmen-Kardon, JBL en On- kyo aan de Antwerpsestraat te vin den. Verburgh - die ook veel Thoolse klanten heeft - richt zich op kwali teit en dat uit zich in tal van zaken. „Ons personeel moet er netjes uit zien, bedrijfsauto's moeten schoon zijn. We willen een bepaalde uitstra ling hebben", legt Martin Verburgh uit. Het bedrijf heeft een eigen tech nische dienst en - voor de vaste klanten - een helpdesk. „We leveren professionele audio- en automatise ringssystemen bij heel wat bedrij ven. Als er storingen zijn, moet je die snel kunnen verhelpen, dezelfde dag nog." Hoewel Verburgh zich op het betere, duurdere segment van de markt richt, heeft ook een scherpe prijs de aandacht. Maar vooral met kwaliteit, service en uitstraling pro beert de ondernemer de concurren tie aan te gaan. De aanpassing van de zaak is een hele verbetering, maar daar moet het volgens Verburgh niet bij blij ven. „Want stilstand is achteruit gang." Inmiddels ligt er een aan vraag bij de gemeente om de voorgevel terug te brengen in de ou de stijl. Dat zou dit najaar moeten gebeuren. (Advertentie I.M.)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2003 | | pagina 7